Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Poslední klasický prvovýstup na Prachově? 16.10.2018 Včera vylezl na Prachově Špek asi jednu z posledních jasných línií v centru prachovského Skaláku. Cesta, kterou nazval Žíně výstavní (VIIIc-IX), vede na nedávno schválený masiv Visuté zahrady (mezi Krakonošem a Malou věží, vpravo od Trautenberka). Jedná s
  Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově? 16.10.2018 Paráda!
Tím posledním se myslí prváč z volné pozice?
Jinak si totiž myslím, že u nás
    Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově? 17.10.2018 Tak Spek vylezl prvac? Kdo by to řekl???
        Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově? 17.10.2018 hele a to jako bez horního jištění?
    Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově? 19.10.2018 Tím jsem měl na mysli jednu z posledních výrazných směrů, a to ještě přímo v centru. Ptát se u Špeka
      Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově? 19.10.2018 Tak to byla asi poslední možnost v krásném počasí.jinak čumím že špek zavítal do prachova vrtat.co j
Sardinie 16.10.2018 Ryanair a Sardinie. Ahoj Pred pul rokem jsme koupili zpatecni letenky u Ryanair pro 4 osoby ( 2 dospeli a 2 deti ), jedna za 2500kc. Nasli jsme ubytovani, jedno u letiste (kvuli pozdnimu priletu) a taky jsme pres Ryanair objednali auto. Odlet v rijnu, v 2
  Re: Sardinie 16.10.2018 Ryanair jsou největší šmejdi. Když člověk odletí letenka je za pár korun, tak tu jejich vychcanost c
    Re: Sardinie 17.10.2018 Co se rozčilujete? Čech = za málo co nejvíc...
      Re: Sardinie 17.10.2018 No, výše popsaný je typický fraud. To nemá s nízkou cenou nic co do činění. A už vůbec ne s tím jako
        Re: Sardinie 18.10.2018 To ze se osere kvalita anebo kdyz neco nefunguje tak smula nema s cenou nic spolecneho.
        Re: Sardinie 18.10.2018 To ze se osere kvalita anebo kdyz neco nefunguje tak smula nema s cenou nic spolecneho.
  Re: Sardinie 29.10.2018 Konec - asi po tydnu telefonovani, vyplnovani formularu a chatovani nam Ryanair vratil po castech le
žďárák 11.10.2018 Ahoj,můžete mi prosím doporučit žďárák na bivak. Lépe lehčí, ale aby něco vydržel. Ne na jedno použití. Dík. Petr
  Re: žďárák 11.10.2018 Gore-tex ždárák od Tilaku (ještě Kammsport), perfektně funguje 18 let, stovky nocí a bivaků.
    Re: žďárák 15.10.2018 Asi taky záleží na účelu. Je rozdíl pokud v něm chceš spát běžně na čundru a nebo ho chceš vláčet s
  Re: žďárák 11.10.2018 PowerTex Salewa, moc nestál ale za moc taky nestál. Malinkej, lehoučkej. Dovnitř pustil všechno, ven
  Re: žďárák 12.10.2018 High Point má takovou slinu, ale asi moc nevydrží. Pak má Dry Cover, ten je super.
    Re: žďárák 12.10.2018 No hlavně pokud vim tak Tilak už žďáráky nenabízí....
      Re: žďárák 12.10.2018 Armadni gore žďárák, za pár kaček v army shopu ;-)
      Re: žďárák 12.10.2018 Armadni gore žďárák, za pár kaček v army shopu ;-)
        Re: žďárák 15.10.2018 Od které armády?
V jakém army-shopu ho mají?
Co je "pár kaček"?
Kolik
          Re: žďárák 15.10.2018 USarmy ECWCS trilaminát GORE-TEX, vzor woodland, dle mě má na mysli
            Re: žďárák 15.10.2018 US nebo Bundeswehr, třivrstvý ca za litr. Hmotnost žádný zázrak, ale funguje a vydrží.. Lidi kolem h
              Re: žďárák 16.10.2018 Ten má přes kilo. Jasný, vojákovi to doveze auto nebo přesun dostane rozkazem, ale pokud kilo, tak b
                Re: žďárák 16.10.2018 "Aby něco vydržel" lehčí nesplní, ani ten stan. Musí si vybrat jestli lehký nebo odolný...
  Re: žďárák 15.10.2018 visí mi doma ve skříni 3-vrstvý GTX od Outdoor Research, tak sem písni kontakt a třeba se dohodneme
Osp 11.10.2018 Cau, nevite, kolik ted stoji kemp v Ospu? Osoba/noc eventuelne nejakej priplatek za auto. Na jejich strankach jsem to nenasel
Dik
  Re: foto dne - zbojnicka skala 10.10.2018 Jedna se o jesenicke skaly kousek od Vrbna pod Pradedem. Oblast Bily potok. Je zde vice skal pomerne
bivak v sasku 10.10.2018 Nevíte někdo zda je již povoleno bivakování v Sasku? Dík Eva
  Re: bivak v sasku 10.10.2018 pršelo pořádně?
no vidíš.
(je to furt vyschlé na troud, ale vzhledem k chladným nocím
  Re: bivak v sasku 10.10.2018 psal jsem do infocentra NP Sächsische Schweiz a paní mi odpověděla, že zákaz již neplatí. Už prý nen
    Re: bivak v sasku 10.10.2018 podpis
      Re: bivak v sasku 10.10.2018 díky za pořádné info!
multina 09.10.2018 Ahoj,
dnes mi na Komeci v Brne stratili Multisport kartu,
asi vydali niekomu inemu, skvele.
na meno: Daniel Demacek, tel. 776 886 891
Mam si zacat brat zalohu od Komecu proti strate zalohy?
Mt Blanc - permit 09.10.2018 Cesta pres Gouter na Mt Blanc bude pry podlehat permitu, to asi kazdej uz vi. Ted jsem ale ctl, ze to pry bude mezi 10 a 20 Eur a pokuta za nezaplaceny permit je "jen" 135 Eur. Tak nevim jestli to odradi ty hledace zazitku bez jakychkoliv horsky
  Re: Mt Blanc - permit 10.10.2018 Jakekoliv omezovani svobody logiku nema. Absolutne nechapu, proc te serou nejaci samozvani hledaci z
  Re: Mt Blanc - permit 13.10.2018 Co je ti do toho, kdo kam jde a za co platí?
    Re: Mt Blanc - permit 15.10.2018 Co je ti do toho ze je mu neco do toho.
Olympiáda mládeže Argentina 09.10.2018 Zdar. Nevíte náhadou jestli v Argentině máme nějaké reprezentanty? Jestli ne, tak proč? Škoda, že ani tady na Lezci to není zmíněno.
  Re: Olympiáda mládeže Argentina 10.10.2018 Zjevně dle startovky nemáme. Chystám se k tomu dát zprávičku po skončení. Díky a hore zdar!
BD Fuel 09.10.2018 Ahojte, máte niekto skúsenosti s cepinom BD Fuel? Jedná sa mi najmä o ľady? Vďaka
  Re: BD Fuel 09.10.2018 Nelezl jsem s nim, ale drzel jsem ho v ruce. Nevim o co ti jde. Idealni bude, kdyz si ho srovnas s N
    Re: BD Fuel 09.10.2018 Já mohu vřele doporučit Grivel Tech Machine, boží cepín pro těžké lezení. Je dobře vyváženej a má h
      Re: BD Fuel 09.10.2018 P.S. to BD má laserem řezaný hrot, je o třídu nebo možná dvě horší než Grivel.
      Re: BD Fuel 09.10.2018 Jo, na ledy ma Grivel Tech pry hodne dobry hrot. Kovany a v profilu tenci nez konkurence. To se da a
        Re: BD Fuel 09.10.2018 Kde koupíš kovaný hrot na BD Fuel?
Radíš koupit si rovnou cepín s nic moc hrotem a následně
          Re: BD Fuel 09.10.2018 Jinak nec proti Fuelu, kdyby stál zhruba to co Bandit, doporučím ho také.
            Re: BD Fuel 09.10.2018 Ohľadom toho Fuelu sa mi jedná hlavne o prejav v ľahšom ľade, za cca. 3 kvôli jeho geometrii. Je mi
              Re: BD Fuel 09.10.2018 Jo taky by mě zajímalo jak to je v lehčích ledech/stěnách s agresivním tvarem např Nomicu, Grivel Te
                Re: BD Fuel 10.10.2018 V lehčím ledu je ten jeho tvar ne moc vhodný. Jde to, ale ne moc dobře. Asi stejně jako kdy si vezme
                Re: BD Fuel 10.10.2018 To je zase dobra blbost... Normalne se s temi technickymi cepiny da lezt led i za WI2, proste je jen
          Re: BD Fuel 10.10.2018 Jednak hrot nemusi byt kovany na to aby byl dobry. Koupit cepit a dat tam lepsi hrot blbost neni. Je
            Re: BD Fuel 10.10.2018 Stejně tak úchop a vyvážení Fuelu nemusí sedět každému, to je fakt nešťastný argument. Design Grivel
              Re: BD Fuel 11.10.2018 Ja nepredkladam zadne argumenty. Plati co jsem rekl pred tim. Je potreba si je vyzkouset vsechny/co
        Re: BD Fuel 10.10.2018 A na jakou ruku teda jsou?
          Re: BD Fuel 10.10.2018 To by mě taky zajímalo bo mám obě ruce levé
            Re: BD Fuel 11.10.2018 Uz jsem to tam psal nekde vys. Lidi s velkou rukou budou mit mozna v tlustych rukavicich problem.
  Re: BD Fuel 09.10.2018 Lezu na FUELech už druhý rok, vynikající v mixu a na drytool, do ledu ho střídám s NOMICem, který má
    Re: BD Fuel 10.10.2018 Laserem vyřezané hroty z Polska vyráběné v kolísající kvalitě. Solidní argument proč si koupit cepín
      Re: BD Fuel 10.10.2018 Original BD Laser pick je dobry do mixu, ale rychle se opotřebovava, Titan pick je dobry v ledu. Po
        Re: BD Fuel 11.10.2018 Jenže borec chce lézt lehčí ledy.
          Re: BD Fuel 11.10.2018 Pak jsem to psal jasne hned v prvnim postu :-), NOMIC je do ledu lepsi a s origanal novym PETZL ledo
1
...
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
...
2263
Sardinie Ryanair a Sardinie. Ahoj Pred pul rokem jsme koupili zpatecni letenky u Ryanair pro 4 osoby ( 2 dospeli a 2 deti ), jedna za 2500kc. Nasli jsme ubytovani, jedno u letiste (kvuli pozdnimu priletu) a taky jsme pres Ryanair objednali auto. Odlet v rijnu, v 21:30 se zpozdil o 90minut a následně byl zrušen - v 23:00. Vyzvedli jsme veci a postavili s k fronte kvuli letenek - kolem 1 rano jsme se nic nedozvedeli, pouze ze to muzeme resit pres webove stranky a muzeme si prehodit letenky - o 5 dnu pozdeji, s 3 prestupy apod. Celkove naklady pro 4clennou rodinu jsou kolem 20tis. Ryainair bez jakekoliv komunikace nabidl kompensaci v hodnote 68E celkem. Teprve po opakovanych atacich pres Facebook a website nam napsali omluvny dopis, ze to bylo kvuli spatnemu pocasi a nevrati nam ani cent navic 68E. Dovolat se nekomu u Ryanairu po 21:00 je skoro nemozne, anonymita maximalni, nikdo za nic nemuze a nikdo nic nevi. Po tehle zkusenosti pouze ultralevne letenky a ZADNE DALSI sluzby u Ryanair David 10:20:19 16.10.2018odpovědět
  Re: Sardinie Ryanair jsou největší šmejdi. Když člověk odletí letenka je za pár korun, tak tu jejich vychcanost co se týče servisu, příplatků, bagáže atd. tak nějak skousne. Ale jak je nějaká nestandartní situace tak je to přesně podle tohoto scénáře.
Zásadní chyba je také (a proto úpíšu tento koment) si objednávat přes ně tkzv. bundle to je například auto!, ubytko!, pojištění! nebo dokonce pojištění na auto!! atd. Vše je na první pohled výhodné, ale jak je nějaká potíž tak dávají ruce pryč a lokální poskytovatel je vůbec jako partnera nerespektuje. Asi proto, že už dávno ví, jaká je to společnost. Jsoui to vyhozené peníze. S. 10:40:25 16.10.2018odpovědět
    Re: Sardinie Co se rozčilujete? Čech = za málo co nejvíc... 08:32:09 17.10.2018odpovědět
      Re: Sardinie No, výše popsaný je typický fraud. To nemá s nízkou cenou nic co do činění. A už vůbec ne s tím jakou má kdo národnost.
S. 22:59:36 17.10.2018odpovědět
        Re: Sardinie To ze se osere kvalita anebo kdyz neco nefunguje tak smula nema s cenou nic spolecneho.
nizka cena nemuze obhajit takovyhle veci, cili prudit, stezovat si, nenechat si srat na hlavu.
nemyslim si ze bysme tady byli sami magnati co litaj s emiratama v byznys klasu, nebo maj vlastni bizjet.
a na tom mit letenky za rozumny penize nevidim zadnou nejakou vyhlasenou ceskou vlastnost.
to spis hledejte u holandanu... Indy 10:03:44 18.10.2018odpovědět
        Re: Sardinie To ze se osere kvalita anebo kdyz neco nefunguje tak smula nema s cenou nic spolecneho.
nizka cena nemuze obhajit takovyhle veci, cili prudit, stezovat si, nenechat si srat na hlavu.
nemyslim si ze bysme tady byli sami magnati co litaj s emiratama v byznys klasu, nebo maj vlastni bizjet.
a na tom mit letenky za rozumny penize nevidim zadnou nejakou vyhlasenou ceskou vlastnost.
to spis hledejte u holandanu... Indy 10:03:47 18.10.2018odpovědět
  Re: Sardinie Konec - asi po tydnu telefonovani, vyplnovani formularu a chatovani nam Ryanair vratil po castech letenky a zalohu na auto, banka si neco pobrala na kursu koruna / euro, ale tak 2/3 penez jsou zpet. Ufff. Aspon ze tak. Deda rikal: chybama se clovek uci, trouba vlastnima... asi tak. David 09:41:52 29.10.2018odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: