Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Wadi Rum14.09.2018
Ahoj, nebyl jste někdo v poslední době ve Wadi Rum? Pls. jak je to tam se spaním? Prý zrušili freecamp u vesnice. JO a ještě jak jste řešili dopravu z Ammanu do Rumu a na kolik vás to vyšlo? Ještě nějaké doporučení? Díky moc. Bobr
 Re: Wadi Rum20.09.2018
Ahoj, Wádí samotné nemohu posoudit, ale zvaž linku Easyjetu z Berlína do Ammanu. Hlavně pro nás Seve
  Re: Wadi Rum20.09.2018
Z Berlína do Aqaby! :) je to o 3 hodiny blíž do Wadi, než z Ammanu.

 Kolo a lezeni13.09.2018
Cau, momentalne beham v ramci kondicniho treningu 2x - 3x tydne 10km vzdy v den kdy nelezu. V lezeni se snazim byt univerzalni - sportovky dole i v horach, obscas neco delsiho a tradicnejsiho v horach a v zime ledy. Od listopadu budu menit praci a budu to
 Re: Kolo a lezeni13.09.2018
Kolo a lezení je v pohodě, myslím že z toho budeš míň rozsekanej než z toho běhu. Ale 50 km je dost,
  Re: Kolo a lezeni13.09.2018
Ne, deti nemam, takze mam vic casu. Nechci jezdit kazdy den. Na umelce lezu 2x tydne (o vikendu venk
   Re: Kolo a lezeni14.09.2018
Také jsem to tak asi dva roky dělala. Bylo to teda míň km, ale terénem. Z časových důvodů jsem volil
 Re: Kolo a lezeni13.09.2018
čus, já myslím, že když jsi takhle výkonostně zaměřenej, tak by bylo chyba se ptát jestli to jde, pr
 Re: Kolo a lezeni13.09.2018
Tak každý jsme jiný. Já bych při takovém režimu byl akorát "skinny fat", ostatně jako mnoh
  Re: Kolo a lezeni13.09.2018
Delam to kvuli fyzicce, chci mit rani nastupy pod stenu rychle a hlavne se pri nich uplne neznicit.
 Re: Kolo a lezeni13.09.2018
pro sportovkáře/boulderistu špatenka. pro hobíka horala dobrý
 Re: Kolo a lezeni13.09.2018
jde o to, co chceš. Pokud lezeš 7c a chceš se dostat na 8b, na kolo v restu bych se vykašlal. Jestli
 Re: Kolo a lezeni14.09.2018
uz v minulym tisicileti metodici bicykl doporucovali, doslova "jako doplnek nejvhodnejsi jizda
  Re: Kolo a lezeni14.09.2018
Uloha dlouheho intezivniho kardia se u shazovani precenuje. Vetsina lidi s tim shodi akorat svaly.
   Re: Kolo a lezeni14.09.2018
svatá prvda, proto máme amina :))) abysme si chránili svalovou hmotu .. a pak hlavně taky rozum ;)
 Re: Kolo a lezeni14.09.2018
Neřeš to a zkus to. Škodlivá je naopak jednostrannost. Běh kolem nenahradíš. Při běhu zatěžuješ co s
  doplnění14.09.2018
od části"...frekvecnce a pohyb je jiný..." se ten popis pohybu a zatážení samozřejmě týká
 Re: Kolo a lezeni14.09.2018
Dik vsem. O preklizku mne vubec nejde. Mozna je to divne, ale na umelce lezu o dost nizsi cisla nez
  Re: Kolo a lezeni15.09.2018
Conquest si klidně dej hned teď (příští týden tam snad i bude hezky), je to 6a a vystřílený. ;)
   Re: Kolo a lezeni16.09.2018
Fakt jo? Ja myslel ze je to 7a povl...
  Re: Kolo a lezeni15.09.2018
si nejak matne vzpominam ze Rakoncaj rikal ze kdyz (v obdobi spickovy vykonnosti) trenoval na velky
 Re: Kolo a lezeni17.09.2018
hoj,
jezdim na kole do prace kazdy den kdy to jde krome zimy ale dokupy to mam tam i zpatky

 Scarpa Vapor V10.09.2018
Cau, leze nekdo v horach se Scarpa Vapor V? Zkousel jsem je, ale porad si nejsem jisty jestli jit dolu o cislo nebo jen 1/2. Roztahnou se po rozlezeni?
 Re: Scarpa Vapor V11.09.2018
jít dolu oproti čemu, běžné vel lezečky - a jaké , nebo nohy?
určitě o číslo.
  Re: Scarpa Vapor V11.09.2018
Oproti normalni bote... Asi pudu jen o pulku.

