Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Poslední klasický prvovýstup na Prachově?16.10.2018
Včera vylezl na Prachově Špek asi jednu z posledních jasných línií v centru prachovského Skaláku. Cesta, kterou nazval Žíně výstavní (VIIIc-IX), vede na nedávno schválený masiv Visuté zahrady (mezi Krakonošem a Malou věží, vpravo od Trautenberka). Jedná s
 Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?16.10.2018
Paráda!
Tím posledním se myslí prváč z volné pozice?
Jinak si totiž myslím, že u nás
  Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?17.10.2018
Tak Spek vylezl prvac? Kdo by to řekl???
   Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?17.10.2018
navíc devítku!?!?!
    Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?17.10.2018
hele a to jako bez horního jištění?
  Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?19.10.2018
Tím jsem měl na mysli jednu z posledních výrazných směrů, a to ještě přímo v centru. Ptát se u Špeka
   Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?19.10.2018
Tak to byla asi poslední možnost v krásném počasí.jinak čumím že špek zavítal do prachova vrtat.co j

 Sardinie16.10.2018
Ryanair a Sardinie. Ahoj Pred pul rokem jsme koupili zpatecni letenky u Ryanair pro 4 osoby ( 2 dospeli a 2 deti ), jedna za 2500kc. Nasli jsme ubytovani, jedno u letiste (kvuli pozdnimu priletu) a taky jsme pres Ryanair objednali auto. Odlet v rijnu, v 2
 Re: Sardinie16.10.2018
Ryanair jsou největší šmejdi. Když člověk odletí letenka je za pár korun, tak tu jejich vychcanost c
  Re: Sardinie17.10.2018
Co se rozčilujete? Čech = za málo co nejvíc...
   Re: Sardinie17.10.2018
No, výše popsaný je typický fraud. To nemá s nízkou cenou nic co do činění. A už vůbec ne s tím jako
    Re: Sardinie18.10.2018
To ze se osere kvalita anebo kdyz neco nefunguje tak smula nema s cenou nic spolecneho.

    Re: Sardinie18.10.2018
To ze se osere kvalita anebo kdyz neco nefunguje tak smula nema s cenou nic spolecneho.

 Re: Sardinie29.10.2018
Konec - asi po tydnu telefonovani, vyplnovani formularu a chatovani nam Ryanair vratil po castech le

 žďárák11.10.2018
Ahoj,můžete mi prosím doporučit žďárák na bivak. Lépe lehčí, ale aby něco vydržel. Ne na jedno použití. Dík. Petr
 Re: žďárák11.10.2018
Gore-tex ždárák od Tilaku (ještě Kammsport), perfektně funguje 18 let, stovky nocí a bivaků.
  Re: žďárák15.10.2018
Asi taky záleží na účelu. Je rozdíl pokud v něm chceš spát běžně na čundru a nebo ho chceš vláčet s
 Re: žďárák11.10.2018
PowerTex Salewa, moc nestál ale za moc taky nestál. Malinkej, lehoučkej. Dovnitř pustil všechno, ven
 Re: žďárák12.10.2018
High Point má takovou slinu, ale asi moc nevydrží. Pak má Dry Cover, ten je super.
  Re: žďárák12.10.2018
No hlavně pokud vim tak Tilak už žďáráky nenabízí....
   Re: žďárák12.10.2018
Armadni gore žďárák, za pár kaček v army shopu ;-)
   Re: žďárák12.10.2018
Armadni gore žďárák, za pár kaček v army shopu ;-)
    Re: žďárák15.10.2018
Od které armády?
V jakém army-shopu ho mají?
Co je "pár kaček"?
Kolik
     Re: žďárák15.10.2018
USarmy ECWCS trilaminát GORE-TEX, vzor woodland, dle mě má na mysli
      Re: žďárák15.10.2018
US nebo Bundeswehr, třivrstvý ca za litr. Hmotnost žádný zázrak, ale funguje a vydrží.. Lidi kolem h
       Re: žďárák16.10.2018
Ten má přes kilo. Jasný, vojákovi to doveze auto nebo přesun dostane rozkazem, ale pokud kilo, tak b
        Re: žďárák16.10.2018
"Aby něco vydržel" lehčí nesplní, ani ten stan. Musí si vybrat jestli lehký nebo odolný...
 Re: žďárák15.10.2018
visí mi doma ve skříni 3-vrstvý GTX od Outdoor Research, tak sem písni kontakt a třeba se dohodneme

 Osp11.10.2018
Cau, nevite, kolik ted stoji kemp v Ospu? Osoba/noc eventuelne nejakej priplatek za auto. Na jejich strankach jsem to nenasel
Dik
 Re: Osp11.10.2018
za stejné peníze jako v kempu se vyspíš v hostelu
 foto dne - zbojnicka skala10.10.2018
prosim vas, kde to je? dik.
 Re: foto dne - zbojnicka skala10.10.2018
Jedna se o jesenicke skaly kousek od Vrbna pod Pradedem. Oblast Bily potok. Je zde vice skal pomerne
  Re: foto dne - zbojnicka skala10.10.2018
dik!

 bivak v sasku10.10.2018
Nevíte někdo zda je již povoleno bivakování v Sasku? Dík Eva
 Re: bivak v sasku10.10.2018
pršelo pořádně?
no vidíš.
(je to furt vyschlé na troud, ale vzhledem k chladným nocím
 Re: bivak v sasku10.10.2018
psal jsem do infocentra NP Sächsische Schweiz a paní mi odpověděla, že zákaz již neplatí. Už prý nen
  Re: bivak v sasku10.10.2018
podpis
   Re: bivak v sasku10.10.2018
díky za pořádné info!

 multina09.10.2018
Ahoj,

dnes mi na Komeci v Brne stratili Multisport kartu,
asi vydali niekomu inemu, skvele.

na meno: Daniel Demacek, tel. 776 886 891

Mam si zacat brat zalohu od Komecu proti strate zalohy?


 Mt Blanc - permit09.10.2018
Cesta pres Gouter na Mt Blanc bude pry podlehat permitu, to asi kazdej uz vi. Ted jsem ale ctl, ze to pry bude mezi 10 a 20 Eur a pokuta za nezaplaceny permit je "jen" 135 Eur. Tak nevim jestli to odradi ty hledace zazitku bez jakychkoliv horsky
 Re: Mt Blanc - permit10.10.2018
Jakekoliv omezovani svobody logiku nema. Absolutne nechapu, proc te serou nejaci samozvani hledaci z
 Re: Mt Blanc - permit13.10.2018
Co je ti do toho, kdo kam jde a za co platí?
  Re: Mt Blanc - permit15.10.2018
Co je ti do toho ze je mu neco do toho.

 Olympiáda mládeže Argentina09.10.2018
Zdar. Nevíte náhadou jestli v Argentině máme nějaké reprezentanty? Jestli ne, tak proč? Škoda, že ani tady na Lezci to není zmíněno.
 Re: Olympiáda mládeže Argentina10.10.2018
Zjevně dle startovky nemáme. Chystám se k tomu dát zprávičku po skončení. Díky a hore zdar!

 BD Fuel09.10.2018
Ahojte, máte niekto skúsenosti s cepinom BD Fuel? Jedná sa mi najmä o ľady? Vďaka
 Re: BD Fuel09.10.2018
Nelezl jsem s nim, ale drzel jsem ho v ruce. Nevim o co ti jde. Idealni bude, kdyz si ho srovnas s N
  Re: BD Fuel09.10.2018
Já mohu vřele doporučit Grivel Tech Machine, boží cepín pro těžké lezení. Je dobře vyváženej a má h
   Re: BD Fuel09.10.2018
P.S. to BD má laserem řezaný hrot, je o třídu nebo možná dvě horší než Grivel.
   Re: BD Fuel09.10.2018
Jo, na ledy ma Grivel Tech pry hodne dobry hrot. Kovany a v profilu tenci nez konkurence. To se da a
    Re: BD Fuel09.10.2018
Kde koupíš kovaný hrot na BD Fuel?
Radíš koupit si rovnou cepín s nic moc hrotem a následně
     Re: BD Fuel09.10.2018
Jinak nec proti Fuelu, kdyby stál zhruba to co Bandit, doporučím ho také.
      Re: BD Fuel09.10.2018
Ohľadom toho Fuelu sa mi jedná hlavne o prejav v ľahšom ľade, za cca. 3 kvôli jeho geometrii. Je mi
       Re: BD Fuel09.10.2018
Jo taky by mě zajímalo jak to je v lehčích ledech/stěnách s agresivním tvarem např Nomicu, Grivel Te
        Re: BD Fuel10.10.2018
V lehčím ledu je ten jeho tvar ne moc vhodný. Jde to, ale ne moc dobře. Asi stejně jako kdy si vezme
        Re: BD Fuel10.10.2018
To je zase dobra blbost... Normalne se s temi technickymi cepiny da lezt led i za WI2, proste je jen
     Re: BD Fuel10.10.2018
Jednak hrot nemusi byt kovany na to aby byl dobry. Koupit cepit a dat tam lepsi hrot blbost neni. Je
      Re: BD Fuel10.10.2018
Stejně tak úchop a vyvážení Fuelu nemusí sedět každému, to je fakt nešťastný argument. Design Grivel
       Re: BD Fuel11.10.2018
Ja nepredkladam zadne argumenty. Plati co jsem rekl pred tim. Je potreba si je vyzkouset vsechny/co
    Re: BD Fuel10.10.2018
A na jakou ruku teda jsou?
     Re: BD Fuel10.10.2018
To by mě taky zajímalo bo mám obě ruce levé
      Re: BD Fuel11.10.2018
Uz jsem to tam psal nekde vys. Lidi s velkou rukou budou mit mozna v tlustych rukavicich problem.
 Re: BD Fuel09.10.2018
Lezu na FUELech už druhý rok, vynikající v mixu a na drytool, do ledu ho střídám s NOMICem, který má
  Re: BD Fuel10.10.2018
Laserem vyřezané hroty z Polska vyráběné v kolísající kvalitě. Solidní argument proč si koupit cepín
   Re: BD Fuel10.10.2018
Original BD Laser pick je dobry do mixu, ale rychle se opotřebovava, Titan pick je dobry v ledu. Po
    Re: BD Fuel11.10.2018
Jenže borec chce lézt lehčí ledy.
     Re: BD Fuel11.10.2018
Pak jsem to psal jasne hned v prvnim postu :-), NOMIC je do ledu lepsi a s origanal novym PETZL ledo

1   ...   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Sardinie
Ryanair a Sardinie. Ahoj Pred pul rokem jsme koupili zpatecni letenky u Ryanair pro 4 osoby ( 2 dospeli a 2 deti ), jedna za 2500kc. Nasli jsme ubytovani, jedno u letiste (kvuli pozdnimu priletu) a taky jsme pres Ryanair objednali auto. Odlet v rijnu, v 21:30 se zpozdil o 90minut a následně byl zrušen - v 23:00. Vyzvedli jsme veci a postavili s k fronte kvuli letenek - kolem 1 rano jsme se nic nedozvedeli, pouze ze to muzeme resit pres webove stranky a muzeme si prehodit letenky - o 5 dnu pozdeji, s 3 prestupy apod. Celkove naklady pro 4clennou rodinu jsou kolem 20tis. Ryainair bez jakekoliv komunikace nabidl kompensaci v hodnote 68E celkem. Teprve po opakovanych atacich pres Facebook a website nam napsali omluvny dopis, ze to bylo kvuli spatnemu pocasi a nevrati nam ani cent navic 68E. Dovolat se nekomu u Ryanairu po 21:00 je skoro nemozne, anonymita maximalni, nikdo za nic nemuze a nikdo nic nevi. Po tehle zkusenosti pouze ultralevne letenky a ZADNE DALSI sluzby u Ryanair
David10:20:19 16.10.2018
odpovědět 
 Re: Sardinie
Ryanair jsou největší šmejdi. Když člověk odletí letenka je za pár korun, tak tu jejich vychcanost co se týče servisu, příplatků, bagáže atd. tak nějak skousne. Ale jak je nějaká nestandartní situace tak je to přesně podle tohoto scénáře.
Zásadní chyba je také (a proto úpíšu tento koment) si objednávat přes ně tkzv. bundle to je například auto!, ubytko!, pojištění! nebo dokonce pojištění na auto!! atd. Vše je na první pohled výhodné, ale jak je nějaká potíž tak dávají ruce pryč a lokální poskytovatel je vůbec jako partnera nerespektuje. Asi proto, že už dávno ví, jaká je to společnost. Jsoui to vyhozené peníze.
S.10:40:25 16.10.2018
odpovědět 
  Re: Sardinie
Co se rozčilujete? Čech = za málo co nejvíc...
08:32:09 17.10.2018
odpovědět 
   Re: Sardinie
No, výše popsaný je typický fraud. To nemá s nízkou cenou nic co do činění. A už vůbec ne s tím jakou má kdo národnost.
S. 22:59:36 17.10.2018
odpovědět 
    Re: Sardinie
To ze se osere kvalita anebo kdyz neco nefunguje tak smula nema s cenou nic spolecneho.

nizka cena nemuze obhajit takovyhle veci, cili prudit, stezovat si, nenechat si srat na hlavu.

nemyslim si ze bysme tady byli sami magnati co litaj s emiratama v byznys klasu, nebo maj vlastni bizjet.

a na tom mit letenky za rozumny penize nevidim zadnou nejakou vyhlasenou ceskou vlastnost.

to spis hledejte u holandanu...
Indy10:03:44 18.10.2018
odpovědět 
    Re: Sardinie
To ze se osere kvalita anebo kdyz neco nefunguje tak smula nema s cenou nic spolecneho.

nizka cena nemuze obhajit takovyhle veci, cili prudit, stezovat si, nenechat si srat na hlavu.

nemyslim si ze bysme tady byli sami magnati co litaj s emiratama v byznys klasu, nebo maj vlastni bizjet.

a na tom mit letenky za rozumny penize nevidim zadnou nejakou vyhlasenou ceskou vlastnost.

to spis hledejte u holandanu...
Indy10:03:47 18.10.2018
odpovědět 
 Re: Sardinie
Konec - asi po tydnu telefonovani, vyplnovani formularu a chatovani nam Ryanair vratil po castech letenky a zalohu na auto, banka si neco pobrala na kursu koruna / euro, ale tak 2/3 penez jsou zpet. Ufff. Aspon ze tak. Deda rikal: chybama se clovek uci, trouba vlastnima... asi tak.
David09:41:52 29.10.2018
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi