LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
45.Winter 10054
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Zítková 9200
45.Ježek 9200
Hory:
8.Zaoral 5927
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231462 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lokal Blok - Praha 5
Nový Jičín - Nový Jičín
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pěkné vápno28.10.2018
Tuší někdo, kde mají takovéhle pěkné vápno s pěknými výhledy?:
https://goo.gl/eov2v9
 Re: Pěkné vápno28.10.2018
asi rakousko, pod fotkou pisou Stubai
 Re: Pěkné vápno28.10.2018
Tipovala bych na Finale ...
  Re: Pěkné vápno28.10.2018
Sardinie ;-)
  Re: Pěkné vápno28.10.2018
Tak jsem trochu studoval finale a asi máš pravdu. Do teď jsem si myslel, že finale jsou jen přímořsk
   Re: Pěkné vápno28.10.2018
Finale jsou hlavne takova udoli, pruvodce od Versantesud ma pred 800 stan!
 Re: Pěkné vápno28.10.2018
Na 100% Finale. Je to hned v tom údolí pod Monte Cuco.
 Re: Pěkné vápno09.11.2018
Finale

 BW koukam jak puk26.10.2018
Teda koukam jako puk do ceniku BW. Uz zase zvedli cenu bouldrovky respektive se plati vstup 160 at jdete kam jdete. Saprlot to me toci.
 Re: BW koukam jak puk26.10.2018
Nově tam zavedli zlagboard, tak musí platit Jandíkovi podíl ze vstupného. Proto to zvedli.
  Re: BW koukam jak puk26.10.2018
Renta z BW by nebyla špatná, ale bohužel Zlagboard tam nemají a když tam jdu, musím taky platit, jak
 Re: BW koukam jak puk26.10.2018
Máš tam ještě: 120 Kč v pásmu 15.00-21.00 hod - časově omezeno na 100 min včetně šatny (alternativa
 Re: BW koukam jak puk26.10.2018
Zajeď si do Brna :-D
  Re: BW koukam jak puk26.10.2018
To je kde?
   Re: BW koukam jak puk26.10.2018
Viden sever
   Re: BW koukam jak puk27.10.2018
Díra před Brnem, když jedeš z Německa do Vídně...
 Re: BW koukam jak puk26.10.2018
Když si bereš na boulder lano i sedák, tak se nediv...
  Re: BW koukam jak puk26.10.2018
To je reakce jak od Turka
   Re: BW koukam jak puk26.10.2018
Nejlepší boulder je na laně!! Nebo na lajně kokosu?
 Re: BW koukam jak puk26.10.2018
nic si z toho nerob v bratislave sa plati 8 oci
  Re: BW koukam jak puk26.10.2018
Tož to je cena za světovost, když bereš vejplatu v EUR, taxsi holt musíš trochu připlatit i za vstup
  Re: BW koukam jak puk26.10.2018
Tož to je cena za světovost, když bereš vejplatu v EUR, taxsi holt musíš trochu připlatit i za vstup

 alpine up26.10.2018
Poradí mi prosím někdo s alpine up? Při nácviku na zemi vše ok, na štandu mi nešlo dobírat druholezce, lano drhlo a vůbec jsem ho jistítkem neprotáhla. zkoušela jsem s lanem 9,5, lezli jsme ale s lanem, které je o 0,2 nebo 0,3 mm silnější, může to být tím
 Re: alpine up26.10.2018
Pořádně prostuduj návod!! Jistítko funguje normálně i s lany kolem 10... Mrkni třeba na youtu.be/sLu
 Re: alpine up01.11.2018
Moje zkušenost že čím silnější lano, tím hůř to funguje. Výrobce ti to takhle nenapíše, protože je c
  Re: alpine up01.11.2018
pro děti na slaňování jsem po marných pokusech s všelikými kyblíky na všelikých lanech pohrabal ve s
   Re: alpine up01.11.2018
Tak osmu já používám na slanění nejraději, ale nemám nervy se koukat na dcerku 9 let, jak se sama sl
    Re: alpine up01.11.2018
jo, nervy, to je věc.
nejlepší jištění osmy je držení konců lan dole.
když jsem na ně

 Styl prelezu23.10.2018
Cau, casto vidam lezce, kteri prelejzaji typicky nejakou tezsi cestu tak, ze si nasahluji prvni hak a treba nektere dalsi haky jeste prodlouzi a zdvoji. Takze k prnimu to maj TR a pak maji vic jisticich bodu. Kdyz takhle prelezu cestu, muzu si to do denic
 Re: Styl prelezu23.10.2018
Když vylezu k prvnímu jištění, cvaknu si do něj lano a bez pádu zase slezu, tak si pak klidně můžu d
 Re: Styl prelezu23.10.2018
Pro mě, je to vše zmíněné už v oranžovém poli (ne-li v červeném) na semaforu. První procvaklý, bych
  Re: Styl prelezu23.10.2018
Taky jsem o tom premyslel. Minimalne v zahranici vidam cvaklou prvni dost casto. U nas to jeste neni
   Re: Styl prelezu23.10.2018
Prodloužení jištění aby nedřelo lano (cvaknu jednou) je PP. Pokud cvakám dvakrát je přidání jištění
    Re: Styl prelezu23.10.2018
Ja bych to u toho cvakani prvniho mozna rozlisoval na sportovky (kde to dava smysl, tam to atlet nel
    Re: Styl prelezu - To by asi ASU23.10.2018
To by asi ASU neměl přelezy :-( :-O
     Re: Styl prelezu - To by asi ASU24.10.2018
přesně. pokud to chcete vidět v praxi, podívejte se na nějaký videjko na webu Nadzemí. většina přele
      Re: Styl prelezu - To by asi ASU24.10.2018
akorát cvakej v nějaké desítce co metr... zlaté písky :), tam si aspoň zalezeš a necvakáš furt jak n
       Re: Styl prelezu - To by asi ASU24.10.2018
ASU je starý posera a není sám!!
       Re: Styl prelezu - To by asi ASU25.10.2018
Clovece, cvakat nemusis ani ve sportovni ceste, kdyz te to tak obtezuje. A zrovna u nas, bych se v 9
        Re: Styl prelezu - To by asi ASU25.10.2018
Nektere cesty v Fjure, ale ne vsechny :D
         Re: Styl prelezu - To by asi ASU25.10.2018
Ve FJure se spis bojim a docela litam, nez ze bych cvakal po metru...nejaky tip na oblast, kde se da
          Re: Styl prelezu - To by asi ASU25.10.2018
Kdyz se budes pohybovat dostatecne rychle, tak je mozne redukovat vzdalenost mezi haky na libovolne
          Re: Styl prelezu - To by asi ASU25.10.2018
7b - 8a jeste jde. Horsi je, kdyz neco takoveho chces najit pro kamose, kteri maji obtiznostni strop
          Re: Styl prelezu - To by asi ASU25.10.2018
Tetín
         Re: Styl prelezu - To by asi ASU25.10.2018
Jo, Jura je ceska oblast. Jasne.
          Re: Styl prelezu - To by asi ASU25.10.2018
Kazdej kdo leze prece vi, ze nejlepsi zulova oblast u Prahy je Roviste a nejlepsi vapencova oblast u
        Re: Styl prelezu - To by asi ASU25.10.2018
taky že na skalách necvakám každá presko. měl sem na mysli překližku. a zlaté písky? tam se mi libí
         Re: Styl prelezu - To by asi ASU25.10.2018
abys pochopil - na překližce tě vyhodí když necvakáš, takže tak.
          Re: Styl prelezu - To by asi ASU25.10.2018
Jako kde prosím? Prosím příklad!! Kdy kde koho. Díky Ztko
  Re: Styl prelezu23.10.2018
K tomu 1. procvaklemu - kdysi jsem se setkal s názorem, že když vylezu k 1., cvaknu a bez pádu zase
   Re: Styl prelezu24.10.2018
To je hodne zajimavy pristup. Mohlo by to fungovat i zpetne :) Vylezt to nejdriv s cvaklou prvni a p
   Re: Styl prelezu24.10.2018
Jj, jedno jestli se vracíš metr nebo na zem a odpočíváš minutu v lehkým nebo týden v restauraci. Ako
   Re: Styl prelezu24.10.2018
Jj, jedno jestli se vracíš metr nebo na zem a odpočíváš minutu v lehkým nebo týden v restauraci. Ako
   Re: Styl prelezu24.10.2018
Já jsem zase slyšel, že pokud si při RP pokusu sedneš, ale hned si třikrát odplivneš do všech čtyř s
    Re: Styl prelezu24.10.2018
Jenom abych to nedělal špatně. Třikrát do všech čtyř stran, to znamená celkem dvanáctkrát? To by šlo
     Re: Styl prelezu24.10.2018
Bacha v komíně, by ti to tam potom mohlo klouzat, jak to budeš mít poplivaný.
    Re: Styl prelezu24.10.2018
A to já slyšel, že pro zápis do deníčku musíš mít cvaklej první ještě než nazuješ lezečky a uvaříš s
    Re: Styl prelezu24.10.2018
A to já slyšel, že pro zápis do deníčku musíš mít cvaklej první ještě než si obujes lezečky a uvaříš
     Re: Styl prelezu25.10.2018
Vždyť jo, PP = První Procvaklej.
   Re: Styl prelezu24.10.2018
Já teda vím, že když je součet roků dvou lezců více než 100 a alespoň jeden z nich dohlédne na vrcho
    Re: Styl prelezu25.10.2018
Tak po vzoru nekterych prvovystupcu staci, kdyz cestu prelezes pohledem z polohy v leze na karimatce
    Re: Styl prelezu25.10.2018
Kdepak, to je jasne OS, pokud uz to nekdy jeden z lezcu lezl, urcite si to uz nepamatuje.
 Re: Styl prelezu29.10.2018
Klidne si to do denicku dej treba OS. Je to tvuj denicek a vsem krome tebe je to jedno. Lezeni je pr

 horolezecké rukavice23.10.2018
Ahoj, prosím radu ohledně horolezeckých rukavic. Chci koupit příteli na vánoce a zajímaly by mě vaše zkušenosti (materiál-kůže?, zkrácené prsty ano nebo ne). Leze žulu i písek.
 Re: horolezecké rukavice23.10.2018
Leze se bez rukavic. Rukavice se používají jenom v zimě (chladno), na jištění (spálené prsty a dlaně
  Re: horolezecké rukavice23.10.2018
To by ses divil vonekruzi :D Na preklizce v Karlsruhe je denne minimalne nekolik jedincu v cykloruka
 Re: horolezecké rukavice23.10.2018
Snad chapu spravne, ze to nemaj byt rukavice na zimni lezeni (ledy, hory v ledu a snehu...). Jaky ma
  Re: horolezecké rukavice23.10.2018
Rukavice pro jističe jsou doporučovaný i metodikou ;) a ty cyklo proti puchýřům taky asi nejsou úpln
   Re: horolezecké rukavice23.10.2018
Jasne, rukavice na jisteni jsou dobry, pokud je zima, nechces si zaspinit ruky... Lezeni v rukavicic
    Re: horolezecké rukavice02.11.2018
nejde o puchýře, ale o studený povrch, což na jaře/na podzim ideálně někde ve stínu není nic příjemn
     Re: horolezecké rukavice02.11.2018
a leze už cca 15 let (1-2x týdně) a nechal se slyšet, že by je asi užil.. Jinak o spárovky mi nejde,
  Re: horolezecké rukavice02.11.2018
Nejen na jištění, účel i na lezení na podzim, na jaře. Leze už cca 15 let a nechal se slyšet, že by
   Re: horolezecké rukavice02.11.2018
Tak to nevim, kdyz je kosa, tak lezu jen na slunych jiznich stenach a kdyz je zatazeno, chcije, snez
 Re: horolezecké rukavice24.10.2018
Na jištění mně vyhovují červa pelican plus (jistím i chytám pády hodně často, tak pro pohodlí). Jsou
  Re: horolezecké rukavice24.10.2018
a pracovné SR Grippy, alebo Grippy 3/4
   Re: horolezecké rukavice24.10.2018
To poutko je vychytávka.

 Rolandfels - Hofnarr23.10.2018
Ahoj,
nemohl by se mi nekdo s novym pruvodcem na Juru podivat, jestli v nem ma primy nastup (vlevo od orig. nastupu) do cesty Hofnarr na Rolandfelsech (Jura) s klasou? V mem letitem pruvodci to neni vubec, v novejsich co jsem koukal u lidi tak je j
 Re: Rolandfels - Hofnarr23.10.2018
Koukni se na frankejura.com
  Re: Rolandfels - Hofnarr23.10.2018
Tam jsem koukal. Ten nastup je vlevo od cesty cislo 8 (Hofnarr, spojuje se to s ni u cca 4-5 presy).

 foto dne22.10.2018
Kvalitní postavení na levé špičce boty, kdo to leze? :D
 Re: foto dne22.10.2018
V cem konkretne na tom pro prsty narvane v tesnych lezeckach odpocinkovem stupu ti prijde, ze stoji
  Re: foto dne23.10.2018
asi cerstvy absolvent kursu...jede podle navodu, myslim ten co psal dotaz ha ha
   Re: foto dne23.10.2018
O jaké fotce je řeč? O té aktuální? Tam mi přijde že stojí dobře ;)

 Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Cau, mate nekdo nejaky osvedceny program na Beastmakery (mam oba k dispozici hned vedle sebe). Pred pul rokem jsem zaradil do treningu staticke visy 10 serii s 5 opakovanimi. Jedno opakovani 10s, mezi opakovanimi pauza 10s. Mezi seriemi pauza 45s. V kazde
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Zacni vic lizt a min delat veci okolo - viz 3x tydne core... Radsi 3x tydne lez, lez na max a zkouse
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
No to se mi prave moc neosvedcilo. Pred tim jsem chodil jen lizt (3x tydne jak rikas a z toho jednou
   Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Rada je jednoducha: zacni trenovat na boulderu. Vetsi sila ti zajisti lepsi vytrvalost.
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Mel sis koupit spis nejakou inovativni desku, ktera by to odcvicila za tebe a nemusel bys pak resit
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Jo, jasne :D Popravde, otazka mi prysla na mysl s tim jak jsem si cetl diskusi o Zlagbordu, ale zadn
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Jen ti muzu potvrdit ze 10serii po 5opakovanich, o 10s je MALO. Zlepsovat se zacnes az nekde na dvo
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
OK, mrknu na to, dik.
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Beastmaker má svou android aplikaci. Má programy pro obě balkny, a má je rozdělené dle cílové klasif
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Stejna zkusenost. Lezl jsem 8-9 UIAA a neodcvicil 5c/6a :) Nutno dodat, ze to bylo celkove spatnou v
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Ten program je ale na 5a bouldery, ne lana, nebo ne?
   Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
To by me zajimalo take. V principu ten trening visu musi byt pro bouldery a lano dost odlisny ne?
   Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
No moc v tom rozdíl nevidím. Viz zmiňovaný človíček, co si pamatuji, tak nějaké 6b taky flashoval (S
    Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
V tom je rozdil jak krava. V 8a na lanech potkas ztezi 7a bouldery. Vetsina jen lanaru, jsou na boul
     Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Nemluvil jsem o rozdílu klasifikace boulder vs lano, ale o rozdílu té cílové klasifikace v BM aplika
      Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Nevim jak u tech lehcich treninku, ale u tech narocnejsich programu to sedi s boulder klasou.
   Re: Bestmaker a trening obecne21.10.2018
Jenom pro vsechny ta klasifikace neni boulder ani lano ale beastmaker klasa rikal to na jednom videu
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Mám doma Beastmaker 2000 a největší nárůst síli jsem zaznamenal ve visech na 3cm liště s přidaným zá
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Kolik na te 3cm liste s 50kg vydrzis viset na max? A kolik pak se stejnym setupem na ni visis? Moje
   Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Tak jak pises. Dobre nechat malou rezervu, ale furt relativne dlouhe odpocinky. Treba 2min. Ale jde
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
To co popisujes 10s vis 10s pauza je spíše na vytrvalost a silově si myslím že tě to moc neposune.
  Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Je to tak, potřebuješ obtížnejší visy s delšími resty. Měl jsem to podobně, 10+10s je rekreačka, res
 Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Pises strasne malo, ale pusobi to velmi neusporadane. Pokud se nelepsis, musis zacit diagnostikovani
  Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Nicmene take souhlasim s nazorem, ze na teto urovni nebude sila prstu to, co te brzdi. Respektive na
   Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Ne, o zavodni lezeni se vubec nezajimam :D Mam to neusporadane, to vim, ale zatim to funguje a zleps
   Re: Bestmaker a trening obecne18.10.2018
Ale jak rikas. Nejak necitim ze by me limitovala sila v prstech, ale spis vytrvalost a silova vytrva
    Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Ještě bych doporučil tu aplikaci pro beastmaker se žlutou ještěrkou. Je celkem jednoduchá a dobře se
 Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Když už je zde řeč o kombinaci lezení na stěně, cvičení core, visů atd: Core dělej klidně denně, máš
  Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Hele, kdyz uz se to tu tak rozjelo. Mozna uplne nejlepsi by byla nejaka kniha. Ja mam doma treningov
   Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Training for climbing od Horsta, dá se koupit i v elektronické verzi. A pak je super od Baláše Fyzio
    Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Jj, od Horsta je super. Jsou tusim 2 verze, ja mam tu praktictejsi a prijde mi to dobre popsane.
     Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Ještě úplně obecně: chyť se party, která jezdí pokusovat sportovky (pískaře a horolezce budeš muset
      Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Jasne, tak to mam ted s tim 6c+/7a. Prelezu jen to co mi sedne az po tom, co najdu dobry program. Al
       Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Další věc, že nechceš bouldrovat. Začni. Já v podstatě na překližce už vůbec s lanem nelezu. A nejví
       Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Co jsem za ty roky vypozoroval, velký vliv na lezení, resp. progres v čase a obtížnost vylezených ce
        Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Manualne pracujici to maji lehci nez kancelarsti? No to je dobra blbost. Tos vzal kde?
         Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
Nezjednodušovat prosím. Když se x hodin denně (v práci dejme tomu) hejbeš, notabene makáš rukama, má
          Re: Bestmaker a trening obecne20.10.2018
A regenerace Ti rika co? Po 10 hodinach u lopaty, soustruhu ci v lane ma clovek hodne energie do kva
          Re: Bestmaker a trening obecne20.10.2018
Ne, to fakt ne. Jde o trenink a jeho kvalitu. S deseti hodinami u lopaty pak natrenujes akorat tak h
           Re: Bestmaker a trening obecne20.10.2018
Dělal jsem projekt týkající se zátěže pracovníka na výrobní lince - opakující se pohyby. Jejich zatě
          Re: Bestmaker a trening obecne21.10.2018
Presne, problem je regenerace...ja jsem par roku delal praci, ze jsem natahal rukama par stovek kilo
           Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Ahoj, vlastně máte pravdu. Dělám fyzicky ze 2/3, a 1/3 něco mastím do kompu. Když je těžký den, tak
            Re: Bestmaker a trening obecne23.10.2018
Díky za příspěvek, myslím že pěkně potvrzuje tu souvislost kterou výše naznačuji. První dotaz přišel
       Re: Bestmaker a trening obecne20.10.2018
Jasné ze to jde, jeď má zájezd na tři týdny a 7g polezes. Jinak shybuj, vyser se na ostatní picoviny
        Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Tohle je idealni recept jak si privodit zraneni.
        Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Jak prosim shybama posily prsty?
K cemu je vubec dobre, byt silny na shyby. Moc cest, a ni i
         Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Když nemáš sílu, tak ti je technika na nic. Platí i obráceně.
          Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
I kdyz nemas silu na shyby, muzes v pohode lezt i 8a. Shyb neni lezecky pohyb, mimo specificke cesty
           Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Jasně ty chytroline, campus je co. Jak Wolfgang přelezl cesty v Jure? Nic se nemá přehánět a nikdo o
            Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Tak si mu to jako nejvetsi chytrolin radne vysvetlil, vid? :-D
             Re: Bestmaker a trening obecne23.10.2018
To víš, někdo tu zodpovědnost musí převzít.
              Re: Bestmaker a trening obecne23.10.2018
no, nechci tu někoho zesměšňovat, ale spousta holek co leze 8a neudělá jedinej shyb. Když už, tak sh
               Re: Bestmaker a trening obecne25.10.2018
Abys lez 8a musis uz mit kurva silny prsty... :-D
                Re: Bestmaker a trening obecne25.10.2018
Mozna v krase. Nekde na jihu urcite ne. Tam jsou cesty za 8a, do kterych se da proshybovat. Takze bu
 Re: Bestmaker a trening obecne19.10.2018
tývole, stavebnictví úpí nedostatkem pracovní síly, a voni tapetáři jsou nalezlí tady! hajdy do prác
  Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Písku ani hor se úplně vzdávat nemusíš. V létě dobrá alternativa. Můj příspěvek byl hlavně vo tom, ž
  Re: Bestmaker a trening obecne22.10.2018
Plati i pro tebe, ze?

 LEZEC.CZ PRŮVODCE17.10.2018
PROBOHA TENTO ,,lezec.cz PRŮVODCE JE ASI NEJVYMAŠTĚNĚJŠÍ, CO JSEM KDY VIDĚL!!! HANBA!!
 Re: LEZEC.CZ PRŮVODCE18.10.2018
A me zase prijdou vymasteny lidi, kteri neumi vypnout caps lock. Jinak souhlas, tenhle web je techni
  Re: LEZEC.CZ PRŮVODCE23.10.2018
Je asi rozdíl jestli web nebo průvodce. Co se tyče webu tak je mi to někde, ale jestli mas doporučen
   Re: LEZEC.CZ PRŮVODCE24.10.2018
Jen takovej dotaz, pod jakou licenci vlastně spadají data v databázi, kterou sami tvoříme? Jestli by
    Re: LEZEC.CZ PRŮVODCE24.10.2018
Napiš tomuhle ;-)
    Re: Lezec.cz průvodce24.10.2018
Nesměle tady doutná CAPSLOCK téma průvodce. A protože o Průvodce na Lezci se snažím starat já, tak s
     Re: Lezec.cz průvodce24.10.2018
Můžu poprosit o doplnění "vypadlých" obrázků pro Srbsko? (Bláža, Pupek...)
     Re: Lezec.cz průvodce25.10.2018
Buď máš v těch filmech chaos, nebo alá Zeman něco maskuješ tím, že schválně sdělíš nějakou chujovinu

 1 objektiv na lezení17.10.2018
Ahoj.
Potřebuju radu od lezců fotografů: jaké je ideální ohnisko pevného objektivu na horolezení, tak aby člověk zachytil vše co se děje (Momentka na štandu, lezení, Krajina okolo)?
Je mi jasné že ideální je mít na lezení pořádný kompakt, al
 Re: 1 objektiv na lezení17.10.2018
Dotaz se stejnými parametry jsem před pár lety položil Martinovi Spilkovi, který je v mých očích pan
  Re: 1 objektiv na lezení17.10.2018
Padesátku už mám. Na štandu je u apsc (crop 1,5) moc dlouhá. Řešení bude určitě 30mm a kratší
   Re: 1 objektiv na lezení17.10.2018
Sigma 10-20mm f/3,5 ;-)
    Re: 1 objektiv na lezení18.10.2018
Sigmu 10-20 můžu doporučit, dobře ostrá, široká.
   Re: 1 objektiv na lezení17.10.2018
Co takhle ? Nikkor 35 mm 1,8 dá se sehnat do 4 tis.
   Re: 1 objektiv na lezení18.10.2018
Na APS-C té padesátce odpovídá zhruba pevná 35mm, která se dá sehnat od alternativních výrobců v sol
    Re: 1 objektiv na lezení18.10.2018
Jelikož mám Nikon, tak 35mm na apsc je nejlevnější přímo od Nikonu. Když jsem si ale zkoušel ohnisko
 Re: 1 objektiv na lezení18.10.2018
Ikdyž jsem si pevný objektiv také oblíbil, tak na focení lezení mipřijde absolutně nevhodný.
  Re: 1 objektiv na lezení18.10.2018
Ja mam Sigmu 17-50 2.8f (na APS-C). Ale zalezi co fotis. Na bouldery a podobne vzdalenosti dobre. Vy

1   ...   157   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Styl prelezu
Cau, casto vidam lezce, kteri prelejzaji typicky nejakou tezsi cestu tak, ze si nasahluji prvni hak a treba nektere dalsi haky jeste prodlouzi a zdvoji. Takze k prnimu to maj TR a pak maji vic jisticich bodu. Kdyz takhle prelezu cestu, muzu si to do denicku zapsat jako PP? Existuje tu nejaky ospravedlneni v pripade cesty, ktera je bez nashlovani a zdvojovani velmi moralova oproti ceste, kde to lidi delaj ciste z rozezranosti?
13:27:31 23.10.2018
odpovědět 
 Re: Styl prelezu
Když vylezu k prvnímu jištění, cvaknu si do něj lano a bez pádu zase slezu, tak si pak klidně můžu dát kafe a pak dát kusovku. Pořád je to PP/RP. Pokud to tam cvaknu šáhlem, tak to to ofiko PP/RP není. Prodlužovat jistící body s tím že je použiju na jištění pouze jednou je podle mě určitě ok. když ho použiju víckrát, tak těžko říct. Obecně ale ve sportovním lezení to je podle mě také v pořádku. Pokud bych si nechal dát osmimetrovej cancour do jediného kruhu ve dvaceti metrech, tak bych to jako přelez nebral, ale to neznamená že to odsuzuju. Například ufouny používám a do deníčku si cesty, které s nimi vylezu, píšu.
13:35:28 23.10.2018
odpovědět 
 Re: Styl prelezu
Pro mě, je to vše zmíněné už v oranžovém poli (ne-li v červeném) na semaforu. První procvaklý, bych toleroval jen v případě, že pád by byl likvidační a cvaknutí je crux. Jinak to cítím jako vojebávku. Prodlužování jistících bodů nad rámec normálních expresek považuji za mírnou ojebávku také, když pak se ještě jeden bod cvaká nadvakrát. Vyjímky pro PP prodloužení, samozřejmě existují. Viz. karabina se láme na hraně, nejde to cvaknout jinak, je to prodloužený erární lanovicí. Můj názor.
Jirka14:57:01 23.10.2018
odpovědět 
  Re: Styl prelezu
Taky jsem o tom premyslel. Minimalne v zahranici vidam cvaklou prvni dost casto. U nas to jeste neni tak zazite. Podle me to bude za chvili standard :) Prodluzovani jisteni je imho na PP prelez v poradku, pokud ho cvaknu jen jedno - zatim nikdo pro PP prelez nenormoval maximalni povolenou delku smycky u expresky :)
Cvaknuti vicekrat jednoho borhaku uz z pohledu PP prelezu nedava smysl a podle me to pak neni PP prelez, pokud s tim nejak autor cesty nepocital (coz pochybuju, ze nekde je)...kdyz se to vyzene do absurdna, tak uz tam neni rozdil oproti TP, protoze takhle bych si mohl spustit shora retez presek a cvakat libovolne po 20cm :)
T16:17:39 23.10.2018
odpovědět 
   Re: Styl prelezu
Prodloužení jištění aby nedřelo lano (cvaknu jednou) je PP. Pokud cvakám dvakrát je přidání jištění a PP to není. Řetěz presek který cvaknu kde chci = TR to přesně vystihuje.. Našáhlovat první PP je TR k prvnímu. Tolerovat se dá tam kde je kokotský jištění, ovšem to by se pak mělo tolerovat i šáhlo k prvnímu, kde kruh je "za odměnu" tj. po kruhem je nejtěžší krok cesty s rizikem podlahy... A vlastně všude kde hrozí podlaha.
17:22:02 23.10.2018
odpovědět 
    Re: Styl prelezu
Ja bych to u toho cvakani prvniho mozna rozlisoval na sportovky (kde to dava smysl, tam to atlet neleze s tim, ze si chce pohrat se smrti/kotnikama pod prvnim) a pisek/trad, kde je jisteni vyrazne vetsi soucast dane cesty a obtiznosti.
T17:25:26 23.10.2018
odpovědět 
    Re: Styl prelezu - To by asi ASU
To by asi ASU neměl přelezy :-( :-O
20:57:01 23.10.2018
odpovědět 
     Re: Styl prelezu - To by asi ASU
přesně. pokud to chcete vidět v praxi, podívejte se na nějaký videjko na webu Nadzemí. většina přelezů je defakto TR, protože řetězy presek jsou navěšený tak, aby lezec cvakal další jištění,jakmile se sedákem ocitne ve výši poslední cvaklé presky, takže lano má vlastně furt zhora.
Šófek12:54:58 24.10.2018
odpovědět 
      Re: Styl prelezu - To by asi ASU
akorát cvakej v nějaké desítce co metr... zlaté písky :), tam si aspoň zalezeš a necvakáš furt jak na překližce..
17:27:33 24.10.2018
odpovědět 
       Re: Styl prelezu - To by asi ASU
ASU je starý posera a není sám!!
23:12:55 24.10.2018
odpovědět 
       Re: Styl prelezu - To by asi ASU
Clovece, cvakat nemusis ani ve sportovni ceste, kdyz te to tak obtezuje. A zrovna u nas, bych se v 90% oblasti zrovna nebal, ze budes cvakat po metru (vlastne, kde je prosim u nas oblast se sportovkami po metru odjistenymi?). Spis bych se pozastavoval nad poctem zbytecnych cest co vznika.
09:23:36 25.10.2018
odpovědět 
        Re: Styl prelezu - To by asi ASU
Nektere cesty v Fjure, ale ne vsechny :D
Radek09:46:51 25.10.2018
odpovědět 
         Re: Styl prelezu - To by asi ASU
Ve FJure se spis bojim a docela litam, nez ze bych cvakal po metru...nejaky tip na oblast, kde se daji lezt 7b-8a s jistenim po metru, kdybych si potreboval srovnat posramocene psyche?
T10:22:09 25.10.2018
odpovědět 
          Re: Styl prelezu - To by asi ASU
Kdyz se budes pohybovat dostatecne rychle, tak je mozne redukovat vzdalenost mezi haky na libovolne malou delku. Rika se tomu kontrakce delek a aby lezec mohl efektivne vyuzit tento efekt, je treba aby se pohyboval ruchlosti jez je blizka c ve vztazne soustave pevne spojene se skalou.
11:27:38 25.10.2018
odpovědět 
          Re: Styl prelezu - To by asi ASU
7b - 8a jeste jde. Horsi je, kdyz neco takoveho chces najit pro kamose, kteri maji obtiznostni strop niz.
11:53:09 25.10.2018
odpovědět 
          Re: Styl prelezu - To by asi ASU
Tetín
 pavelll14:12:26 25.10.2018
odpovědět 
         Re: Styl prelezu - To by asi ASU
Jo, Jura je ceska oblast. Jasne.
11:50:27 25.10.2018
odpovědět 
          Re: Styl prelezu - To by asi ASU
Kazdej kdo leze prece vi, ze nejlepsi zulova oblast u Prahy je Roviste a nejlepsi vapencova oblast u Prahy je Jura!
12:28:27 25.10.2018
odpovědět 
        Re: Styl prelezu - To by asi ASU
taky že na skalách necvakám každá presko. měl sem na mysli překližku. a zlaté písky? tam se mi libí že to neojebeš z vrchu a musíš to poctivě zespodu vyburácet.. ahoj
17:48:02 25.10.2018
odpovědět 
         Re: Styl prelezu - To by asi ASU
abys pochopil - na překližce tě vyhodí když necvakáš, takže tak.
17:49:50 25.10.2018
odpovědět 
          Re: Styl prelezu - To by asi ASU
Jako kde prosím? Prosím příklad!! Kdy kde koho. Díky Ztko
Ztko21:39:47 25.10.2018
odpovědět 
  Re: Styl prelezu
K tomu 1. procvaklemu - kdysi jsem se setkal s názorem, že když vylezu k 1., cvaknu a bez pádu zase slezu, tak pak už můžu kdykoli (doživotně - ne jen ten samej den) tu cestu lizt s první preskou cvaklou. Jen prodavam jak jsem koupil.
maso22:16:07 23.10.2018
odpovědět 
   Re: Styl prelezu
To je hodne zajimavy pristup. Mohlo by to fungovat i zpetne :) Vylezt to nejdriv s cvaklou prvni a pak se vyhledove snazit dobyt prvni pro priznani prelezu :)
T08:58:08 24.10.2018
odpovědět 
   Re: Styl prelezu
Jj, jedno jestli se vracíš metr nebo na zem a odpočíváš minutu v lehkým nebo týden v restauraci. Akorát pokud tam vleze odsednutí nebo pád, tak musíš dát nový pokus = zase k prvnímu zdola ;) A řekl bych že i stáhlý lano to přeruší... Odvázat se a do restaurace dojít sólo se může :D
10:38:09 24.10.2018
odpovědět 
   Re: Styl prelezu
Jj, jedno jestli se vracíš metr nebo na zem a odpočíváš minutu v lehkým nebo týden v restauraci. Akorát pokud tam vleze odsednutí nebo pád, tak musíš dát nový pokus = zase k prvnímu zdola ;) A řekl bych že i stáhlý lano to přeruší... Odvázat se a do restaurace dojít sólo se může :D
10:38:22 24.10.2018
odpovědět 
   Re: Styl prelezu
Já jsem zase slyšel, že pokud si při RP pokusu sedneš, ale hned si třikrát odplivneš do všech čtyř světovejch stran a řekneš "Krleš", furt si to ještě můžeš počítat jako RP. Jak jsem koupil tak prodávám.
X.15:29:48 24.10.2018
odpovědět 
    Re: Styl prelezu
Jenom abych to nedělal špatně. Třikrát do všech čtyř stran, to znamená celkem dvanáctkrát? To by šlo, jenom vystihnout tu správnou frekvenci sedání, aby se člověk během cesty nevyplival z podoby a aby mu naopak námahou nevyschlo.
Jestli jsou to tři plivance celkem, a mají být namířené do čtyř stran, bude trochu složitější.
Možná by to šlo cvičit na tom devětáčku, co teď visí jako foto dne.
P.16:05:51 24.10.2018
odpovědět 
     Re: Styl prelezu
Bacha v komíně, by ti to tam potom mohlo klouzat, jak to budeš mít poplivaný.
16:41:50 24.10.2018
odpovědět 
    Re: Styl prelezu
A to já slyšel, že pro zápis do deníčku musíš mít cvaklej první ještě než nazuješ lezečky a uvaříš si první kafe.
20:39:49 24.10.2018
odpovědět 
    Re: Styl prelezu
A to já slyšel, že pro zápis do deníčku musíš mít cvaklej první ještě než si obujes lezečky a uvaříš první kafe, jinak to prej není směroplatný
20:41:39 24.10.2018
odpovědět 
     Re: Styl prelezu
Vždyť jo, PP = První Procvaklej.
16:03:36 25.10.2018
odpovědět 
   Re: Styl prelezu
Já teda vím, že když je součet roků dvou lezců více než 100 a alespoň jeden z nich dohlédne na vrchol tak je cesta považována za vylezenou - samozřejmě RP.
Al18:29:15 24.10.2018
odpovědět 
    Re: Styl prelezu
Tak po vzoru nekterych prvovystupcu staci, kdyz cestu prelezes pohledem z polohy v leze na karimatce umistene v miste dobreho vyhledu na dany teren.
09:25:48 25.10.2018
odpovědět 
    Re: Styl prelezu
Kdepak, to je jasne OS, pokud uz to nekdy jeden z lezcu lezl, urcite si to uz nepamatuje.
14:11:23 25.10.2018
odpovědět 
 Re: Styl prelezu
Klidne si to do denicku dej treba OS. Je to tvuj denicek a vsem krome tebe je to jedno. Lezeni je primarne o jinych vecech nez denicku.
20:27:58 29.10.2018
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1169 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1140 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi