Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
ZŠ Chřibská - Chřibská
Flash Boulder Bar - Brno
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Poslední klasický prvovýstup na Prachově?16.10.2018
Včera vylezl na Prachově Špek asi jednu z posledních jasných línií v centru prachovského Skaláku. Cesta, kterou nazval Žíně výstavní (VIIIc-IX), vede na nedávno schválený masiv Visuté zahrady (mezi Krakonošem a Malou věží, vpravo od Trautenberka). Jedná s
 Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?16.10.2018
Paráda!
Tím posledním se myslí prváč z volné pozice?
Jinak si totiž myslím, že u nás
  Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?17.10.2018
Tak Spek vylezl prvac? Kdo by to řekl???
   Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?17.10.2018
navíc devítku!?!?!
    Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?17.10.2018
hele a to jako bez horního jištění?
  Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?19.10.2018
Tím jsem měl na mysli jednu z posledních výrazných směrů, a to ještě přímo v centru. Ptát se u Špeka
   Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?19.10.2018
Tak to byla asi poslední možnost v krásném počasí.jinak čumím že špek zavítal do prachova vrtat.co j

 Sardinie16.10.2018
Ryanair a Sardinie. Ahoj Pred pul rokem jsme koupili zpatecni letenky u Ryanair pro 4 osoby ( 2 dospeli a 2 deti ), jedna za 2500kc. Nasli jsme ubytovani, jedno u letiste (kvuli pozdnimu priletu) a taky jsme pres Ryanair objednali auto. Odlet v rijnu, v 2
 Re: Sardinie16.10.2018
Ryanair jsou největší šmejdi. Když člověk odletí letenka je za pár korun, tak tu jejich vychcanost c
  Re: Sardinie17.10.2018
Co se rozčilujete? Čech = za málo co nejvíc...
   Re: Sardinie17.10.2018
No, výše popsaný je typický fraud. To nemá s nízkou cenou nic co do činění. A už vůbec ne s tím jako
    Re: Sardinie18.10.2018
To ze se osere kvalita anebo kdyz neco nefunguje tak smula nema s cenou nic spolecneho.

    Re: Sardinie18.10.2018
To ze se osere kvalita anebo kdyz neco nefunguje tak smula nema s cenou nic spolecneho.

 Re: Sardinie29.10.2018
Konec - asi po tydnu telefonovani, vyplnovani formularu a chatovani nam Ryanair vratil po castech le

 žďárák11.10.2018
Ahoj,můžete mi prosím doporučit žďárák na bivak. Lépe lehčí, ale aby něco vydržel. Ne na jedno použití. Dík. Petr
 Re: žďárák11.10.2018
Gore-tex ždárák od Tilaku (ještě Kammsport), perfektně funguje 18 let, stovky nocí a bivaků.
  Re: žďárák15.10.2018
Asi taky záleží na účelu. Je rozdíl pokud v něm chceš spát běžně na čundru a nebo ho chceš vláčet s
 Re: žďárák11.10.2018
PowerTex Salewa, moc nestál ale za moc taky nestál. Malinkej, lehoučkej. Dovnitř pustil všechno, ven
 Re: žďárák12.10.2018
High Point má takovou slinu, ale asi moc nevydrží. Pak má Dry Cover, ten je super.
  Re: žďárák12.10.2018
No hlavně pokud vim tak Tilak už žďáráky nenabízí....
   Re: žďárák12.10.2018
Armadni gore žďárák, za pár kaček v army shopu ;-)
   Re: žďárák12.10.2018
Armadni gore žďárák, za pár kaček v army shopu ;-)
    Re: žďárák15.10.2018
Od které armády?
V jakém army-shopu ho mají?
Co je "pár kaček"?
Kolik
     Re: žďárák15.10.2018
USarmy ECWCS trilaminát GORE-TEX, vzor woodland, dle mě má na mysli
      Re: žďárák15.10.2018
US nebo Bundeswehr, třivrstvý ca za litr. Hmotnost žádný zázrak, ale funguje a vydrží.. Lidi kolem h
       Re: žďárák16.10.2018
Ten má přes kilo. Jasný, vojákovi to doveze auto nebo přesun dostane rozkazem, ale pokud kilo, tak b
        Re: žďárák16.10.2018
"Aby něco vydržel" lehčí nesplní, ani ten stan. Musí si vybrat jestli lehký nebo odolný...
 Re: žďárák15.10.2018
visí mi doma ve skříni 3-vrstvý GTX od Outdoor Research, tak sem písni kontakt a třeba se dohodneme

 Osp11.10.2018
Cau, nevite, kolik ted stoji kemp v Ospu? Osoba/noc eventuelne nejakej priplatek za auto. Na jejich strankach jsem to nenasel
Dik
 Re: Osp11.10.2018
za stejné peníze jako v kempu se vyspíš v hostelu
 foto dne - zbojnicka skala10.10.2018
prosim vas, kde to je? dik.
 Re: foto dne - zbojnicka skala10.10.2018
Jedna se o jesenicke skaly kousek od Vrbna pod Pradedem. Oblast Bily potok. Je zde vice skal pomerne
  Re: foto dne - zbojnicka skala10.10.2018
dik!

 bivak v sasku10.10.2018
Nevíte někdo zda je již povoleno bivakování v Sasku? Dík Eva
 Re: bivak v sasku10.10.2018
pršelo pořádně?
no vidíš.
(je to furt vyschlé na troud, ale vzhledem k chladným nocím
 Re: bivak v sasku10.10.2018
psal jsem do infocentra NP Sächsische Schweiz a paní mi odpověděla, že zákaz již neplatí. Už prý nen
  Re: bivak v sasku10.10.2018
podpis
   Re: bivak v sasku10.10.2018
díky za pořádné info!

 multina09.10.2018
Ahoj,

dnes mi na Komeci v Brne stratili Multisport kartu,
asi vydali niekomu inemu, skvele.

na meno: Daniel Demacek, tel. 776 886 891

Mam si zacat brat zalohu od Komecu proti strate zalohy?


 Mt Blanc - permit09.10.2018
Cesta pres Gouter na Mt Blanc bude pry podlehat permitu, to asi kazdej uz vi. Ted jsem ale ctl, ze to pry bude mezi 10 a 20 Eur a pokuta za nezaplaceny permit je "jen" 135 Eur. Tak nevim jestli to odradi ty hledace zazitku bez jakychkoliv horsky
 Re: Mt Blanc - permit10.10.2018
Jakekoliv omezovani svobody logiku nema. Absolutne nechapu, proc te serou nejaci samozvani hledaci z
 Re: Mt Blanc - permit13.10.2018
Co je ti do toho, kdo kam jde a za co platí?
  Re: Mt Blanc - permit15.10.2018
Co je ti do toho ze je mu neco do toho.

 Olympiáda mládeže Argentina09.10.2018
Zdar. Nevíte náhadou jestli v Argentině máme nějaké reprezentanty? Jestli ne, tak proč? Škoda, že ani tady na Lezci to není zmíněno.
 Re: Olympiáda mládeže Argentina10.10.2018
Zjevně dle startovky nemáme. Chystám se k tomu dát zprávičku po skončení. Díky a hore zdar!

 BD Fuel09.10.2018
Ahojte, máte niekto skúsenosti s cepinom BD Fuel? Jedná sa mi najmä o ľady? Vďaka
 Re: BD Fuel09.10.2018
Nelezl jsem s nim, ale drzel jsem ho v ruce. Nevim o co ti jde. Idealni bude, kdyz si ho srovnas s N
  Re: BD Fuel09.10.2018
Já mohu vřele doporučit Grivel Tech Machine, boží cepín pro těžké lezení. Je dobře vyváženej a má h
   Re: BD Fuel09.10.2018
P.S. to BD má laserem řezaný hrot, je o třídu nebo možná dvě horší než Grivel.
   Re: BD Fuel09.10.2018
Jo, na ledy ma Grivel Tech pry hodne dobry hrot. Kovany a v profilu tenci nez konkurence. To se da a
    Re: BD Fuel09.10.2018
Kde koupíš kovaný hrot na BD Fuel?
Radíš koupit si rovnou cepín s nic moc hrotem a následně
     Re: BD Fuel09.10.2018
Jinak nec proti Fuelu, kdyby stál zhruba to co Bandit, doporučím ho také.
      Re: BD Fuel09.10.2018
Ohľadom toho Fuelu sa mi jedná hlavne o prejav v ľahšom ľade, za cca. 3 kvôli jeho geometrii. Je mi
       Re: BD Fuel09.10.2018
Jo taky by mě zajímalo jak to je v lehčích ledech/stěnách s agresivním tvarem např Nomicu, Grivel Te
        Re: BD Fuel10.10.2018
V lehčím ledu je ten jeho tvar ne moc vhodný. Jde to, ale ne moc dobře. Asi stejně jako kdy si vezme
        Re: BD Fuel10.10.2018
To je zase dobra blbost... Normalne se s temi technickymi cepiny da lezt led i za WI2, proste je jen
     Re: BD Fuel10.10.2018
Jednak hrot nemusi byt kovany na to aby byl dobry. Koupit cepit a dat tam lepsi hrot blbost neni. Je
      Re: BD Fuel10.10.2018
Stejně tak úchop a vyvážení Fuelu nemusí sedět každému, to je fakt nešťastný argument. Design Grivel
       Re: BD Fuel11.10.2018
Ja nepredkladam zadne argumenty. Plati co jsem rekl pred tim. Je potreba si je vyzkouset vsechny/co
    Re: BD Fuel10.10.2018
A na jakou ruku teda jsou?
     Re: BD Fuel10.10.2018
To by mě taky zajímalo bo mám obě ruce levé
      Re: BD Fuel11.10.2018
Uz jsem to tam psal nekde vys. Lidi s velkou rukou budou mit mozna v tlustych rukavicich problem.
 Re: BD Fuel09.10.2018
Lezu na FUELech už druhý rok, vynikající v mixu a na drytool, do ledu ho střídám s NOMICem, který má
  Re: BD Fuel10.10.2018
Laserem vyřezané hroty z Polska vyráběné v kolísající kvalitě. Solidní argument proč si koupit cepín
   Re: BD Fuel10.10.2018
Original BD Laser pick je dobry do mixu, ale rychle se opotřebovava, Titan pick je dobry v ledu. Po
    Re: BD Fuel11.10.2018
Jenže borec chce lézt lehčí ledy.
     Re: BD Fuel11.10.2018
Pak jsem to psal jasne hned v prvnim postu :-), NOMIC je do ledu lepsi a s origanal novym PETZL ledo

1   ...   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Poslední klasický prvovýstup na Prachově?
Včera vylezl na Prachově Špek asi jednu z posledních jasných línií v centru prachovského Skaláku. Cesta, kterou nazval Žíně výstavní (VIIIc-IX), vede na nedávno schválený masiv Visuté zahrady (mezi Krakonošem a Malou věží, vpravo od Trautenberka). Jedná se o výraznou, asi 20 m dlouhou trhlinu v S stěně, která je jasně vidět z turistické cesty. Špek ji vylezl ve svém, tedy klasickém stylu - jediný kruh je až nad spárou. Spáru ale parádně zajistil deseti smyčkami a téměř všechny byly dobré. Navrhuje klasifikaci VIIIc, já si myslím, že vzhledem k silové náročnost při zakládání smyček, by to klidně mohla být devítka.
Hejtmoš
Petr Hejtmánek10:36:04 16.10.2018
odpovědět 
 Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?
Paráda!
Tím posledním se myslí prváč z volné pozice?
Jinak si totiž myslím, že u nás na masívech máme ještě spoustu volnejch linek.
Karlos20:08:07 16.10.2018
odpovědět 
  Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?
Tak Spek vylezl prvac? Kdo by to řekl???
Buřt.12:53:54 17.10.2018
odpovědět 
   Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?
navíc devítku!?!?!
django20:35:59 17.10.2018
odpovědět 
    Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?
hele a to jako bez horního jištění?
21:44:59 17.10.2018
odpovědět 
  Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?
Tím jsem měl na mysli jednu z posledních výrazných směrů, a to ještě přímo v centru. Ptát se u Špeka jestli zezhora, či podle pravidel je dost špatná otázka...
Hejtmoš08:46:04 19.10.2018
odpovědět 
   Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?
Tak to byla asi poslední možnost v krásném počasí.jinak čumím že špek zavítal do prachova vrtat.co já vím tak tu má 3 cesty.
gorbi09:28:44 19.10.2018
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi