Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231134 cest
Nové přelezy:
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kotníkové boty30.12.2018
Ahoj,

sháním kotníkové boty, velikost 42. Ideálně celokožené, aby vydrželi tůry ve sněhu. Musí jít nasadit i univerzální mačky. Problém je, že mám úzkou nohu, takže většina bot mi je velká na šířku. Cenově hledám do 4000. Má někdo nějaký t
 Re: Kotníkové boty31.12.2018
Obyvatelé středomoří mají obecně užší chodidla, tak se koukni mezi italskejma značkama
  Re: Kotníkové boty02.01.2019
Jo, ale miri s prodeji na celosvetovou populaci. Tady dnes, stejne jako u lyzaku nebo lezecek neplat
 Re: Kotníkové boty02.01.2019
zkus Hanwagy, ja je zkousel a prisli mi dost uzky
  Re: Kotníkové boty02.01.2019
Celokožené Hanwagy do 4000? To bude muset hodně přišetřit. Stejně tak Scarpa nebo Asolo.
Bude
 Re: Kotníkové boty02.01.2019
do Zamberlanů se nevejdu, jsou mi úzké i nízké přes nárt. Přesně tvoje volba
  Re: Kotníkové boty03.01.2019
A to je přesně ten nesmysl generalizace značky. Já mám široké přednoží a vysoký nárt a nízký trekovk
 Re: Kotníkové boty07.01.2019
Tady maji ted v akci Asolo Tribe. Mam je a jsou to perfektni boty:
 Re: Kotníkové boty08.01.2019
no to je těžký tohleto. není noha jako noha a není kopyto jako kopyto, liší se to model od modelu a
  Re: Kotníkové boty13.01.2019
Díky za odpověďi!

Mám vybrané tyto boty: Salewa MS Mtn Trainer Mid Gtx 2017

 Lucie30.12.2018
Lucko, hezky novy rok 🙂
 Re: Lucie30.12.2018
Děkuju Kunďibáde!!
  Re: Lucie31.12.2018
Nojo, tak nebud tak nepristupna a zacni se usmivat 🙂
  Re: Lucie31.12.2018
Nojo, tak nebud tak nepristupna a zacni se usmivat 🙂

 Našel se cepín28.12.2018
!!! NAŠEL SE CEPÍN !!! (Velký Rozsutec)
Ahoj, neztratil někdo z vás dnes (28.12.2018) cestou na Velký Rozsutec cepín?
Pokud ano, ozvěte se mi do zpráv na facebook Hana Masopustova
 Re: Našel se cepín29.12.2018
No, kdyby se nikdo nepřihlásil, tak bych si vzal. Očividně o něj nestojíš... ;-)
  Re: Našel se cepín30.12.2018
Ty vole dvojník :-D... pošli ho na Mařenku ;-)

 filmy psísek28.12.2018
ahoj, máte někdo přehled o lezeckých filmech zaměřených na ppísek? ostrov čarodějů, sandstone znám, tak ještě třeba něco.
dík
 Re: filmy psísek28.12.2018
Rings and Slings,o lezení v Sasku.
 Re: filmy psísek28.12.2018
Ti z Labského údolí, Vysoké napětí, Jump, Padání k vrcholu, Paprika po italsku, Prásknutí bičem, Boj
 Re: filmy psísek28.12.2018
Na emontaně je toho vpysk

 bolest a lupaní v prstu27.12.2018
Ahoj Kamarádi! zhurba před třemi týdny jsem po bouldrovce cejtil bolest v levém prsteníčku která neustoupila ani po několika dnech, dal jsem tedy tyden pauzu od lezení a prst přestal bolet.Další trenink jsem musel přerušit když mě prst začal bolet ne při
 Re: bolest a lupaní v prstu27.12.2018
To co popisuješ, by mohlo být poškození kloubního lůžka. Zkus si něco vyhledat pod distorze kloubníh
 Re: bolest a lupaní v prstu27.12.2018
Zdar. Měl jsem to. V obou malíčcích a jeden prsteníček. U mě zánět. Jel jsem dál, ale vyhýbal jsem s
  Re: bolest a lupaní v prstu01.01.2019
Hebelka -
 Sardínie v květnu25.12.2018
Hoj. plánujeme rodinné podniky na další rok a uvažujeme o sportovkách u moře na Sardinii v půlce května. Je to úplná blbost, nebo se tam dá ještě rozumně dopoledne a večer lézt? Jasný že odpoledne budou pařáky ale chceme se taky trochu koupat v moři. Dík
 Re: Sardínie v květnu25.12.2018
Ahoj, jezdím tam s dětma i v červenci pravidelně, je to úplně v pohodě. Cesty jsou tu taky severní,
  Re: Sardínie v květnu26.12.2018
ta koupacka, to este asi moc teply more nebude...
  Re: Sardínie v květnu26.12.2018
Super. Díky. jdeme shánět letenky.
   Re: Sardínie v květnu26.12.2018
Kámo, lepší je auto, ne letět. Letecky se to vyplatí, když máš čas třeba jen 5dni;-)
    Re: Sardínie v květnu27.12.2018
Souhlas pokud máš dost času (min 2 týdny) tak auto je to ideal. Všechno si vemeš sebou, trajekt vych
     Re: Sardínie v květnu27.12.2018
A ja tam chci jet také, ale v době kdy u nas to ještě na pohodu nejde. Je lepsi podle Vas unor nebo
      Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Záleží co tam chceš lézt, viz průvodce, v únoru je trochu lepší podmínka pro prásky, hlavně u moře..
       Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Sorry mělo to být pod M.
       Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Sorry mělo to být pod M.
      Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Záleží co tam chceš lézt, viz průvodce, v únoru je trochu lepší podmínka pro prásky, hlavně u moře..
      Re: Sardínie v květnu29.12.2018
Byli jsme v pulce unora a 2/3 doby prselo...
    Re: Sardínie v květnu27.12.2018
Kámo, lepší kolo než auto. Auto se vyplatí jen když si uplakaná bábovka, jinak je lepší kolo.
     Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Proti gustu...
     Re: Sardínie v květnu28.12.2018
Kolběžka woe, koloběžka! Jasná volba!

 Nová ceste za 9C?24.12.2018
Iker Pou včera vylezl svůj 10-tiletý projekt.  Tuším někde u Barcelony a nebyl schopný řict obtížnost,  ale domnívá se ž to bude mi imálně za 9B+,spíš víc.  Chce počkat na Adama jakou nahodí klasu on, nebo Alex Megos.
 Re: Nová ceste za 9C?24.12.2018
Tak je to jeste trochu jinak :-D ja to vcera slysel od meho spanelskeho svagra:-D

 Re: Nová ceste za 9C?24.12.2018
Klasicka dezinformace. Je to uz celkem oficialni zprava a sam jen rika, ze je to tezsi, nez vse co k
  Re: Nová ceste za 9C?24.12.2018
Tiež je otázne, kto to z vyššie menovaných pôjde skúsiť - Adam asi ešte nevymazal z pamäti, ako to d
   Re: Nová ceste za 9C?24.12.2018
Tak už se dost zlepšil ne ?
   Re: Nová ceste za 9C?25.12.2018
co by mel z Demetia Senil vymazavat?
    Re: Nová ceste za 9C?25.12.2018
on myslel asi to zranění náčelník ? Není to náhodou makuša ?? asi jo :D
já si myslím že to
    Re: Nová ceste za 9C?26.12.2018
Ak si dobre pamätám, pokĺzol na mokrom chyte a natiahol si šľachy na jednej ruke.
   Re: Nová ceste za 9C?26.12.2018
:-) Jo to mě taky hned napadlo..

 anketa - lezecky trip18.12.2018
chyb tam letadlo+whatever. proste bez auta.
 Re: anketa - lezecky trip18.12.2018
take pesky + pesky nebo nakole + pesky nebo vlakem + nakole nebo vlakem + pesky
  Re: anketa - lezecky trip21.12.2018
no to se trosku vymika z te ankety, ale jo - mhd obecne

 BOR17.12.2018
https://hradec .idnes.cz/lezeni-bouldering-stolova-hora-bor-nachodsko- povoleni-p1l-/hradec-zpravy.aspx?c=A181217_ 445862_hradec-zpravy_the
 Re: BOR17.12.2018
A co s tím?
  Re: BOR17.12.2018
CHKO Broumovsko pracuje na novém znění, které se snad příští rok podaří vydat. Alespoň to tak zazněl
   Re: BOR17.12.2018
CHKO tady má jen druhotnou roli. Překážku vytvořil vodoprávní úřad, kterému se nelíbí, že lezci v kl
    Re: BOR17.12.2018
Průvodce nový je, tak by někdo, kdo přesně ví jak, mohl ty zóny zanést do mapky v průvodci a dát to
     Re: BOR17.12.2018
Vydání průvodce pro tak citlivou oblast je kontraproduktivní, do té doby tolerovatelné množství lidí
      Re: BOR18.12.2018
Hodně jsi pil? Průvodce byl už dlouho před tím. Teď je navíc tak 10% směrů (možná i méně) a je to ce
       Re: BOR18.12.2018
Jestli někdo pil, tak ty, soudě podle agresivity.

I Štěpán Stráník říká, že nejdřív
      Re: BOR18.12.2018
Presne, vstup tolerovat jen tem vymrdavacum ktery to tajej pred ostatnimi a pres zakaz tam lezou sam
       Re: BOR19.12.2018
Labak, Sněžník, Bor atd... dostatečně příklady proč nesdilet s lidmi jako ty citlivé info. Když jsem
        Re: BOR19.12.2018
Sorry, mělo být "lidem jako já". A ti Pražáci, fašizující pražská kavárna, to je svoloč, v
         Re: BOR19.12.2018
Co to meleš. Jaká fasizujici kavárna. Co to s tím má společného? Úplně mimo mísu. Bez radši demonstr
          Re: BOR20.12.2018
Tady je kvůli sraní zákaz, a ty mu radíš sraní na skály...
     Re: BOR17.12.2018
Vydání průvodce pro tak citlivou oblast je kontraproduktivní, do té doby tolerovatelné množství lidí
     Re: BOR18.12.2018
Aha, tak to v průvodci naznačené je. Už jsem si lisknul
    Re: BOR18.12.2018
To povolení vydává CHKO, tedy pokud se vypořádá s námitkami vodoprávního úřadu tak ho snad vydá
     Re: BOR18.12.2018
Z jakyho duvodu by CHKO se melo vyrovnavat s namitkami "vody" v relaci s pozadavkem bouldr
      Re: BOR19.12.2018
Tak jako se musí vypořádat s námitkami jakéhokoliv účastníka řízení. Pokud se nevypořádá, nemůže pov
     Re: BOR18.12.2018
No CHKO se urcite nebude vyporadavat s namitkami kvuli vode, aby tam pak mohlo udelit povoleni pro l
 Re: BOR18.12.2018
A co zavét shitbagy jako v Yosemitech a kabel odnést pryč v pytlíku? Nebo kdo má náturu, tak to může
  Re: BOR19.12.2018
Tento zákaz by se měl dostat i do podvědomí Polských lezců. Pochybuji, že se jim tato informace dost
   Re: BOR19.12.2018
Jo polaci to maji dost v tiči!
    Re: BOR19.12.2018
poláky mám v některých ohledech docela rád, ale v některých jiných je považuji za beznadějnej případ

 Hospoda16.12.2018
Cau, nevi nahodou nekdo, ve kterym dilu serialu Hospoda pronasi hospodsky Dusek monolog o tom jak zaspal a zajel na konecnou nekolikrat za noc? Muze se zdat ze to s lezenim vubec nesouvisi, ale opak je pravdou! :D Dik!
 Re: Hospoda16.12.2018
Den poté

1   ...   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kotníkové boty
Ahoj,

sháním kotníkové boty, velikost 42. Ideálně celokožené, aby vydrželi tůry ve sněhu. Musí jít nasadit i univerzální mačky. Problém je, že mám úzkou nohu, takže většina bot mi je velká na šířku. Cenově hledám do 4000. Má někdo nějaký tip?

Předem díky!
Dan16:44:01 30.12.2018
odpovědět 
 Re: Kotníkové boty
Obyvatelé středomoří mají obecně užší chodidla, tak se koukni mezi italskejma značkama
pavelk16:24:47 31.12.2018
odpovědět 
  Re: Kotníkové boty
Jo, ale miri s prodeji na celosvetovou populaci. Tady dnes, stejne jako u lyzaku nebo lezecek neplati, ze jedna znacka dela jen uzke nebo jen siroke. Musi zkouset typ od typu.
12:53:05 02.01.2019
odpovědět 
 Re: Kotníkové boty
zkus Hanwagy, ja je zkousel a prisli mi dost uzky
11:55:29 02.01.2019
odpovědět 
  Re: Kotníkové boty
Celokožené Hanwagy do 4000? To bude muset hodně přišetřit. Stejně tak Scarpa nebo Asolo.
Bude muset jít po low endových výrobcích (Numero Uno, Grisport atd.)
12:03:23 02.01.2019
odpovědět 
 Re: Kotníkové boty
do Zamberlanů se nevejdu, jsou mi úzké i nízké přes nárt. Přesně tvoje volba
14:27:13 02.01.2019
odpovědět 
  Re: Kotníkové boty
A to je přesně ten nesmysl generalizace značky. Já mám široké přednoží a vysoký nárt a nízký trekovky nosím jen od nich. Náhoda? Nemyslím si.
12:04:33 03.01.2019
odpovědět 
 Re: Kotníkové boty
Tady maji ted v akci Asolo Tribe. Mam je a jsou to perfektni boty: https://www.quillcz.cz/ panske-trekove-boty/ asolo--tribe-gv-mm-panske-boty/ (odstran 2 mezery)
18:24:10 07.01.2019
odpovědět 
 Re: Kotníkové boty
no to je těžký tohleto. není noha jako noha a není kopyto jako kopyto, liší se to model od modelu a kupodivu někdy i velikost od velikosti (netuším proč, setkal jsem se s tím když jsem s podobnými nároky na tvar nohy sháněl hadrové velmi lehké boty na poloautomaty, asi ti rumuni nebo číňáci nebo kde se to šije katujou kosty tak, že mají některé díly střihu univerzální pro několik velikostí a tak je třeba čtyřiačtyřicítka široká a pětačtyřicítka úzká). zkoušet a zkoušet a neřešit pětistovku ceny rozdíl. a kupovat v kamenných obchodech, kde drží boty skladem, zaslouží si to.
obecně úzké jsou asolo, lasportiva, garmont, z méně horsky vyprofilovaných třeba pak salomon, zajímavý poměr cena/výkon má kayland. asolo tuším u některých špičkových modelů dělá i dvě varianty, standardní (tj. standardní úzká románská) a rozšířená.
Lukas B.07:39:07 08.01.2019
odpovědět 
  Re: Kotníkové boty
Díky za odpověďi!

Mám vybrané tyto boty: Salewa MS Mtn Trainer Mid Gtx 2017


Má s nimi někdo osobní zkušenost? Budu je používat párkrát do roka do sněhu (turistické mačky), ale i přes léto na chození/lezení. V recenzích píšou, že nejsou moc vodotěsné..

Díky za reakce!
Dan10:37:14 13.01.2019
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192407)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Krvavé koleno VIIIb Bišík
wossa marsch 5c Danielsberg
Normální cesta II Hrubá Skála
Marynarka w marynarce 6a+ Dupnica
Wspinaczka na wspinaczce 6c Dupnica
Nově komentované:
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (23)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (12)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1274 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1456 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi