Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 50. 9986 51.Šenkýř 9969 52.S 9953 Bouldry: 50.Tran 9078 51.Šolc 9053 52.Čech 9050 Hory: 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276 31.Čermák 2232
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Slaňování náročnym terénem 01.11.2018 Nazdar, nemáte někdo nějakou hezkou radu jak při slaňování náročnym terénem nejlíp managovat lano/lana? zkoušel jsem to na sebe různě navěsit do smyček a odmotávat při slanovani, ale obvykle se to do sebe nějak zamotalo a prostě se mi nepodařilo zat
  Re: Slaňování náročnym terénem 01.11.2018 je to neoficielni ale Petzl spolu s Mamutem vyvijej specialni batoh na lano kterej ma vevnitr sousta
    Re: Slaňování náročnym terénem 01.11.2018 Hmm, snad vydaj i nějakou lite verzi co poběží i na mojí starý gemma expedition. Jinak jsem namydle
    Re: Slaňování náročnym terénem 01.11.2018 Hmm, snad vydaj i nějakou lite verzi co poběží i na mojí starý gemma expedition. Jinak jsem namydle
  Re: Slaňování náročnym terénem 01.11.2018 České vysoké učení technické v Praze otvírá příští rok sedmiletý studijní obor Management lana a lan
    Re: Slaňování náročnym terénem 01.11.2018 Teď vážněj. Já to řeším tak, že lano nahoře smotám jako do panenky, ale nezauzluju! A pak ho prostě
      Re: Slaňování náročnym terénem 01.11.2018 Nojo, ale to funguje jen u relativně svislýho, na slaňovaní nenáročnýho terénu. Když slaňuješ třeba
        Re: Slaňování náročnym terénem 01.11.2018 Normálně ho skopnu pod sebe, když se chytne někde na polici. Co bys chtěl řešit?
  Re: Slaňování náročnym terénem 01.11.2018 Singing Rock dělá bágl, myslím s názvem URNA, dáš si ho na nohu a vytahuješ z něj lano.
Stač
  Re: Slaňování náročnym terénem 01.11.2018 to je rutinní jeskyňářská záležitost. při lezení se takňák improvizuje, panenka nebo namotání vede v
    Re: Slaňování náročnym terénem 01.11.2018 jo, možná ještě takhle; jednou mě takhle při slaňování ve větru v členitém napadlo si to lano navoln
      Re: Slaňování náročnym terénem 01.11.2018 Normálně dám slaňovátko a prusík a lano namotám postupně do "ušaté smyčky" jako když balím
  Übung macht den Meister 01.11.2018 1. varianta : naukladať oba pramene lana okolo krku na plecia, začínať od konca. ( niečo podbné ako
    Re: Übung macht den Meister 01.11.2018 asi bych vahal si volny smycky davat kolem krku nebo vubec nekam ke krku. Dost lidi uz se takhle usk
      Re: Übung macht den Meister 01.11.2018 to se mi jednou kdysi v jinošském věku málem při jednom suťovým slanění přihodilo, nebylo to úplně v
      Re: Übung macht den Meister 01.11.2018 dík za upozornenie. To "okolo krku" je blbosť/preklep.Práce chvatná, málo platná. Sorry,
        Re: Übung macht den Meister 02.11.2018 ja sem jaksi tusil jak to myslis, tj lano napric pres ramena a kolem krku by se neomotavalo, ale pro
    Re: Slaňování náročnym terénem 05.11.2018 Lukas B., vietor si prečítal a naštudoval tvoj príspevok a včera na Žabom koni si užíval. Ale mu
      Re: Slaňování náročnym terénem 23.11.2018 Z Žabáka jsem slaňoval zatím čtyřikrát a hádej kolikrát mi tam vítr vzal lano? To je nějaké začarova
  Re: Slaňování náročnym terénem 02.11.2018 většinou házím lano pod sebe a zamotání řeším operativně.
Když jde do tuhýho (tma/vít
  Re: Slaňování náročnym terénem 02.11.2018 Smotám každé lano (přes krk) od toho konce, co má být dole. Smotaným provléknu smyčku nebo expresku
    Re: Slaňování náročnym terénem 02.11.2018 tady je tzo na videu:
      Re: Slaňování náročnym terénem 02.11.2018 Díky, video je skvělý a doporučuju všem,
idea je stejná - nesvázaná panenka připnutá k sedák
  Re: Slaňování náročnym terénem 02.11.2018 V nekterych pripadech muze byt rozumne, aby prvni neslanoval, nybrz byl spousten.
Del
    Re: Slaňování náročnym terénem 05.11.2018 A dotyčný se ptal na co? Aha.
    Re: Slaňování náročnym terénem 05.11.2018 a co slaňovat do půlky slanění tak, že ti parťák nahoře rozmotává a podává lano? V půlce, když už ne
      Re: Slaňování náročnym terénem 05.11.2018 Fakt blbé...
        Re: Slaňování náročnym terénem 24.11.2018 Založím lano do slaňáku. Smotám všechno lano do smyček (používám 2×50 m), jen volné konce nechám del
Foto dne 31.10.2018 Nevím, jestli i zde platí, že čím větší, tím lepší.
změna velikosti bot 30.10.2018 jsem učinil takovou zvláštní zkušenost a zajímalo by mě, jak moc je to běžné a co od toho čekat. měl jsem od šestnácti stejnou velikost bot, ´myslel jsem, že to bude nafurt, a takhle mě loni v létě napadlo chodit po teplejší část roku převážně naboso. a d
  Re: změna velikosti bot 30.10.2018 Ještě chvíli choď bosý a pak se dej na závodní plavání veteránů, nebo na potápění, ušetříš za ploutv
  Re: změna velikosti bot 30.10.2018 Já měl před deseti lety 44, pak 45, 45.5 a letos si budu kupovat na zimu už 46 :-/ leze to do peněz
    Re: změna velikosti bot 30.10.2018 zrovna jsem se dozvěděl, že měřítkem toho, jestli je člověk už starej, je jestli je starší než má ve
  Re: změna velikosti bot 30.10.2018 Buď v klidu, to máš asi tím, že chodíš tolik bos. Já to slyšela už několikrát od lidí, co přešli bos
  Re: změna velikosti bot 30.10.2018 Je to skoro jistě následek bosý chůze. Ve většině bot máš nohy stažený a některý svaly mají tendenci
  Re: změna velikosti bot 30.10.2018 Ještě jsem zapoměl dodat, že než borcení klenby tě spíš potkal pravej opak. Její zesílení
    Re: změna velikosti bot 01.11.2018 Klenba není dynamický útvar, nýbrž statický (svaly mají jen podpůrnou funkci, tvar nohy je určen kos
      Re: změna velikosti bot 01.11.2018 no právě. na to se ptám. jestli ten blbej nápad z divnejma následkama měl někdo dřív, aby mě včas v
        Re: změna velikosti bot 06.11.2018 Jestli si dobře pamatuju, tak bosochození není úpně nové. V minulosti ho propagovala Jane Fonda při
  Re: změna velikosti bot 30.10.2018 Koupil jsem si před rokem a půl barefoot botky, a aktuálně řeším, že se po patnácti letech nevejdu d
  Re: změna velikosti bot 30.10.2018 No, mě se za poslední cca 3 roky taky dost zvětšila noha, taky o číslo nebo číslo a půl, nejsem scho
    Re: změna velikosti bot 30.10.2018 to bys mě na... (rozesmutněl). už jsem si skoro myslel, že je to dobře, a ty takhle.
trochu n
      Re: změna velikosti bot 01.11.2018 Jsou ruzny testy jak zjistit stav klenby, taky ruzny cviky, zagoogli. Borceni klenby vetsinou doprov
        Re: změna velikosti bot 01.11.2018 to je dobře, v pořádných botech se ti bude líp tlačit (kočárek). holdarýjatydlidá!
          Re: změna velikosti bot 01.11.2018 Humweb konečně outsourcoval Lezce?
            Re: změna velikosti bot 01.11.2018 Hybaj si to říct do hospody. Tady jste na seriosním lezeckém webu a né na www hypochondr cz.
  Re: změna velikosti bot 01.11.2018 Taky poslední 1-2 roky chodím bos a v barefoot botech a noha též povyrostla cca o 1,5 čísla a je to
  Re: změna velikosti bot 01.11.2018 V knížce "Zrozeni k běhu" se píše, že pokud člověk začne intenzivně běhat naboso, tak se m
    Re: změna velikosti bot 01.11.2018 moje zkušenost s lacinými překlady beletrie je, mírně řečeno, rozporuplná.
      Re: změna velikosti bot 04.11.2018 Co, to byl útok na mojí bibli? Není to beletrie a překlad mi přišel v pohodě. A doporučuju, je to zá
        Re: změna velikosti bot 05.11.2018 ale samozřejmě že je to beletrie. a velmi neobyčejně pěkná. a nevím, jestli je to blbej překlad, blb
          Re: změna velikosti bot 05.11.2018 Nepřekládat to náhodou Küžán?
          Re: změna velikosti bot 05.11.2018 Teda strávila jsem pěkný večer pročítáním recenzí, úplně jsi mě zviklal ohledně žánru knihy. Chápu,
            Re: změna velikosti bot 06.11.2018 aby nějaký žánr byla beletrie, tak nejsou úplně tak potřeba trpajzlíci se sekerečkama, princátka, dr
              Re: změna velikosti bot 07.11.2018 Tak asi už chápu, jak to myslíš. Považuju to za lehce bulvární tvrzení, zhruba tak ve stylu tý knížk
                Re: změna velikosti bot 07.11.2018 příběh je to skutečnej, ale je to asi takové, jako když třeba světový alpinista vypravuje o svém výz
                  Re: změna velikosti bot 07.11.2018 Mimochodem, myslím že termín "literatura faktu" mají na svědomí někteří moderní ruští auto
                    Re: změna velikosti bot 07.11.2018 ale treba prave ten Babel ukazuje/dokazuje ze jde strizlivym jazykem popsat veci nad kterejma clovek
Calanques 30.10.2018 Ahoj,
chystame se do Calanques na prelomu dubna a kvetna 2019. Dojedeme vlakem asi do Cassis, kde budeme i bydlet. Chtela jsem se zeptat, jak se da dostat ke skalam - existuje tam MHD ? Nebo je lepsi pronajmout auto ci skutr ? Diky za info.
  Re: Calanques 30.10.2018 To bych nebyl moc optimista. Jedině snad linka M8, která jede z Cassis do Marseille po silnici Gines
  Re: Calanques 30.10.2018 kolem cassis je dost lezeni vsude dojdete pesky bud smer zatoka en vau nebo cap canaillle neni potre
  Re: Calanques 30.10.2018 kolem cassis je dost lezeni vsude dojdete pesky bud smer zatoka en vau nebo cap canaillle neni potre
Světová oblast? 29.10.2018 Ad aktuální anketa, jak je definovaná světová lezecká oblast?
  Re: Světová oblast? 29.10.2018 Musi byt aspon tak dobra jako Srbac
    Re: Světová oblast? 29.10.2018 Já tušil, že se tim myslí jakákoli oblast. :-)
      Re: Světová oblast? 29.10.2018 Ten kdo nelez na Pupku a na Vlaste nema pravo rikat ze Srbac je jen tak ledajaka (hnusna) oblast. :D
        Re: Světová oblast? 29.10.2018 Když je tam cesta za 9a nebo vejš, tak je oblast světová. Srbsko parametr splňuje.
          Re: Světová oblast? 29.10.2018 Kdepak, světový je jedině Tetín. Za prvé to fakt jen tak někde nemají a za druhé kdyby to měli, nele
        Re: Světová oblast? 30.10.2018 Právěže já na nich lez! :-)
  Re: Světová oblast? 29.10.2018 pro nás softmovery: světová oblast je taková kde je to krásný a (skoro) nikde jinde na světě to nema
    Re: Světová oblast? 29.10.2018 V Čechách jednoznačně Ádr. Hory: v Evropě snad každého musí první napadnout satelity MT. Blancu.
      Re: Světová oblast? 30.10.2018 Adr, to je zrovna takova ta oblast pro lidi z jedne bubliny.
        Re: Světová oblast? 30.10.2018 Z ČR je rozhodně světovější Labák než Ádr.
          Re: Světová oblast? 30.10.2018 to je dano spise (historickou) dostupnosti oblasti nez cimkoli jinym. JEste pred par desitkama let b
          Re: Světová oblast? 30.10.2018 Tipoval bych, že v cizině je Ádr známější, ale těžko říct. Důkaz pro to nemám.
            Re: Světová oblast? 31.10.2018 Asi jak kde. Ja ziju u Pfalzu a kdyz se potkam s nejakym mistnakem, se kterym se jeste neznam a rekn
        Re: Světová oblast? 30.10.2018 jo, je to specifická bublina, lidi z většiny jiných bublin se tam hned nechytnou. Nicméně jako takov
    Re: Světová oblast? 30.10.2018 No zrovna Zillertal jako prvni horska oblast... Byl jsi nekdy treba v Bergelu nebo v jiz zminenem Ch
      Re: Světová oblast? 30.10.2018 Byl.
      Re: Světová oblast? 30.10.2018 mluvím o nejbližší horské světové oblasti. a zillertal (no dobrá, s oetztalem dohromady, prostě to h
        Re: Světová oblast? 30.10.2018 A taky je rozdíl, co byla světová oblast před třiceti lety a co dnes, časem se vše mění a mnohé obla
        Re: Světová oblast? 30.10.2018 S Ádrem se pleteš. Lezecká historie tudy kráčela, napřed saská, pak sudetská, česká, sasko-česká, če
          Re: Světová oblast? 30.10.2018 ne, nepletu se. při vší úctě k ádru to není kolébka klasického pískovcového lezení a historie tudy n
            Re: Světová oblast? 30.10.2018 Sasko bylo dřív a je rozlehlejší, ale jinak...
Mezi surfařema taky neni Portugalsko h
              Re: Světová oblast? 30.10.2018 jo, rozumím tomu a souhlasím i nesouhlasím. furt bude schusterweg na falkenstein jeden z nejvýznamně
  Re: Světová oblast? 30.10.2018 Na 8a.nu byla tak před 3-5 lety světová oblast definovaná jako ta s alespoň 25 cestami za 8b a výš.
    Re: Světová oblast? 30.10.2018 Labák světový je. Je v něm mnoho zahraničních lezců. Hlavně ze Saska :-D
  Re: Světová oblast? 30.10.2018 Kalymnos
Pár nečeských světových oblasti ;)
Arco
Siurana
Franken
    Re: Světová oblast? 31.10.2018 Zapomnel jsi na Sardinii a Korsiku ;)
    Re: Světová oblast? 31.10.2018 Sportovkář promluvil :-)
      Re: Světová oblast? 31.10.2018 Spíš deníčkář, na inflační a lokální oblasti se nikdo neptal a že jich tam má.
        Re: Světová oblast? 31.10.2018 nikdo neptal? vysvetli nam prosim jak to myslis? btw. tadleta frankenjura... slysel sem vo ni teda,
          Re: Světová oblast? 31.10.2018 Jasně, že je světová. Třeba Laco tam váží cestu dost často. Nepleťte mě s Mont Blancem, to je seznam
    Re: Světová oblast? 31.10.2018 jirkas je asi světový lezec
  Re: Světová oblast? 31.10.2018 Světová lezecká oblast je imho taková, kam lezci vážej cestu i z nejzazších koutů zeměkoule. Čili v
    Re: Světová oblast? 31.10.2018 Nevim jak ve Francii na vapne, tam jsem nelezl, ale ve Spanelsku jsem potkal i mimoevropske (USA a J
Posilovací deska 28.10.2018 Ahoj, chci si dát na dveře překližku nebo OSB desku na kterou přidělám posilovací desku a pár chytů na posilování. Stačí mi na to desítka překližka, nebo tam mám dát dvacítku OSB desku? Chyty a desku chci přidělat klasický buldokama, díky
  Re: Posilovací deska 28.10.2018 koukám že to chápeš obráceně. Pevnější není OSB deska, pevnější je překližka. 18mm stačí, 21mm je tu
    Re: Posilovací deska 28.10.2018 jo, to jsem se uklikl, bude to nad dveře, já vím, že je překližka pevnější, ale co jsem tak koukal t
      Re: Posilovací deska 28.10.2018 tak v principu tu desku můžeš přidělat rovnou do zdi nad futra a když to uděláš dobře, obejdeš se be
      Re: Posilovací deska 28.10.2018 co vlastně budeš mít za balknu a do jak silný zdi a z jakýho materiálu to chceš vrtnout? A o kolik T
        Re: Posilovací deska 28.10.2018 nad futrama mám prostor asi 120 x 60 cm, je to čtyřicítka zeď v cihle, Balknu mám od Makaka cca. 70
      Re: Posilovací deska 29.10.2018 hoj, v rozumnem hobymarketu ti z preklizky ukroji jak velky kus chces a stoji to par kacek. mam to d
        Re: Posilovací deska 29.10.2018 Já mám doma bouldrovku 50 na 50 OSB a dýha , a vůbec nevidím rozdíl 10mm je málo minimálně 18mm mini
          Re: Posilovací deska 29.10.2018 souhlas ze estetika je na kazdem, kazdopadne doma mam 10mm preklizku a zadne problemy, pokud na ni
  Re: Posilovací deska 29.10.2018 Hele ja mam doma pod deskou nad futrama latovku. Teda snad se to tak jmenuje (jakoby male tramky tre
    Re: Posilovací deska 30.10.2018 Pevnost (strih) latovky a preklizky pri stejne tloustce je v uplne jinych dimenzich.
      Re: Posilovací deska 30.10.2018 To mi rekni, co bys na tak male desce nad futrama mel provadet, aby se ta latovka rozpadla.
        Re: Posilovací deska 30.10.2018 Jeden a půl centimetru silná laťovka? Tak na té bych opravdu dělat nechtěl nic :-).
          Re: Posilovací deska 31.10.2018 Tech 1.8cm byl priklad, jak ty latovky vypadaji. Nepamatoval jsem si, kolik ma ta moje. Ted jsem si
            Re: Posilovací deska 31.10.2018 Tak jasně, 3cm už je něco jiného než 1,5cm. Překližka je lepená po dýhách plošně, laťovka jsou slepe
  Re: Posilovací deska 30.10.2018 OSB 22 určitě stačí. Měl jsem ji na převislém campusu metr na metr. Ani bych to nedával na chem. kot
  Re: Pěkné vápno 28.10.2018 asi rakousko, pod fotkou pisou Stubai
  Re: Pěkné vápno 28.10.2018 Tipovala bych na Finale ...
    Re: Pěkné vápno 28.10.2018 Sardinie ;-)
    Re: Pěkné vápno 28.10.2018 Tak jsem trochu studoval finale a asi máš pravdu. Do teď jsem si myslel, že finale jsou jen přímořsk
      Re: Pěkné vápno 28.10.2018 Finale jsou hlavne takova udoli, pruvodce od Versantesud ma pred 800 stan!
  Re: Pěkné vápno 28.10.2018 Na 100% Finale. Je to hned v tom údolí pod Monte Cuco.
  Re: Pěkné vápno 09.11.2018 Finale
BW koukam jak puk 26.10.2018 Teda koukam jako puk do ceniku BW. Uz zase zvedli cenu bouldrovky respektive se plati vstup 160 at jdete kam jdete. Saprlot to me toci.
  Re: BW koukam jak puk 26.10.2018 Nově tam zavedli zlagboard, tak musí platit Jandíkovi podíl ze vstupného. Proto to zvedli.
    Re: BW koukam jak puk 26.10.2018 Renta z BW by nebyla špatná, ale bohužel Zlagboard tam nemají a když tam jdu, musím taky platit, jak
  Re: BW koukam jak puk 26.10.2018 Máš tam ještě: 120 Kč v pásmu 15.00-21.00 hod - časově omezeno na 100 min včetně šatny (alternativa
  Re: BW koukam jak puk 26.10.2018 Zajeď si do Brna :-D
    Re: BW koukam jak puk 26.10.2018 To je kde?
      Re: BW koukam jak puk 26.10.2018 Viden sever
      Re: BW koukam jak puk 27.10.2018 Díra před Brnem, když jedeš z Německa do Vídně...
  Re: BW koukam jak puk 26.10.2018 Když si bereš na boulder lano i sedák, tak se nediv...
    Re: BW koukam jak puk 26.10.2018 To je reakce jak od Turka
      Re: BW koukam jak puk 26.10.2018 Nejlepší boulder je na laně!! Nebo na lajně kokosu?
  Re: BW koukam jak puk 26.10.2018 nic si z toho nerob v bratislave sa plati 8 oci
    Re: BW koukam jak puk 26.10.2018 Tož to je cena za světovost, když bereš vejplatu v EUR, taxsi holt musíš trochu připlatit i za vstup
    Re: BW koukam jak puk 26.10.2018 Tož to je cena za světovost, když bereš vejplatu v EUR, taxsi holt musíš trochu připlatit i za vstup
alpine up 26.10.2018 Poradí mi prosím někdo s alpine up? Při nácviku na zemi vše ok, na štandu mi nešlo dobírat druholezce, lano drhlo a vůbec jsem ho jistítkem neprotáhla. zkoušela jsem s lanem 9,5, lezli jsme ale s lanem, které je o 0,2 nebo 0,3 mm silnější, může to být tím
  Re: alpine up 26.10.2018 Pořádně prostuduj návod!! Jistítko funguje normálně i s lany kolem 10... Mrkni třeba na youtu.be/sLu
  Re: alpine up 01.11.2018 Moje zkušenost že čím silnější lano, tím hůř to funguje. Výrobce ti to takhle nenapíše, protože je c
    Re: alpine up 01.11.2018 pro děti na slaňování jsem po marných pokusech s všelikými kyblíky na všelikých lanech pohrabal ve s
      Re: alpine up 01.11.2018 Tak osmu já používám na slanění nejraději, ale nemám nervy se koukat na dcerku 9 let, jak se sama sl
        Re: alpine up 01.11.2018 jo, nervy, to je věc.
nejlepší jištění osmy je držení konců lan dole.
když jsem na ně
1
...
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
...
2263
Posilovací deska Ahoj, chci si dát na dveře překližku nebo OSB desku na kterou přidělám posilovací desku a pár chytů na posilování. Stačí mi na to desítka překližka, nebo tam mám dát dvacítku OSB desku? Chyty a desku chci přidělat klasický buldokama, díky Kuba 10:46:08 28.10.2018odpovědět
  Re: Posilovací deska koukám že to chápeš obráceně. Pevnější není OSB deska, pevnější je překližka. 18mm stačí, 21mm je tutovka.
A taky to nedávej NA dveře...ale to ses nejspíš jen ukliknul. 11:21:14 28.10.2018odpovědět
    Re: Posilovací deska jo, to jsem se uklikl, bude to nad dveře, já vím, že je překližka pevnější, ale co jsem tak koukal tak překližka silnější než 10 mm. se prodává ve velkejch formátech, zatím co 10 mm. bych sehnal ve formátu 120 x 60 a 22 mm OSB desku mám doma :) tak mě napadlo, jestli by nestačila Kuba 20:45:09 28.10.2018odpovědět
      Re: Posilovací deska tak v principu tu desku můžeš přidělat rovnou do zdi nad futra a když to uděláš dobře, obejdeš se bez překližky.
Mám dvěma kovovýma hmoždinkama přímo do zdi (musíš trefit cihlu a ne maltu) přidělanou balknu aix pu 1 (tu s oblinou nahoře) a drží roky. 21:39:23 28.10.2018odpovědět
      Re: Posilovací deska co vlastně budeš mít za balknu a do jak silný zdi a z jakýho materiálu to chceš vrtnout? A o kolik Ti přesahují futra zeď, kterou mají nad sebou? 21:41:42 28.10.2018odpovědět
        Re: Posilovací deska nad futrama mám prostor asi 120 x 60 cm, je to čtyřicítka zeď v cihle, Balknu mám od Makaka cca. 70 cm dlouhou a 30 širokou, plán je přidělat do celého prostoru nade dveřmi dřevěnou desku na závitovky a chemickou kotvu a na ní přidělat balknu + pár lišt a chytů Kuba 21:54:01 28.10.2018odpovědět
      Re: Posilovací deska hoj, v rozumnem hobymarketu ti z preklizky ukroji jak velky kus chces a stoji to par kacek. mam to doma udelane stejne, pridelane na dlouhych (cca 10 cm) hmozdinkach 3x, do desky namlacene buldoky a zasroubovana deska a drzi to napohodu. OSB bych tam nedaval z nekolika duvodu - estetika (OS je pohledove hnus), sirka - fakt tam chces mit 2 cm kus dreva?, pevnost - asi je to ok ale slysel jsem ze se nekomu z OSB podarilo vyrvat chyt i s buldokem
ahoj ondra ondra 08:32:37 29.10.2018odpovědět
        Re: Posilovací deska Já mám doma bouldrovku 50 na 50 OSB a dýha , a vůbec nevidím rozdíl 10mm je málo minimálně 18mm minimálně max 22mm kvůli buldoku abys to nevytrhl, jinak na pohodu dokonce je hloupost ta estetika, OSB je hezká když to natreš akrylem má to hezkou strukturu spíš dýha je shit co se ti začne rozlupovat boom 09:34:46 29.10.2018odpovědět
          Re: Posilovací deska souhlas ze estetika je na kazdem, kazdopadne doma mam 10mm preklizku a zadne problemy, pokud na ni jen visis, je to neco jineho nez na bouldrovce kde se pohybujes dynamicky a deska je naklonena a je vetsi tah na buldok ven. kazdopadne i normalni lezecke steny se delaji z preklizky a ne OSB pravdepodobne z duvodu pevnosti. ale jak rikas oboji je asi v pohode ondra 10:11:37 29.10.2018odpovědět
  Re: Posilovací deska Hele ja mam doma pod deskou nad futrama latovku. Teda snad se to tak jmenuje (jakoby male tramky treba 18mm slepene k sobe). Prodava se to(obi, bauhaus, hornybach, vsude) ve vsemoznych rozmerech, tloustkach a materialech, takze se da vybrat co ti vyhovuje. Ja ma neco mekciho (smrk, briza?...uz nevim), takze se do toho i dobre vrtalo (dub by byl asi zbytecny overkill a blbe by se do toho vrtalo). Pretrel jsem to 2x nejakoym lakem a dobry. T 10:45:23 29.10.2018odpovědět
    Re: Posilovací deska Pevnost (strih) latovky a preklizky pri stejne tloustce je v uplne jinych dimenzich. 12:11:33 30.10.2018odpovědět
      Re: Posilovací deska To mi rekni, co bys na tak male desce nad futrama mel provadet, aby se ta latovka rozpadla. T 13:12:11 30.10.2018odpovědět
        Re: Posilovací deska Jeden a půl centimetru silná laťovka? Tak na té bych opravdu dělat nechtěl nic :-). 23:13:44 30.10.2018odpovědět
          Re: Posilovací deska Tech 1.8cm byl priklad, jak ty latovky vypadaji. Nepamatoval jsem si, kolik ma ta moje. Ted jsem si ji zmeril a ma kousek pod 3cm a v tom je privrtana posilovaci deska. Prijde mi, ze to drzi dostatecne (i nejaky pseudo dynamicky shyb s 30kg zatezi jsem na tom delal a nejevilo to znamky pohybu). T 08:59:29 31.10.2018odpovědět
            Re: Posilovací deska Tak jasně, 3cm už je něco jiného než 1,5cm. Překližka je lepená po dýhách plošně, laťovka jsou slepené hranolky, kdy na střih tě drží jen plocha lepidla. Laťovka je fajn co se týče vzhledu, nábytek atd., ale na konstrukční věci je rozhodně lepší používat překližku, navíc ty kvalitnější bukovky jsou dost pěkné i napohled. 09:17:37 31.10.2018odpovědět
  Re: Posilovací deska OSB 22 určitě stačí. Měl jsem ji na převislém campusu metr na metr. Ani bych to nedával na chem. kotvu, ale přímo do cihly (ne malty) stačí hmoždinka 10 a vrut 6 - 4x. Zauvažuj, zda to nepodložit nějakýma tenkýma laťkama, ať nemusíš řešit přesnou délku šroubů na každý chyt, který tam budeš dávat - aby mohly šrouby i trochu prolízt za desku.
Překližka i cenťák je podle mě taky v pohodě, jen dej pozor aby ti buldoky nelezly ven z lícové strany :-) b. 11:48:11 30.10.2018odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: