LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230921 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Cipro09.12.2018
Cus, mam predepsana antibiotika Cipro 500mg 2x denne po dobu 5 dni. Koncim v Pondeli, tedy zitra. Precetl jsem si o vedlejsich ucincich (dost silene, jsou i lidi co skoncili na voziku) a pry to hodne oslabuje slachy. Mel to nekdo nekdy? Doporucite nejaky
 Re: Cipro10.12.2018
Na to se spis zeptej lekare, ktery ti ATB predepsal.

Jinak vedlejsi ucinky ma vsechno
  Re: Cipro10.12.2018
No, nejhorší vedlejší účinky má čtení Diskuse na Lezci.cz. Jedním z nich je psaní do Diskuse na Lezc
  Re: Cipro10.12.2018
kdysi jsem měl předepsáno něco úplně jiného na úplně jiný problém, a když jsem se podivoval nad dávk
  Re: Cipro12.12.2018
Teda nevím jak většina zde, případně většina veřejnosti, ale pokud se bavíme o obvoďácích, ale nepla
   Re: Cipro14.12.2018
to miluju. jestli máte někdo líného, nevzdělaného nebo nekomunikujícího praktického lékaře, tak proč
   Re: Cipro15.12.2018
Pokud mas lekare, ktery ti nevyhovuje, zmen lekare. Pokud lekare, ktery nechce odpovidat na tve otaz
 Re: Cipro10.12.2018
Kolega ti to napsal naprosto přesně. Já k tomu dodám tohle - proč se k**** nezeptáš doktora, kterej
  Re: Cipro10.12.2018
Jen jestli se můžu zeptat v jakém státě ti to předepsal u nás není žádný lék pod názvem Cipro regist
   Re: Cipro10.12.2018
Diky, konecne normalni odpoved. Asi je to doktor od doktora, ale po drobnem pruzkumu vim, ze se to d
    Re: Cipro10.12.2018
Že něco takového chytíš na veřejném záchodě má tak malou pravděpodobnost, že to slouží jen jako výml
    Re: Cipro11.12.2018
Ne, to rozhodně není normální odpověď. Dokonce ti nenapsal ani nic o tom, na co ses ptal (účinek na
     Re: Cipro11.12.2018
Proc ta agrese a proc jsi mu to nenapsal rovnou? Ty nemas zkusenosti s doktory, kteri se s tebou vub
      Re: Cipro11.12.2018
Proč jsem mu to nenapsal rovnou? Protože jsem nevěděl, že to s doktorem už konzultoval, nenapsal to.
       Re: Cipro12.12.2018
Dokud budou mezi doktory kokoti kteří si hrajou na bohy v bílejch pláštích, dotud budou mezi pacoši
        Re: Cipro15.12.2018
To je pěkná kravina. Vždyť ani nepíše, že ten doktor byl nepříjemnej, nebo si hrál na boha v bílém p
      Feu halt?!? Chill !!11.12.2018
Feu : ty si číslo, všeci sů debilové jen já su letadlo, co?? :-)
      Re: Cipro12.12.2018
existuji ATB o jejichz vedlejsich ucincich se donedavna nevedelo, nebo rekneme nevedelo dost, proto
       Re: Cipro12.12.2018
A co se ti prihodilo a za jak dlouho po tom ATB? Vyresil jsi to nejak?
        Re: Cipro12.12.2018
mno to neni na net..., esi se zname, tak osobne, nechci jit spatnym prikladem, nevadz ATB se maji do
       Re: Cipro12.12.2018
Ale vidim, ze porad lezes fakt bomby, tak snad v pohode :)
     Re: Cipro11.12.2018
Meles nesmysly. Kdyz ses takovej znalec a profik, urcite vis, ze ciprofloxacin z tela odbourava magn
      Re: Cipro12.12.2018
Takže je to lektvar pro překližkáže, kteří se předělávají na pískaře?
      Re: 600mg ciprofloxacinu na kilo hmoty13.12.2018
dávkovať p.o., alebo hodiť na hlavu ?
      Re: Cipro24.11.2019
Lajko, ty si stejně jako dotazovatel a feu / potrebuje psychologa, pokud odchazis tak casto od lekar
 Re: Cipro13.12.2018
co sa týka užívania ciprofloxacinu na prevenciu cestovateľskej sračky, je to totálna p*č*vina. Ak
  Re: Cipro14.12.2018
tramadol je úplně super, nejlépe v koktejlu s paracetamolem a benzodiazepinem, ale teda rozhodně ted
   Re: Cipro15.12.2018
Jednou jsem spolykal za den 3 tramaly, 4 ibuprofeny, několik acylpirinů a pak mi ještě v nemocnici p
 Re: Cipro22.11.2019
Nebrat nebrat nebrat nebrat!!!! Ciprofloxacin a jiné fluorochinolony jsou ruská ruleta a můžete násl
 Re: Cipro22.11.2019
Nebrat nebrat nebrat nebrat!!!! Ciprofloxacin a jiné fluorochinolony jsou ruská ruleta a můžete násl
 Re: Cipro22.11.2019
NEBRAT¡!!!!!!!!!!!!!!!!
 Re: Cipro22.11.2019
NEBRAT¡!!!!!!!!!!!!!!!!
 Re: Cipro22.11.2019
NEBRAT¡!!!!!!!!!!!!!!!!

 Cvičení jádra08.12.2018
Máte tip na cvičení jádra pro lemru, kterou bolí loket i koleno, takže musí obojí eliminovat, ale lezení ještě nechce vzdát? A obyčejné sedy lehy už nejen, že nebaví, ale podezřívám je, že nejsou ani moc funkční?
 Re: Cvičení jádra08.12.2018
Sedy lehy jsou svinstvo. Neexistuje jeden cvik, který by jsi mohl donekonečna opakovat- to zavání pr
  Re: Cvičení jádra08.12.2018
Nebo mě ještě napadá TRX. Koleno ani loket nevzdávej. Ještě se ti budou v životě hodit. Co takhle fy
   Re: Cvičení jádra08.12.2018
chodí na ultrazvuk a laser a čekám, až budou mít místo na cvičení. až skončí to elektro, tak přibudo
    Re: Cvičení jádra09.12.2018
Tejpu ver. Cviceni prober s fyzioterapeutem. Pokud je dobrej, pomuze. Pokud mas pocit ze to nefunguj
    Re: Cvičení jádra09.12.2018
Pořádnej fyzioterapeut:
1. Naučí tě cvičit tak aby sis byl schopen pomoct sám
2. Respe
     Re: Cvičení jádra10.12.2018
cau,

pokud si chces zkusit pomoct sam, doporucuji knizku od macleoda make it or brea
  Re: Cvičení jádra08.12.2018
ACT se ještě podívám, ale potřebuji vynechat vzpěry na natažených rukou. TRX asi nepřichází v úvahu
   Re: Cvičení jádra08.12.2018
Sedy lehy opravdu ne, nejsou ani moc na core vlastne. Co nejaky voeci z jogy, pilates - ty byvaji ta
    Re: Cvičení jádra09.12.2018
Pilates i jóga nejsou k zahození ale oboje už je v dnešní době trochu překonaný. Pokud se to ale cvi
 Re: Cvičení jádra10.12.2018
ahoj,

za mě: je třeba odhadnout na jakým levelu jsi.
Já jsem si stanovil, že n
 Re: Cvičení jádra11.12.2018
Jestli Ti mám doporučit něco na jádro, budou to jenom dvě věci:

- powerbreathing - zá
 Re: Cvičení jádra11.12.2018
Ale nedávno jsem viděl trefnou hlášku přibližně následujícího znění:
Pokud děláš hodně cviků

 Golfový loket08.12.2018
Ahoj, máte vyzkoušenou nějakou pásku fungující na golfový loket při lezení? A doporučíte, jak se té bolesti zbavit? Nebolí to moc, ale vytrvale už přes půl roku a "dát tomu pokoj" nezafungovalo.
 Re: Golfový loket09.12.2018
páska nepomhla,protahovací cviky jo
  Re: Golfový loket09.12.2018
Protahovaci cviky pri bolestech lokte
   Re: Golfový loket09.12.2018
Přesně tohle, ale bylo to na slovenských stránkách. Teď už jsem to nenašel. Ale pomohlo to perfektně
    Re: Golfový loket09.12.2018
mě hodně pomohl poWerball a expandéry ... protahovat protahovat / nepřetěžovat
 Re: Golfový loket09.12.2018
Epikondylárních pásek je vícero typů. Mně asi pomáhá, když ji zapomenu, je to horší. Plus správně pr
  Re: Golfový loket09.12.2018
Bandáž na loket to tlumila u mě dobře, ale stejně to vyléčil až čas cca rok a půl. Bylo nutný omezit
   Re: Golfový loket10.12.2018
Logičtěji vypadá, že zánět bursy lokte nastartoval blízký zánět epikondylu, což?
    Re: Golfový loket11.12.2018
Tentokrát bych ani neřekl. Zánět po cca roce celkem odezněl. Ze setrvačnosti jsem nosil bandáž dál.
 Re: Golfový loket11.12.2018
Pokud jsi neodstranil pricinu, pravdepodobne nejake nevhodne pohybove stereotypy a nastaveni tela, t
 Re: Golfový loket11.12.2018
Nejlíp se bolesti zbavíš, když pochopíš, čím si ji způsobuješ a co dělat jinak, aby sis ji nezpůsobo
  Re: Golfový loket11.12.2018
Střídat ruce :-D

 Spanelsko s detmi07.12.2018
Ahoj, nejake doporuceni na mensi oblasti ve Spanelsku/jizni Francii na lezecky vylet s detmi? brezen/duben. Deti male, lezou jen po zemi, takze hledam neco s prijemnymi placky pod skalou, nebo kousek vedle kde nepadaji kamenny a relativne snadnym pristupe
 Re: Spanelsko s detmi07.12.2018
V Gandii sektor El Bovedon (jiný nevím) a Sella určitě.
 Re: Spanelsko s detmi08.12.2018
Mohlo by se líbit.
Vilanova de Prades clanek je zde na lezci.
 Re: Spanelsko s detmi08.12.2018
vem sebou tchyni, usaď ji s dětma u moře a máš vystaráno
 Re: Spanelsko s detmi08.12.2018
Chlape jak to děláš? Lezeš 8b, dvě malé děti, manželka, práce a ještě si jezdíš na takový výlety.
  Re: Spanelsko s detmi08.12.2018
Možná má 3,počet tam neuved. Jak se dělaj děti snad víš ne? :)
  Re: Spanelsko s detmi08.12.2018
Přidávám se k dotazu, taky by mě to zajímalo.
   Re: Spanelsko s detmi09.12.2018
cenzura?
  Re: Spanelsko s detmi09.12.2018
Haha, no manzelku vemu ssebou nastesti taky leze, sem tam potrenuju a s praci se to snazim neprehane

 Zapůjčení průvodce Jetřichovicko06.12.2018
Zdravím, pokud by jste někdo z Prahy byl ochotný či ochotná zapůjčit na několik dní průvodce na Jetřichovicko od Nehasilů tak prosím napište na mail pruvodce-npcs@seznam.cz . Děkuji. AB

 montana vlevo04.12.2018
redakce montany jsou asi nějací hrdí češi :D
 Re: montana vlevo04.12.2018
:)
  Re: montana vlevo04.12.2018
Mi se to třeba líbí! Taková národní hrdost projevená na titulní stránce časopisu, to už chce zaveden
   Re: montana vlevo06.12.2018
spíš národní tvrdost, až tupost.
    Re: montana vlevo06.12.2018
Proč tupost? To už jsou špatně i barvy na vlajce? :-)
     Re: montana vlevo06.12.2018
Barvy české trikolory jsou v naprostém pořádku a ta 100 vzhledem k letošnímu výročí a termínu uzávěr
      Re: montana vlevo06.12.2018
a pak taky str.58!
       Re: montana vlevo07.12.2018
co je na strane 58?
        Re: montana vlevo07.12.2018
Natržená? Když se teď netrhá občanka?

 strachy04.12.2018
pročítám si rudyho tefelnera a kapitolu o kolabování psychiky. tak mě napadlo, už se vám někomu stalo, že jste se před nebo během pádu regulérně posral nebo pomočil? počítám, že po pádu už to neprobíhá, kostra by měla střeva držet pokupě.
 Re: strachy04.12.2018
pravda, kdyz sem obcas zabiral uz davno za hranici sil, ale strach proste tlacil dal a nedovolil spa
  Re: strachy05.12.2018
ty vole super téma, tvý starosti bych...

myslím, že dospělý člověk se spíš posere vel
   Re: strachy05.12.2018
Problém je, že s holkama se jen těžko rozebírá typicky mužská "obsesivní fekalofilie" :D
   Re: strachy05.12.2018
Tak asi ty starosti tak trochu mas, ne? Kdyz se tu o ne delis.
   Re: strachy05.12.2018
To uz se ti fakt nejaka po..po.po..pokalela ve stene?
   Re: strachy05.12.2018
docela silny uder blesku par metrov odo mna som zazil, dokonca ma pri tom i kopla elektrina, ale mys
    Re: strachy05.12.2018
jo, a aby som sa vyjadril k teme - ziaden z vyssie uvedenych biologickych efektov u mna nenastal :)<
  Re: strachy07.12.2018
Očividně lezu pod svoje možnosti, protože mokráč neznám...

Spíš znám odbíhačku po výk
 Re: strachy06.12.2018
V Africe jsem to měl opačně. Nejdřív byly velmi intenzivní příznaky, promíšený s krví a pak následov
  Re: strachy07.12.2018
:-D
:-X
:-D
:-P
:-O

 foto dne fylit04.12.2018
Na foto dne (Butovské vyhlídky) není břidlice ale silně zvrásněný fylit. Fylit je metamorfit, který vzniká další přeměnou břidlic ;)
 Re: foto dne fylit04.12.2018
Díky nízkému stupni metamorfní přeměny jde asi spíše o fylitickou břidlici.
  Re: foto dne fylit04.12.2018
Ano, jde pravděpodobně o fylitické břidlice kralupsko-zbraslavské skupiny Barrandienu ;-) Ale ten fy
   Re: foto dne fylit04.12.2018
No a ještě se dá doplnit, že se jedná o blovické souvrství.
    Re: foto dne fylit04.12.2018
Palec hore ;-)
 Re: foto dne fylit04.12.2018
Jo, hezke. Uplne si predstavuji, jak do ni navrtam nekolik nytu a pajcrem odlamu ty hnusny kremeny.
 Syfylit04.12.2018
Úplně si představuju ty břidlicový tašky na střechu z tohohle

 Vypečení botičky II04.12.2018
na tohel tema. Daji se vubec vypest vlozky do starych lyzaku? Cili boty z doby kdy se o zadnym peceni v CR nevedelo?

 Vypečení botičky 03.12.2018
Zdravím, protože každý to asi bude říkat jinak... mám upřesňující dotaz, potřebuji si sám natvarovat botičku doma po úrazu.  Kolik minut to dáváte vypéct do trouby  a na kolik stupňů?
 Re: Vypečení botičky 03.12.2018
Podlejeme vývarem, na 220°C spodní/horní ohřev nebo 235°C horkovzdučná trouba, 45 minut pečene v zak
  Re: Vypečení botičky 03.12.2018
Dobrej tip na tatarák, škoda,že podle tvýho receptu bude trochu přičmoudlý, páč tomu chybí kurz stře
  Re: Vypečení botičky 03.12.2018
Dobrej tip na tatarák, škoda,že podle tvýho receptu bude trochu přičmoudlý, páč tomu chybí kurz stře
   Re: Vypečení botičky 04.12.2018
A tobě chybí základní znalost kuchařiny! Tatarák se nepeče ...

Za chyby se omlouvám,
 Re: Vypečení botičky 03.12.2018
Hledej článek o domácím pečení boticek od Paliče - Jan Pala.
  Re: Vypečení botičky 04.12.2018
Myslím, že se snažíš ušetřit na nesprávným místě, ve specializovaných obchodech ti to udělají v peci
   Re: Vypečení botičky 04.12.2018
Já si to pekl sám a nic tak strašně složitýho to nebylo..myslím, že podle toho návodu od Paliče..a n
  Re: Vypečení botičky 04.12.2018
Myslím, že se snažíš ušetřit na nesprávným místě, ve specializovaných obchodech ti to udělají v peci
 Re: Vypečení botičky 04.12.2018
jeste se da pri trosce snahy najit na webu recept s vlozenim puncochy s horkou suchou ryzi (...toto
  Re: Vypečení botičky 04.12.2018
Basmati, jasmin nebo kulatozrnná?
   Re: Vypečení botičky 04.12.2018
do scarp jedine arborio....

1   ...   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Cipro
Cus, mam predepsana antibiotika Cipro 500mg 2x denne po dobu 5 dni. Koncim v Pondeli, tedy zitra. Precetl jsem si o vedlejsich ucincich (dost silene, jsou i lidi co skoncili na voziku) a pry to hodne oslabuje slachy. Mel to nekdo nekdy? Doporucite nejaky supplement po ukonceni lecby nebo jestli se da zlehka lezt hned po vysazeni antibiotik? Kdyz jsem se docetl o tech vedlejsich ucincih, tak jsem narazil na tento clanek, kde borci brali Cipro jako prevenci sracky v Maroku pri docela tezkym lezeni :D Docela me to prekvapilo. https://bit.ly/2ElCdr4
M11:18:00 09.12.2018
odpovědět 
 Re: Cipro
Na to se spis zeptej lekare, ktery ti ATB predepsal.

Jinak vedlejsi ucinky ma vsechno co jis a jakakoliv cinnost co vykonavas, jen u leku to mas vypsany a u ostatnich veci zijes ve sladke nevedomosti. Tak pokud tam nemas neco dramatickeho jakoze v 1 z 10 pripadu hrozi po zatezi poskozeni slachy, neresil bych to.
14:53:21 10.12.2018
odpovědět 
  Re: Cipro
No, nejhorší vedlejší účinky má čtení Diskuse na Lezci.cz. Jedním z nich je psaní do Diskuse na Lezci.cz.
No.15:05:53 10.12.2018
odpovědět 
  Re: Cipro
kdysi jsem měl předepsáno něco úplně jiného na úplně jiný problém, a když jsem se podivoval nad dávkováním v rozporu s letákem, tak se na mě pan doktor blahosklonně podíval, a se zdvořile skrývaným despektem odpověděl: "to je tam kvůlivá žalobám od notorických soudičů, snad si vážně nemyslíte, že jsem šest let študoval a pak získával atestace a celoživotně se vzdělávám jen ve čtení letáků?"
Lukas B.15:23:22 10.12.2018
odpovědět 
  Re: Cipro
Teda nevím jak většina zde, případně většina veřejnosti, ale pokud se bavíme o obvoďácích, ale neplatí to bohužel jen na ně, tak lékař po vyslechnutí, lehkém prohlédnutí apod, prostě napíše léky...a moc/vůbec se nebaví. A ptát se je dosti těžké, protože debatu většina moc nepřipouští/nechce. Ke všemu pokud mi napíše neznámý lék, ať už ATB nebo něco jiného, tak v ordinaci nemá, nebo jsem to alespoň nezažil, příbalový leták, takže se až v lékárně dozvím, co mi hrozí. Takže ptát se lékaře je velmi komplikované. Trošku lepší je to u specialistů kam člověk chodí opakovaně...protože oni už vědí a i pacient sám ví, že na některé léky či jiné věci má alergii atd.. Celkově je komunikace lékařů na velmi špatné, případně až katastrofické úrovni...čest výjimkám..
tom15:58:08 12.12.2018
odpovědět 
   Re: Cipro
to miluju. jestli máte někdo líného, nevzdělaného nebo nekomunikujícího praktického lékaře, tak proč si nenajdete lepšího? řešíte každou píčovinu, jakej volej do auta, jakej mobil, jaký lezečky, jaký cvičení, potravinové doplňky, jakou školku pro haranťata atd, a neřešíte praktika, respektive nejste spokojeni a furt k němu chodíte a házíte dotazy do diskusí? spadli jste z višně?

pozn.:
1. nejsem lékař, jsem profesí úplně něco jiného, s lékaři mám společné jen to, že i v mé profesi je gůglodborníků a trenérů národního mužstva třináct do tuctu
2. omlouvám se předřečníkovi, neútočím ausgerechnet na něj, zařazení mého příspěvku pod jeho je čistě náhodné.
Lukas B.08:30:34 14.12.2018
odpovědět 
   Re: Cipro
Pokud mas lekare, ktery ti nevyhovuje, zmen lekare. Pokud lekare, ktery nechce odpovidat na tve otazky, zmen lekare. Pokud tvuj lekar nema telefon, kam by si mohl zavolat a zeptat se ho jak ze je to s tim lekem, ktery ti predepsal, zmen lekare.
21:34:23 15.12.2018
odpovědět 
 Re: Cipro
Kolega ti to napsal naprosto přesně. Já k tomu dodám tohle - proč se k**** nezeptáš doktora, kterej ti to předepsal a místo toho se ptáš v dikuzi na portálu o leýení? Takovejch jako ty co nejmíň.
16:11:49 10.12.2018
odpovědět 
  Re: Cipro
Jen jestli se můžu zeptat v jakém státě ti to předepsal u nás není žádný lék pod názvem Cipro registrovaný. Ale předpokládám že jde o Ciprofloxacin podle síly a dávkování by to tak sedělo. Chinolony maj výhodu, že se v těle dostanou skoro všude takže je dost často píšou doktoři, který se nechtěj moc zabejvat tím, kde je problém prostě napíšu ciplox a neřeším ono to zabere. Pro lepší regeneraci probiotika, ty ti vrátěj do střev to co tam má bejt a co ty antibiotika zabily. Nebo počkat cca 2 týdny než k tomu dojde samovolně stravou. Pokud už seš zadravej tak bych bral nějakou dobu hořčík, ruší účinek chinolonů takže se ti dostanou rychlejc z těla i zbytky a nebudou se vázat na kosti potažmo šlachový úpony. Neviděl bych problém s lezením pokud se necejtíš vysloveně slabej a přispůsobíš intenzitu délce pauzy.
17:18:57 10.12.2018
odpovědět 
   Re: Cipro
Diky, konecne normalni odpoved. Asi je to doktor od doktora, ale po drobnem pruzkumu vim, ze se to docela dost predepisuje na zanety mocovych cest a tak, nevim proc. Nikoho jsem bez sprcky neprcal, jen jsem posledni mesic dost cestoval a bohuzel vyuzival i verejne hajzly a z toho to asi mam. Pro kokoty co psali vys bych rad zminil, ze s doktorem jsem vedlejsi ucinky diskutoval, ale jak uz to byva, doktor nema moc povedomi o tom co je lezeni a jak moc je to namahave na slachy a jak moc dulezita soucast zivota to pro nektere lidi muze byt, takze mi dal odpoved ve stylu ze vzhledem k tomu ze se lezenim nezivim, tak muzu mit pauzu i pul roku. Spolehal jsem, ze je tu mezi lezci bud nejaky farmakolog nebo doktor, kterej ma znalosti a zkusenosti a bud to potvrdi nebo vyvrati.
17:43:27 10.12.2018
odpovědět 
    Re: Cipro
Že něco takového chytíš na veřejném záchodě má tak malou pravděpodobnost, že to slouží jen jako výmluva pro manželky a milenky.
Kuba Turek19:35:15 10.12.2018
odpovědět 
    Re: Cipro
Ne, to rozhodně není normální odpověď. Dokonce ti nenapsal ani nic o tom, na co ses ptal (účinek na šlachy, suplementy), ale to ti vůbec nevadí?... Ty seš fakt mimo chlape. Normální odpověď je ta, který ti doporučuje zeptat se doktora, který ti ta ATB napsal. Odpověď 14:53:21 10.12.2018 - tam se dokonce namáhal ti k tomu i něco říct.

Něco je s tebou hodně špatně, když ti normální přijde odpověď dost možná laika na diskuzi na lezec.cz namísto toho, aby ses zeptal doktora. Vždyť ten borec ti může psát úplný nesmysly (byť v dobré vůli). Což i dělá, chinolony se na žádný kosti nebo šlachový úpony nevážou. Pochybuji i o tom hořčíku, možná ale nějak pomáhá. Hořčíkem nic nezkazíš, maximálně ho vyčuráš a bude tě to dost možná stát nějaké peníze.

A takový řeči, jakože někteří doktoři píšou ciprofloxacin proto, že se nechtěj zabývat příčinou, tomu prostě jen tak věříš, když ti to někdo tady na diskuzi napíše? Prostě ovce. Co když to vůbec není pravda?

Probiotiky nic nezkazíš, ale se šlachama to nemá nic společnýho. Nenapsal ti mimochodem nějaká probiotika ten doktor, nebo nedoporučil ti je?

Já ti k tomu teda něco napíšu, konkrétně k těm šlachám, na co ses ptal. Jedná se o velmi vzácný účinek, objeví se to u méně než jednoho člověka z 10 000, takže si s tím nemusíš vůbec dělat hlavu. Vlastně to při této míře výskytu ve skutečnosti s těmi antibiotiky vůbec nemusí ani souviset (ale může). A praskají hlavně Achillovy šlachy, pokud vím.

takže pokud tě nebude něco bolet, jdi klidně lézt, až budeš zdravej. Hlavně ale zapracuj na tom, jakej seš sám *****, když ti přijde, že lidi, kteří ti doporučí konzultovat to s doktorem, jsou kokoti. zeptat se předepisujícího doktora, to je naprosto logická a správná rada, za kterou si ti lidi rozhodně nezaslouží bý titulováni "kokot". Dokonce jsi nějak zapoměl napsat, žes to s doktorem konzultoval, takže to ani nemohli vědět. No prostě...nou koment. Čau. Takovejch jako ty co nejmíň.
10:23:22 11.12.2018
odpovědět 
     Re: Cipro
Proc ta agrese a proc jsi mu to nenapsal rovnou? Ty nemas zkusenosti s doktory, kteri se s tebou vubec nebavi? Ja teda mam, tak v 9 pripadech z 10 ti davaj jasne najevo, ze mas sebrat recept a vypadnout, protoze maj cekarnu plnou dalsich lidi. Casto se u nich citim jak idiot, venku se mi ulevi od pocitu, ze jsem je zatezovala svymi problemy a jdu zjistovat informace od znamych doktoru a ano, obcas dojde na i na internet :-o skandal! Rekla bych, ze u nas celkem bezna situace, ti, kteri to tak nedelaji, maj stesti na dobreho a ochotneho doktora (sem tam se najdou, ti pak asi zustavaji v ordinacich do pulnoci).
Feu14:25:21 11.12.2018
odpovědět 
      Re: Cipro
Proč jsem mu to nenapsal rovnou? Protože jsem nevěděl, že to s doktorem už konzultoval, nenapsal to.

Proč ta agrese? Ano, omlouvám se za agresi, je zbytečná a nikomu nepomůže, naopak. Jsem jen člověk, nemohl jsem si pomoct, protože to je pořád dokola a je to skutečně hloupé, ptát se lidí někde na laické diskuzi, místo toho zeptat se doktora, který léky předepsal. Kdyby ten člověk rovnou napsal, že se doktora už ptal, tak je to jiná, ale to já nemohl vědět. Možná jsem byl taky agresivní proto, že mě (a nekoho dalšího) ten člověk nejspíš nazval kokotem - to je řekl bych dost agresivní a moc nechápu, že ti to nevadí a nevytýkáš mu to.

Předchozí zkušenosti nehrají v tomto případě žádnou roli, zbytečně to akorát komplikuješ, vždyť on sám píše, že se s ním doktor bavil, takže tady nejde o případ, že se s ním doktor nebavil. K tomu ti řeknu jedno - nějaký doktor ti možná nic neřekne, když se nezeptáš, ale tak od toho máš pusu, aby ses zeptala - copak ten doktor může vědět, co tě zajímá? Jak může vědět, že jsi horolezec a zvlášť tě tedy zajímá, jaký má lék účinek na šlachy?

Že se u nich často cítíš jako idiot, to může být stejně tak o doktorovi, jako o tobě. Tím samozřejmě nechci říct, že jsi idiot...někteří lidi se prostě v některých situacích cítí jako idioti, aniž by k tomu byl jakýkoliv důvod.

Na internet klidně dojít může, proti tomu já jsem přece nic neměl, to s tím skandálem si můžeš klidně odpustit, zbytečně rýpeš...proč vlastně ta agrese? Pokud se člověk drží studií a článků od odborníků, prostě relevantního materiálu, proč ne, to je užitečný zdroj informací. Ovšem hledat radu na diskuzi portálu zabývajícím se něčím úplně jiným je nejlepší cesta, jak se dovědět kupu hovadin. Možná tam někde bude i něco pravdivého a užitečného, ale jak má ten laik poznat, co je pravdivé od toho, co není, když se v tom nevyzná? Nemůže to poznat. Už proto je lepší se na diskuzích vůbec neptat.

17:13:31 11.12.2018
odpovědět 
       Re: Cipro
Dokud budou mezi doktory kokoti kteří si hrajou na bohy v bílejch pláštích, dotud budou mezi pacoši takoví, kteří hledají informace na laickejch fórech a nechávají se léčit šarlatánama. Právě tito kokotští doktoři jsou jednou z hnacích sil jevů, kvůli kterejm pak brečej, jak si nikdo neváží jejich diplomů.
honza10:08:08 12.12.2018
odpovědět 
        Re: Cipro
To je pěkná kravina. Vždyť ani nepíše, že ten doktor byl nepříjemnej, nebo si hrál na boha v bílém plášti.

Dokud budou na diskuzích...
15:02:41 15.12.2018
odpovědět 
      Feu halt?!? Chill !!
Feu : ty si číslo, všeci sů debilové jen já su letadlo, co?? :-)
19:52:31 11.12.2018
odpovědět 
      Re: Cipro
existuji ATB o jejichz vedlejsich ucincich se donedavna nevedelo, nebo rekneme nevedelo dost, protoze se projevuji az po dlouhe dobe. Spousta doktoru to bud aktualne nevi, nebo nemini riskovat a klidne ho predepisou i kdyz je predem upozornis ze delas sport, rekneme na temer vrcholve urovni. Prikladem je ofloxacinum, komercne znamy jako ofloxin. vedlejsi priznaky viz Statni ustav pro konrolu leciv , ofloxin, tendinitida strana 5 v pdfku. Studie v anglictine lze nalezt na netu. Bohuzel u doktora vetsinou dostanes predpis a az pak se zajimas cos to dostal. A drbes se na hlave… co je vetsi zlo, nebrat ATB (vetsinou mas fakt nejaky problem) lezt, nelezt, co s tim ted, bezet se hadat s doktorem... Osobni poznani, bohuzel :( . Nejlepsi je bejt zdravej :)
lacusak09:51:32 12.12.2018
odpovědět 
       Re: Cipro
A co se ti prihodilo a za jak dlouho po tom ATB? Vyresil jsi to nejak?
17:08:02 12.12.2018
odpovědět 
        Re: Cipro
mno to neni na net..., esi se zname, tak osobne, nechci jit spatnym prikladem, nevadz ATB se maji dobirat :) :) to byla spis zastavajici se reakce k Feu, mam s Mudry podobne zkusenosti, jsou to taky jenom lidi, uplne je chapu.
l.18:40:14 12.12.2018
odpovědět 
       Re: Cipro
Ale vidim, ze porad lezes fakt bomby, tak snad v pohode :)
17:12:21 12.12.2018
odpovědět 
     Re: Cipro
Meles nesmysly. Kdyz ses takovej znalec a profik, urcite vis, ze ciprofloxacin z tela odbourava magnesium. Ne nadarmo se na pribalovem letaku pise, ze bys nemel primo s ciprofloxaciny brat magnesium, zinek ci zelezo, protoze by mohlo dojit ke snizeni ucinnosti leku. Ale jsem si jist, ze jsi o tom vedel a sve laicke kolegy jsi jen nechtel zatezovat. Namatkou neco nelajckeho zde https://bit.ly/2QpXsy9 Ano, sice je to ze sveta mysi, ale treba se pro dobro vedy obetujes a nechas nas vyzkouset to na tobe. 600mg ciprofloxacinu na kilo hmoty, to je docela palba, ale urcite ti to nic zleho neudela, on se ten floxacin v tobe lekne toho jakej jsi inteligentni a fundovanej biochemik a radsi z tebe utece.
Lajka22:47:14 11.12.2018
odpovědět 
      Re: Cipro
Takže je to lektvar pro překližkáže, kteří se předělávají na pískaře?
Kuba Turek02:06:13 12.12.2018
odpovědět 
      Re: 600mg ciprofloxacinu na kilo hmoty
dávkovať p.o., alebo hodiť na hlavu ?
19:01:04 13.12.2018
odpovědět 
      Re: Cipro
Lajko, ty si stejně jako dotazovatel a feu / potrebuje psychologa, pokud odchazis tak casto od lekare s pocitem idiocie / idiot.
Jasně, 120x překroč dávku a div se, že se něco stane. Zkus to třeba s amoksiklavem. Asi to bude stejný? Než začneš uvádět klinický studie, zjisti něco o metodice.
Závěrem- lidi, když berete atb, nelezte, odpočívejte a uzdravujte se.
MUDr10:06:19 24.11.2019
odpovědět 
 Re: Cipro
co sa týka užívania ciprofloxacinu na prevenciu cestovateľskej sračky, je to totálna p*č*vina. Ak chce ako prevenciu sračky brať ATB, tak do prdele čím sa chce liečiť, keď naozaj chytí, kde budú ATB indikované ? To by som nedal ani tuto KT.
Veľmi dobré info je tuto , k sračkám pod bodom 5.
http://www.horska-medicina.cz/ horska-nemoc/doporuceni-lekarske- komise-uiaa/
čo sa týka nežiadúcich účinkov liekov na nete, je rozdiel, či je zdroj rádio Jerevan, agentura JPP, alebo príbalové letáky napríklad na stránke SÚKL.

Pre pobavenie, čítal som čosi o výšľape na M.Blanc, kde si ako prevenciu PROTI výškovke dali pol tabletky tramadolu. Skoro ma **blo.
Ale prudko som sa zamyslel: ok, "podmínka" byla, výstup sa vydaril , skrátka návod na úspech. Keď mali slabú aklimatiáciu, prečo brali tramal ? neprišiel som na dôvod, ale porovnal som si príbalové letáky tramadolu a ibuprofenu, odporúčaného o.i. na bolesti hlavy . Pobavíte sa. Nežiadúce účinky v príbalových letákoch : (stručný nepresný výňatok, podĺa mojej chradúcej pamäti)
tramadol: závrate a pod. cca 1:10
ibuprofen : bolesti hlavy cca 1:10 000

PK16:44:12 13.12.2018
odpovědět 
  Re: Cipro
tramadol je úplně super, nejlépe v koktejlu s paracetamolem a benzodiazepinem, ale teda rozhodně teda ne někde v popisované situaci.
Lukas B.08:34:58 14.12.2018
odpovědět 
   Re: Cipro
Jednou jsem spolykal za den 3 tramaly, 4 ibuprofeny, několik acylpirinů a pak mi ještě v nemocnici píchli nějakou kapačku.

Z následujících 3 dní si pamatuju dva saniťáky, co mi sdělili, že jestli se do jejich nosítek nesvalím sám, oni mi pomůžou, ale bude to hodně bolet, doktorku v nemocnici, co se radovala, že už pro mě konečně mají místo na pokoji po tom pánovi, co právě umřel, a na sestřičku, která mi měnila kapačku, zadívala se na její složení a prohlásila: "No to je palba, to si nič nebudete pamatovať." A nepamatoval.
Kuba Turek22:59:52 15.12.2018
odpovědět 
 Re: Cipro
Nebrat nebrat nebrat nebrat!!!! Ciprofloxacin a jiné fluorochinolony jsou ruská ruleta a můžete následky řešit ještě mnoho dalších let. A to klidně i po jediné tabletě. Nestojí to za to. Nechte si předepsat jiný typ antibiotik. Zkuste si najít informace v angličtině a dočtete se jak časté vedlejší účinky jsou a hlavně velmi zničující. Obzvláště pokud děláte sport tak to už vůbec neberte. Tato antibiotika mají snad asi Black Box warnings a věřte že to není jen kvůli pár lidem co se chtějí potencionálně soudit. Tyto antibiotika se měla už dávno zakázat a povolit jen při otázce života a smrti. Bohužel doktoři nejsou informovaní. Přeberte odpovědnost za vaše zdraví do vlastních rukou a nevěřte slepě doktorům, oni jsou taky jenom lidi jako vy. Je to hrozný svinstvo.
Kate22:15:00 22.11.2019
odpovědět 
 Re: Cipro
Nebrat nebrat nebrat nebrat!!!! Ciprofloxacin a jiné fluorochinolony jsou ruská ruleta a můžete následky řešit ještě mnoho dalších let. A to klidně i po jediné tabletě. Nestojí to za to. Nechte si předepsat jiný typ antibiotik. Zkuste si najít informace v angličtině a dočtete se jak časté vedlejší účinky jsou a hlavně velmi zničující. Obzvláště pokud děláte sport tak to už vůbec neberte. Tato antibiotika mají snad asi Black Box warnings a věřte že to není jen kvůli pár lidem co se chtějí potencionálně soudit. Tyto antibiotika se měla už dávno zakázat a povolit jen při otázce života a smrti. Bohužel doktoři nejsou informovaní. Přeberte odpovědnost za vaše zdraví do vlastních rukou a nevěřte slepě doktorům, oni jsou taky jenom lidi jako vy. Je to hrozný svinstvo.
Kate22:15:27 22.11.2019
odpovědět 
 Re: Cipro
NEBRAT&#161;!!!!!!!!!!!!!!!!
Kate22:18:34 22.11.2019
odpovědět 
 Re: Cipro
NEBRAT&#161;!!!!!!!!!!!!!!!!
Kate22:18:36 22.11.2019
odpovědět 
 Re: Cipro
NEBRAT&#161;!!!!!!!!!!!!!!!!
Kate22:19:25 22.11.2019
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi