LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice
KH Olomouc - Olomouc
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 filmy psísek28.12.2018
ahoj, máte někdo přehled o lezeckých filmech zaměřených na ppísek? ostrov čarodějů, sandstone znám, tak ještě třeba něco.
dík
 Re: filmy psísek28.12.2018
Rings and Slings,o lezení v Sasku.
 Re: filmy psísek28.12.2018
Ti z Labského údolí, Vysoké napětí, Jump, Padání k vrcholu, Paprika po italsku, Prásknutí bičem, Boj
 Re: filmy psísek28.12.2018
Na emontaně je toho vpysk

 bolest a lupaní v prstu27.12.2018
Ahoj Kamarádi! zhurba před třemi týdny jsem po bouldrovce cejtil bolest v levém prsteníčku která neustoupila ani po několika dnech, dal jsem tedy tyden pauzu od lezení a prst přestal bolet.Další trenink jsem musel přerušit když mě prst začal bolet ne při
 Re: bolest a lupaní v prstu27.12.2018
To co popisuješ, by mohlo být poškození kloubního lůžka. Zkus si něco vyhledat pod distorze kloubníh
 Re: bolest a lupaní v prstu27.12.2018
Zdar. Měl jsem to. V obou malíčcích a jeden prsteníček. U mě zánět. Jel jsem dál, ale vyhýbal jsem s
  Re: bolest a lupaní v prstu01.01.2019
Hebelka -
 Sardínie v květnu25.12.2018
Hoj. plánujeme rodinné podniky na další rok a uvažujeme o sportovkách u moře na Sardinii v půlce května. Je to úplná blbost, nebo se tam dá ještě rozumně dopoledne a večer lézt? Jasný že odpoledne budou pařáky ale chceme se taky trochu koupat v moři. Dík
 Re: Sardínie v květnu25.12.2018
Ahoj, jezdím tam s dětma i v červenci pravidelně, je to úplně v pohodě. Cesty jsou tu taky severní,
  Re: Sardínie v květnu26.12.2018
ta koupacka, to este asi moc teply more nebude...
  Re: Sardínie v květnu26.12.2018
Super. Díky. jdeme shánět letenky.
   Re: Sardínie v květnu26.12.2018
Kámo, lepší je auto, ne letět. Letecky se to vyplatí, když máš čas třeba jen 5dni;-)
    Re: Sardínie v květnu27.12.2018
Souhlas pokud máš dost času (min 2 týdny) tak auto je to ideal. Všechno si vemeš sebou, trajekt vych
     Re: Sardínie v květnu27.12.2018
A ja tam chci jet také, ale v době kdy u nas to ještě na pohodu nejde. Je lepsi podle Vas unor nebo
      Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Záleží co tam chceš lézt, viz průvodce, v únoru je trochu lepší podmínka pro prásky, hlavně u moře..
       Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Sorry mělo to být pod M.
       Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Sorry mělo to být pod M.
      Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Záleží co tam chceš lézt, viz průvodce, v únoru je trochu lepší podmínka pro prásky, hlavně u moře..
      Re: Sardínie v květnu29.12.2018
Byli jsme v pulce unora a 2/3 doby prselo...
    Re: Sardínie v květnu27.12.2018
Kámo, lepší kolo než auto. Auto se vyplatí jen když si uplakaná bábovka, jinak je lepší kolo.
     Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Proti gustu...
     Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Kolběžka woe, koloběžka! Jasná volba!

 Nová ceste za 9C?24.12.2018
Iker Pou včera vylezl svůj 10-tiletý projekt.  Tuším někde u Barcelony a nebyl schopný řict obtížnost,  ale domnívá se ž to bude mi imálně za 9B+,spíš víc.  Chce počkat na Adama jakou nahodí klasu on, nebo Alex Megos.
 Re: Nová ceste za 9C?24.12.2018
Tak je to jeste trochu jinak :-D ja to vcera slysel od meho spanelskeho svagra:-D

 Re: Nová ceste za 9C?24.12.2018
Klasicka dezinformace. Je to uz celkem oficialni zprava a sam jen rika, ze je to tezsi, nez vse co k
  Re: Nová ceste za 9C?24.12.2018
Tiež je otázne, kto to z vyššie menovaných pôjde skúsiť - Adam asi ešte nevymazal z pamäti, ako to d
   Re: Nová ceste za 9C?24.12.2018
Tak už se dost zlepšil ne ?
   Re: Nová ceste za 9C?25.12.2018
co by mel z Demetia Senil vymazavat?
    Re: Nová ceste za 9C?25.12.2018
on myslel asi to zranění náčelník ? Není to náhodou makuša ?? asi jo :D
já si myslím že to
    Re: Nová ceste za 9C?26.12.2018
Ak si dobre pamätám, pokĺzol na mokrom chyte a natiahol si šľachy na jednej ruke.
   Re: Nová ceste za 9C?26.12.2018
:-) Jo to mě taky hned napadlo..

 anketa - lezecky trip18.12.2018
chyb tam letadlo+whatever. proste bez auta.
 Re: anketa - lezecky trip18.12.2018
take pesky + pesky nebo nakole + pesky nebo vlakem + nakole nebo vlakem + pesky
  Re: anketa - lezecky trip21.12.2018
no to se trosku vymika z te ankety, ale jo - mhd obecne

 BOR17.12.2018
https://hradec .idnes.cz/lezeni-bouldering-stolova-hora-bor-nachodsko- povoleni-p1l-/hradec-zpravy.aspx?c=A181217_ 445862_hradec-zpravy_the
 Re: BOR17.12.2018
A co s tím?
  Re: BOR17.12.2018
CHKO Broumovsko pracuje na novém znění, které se snad příští rok podaří vydat. Alespoň to tak zazněl
   Re: BOR17.12.2018
CHKO tady má jen druhotnou roli. Překážku vytvořil vodoprávní úřad, kterému se nelíbí, že lezci v kl
    Re: BOR17.12.2018
Průvodce nový je, tak by někdo, kdo přesně ví jak, mohl ty zóny zanést do mapky v průvodci a dát to
     Re: BOR17.12.2018
Vydání průvodce pro tak citlivou oblast je kontraproduktivní, do té doby tolerovatelné množství lidí
      Re: BOR18.12.2018
Hodně jsi pil? Průvodce byl už dlouho před tím. Teď je navíc tak 10% směrů (možná i méně) a je to ce
       Re: BOR18.12.2018
Jestli někdo pil, tak ty, soudě podle agresivity.

I Štěpán Stráník říká, že nejdřív
      Re: BOR18.12.2018
Presne, vstup tolerovat jen tem vymrdavacum ktery to tajej pred ostatnimi a pres zakaz tam lezou sam
       Re: BOR19.12.2018
Labak, Sněžník, Bor atd... dostatečně příklady proč nesdilet s lidmi jako ty citlivé info. Když jsem
        Re: BOR19.12.2018
Sorry, mělo být "lidem jako já". A ti Pražáci, fašizující pražská kavárna, to je svoloč, v
         Re: BOR19.12.2018
Co to meleš. Jaká fasizujici kavárna. Co to s tím má společného? Úplně mimo mísu. Bez radši demonstr
          Re: BOR20.12.2018
Tady je kvůli sraní zákaz, a ty mu radíš sraní na skály...
     Re: BOR17.12.2018
Vydání průvodce pro tak citlivou oblast je kontraproduktivní, do té doby tolerovatelné množství lidí
     Re: BOR18.12.2018
Aha, tak to v průvodci naznačené je. Už jsem si lisknul
    Re: BOR18.12.2018
To povolení vydává CHKO, tedy pokud se vypořádá s námitkami vodoprávního úřadu tak ho snad vydá
     Re: BOR18.12.2018
Z jakyho duvodu by CHKO se melo vyrovnavat s namitkami "vody" v relaci s pozadavkem bouldr
      Re: BOR19.12.2018
Tak jako se musí vypořádat s námitkami jakéhokoliv účastníka řízení. Pokud se nevypořádá, nemůže pov
     Re: BOR18.12.2018
No CHKO se urcite nebude vyporadavat s namitkami kvuli vode, aby tam pak mohlo udelit povoleni pro l
 Re: BOR18.12.2018
A co zavét shitbagy jako v Yosemitech a kabel odnést pryč v pytlíku? Nebo kdo má náturu, tak to může
  Re: BOR19.12.2018
Tento zákaz by se měl dostat i do podvědomí Polských lezců. Pochybuji, že se jim tato informace dost
   Re: BOR19.12.2018
Jo polaci to maji dost v tiči!
    Re: BOR19.12.2018
poláky mám v některých ohledech docela rád, ale v některých jiných je považuji za beznadějnej případ

 Hospoda16.12.2018
Cau, nevi nahodou nekdo, ve kterym dilu serialu Hospoda pronasi hospodsky Dusek monolog o tom jak zaspal a zajel na konecnou nekolikrat za noc? Muze se zdat ze to s lezenim vubec nesouvisi, ale opak je pravdou! :D Dik!
 Re: Hospoda16.12.2018
Den poté

 Pozor na 'metodické' video - Inspirace14.12.2018
Na internetu se objevilo video instruktáží slanění. Pán sice mluví často jasně a přesně, přesto je však všechno špatně. Jeho vysoká sledovanost mě vyděsila, pokud si z něho alespoň jeden začínající lezec vezme nešťastný příklad , bude malér.
 Re: Pozor na metodické video - Inspirace14.12.2018
Ja bych to tak dramaticky nevidel.
  Re: Pozor na metodické video - Inspi14.12.2018
Navázání stará Waltrovka napříč a borec jistí osmou na karábli bez pojistky, absolutně nepřipravenej
   Re: Pozor na metodické video14.12.2018
On nechytal pad jen povoluje a pokud je lano napnute tak osma z karabiny bez zamku nevyjede(tim to n
 Re: Pozor na metodické video - Inspirace14.12.2018
snáď by bolo vhodné upozorniť autora alebo školu, nech to vymažú.
Po 3,5 min. som mal na
 Re: Pozor na metodické video - Inspirace14.12.2018
Tak "všechno špatně" je přehnané tvrzení. Z toho co jsem koukal, tak hlavní úlety byly: Po
  Re: Pozor na metodické video - Inspi14.12.2018
To je fakt tragéd.. Karáble na osmě bez pojistky atd. Mmch. jak nalejzala do slanění tak už zatížený
   Re: To je fakt tragéd.. 14.12.2018
Já : dokukal som to do konca, to teda je tragéd. Súhlasím, dávam Ti 10 bodov zo 6. Ak učím, tak by t
    Re: To je fakt tragéd.. 20.12.2018
Ještě by se dalo přidat, že když zašroubuju zámek na karabině, tak ho pak musím o kousek povolit (pů
     Re: To je fakt tragéd.. 20.12.2018
Jsi mladší generace a neznáš waltrovky, pokud to neudelas s waltrovkou tak pak potřebuješ kleště neb
      Re: To je fakt tragéd.. 20.12.2018
pokiaľ sa pri odsadnutí alebo pri istení "zasekne" šrubovacia poistka zámku, stačí si d
      Re: To je fakt tragéd.. 21.12.2018
S Waltrovkama jsem začínal a ještě je mám, ty chytrej :-))). Začal jsem lézt v pokročilém věku, takž
       Re: To je fakt tragéd.. 21.12.2018
Asi jsem nechapal co pises vzdyt on to ve videu rikal, ze se nema dotahovat.
        Re: To je fakt tragéd.. 21.12.2018
Aha, já video jen proklikal, moje chyba. Viděl jsem holku, že zašroubovala, a pak nepovolila. Tak be
   Re: Pozor na metodické video - Inspi17.12.2018
"Já" ad:" samojištění ... jen za opasek (vypadá za navazovací oko ale není). áno, ce
 Re: Pozor na 'metodické' video - Inspirace21.12.2018
Nechte ho. Není na tom nic zase až tak špatnýho. Pár detailů se dá vytknout.
Lano fiknout při
  Re: Pozor na 'metodické' video - Inspirace21.12.2018
Nechte ho. Není na tom nic zase až tak špatnýho. Pár detailů se dá vytknout.
Lano fiknout při
   Re: Pozor na 'metodické' video - Inspirace21.12.2018
Běž mu napsat oficiální dopis! Nebo mu můžeš nabídnout tvoje kurzy a zkušenosti.
    Re: Pozor na 'metodické' video - Inspirace21.12.2018
Pod tim jeho videem je dost komentářů aby ho trklo, předpokládám že se k němu dostaly. Dál je to jeh

 nejlepší současné jistítko12.12.2018
Jaké je teď nejlepší jistítko pro šikovnou babu ?
Je potřeba aby po tom šlo slaňovat, není potřeba funkce pro prvolezce, nebyla by špatná automatika při jištění prvolezce.
Mammut Smart Alpine, Edelrid mega jul nebo něco jiného ?
 Re: nejlepší současné jistítko12.12.2018
Doplním že bude typicky jistit o těžší spolulezce a poleze hodně na stěně.
  Re: nejlepší současné jistítko12.12.2018
Nejlepší jistítko v součastnosti i na slaňování je AlpineUp. Pokud jsi chtěl napsat, že bude jistit
   Re: nejlepší současné jistítko12.12.2018
Jinak doplním, Edelrit Jul(mega,mini...) pro mě hodně složité povolování, pokud má malou sílu v prst
    Re: nejlepší současné jistítko12.12.2018
Stjná zkušenosti Mammut Smart popojíždí na lanech okolo 9,2-9,4 úplně běžně. Edelrid Mega jul se mě
     Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
Tuhle lajnu psali Opráski sčeskí historje nebo gdoyako?
     Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
Jul je v pohode. Je potreba ale cvik. Ale vyzaduje jistou ne-laxnost, coz jiste neni u jisteni na sk
 Re: nejlepší současné jistítko12.12.2018
Musíš si upřesnit, co bude hlavní funkci a prostředím, kde budeš jistítko používat. V poslední době
  Re: nejlepší současné jistítko12.12.2018
Za mě hodně povedený kyblík je Climbing Technology Be Up a pak není špatný DMM Pivot. Petzl Reverso
  Re: nejlepší současné jistítko19.12.2018
Ty woe, 5kg hoven najednou! To bych chtěl vidět! :-))
 Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
Nejlepsi jistitko neexistuje. Pujc si na stene ruzna jistitka a vyzkousej. Kdyz mne zacala jistit dc
  Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
... a nech počkajú, kým ich bude mať v merku šerif
 Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
Pokud máš lano cca 9.2-10.00 tl. tak Alpine Up. Silnější lana nad 10.5 se můžou zadrhávat.
 Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
Někdo tu psal že nejde slanit na jistítkách tipu GriGri, Smart, Eddy atd (co jistí jeden pramen). Jd
  Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
Vsechny tydle techniky jsou takova <>, ze je lepsi slanit na HMS a pullodakach.
  Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
:-D ale no tak... lano tam necháš nebo to budete s partákem dělat synchronne?.. tech průseru bylo uz
 Re: nejlepší současné jistítko17.12.2018
Pohled z dámské strany bariéry - nepřijde mi špatné mít dvě jistidla. Obyč lehký kýbl na slanění a n
  Re: nejlepší současné jistítko21.12.2018
Beru si kýbl a grigri. Používám, dle toho co se leze (nacvičuje nebo nenacvičuje).

 Cipro09.12.2018
Cus, mam predepsana antibiotika Cipro 500mg 2x denne po dobu 5 dni. Koncim v Pondeli, tedy zitra. Precetl jsem si o vedlejsich ucincich (dost silene, jsou i lidi co skoncili na voziku) a pry to hodne oslabuje slachy. Mel to nekdo nekdy? Doporucite nejaky
 Re: Cipro10.12.2018
Na to se spis zeptej lekare, ktery ti ATB predepsal.

Jinak vedlejsi ucinky ma vsechno
  Re: Cipro10.12.2018
No, nejhorší vedlejší účinky má čtení Diskuse na Lezci.cz. Jedním z nich je psaní do Diskuse na Lezc
  Re: Cipro10.12.2018
kdysi jsem měl předepsáno něco úplně jiného na úplně jiný problém, a když jsem se podivoval nad dávk
  Re: Cipro12.12.2018
Teda nevím jak většina zde, případně většina veřejnosti, ale pokud se bavíme o obvoďácích, ale nepla
   Re: Cipro14.12.2018
to miluju. jestli máte někdo líného, nevzdělaného nebo nekomunikujícího praktického lékaře, tak proč
   Re: Cipro15.12.2018
Pokud mas lekare, ktery ti nevyhovuje, zmen lekare. Pokud lekare, ktery nechce odpovidat na tve otaz
 Re: Cipro10.12.2018
Kolega ti to napsal naprosto přesně. Já k tomu dodám tohle - proč se k**** nezeptáš doktora, kterej
  Re: Cipro10.12.2018
Jen jestli se můžu zeptat v jakém státě ti to předepsal u nás není žádný lék pod názvem Cipro regist
   Re: Cipro10.12.2018
Diky, konecne normalni odpoved. Asi je to doktor od doktora, ale po drobnem pruzkumu vim, ze se to d
    Re: Cipro10.12.2018
Že něco takového chytíš na veřejném záchodě má tak malou pravděpodobnost, že to slouží jen jako výml
    Re: Cipro11.12.2018
Ne, to rozhodně není normální odpověď. Dokonce ti nenapsal ani nic o tom, na co ses ptal (účinek na
     Re: Cipro11.12.2018
Proc ta agrese a proc jsi mu to nenapsal rovnou? Ty nemas zkusenosti s doktory, kteri se s tebou vub
      Re: Cipro11.12.2018
Proč jsem mu to nenapsal rovnou? Protože jsem nevěděl, že to s doktorem už konzultoval, nenapsal to.
       Re: Cipro12.12.2018
Dokud budou mezi doktory kokoti kteří si hrajou na bohy v bílejch pláštích, dotud budou mezi pacoši
        Re: Cipro15.12.2018
To je pěkná kravina. Vždyť ani nepíše, že ten doktor byl nepříjemnej, nebo si hrál na boha v bílém p
      Feu halt?!? Chill !!11.12.2018
Feu : ty si číslo, všeci sů debilové jen já su letadlo, co?? :-)
      Re: Cipro12.12.2018
existuji ATB o jejichz vedlejsich ucincich se donedavna nevedelo, nebo rekneme nevedelo dost, proto
       Re: Cipro12.12.2018
A co se ti prihodilo a za jak dlouho po tom ATB? Vyresil jsi to nejak?
        Re: Cipro12.12.2018
mno to neni na net..., esi se zname, tak osobne, nechci jit spatnym prikladem, nevadz ATB se maji do
       Re: Cipro12.12.2018
Ale vidim, ze porad lezes fakt bomby, tak snad v pohode :)
     Re: Cipro11.12.2018
Meles nesmysly. Kdyz ses takovej znalec a profik, urcite vis, ze ciprofloxacin z tela odbourava magn
      Re: Cipro12.12.2018
Takže je to lektvar pro překližkáže, kteří se předělávají na pískaře?
      Re: 600mg ciprofloxacinu na kilo hmoty13.12.2018
dávkovať p.o., alebo hodiť na hlavu ?
      Re: Cipro24.11.2019
Lajko, ty si stejně jako dotazovatel a feu / potrebuje psychologa, pokud odchazis tak casto od lekar
 Re: Cipro13.12.2018
co sa týka užívania ciprofloxacinu na prevenciu cestovateľskej sračky, je to totálna p*č*vina. Ak
  Re: Cipro14.12.2018
tramadol je úplně super, nejlépe v koktejlu s paracetamolem a benzodiazepinem, ale teda rozhodně ted
   Re: Cipro15.12.2018
Jednou jsem spolykal za den 3 tramaly, 4 ibuprofeny, několik acylpirinů a pak mi ještě v nemocnici p
 Re: Cipro22.11.2019
Nebrat nebrat nebrat nebrat!!!! Ciprofloxacin a jiné fluorochinolony jsou ruská ruleta a můžete násl
 Re: Cipro22.11.2019
Nebrat nebrat nebrat nebrat!!!! Ciprofloxacin a jiné fluorochinolony jsou ruská ruleta a můžete násl
 Re: Cipro22.11.2019
NEBRAT&#161;!!!!!!!!!!!!!!!!
 Re: Cipro22.11.2019
NEBRAT&#161;!!!!!!!!!!!!!!!!
 Re: Cipro22.11.2019
NEBRAT&#161;!!!!!!!!!!!!!!!!

1   ...   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Cipro
Cus, mam predepsana antibiotika Cipro 500mg 2x denne po dobu 5 dni. Koncim v Pondeli, tedy zitra. Precetl jsem si o vedlejsich ucincich (dost silene, jsou i lidi co skoncili na voziku) a pry to hodne oslabuje slachy. Mel to nekdo nekdy? Doporucite nejaky supplement po ukonceni lecby nebo jestli se da zlehka lezt hned po vysazeni antibiotik? Kdyz jsem se docetl o tech vedlejsich ucincih, tak jsem narazil na tento clanek, kde borci brali Cipro jako prevenci sracky v Maroku pri docela tezkym lezeni :D Docela me to prekvapilo. https://bit.ly/2ElCdr4
M11:18:00 09.12.2018
odpovědět 
 Re: Cipro
Na to se spis zeptej lekare, ktery ti ATB predepsal.

Jinak vedlejsi ucinky ma vsechno co jis a jakakoliv cinnost co vykonavas, jen u leku to mas vypsany a u ostatnich veci zijes ve sladke nevedomosti. Tak pokud tam nemas neco dramatickeho jakoze v 1 z 10 pripadu hrozi po zatezi poskozeni slachy, neresil bych to.
14:53:21 10.12.2018
odpovědět 
  Re: Cipro
No, nejhorší vedlejší účinky má čtení Diskuse na Lezci.cz. Jedním z nich je psaní do Diskuse na Lezci.cz.
No.15:05:53 10.12.2018
odpovědět 
  Re: Cipro
kdysi jsem měl předepsáno něco úplně jiného na úplně jiný problém, a když jsem se podivoval nad dávkováním v rozporu s letákem, tak se na mě pan doktor blahosklonně podíval, a se zdvořile skrývaným despektem odpověděl: "to je tam kvůlivá žalobám od notorických soudičů, snad si vážně nemyslíte, že jsem šest let študoval a pak získával atestace a celoživotně se vzdělávám jen ve čtení letáků?"
Lukas B.15:23:22 10.12.2018
odpovědět 
  Re: Cipro
Teda nevím jak většina zde, případně většina veřejnosti, ale pokud se bavíme o obvoďácích, ale neplatí to bohužel jen na ně, tak lékař po vyslechnutí, lehkém prohlédnutí apod, prostě napíše léky...a moc/vůbec se nebaví. A ptát se je dosti těžké, protože debatu většina moc nepřipouští/nechce. Ke všemu pokud mi napíše neznámý lék, ať už ATB nebo něco jiného, tak v ordinaci nemá, nebo jsem to alespoň nezažil, příbalový leták, takže se až v lékárně dozvím, co mi hrozí. Takže ptát se lékaře je velmi komplikované. Trošku lepší je to u specialistů kam člověk chodí opakovaně...protože oni už vědí a i pacient sám ví, že na některé léky či jiné věci má alergii atd.. Celkově je komunikace lékařů na velmi špatné, případně až katastrofické úrovni...čest výjimkám..
tom15:58:08 12.12.2018
odpovědět 
   Re: Cipro
to miluju. jestli máte někdo líného, nevzdělaného nebo nekomunikujícího praktického lékaře, tak proč si nenajdete lepšího? řešíte každou píčovinu, jakej volej do auta, jakej mobil, jaký lezečky, jaký cvičení, potravinové doplňky, jakou školku pro haranťata atd, a neřešíte praktika, respektive nejste spokojeni a furt k němu chodíte a házíte dotazy do diskusí? spadli jste z višně?

pozn.:
1. nejsem lékař, jsem profesí úplně něco jiného, s lékaři mám společné jen to, že i v mé profesi je gůglodborníků a trenérů národního mužstva třináct do tuctu
2. omlouvám se předřečníkovi, neútočím ausgerechnet na něj, zařazení mého příspěvku pod jeho je čistě náhodné.
Lukas B.08:30:34 14.12.2018
odpovědět 
   Re: Cipro
Pokud mas lekare, ktery ti nevyhovuje, zmen lekare. Pokud lekare, ktery nechce odpovidat na tve otazky, zmen lekare. Pokud tvuj lekar nema telefon, kam by si mohl zavolat a zeptat se ho jak ze je to s tim lekem, ktery ti predepsal, zmen lekare.
21:34:23 15.12.2018
odpovědět 
 Re: Cipro
Kolega ti to napsal naprosto přesně. Já k tomu dodám tohle - proč se k**** nezeptáš doktora, kterej ti to předepsal a místo toho se ptáš v dikuzi na portálu o leýení? Takovejch jako ty co nejmíň.
16:11:49 10.12.2018
odpovědět 
  Re: Cipro
Jen jestli se můžu zeptat v jakém státě ti to předepsal u nás není žádný lék pod názvem Cipro registrovaný. Ale předpokládám že jde o Ciprofloxacin podle síly a dávkování by to tak sedělo. Chinolony maj výhodu, že se v těle dostanou skoro všude takže je dost často píšou doktoři, který se nechtěj moc zabejvat tím, kde je problém prostě napíšu ciplox a neřeším ono to zabere. Pro lepší regeneraci probiotika, ty ti vrátěj do střev to co tam má bejt a co ty antibiotika zabily. Nebo počkat cca 2 týdny než k tomu dojde samovolně stravou. Pokud už seš zadravej tak bych bral nějakou dobu hořčík, ruší účinek chinolonů takže se ti dostanou rychlejc z těla i zbytky a nebudou se vázat na kosti potažmo šlachový úpony. Neviděl bych problém s lezením pokud se necejtíš vysloveně slabej a přispůsobíš intenzitu délce pauzy.
17:18:57 10.12.2018
odpovědět 
   Re: Cipro
Diky, konecne normalni odpoved. Asi je to doktor od doktora, ale po drobnem pruzkumu vim, ze se to docela dost predepisuje na zanety mocovych cest a tak, nevim proc. Nikoho jsem bez sprcky neprcal, jen jsem posledni mesic dost cestoval a bohuzel vyuzival i verejne hajzly a z toho to asi mam. Pro kokoty co psali vys bych rad zminil, ze s doktorem jsem vedlejsi ucinky diskutoval, ale jak uz to byva, doktor nema moc povedomi o tom co je lezeni a jak moc je to namahave na slachy a jak moc dulezita soucast zivota to pro nektere lidi muze byt, takze mi dal odpoved ve stylu ze vzhledem k tomu ze se lezenim nezivim, tak muzu mit pauzu i pul roku. Spolehal jsem, ze je tu mezi lezci bud nejaky farmakolog nebo doktor, kterej ma znalosti a zkusenosti a bud to potvrdi nebo vyvrati.
17:43:27 10.12.2018
odpovědět 
    Re: Cipro
Že něco takového chytíš na veřejném záchodě má tak malou pravděpodobnost, že to slouží jen jako výmluva pro manželky a milenky.
Kuba Turek19:35:15 10.12.2018
odpovědět 
    Re: Cipro
Ne, to rozhodně není normální odpověď. Dokonce ti nenapsal ani nic o tom, na co ses ptal (účinek na šlachy, suplementy), ale to ti vůbec nevadí?... Ty seš fakt mimo chlape. Normální odpověď je ta, který ti doporučuje zeptat se doktora, který ti ta ATB napsal. Odpověď 14:53:21 10.12.2018 - tam se dokonce namáhal ti k tomu i něco říct.

Něco je s tebou hodně špatně, když ti normální přijde odpověď dost možná laika na diskuzi na lezec.cz namísto toho, aby ses zeptal doktora. Vždyť ten borec ti může psát úplný nesmysly (byť v dobré vůli). Což i dělá, chinolony se na žádný kosti nebo šlachový úpony nevážou. Pochybuji i o tom hořčíku, možná ale nějak pomáhá. Hořčíkem nic nezkazíš, maximálně ho vyčuráš a bude tě to dost možná stát nějaké peníze.

A takový řeči, jakože někteří doktoři píšou ciprofloxacin proto, že se nechtěj zabývat příčinou, tomu prostě jen tak věříš, když ti to někdo tady na diskuzi napíše? Prostě ovce. Co když to vůbec není pravda?

Probiotiky nic nezkazíš, ale se šlachama to nemá nic společnýho. Nenapsal ti mimochodem nějaká probiotika ten doktor, nebo nedoporučil ti je?

Já ti k tomu teda něco napíšu, konkrétně k těm šlachám, na co ses ptal. Jedná se o velmi vzácný účinek, objeví se to u méně než jednoho člověka z 10 000, takže si s tím nemusíš vůbec dělat hlavu. Vlastně to při této míře výskytu ve skutečnosti s těmi antibiotiky vůbec nemusí ani souviset (ale může). A praskají hlavně Achillovy šlachy, pokud vím.

takže pokud tě nebude něco bolet, jdi klidně lézt, až budeš zdravej. Hlavně ale zapracuj na tom, jakej seš sám *****, když ti přijde, že lidi, kteří ti doporučí konzultovat to s doktorem, jsou kokoti. zeptat se předepisujícího doktora, to je naprosto logická a správná rada, za kterou si ti lidi rozhodně nezaslouží bý titulováni "kokot". Dokonce jsi nějak zapoměl napsat, žes to s doktorem konzultoval, takže to ani nemohli vědět. No prostě...nou koment. Čau. Takovejch jako ty co nejmíň.
10:23:22 11.12.2018
odpovědět 
     Re: Cipro
Proc ta agrese a proc jsi mu to nenapsal rovnou? Ty nemas zkusenosti s doktory, kteri se s tebou vubec nebavi? Ja teda mam, tak v 9 pripadech z 10 ti davaj jasne najevo, ze mas sebrat recept a vypadnout, protoze maj cekarnu plnou dalsich lidi. Casto se u nich citim jak idiot, venku se mi ulevi od pocitu, ze jsem je zatezovala svymi problemy a jdu zjistovat informace od znamych doktoru a ano, obcas dojde na i na internet :-o skandal! Rekla bych, ze u nas celkem bezna situace, ti, kteri to tak nedelaji, maj stesti na dobreho a ochotneho doktora (sem tam se najdou, ti pak asi zustavaji v ordinacich do pulnoci).
Feu14:25:21 11.12.2018
odpovědět 
      Re: Cipro
Proč jsem mu to nenapsal rovnou? Protože jsem nevěděl, že to s doktorem už konzultoval, nenapsal to.

Proč ta agrese? Ano, omlouvám se za agresi, je zbytečná a nikomu nepomůže, naopak. Jsem jen člověk, nemohl jsem si pomoct, protože to je pořád dokola a je to skutečně hloupé, ptát se lidí někde na laické diskuzi, místo toho zeptat se doktora, který léky předepsal. Kdyby ten člověk rovnou napsal, že se doktora už ptal, tak je to jiná, ale to já nemohl vědět. Možná jsem byl taky agresivní proto, že mě (a nekoho dalšího) ten člověk nejspíš nazval kokotem - to je řekl bych dost agresivní a moc nechápu, že ti to nevadí a nevytýkáš mu to.

Předchozí zkušenosti nehrají v tomto případě žádnou roli, zbytečně to akorát komplikuješ, vždyť on sám píše, že se s ním doktor bavil, takže tady nejde o případ, že se s ním doktor nebavil. K tomu ti řeknu jedno - nějaký doktor ti možná nic neřekne, když se nezeptáš, ale tak od toho máš pusu, aby ses zeptala - copak ten doktor může vědět, co tě zajímá? Jak může vědět, že jsi horolezec a zvlášť tě tedy zajímá, jaký má lék účinek na šlachy?

Že se u nich často cítíš jako idiot, to může být stejně tak o doktorovi, jako o tobě. Tím samozřejmě nechci říct, že jsi idiot...někteří lidi se prostě v některých situacích cítí jako idioti, aniž by k tomu byl jakýkoliv důvod.

Na internet klidně dojít může, proti tomu já jsem přece nic neměl, to s tím skandálem si můžeš klidně odpustit, zbytečně rýpeš...proč vlastně ta agrese? Pokud se člověk drží studií a článků od odborníků, prostě relevantního materiálu, proč ne, to je užitečný zdroj informací. Ovšem hledat radu na diskuzi portálu zabývajícím se něčím úplně jiným je nejlepší cesta, jak se dovědět kupu hovadin. Možná tam někde bude i něco pravdivého a užitečného, ale jak má ten laik poznat, co je pravdivé od toho, co není, když se v tom nevyzná? Nemůže to poznat. Už proto je lepší se na diskuzích vůbec neptat.

17:13:31 11.12.2018
odpovědět 
       Re: Cipro
Dokud budou mezi doktory kokoti kteří si hrajou na bohy v bílejch pláštích, dotud budou mezi pacoši takoví, kteří hledají informace na laickejch fórech a nechávají se léčit šarlatánama. Právě tito kokotští doktoři jsou jednou z hnacích sil jevů, kvůli kterejm pak brečej, jak si nikdo neváží jejich diplomů.
honza10:08:08 12.12.2018
odpovědět 
        Re: Cipro
To je pěkná kravina. Vždyť ani nepíše, že ten doktor byl nepříjemnej, nebo si hrál na boha v bílém plášti.

Dokud budou na diskuzích...
15:02:41 15.12.2018
odpovědět 
      Feu halt?!? Chill !!
Feu : ty si číslo, všeci sů debilové jen já su letadlo, co?? :-)
19:52:31 11.12.2018
odpovědět 
      Re: Cipro
existuji ATB o jejichz vedlejsich ucincich se donedavna nevedelo, nebo rekneme nevedelo dost, protoze se projevuji az po dlouhe dobe. Spousta doktoru to bud aktualne nevi, nebo nemini riskovat a klidne ho predepisou i kdyz je predem upozornis ze delas sport, rekneme na temer vrcholve urovni. Prikladem je ofloxacinum, komercne znamy jako ofloxin. vedlejsi priznaky viz Statni ustav pro konrolu leciv , ofloxin, tendinitida strana 5 v pdfku. Studie v anglictine lze nalezt na netu. Bohuzel u doktora vetsinou dostanes predpis a az pak se zajimas cos to dostal. A drbes se na hlave… co je vetsi zlo, nebrat ATB (vetsinou mas fakt nejaky problem) lezt, nelezt, co s tim ted, bezet se hadat s doktorem... Osobni poznani, bohuzel :( . Nejlepsi je bejt zdravej :)
lacusak09:51:32 12.12.2018
odpovědět 
       Re: Cipro
A co se ti prihodilo a za jak dlouho po tom ATB? Vyresil jsi to nejak?
17:08:02 12.12.2018
odpovědět 
        Re: Cipro
mno to neni na net..., esi se zname, tak osobne, nechci jit spatnym prikladem, nevadz ATB se maji dobirat :) :) to byla spis zastavajici se reakce k Feu, mam s Mudry podobne zkusenosti, jsou to taky jenom lidi, uplne je chapu.
l.18:40:14 12.12.2018
odpovědět 
       Re: Cipro
Ale vidim, ze porad lezes fakt bomby, tak snad v pohode :)
17:12:21 12.12.2018
odpovědět 
     Re: Cipro
Meles nesmysly. Kdyz ses takovej znalec a profik, urcite vis, ze ciprofloxacin z tela odbourava magnesium. Ne nadarmo se na pribalovem letaku pise, ze bys nemel primo s ciprofloxaciny brat magnesium, zinek ci zelezo, protoze by mohlo dojit ke snizeni ucinnosti leku. Ale jsem si jist, ze jsi o tom vedel a sve laicke kolegy jsi jen nechtel zatezovat. Namatkou neco nelajckeho zde https://bit.ly/2QpXsy9 Ano, sice je to ze sveta mysi, ale treba se pro dobro vedy obetujes a nechas nas vyzkouset to na tobe. 600mg ciprofloxacinu na kilo hmoty, to je docela palba, ale urcite ti to nic zleho neudela, on se ten floxacin v tobe lekne toho jakej jsi inteligentni a fundovanej biochemik a radsi z tebe utece.
Lajka22:47:14 11.12.2018
odpovědět 
      Re: Cipro
Takže je to lektvar pro překližkáže, kteří se předělávají na pískaře?
Kuba Turek02:06:13 12.12.2018
odpovědět 
      Re: 600mg ciprofloxacinu na kilo hmoty
dávkovať p.o., alebo hodiť na hlavu ?
19:01:04 13.12.2018
odpovědět 
      Re: Cipro
Lajko, ty si stejně jako dotazovatel a feu / potrebuje psychologa, pokud odchazis tak casto od lekare s pocitem idiocie / idiot.
Jasně, 120x překroč dávku a div se, že se něco stane. Zkus to třeba s amoksiklavem. Asi to bude stejný? Než začneš uvádět klinický studie, zjisti něco o metodice.
Závěrem- lidi, když berete atb, nelezte, odpočívejte a uzdravujte se.
MUDr10:06:19 24.11.2019
odpovědět 
 Re: Cipro
co sa týka užívania ciprofloxacinu na prevenciu cestovateľskej sračky, je to totálna p*č*vina. Ak chce ako prevenciu sračky brať ATB, tak do prdele čím sa chce liečiť, keď naozaj chytí, kde budú ATB indikované ? To by som nedal ani tuto KT.
Veľmi dobré info je tuto , k sračkám pod bodom 5.
http://www.horska-medicina.cz/ horska-nemoc/doporuceni-lekarske- komise-uiaa/
čo sa týka nežiadúcich účinkov liekov na nete, je rozdiel, či je zdroj rádio Jerevan, agentura JPP, alebo príbalové letáky napríklad na stránke SÚKL.

Pre pobavenie, čítal som čosi o výšľape na M.Blanc, kde si ako prevenciu PROTI výškovke dali pol tabletky tramadolu. Skoro ma **blo.
Ale prudko som sa zamyslel: ok, "podmínka" byla, výstup sa vydaril , skrátka návod na úspech. Keď mali slabú aklimatiáciu, prečo brali tramal ? neprišiel som na dôvod, ale porovnal som si príbalové letáky tramadolu a ibuprofenu, odporúčaného o.i. na bolesti hlavy . Pobavíte sa. Nežiadúce účinky v príbalových letákoch : (stručný nepresný výňatok, podĺa mojej chradúcej pamäti)
tramadol: závrate a pod. cca 1:10
ibuprofen : bolesti hlavy cca 1:10 000

PK16:44:12 13.12.2018
odpovědět 
  Re: Cipro
tramadol je úplně super, nejlépe v koktejlu s paracetamolem a benzodiazepinem, ale teda rozhodně teda ne někde v popisované situaci.
Lukas B.08:34:58 14.12.2018
odpovědět 
   Re: Cipro
Jednou jsem spolykal za den 3 tramaly, 4 ibuprofeny, několik acylpirinů a pak mi ještě v nemocnici píchli nějakou kapačku.

Z následujících 3 dní si pamatuju dva saniťáky, co mi sdělili, že jestli se do jejich nosítek nesvalím sám, oni mi pomůžou, ale bude to hodně bolet, doktorku v nemocnici, co se radovala, že už pro mě konečně mají místo na pokoji po tom pánovi, co právě umřel, a na sestřičku, která mi měnila kapačku, zadívala se na její složení a prohlásila: "No to je palba, to si nič nebudete pamatovať." A nepamatoval.
Kuba Turek22:59:52 15.12.2018
odpovědět 
 Re: Cipro
Nebrat nebrat nebrat nebrat!!!! Ciprofloxacin a jiné fluorochinolony jsou ruská ruleta a můžete následky řešit ještě mnoho dalších let. A to klidně i po jediné tabletě. Nestojí to za to. Nechte si předepsat jiný typ antibiotik. Zkuste si najít informace v angličtině a dočtete se jak časté vedlejší účinky jsou a hlavně velmi zničující. Obzvláště pokud děláte sport tak to už vůbec neberte. Tato antibiotika mají snad asi Black Box warnings a věřte že to není jen kvůli pár lidem co se chtějí potencionálně soudit. Tyto antibiotika se měla už dávno zakázat a povolit jen při otázce života a smrti. Bohužel doktoři nejsou informovaní. Přeberte odpovědnost za vaše zdraví do vlastních rukou a nevěřte slepě doktorům, oni jsou taky jenom lidi jako vy. Je to hrozný svinstvo.
Kate22:15:00 22.11.2019
odpovědět 
 Re: Cipro
Nebrat nebrat nebrat nebrat!!!! Ciprofloxacin a jiné fluorochinolony jsou ruská ruleta a můžete následky řešit ještě mnoho dalších let. A to klidně i po jediné tabletě. Nestojí to za to. Nechte si předepsat jiný typ antibiotik. Zkuste si najít informace v angličtině a dočtete se jak časté vedlejší účinky jsou a hlavně velmi zničující. Obzvláště pokud děláte sport tak to už vůbec neberte. Tato antibiotika mají snad asi Black Box warnings a věřte že to není jen kvůli pár lidem co se chtějí potencionálně soudit. Tyto antibiotika se měla už dávno zakázat a povolit jen při otázce života a smrti. Bohužel doktoři nejsou informovaní. Přeberte odpovědnost za vaše zdraví do vlastních rukou a nevěřte slepě doktorům, oni jsou taky jenom lidi jako vy. Je to hrozný svinstvo.
Kate22:15:27 22.11.2019
odpovědět 
 Re: Cipro
NEBRAT&#161;!!!!!!!!!!!!!!!!
Kate22:18:34 22.11.2019
odpovědět 
 Re: Cipro
NEBRAT&#161;!!!!!!!!!!!!!!!!
Kate22:18:36 22.11.2019
odpovědět 
 Re: Cipro
NEBRAT&#161;!!!!!!!!!!!!!!!!
Kate22:19:25 22.11.2019
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi