zkus TBT team, ti maji skvele vysledky a jejich trener a zaroven repre seftrener se dokonce mihnul i v zari televiznich kamer, takze to musi byt machr :-D
Přesně. Potvrzují to i slova z tiskové zprávy, 7. místo mezi národy, apod.
Citace: Nejúspěšnější část ale patřila mužskému lezení na obtížnost. Poprvé v historii měla česká reprezentace dva závodníky ve finále MS (Adam Ondra, Jakub Konečný) a v hodnocení národů dosáhla historického maxima v podobě 4. místa za Rakouskem, Japonskem a Slovinskem. „Na výsledcích se podepisuje naše dlouhodobá koncepční práce. Podařilo se zlepšit i zázemí a servis pro závodníky. Koučové se postarali o organizaci a přípravu, fyzioterapeuti z týmu Fyzio Gym Cooper zase o regeneraci závodníků, která je zejména při startu ve více disciplínách klíčová," uzavírá předseda Českého horolezeckého svazu Jan Bloudek.
Takže hupky dupky na Smíchoff do repre centra a tam koncepčně pracovat.
Hlavně nezalézat do nějaké pravěké nory jako v Lipníku pod Bečvou, nebo do nějaké Kotelny. To je naprosto bezkoncepční a bez budoucnosti. A taky to chce pracovat i mimo trénink, naučit se chodit po schodech, zvedat břemena, udělat správně klik a shyb. Shyb je základ! Třeba na Smíchově v repre centru už mají Karesch hrazdu ;-) Běžte tam!
No jo, ale on se chce zlepšit z 7c na 8a a vy mu radite trenera, ktery by ho rovnou vyboostoval nejmene na 8c... To nevim, zda chce.
Nicmene je vedecky prokazano, ze uz jen setkani s historicky nejuspesnejsim trenerem, stojicim za historicky nejlepsimi vysledky CR, Tomasem Binterem starsim, te posune o stupen az dva. Jsou zaznamenany pripady, kdy subjekt po letmem dotyku okamzite lezl obtiznosti vyssi az o 3 stupne francouzke klasifikace. Dlouhodobejsi prace vedla prokazatelne k jeste lepsim vysledkum, navic se subjektum zlepsila plet, zvysilo IQ o 33% a rapidne poklesla nachylnost k nemocem nejen u subjektu, ale i u jejich rodinnych prislusniku a pratel.
Pisatelé níže mají pravdu - se 7c se už dostaneš do repre týmu a budeš to mít vše zadarmo včetně vstupu na stěny. Takže zkus nějaké nominační závody, jako člen repre budeš mít přístup ke špičkovým trenérům a zázemí bez problémů.
Ale pokud ne, tak 7c-8a, pokud je to v naší, tedy saské klasifikaci (píše se to VIIc-VIIIa), tak jezdi na písek a zkoušej.
Pokud jsi přijel ze zahraničí a naší klasu neznáš - tedy je to ve francouzské, tak je to v dnešní době spíš regionální výkon, nic na co bys potřeboval speciálního trénéra.
Dojdi na nějakou stěnu, bouldrovku a zkus se dostat do skupiny lezců, kteří jezdí pravidelně ven a pohybují se v těchto číslech.
Trochu tě proplesknou, srovnají ti to v hlavě, poradí konkrétní cestu, vyradí pár kroků a jsi tam co by dup.
Ja voll! Kurna, tak Adamova nejtezsi cesta je jen IXC. Ach jo. Jsem si vubec neuvedomil, ze sportovni progres uvadi v nasi - Saske - klasifikaci.. :-( A ted jeste nejaky joudove do toho delaj zmatky, ze vsude mimo pisky tu obtiznost neuvadeji v nase - Saske - klasifikaci, ale v nejake co k nam vubec nepatri...
Ještě Kuba Novotný. Taky nikdy nevylezl 7c, a ani na takovou úroveň nikoho nenatrenoval. Ale třeba bys měl štěstí a byl bys první.Chs si ho taky hyčka. Je v něm potenciál. Co ten ti umí nalhat. Myslím že by se profesor Kolář měl začít bát o svou pozici.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.