 Výstava grafik10.09.2018
Zdravím!
Byl jsem na zajímavé výstavě grafik s lezeckou a horskou tématikou, která se mně moc líbila, a proto bych si to nerad nechal pro sebe.
Bude se konat do 6.10. v palačinkárně Panksy, Jaselská 17 Brno.
Grafiky se dají zakoupit a

 Čtyřhran - Křížák07.09.2018
Zdar, předevčírem jsme byli na Čtyřhranu a zjistili jsme, že se slaňákem se dá hýbat rukou. Nechci šířit paniku, ale možná by to měl zkontrolovat někdo, kdo se vyzná. Máte kontakt na správce?
Petr
 Re: Čtyřhran - Křížák07.09.2018
Na stránce skály
  Re: Čtyřhran - Křížák07.09.2018
Dík za odpověď, to jsem samozřejmě zkoušel, ale mám zřejmě nějaký problém s pc a po kliknutí na jmén
   Re: Čtyřhran - Křížák07.09.2018
Tak napiš na skalycr@horosvaz.cz, vzkaz doručíme.
    Re: Čtyřhran - Křížák07.09.2018
Diskuze co hovně
V ádru ještě naštěstí funguje hospodská kultura - kalirna nebo tosovak stač
    Re: Čtyřhran - Křížák07.09.2018
Ok. Díky.
Petr
     Re: Čtyřhran - Křížák08.09.2018
a můžeš rovnou připojit, že na Kuželu je popsaná vrcholovka a je zralá na výměnu. já se tam do hospo
   Re: Čtyřhran - Křížák08.09.2018
To není problem ale fičura from ČHS... :-D neználek ;-)
    Re: Čtyřhran - Křížák09.09.2018
To není fíčura, ale chyba, nechávám ji opravit. Když se místo jména správce klikne na "hlášení
     Re: Čtyřhran - Křížák10.09.2018
Několik, možná 10let neaktivní správce (už prej ani neleze), chtělo by to vyměnit hlavně toho správc
      Re: Čtyřhran - Křížák10.09.2018
Chyba v generování adres je opravena. Správce vyměnit nemůžu, to je věc OVK. Možná nemohou najít nov
      Re: Čtyřhran - Křížák10.09.2018
Chyba v generování adres je opravena. Správce vyměnit nemůžu, to je věc OVK. Možná nemohou najít nov
       Re: Čtyřhran - Křížák10.09.2018
Jirko, tak si to vem na starost, málo kdo to tam zná líp než ty..
      Re: Čtyřhran - Křížák10.09.2018
Odkud bereš tyto informace? Já mám od předsedy OVK zprávu, že se správce tomu slaňáku bude věnovat,

 anglická verze inzerce - kdo vymýšlel ty kategorie?07.09.2018
Kdo vymýšlel ty kategorie v inzerci pro anglicky mluvící návštěvníky? Nesmyslný...
 Re: anglická verze inzerce - kdo vymýšlel ty kategorie?07.09.2018
je tam
- climbing partner
- Sardinie
- slackline
- Sperlonga
- vi
  Re: anglická verze inzerce - kdo vymýšlel ty kategorie?08.09.2018
Zadávají si to sami čtenáři, zadavatelé těch inzerátů. Zkusím to nějak lehce zredigovat. Díky.
   Re: anglická verze inzerce - kdo vymýšlel ty kategorie?10.09.2018
zkrouhnul jsi to na climbing partner a other. Ale co Ti brání tam anglicky napsat stejných pět kateg

 Campus04.09.2018
Jaká je "správná", originální vzdálenost list na campusu?
 Re: Campus04.09.2018
172,389 mm !!
  Re: Campus04.09.2018
Trapné!
   Re: Campus04.09.2018
Timure mas recht, spravne je totiž 172,388 mm !!
   Re: Campus05.09.2018
Trapné :-D, tak nebuď kokot, mysli a blbě se neptej ... ;-)
 Re: Campus04.09.2018
Podle šulina, 21-22cm ideál
  Re: Campus04.09.2018
Kuwa, tak to mám doma teda menší rozteče...:-)
   Re: Campus05.09.2018
Taky mám 190 mm - abych v bytě se sv 2600 na první liště nedrhnul kolenama o podlahu...
  Re: Campus05.09.2018
No pokud je to opravdu podle velikosti šulina, tak originální velikost bude vědět leda Wolfgang Güll
 Re: Campus05.09.2018
20 nebo 22 cm, 22 cm se uvádí nejčastěji. Osobní zkušenost je, že těch 22 cm je pak při 1-3, nebo 1
  Re: Campus07.09.2018
originál je 20cm. 1-5 je trochu ostřejší, ale rozdíl se projeví až při následném šahu. Např. rozdíl

 Sedlo Váha04.09.2018
Ahoj, víte někdo jestli se dá jít od Ťažkého plesa  do sedla Váha? Respektive jestli to jde relativně v pohodě vyjít bez lana.
Dík
 Re: Sedlo Váha04.09.2018
Ahoj, ano da se jit bez lana, nebo je tam docela hezky pilir na rysy, ktery vede do sedla, myslim za
 Re: Sedlo Váha04.09.2018
V lete je to relatívne v pohode, obtiažnosť I. Od Zmrznutého plesa po suti, potom nie priamo žľabom
  Re: Sedlo Váha04.09.2018
Super. Tohle info jsem přesně potřeboval. Díky
   Re: Sedlo Váha04.09.2018
bejvaly tam i retezy.
  Re: Sedlo Váha04.09.2018
Normálně se to chodí v létě i v zimě pěšky s těžkým batohem. V létě bacha na padající kamení a v zim
 Re: Sedlo Váha04.09.2018
Před týdnem to bylo bez problémů schůdné. Chodník není na první pohled moc vidět. Hledejte modré lan

 Zevreilahorn topo04.09.2018
Ahoj, nemáte někdo náhodou průvodce Valsertal (Panico 2004), nebo jiný, ideálně novější, pokud existuje? Zajímá mě JV stěna Zervreilahornu, ideálně co nejaktuálnější stav, a nejsem si jistý, jestli ten poměrně starý průvodce Valsertal od Panica stojí za k
 Re: Zevreilahorn topo04.09.2018
PS. Pro jistotu, Schweiz Extrem Ost k dispozici mám, ale nestačí.
  Re: Zevreilahorn topo04.09.2018
Napis co potrebujes vedet a ja ti odpovim...mam to tak rikajic za rohem.

Cuas M.
  Re: Zevreilahorn topo04.09.2018
Napis co potrebujes vedet a ja ti odpovim...mam to tak rikajic za rohem.

Cuas M.
   Re: Zevreilahorn topo06.09.2018
Ahoj Michale, moc děkuju za nabídku. Ozval by ses mi kdyžtak raději na mail? Je v podpisu.

 Climbing partner - Prague02.09.2018
I recently moved to Prague and I am looking for a partner to climb regularly with. I started climbing again after an almost 3 years break. I have experience in sport climbing (6b+ outdoors) and multipitching. I am also interested in trad climbing (I have

1   ...   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Kolo a lezeni
Cau, momentalne beham v ramci kondicniho treningu 2x - 3x tydne 10km vzdy v den kdy nelezu. V lezeni se snazim byt univerzalni - sportovky dole i v horach, obscas neco delsiho a tradicnejsiho v horach a v zime ledy. Od listopadu budu menit praci a budu to mit presne 50km tam a 50km zpatky. Napadlo me, ze misto kazdodennji cesty autem nebo MHD bych poridil nejakou slusnou zavodnicku a pokud to pude, tak bych jezdil do prace na kole. Driv (nez jsem lezl) jsem jezdil na kole dost, tak mam odhad a vzhledem k tomu, ze je to cele po rovince, tak to snad budu schopen zvladat za 1,5h. Zajimalo by me jestli nekdo neco podobneho uspesne provozuje. Da se tak da nahradit beh a jestli si takto nezk..vim zdravi nebo nejstli to proste nebude kontraproduktivni z pohledu lezeni, pokud bych takhle jezdil i v zime (teploty obvykle 0 - 8 a casto dest, snih ne). Pisu to sem, protoze tohle je jedine misto kam chodim a kde se koncentruji sportovci. Dik
13:32:31 13.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
Kolo a lezení je v pohodě, myslím že z toho budeš míň rozsekanej než z toho běhu. Ale 50 km je dost, hlavně časově - 8,5h práce + 3h kolo + 2h lezení...no jestli nemáš děti a kromě práce a sportu nic neřešíš proč ne..
L14:26:41 13.09.2018
odpovědět 
  Re: Kolo a lezeni
Ne, deti nemam, takze mam vic casu. Nechci jezdit kazdy den. Na umelce lezu 2x tydne (o vikendu venku, pokud to jde), takze ty 2 dny kdy lezu bych jel autem nebo MHD. Kolo jen kdyz v ten den nelezu a kdyz nepadaji trakare.
15:13:45 13.09.2018
odpovědět 
   Re: Kolo a lezeni
Také jsem to tak asi dva roky dělala. Bylo to teda míň km, ale terénem. Z časových důvodů jsem volila kolmo vždy jen jednu cestu, tu druhou pak vlakem, nebo jsem si kolo nechala v práci a odpoledne vyrazila třeba lézt. Další den jsem odpoledne jela zase kolmo zpět apod. Mně tahle kombinace vyhovovala. Jen to chtělo pořád řešit tu logistiku, ráno se donutit vyrazit do zimy a tahat batoh s hadrama do práce.
09:56:09 14.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
čus, já myslím, že když jsi takhle výkonostně zaměřenej, tak by bylo chyba se ptát jestli to jde, prostě to udělej, stanov si tréninkový plán a pak se ptej jestli a jak ho upravovat. Ale každý snese jiné dávky a hlavně má jiné cíle. jako výkonnostní sportovec s nějakým poškozením těla musíš počítat.
Sportu zdar!
Jenda16:56:59 13.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
Tak každý jsme jiný. Já bych při takovém režimu byl akorát "skinny fat", ostatně jako mnoho amatérských cyklistů, které člověk na cestách vidí.

Pokud ti nevadí, že při tom asi nepůjdeš moc silově a svalově nahoru a máš pocit, že se při tom dostatečně výkonnostně zlepšuješ, jdi do toho. Doplnil dobrou stravou. Ráno tělo není zrovna dvakrát zásobené na intenzivní delší workout (pro mě i 1.5 hodiny na kole při 35 km/hod). Před kolem a po kole bych zařadil vhodnou suplementaci.

Proč vlastně zařazuješ do tréninku běh? Kvůli fyzičce, kvůli shazování nebo něčemu jinému?
17:38:07 13.09.2018
odpovědět 
  Re: Kolo a lezeni
Delam to kvuli fyzicce, chci mit rani nastupy pod stenu rychle a hlavne se pri nich uplne neznicit. Obzvlast teda v zime v pripade ledu.
17:43:40 13.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
pro sportovkáře/boulderistu špatenka. pro hobíka horala dobrý
21:10:13 13.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
jde o to, co chceš. Pokud lezeš 7c a chceš se dostat na 8b, na kolo v restu bych se vykašlal. Jestli chceš umět od všeho trochu, a tak to vypadá, tak se toho kola vůbec neboj.
jane21:17:08 13.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
uz v minulym tisicileti metodici bicykl doporucovali, doslova "jako doplnek nejvhodnejsi jizda na kole a pochod se zatezi v clenitem terenu".
Kdyz k tomu pridas nejaky protahovacky (na kole tvrdnou nohy a zada), neni nic proti nicemu... z hlediska celkovy fyzicky.
Jak vsak uz zminili vazeni predrecnici, vykonnost na preklizce ti to asi nezvedne.
Teda pokud ti to nepomuze setrast poslednich par kilo ktery ostatnim metodam vzdorujou.
00:22:23 14.09.2018
odpovědět 
  Re: Kolo a lezeni
Uloha dlouheho intezivniho kardia se u shazovani precenuje. Vetsina lidi s tim shodi akorat svaly.
10:32:08 14.09.2018
odpovědět 
   Re: Kolo a lezeni
svatá prvda, proto máme amina :))) abysme si chránili svalovou hmotu .. a pak hlavně taky rozum ;)
15:26:30 14.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
Neřeš to a zkus to. Škodlivá je naopak jednostrannost. Běh kolem nenahradíš. Při běhu zatěžuješ co se nohou týká trochu jiné svalové skupiny, frekvecnce a pohyb je jiný, zatěžuješ svaly v oblasti beder, zatěžuješ vzpřimovačre hlavy (hlava na kole v zaklonu) tím spíš, že je to po silnici a rovinka a do 50km naopak minimálně zatěžuješ ruce atd. Nedochází k dynamickým rázům jako u běhu. Co se týká TF na silnici a po rovince si ji mnohem líp ohlídáš než u běhu. U běhu naopak zatěžuješ více svalových skupin a to už jen proto, že při něm mácháš rukama, dopadáš na chodidla atd. Abys alespoň trošku podobně zatížil "celé" tělo, musel bys na kole jet ze sedla, ale i tak by to bylo o něčem jiném. Na kole si můžeš domrvit nevhodným sedlem a dlouhými jízdami zadek (= hemoroidy) a zápěstí (ruce dlouho ve strnulé pozici), při běhu si můžeš nevhodnou technikou domrvit chodidla, lýtka, kolena... Každým nevhodně provozovaným sportem si můžeš domrvit něco. Neřeš to, dělej to co chceš a poslouchej při tom svoje tělo!
exlezec10:41:58 14.09.2018
odpovědět 
  doplnění
od části"...frekvecnce a pohyb je jiný..." se ten popis pohybu a zatážení samozřejmě týká kola.
exlezec10:43:32 14.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
Dik vsem. O preklizku mne vubec nejde. Mozna je to divne, ale na umelce lezu o dost nizsi cisla nez venku na vapne i na zule. Venku se mi obcas povede 7a na RP, takze dostat se na 7c bude jeste boj. Spis mne jde ale o ty hory. Tam ted lezu zhruba 6a/6b po vlastnim na OS a 6c vynytovane a chtel bych se dostat na lezeni okolo 7a po vlastnim (cesty jako Conquest ve Furce, Contamine na Midi, Bonati na Kapucina a Freney Pillar na Blanc, coz je vrchol vseho a mozna jen trochu sen). U techto cest je ta fyzicka nutna a navic u tech Chamonickych cest dost hraje roli nadmorska vyska a tvrda klasa... Bude to dlouha cesta jestli vubec kdy povede do cile... :D
10:55:23 14.09.2018
odpovědět 
  Re: Kolo a lezeni
Conquest si klidně dej hned teď (příští týden tam snad i bude hezky), je to 6a a vystřílený. ;)
18:45:46 15.09.2018
odpovědět 
   Re: Kolo a lezeni
Fakt jo? Ja myslel ze je to 7a povl...
10:40:54 16.09.2018
odpovědět 
  Re: Kolo a lezeni
si nejak matne vzpominam ze Rakoncaj rikal ze kdyz (v obdobi spickovy vykonnosti) trenoval na velky kopce tak to vypadalo tak ze si dal kolo na valce v obejvaku pred televizi a denne tocil az 8 hodin. Kdyz jsem jeste lezaval na velky kopce tak par mesicu intenzivniho bicyklovani pred expedici bylo normalni.. a rek bych ze to dost pomohlo, jak noham tak srdce/plice. Takze smele do toho. ;-)
(dluzno podotknout ze tyhle historky jsou z dob kdy na silnicich byla tak desetina z dnesniho poctu aut, tak mozna vhodno zvazit moznost mtbike nekde na brdskejch hrebenech apod. Aby clovek misto na hory nejel houkackou do nejblizsiho traumacentra.)
20:28:50 15.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
hoj,
jezdim na kole do prace kazdy den kdy to jde krome zimy ale dokupy to mam tam i zpatky 25 taky +- rovina. myslim si ze 50 tam i zpatky 3x tydne bude dost unavne a v lezecke dny pujdes s vykonnosti dolu nebo budes uplne hotovy za par tydnu is nejakou suplementaci. 2x tydne bych to videl ok. ale zalezi samozrejme na momentalni kondici, chuti apod. parkrat bych to zkusil s tim ze se uvidi (ono je taky rozdil jet se na kole projet po praci nebo jet do prace pilu a dojet vyflusany). nebo se dovezt vlakem nebo busem kus a zbytek dobehnout, delam taky a je to prijemna zmena. ale myslim ze dlouhe aerobni zateze s lezenim se moc neshodnou, clovek je potom zatuhly...
ondra15:27:41 17.09.2018
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1159 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi