Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Šípek 10075
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230831 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 filmy psísek28.12.2018
ahoj, máte někdo přehled o lezeckých filmech zaměřených na ppísek? ostrov čarodějů, sandstone znám, tak ještě třeba něco.
dík
 Re: filmy psísek28.12.2018
Rings and Slings,o lezení v Sasku.
 Re: filmy psísek28.12.2018
Ti z Labského údolí, Vysoké napětí, Jump, Padání k vrcholu, Paprika po italsku, Prásknutí bičem, Boj
 Re: filmy psísek28.12.2018
Na emontaně je toho vpysk

 bolest a lupaní v prstu27.12.2018
Ahoj Kamarádi! zhurba před třemi týdny jsem po bouldrovce cejtil bolest v levém prsteníčku která neustoupila ani po několika dnech, dal jsem tedy tyden pauzu od lezení a prst přestal bolet.Další trenink jsem musel přerušit když mě prst začal bolet ne při
 Re: bolest a lupaní v prstu27.12.2018
To co popisuješ, by mohlo být poškození kloubního lůžka. Zkus si něco vyhledat pod distorze kloubníh
 Re: bolest a lupaní v prstu27.12.2018
Zdar. Měl jsem to. V obou malíčcích a jeden prsteníček. U mě zánět. Jel jsem dál, ale vyhýbal jsem s
  Re: bolest a lupaní v prstu01.01.2019
Hebelka -
 Sardínie v květnu25.12.2018
Hoj. plánujeme rodinné podniky na další rok a uvažujeme o sportovkách u moře na Sardinii v půlce května. Je to úplná blbost, nebo se tam dá ještě rozumně dopoledne a večer lézt? Jasný že odpoledne budou pařáky ale chceme se taky trochu koupat v moři. Dík
 Re: Sardínie v květnu25.12.2018
Ahoj, jezdím tam s dětma i v červenci pravidelně, je to úplně v pohodě. Cesty jsou tu taky severní,
  Re: Sardínie v květnu26.12.2018
ta koupacka, to este asi moc teply more nebude...
  Re: Sardínie v květnu26.12.2018
Super. Díky. jdeme shánět letenky.
   Re: Sardínie v květnu26.12.2018
Kámo, lepší je auto, ne letět. Letecky se to vyplatí, když máš čas třeba jen 5dni;-)
    Re: Sardínie v květnu27.12.2018
Souhlas pokud máš dost času (min 2 týdny) tak auto je to ideal. Všechno si vemeš sebou, trajekt vych
     Re: Sardínie v květnu27.12.2018
A ja tam chci jet také, ale v době kdy u nas to ještě na pohodu nejde. Je lepsi podle Vas unor nebo
      Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Záleží co tam chceš lézt, viz průvodce, v únoru je trochu lepší podmínka pro prásky, hlavně u moře..
       Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Sorry mělo to být pod M.
       Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Sorry mělo to být pod M.
      Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Záleží co tam chceš lézt, viz průvodce, v únoru je trochu lepší podmínka pro prásky, hlavně u moře..
      Re: Sardínie v květnu29.12.2018
Byli jsme v pulce unora a 2/3 doby prselo...
    Re: Sardínie v květnu27.12.2018
Kámo, lepší kolo než auto. Auto se vyplatí jen když si uplakaná bábovka, jinak je lepší kolo.
     Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Proti gustu...
     Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Kolběžka woe, koloběžka! Jasná volba!

 Nová ceste za 9C?24.12.2018
Iker Pou včera vylezl svůj 10-tiletý projekt.  Tuším někde u Barcelony a nebyl schopný řict obtížnost,  ale domnívá se ž to bude mi imálně za 9B+,spíš víc.  Chce počkat na Adama jakou nahodí klasu on, nebo Alex Megos.
 Re: Nová ceste za 9C?24.12.2018
Tak je to jeste trochu jinak :-D ja to vcera slysel od meho spanelskeho svagra:-D

 Re: Nová ceste za 9C?24.12.2018
Klasicka dezinformace. Je to uz celkem oficialni zprava a sam jen rika, ze je to tezsi, nez vse co k
  Re: Nová ceste za 9C?24.12.2018
Tiež je otázne, kto to z vyššie menovaných pôjde skúsiť - Adam asi ešte nevymazal z pamäti, ako to d
   Re: Nová ceste za 9C?24.12.2018
Tak už se dost zlepšil ne ?
   Re: Nová ceste za 9C?25.12.2018
co by mel z Demetia Senil vymazavat?
    Re: Nová ceste za 9C?25.12.2018
on myslel asi to zranění náčelník ? Není to náhodou makuša ?? asi jo :D
já si myslím že to
    Re: Nová ceste za 9C?26.12.2018
Ak si dobre pamätám, pokĺzol na mokrom chyte a natiahol si šľachy na jednej ruke.
   Re: Nová ceste za 9C?26.12.2018
:-) Jo to mě taky hned napadlo..

 anketa - lezecky trip18.12.2018
chyb tam letadlo+whatever. proste bez auta.
 Re: anketa - lezecky trip18.12.2018
take pesky + pesky nebo nakole + pesky nebo vlakem + nakole nebo vlakem + pesky
  Re: anketa - lezecky trip21.12.2018
no to se trosku vymika z te ankety, ale jo - mhd obecne

 BOR17.12.2018
https://hradec .idnes.cz/lezeni-bouldering-stolova-hora-bor-nachodsko- povoleni-p1l-/hradec-zpravy.aspx?c=A181217_ 445862_hradec-zpravy_the
 Re: BOR17.12.2018
A co s tím?
  Re: BOR17.12.2018
CHKO Broumovsko pracuje na novém znění, které se snad příští rok podaří vydat. Alespoň to tak zazněl
   Re: BOR17.12.2018
CHKO tady má jen druhotnou roli. Překážku vytvořil vodoprávní úřad, kterému se nelíbí, že lezci v kl
    Re: BOR17.12.2018
Průvodce nový je, tak by někdo, kdo přesně ví jak, mohl ty zóny zanést do mapky v průvodci a dát to
     Re: BOR17.12.2018
Vydání průvodce pro tak citlivou oblast je kontraproduktivní, do té doby tolerovatelné množství lidí
      Re: BOR18.12.2018
Hodně jsi pil? Průvodce byl už dlouho před tím. Teď je navíc tak 10% směrů (možná i méně) a je to ce
       Re: BOR18.12.2018
Jestli někdo pil, tak ty, soudě podle agresivity.

I Štěpán Stráník říká, že nejdřív
      Re: BOR18.12.2018
Presne, vstup tolerovat jen tem vymrdavacum ktery to tajej pred ostatnimi a pres zakaz tam lezou sam
       Re: BOR19.12.2018
Labak, Sněžník, Bor atd... dostatečně příklady proč nesdilet s lidmi jako ty citlivé info. Když jsem
        Re: BOR19.12.2018
Sorry, mělo být "lidem jako já". A ti Pražáci, fašizující pražská kavárna, to je svoloč, v
         Re: BOR19.12.2018
Co to meleš. Jaká fasizujici kavárna. Co to s tím má společného? Úplně mimo mísu. Bez radši demonstr
          Re: BOR20.12.2018
Tady je kvůli sraní zákaz, a ty mu radíš sraní na skály...
     Re: BOR17.12.2018
Vydání průvodce pro tak citlivou oblast je kontraproduktivní, do té doby tolerovatelné množství lidí
     Re: BOR18.12.2018
Aha, tak to v průvodci naznačené je. Už jsem si lisknul
    Re: BOR18.12.2018
To povolení vydává CHKO, tedy pokud se vypořádá s námitkami vodoprávního úřadu tak ho snad vydá
     Re: BOR18.12.2018
Z jakyho duvodu by CHKO se melo vyrovnavat s namitkami "vody" v relaci s pozadavkem bouldr
      Re: BOR19.12.2018
Tak jako se musí vypořádat s námitkami jakéhokoliv účastníka řízení. Pokud se nevypořádá, nemůže pov
     Re: BOR18.12.2018
No CHKO se urcite nebude vyporadavat s namitkami kvuli vode, aby tam pak mohlo udelit povoleni pro l
 Re: BOR18.12.2018
A co zavét shitbagy jako v Yosemitech a kabel odnést pryč v pytlíku? Nebo kdo má náturu, tak to může
  Re: BOR19.12.2018
Tento zákaz by se měl dostat i do podvědomí Polských lezců. Pochybuji, že se jim tato informace dost
   Re: BOR19.12.2018
Jo polaci to maji dost v tiči!
    Re: BOR19.12.2018
poláky mám v některých ohledech docela rád, ale v některých jiných je považuji za beznadějnej případ

 Hospoda16.12.2018
Cau, nevi nahodou nekdo, ve kterym dilu serialu Hospoda pronasi hospodsky Dusek monolog o tom jak zaspal a zajel na konecnou nekolikrat za noc? Muze se zdat ze to s lezenim vubec nesouvisi, ale opak je pravdou! :D Dik!
 Re: Hospoda16.12.2018
Den poté

 Pozor na 'metodické' video - Inspirace14.12.2018
Na internetu se objevilo video instruktáží slanění. Pán sice mluví často jasně a přesně, přesto je však všechno špatně. Jeho vysoká sledovanost mě vyděsila, pokud si z něho alespoň jeden začínající lezec vezme nešťastný příklad , bude malér.
 Re: Pozor na metodické video - Inspirace14.12.2018
Ja bych to tak dramaticky nevidel.
  Re: Pozor na metodické video - Inspi14.12.2018
Navázání stará Waltrovka napříč a borec jistí osmou na karábli bez pojistky, absolutně nepřipravenej
   Re: Pozor na metodické video14.12.2018
On nechytal pad jen povoluje a pokud je lano napnute tak osma z karabiny bez zamku nevyjede(tim to n
 Re: Pozor na metodické video - Inspirace14.12.2018
snáď by bolo vhodné upozorniť autora alebo školu, nech to vymažú.
Po 3,5 min. som mal na
 Re: Pozor na metodické video - Inspirace14.12.2018
Tak "všechno špatně" je přehnané tvrzení. Z toho co jsem koukal, tak hlavní úlety byly: Po
  Re: Pozor na metodické video - Inspi14.12.2018
To je fakt tragéd.. Karáble na osmě bez pojistky atd. Mmch. jak nalejzala do slanění tak už zatížený
   Re: To je fakt tragéd.. 14.12.2018
Já : dokukal som to do konca, to teda je tragéd. Súhlasím, dávam Ti 10 bodov zo 6. Ak učím, tak by t
    Re: To je fakt tragéd.. 20.12.2018
Ještě by se dalo přidat, že když zašroubuju zámek na karabině, tak ho pak musím o kousek povolit (pů
     Re: To je fakt tragéd.. 20.12.2018
Jsi mladší generace a neznáš waltrovky, pokud to neudelas s waltrovkou tak pak potřebuješ kleště neb
      Re: To je fakt tragéd.. 20.12.2018
pokiaľ sa pri odsadnutí alebo pri istení "zasekne" šrubovacia poistka zámku, stačí si d
      Re: To je fakt tragéd.. 21.12.2018
S Waltrovkama jsem začínal a ještě je mám, ty chytrej :-))). Začal jsem lézt v pokročilém věku, takž
       Re: To je fakt tragéd.. 21.12.2018
Asi jsem nechapal co pises vzdyt on to ve videu rikal, ze se nema dotahovat.
        Re: To je fakt tragéd.. 21.12.2018
Aha, já video jen proklikal, moje chyba. Viděl jsem holku, že zašroubovala, a pak nepovolila. Tak be
   Re: Pozor na metodické video - Inspi17.12.2018
"Já" ad:" samojištění ... jen za opasek (vypadá za navazovací oko ale není). áno, ce
 Re: Pozor na 'metodické' video - Inspirace21.12.2018
Nechte ho. Není na tom nic zase až tak špatnýho. Pár detailů se dá vytknout.
Lano fiknout při
  Re: Pozor na 'metodické' video - Inspirace21.12.2018
Nechte ho. Není na tom nic zase až tak špatnýho. Pár detailů se dá vytknout.
Lano fiknout při
   Re: Pozor na 'metodické' video - Inspirace21.12.2018
Běž mu napsat oficiální dopis! Nebo mu můžeš nabídnout tvoje kurzy a zkušenosti.
    Re: Pozor na 'metodické' video - Inspirace21.12.2018
Pod tim jeho videem je dost komentářů aby ho trklo, předpokládám že se k němu dostaly. Dál je to jeh

 nejlepší současné jistítko12.12.2018
Jaké je teď nejlepší jistítko pro šikovnou babu ?
Je potřeba aby po tom šlo slaňovat, není potřeba funkce pro prvolezce, nebyla by špatná automatika při jištění prvolezce.
Mammut Smart Alpine, Edelrid mega jul nebo něco jiného ?
 Re: nejlepší současné jistítko12.12.2018
Doplním že bude typicky jistit o těžší spolulezce a poleze hodně na stěně.
  Re: nejlepší současné jistítko12.12.2018
Nejlepší jistítko v součastnosti i na slaňování je AlpineUp. Pokud jsi chtěl napsat, že bude jistit
   Re: nejlepší současné jistítko12.12.2018
Jinak doplním, Edelrit Jul(mega,mini...) pro mě hodně složité povolování, pokud má malou sílu v prst
    Re: nejlepší současné jistítko12.12.2018
Stjná zkušenosti Mammut Smart popojíždí na lanech okolo 9,2-9,4 úplně běžně. Edelrid Mega jul se mě
     Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
Tuhle lajnu psali Opráski sčeskí historje nebo gdoyako?
     Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
Jul je v pohode. Je potreba ale cvik. Ale vyzaduje jistou ne-laxnost, coz jiste neni u jisteni na sk
 Re: nejlepší současné jistítko12.12.2018
Musíš si upřesnit, co bude hlavní funkci a prostředím, kde budeš jistítko používat. V poslední době
  Re: nejlepší současné jistítko12.12.2018
Za mě hodně povedený kyblík je Climbing Technology Be Up a pak není špatný DMM Pivot. Petzl Reverso
  Re: nejlepší současné jistítko19.12.2018
Ty woe, 5kg hoven najednou! To bych chtěl vidět! :-))
 Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
Nejlepsi jistitko neexistuje. Pujc si na stene ruzna jistitka a vyzkousej. Kdyz mne zacala jistit dc
  Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
... a nech počkajú, kým ich bude mať v merku šerif
 Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
Pokud máš lano cca 9.2-10.00 tl. tak Alpine Up. Silnější lana nad 10.5 se můžou zadrhávat.
 Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
Někdo tu psal že nejde slanit na jistítkách tipu GriGri, Smart, Eddy atd (co jistí jeden pramen). Jd
  Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
Vsechny tydle techniky jsou takova <>, ze je lepsi slanit na HMS a pullodakach.
  Re: nejlepší současné jistítko13.12.2018
:-D ale no tak... lano tam necháš nebo to budete s partákem dělat synchronne?.. tech průseru bylo uz
 Re: nejlepší současné jistítko17.12.2018
Pohled z dámské strany bariéry - nepřijde mi špatné mít dvě jistidla. Obyč lehký kýbl na slanění a n
  Re: nejlepší současné jistítko21.12.2018
Beru si kýbl a grigri. Používám, dle toho co se leze (nacvičuje nebo nenacvičuje).

 Cipro09.12.2018
Cus, mam predepsana antibiotika Cipro 500mg 2x denne po dobu 5 dni. Koncim v Pondeli, tedy zitra. Precetl jsem si o vedlejsich ucincich (dost silene, jsou i lidi co skoncili na voziku) a pry to hodne oslabuje slachy. Mel to nekdo nekdy? Doporucite nejaky
 Re: Cipro10.12.2018
Na to se spis zeptej lekare, ktery ti ATB predepsal.

Jinak vedlejsi ucinky ma vsechno
  Re: Cipro10.12.2018
No, nejhorší vedlejší účinky má čtení Diskuse na Lezci.cz. Jedním z nich je psaní do Diskuse na Lezc
  Re: Cipro10.12.2018
kdysi jsem měl předepsáno něco úplně jiného na úplně jiný problém, a když jsem se podivoval nad dávk
  Re: Cipro12.12.2018
Teda nevím jak většina zde, případně většina veřejnosti, ale pokud se bavíme o obvoďácích, ale nepla
   Re: Cipro14.12.2018
to miluju. jestli máte někdo líného, nevzdělaného nebo nekomunikujícího praktického lékaře, tak proč
   Re: Cipro15.12.2018
Pokud mas lekare, ktery ti nevyhovuje, zmen lekare. Pokud lekare, ktery nechce odpovidat na tve otaz
 Re: Cipro10.12.2018
Kolega ti to napsal naprosto přesně. Já k tomu dodám tohle - proč se k**** nezeptáš doktora, kterej
  Re: Cipro10.12.2018
Jen jestli se můžu zeptat v jakém státě ti to předepsal u nás není žádný lék pod názvem Cipro regist
   Re: Cipro10.12.2018
Diky, konecne normalni odpoved. Asi je to doktor od doktora, ale po drobnem pruzkumu vim, ze se to d
    Re: Cipro10.12.2018
Že něco takového chytíš na veřejném záchodě má tak malou pravděpodobnost, že to slouží jen jako výml
    Re: Cipro11.12.2018
Ne, to rozhodně není normální odpověď. Dokonce ti nenapsal ani nic o tom, na co ses ptal (účinek na
     Re: Cipro11.12.2018
Proc ta agrese a proc jsi mu to nenapsal rovnou? Ty nemas zkusenosti s doktory, kteri se s tebou vub
      Re: Cipro11.12.2018
Proč jsem mu to nenapsal rovnou? Protože jsem nevěděl, že to s doktorem už konzultoval, nenapsal to.
       Re: Cipro12.12.2018
Dokud budou mezi doktory kokoti kteří si hrajou na bohy v bílejch pláštích, dotud budou mezi pacoši
        Re: Cipro15.12.2018
To je pěkná kravina. Vždyť ani nepíše, že ten doktor byl nepříjemnej, nebo si hrál na boha v bílém p
      Feu halt?!? Chill !!11.12.2018
Feu : ty si číslo, všeci sů debilové jen já su letadlo, co?? :-)
      Re: Cipro12.12.2018
existuji ATB o jejichz vedlejsich ucincich se donedavna nevedelo, nebo rekneme nevedelo dost, proto
       Re: Cipro12.12.2018
A co se ti prihodilo a za jak dlouho po tom ATB? Vyresil jsi to nejak?
        Re: Cipro12.12.2018
mno to neni na net..., esi se zname, tak osobne, nechci jit spatnym prikladem, nevadz ATB se maji do
       Re: Cipro12.12.2018
Ale vidim, ze porad lezes fakt bomby, tak snad v pohode :)
     Re: Cipro11.12.2018
Meles nesmysly. Kdyz ses takovej znalec a profik, urcite vis, ze ciprofloxacin z tela odbourava magn
      Re: Cipro12.12.2018
Takže je to lektvar pro překližkáže, kteří se předělávají na pískaře?
      Re: 600mg ciprofloxacinu na kilo hmoty13.12.2018
dávkovať p.o., alebo hodiť na hlavu ?
      Re: Cipro24.11.2019
Lajko, ty si stejně jako dotazovatel a feu / potrebuje psychologa, pokud odchazis tak casto od lekar
 Re: Cipro13.12.2018
co sa týka užívania ciprofloxacinu na prevenciu cestovateľskej sračky, je to totálna p*č*vina. Ak
  Re: Cipro14.12.2018
tramadol je úplně super, nejlépe v koktejlu s paracetamolem a benzodiazepinem, ale teda rozhodně ted
   Re: Cipro15.12.2018
Jednou jsem spolykal za den 3 tramaly, 4 ibuprofeny, několik acylpirinů a pak mi ještě v nemocnici p
 Re: Cipro22.11.2019
Nebrat nebrat nebrat nebrat!!!! Ciprofloxacin a jiné fluorochinolony jsou ruská ruleta a můžete násl
 Re: Cipro22.11.2019
Nebrat nebrat nebrat nebrat!!!! Ciprofloxacin a jiné fluorochinolony jsou ruská ruleta a můžete násl
 Re: Cipro22.11.2019
NEBRAT&#161;!!!!!!!!!!!!!!!!
 Re: Cipro22.11.2019
NEBRAT&#161;!!!!!!!!!!!!!!!!
 Re: Cipro22.11.2019
NEBRAT&#161;!!!!!!!!!!!!!!!!

1   ...   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Pozor na 'metodické' video - Inspirace
Na internetu se objevilo video instruktáží slanění. Pán sice mluví často jasně a přesně, přesto je však všechno špatně. Jeho vysoká sledovanost mě vyděsila, pokud si z něho alespoň jeden začínající lezec vezme nešťastný příklad , bude malér.
https://youtu.be/6pekH-tDztI
Hovado10:24:56 14.12.2018
odpovědět 
 Re: Pozor na metodické video - Inspirace
Ja bych to tak dramaticky nevidel.
12:37:18 14.12.2018
odpovědět 
  Re: Pozor na metodické video - Inspi
Navázání stará Waltrovka napříč a borec jistí osmou na karábli bez pojistky, absolutně nepřipravenej na chytání pádu - to ti přijde málo o hubu?
15:18:35 14.12.2018
odpovědět 
   Re: Pozor na metodické video
On nechytal pad jen povoluje a pokud je lano napnute tak osma z karabiny bez zamku nevyjede(tim to neschvaluji, ale drama to neni). A neni to tak davno co se slanovalo bez osmy, karabiny jen lano pres rameno, proste lezeni vcetne slanovani je nebezpecne a vse je potreba nacvicit a nikdy z nej neudelas bezpecne kouzelky.
16:02:21 14.12.2018
odpovědět 
 Re: Pozor na metodické video - Inspirace
snáď by bolo vhodné upozorniť autora alebo školu, nech to vymažú.
Po 3,5 min. som mal nazbieraných dosť čiernych bodiek a vypol som to. Kukol som na komentáre, tiež nie sú veľmi nadšené.
PK14:31:33 14.12.2018
odpovědět 
 Re: Pozor na metodické video - Inspirace
Tak "všechno špatně" je přehnané tvrzení. Z toho co jsem koukal, tak hlavní úlety byly: Pojistný jištění jím samým těch lidí přes prsák. Prsák zapnutý do karabiny. Navíc lano do karabiny přes zámek.
Pokud učí začátečníky, tak by měl doporučit a naučit pojistný prusík. Ale to teoreticky nemusel, kdyby je na to upozornil, že to jinak dělat mají, ale teď ta pojistka je jeho druhé lano. Ale samozřejmě když to druhé lano přes ten prsák byla tragédie, tak ...
14:53:57 14.12.2018
odpovědět 
  Re: Pozor na metodické video - Inspi
To je fakt tragéd.. Karáble na osmě bez pojistky atd. Mmch. jak nalejzala do slanění tak už zatíženým lanem přejela metr hrany - takhle to lano snadno fikneš (ochrana lana byla přes hranu tak centimetr, takže zachránila spíš náhodně a prakticky byla na okrasu..) A vzhledem k tomu jak kvalitně ji jístil tak to mohla být podlaha z vršku. Příp. na to aby jí nechal viset v prsáku delší dobu to byl idiot dost velký si myslim… Jeho samojištění taky super, cvaklý jen za opasek (vypadá za navazovací oko ale není). Ale komentáře pod videem jsou dostatečně varující...
15:16:58 14.12.2018
odpovědět 
   Re: To je fakt tragéd..
Já : dokukal som to do konca, to teda je tragéd. Súhlasím, dávam Ti 10 bodov zo 6. Ak učím, tak by to malo byť gardovo. P.Troják zrejme má charizmu, takže ho tí študáci môžu kopírovať do bodky. Asi to tak našťastie nerobia..... Dovolím si tvrdiť , že je ukecanejší ako ja.

Doplním (dovolím si kopírovať Tvoje)

- Kristína má imho sedačku HUDY, teda cca 20 rokov stará
- hruďak od farby...
- žiadna prilba
- začínať učiť zlaňovať zlaňovaním na 1 prameni je blbosť, môže to niekto omylom skúsiť zopakovať , keď lano nie je fixované a namiesto 2 lán cvakne jedno = podlaha
- ak už na 1 prameni, tak osma cez malé oko
- Kristína išla až po hranu neistená
- istenie za hruďák : mohla by z neho aj vypadnúť,
- Karáble na osmě bez pojistky
- zatíženým lanem přejela metr hrany
- samojištění taky super, cvaklý jen za opasek
- ak by išlo o nejaký výcvik, tak začať v lese na svahu, ev. aj s prusíkom. Na skale istenie skôr hasičské, ale to zasa chce jedného príčetného dole na zemi.

Dúfam, že to decká nekopírujú po p.Trojákovi http://www.gtgm.cz/ skola/zamestnanci
20:09:19 14.12.2018
odpovědět 
    Re: To je fakt tragéd..
Ještě by se dalo přidat, že když zašroubuju zámek na karabině, tak ho pak musím o kousek povolit (půl závitu), aby se při zatížení nekousl.
Chlapík má fakt asi samojištění na materiálovém oku?!
o..10:58:31 20.12.2018
odpovědět 
     Re: To je fakt tragéd..
Jsi mladší generace a neznáš waltrovky, pokud to neudelas s waltrovkou tak pak potřebuješ kleště nebo velkou silu na odsroubovani. Holky to vetsinou nepovoli vubec.
15:09:59 20.12.2018
odpovědět 
      Re: To je fakt tragéd..
pokiaľ sa pri odsadnutí alebo pri istení "zasekne" šrubovacia poistka zámku, stačí si do toho zasa sadnúť a pod záťažou sa poistka dá povoliť.
Ak sa "zasekla" pri páde, tak to je už väčší problém :-(
PK16:11:33 20.12.2018
odpovědět 
      Re: To je fakt tragéd..
S Waltrovkama jsem začínal a ještě je mám, ty chytrej :-))). Začal jsem lézt v pokročilém věku, takže letos tomu bylo teprve 20 let. Však o tom kousnutí píšu, nebo co není jasné?
o..09:34:12 21.12.2018
odpovědět 
       Re: To je fakt tragéd..
Asi jsem nechapal co pises vzdyt on to ve videu rikal, ze se nema dotahovat.
13:59:39 21.12.2018
odpovědět 
        Re: To je fakt tragéd..
Aha, já video jen proklikal, moje chyba. Viděl jsem holku, že zašroubovala, a pak nepovolila. Tak beru zpět a zbytečná debata :-(.
o..14:15:36 21.12.2018
odpovědět 
   Re: Pozor na metodické video - Inspi
"Já" ad:" samojištění ... jen za opasek (vypadá za navazovací oko ale není). áno, celé zle.

Tričko prekrýva bederný pás na sedačke, takže laici nevidia poriadne to, čo vidíš Ty zreteľne. Môže to byť zavádzajúce a dakto sa môže omylom cvaknúť za materiálové oko, ktoré máva papierovo nosnosť 5 -150 kp. Alebo dakto videl takéto cvakanie pri pracovnej polohovacej sedačke a cvakne sa za materiálové oko na lezeckej sedačke.
PK09:29:01 17.12.2018
odpovědět 
 Re: Pozor na 'metodické' video - Inspirace
Nechte ho. Není na tom nic zase až tak špatnýho. Pár detailů se dá vytknout.
Lano fiknout při slanění přes hranu jde dost těžko. Má tam tejřidlo, navíc.
Sebejištění přes opasek do boku. No a co. Viděli jste někdy pracovní sedák? Jako, že by přijišťoval a byl k ní zády? Ehm...
Pojistný uzlík. No dobře, není to metodicky, ale kdo viděl samorozvázanou osmu? Moc z vás asi ne.
Snad jen ta karabina napříč v prsáku?
Navíc nevíte jestli dole nemá týpka, který by zatáhl za lano v případě, že to holka pustí.
Z prusíkama je občas voser. Musí mít osmu vejš a prusík pod, aby se moc nedotáhl. Pro lidi, kteří nikdy neslaňovali je trochu nepříjemný nemít jednu ruku nad, kterou udržují rovnováhu.
Učit slaňovat je příjemnější v trošku položený plotně. Jde o prvotní pocity kurzistů a nesmí se jim nahnat strach.
Esus13:11:15 21.12.2018
odpovědět 
  Re: Pozor na 'metodické' video - Inspirace
Nechte ho. Není na tom nic zase až tak špatnýho. Pár detailů se dá vytknout.
Lano fiknout při slanění přes hranu jde dost těžko. Má tam tejřidlo, navíc.
Sebejištění přes opasek do boku. No a co. Viděli jste někdy pracovní sedák? Jako, že by přijišťoval a byl k ní zády? Ehm...
Pojistný uzlík. No dobře, není to metodicky, ale kdo viděl samorozvázanou osmu? Moc z vás asi ne.
Snad jen ta karabina napříč v prsáku?
Navíc nevíte jestli dole nemá týpka, který by zatáhl za lano v případě, že to holka pustí.
Z prusíkama je občas voser. Musí mít osmu vejš a prusík pod, aby se moc nedotáhl. Pro lidi, kteří nikdy neslaňovali je trochu nepříjemný nemít jednu ruku nad, kterou udržují rovnováhu.
Učit slaňovat je příjemnější v trošku položený plotně. Jde o prvotní pocity kurzistů a nesmí se jim nahnat strach.

To vůbec nejsou "detaily v pohodě". Tejřidlo má moc vysoko=nad hranou=jen jako okrasa (náhodně to těsně vyšlo ještě na hranu) a když takhle jako borka přejedeš metr hrany zatíženým lanem, tak by ses divil jak snadno to fikneš. Borec nepřipravenej na pád=při fiknutí by mu do toho hodila tak dva metry, jistil osmou = nutnost zvednout ruku jinak to nebrzdí, karáble bez pojistky (co to udělá by nemohl vyprávět Z.Hrubý) Jištění na samotný prsák (kolaps oběhu za 10 minut) není navázaná ale cvaklá jednou karáblí a ta je ještě napříč, pojistka uzlu dost alternativní. Samojištění za opasek pro něj v poho, ale žáci to snadno zamění s materiálovým okem... Začátečník bez prusíku na jednoduchým laně.. Prostě tady je špatně skoro všechno a průser je jen otázka času. A nácvik slanění je lepší ne v plotně, ale na prudkém svahu kde chyba znamená kutálení a ne pád stěnou...
13:54:13 21.12.2018
odpovědět 
   Re: Pozor na 'metodické' video - Inspirace
Běž mu napsat oficiální dopis! Nebo mu můžeš nabídnout tvoje kurzy a zkušenosti.
Esus14:30:56 21.12.2018
odpovědět 
    Re: Pozor na 'metodické' video - Inspirace
Pod tim jeho videem je dost komentářů aby ho trklo, předpokládám že se k němu dostaly. Dál je to jeho boj jestli chce mít průser nebo ne.
15:45:11 21.12.2018
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi