Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230786 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Prysk - Prysk
Hala TSC - Turnov
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Olomouc - Olomouc
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 problémy se svaly krční páteře a s trapézy01.10.2018
Ahoj, chtěla bych vás touto cestou požádat o radu, zda někdo neví, jak řešit můj dlouhodobý problém, nebo zda se někdo nesetkal s něčím podobným. Již delší dobu aktivně lezu a krční páteř, svaly kolem ní a trapézy asi nejspíše už nevydržely stále se zvyšu
 Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy01.10.2018
Kvuli tomuto problemu mam vyhrezlou plotynku v krcni pateri. Resim od ledna. Posun od kvetna, pomalu
 Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy02.10.2018
Ses z prahy?
  Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy02.10.2018
Bohuzel Brno. Vsechna vysetreni uz mam za sebou, rtg, magneticke rezonance apod, nicmene zadne vyzna
   Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy02.10.2018
Já sem měl stejný problém je to o tom ,že neumíš používat jine svaly, fyzio mě naučil jak víc zapojo
    Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy02.10.2018
Kup si bryle na jisteni me to pomohlo

    Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy02.10.2018
Přesně. Základem drtivé většiny obdobných potíží je "něco špatně" v držení těla, v konkrét
     Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy02.10.2018
Dekuji za rady, znate nejakeho takoveho specialistu, pokud mozno v Brne? Bryle na jisteni mam samozr
      Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy02.10.2018
Konkrétního odborníka bohužel neporadím, neznám. Na to bych asi hledal doporučení na jiném portále n
       Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy02.10.2018
no, zapomněl jsi dodat: ...a nasbírané informace vyhodnotit a stylem pokus omyl aplikovat na sobě a
      Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy02.10.2018
Souhlas s nepodepsaným předřečníkem. Nějací specialisté, kteří by mohli pomoct, by mne napadli, boh
       Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy04.10.2018
Karabina už je lokalizovaná, inzerát smazanej, tak to číslo napíšu sem: 601 20 03 30. (Pro případ po
      Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy05.10.2018
Resim neco podobneho od unora a az (uz?) u treti fyzioterapeutky jsme na to snad kapli a trochu se p
    Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy02.10.2018
Podstatná technická poznámka: Lezení obecně vůbec není jednostranná zátěž, právě naopak; ovšem zálež
 Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy05.10.2018
chce to správné kompenzační cvičení. Posilovat "core" svaly, naučit se správně provádět sh
  Re: problémy se svaly krční páteře a s trapézy06.10.2018
Dík za tuhle diskusi. Taky mám dlouhodobý problém špatného držení těla. Sice nemám (zatím, ťuk ťuk)

 Foto dne.01.10.2018
Chezod...pěkné foto.
 Re: Foto dne.01.10.2018
uplne lakave...

 Drachenwand26.09.2018
Ahoj. Prý je zavřená ferrata Drachenwand. Nevíte někdo něco? Díky za info.
Martin
 Re: Drachenwand27.09.2018
Je uzavřena sestupovka - zřítily se tam nějaké svahy a vzaly s sebou i zajištěnou cestu.
 Re: Drachenwand27.09.2018
Uz je otevrena.
 Drachenwand26.09.2018
Ahoj. Prý je zavřená ferrata Drachenwand. Nevíte někdo něco? Díky za info.
Martin

 Bahratal25.09.2018
ahoj, nevíte jaká je aktuální situace v Bahratalu se vstupem do lesa, který byl dočasně zakázán ??
Díky

 Scarpa Phantom 600024.09.2018
Máte někdo zkušenosti s botama Scarpa Phantom 6000?
Chci si koupit teplé boty na lezení ledů, mixů, tatranské a alpské výstupy.. No a taky plánuji dva-tři kopce nad 6000 a rád bych na to vše adekvátní (ideálně jedny) boty. Zajímají mě praktické zku
 Re: Scarpa Phantom 600025.09.2018
Mam boty podobne kategorie od Borealu (Siula). Na dlouhe ne moc technicke lezeni severnich sten v Al
  Re: Scarpa Phantom 600025.09.2018
Lezu teď prakticky všechno v botech Salewa Raven gtx combi. Jsou to docela fajn boty, jsou lehké a d
   Re: Scarpa Phantom 600025.09.2018
No tak to asi zkus no. Kdyz uz ti jednou omrzly prsty, tak je lepsi lizt ve vetsich botach nez si je
   Re: Scarpa Phantom 600026.09.2018
Ted jsem si srovnaval ty Phantomy 6000, moje Borealy a LS Nepal. Tak ty moje Borealy jsou o ca 250g
  Re: Scarpa Phantom 600027.09.2018
Ahoj Radku,
jen dotaz - v textu píšeš, že jsi zkoušel LS Nepal porovnat s Borealama - nějak j
   Re: Scarpa Phantom 600001.10.2018
Borealy, protoze jsou to tezke boty na vyssi kopce.
 Re: Scarpa Phantom 600026.09.2018
Ahoj, sháněl jsem boty této kategorii, i tyhle (tuším, že o generaci starší) jsem měl na noze...

 Scarpa Phantom 600024.09.2018
Máte někdo zkušenosti s botama Scarpa Phantom 6000?
Chci si koupit teplé boty na lezení ledů, mixů, tatranské a alpské výstupy.. No a taky plánuji dva-tři kopce nad 6000 a rád bych na to vše adekvátní (ideálně jedny) boty. Zajímají mě praktické zku

 vystup po lane19.09.2018
Ahoj, chtel bych se zeptat na techniku kdy si z vrchu skaly spustim staticke lano a pak polezu zdola a budu se jistit nejaky blokantem jako je napriklad roll n lock. Je tato technika nejak necitiliva ke skalam? Nemyslim ted pisek. Ale treba Certovy Skaly
 Re: vystup po lane19.09.2018
bych tak odhadoval ze treba v tech Cernolicich by to nikomu vadit nemelo.. kremenec lanem neodres.
 Re: vystup po lane19.09.2018
Ahoj. To, co chceš dělat, je v podstatě jednolanová technika (JLT, SRT), známá také coby speleoalpin
 Re: vystup po lane19.09.2018
Skoro vsude by to melo jit. Srbarna, Roviste, ruzny ty kvaky vltavsky zuly.
Skalu nebudes nic
 Re: vystup po lane19.09.2018
Proti gustu nic, ale proc statiku? Mne to prijde jako dost neprijemny zazitek "padat do statiky
  Re: vystup po lane19.09.2018
Já mám na sólo top rope se statikou dobré zkušenosti. Když si blokant fixnes do polohy prsakem nebo
   Re: vystup po lane19.09.2018
Kde se v Černolicích nacvičuje a padá? Vždyť tam ty dvojko-šestkyplus lezli už borci v pohorkách a s
    Re: vystup po lane19.09.2018
Takze do toho jdes bez lana? :P
     Re: vystup po lane20.09.2018
Dneska už ne.
      Re: vystup po lane20.09.2018
Hobno leze a ještě má blby kecy.
       Re: vystup po lane20.09.2018
Dneska?
Vždycky akorát žvanil. 3-4 asi lezl, ale 6 s pohorkama, to bych chtěl dnes nebo i př
    Re: vystup po lane19.09.2018
Nova doba. Dneska kazdej leze s kakacem na hlave, s certifikovanym lanem a idealne cesty ve kterych
     Re: vystup po lane20.09.2018
nemichal bych kakac, certifikovana lana a tuny oceli ve skale do jedne kategorie. Kakac chrani to be
    Re: vystup po lane20.09.2018
Počkej si na průvodce :-)
    Re: vystup po lane20.09.2018
Co proboha s danou otazkou ma spolecneho nacvicovani a padani?

Chce si bezpecne sam z
     Re: vystup po lane20.09.2018
Moje otázka byla, kde se lano v Černolicích prodřelo, protože je mi divné, že by někdo opakovaně pad
      Re: vystup po lane20.09.2018
Divna je, protoze si domysli neco co nezaznelo a je navic zcela irelevantni k puvodnimu dotazu. Navi
       Re: vystup po lane20.09.2018
Tak ještě jednodušeji: Ptám se na cestu a pokud je to možné, tak i místo, kde onen dotazovatel nacvi
        Re: vystup po lane20.09.2018
Tak jeste jednoduseji: Napis presne citaci, kde se clovek na ktereho reagujes zminuje o tom, ze to b
         Re: vystup po lane20.09.2018
Jejda, člověk chvíli nehlida kybernet a hned taková disputace a všechno kvůli mně. Tak odpověď je so
          Re: vystup po lane21.09.2018
Díky. To dává smysl. Takže máš nejspíš lehce odřený oplet, jako bys třeba lezl na písku. Já myslel z
        Re: vystup po lane20.09.2018
Treba cesta mezi briskem a tastickou ta vlevo, tu klasici v pohorkach opravdu nelezli
         Re: vystup po lane20.09.2018
Jasně, Čas má tvář klaunů určitě ne, nicméně tu ani já se přiznám ne :-).
         Re: vystup po lane20.09.2018
Jasně, Čas má tvář klaunů určitě ne, nicméně tu ani já se přiznám ne :-).
         Re: vystup po lane21.09.2018
Tu Kuba daval jen po jedne noze!
         Re: vystup po lane21.09.2018
Zlaté nýty myslíš? Tu fakt klasici nedávali, ti ještě ctili zásadu, že čím je ve skále méně železa,
          Re: vystup po lane21.09.2018
Myslim klauny ta je tam minimalne od konce 80. let, coz uz lze nazvat starsi klasickou cestu, nyty
           Re: vystup po lane21.09.2018
40 let pro takove velikany jako ten na ktereho reagujes nic neznamena.
     Re: vystup po lane21.09.2018
Tak pro Kubu jako praveho klasika bych doporucil cestu "Prinzip Hoffnung", to myslim jeste
      Re: vystup po lane21.09.2018
A lezou to i mlay holky youtube.com/watch?v=qA8jiMLgR-g
  Tibloc nie24.09.2018
   Re: Tibloc nie24.09.2018
Jako zalozni jistitko ho pouzivam a budu dal pouzivat. Jednak nerozumim tomu co znamena ze se musi m
    Re: Tibloc nie25.09.2018
Radek, Tibloc je na núdzový výstup po lane a na záchranu. Nie je to istítko.
     Re: Tibloc nie25.09.2018
Ano ja vim :)
 Re: vystup po lane20.09.2018
vůči skále je to jakžtakž v pohodě. je to trošku blbé takhle blokovat veleoblíbenou cestu v maličké
  Re: vystup po lane20.09.2018
jo, a nějakou hadicí na laně nebo aspoň starým svetrem pod lanem přes hranu skály nezkazíš lautr nic
 Re: vystup po lane20.09.2018
Dekuji vsem za nazory :)
 Re: vystup po lane20.09.2018
Doporučil bych akorát vypodložit lano tam, kde jde přes hranu nebo se jinak tře o skálu. Třeba obleč

 Poznámky k cestám -mobily18.09.2018
Zdar! Nemáte prosím nějaký tip, jak si v mobilu zobrazit poznámky k cestě, zapsané v něčím deníčku? Na compu se dá najet myší na zápis (byť teda jen v osobním deníčku a bohužel nikoliv v seznamu přelezů dané cesty) ale v mobilu mi tohle jaksi nefunguje...
 Re: Poznámky k cestám -mobily18.09.2018
Normálně.

 trener praha18.09.2018
Ahoj, koho byste doporucili jako trenera,kdyz bych se rad zvednul z 7c na 8a? Nebo ma tu nekdo zkusenost s training plans od Trainingbeta.com? diky!
 Re: trener praha18.09.2018
zkus TBT team, ti maji skvele vysledky a jejich trener a zaroven repre seftrener se dokonce mihnul i
 Re: trener praha18.09.2018
Tomáš Binter. Ale za kvalitu se platí..
  Re: trener praha19.09.2018
Jedině Binter,na peníze nekoukej
   Re: trener praha19.09.2018
Přesně. Potvrzují to i slova z tiskové zprávy, 7. místo mezi národy, apod.
Citace: Nejúspěšně
    Re: trener praha19.09.2018
No jo, ale on se chce zlepšit z 7c na 8a a vy mu radite trenera, ktery by ho rovnou vyboostoval nejm
     Re: trener praha19.09.2018
nutno podotknout, že se jedná o letmý dotyk na podbřišku, nejlíp ve sprše :-D
 Re: trener praha19.09.2018
Pisatelé níže mají pravdu - se 7c se už dostaneš do repre týmu a budeš to mít vše zadarmo včetně vst
  Re: trener praha23.09.2018
Take zalezi na veku, 35lety borec, kterej leze 7c se do repre proste nedostane :)
 Re: trener praha19.09.2018
Z Prahy? Zkus trenéra z Green Trees Monkeys, ten ti určitě poradí.
  Re: trener praha20.09.2018
To jako ten píčus kravskej? Jo ten fakt poradí to mu jde.... kecat
   Re: trener praha20.09.2018
Doporučuji Petra Melichara, ten se určitě o nějaký posun postará. Nejlepší z nejlepších.
    Re: trener praha20.09.2018
Haha....
    Re: trener praha22.09.2018
To je Uzlar ne?
 Re: trener praha21.09.2018
Koukám, trolí žně. :-D
 Re: trener praha21.09.2018
Doporučuji někoho z tohoto seznamu. Ti garantovaní svazem by toho měli vědět a umět nejvíc.
<
 Re: trener praha21.09.2018
Podle dotazu tipuju, že otázka jen provokací.

Ale pokud ne, tak 7c-8a, pokud je to v
  Re: trener praha21.09.2018
Ja voll! Kurna, tak Adamova nejtezsi cesta je jen IXC. Ach jo. Jsem si vubec neuvedomil, ze sportovn
   Re: trener praha22.09.2018
Ještě Kuba Novotný. Taky nikdy nevylezl 7c, a ani na takovou úroveň nikoho nenatrenoval. Ale třeba b
 Re: trener praha23.09.2018
Jestli to myslíš vážně, můžeš mi napsat na mail. Třeba se domluvíme.

1   ...   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 vystup po lane
Ahoj, chtel bych se zeptat na techniku kdy si z vrchu skaly spustim staticke lano a pak polezu zdola a budu se jistit nejaky blokantem jako je napriklad roll n lock. Je tato technika nejak necitiliva ke skalam? Nemyslim ted pisek. Ale treba Certovy Skaly v Cernolicich. Je to v poradku?

Dekuji za nazory
bychSeChtelZeptat13:56:14 19.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
bych tak odhadoval ze treba v tech Cernolicich by to nikomu vadit nemelo.. kremenec lanem neodres.
14:03:22 19.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
Ahoj. To, co chceš dělat, je v podstatě jednolanová technika (JLT, SRT), známá také coby speleoalpinismus, tj. lezení po laně u jeskyňářů. Na netu jistě najdeš kupu metodiky, jak a s čím se po statickém laně pohybovat.
Skála by k úhoně při JLT neměla přijít. Ale pozor na ostré výčnělky a hrany, to statiky nemají rády a běžně se při JLT používají týřidla, pokud není možné vést lano jinak, bez kontaktu se skálou.
Pták ohnívák14:44:01 19.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
Skoro vsude by to melo jit. Srbarna, Roviste, ruzny ty kvaky vltavsky zuly.
Skalu nebudes nicit o nic vic nez lezenim na druhym nebo TR a takove veci nam uz jednou samotne CHS ospravedlnilo dokonce i na pisku (ale presto tam bys nemel) tim, ze na sve oficialni akci tahala lidi na druhem o stosest.
14:44:43 19.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
Proti gustu nic, ale proc statiku? Mne to prijde jako dost neprijemny zazitek "padat do statiky". Nevim jestli jsi uz nekdy solo na lane zkousel, ale ve vysledku to budes mit vzdycky tak, ze mezi okem sedaku a bodem, kde je blokant na lane bude nejaky pruves a pokud fakt "spadnes" a ne jen odsednes, coz se ti driv nebo pozdeji urcite stane (ujede ti noha, zustane ti chyt v ruce...), tak to bude podle me se statikou humac a s dynamickym lanem se jen krasne zhoupnes. Mozna take popremyslej nad nejakym jednoduchym sekundarnim blokantem (staci asi i tibloc) viz. web Petzlu nebo starsi diskuse tu. Jinak k tomu pisku. Nechapu, proc by melo vadit toprope solo, kdy se lano vlastne vubec nepohybuje, tak je to asi ten nejmin skodlivy styl postupu nahoru s hornim jistenim. Spis vidim problem v tom, ze myslenka lezeni na fixnim lane vychazi z toho ze ti chybi partak a na pisku se vetsinou ke slanaku nedostanes jinak nez ze to vylezes :D
Radek16:04:50 19.09.2018
odpovědět 
  Re: vystup po lane
Já mám na sólo top rope se statikou dobré zkušenosti. Když si blokant fixnes do polohy prsakem nebo smyčkou na krk tak žádný pruves není, odsedava se v pohodě. Dolní konec zatizit batohem. A je taky min náchylná na odření než dynamika, ta jak se propruzuje tak právě po ostrých hranách jezdí nahoru dolu a dře se. Takhle jsem odřel oplet na dynamice právě v Cernolicich - statika ve stejném místě ok.
maso19:21:16 19.09.2018
odpovědět 
   Re: vystup po lane
Kde se v Černolicích nacvičuje a padá? Vždyť tam ty dvojko-šestkyplus lezli už borci v pohorkách a s kladivem za pasem.
Kuba Turek19:50:59 19.09.2018
odpovědět 
    Re: vystup po lane
Takze do toho jdes bez lana? :P
seBychChtelZeptat20:10:55 19.09.2018
odpovědět 
     Re: vystup po lane
Dneska už ne.
Kuba Turek02:02:27 20.09.2018
odpovědět 
      Re: vystup po lane
Hobno leze a ještě má blby kecy.
06:08:43 20.09.2018
odpovědět 
       Re: vystup po lane
Dneska?
Vždycky akorát žvanil. 3-4 asi lezl, ale 6 s pohorkama, to bych chtěl dnes nebo i před 10-15 lety vidět.
12:42:56 20.09.2018
odpovědět 
    Re: vystup po lane
Nova doba. Dneska kazdej leze s kakacem na hlave, s certifikovanym lanem a idealne cesty ve kterych je 5 kilo oceli tridy 17 :D Na shnilejch skobach v Dolomitech se jim uz sedet nechce. Ja se ani nedivim...
Radek20:46:54 19.09.2018
odpovědět 
     Re: vystup po lane
nemichal bych kakac, certifikovana lana a tuny oceli ve skale do jedne kategorie. Kakac chrani to bez ceho tu nejsi nic platnej, to ze pred lety bylo v mode lezt bez nej neznamena ze je ve stejny tride s ostatnima blbostma.
00:46:22 20.09.2018
odpovědět 
    Re: vystup po lane
Počkej si na průvodce :-)
maso07:03:21 20.09.2018
odpovědět 
    Re: vystup po lane
Co proboha s danou otazkou ma spolecneho nacvicovani a padani?

Chce si bezpecne sam zalezt nekolik cest, kde slovutny Kuba Turek by dnes bez lana nelezl. Co je na tom divneho? Kdyz ani nezname jeho vykonnost. Pro zacatnika muze dost cest v Cernolicich tezkych, stejne jako pro Kubu Turka, jak sam pise.
10:13:02 20.09.2018
odpovědět 
     Re: vystup po lane
Moje otázka byla, kde se lano v Černolicích prodřelo, protože je mi divné, že by někdo opakovaně padal v klasikách, které lezli borci v pohorkách už před sto lety. Je na této otázce něco nepochopitelného?
Kuba Turek11:11:06 20.09.2018
odpovědět 
      Re: vystup po lane
Divna je, protoze si domysli neco co nezaznelo a je navic zcela irelevantni k puvodnimu dotazu. Navic primo v tom prispevku na ktery reagujes mas nejake nastineni jak k tomu doslo..
11:51:34 20.09.2018
odpovědět 
       Re: vystup po lane
Tak ještě jednodušeji: Ptám se na cestu a pokud je to možné, tak i místo, kde onen dotazovatel nacvičoval a padal v Černolicích.

Ptám se, protože Černolice dobře znám a obvykle se tam lezou klasiky, ze kterých se nepadá.
Kuba Turek13:03:39 20.09.2018
odpovědět 
        Re: vystup po lane
Tak jeste jednoduseji: Napis presne citaci, kde se clovek na ktereho reagujes zminuje o tom, ze to bylo zpusobene padanim. Zminuje se tu vubec nekdo o tom, ze odrene lano bylo zpusobene padanim?
16:59:19 20.09.2018
odpovědět 
         Re: vystup po lane
Jejda, člověk chvíli nehlida kybernet a hned taková disputace a všechno kvůli mně. Tak odpověď je sorry, nepamatuji se přesně kde ani jestli to bylo ze jsem sedal v cestě nebo dole na nástupu. Mám takovej blbej zvyk dycky dole kousek nad zemi si do toho sednout, jako jestli vše funguje jak má. Tak to mohlo být kdekoli, podezřívam SV věž, tam je to přes hranu skoro vždycky. Jsem tam dost casto, modelová situace ze na poslední chvíli vysasim podvečer chvíli pro sebe, no a sháněj v šest večer spolulzece. Já to mám 5 minut, tak se mi to vyplatí, ale z Phy kvůli tomu narychlo nikdo nepojede. ouplne sólo se od 5 výš bojím, taky kvůli lamavosti. Porichtung na jištěne sólo jsem sehnal až nedávno, tak co mi doteď zbývalo. Tak snad záhada aspoň trochu objasnena, ale každopádně přiznám se ze v závislosti na momentální formě je i v Cernolicich pro mě buď víc nebo min cest v kterých klidně odsednout muzu.
maso23:22:28 20.09.2018
odpovědět 
          Re: vystup po lane
Díky. To dává smysl. Takže máš nejspíš lehce odřený oplet, jako bys třeba lezl na písku. Já myslel z prvního vyjádření, že jsi skoro říznul lano, a proto jsem se ptal.
Kuba Turek01:05:10 21.09.2018
odpovědět 
        Re: vystup po lane
Treba cesta mezi briskem a tastickou ta vlevo, tu klasici v pohorkach opravdu nelezli
ROKO22:39:06 20.09.2018
odpovědět 
         Re: vystup po lane
Jasně, Čas má tvář klaunů určitě ne, nicméně tu ani já se přiznám ne :-).
maso23:29:41 20.09.2018
odpovědět 
         Re: vystup po lane
Jasně, Čas má tvář klaunů určitě ne, nicméně tu ani já se přiznám ne :-).
maso23:29:41 20.09.2018
odpovědět 
         Re: vystup po lane
Tu Kuba daval jen po jedne noze!
00:07:37 21.09.2018
odpovědět 
         Re: vystup po lane
Zlaté nýty myslíš? Tu fakt klasici nedávali, ti ještě ctili zásadu, že čím je ve skále méně železa, tím je cesta hodnotnější. A těžko bys v té lehce převislé cestě odřel oplet.
Kuba Turek01:19:15 21.09.2018
odpovědět 
          Re: vystup po lane
Myslim klauny ta je tam minimalne od konce 80. let, coz uz lze nazvat starsi klasickou cestu, nyty jsou moderna, takova cesta za kazdou cenu, viz. ten prvni borhak. na nytech klidne prosoupes oplet, pokud fixujes na vrsku. Klasik <> cesta s minimem zeleza
ROKO12:51:18 21.09.2018
odpovědět 
           Re: vystup po lane
40 let pro takove velikany jako ten na ktereho reagujes nic neznamena.
13:28:52 21.09.2018
odpovědět 
     Re: vystup po lane
Tak pro Kubu jako praveho klasika bych doporucil cestu "Prinzip Hoffnung", to myslim jeste prelez v pohorkach nema :D
16:13:19 21.09.2018
odpovědět 
      Re: vystup po lane
A lezou to i mlay holky youtube.com/watch?v=qA8jiMLgR-g
16:16:47 21.09.2018
odpovědět 
  Tibloc nie
https://www.petzl.com/INT/en/Sport/Appendix- 1--Petzl-d%C5%93s-not- recommend-using-only-one-ascender-for-self-belaying -?ProductName=BASIC&Familly=Ascenders
PK06:40:37 24.09.2018
odpovědět 
   Re: Tibloc nie
Jako zalozni jistitko ho pouzivam a budu dal pouzivat. Jednak nerozumim tomu co znamena ze se musi manualne zmacknout (protoze se samozrejme zasekne uplne v pohode sam) a pak vidim jeho velkou vyhodu v blbuvzdornosti, narozdil od jinych pomucek. To ze muze rozervat oplet lana mne v tomto pripade nevadi vzhledem k tomu ze je to zalozak.
Radek11:55:41 24.09.2018
odpovědět 
    Re: Tibloc nie
Radek, Tibloc je na núdzový výstup po lane a na záchranu. Nie je to istítko.
https://www.petzl.com/INT/ en/Sport/Ascenders /TIBLOC
PK05:51:24 25.09.2018
odpovědět 
     Re: Tibloc nie
Ano ja vim :)
Radek13:30:15 25.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
vůči skále je to jakžtakž v pohodě. je to trošku blbé takhle blokovat veleoblíbenou cestu v maličké oblasti o slunném sobotním odpoledni, může to vyvolat nelibost a držkování. ale to zřejmě není tvůj případ.
statické lano je fajn, že ti nepropruží (dynamické ti v tomhle režimu propruží docela dost).
zbabělci jako já, mají-li jen jeden blokant, po vylezení pár metrů na nějakém nouhendu udělají na laně pod blokantem uzel.
Lukas B.10:38:04 20.09.2018
odpovědět 
  Re: vystup po lane
jo, a nějakou hadicí na laně nebo aspoň starým svetrem pod lanem přes hranu skály nezkazíš lautr nic.
Lukas B.10:39:27 20.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
Dekuji vsem za nazory :)
bychSeChtelZeptat12:18:53 20.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
Doporučil bych akorát vypodložit lano tam, kde jde přes hranu nebo se jinak tře o skálu. Třeba oblečením nebo hadicí. Jinak já používám Petzl Shunt držený nahoře prsákem a vespod ještě jedno zařízení, jehož jméno si nepamatuju. Dole si metr nad zemí udělam uzel anebo lano jinak zatížim, aby mi samo projíždělo.
Vilda14:39:33 20.09.2018
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192339)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi