LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231432 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Scarpa Phantom 600024.09.2018
Máte někdo zkušenosti s botama Scarpa Phantom 6000?
Chci si koupit teplé boty na lezení ledů, mixů, tatranské a alpské výstupy.. No a taky plánuji dva-tři kopce nad 6000 a rád bych na to vše adekvátní (ideálně jedny) boty. Zajímají mě praktické zku
 Re: Scarpa Phantom 600025.09.2018
Mam boty podobne kategorie od Borealu (Siula). Na dlouhe ne moc technicke lezeni severnich sten v Al
  Re: Scarpa Phantom 600025.09.2018
Lezu teď prakticky všechno v botech Salewa Raven gtx combi. Jsou to docela fajn boty, jsou lehké a d
   Re: Scarpa Phantom 600025.09.2018
No tak to asi zkus no. Kdyz uz ti jednou omrzly prsty, tak je lepsi lizt ve vetsich botach nez si je
   Re: Scarpa Phantom 600026.09.2018
Ted jsem si srovnaval ty Phantomy 6000, moje Borealy a LS Nepal. Tak ty moje Borealy jsou o ca 250g
  Re: Scarpa Phantom 600027.09.2018
Ahoj Radku,
jen dotaz - v textu píšeš, že jsi zkoušel LS Nepal porovnat s Borealama - nějak j
   Re: Scarpa Phantom 600001.10.2018
Borealy, protoze jsou to tezke boty na vyssi kopce.
 Re: Scarpa Phantom 600026.09.2018
Ahoj, sháněl jsem boty této kategorii, i tyhle (tuším, že o generaci starší) jsem měl na noze...

 Scarpa Phantom 600024.09.2018
Máte někdo zkušenosti s botama Scarpa Phantom 6000?
Chci si koupit teplé boty na lezení ledů, mixů, tatranské a alpské výstupy.. No a taky plánuji dva-tři kopce nad 6000 a rád bych na to vše adekvátní (ideálně jedny) boty. Zajímají mě praktické zku

 vystup po lane19.09.2018
Ahoj, chtel bych se zeptat na techniku kdy si z vrchu skaly spustim staticke lano a pak polezu zdola a budu se jistit nejaky blokantem jako je napriklad roll n lock. Je tato technika nejak necitiliva ke skalam? Nemyslim ted pisek. Ale treba Certovy Skaly
 Re: vystup po lane19.09.2018
bych tak odhadoval ze treba v tech Cernolicich by to nikomu vadit nemelo.. kremenec lanem neodres.
 Re: vystup po lane19.09.2018
Ahoj. To, co chceš dělat, je v podstatě jednolanová technika (JLT, SRT), známá také coby speleoalpin
 Re: vystup po lane19.09.2018
Skoro vsude by to melo jit. Srbarna, Roviste, ruzny ty kvaky vltavsky zuly.
Skalu nebudes nic
 Re: vystup po lane19.09.2018
Proti gustu nic, ale proc statiku? Mne to prijde jako dost neprijemny zazitek "padat do statiky
  Re: vystup po lane19.09.2018
Já mám na sólo top rope se statikou dobré zkušenosti. Když si blokant fixnes do polohy prsakem nebo
   Re: vystup po lane19.09.2018
Kde se v Černolicích nacvičuje a padá? Vždyť tam ty dvojko-šestkyplus lezli už borci v pohorkách a s
    Re: vystup po lane19.09.2018
Takze do toho jdes bez lana? :P
     Re: vystup po lane20.09.2018
Dneska už ne.
      Re: vystup po lane20.09.2018
Hobno leze a ještě má blby kecy.
       Re: vystup po lane20.09.2018
Dneska?
Vždycky akorát žvanil. 3-4 asi lezl, ale 6 s pohorkama, to bych chtěl dnes nebo i př
    Re: vystup po lane19.09.2018
Nova doba. Dneska kazdej leze s kakacem na hlave, s certifikovanym lanem a idealne cesty ve kterych
     Re: vystup po lane20.09.2018
nemichal bych kakac, certifikovana lana a tuny oceli ve skale do jedne kategorie. Kakac chrani to be
    Re: vystup po lane20.09.2018
Počkej si na průvodce :-)
    Re: vystup po lane20.09.2018
Co proboha s danou otazkou ma spolecneho nacvicovani a padani?

Chce si bezpecne sam z
     Re: vystup po lane20.09.2018
Moje otázka byla, kde se lano v Černolicích prodřelo, protože je mi divné, že by někdo opakovaně pad
      Re: vystup po lane20.09.2018
Divna je, protoze si domysli neco co nezaznelo a je navic zcela irelevantni k puvodnimu dotazu. Navi
       Re: vystup po lane20.09.2018
Tak ještě jednodušeji: Ptám se na cestu a pokud je to možné, tak i místo, kde onen dotazovatel nacvi
        Re: vystup po lane20.09.2018
Tak jeste jednoduseji: Napis presne citaci, kde se clovek na ktereho reagujes zminuje o tom, ze to b
         Re: vystup po lane20.09.2018
Jejda, člověk chvíli nehlida kybernet a hned taková disputace a všechno kvůli mně. Tak odpověď je so
          Re: vystup po lane21.09.2018
Díky. To dává smysl. Takže máš nejspíš lehce odřený oplet, jako bys třeba lezl na písku. Já myslel z
        Re: vystup po lane20.09.2018
Treba cesta mezi briskem a tastickou ta vlevo, tu klasici v pohorkach opravdu nelezli
         Re: vystup po lane20.09.2018
Jasně, Čas má tvář klaunů určitě ne, nicméně tu ani já se přiznám ne :-).
         Re: vystup po lane20.09.2018
Jasně, Čas má tvář klaunů určitě ne, nicméně tu ani já se přiznám ne :-).
         Re: vystup po lane21.09.2018
Tu Kuba daval jen po jedne noze!
         Re: vystup po lane21.09.2018
Zlaté nýty myslíš? Tu fakt klasici nedávali, ti ještě ctili zásadu, že čím je ve skále méně železa,
          Re: vystup po lane21.09.2018
Myslim klauny ta je tam minimalne od konce 80. let, coz uz lze nazvat starsi klasickou cestu, nyty
           Re: vystup po lane21.09.2018
40 let pro takove velikany jako ten na ktereho reagujes nic neznamena.
     Re: vystup po lane21.09.2018
Tak pro Kubu jako praveho klasika bych doporucil cestu "Prinzip Hoffnung", to myslim jeste
      Re: vystup po lane21.09.2018
A lezou to i mlay holky youtube.com/watch?v=qA8jiMLgR-g
  Tibloc nie24.09.2018
   Re: Tibloc nie24.09.2018
Jako zalozni jistitko ho pouzivam a budu dal pouzivat. Jednak nerozumim tomu co znamena ze se musi m
    Re: Tibloc nie25.09.2018
Radek, Tibloc je na núdzový výstup po lane a na záchranu. Nie je to istítko.
     Re: Tibloc nie25.09.2018
Ano ja vim :)
 Re: vystup po lane20.09.2018
vůči skále je to jakžtakž v pohodě. je to trošku blbé takhle blokovat veleoblíbenou cestu v maličké
  Re: vystup po lane20.09.2018
jo, a nějakou hadicí na laně nebo aspoň starým svetrem pod lanem přes hranu skály nezkazíš lautr nic
 Re: vystup po lane20.09.2018
Dekuji vsem za nazory :)
 Re: vystup po lane20.09.2018
Doporučil bych akorát vypodložit lano tam, kde jde přes hranu nebo se jinak tře o skálu. Třeba obleč

 Poznámky k cestám -mobily18.09.2018
Zdar! Nemáte prosím nějaký tip, jak si v mobilu zobrazit poznámky k cestě, zapsané v něčím deníčku? Na compu se dá najet myší na zápis (byť teda jen v osobním deníčku a bohužel nikoliv v seznamu přelezů dané cesty) ale v mobilu mi tohle jaksi nefunguje...
 Re: Poznámky k cestám -mobily18.09.2018
Normálně.

 trener praha18.09.2018
Ahoj, koho byste doporucili jako trenera,kdyz bych se rad zvednul z 7c na 8a? Nebo ma tu nekdo zkusenost s training plans od Trainingbeta.com? diky!
 Re: trener praha18.09.2018
zkus TBT team, ti maji skvele vysledky a jejich trener a zaroven repre seftrener se dokonce mihnul i
 Re: trener praha18.09.2018
Tomáš Binter. Ale za kvalitu se platí..
  Re: trener praha19.09.2018
Jedině Binter,na peníze nekoukej
   Re: trener praha19.09.2018
Přesně. Potvrzují to i slova z tiskové zprávy, 7. místo mezi národy, apod.
Citace: Nejúspěšně
    Re: trener praha19.09.2018
No jo, ale on se chce zlepšit z 7c na 8a a vy mu radite trenera, ktery by ho rovnou vyboostoval nejm
     Re: trener praha19.09.2018
nutno podotknout, že se jedná o letmý dotyk na podbřišku, nejlíp ve sprše :-D
 Re: trener praha19.09.2018
Pisatelé níže mají pravdu - se 7c se už dostaneš do repre týmu a budeš to mít vše zadarmo včetně vst
  Re: trener praha23.09.2018
Take zalezi na veku, 35lety borec, kterej leze 7c se do repre proste nedostane :)
 Re: trener praha19.09.2018
Z Prahy? Zkus trenéra z Green Trees Monkeys, ten ti určitě poradí.
  Re: trener praha20.09.2018
To jako ten píčus kravskej? Jo ten fakt poradí to mu jde.... kecat
   Re: trener praha20.09.2018
Doporučuji Petra Melichara, ten se určitě o nějaký posun postará. Nejlepší z nejlepších.
    Re: trener praha20.09.2018
Haha....
    Re: trener praha22.09.2018
To je Uzlar ne?
 Re: trener praha21.09.2018
Koukám, trolí žně. :-D
 Re: trener praha21.09.2018
Doporučuji někoho z tohoto seznamu. Ti garantovaní svazem by toho měli vědět a umět nejvíc.
<
 Re: trener praha21.09.2018
Podle dotazu tipuju, že otázka jen provokací.

Ale pokud ne, tak 7c-8a, pokud je to v
  Re: trener praha21.09.2018
Ja voll! Kurna, tak Adamova nejtezsi cesta je jen IXC. Ach jo. Jsem si vubec neuvedomil, ze sportovn
   Re: trener praha22.09.2018
Ještě Kuba Novotný. Taky nikdy nevylezl 7c, a ani na takovou úroveň nikoho nenatrenoval. Ale třeba b
 Re: trener praha23.09.2018
Jestli to myslíš vážně, můžeš mi napsat na mail. Třeba se domluvíme.

 Sardinie16.09.2018
Ahoj, potřeboval bych poradit.  Jaké oblasti na Sardínii jsou vhodné pro malé děti (2 a 4 roky), pro čekaní pod skálou. Myšleno, tak aby nikam moc nespadli. Lokalizace na Sardínii je jedno.
Děkuji za rady.
 Re: Sardinie16.09.2018
Aby nikam moc nespadly? Chudáci děcka. Nejsou na sobeckost svých rodičů, kteří si jen honí svoje pse
  Re: Sardinie17.09.2018
Co ti vadí na tom, že před dětmi pár leze, a s nimi taky? Jako s ženou se dětem věnujeme od rána do
   Re: Sardinie17.09.2018
Ano pořízením dětí jsi zavržen a vyloučen z lezeckých aktivit a lezeckého kolektivu!
Nikdo n
    Re: Sardinie17.09.2018
No ty jsi dobrý magor ... ale neboj ono se ti to v životě vrátí :-)Minimálně na tvých dětech
     Jestli je koko*17.09.2018
Tak jestli je kokot člověk co nebere své malé děti na stěnu kdy je tuna maga v ovzduší, tak ok!
    Re: Sardinie17.09.2018
Že nezvládáš na skále své rozmazlené děti, je tvůj problém, ale neházej do kupy všechny ostatní. A d
     Re: Sardinie17.09.2018
Já tedy nejsem zastáncem jakéholiv řvaní v přírodě, jak dětí, tak dospělých. To, že někdo řve od své
   Re: Sardinie17.09.2018
Proč by se glume nemohl srát do rodičů s dětma ve skalách stejně jako ty se sereš proti němu? Nebo s
    Re: Sardinie17.09.2018
Protože on generalizuje. Někdo dá slušnej dotaz a on ho hned označí za debila na základě myšlenkovéh
     Re: Sardinie17.09.2018
No tvl konstrukce jak z druhé třídy.
Všimni si, že většina dětí co dělá bordel (na stěně, po
      Re: Sardinie17.09.2018
Výborně, použil jsem příklad absurdní konstrukce a ty jsi ho pochopil. Takže můžeme přejít o level v
       Re: Sardinie17.09.2018
To jsem zvědav kdo ty Tvé litanie bude číst.
     Re: Sardinie17.09.2018
Řekl bych, že nemůžeš přikazovat lidem co mají či nemají dělat. Generalizovat (resp. dělat to co ty
      Re: Sardinie17.09.2018
No a podle stejné logiky mi ty zase nemůžeš zakazovat mu to přikazovat... Asi cítíš, že takhle se da
       Re: Sardinie17.09.2018
Jiste. Spatne pochopeno. To na zacatku je recnicke, neprikazuji ti.

Ty mas pravo dura
        Re: Sardinie17.09.2018
Ano, když někdo sprostě reaguje na obyčejnou slušnou otázku tak mi to subjektivně nepadne do noty. T
  Re: Sardinie17.09.2018
Chtělo by to více tolerance, kámo.
  Re: Sardinie17.09.2018
Kdyz ti decka vadi, tak jed lezt do hor tam jich moc nepotkas a nebudes tu muset srat ostatni...
   Re: Sardinie17.09.2018
A mohou podobny pristup razit i dospeli? Jakoze by delali neco, co tem detem bude fakt vadit a jen b
    Re: Sardinie17.09.2018
Ne
     Re: Sardinie17.09.2018
Na kterou z polozenych otazek odpovidas? Ze to funguje jednostranne ve prospech rodicu?
  Re: Sardinie17.09.2018
Děti patří do přírody a ke sportu, jakýmukoliv. Kdybys byl frajer který leze fakt těžký stěny tak ta
   Re: Sardinie17.09.2018
Ty lidi už nevědějí, otevřou diskuzi, ze se dozvím něco zajímavého o Sardinii, když jsem tam nikdy n
 Re: Sardinie17.09.2018
Oblasti v okolí Cala Gonome, záleží co lezeš... Butchi Arta, Cala Fuili, Cala Luna (lodí), La Poltro
  Re: Sardinie17.09.2018
Ahoj děkuji za radu, tyto oblasti jsme navstivili a byly paradni. Kdyby jsi mel dalsi budu rad. Leze
   Re: Sardinie17.09.2018
...pridám ešte Isili (nie sektor Urania :), okolie Domusnovas a krásny bouldering na žulových balvan
   Re: Sardinie17.09.2018
Ahoj, urcite Baunei. A pak Ulassai. To je top, jezdím už jen tam i s detma a ideál. Pedra Longa je l
    Re: Sardinie17.09.2018
Caly pokud budes deti poponaset, nektere sektory v Baunei a v Jerzu
U nekterych oblasti u Sas
    Re: Sardinie17.09.2018
Děkuji. Ahoj Honzo, ač jsi mi Baunei doporučoval, nějak jsme ho přejeli, možná se tam vrátíme. Jsme
     Re: Sardinie30.09.2018
Kudrnáči, měl bys na sebe nějaký kontakt ? Rád bych to s rodinou (a podobně malými dětmi, ideálně ve
      Re: Sardinie30.09.2018
Ahoj mám info@ok-sport.cz

 Zapomenute lezecky15.09.2018
Ahoj, nevzali jste si prosim nekdo z Hudy steny v Brne moje zapomenute lezecky La sportiva Skwama 41,5? Nechal jsem je tam pred cca 14 dny... Děkuju, Klingoš (731 418 676)
 Re: Zapomenute lezecky15.09.2018
Zkus ztráty a nálezy (ty bedny u vchodu na stěnu).
Pokud tam byli dél tak sou už pryč, asi v
 Re: Zapomenute lezecky15.09.2018
Stopro Jara, viděl sem ho od tama utíkat s krabicí a smát se :-D
  Re: Zapomenute lezecky16.09.2018
Jo Krno, tam to ma Jaryn vsechno pod palcem
  Re: Zapomenute lezecky16.09.2018
jj, taky jsem ho viděl - bral to tryskem k nejbližšímu metru
 Re: Zapomenute lezecky16.09.2018
Klingone zeptej se Spocka. Teda pardón pana Spocka!!

 Zapomenute lezecky15.09.2018
Ahoj, nevzali jste si prosim nekdo z Hudy steny v Brne moje zapomenute lezecky La sportiva Skwama 41,5? Nechal jsem je tam pred cca 14 dny... Děkuju, Klingoš (731 418 676)

 Kolo nebo lezení14.09.2018
neřeš kraviny a vylez si raděj v ádru Kolo nebo lezení na Krokodýla. To je pěkná linka.
 Re: Kolo nebo lezení14.09.2018
V Adru nelezu, kdysi jsem tam byl a nebavi me to. Mam rad lezeni, kde je sportovni vykon vyvazeny me

 Wadi Rum14.09.2018
Ahoj, nebyl jste někdo v poslední době ve Wadi Rum? Pls. jak je to tam se spaním? Prý zrušili freecamp u vesnice. JO a ještě jak jste řešili dopravu z Ammanu do Rumu a na kolik vás to vyšlo? Ještě nějaké doporučení? Díky moc. Bobr
 Re: Wadi Rum20.09.2018
Ahoj, Wádí samotné nemohu posoudit, ale zvaž linku Easyjetu z Berlína do Ammanu. Hlavně pro nás Seve
  Re: Wadi Rum20.09.2018
Z Berlína do Aqaby! :) je to o 3 hodiny blíž do Wadi, než z Ammanu.

1   ...   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 vystup po lane
Ahoj, chtel bych se zeptat na techniku kdy si z vrchu skaly spustim staticke lano a pak polezu zdola a budu se jistit nejaky blokantem jako je napriklad roll n lock. Je tato technika nejak necitiliva ke skalam? Nemyslim ted pisek. Ale treba Certovy Skaly v Cernolicich. Je to v poradku?

Dekuji za nazory
bychSeChtelZeptat13:56:14 19.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
bych tak odhadoval ze treba v tech Cernolicich by to nikomu vadit nemelo.. kremenec lanem neodres.
14:03:22 19.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
Ahoj. To, co chceš dělat, je v podstatě jednolanová technika (JLT, SRT), známá také coby speleoalpinismus, tj. lezení po laně u jeskyňářů. Na netu jistě najdeš kupu metodiky, jak a s čím se po statickém laně pohybovat.
Skála by k úhoně při JLT neměla přijít. Ale pozor na ostré výčnělky a hrany, to statiky nemají rády a běžně se při JLT používají týřidla, pokud není možné vést lano jinak, bez kontaktu se skálou.
Pták ohnívák14:44:01 19.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
Skoro vsude by to melo jit. Srbarna, Roviste, ruzny ty kvaky vltavsky zuly.
Skalu nebudes nicit o nic vic nez lezenim na druhym nebo TR a takove veci nam uz jednou samotne CHS ospravedlnilo dokonce i na pisku (ale presto tam bys nemel) tim, ze na sve oficialni akci tahala lidi na druhem o stosest.
14:44:43 19.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
Proti gustu nic, ale proc statiku? Mne to prijde jako dost neprijemny zazitek "padat do statiky". Nevim jestli jsi uz nekdy solo na lane zkousel, ale ve vysledku to budes mit vzdycky tak, ze mezi okem sedaku a bodem, kde je blokant na lane bude nejaky pruves a pokud fakt "spadnes" a ne jen odsednes, coz se ti driv nebo pozdeji urcite stane (ujede ti noha, zustane ti chyt v ruce...), tak to bude podle me se statikou humac a s dynamickym lanem se jen krasne zhoupnes. Mozna take popremyslej nad nejakym jednoduchym sekundarnim blokantem (staci asi i tibloc) viz. web Petzlu nebo starsi diskuse tu. Jinak k tomu pisku. Nechapu, proc by melo vadit toprope solo, kdy se lano vlastne vubec nepohybuje, tak je to asi ten nejmin skodlivy styl postupu nahoru s hornim jistenim. Spis vidim problem v tom, ze myslenka lezeni na fixnim lane vychazi z toho ze ti chybi partak a na pisku se vetsinou ke slanaku nedostanes jinak nez ze to vylezes :D
Radek16:04:50 19.09.2018
odpovědět 
  Re: vystup po lane
Já mám na sólo top rope se statikou dobré zkušenosti. Když si blokant fixnes do polohy prsakem nebo smyčkou na krk tak žádný pruves není, odsedava se v pohodě. Dolní konec zatizit batohem. A je taky min náchylná na odření než dynamika, ta jak se propruzuje tak právě po ostrých hranách jezdí nahoru dolu a dře se. Takhle jsem odřel oplet na dynamice právě v Cernolicich - statika ve stejném místě ok.
maso19:21:16 19.09.2018
odpovědět 
   Re: vystup po lane
Kde se v Černolicích nacvičuje a padá? Vždyť tam ty dvojko-šestkyplus lezli už borci v pohorkách a s kladivem za pasem.
Kuba Turek19:50:59 19.09.2018
odpovědět 
    Re: vystup po lane
Takze do toho jdes bez lana? :P
seBychChtelZeptat20:10:55 19.09.2018
odpovědět 
     Re: vystup po lane
Dneska už ne.
Kuba Turek02:02:27 20.09.2018
odpovědět 
      Re: vystup po lane
Hobno leze a ještě má blby kecy.
06:08:43 20.09.2018
odpovědět 
       Re: vystup po lane
Dneska?
Vždycky akorát žvanil. 3-4 asi lezl, ale 6 s pohorkama, to bych chtěl dnes nebo i před 10-15 lety vidět.
12:42:56 20.09.2018
odpovědět 
    Re: vystup po lane
Nova doba. Dneska kazdej leze s kakacem na hlave, s certifikovanym lanem a idealne cesty ve kterych je 5 kilo oceli tridy 17 :D Na shnilejch skobach v Dolomitech se jim uz sedet nechce. Ja se ani nedivim...
Radek20:46:54 19.09.2018
odpovědět 
     Re: vystup po lane
nemichal bych kakac, certifikovana lana a tuny oceli ve skale do jedne kategorie. Kakac chrani to bez ceho tu nejsi nic platnej, to ze pred lety bylo v mode lezt bez nej neznamena ze je ve stejny tride s ostatnima blbostma.
00:46:22 20.09.2018
odpovědět 
    Re: vystup po lane
Počkej si na průvodce :-)
maso07:03:21 20.09.2018
odpovědět 
    Re: vystup po lane
Co proboha s danou otazkou ma spolecneho nacvicovani a padani?

Chce si bezpecne sam zalezt nekolik cest, kde slovutny Kuba Turek by dnes bez lana nelezl. Co je na tom divneho? Kdyz ani nezname jeho vykonnost. Pro zacatnika muze dost cest v Cernolicich tezkych, stejne jako pro Kubu Turka, jak sam pise.
10:13:02 20.09.2018
odpovědět 
     Re: vystup po lane
Moje otázka byla, kde se lano v Černolicích prodřelo, protože je mi divné, že by někdo opakovaně padal v klasikách, které lezli borci v pohorkách už před sto lety. Je na této otázce něco nepochopitelného?
Kuba Turek11:11:06 20.09.2018
odpovědět 
      Re: vystup po lane
Divna je, protoze si domysli neco co nezaznelo a je navic zcela irelevantni k puvodnimu dotazu. Navic primo v tom prispevku na ktery reagujes mas nejake nastineni jak k tomu doslo..
11:51:34 20.09.2018
odpovědět 
       Re: vystup po lane
Tak ještě jednodušeji: Ptám se na cestu a pokud je to možné, tak i místo, kde onen dotazovatel nacvičoval a padal v Černolicích.

Ptám se, protože Černolice dobře znám a obvykle se tam lezou klasiky, ze kterých se nepadá.
Kuba Turek13:03:39 20.09.2018
odpovědět 
        Re: vystup po lane
Tak jeste jednoduseji: Napis presne citaci, kde se clovek na ktereho reagujes zminuje o tom, ze to bylo zpusobene padanim. Zminuje se tu vubec nekdo o tom, ze odrene lano bylo zpusobene padanim?
16:59:19 20.09.2018
odpovědět 
         Re: vystup po lane
Jejda, člověk chvíli nehlida kybernet a hned taková disputace a všechno kvůli mně. Tak odpověď je sorry, nepamatuji se přesně kde ani jestli to bylo ze jsem sedal v cestě nebo dole na nástupu. Mám takovej blbej zvyk dycky dole kousek nad zemi si do toho sednout, jako jestli vše funguje jak má. Tak to mohlo být kdekoli, podezřívam SV věž, tam je to přes hranu skoro vždycky. Jsem tam dost casto, modelová situace ze na poslední chvíli vysasim podvečer chvíli pro sebe, no a sháněj v šest večer spolulzece. Já to mám 5 minut, tak se mi to vyplatí, ale z Phy kvůli tomu narychlo nikdo nepojede. ouplne sólo se od 5 výš bojím, taky kvůli lamavosti. Porichtung na jištěne sólo jsem sehnal až nedávno, tak co mi doteď zbývalo. Tak snad záhada aspoň trochu objasnena, ale každopádně přiznám se ze v závislosti na momentální formě je i v Cernolicich pro mě buď víc nebo min cest v kterých klidně odsednout muzu.
maso23:22:28 20.09.2018
odpovědět 
          Re: vystup po lane
Díky. To dává smysl. Takže máš nejspíš lehce odřený oplet, jako bys třeba lezl na písku. Já myslel z prvního vyjádření, že jsi skoro říznul lano, a proto jsem se ptal.
Kuba Turek01:05:10 21.09.2018
odpovědět 
        Re: vystup po lane
Treba cesta mezi briskem a tastickou ta vlevo, tu klasici v pohorkach opravdu nelezli
ROKO22:39:06 20.09.2018
odpovědět 
         Re: vystup po lane
Jasně, Čas má tvář klaunů určitě ne, nicméně tu ani já se přiznám ne :-).
maso23:29:41 20.09.2018
odpovědět 
         Re: vystup po lane
Jasně, Čas má tvář klaunů určitě ne, nicméně tu ani já se přiznám ne :-).
maso23:29:41 20.09.2018
odpovědět 
         Re: vystup po lane
Tu Kuba daval jen po jedne noze!
00:07:37 21.09.2018
odpovědět 
         Re: vystup po lane
Zlaté nýty myslíš? Tu fakt klasici nedávali, ti ještě ctili zásadu, že čím je ve skále méně železa, tím je cesta hodnotnější. A těžko bys v té lehce převislé cestě odřel oplet.
Kuba Turek01:19:15 21.09.2018
odpovědět 
          Re: vystup po lane
Myslim klauny ta je tam minimalne od konce 80. let, coz uz lze nazvat starsi klasickou cestu, nyty jsou moderna, takova cesta za kazdou cenu, viz. ten prvni borhak. na nytech klidne prosoupes oplet, pokud fixujes na vrsku. Klasik <> cesta s minimem zeleza
ROKO12:51:18 21.09.2018
odpovědět 
           Re: vystup po lane
40 let pro takove velikany jako ten na ktereho reagujes nic neznamena.
13:28:52 21.09.2018
odpovědět 
     Re: vystup po lane
Tak pro Kubu jako praveho klasika bych doporucil cestu "Prinzip Hoffnung", to myslim jeste prelez v pohorkach nema :D
16:13:19 21.09.2018
odpovědět 
      Re: vystup po lane
A lezou to i mlay holky youtube.com/watch?v=qA8jiMLgR-g
16:16:47 21.09.2018
odpovědět 
  Tibloc nie
https://www.petzl.com/INT/en/Sport/Appendix- 1--Petzl-d%C5%93s-not- recommend-using-only-one-ascender-for-self-belaying -?ProductName=BASIC&Familly=Ascenders
PK06:40:37 24.09.2018
odpovědět 
   Re: Tibloc nie
Jako zalozni jistitko ho pouzivam a budu dal pouzivat. Jednak nerozumim tomu co znamena ze se musi manualne zmacknout (protoze se samozrejme zasekne uplne v pohode sam) a pak vidim jeho velkou vyhodu v blbuvzdornosti, narozdil od jinych pomucek. To ze muze rozervat oplet lana mne v tomto pripade nevadi vzhledem k tomu ze je to zalozak.
Radek11:55:41 24.09.2018
odpovědět 
    Re: Tibloc nie
Radek, Tibloc je na núdzový výstup po lane a na záchranu. Nie je to istítko.
https://www.petzl.com/INT/ en/Sport/Ascenders /TIBLOC
PK05:51:24 25.09.2018
odpovědět 
     Re: Tibloc nie
Ano ja vim :)
Radek13:30:15 25.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
vůči skále je to jakžtakž v pohodě. je to trošku blbé takhle blokovat veleoblíbenou cestu v maličké oblasti o slunném sobotním odpoledni, může to vyvolat nelibost a držkování. ale to zřejmě není tvůj případ.
statické lano je fajn, že ti nepropruží (dynamické ti v tomhle režimu propruží docela dost).
zbabělci jako já, mají-li jen jeden blokant, po vylezení pár metrů na nějakém nouhendu udělají na laně pod blokantem uzel.
Lukas B.10:38:04 20.09.2018
odpovědět 
  Re: vystup po lane
jo, a nějakou hadicí na laně nebo aspoň starým svetrem pod lanem přes hranu skály nezkazíš lautr nic.
Lukas B.10:39:27 20.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
Dekuji vsem za nazory :)
bychSeChtelZeptat12:18:53 20.09.2018
odpovědět 
 Re: vystup po lane
Doporučil bych akorát vypodložit lano tam, kde jde přes hranu nebo se jinak tře o skálu. Třeba oblečením nebo hadicí. Jinak já používám Petzl Shunt držený nahoře prsákem a vespod ještě jedno zařízení, jehož jméno si nepamatuju. Dole si metr nad zemí udělam uzel anebo lano jinak zatížim, aby mi samo projíždělo.
Vilda14:39:33 20.09.2018
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192443)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dívčí válka VII Skály U Mšena
Ztracená bota VII Skály U Mšena
Nová cesta IV Skály U Mšena
Opičí traverz VI Skály U Mšena
Poslední výstřel VII Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1287 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi