Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Rolandfels - Hofnarr23.10.2018
Ahoj,
nemohl by se mi nekdo s novym pruvodcem na Juru podivat, jestli v nem ma primy nastup (vlevo od orig. nastupu) do cesty Hofnarr na Rolandfelsech (Jura) s klasou? V mem letitem pruvodci to neni vubec, v novejsich co jsem koukal u lidi tak je j
 Re: Rolandfels - Hofnarr23.10.2018
Koukni se na frankejura.com
  Re: Rolandfels - Hofnarr23.10.2018
Tam jsem koukal. Ten nastup je vlevo od cesty cislo 8 (Hofnarr, spojuje se to s ni u cca 4-5 presy).

 foto dne22.10.2018
Kvalitní postavení na levé špičce boty, kdo to leze? :D
 Re: foto dne22.10.2018
V cem konkretne na tom pro prsty narvane v tesnych lezeckach odpocinkovem stupu ti prijde, ze stoji
  Re: foto dne23.10.2018
asi cerstvy absolvent kursu...jede podle navodu, myslim ten co psal dotaz ha ha
   Re: foto dne23.10.2018
O jaké fotce je řeč? O té aktuální? Tam mi přijde že stojí dobře ;)

 Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Cau, mate nekdo nejaky osvedceny program na Beastmakery (mam oba k dispozici hned vedle sebe). Pred pul rokem jsem zaradil do treningu staticke visy 10 serii s 5 opakovanimi. Jedno opakovani 10s, mezi opakovanimi pauza 10s. Mezi seriemi pauza 45s. V kazde
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Zacni vic lizt a min delat veci okolo - viz 3x tydne core... Radsi 3x tydne lez, lez na max a zkouse
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
No to se mi prave moc neosvedcilo. Pred tim jsem chodil jen lizt (3x tydne jak rikas a z toho jednou
   Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Rada je jednoducha: zacni trenovat na boulderu. Vetsi sila ti zajisti lepsi vytrvalost.
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Mel sis koupit spis nejakou inovativni desku, ktera by to odcvicila za tebe a nemusel bys pak resit
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Jo, jasne :D Popravde, otazka mi prysla na mysl s tim jak jsem si cetl diskusi o Zlagbordu, ale zadn
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Jen ti muzu potvrdit ze 10serii po 5opakovanich, o 10s je MALO. Zlepsovat se zacnes az nekde na dvo
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
OK, mrknu na to, dik.
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Beastmaker má svou android aplikaci. Má programy pro obě balkny, a má je rozdělené dle cílové klasif
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Stejna zkusenost. Lezl jsem 8-9 UIAA a neodcvicil 5c/6a :) Nutno dodat, ze to bylo celkove spatnou v
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Ten program je ale na 5a bouldery, ne lana, nebo ne?
   Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
To by me zajimalo take. V principu ten trening visu musi byt pro bouldery a lano dost odlisny ne?
   Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
No moc v tom rozdíl nevidím. Viz zmiňovaný človíček, co si pamatuji, tak nějaké 6b taky flashoval (S
    Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
V tom je rozdil jak krava. V 8a na lanech potkas ztezi 7a bouldery. Vetsina jen lanaru, jsou na boul
     Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Nemluvil jsem o rozdílu klasifikace boulder vs lano, ale o rozdílu té cílové klasifikace v BM aplika
      Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Nevim jak u tech lehcich treninku, ale u tech narocnejsich programu to sedi s boulder klasou.
   Re: Bestmaker a trening obecne21.10.2018
Jenom pro vsechny ta klasifikace neni boulder ani lano ale beastmaker klasa rikal to na jednom videu
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Mám doma Beastmaker 2000 a největší nárůst síli jsem zaznamenal ve visech na 3cm liště s přidaným zá
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Kolik na te 3cm liste s 50kg vydrzis viset na max? A kolik pak se stejnym setupem na ni visis? Moje
   Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Tak jak pises. Dobre nechat malou rezervu, ale furt relativne dlouhe odpocinky. Treba 2min. Ale jde
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
To co popisujes 10s vis 10s pauza je spíše na vytrvalost a silově si myslím že tě to moc neposune.
  Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Je to tak, potřebuješ obtížnejší visy s delšími resty. Měl jsem to podobně, 10+10s je rekreačka, res
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Pises strasne malo, ale pusobi to velmi neusporadane. Pokud se nelepsis, musis zacit diagnostikovani
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Nicmene take souhlasim s nazorem, ze na teto urovni nebude sila prstu to, co te brzdi. Respektive na
   Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Ne, o zavodni lezeni se vubec nezajimam :D Mam to neusporadane, to vim, ale zatim to funguje a zleps
   Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Ale jak rikas. Nejak necitim ze by me limitovala sila v prstech, ale spis vytrvalost a silova vytrva
    Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Ještě bych doporučil tu aplikaci pro beastmaker se žlutou ještěrkou. Je celkem jednoduchá a dobře se
 Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Když už je zde řeč o kombinaci lezení na stěně, cvičení core, visů atd: Core dělej klidně denně, máš
  Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Hele, kdyz uz se to tu tak rozjelo. Mozna uplne nejlepsi by byla nejaka kniha. Ja mam doma treningov
   Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Training for climbing od Horsta, dá se koupit i v elektronické verzi. A pak je super od Baláše Fyzio
    Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Jj, od Horsta je super. Jsou tusim 2 verze, ja mam tu praktictejsi a prijde mi to dobre popsane.
     Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Ještě úplně obecně: chyť se party, která jezdí pokusovat sportovky (pískaře a horolezce budeš muset
      Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Jasne, tak to mam ted s tim 6c+/7a. Prelezu jen to co mi sedne az po tom, co najdu dobry program. Al
       Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Další věc, že nechceš bouldrovat. Začni. Já v podstatě na překližce už vůbec s lanem nelezu. A nejví
       Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Co jsem za ty roky vypozoroval, velký vliv na lezení, resp. progres v čase a obtížnost vylezených ce
        Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Manualne pracujici to maji lehci nez kancelarsti? No to je dobra blbost. Tos vzal kde?
         Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Nezjednodušovat prosím. Když se x hodin denně (v práci dejme tomu) hejbeš, notabene makáš rukama, má
          Re: Bestmaker a trening obecne20.10.2018
A regenerace Ti rika co? Po 10 hodinach u lopaty, soustruhu ci v lane ma clovek hodne energie do kva
          Re: Bestmaker a trening obecne20.10.2018
Ne, to fakt ne. Jde o trenink a jeho kvalitu. S deseti hodinami u lopaty pak natrenujes akorat tak h
           Re: Bestmaker a trening obecne20.10.2018
Dělal jsem projekt týkající se zátěže pracovníka na výrobní lince - opakující se pohyby. Jejich zatě
          Re: Bestmaker a trening obecne21.10.2018
Presne, problem je regenerace...ja jsem par roku delal praci, ze jsem natahal rukama par stovek kilo
           Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Ahoj, vlastně máte pravdu. Dělám fyzicky ze 2/3, a 1/3 něco mastím do kompu. Když je těžký den, tak
            Re: Bestmaker a trening obecne23.10.2018
Díky za příspěvek, myslím že pěkně potvrzuje tu souvislost kterou výše naznačuji. První dotaz přišel
       Re: Bestmaker a trening obecne20.10.2018
Jasné ze to jde, jeď má zájezd na tři týdny a 7g polezes. Jinak shybuj, vyser se na ostatní picoviny
        Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Tohle je idealni recept jak si privodit zraneni.
        Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Jak prosim shybama posily prsty?
K cemu je vubec dobre, byt silny na shyby. Moc cest, a ni i
         Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Když nemáš sílu, tak ti je technika na nic. Platí i obráceně.
          Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
I kdyz nemas silu na shyby, muzes v pohode lezt i 8a. Shyb neni lezecky pohyb, mimo specificke cesty
           Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Jasně ty chytroline, campus je co. Jak Wolfgang přelezl cesty v Jure? Nic se nemá přehánět a nikdo o
            Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Tak si mu to jako nejvetsi chytrolin radne vysvetlil, vid? :-D
             Re: Bestmaker a trening obecne23.10.2018
To víš, někdo tu zodpovědnost musí převzít.
              Re: Bestmaker a trening obecne23.10.2018
no, nechci tu někoho zesměšňovat, ale spousta holek co leze 8a neudělá jedinej shyb. Když už, tak sh
               Re: Bestmaker a trening obecne25.10.2018
Abys lez 8a musis uz mit kurva silny prsty... :-D
                Re: Bestmaker a trening obecne25.10.2018
Mozna v krase. Nekde na jihu urcite ne. Tam jsou cesty za 8a, do kterych se da proshybovat. Takze bu
 Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
tývole, stavebnictví úpí nedostatkem pracovní síly, a voni tapetáři jsou nalezlí tady! hajdy do prác
  Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Písku ani hor se úplně vzdávat nemusíš. V létě dobrá alternativa. Můj příspěvek byl hlavně vo tom, ž
  Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Plati i pro tebe, ze?

 LEZEC.CZ PRŮVODCE17.10.2018
PROBOHA TENTO ,,lezec.cz PRŮVODCE JE ASI NEJVYMAŠTĚNĚJŠÍ, CO JSEM KDY VIDĚL!!! HANBA!!
 Re: LEZEC.CZ PRŮVODCE18.10.2018
A me zase prijdou vymasteny lidi, kteri neumi vypnout caps lock. Jinak souhlas, tenhle web je techni
  Re: LEZEC.CZ PRŮVODCE23.10.2018
Je asi rozdíl jestli web nebo průvodce. Co se tyče webu tak je mi to někde, ale jestli mas doporučen
   Re: LEZEC.CZ PRŮVODCE24.10.2018
Jen takovej dotaz, pod jakou licenci vlastně spadají data v databázi, kterou sami tvoříme? Jestli by
    Re: LEZEC.CZ PRŮVODCE24.10.2018
Napiš tomuhle ;-)
    Re: Lezec.cz průvodce24.10.2018
Nesměle tady doutná CAPSLOCK téma průvodce. A protože o Průvodce na Lezci se snažím starat já, tak s
     Re: Lezec.cz průvodce24.10.2018
Můžu poprosit o doplnění "vypadlých" obrázků pro Srbsko? (Bláža, Pupek...)
     Re: Lezec.cz průvodce25.10.2018
Buď máš v těch filmech chaos, nebo alá Zeman něco maskuješ tím, že schválně sdělíš nějakou chujovinu

 1 objektiv na lezení17.10.2018
Ahoj.
Potřebuju radu od lezců fotografů: jaké je ideální ohnisko pevného objektivu na horolezení, tak aby člověk zachytil vše co se děje (Momentka na štandu, lezení, Krajina okolo)?
Je mi jasné že ideální je mít na lezení pořádný kompakt, al
 Re: 1 objektiv na lezení17.10.2018
Dotaz se stejnými parametry jsem před pár lety položil Martinovi Spilkovi, který je v mých očích pan
  Re: 1 objektiv na lezení17.10.2018
Padesátku už mám. Na štandu je u apsc (crop 1,5) moc dlouhá. Řešení bude určitě 30mm a kratší
   Re: 1 objektiv na lezení17.10.2018
Sigma 10-20mm f/3,5 ;-)
    Re: 1 objektiv na lezení18.10.2018
Sigmu 10-20 můžu doporučit, dobře ostrá, široká.
   Re: 1 objektiv na lezení17.10.2018
Co takhle ? Nikkor 35 mm 1,8 dá se sehnat do 4 tis.
   Re: 1 objektiv na lezení18.10.2018
Na APS-C té padesátce odpovídá zhruba pevná 35mm, která se dá sehnat od alternativních výrobců v sol
    Re: 1 objektiv na lezení18.10.2018
Jelikož mám Nikon, tak 35mm na apsc je nejlevnější přímo od Nikonu. Když jsem si ale zkoušel ohnisko
 Re: 1 objektiv na lezení18.10.2018
Ikdyž jsem si pevný objektiv také oblíbil, tak na focení lezení mipřijde absolutně nevhodný.
  Re: 1 objektiv na lezení18.10.2018
Ja mam Sigmu 17-50 2.8f (na APS-C). Ale zalezi co fotis. Na bouldery a podobne vzdalenosti dobre. Vy

 Poslední klasický prvovýstup na Prachově?16.10.2018
Včera vylezl na Prachově Špek asi jednu z posledních jasných línií v centru prachovského Skaláku. Cesta, kterou nazval Žíně výstavní (VIIIc-IX), vede na nedávno schválený masiv Visuté zahrady (mezi Krakonošem a Malou věží, vpravo od Trautenberka). Jedná s
 Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?16.10.2018
Paráda!
Tím posledním se myslí prváč z volné pozice?
Jinak si totiž myslím, že u nás
  Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?17.10.2018
Tak Spek vylezl prvac? Kdo by to řekl???
   Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?17.10.2018
navíc devítku!?!?!
    Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?17.10.2018
hele a to jako bez horního jištění?
  Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?19.10.2018
Tím jsem měl na mysli jednu z posledních výrazných směrů, a to ještě přímo v centru. Ptát se u Špeka
   Re: Poslední klasický prvovýstup na Prachově?19.10.2018
Tak to byla asi poslední možnost v krásném počasí.jinak čumím že špek zavítal do prachova vrtat.co j

 Sardinie16.10.2018
Ryanair a Sardinie. Ahoj Pred pul rokem jsme koupili zpatecni letenky u Ryanair pro 4 osoby ( 2 dospeli a 2 deti ), jedna za 2500kc. Nasli jsme ubytovani, jedno u letiste (kvuli pozdnimu priletu) a taky jsme pres Ryanair objednali auto. Odlet v rijnu, v 2
 Re: Sardinie16.10.2018
Ryanair jsou největší šmejdi. Když člověk odletí letenka je za pár korun, tak tu jejich vychcanost c
  Re: Sardinie17.10.2018
Co se rozčilujete? Čech = za málo co nejvíc...
   Re: Sardinie17.10.2018
No, výše popsaný je typický fraud. To nemá s nízkou cenou nic co do činění. A už vůbec ne s tím jako
    Re: Sardinie18.10.2018
To ze se osere kvalita anebo kdyz neco nefunguje tak smula nema s cenou nic spolecneho.

    Re: Sardinie18.10.2018
To ze se osere kvalita anebo kdyz neco nefunguje tak smula nema s cenou nic spolecneho.

 Re: Sardinie29.10.2018
Konec - asi po tydnu telefonovani, vyplnovani formularu a chatovani nam Ryanair vratil po castech le

 žďárák11.10.2018
Ahoj,můžete mi prosím doporučit žďárák na bivak. Lépe lehčí, ale aby něco vydržel. Ne na jedno použití. Dík. Petr
 Re: žďárák11.10.2018
Gore-tex ždárák od Tilaku (ještě Kammsport), perfektně funguje 18 let, stovky nocí a bivaků.
  Re: žďárák15.10.2018
Asi taky záleží na účelu. Je rozdíl pokud v něm chceš spát běžně na čundru a nebo ho chceš vláčet s
 Re: žďárák11.10.2018
PowerTex Salewa, moc nestál ale za moc taky nestál. Malinkej, lehoučkej. Dovnitř pustil všechno, ven
 Re: žďárák12.10.2018
High Point má takovou slinu, ale asi moc nevydrží. Pak má Dry Cover, ten je super.
  Re: žďárák12.10.2018
No hlavně pokud vim tak Tilak už žďáráky nenabízí....
   Re: žďárák12.10.2018
Armadni gore žďárák, za pár kaček v army shopu ;-)
   Re: žďárák12.10.2018
Armadni gore žďárák, za pár kaček v army shopu ;-)
    Re: žďárák15.10.2018
Od které armády?
V jakém army-shopu ho mají?
Co je "pár kaček"?
Kolik
     Re: žďárák15.10.2018
USarmy ECWCS trilaminát GORE-TEX, vzor woodland, dle mě má na mysli
      Re: žďárák15.10.2018
US nebo Bundeswehr, třivrstvý ca za litr. Hmotnost žádný zázrak, ale funguje a vydrží.. Lidi kolem h
       Re: žďárák16.10.2018
Ten má přes kilo. Jasný, vojákovi to doveze auto nebo přesun dostane rozkazem, ale pokud kilo, tak b
        Re: žďárák16.10.2018
"Aby něco vydržel" lehčí nesplní, ani ten stan. Musí si vybrat jestli lehký nebo odolný...
 Re: žďárák15.10.2018
visí mi doma ve skříni 3-vrstvý GTX od Outdoor Research, tak sem písni kontakt a třeba se dohodneme

 Osp11.10.2018
Cau, nevite, kolik ted stoji kemp v Ospu? Osoba/noc eventuelne nejakej priplatek za auto. Na jejich strankach jsem to nenasel
Dik
 Re: Osp11.10.2018
za stejné peníze jako v kempu se vyspíš v hostelu
 foto dne - zbojnicka skala10.10.2018
prosim vas, kde to je? dik.
 Re: foto dne - zbojnicka skala10.10.2018
Jedna se o jesenicke skaly kousek od Vrbna pod Pradedem. Oblast Bily potok. Je zde vice skal pomerne
  Re: foto dne - zbojnicka skala10.10.2018
dik!

1   ...   157   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Bestmaker a trening obecne
Cau, mate nekdo nejaky osvedceny program na Beastmakery (mam oba k dispozici hned vedle sebe). Pred pul rokem jsem zaradil do treningu staticke visy 10 serii s 5 opakovanimi. Jedno opakovani 10s, mezi opakovanimi pauza 10s. Mezi seriemi pauza 45s. V kazde serii jedu jeden konkretni uchop na vsechna opakovani. Uchopy vybiram vicemene nahodne podle toho co udrzim a casovani je take zvoleno naprosto adhoc. Jde mi o trening na delsi sportovni cesty, ne bouldery. Poradi nekdo nejakou appku, ktera do toho vnese vetsi smysl nebo treba jen modifikaci toho casovani? Krom visu (1x tydne) jedu 3x tydne core cviky (bud uplne bez cajku nebo jen na kruzich nebo hrazde) a 2x tydne lezeni na stene a z toho jednou zamereno na vytrvalost (ale take zadna veda, proste se nestridame a ja taham cesty do 6b dokud mi nedojde tak ze nejsem schopen vytahnout 5b/5c). O vikendu pak lezu venku. Venku mam max 7a na RP a jen kdyz mi to sedne. Chtel bych se posunout na 7b a pak se uvidi. Staci tohle nebo je vhodny zaradit jeste neco jineho? Asi bych take mel zminit ze v lete jezdim lizt spis na hory i povl. - tedy dost pod limitem, cimz asi ztracim, ale toho se nevzdam :D V zime take obcas ledy, mixy a bezky.
R.13:16:03 18.10.2018
odpovědět 
 Re: Bestmaker a trening obecne
Zacni vic lizt a min delat veci okolo - viz 3x tydne core... Radsi 3x tydne lez, lez na max a zkousej to co ti nejde, lez do padu a na lane si zkousej i cesty nad tvojim limitem, chod jednou tydne boulderovat. S obtiznosti 7a na skalach nepotrebujes zadny specificky trenink. Nejlepsi trenink lezeni je totiz lezeni. Vyzkousej a uvidis, ze jak zacnes vic lizt, tak se zlepsis.
Marek13:40:28 18.10.2018
odpovědět 
  Re: Bestmaker a trening obecne
No to se mi prave moc neosvedcilo. Pred tim jsem chodil jen lizt (3x tydne jak rikas a z toho jednou na boulder) a zlepseni se moc nedostavovalo. Lezu na max a padam, v tom nebyl problem. V okamziku, kdy jsem zacal viset a trenovat core prislo okamzite zlepseni. Hlavne ten core trening fakt citim v tom, ze ted ustojim pozice ze "zamcenym telem", ve kterych jsem to pred tim jen neuspesne rval rukama a telo mi tam nejak vlalo. Boulder uz skoro nedelam, prinaselo mi to neustale problemy s ramenem a koleny (caste seskoky...). Jako muzu zkusit jit na stenu treba 3x tydne s tim ze nic jineho nevynecham, ale mam pocit ze to uz by bylo moc a nezregeneroval bych.
13:58:42 18.10.2018
odpovědět 
   Re: Bestmaker a trening obecne
Rada je jednoducha: zacni trenovat na boulderu. Vetsi sila ti zajisti lepsi vytrvalost.
10:46:28 19.10.2018
odpovědět 
 Re: Bestmaker a trening obecne
Mel sis koupit spis nejakou inovativni desku, ktera by to odcvicila za tebe a nemusel bys pak resit takove chujoviny...
13:55:56 18.10.2018
odpovědět 
  Re: Bestmaker a trening obecne
Jo, jasne :D Popravde, otazka mi prysla na mysl s tim jak jsem si cetl diskusi o Zlagbordu, ale zadny umysl o flamewar za tim mym dotazem nehledej :D
13:59:54 18.10.2018
odpovědět 
 Re: Bestmaker a trening obecne
Jen ti muzu potvrdit ze 10serii po 5opakovanich, o 10s je MALO. Zlepsovat se zacnes az nekde na dvojnasobku tohoto (lezu podobne jak ty, ale nejspi sem tesi [95]).
Taky bych rekl ze brat nahodne uchopy je blbost.
A z hlediska posilovny je opekovane X x Y x Z cesta ke stagnacy a velmi tezko napravitelne regresi. Musis zvysovat - prostor mas - pridavej opakovani a serie (jak rikam, zlpesis se nekde u 10x10). Kdyz se u toho zacnes citi fajn tak zacni prodluzovat delku visu a zase az to pujde fajn tak zmensovat uchopy. Delal sem na to: https://play.google.com/store/apps/details?id= org.fbb.balkna.android zadny zazrak, ale stim radem ti to pomuze. Je do toho i plugin na Jirousuv smrtelny trenink se zlomenounohou. Enjoy.
Btw - nevim jak dlouho lezes, ale nez se v tupich visech zlepsich trva, slachy sily pomalu.

S komentem souhlasim jen castecne. lizt lizt lizt (mi) paltilo do 8 UIAA. Pak uz to chtelo trenovat.
judovana14:01:52 18.10.2018
odpovědět 
  Re: Bestmaker a trening obecne
OK, mrknu na to, dik.
14:21:42 18.10.2018
odpovědět 
 Re: Bestmaker a trening obecne
Beastmaker má svou android aplikaci. Má programy pro obě balkny, a má je rozdělené dle cílové klasifikace. Můžeš zkusit.

Vtipné je, že třeba člověk, co v celku v pohodě venku leze 7 na OS, tak celý program na cíl 5b nedal :-D
art14:30:53 18.10.2018
odpovědět 
  Re: Bestmaker a trening obecne
Stejna zkusenost. Lezl jsem 8-9 UIAA a neodcvicil 5c/6a :) Nutno dodat, ze to bylo celkove spatnou vydrzi v tech listach, coz se zlepsilo celkem hned, a ze mi vlastne i ted prijde podobne narocne odviset 6b nebo 7a. Prijde mi, ze se ty obtiznosti deli na nasledujici milniky:
- drzis jen jednu blbou oblinu
- drzis obe blbe obliny
- jdou za sebou 2 serie na malych listach
- mas se pokouset cokoliv drzet jen vnejsima dvema prsty (malicek a prstenicek)...toho jsem zatim nebyl schopen (tusim okolo toho 7c)
14:52:47 18.10.2018
odpovědět 
  Re: Bestmaker a trening obecne
Ten program je ale na 5a bouldery, ne lana, nebo ne?
15:44:32 18.10.2018
odpovědět 
   Re: Bestmaker a trening obecne
To by me zajimalo take. V principu ten trening visu musi byt pro bouldery a lano dost odlisny ne?
15:47:58 18.10.2018
odpovědět 
   Re: Bestmaker a trening obecne
No moc v tom rozdíl nevidím. Viz zmiňovaný človíček, co si pamatuji, tak nějaké 6b taky flashoval (Snežník, Petráč), ale i tak to 5b prostě nedal (ze začátku třetího opakování už neudžel ty otevřené úchopy - verze 1000)
art11:39:40 19.10.2018
odpovědět 
    Re: Bestmaker a trening obecne
V tom je rozdil jak krava. V 8a na lanech potkas ztezi 7a bouldery. Vetsina jen lanaru, jsou na boulderech o nekolik stupnu niz.
Btw. neni o tom, ze zoufale najdes nejak boulder v klase XX, a pak se povazujes za boulderistu co leze XX.
15:06:27 19.10.2018
odpovědět 
     Re: Bestmaker a trening obecne
Nemluvil jsem o rozdílu klasifikace boulder vs lano, ale o rozdílu té cílové klasifikace v BM aplikaci. A to v tom smyslu, že ta cílová klasifikace moc náročností nesedí tomu, co člověk leze (nehledě na typ - lano/boulder) ;)

Spíš mi přijde, že ta cílová klasifikace je cílaná na vytrvalostní aspekt, třeba tedy 40m 5b :-D Protože jinak opravdu nevím, co tím potom tvůrci apky mysleli ;)
art15:42:30 19.10.2018
odpovědět 
      Re: Bestmaker a trening obecne
Nevim jak u tech lehcich treninku, ale u tech narocnejsich programu to sedi s boulder klasou.
17:10:01 19.10.2018
odpovědět 
   Re: Bestmaker a trening obecne
Jenom pro vsechny ta klasifikace neni boulder ani lano ale beastmaker klasa rikal to na jednom videu a dost za ty roky to zlehcily ta prvni neupgradovana app byla i se zamkama full crimp tedka uz to tam v zadnym levelu myslim neni
Multi15:52:57 21.10.2018
odpovědět 
 Re: Bestmaker a trening obecne
Mám doma Beastmaker 2000 a největší nárůst síli jsem zaznamenal ve visech na 3cm liště s přidaným závažím třeba 50kg a nebo visy jednoruč, když neudržíš tak s nějakou malou přídrží. Jet kratší visy fakt na max s delší pauzou. Jezdím klidně jen 5-10s s tím že to je fakt strop a déle se neudržím a pak třeba 1-2 min pauza.

H.
H.17:09:39 18.10.2018
odpovědět 
  Re: Bestmaker a trening obecne
Kolik na te 3cm liste s 50kg vydrzis viset na max? A kolik pak se stejnym setupem na ni visis? Moje idea byla na takove liste, kde uvisim presne 10s, tak viset v intervalech treba 7s max (a delsi pauzy mezi intervalama, pokud se bavime o treningu maximalky). Ale mozna by bylo lepsi najit listu, kde uvisim max 7s a viset tam teba 5s intervaly.
T19:35:56 18.10.2018
odpovědět 
   Re: Bestmaker a trening obecne
Tak jak pises. Dobre nechat malou rezervu, ale furt relativne dlouhe odpocinky. Treba 2min. Ale jde prave o to nedrtit uplne male listy pac pri 3cm liste zabita daleko vice svalovych vlaken v predlokti a progres muze byt vetsi nez kdyz drtis 1cm. Tim nerikam ze nema smysl viset na 1cm.
A na maximalku ideal dle me kolem 3-5s s tim ze mas treba 2s rezervu.
A kdyz clovek chodi lezt a leze i silovou vytrvalost tak ten Jirousuv program bych rekl ze je celkem zbytecny.
H.21:43:44 18.10.2018
odpovědět 
 Re: Bestmaker a trening obecne
To co popisujes 10s vis 10s pauza je spíše na vytrvalost a silově si myslím že tě to moc neposune.
H.17:13:14 18.10.2018
odpovědět 
  Re: Bestmaker a trening obecne
Je to tak, potřebuješ obtížnejší visy s delšími resty. Měl jsem to podobně, 10+10s je rekreačka, resp. jak píšeš - vybíráš si na co právě stačíš. Dobře se to měří, snadno odcvičí, nemáš pocit žes 80% tréninkového času odrestoval, ale efekt je slabý. Však v rest-time mezi visy se dá dělat cokoli co není o rukách - nohy, břicho, záda (s rozumem), flexibilita atd. kde zas potřebuješ mezi cviky kratší pauzy pro vydýchání, ale ne vychladnutí (to budou právě ty visy) Bacha - chceš-li přidat na obtížnosti visů, nepodceň rozcvičení, důkladný zahřátí a pak docvičení!!!
X10:10:17 19.10.2018
odpovědět 
 Re: Bestmaker a trening obecne
Pises strasne malo, ale pusobi to velmi neusporadane. Pokud se nelepsis, musis zacit diagnostikovanim nejslabsich clanku. Jak jsi prisel na to, ze zrovna tyto visy ti pomuzou? Nemyslim, ze to mas dobre nastaveny, 10s lezeni 10s odppcinek budiz, je to spis silova vytrvalost, nicmene 45 s pauza je naprosto nedostacujici. Taky
Feu18:00:18 18.10.2018
odpovědět 
  Re: Bestmaker a trening obecne
Nicmene take souhlasim s nazorem, ze na teto urovni nebude sila prstu to, co te brzdi. Respektive na izolovane prostredky je jeste dost casu (coz teda neplati o core treninku). A pak dotaz - nejsi to R, ktere porad prudi pod clanky o zavodnim lezeni? Pokud ne a stal bys o to, muzu se pokusit podelit se s tebou o sve (ne zas tak valne) znalosti osobne/telefonicky. Kontakt najdes v denicku
Feu18:04:27 18.10.2018
odpovědět 
   Re: Bestmaker a trening obecne
Ne, o zavodni lezeni se vubec nezajimam :D Mam to neusporadane, to vim, ale zatim to funguje a zlepsuju se. Jen jsem si to chtel nejak usporadat.
R.20:28:37 18.10.2018
odpovědět 
   Re: Bestmaker a trening obecne
Ale jak rikas. Nejak necitim ze by me limitovala sila v prstech, ale spis vytrvalost a silova vytrvalost a mam pocit ze to jak jsem to nastavil zatim funguje, ale pokud bych to nechal jak to je navzdy, urcite zacne stagnace, tak to chci vylepsit.
20:35:01 18.10.2018
odpovědět 
    Re: Bestmaker a trening obecne
Ještě bych doporučil tu aplikaci pro beastmaker se žlutou ještěrkou. Je celkem jednoduchá a dobře se dají v pc editovat vlastní tréningy (ty vestavěný mě až na názvy moc nenadchly). Jinak ona ta "silová vytrvalost" myslím celkem souvisí s maximálkou. Když jsem se chtěl odlepit od 7a, lezení s lanem pokrok nepřinášelo - bouldering a visy jo. Dobrý je zařadit i maximální visy (po dostatečné průpravě s "repeters" visama), tzn. např. 4s vis (nebo dva max. 3) na malých, příp se závažím, pak 3 min. pauza. V praxi pro mě byl největší efekt ten že jsem v dlouhých cestách dokázal odpočinout tam kde by mě dřív natýkalo víc a víc. Ale to je můj individuální případ, jinej to může mít úplně jinak...
L09:33:25 19.10.2018
odpovědět 
 Re: Bestmaker a trening obecne
Když už je zde řeč o kombinaci lezení na stěně, cvičení core, visů atd: Core dělej klidně denně, máš-li čas, intenzivní půlhodinka bohatě stačí. Dá se použit i jako zahřívačka. Lezení na stěně je lepší si rozplánovat jako "trénink" (pár cest na rozlez, pak dalších ár težších bez restu, předem si nadefinuj obtížnosti, do odpadnutí atd, přesně dané resty atd atd.). Přesně podle předem připravenéhoplánu a fakt do pádu. Myslím tím vybírání cest tak, abys v nich padal, ne že jich polezeš tolik až spadneš. Pokud to přepálíš a budeš v půlce cest padat v polovině, dej tsi to pro příště mírnější. Spolulezec, s tm je třeba počítat, ale bude jen v roli jističe, blbě se to koordinuje. Ve tvé situaci: Čím víc budeš v tekovém tréninku padat, tím se budš víc posunovat. Prostě přidat na obtížnosti cest, lézt amuerte. KOukni na něké tréninkovéplány pro výkonnostní lezce, závodníky. A pozor - dodržuj resty! Zkracování ideálních restů není drsňáctví, ale tréninkový nesmysl.
X10:22:07 19.10.2018
odpovědět 
  Re: Bestmaker a trening obecne
Hele, kdyz uz se to tu tak rozjelo. Mozna uplne nejlepsi by byla nejaka kniha. Ja mam doma treningovou knihu z Cafe Craft, ale ta se mi moc nelibi. Vim ze existuje "Trening sportovniho lezce", ale to mi uz lidi vymlouvali, pravda nikdo nerekl zadny konkretni duvod... Doporucite neco? Klidne v Anglictine nebo Nemcine. Idealne neco, kde bude nejaky treningov plan primo navrzeny a pak nejaka teorie a priklady k tomu, ktere pomuzou casem si to modifikovat.
R.12:40:50 19.10.2018
odpovědět 
   Re: Bestmaker a trening obecne
Training for climbing od Horsta, dá se koupit i v elektronické verzi. A pak je super od Baláše Fyziologické aspekty výkonu ve sportovním lezení, je tedy dost složitá a zabíhá do zbytečných detailů. Jinak Cafe Craft je dle me super, taková cvičebnice :) ale jak poskládat periodicky trénink ti moc neřekne.
H.13:16:46 19.10.2018
odpovědět 
    Re: Bestmaker a trening obecne
Jj, od Horsta je super. Jsou tusim 2 verze, ja mam tu praktictejsi a prijde mi to dobre popsane.
T13:26:14 19.10.2018
odpovědět 
     Re: Bestmaker a trening obecne
Ještě úplně obecně: chyť se party, která jezdí pokusovat sportovky (pískaře a horolezce budeš muset pustit k vodě). Přelezům/pokusům se věnuj systematicky. Pro urychlení přelezu je dobrý si nechat poradit "program". Ideální je lézt s kámošem, který leze trochu lépe, takže "nacvaká a vyradí" a jezdit s ním projektovat stejné cesty či cesty hned vedle sebe...já sice bušil ale lezl jsem též s pískaři a klasiky a klasu jsem nezvyšoval. Pak jsem si našel splulezce sporťáka, který krom výše uvedeného byl ještě nezadaný a nezaměstnaný, takže měl čas furt, a rázem se klasa zvyšovala ;-)...a počítej s tím, že na hranici tvé výkonosti nevylezeš každou cestu, ale jen tu co ti charakterem sedne nebo "se náhodně poštěstí"...
13:57:15 19.10.2018
odpovědět 
      Re: Bestmaker a trening obecne
Jasne, tak to mam ted s tim 6c+/7a. Prelezu jen to co mi sedne az po tom, co najdu dobry program. Ale jak uz jsem napsal na zacatku, hor ani pisku se nevzdam. Pokud by to bylo tak, ze se uz nikdy nezlepsim kvuli tomu ze pres leto jezdim na hory, tak ok a smirim se s tim ze budu stagnovat. Tomu ale neverim, musi to jit i jinak :) Uz jen proto co vidim kolem sebe. Je jasny ze je to take dost individualni, ale napriklad jeden znamy leze ca 15 let a na sportovkach preleze 9+/10- a v horach leze 8-/8 po vlastnim a dlouhe WI5 ledy a i kratsi WI6. Jediny extra trening co provozuje je kompenzacni cviceni s gumou a kliky :D Asi je to hricka prirody nebo tajne doma busi. Chci tim rict, ze mam dobrou motivaci se hor nevzdavat.
R.14:16:36 19.10.2018
odpovědět 
       Re: Bestmaker a trening obecne
Další věc, že nechceš bouldrovat. Začni. Já v podstatě na překližce už vůbec s lanem nelezu. A nejvíc mě kdysi posunul právě bouldering během jedné sezóny sem skočil z 8 na 9. Nyní trénuji i vytrvalost na bouldrovce, ale spíše z časových důvodu, že pokaždý končím v práci jinak tak nemá smysl se s někým domlouvat. A písku se určitě nevzdávej tříbí to techniku a do hor se i ten morál hodí :) a hlavně sportovky najdeš i na písku.
H.14:24:21 19.10.2018
odpovědět 
       Re: Bestmaker a trening obecne
Co jsem za ty roky vypozoroval, velký vliv na lezení, resp. progres v čase a obtížnost vylezených cest v horizontu měsíců až let, má to, co děláš "kolem". Například manuálně pracující lidé to mají v lezení "lehčí" než my, kancelářský krysy. Stavaři, motéři, mechoši atd atd - jsou ve veliké výhodě.
Jinak ke knížkám: Trénink sportovního lezce I, doporučuju. Krátké, výstižné, místy punkové, takové prostě dobré čtení. Dvojku přečíst nikomu neublíží, jsou tam dobré nástiny toho co a jak funguje, co s čím souvisí. Však není nutný úplně všemu věřit a úplně všechno dodržovat, stačí si vzít inspiraci.
X14:30:31 19.10.2018
odpovědět 
        Re: Bestmaker a trening obecne
Manualne pracujici to maji lehci nez kancelarsti? No to je dobra blbost. Tos vzal kde?
15:20:01 19.10.2018
odpovědět 
         Re: Bestmaker a trening obecne
Nezjednodušovat prosím. Když se x hodin denně (v práci dejme tomu) hejbeš, notabene makáš rukama, máš pro sport, ve kterém je práce rukou podstatná, fyzicky lepší předpoklady než ten, kdo stejnou dobu sedí u klávesnice. Bráno obecně samozřejmě, většinově to tak je, nikoli 100%tně.
X15:46:03 19.10.2018
odpovědět 
          Re: Bestmaker a trening obecne
A regenerace Ti rika co? Po 10 hodinach u lopaty, soustruhu ci v lane ma clovek hodne energie do kvalitniho treninku. Skoro jako ajtak po 10 hodinach fyzickeho odpocinku :-).
00:42:56 20.10.2018
odpovědět 
          Re: Bestmaker a trening obecne
Ne, to fakt ne. Jde o trenink a jeho kvalitu. S deseti hodinami u lopaty pak natrenujes akorat tak ho.no a fyzicky trenink muze byt dost kontraproduktivni. Ostatne, staci se podivat jak trenuji uspesni sportovci, tj. osoby s genetickymi predispozicemi k vyssi zatezi - trenink 60 - 90 min, strava, opdpocinek, trenink 60 - 90 min, strava, odpocinek a tak porad dokola. Kdyz chteji trenovat vic, zaradi trenink techniky. Pokud chces jet vic treninku sily / vytrvalosti, pustis do hry steroidy.
10:39:08 20.10.2018
odpovědět 
           Re: Bestmaker a trening obecne
Dělal jsem projekt týkající se zátěže pracovníka na výrobní lince - opakující se pohyby. Jejich zatěž během výrobní směny je podobná zátěži profesionálního sportovce. Jeden podstatný rozdíl je právě v te regeneraci. Paní z výrobní linky jde na zahrádku, mladej kluk do posilovny, chlapi do hospody. Neprobíhá tedy žádná regenerace. Možná v ruských a amerických filmech jsou hrdinové, kteří buši kladivem v kovárně a pak vyhrajou mistrovství vesmíru. Ale v realitě je to jiné, například záněty karpálního tunelu atd... Jsou výjimky, ale to R. asi neni.
El.13:05:29 20.10.2018
odpovědět 
          Re: Bestmaker a trening obecne
Presne, problem je regenerace...ja jsem par roku delal praci, ze jsem natahal rukama par stovek kilo denne, ale prakticky jsem prestal lezt, protoze jsem nemel kdy zregenerovat a mel problemy s brnenim ruk apod. ale asi zalezi o jakou manualni praci jde
jindra04:06:47 21.10.2018
odpovědět 
           Re: Bestmaker a trening obecne
Ahoj, vlastně máte pravdu. Dělám fyzicky ze 2/3, a 1/3 něco mastím do kompu. Když je těžký den, tak na trénink nemám ani moc pomyšlení, spíš se nakonec donutím. Regenerace jde tatam; navíc pokud je druhý den opět fyzický zápřah...
Ale, co chci říct. Po 20 letech lezení jsem právě tímto stylem života skončil na max 7b. Dál to u sebe vidím jen v nějakém opravdu systematickém tréninku a jiném přístupu.
Takže spánek, strava a pohoda je to nejdůležitější. Když má člověk tohle v cajku, teprve poté může řešit nějaký cílený trénink.
Když jsem závodně plaval, trenér říkal: "Není umění trénovat, umění je odpočívat".
A osobně si myslím, že lezu jedno velký kulový, protože do 7a+ či 7b se dá dostat relativně jednoduše. Potom se láme chleba. :-)
Esus17:39:01 22.10.2018
odpovědět 
            Re: Bestmaker a trening obecne
Díky za příspěvek, myslím že pěkně potvrzuje tu souvislost kterou výše naznačuji. První dotaz přišel od borca s maximem 6b, c, 7a. Jasný že vejš už to chce speciální trénink a manuální práce spíše brzdí, právě protože ne/regenerace. Ale jak píšeš ty, manuální roboši se do téhle úrovně dostanou pomerně v klidu i s minimem tréninku.
X09:50:26 23.10.2018
odpovědět 
       Re: Bestmaker a trening obecne
Jasné ze to jde, jeď má zájezd na tři týdny a 7g polezes. Jinak shybuj, vyser se na ostatní picoviny okolo a jeď. Proste zavři oči a dři. Jak psal někdo výše, ty zátěže jsou jak pro panenky.
12:52:03 20.10.2018
odpovědět 
        Re: Bestmaker a trening obecne
Tohle je idealni recept jak si privodit zraneni.
08:57:48 22.10.2018
odpovědět 
        Re: Bestmaker a trening obecne
Jak prosim shybama posily prsty?
K cemu je vubec dobre, byt silny na shyby. Moc cest, a ni i boulderu, zrovna na sile ve shybu zalozenych neni. Potreba shybu casto znamena fatalni nedostatky v technice.
10:34:55 22.10.2018
odpovědět 
         Re: Bestmaker a trening obecne
Když nemáš sílu, tak ti je technika na nic. Platí i obráceně.
13:08:45 22.10.2018
odpovědět 
          Re: Bestmaker a trening obecne
I kdyz nemas silu na shyby, muzes v pohode lezt i 8a. Shyb neni lezecky pohyb, mimo specificke cesty nema moc tento pohyb velke vyuziti. Obzvlaste na lanech.

Radit nekomu aby pro zvyseni sve lezecke vykonnosti jen poradne shyboval povede pouze k minimalnimu / zadnemu zlepseni a k velkemu zadelani si na problemy pohyboveho apataratu horni poloviny tela (ramena, lokty, ...).
14:23:18 22.10.2018
odpovědět 
           Re: Bestmaker a trening obecne
Jasně ty chytroline, campus je co. Jak Wolfgang přelezl cesty v Jure? Nic se nemá přehánět a nikdo o jednostranným tréninku nemluvil. Šlo o obecné konstatování, aby se vykašlal na různý chytroliny a dřel krev a pot.
17:55:06 22.10.2018
odpovědět 
            Re: Bestmaker a trening obecne
Tak si mu to jako nejvetsi chytrolin radne vysvetlil, vid? :-D
20:53:50 22.10.2018
odpovědět 
             Re: Bestmaker a trening obecne
To víš, někdo tu zodpovědnost musí převzít.
08:37:19 23.10.2018
odpovědět 
              Re: Bestmaker a trening obecne
no, nechci tu někoho zesměšňovat, ale spousta holek co leze 8a neudělá jedinej shyb. Když už, tak shyb s fixací, ale pro ty čísla co píše pisatel neni potřeba ani campus, ani shybování.
Eric Horst tvrdil, že pro čísla do 8a stačí celkově posílit tělo jako celek (většina z nás má někde hluchá místa která limitují lezecký pohyb) a do toho pravidelně lízt.
T.20:53:22 23.10.2018
odpovědět 
               Re: Bestmaker a trening obecne
Abys lez 8a musis uz mit kurva silny prsty... :-D
20:04:03 25.10.2018
odpovědět 
                Re: Bestmaker a trening obecne
Mozna v krase. Nekde na jihu urcite ne. Tam jsou cesty za 8a, do kterych se da proshybovat. Takze bude zalezet cesta od cesty.
T22:14:22 25.10.2018
odpovědět 
 Re: Bestmaker a trening obecne
tývole, stavebnictví úpí nedostatkem pracovní síly, a voni tapetáři jsou nalezlí tady! hajdy do práce, holoto!
Lukas B.19:19:33 19.10.2018
odpovědět 
  Re: Bestmaker a trening obecne
Písku ani hor se úplně vzdávat nemusíš. V létě dobrá alternativa. Můj příspěvek byl hlavně vo tom, že, když je podmínka, tak sportovky polezeš se sporťákama, kterým nevadí pokusovat a mají podobné cíle atd. atp.
06:52:34 22.10.2018
odpovědět 
  Re: Bestmaker a trening obecne
Plati i pro tebe, ze?
10:37:12 22.10.2018
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi