Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231305 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
DDM Domino - Hronov
Na Nivách - Trutnov
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Hřensko

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ledy kolm saigurn14.01.2019
Ahoj. Byl jste někdo letos v kolm saigurn na ledech? Jak na tom jsou? Jak funguje ubytování v chatě? Dá se tam spát v soukromí a přitom ve vlastním spacáku? Kolik to stojí? Dá se tam dojet autem? Dá se tam někde spát v autě na divoko? Máte nějaké jiné pos
 Re: Ledy kolm saigurn15.01.2019
Čau, byl jsem 3 roky zpátky. V chatě se dá spát v lágru ve vlastním spacáku, ale bylo to s povinnou
  Re: Ledy kolm saigurn15.01.2019
V lágru myslíš jako ve společné místnosti? Kolik to s tou polopenzí stálo? Vzal bys na ten výšlap po
   Re: Ledy kolm saigurn15.01.2019
Spali jsme na lágru, povinnou polopenzi po nás nechtěli, ale je to pět let zpátky.

N
    Re: Ledy kolm saigurn15.01.2019
Chceme jet za měsíc. Lágr je společná místnost? Za 5 myslíš lavinovejch? Ty ledy jsou ohroženy pádem
     Re: Ledy kolm saigurn15.01.2019
za měsíc budou tamní ledy určitě v pohodě- dobře natečené, a do lav. stupně 3 se dají lézt prakticky
      Re: Ledy kolm saigurn16.01.2019
Hele, je sice pravda, ze to cislo dost napovi, ale takhle obecne bych to nebral. Situaci je vzdycky
       Re: Ledy kolm saigurn16.01.2019
Při rezervaci se poptej chataře na aktuální podmínky.
 Re: Ledy kolm saigurn16.01.2019
Ubytování rezervuj v předstihu. Mají celou seisonu narváno. Spali jsme tam jednou, s rezervací, na c

 Skialp lyže - parafín13.01.2019
Čau všem. Možná blbej dotaz, ale protože jsem nikdy neměl svoje skialpy ale půjčené, tak jsem to neřešil...až nyní. Parafínuje se a servisuje skluzine skialpů stejně jako u jiných lyží, nebo z důvodu nutné přilnavosti pásů, se skluznice ošetřuje jinak, ne
 Re: Skialp lyže - parafín13.01.2019
Vykašli se na parafin, hřbitovní svíčka za 9,90 ,- ve slevě po dušičkách to je věc!
  Re: Skialp lyže - parafín13.01.2019
Hřbitovka je taky z parafínu.

Co se přilnavosti pásů týče, tak je možný směle parafín
   Re: Skialp lyže - parafín13.01.2019
Kdepak posledni best of byl kokosový tuk a jelení lůj to bylo panečku!
    Re: Skialp lyže - parafín13.01.2019
.. pls můžu se zeptat, co byl poslední best of? Nějak to na těch internetech nemůžu najít.. asi bych
   Re: Skialp lyže - parafín13.01.2019
Kdepak posledni best of byl kokosový tuk a jelení lůj to bylo panečku!
   Re: Skialp lyže - parafín13.01.2019
Kdepak posledni best of byl kokosový tuk a jelení lůj to bylo panečku!
    Re: Skialp lyže - parafín14.01.2019
Že ty jsi ztratil pásy? :-))))
  Re: Skialp lyže - parafín14.01.2019
Hrbitovni svicka je take z parafinu. Dle mych pokusu se sjezdovymi lyzemi, lyzarsky vosk vydrzi na v
   Re: Skialp lyže - parafín15.01.2019
Hřbitovní svíčka má jednu obrovskou nevýhodu. Vlastnosti vosku udává jeho tvrdost, tvrší parafín je
 Re: Skialp lyže - parafín14.01.2019
Hlavně si dej pozor, aby vosku bylo málo. Jinak se ti vosk přilepí na pásy a už je nikdy zpátky nena
  Re: Skialp lyže - parafín14.01.2019
nalepíš je... ale po výměne lepidla
:-P
  Re: Skialp lyže - parafín15.01.2019
Po navoskování stáhneš cidlinou a vykartáčuješ bronzovým kartáčem, pečlivka následně ještě nylonovým
 Re: Skialp lyže - parafín14.01.2019
Skialpove lyze se mazou stejne jako sjezdove.
 Re: Skialp lyže - parafín14.01.2019
Voskuje se to stejne jako sjezdove lyze. Ja osobne skialpovky mazu hlavne kvuli ochrane a vyzive skl
  Re: Skialp lyže - parafín14.01.2019
JJ, takto jsem to předpokládal. Ještě jsem narazil na to, že problém můžou být fluorové vosky. HF na
   Re: Skialp lyže - parafín14.01.2019
Na skialpy pouze obycejny vosk bez fluoru!!!! Fluor odpuzuje spinu, ale taky lepidlo pasu, takze na
    Re: Skialp lyže - parafín14.01.2019
Ja pouzivam univerzal i na studeny snih a taky v pohode.
    Re: Skialp lyže - parafín14.01.2019
Leni díky za super odpověď! :) Nechceš někdy vyrazit na skialpy? :D
     Re: Skialp lyže - parafín16.01.2019
Tohle není seznamka, tady probíhá seriózní diskuse o hřbitovních svíčkách. Btw. za 9 Kč celkem draho
      Re: Skialp lyže - parafín17.01.2019
I ty bláhový... :D myslíš, že mi skutečně od začátku šlo o parafínování skialpových lyží...? :))) ut
       Re: Skialp lyže - parafín17.01.2019
No, jen jestli se neradujes predcasne ;).
        Re: Skialp lyže - parafín17.01.2019
Optimismus dokáže divy! A vrozeného optimismu se nedá zbavit :))), tím se dají nakazit i ostatní :))
         Re: Skialp lyže - parafín19.01.2019
Tak co, chytla se nejaka?

Jak jsme se dneska meli my k videni zde:
    Re: Skialp lyže - parafín15.01.2019
Ja ti nevim, na jare mazu LF od Toka, a as tim, ze by pasy nedrzely problem nemam.

A
     Re: Skialp lyže - parafín15.01.2019
Rozdil mezi voskem s fluorem a voskem bez fluoru? To asi ne..
      Re: Skialp lyže - parafín15.01.2019
vsadime se? :D
     Re: Skialp lyže - parafín16.01.2019
rozdíl poznám dokonce i já. při pískovém sněhu pod -15;c tedy moc né, ale okolo nuly a co teprve nad
      Re: Skialp lyže - parafín17.01.2019
OK. V tom pripade ale zasadni pravidlo - vosk v fluorem az na podkladovy vosk bez fluoru.
       Re: Skialp lyže - parafín17.01.2019
proč?
já se (tedy aspoň u běžek) snažím rámcově a úsporně držet manuálů výrobce, třeba na tun
     Re: Skialp lyže - parafín16.01.2019
@Geo

Fluor & pasy -- mozna to zalezi na tom, jake pouzivas pasy? Dovedu si predst
      Re: Skialp lyže - parafín17.01.2019
Driv BD, ted K2 (ve skutecnosti Pomoca).
   Re: Skialp lyže - parafín14.01.2019
Fluor bych nepouzival. Nepouzivam ho ani u normalnich lyzi. Rozdil pozna jen profik, vetsina lidi ne
    Re: Skialp lyže - parafín14.01.2019
jak pises. tekute vosky, pokud pominu nejaky turisticky marketingovy produkt, se pouzivaji spis jako
     Re: Skialp lyže - parafín15.01.2019
Tady máš výběr vosků bez fluoru ažaž, můžeš si volit skupenství (doporučuji pevné), velikost, značku
 Re: Skialp lyže - parafín17.01.2019
Rozdíl mezi voskem CH a LF je ve skluzu velký a poznáho každý. LF vosky rozhodně skluznici neníčí, t

 Příruční zavazadlo - lezecký materiál11.01.2019
Měla bych dotaz, jak je to aktuálně s lezeckým materiálem v příručním zavazadle na palubě letadla? Nedáte mi prosím někdo tipy. Letím se společností Vueling do Španělska. Díky moc.
 Re: Příruční zavazadlo - lezecký materiál12.01.2019
Jak co, jak kde... někde nevadí nic, někde je problém... Naposled v Bratislavě jedno lano prošlo bez
  Re: Příruční zavazadlo - lezecký materiál12.01.2019
Souhlas s předchozím článkem. Preventivně nedávám do příručáku lana ani smyčky,kterými by se dala uš
 Re: Příruční zavazadlo - lezecký materiál13.01.2019
Dva az tri se slozime na zavazadlo a tam davame lana, smyce, zelezo, prilby, lekarnicku (nuzky), nuz

 FILIPINY11.01.2019
Ahoj, nebyl jste nekdo na filipinach?
zajimalo by me jestli si mam s sebou brat lezecky nebo jestli se tam daji pujcit?
dekuju

 skialpové vázání Dynafit Beast 1410.01.2019
Zdravím, nemáte prosím někdo zkušenost s vázáním Dynafit Beast 14? děkuji
 Re: skialpové vázání Dynafit Beast 1414.01.2019
Zkus se zeptat na fbk na skialpbazaru. Tam ti odpoví spoustu lidí

 Praha10.01.2019
Kdyby to někoho zajímalo, tak za chvíli začnou lifrovat fetoše z "Kliniky"
 Re: Praha10.01.2019
To sis trochu spetl web, ne? Nebo jakou to ma souvislost s (horo)lezenim?
 Re: Praha10.01.2019
Ajajaj, já vždy zapomenu, jaká tupá a omezená hovada sem chodí otravovat se svými názory.
  Re: Praha10.01.2019
NEKRMIT...!
  Re: Praha10.01.2019
No nevim, predrecnik byl zbytecne jedovaty, nicmene jestli je nekdo tupec a hovado, tak jsou to priz
   Re: Praha10.01.2019
Tahnete s tim na novinky apod. Nutkani lidi s vasim pohledem na svet vsude diskutovat o tom vasem je

 Foto dne 9. ledna09.01.2019
Mládenci, 1. srpna 2015 bylo po 8. květnu protože to bylo po 13. srpnu 2014. Lezete dobře, ale píšete do knížky nesmysly.
 Re: Foto dne 9. ledna09.01.2019
foto 9990 Hore Zdar 2015 Ruka v ruce, navíc jste (někdo před vámi) zapomněli očíslovat výstup Hand i
 Re: Foto dne 9. ledna09.01.2019
no tady v Království se smí až od července, takže jejich HZ oficiálně platí
  Re: Foto dne 9. ledna09.01.2019
V celím ne, část je od května
   Re: Foto dne 9. ledna10.01.2019
Zajimave postřehy, diky. Asi jsme si toho nevsimli.....no tak az tam mozna priste dame Hore zdar za
   Re: Foto dne 9. ledna10.01.2019
no však není psané v Království, ale "tady v Království"

 Foto dne09.01.2019
Autor si asi nevšiml že Hore zdar už tam někdo měl 8.5.2015
 Re: Foto dne09.01.2019
přes zákaz lezení
  Re: Foto dne09.01.2019
No a teď co s tou fotkou. Dva trapasy najednou vystavené na Lezci :)
   Re: Foto dne09.01.2019
Tři - nemá náhodou prsty od mága?
    Re: Foto dne09.01.2019
Čtyři. Na levé straně 27. 6. je cesta Ruka v ruce také, akorát zapsaná z žertu německy a bez čísla.
    Re: Foto dne09.01.2019
divný, měl jsem za to, že Pavel Henke leze bez
     Re: Foto dne10.01.2019
Henke jo..ja ne.

 foto dne07.01.2019
Nebylo by lepší nazvat foto dne : rybaříci na sloupské zátoce ??
 Re: foto dne07.01.2019
Tak co taky jinyho delat na trestne lavici?
  Re: foto dne08.01.2019
Závist:-)? K těm slaňákům se musí dolézt odspodu, aby sis je mohl cvaknout a můžeš si to zkusit v to
   Re: foto dne08.01.2019
Vypelichanej vlku tvoje kecy nemůžou zklamat, v době kdy dělali cestu černých, tak jsi tahal krasový
    Re: foto dne08.01.2019
Prvních 6 slov tvého komentáře dává v kontextu diskuse nad tebou jakýsi smysl. Proč je tam ale ten z
     Re: foto dne09.01.2019
Je tam pro jistotu.😂
    Re: foto dne09.01.2019
ať už si udělal první nebo poslední přelez téhle cesty, tvoje chvástání k vlkovu komentáři je dost m
    Re: foto dne09.01.2019
Honzo tahal a s ohledem na věkový rozdíl není divu, takže to vypelichaný už platí nějaký pátek spíše
     Re: foto dne09.01.2019
To je ale vzboureni na vsi.😂
      Re: foto dne09.01.2019
a jejda, pražáček se ozval
       Re: foto dne10.01.2019
Jinej Honza a Vlk mají pravdu a muj obdiv a souhlas...lezeni v zime je pro borce a ze někdo leze na

 Sbohem, sedmikrásky03.01.2019
Koupím knihu Sbohem, sedmikrásky... Prosím nabídněte.

1   ...   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ledy kolm saigurn
Ahoj. Byl jste někdo letos v kolm saigurn na ledech? Jak na tom jsou? Jak funguje ubytování v chatě? Dá se tam spát v soukromí a přitom ve vlastním spacáku? Kolik to stojí? Dá se tam dojet autem? Dá se tam někde spát v autě na divoko? Máte nějaké jiné postřehy ohledně téhle oblasti? Díky za případné odpovědi. PS: na stránky i na fbk jsem se díval ale v obojím nic moc info nemají a navíc jsem si říkal, že by to mohlo zajímat víc lidí
Kok20:55:18 14.01.2019
odpovědět 
 Re: Ledy kolm saigurn
Čau, byl jsem 3 roky zpátky. V chatě se dá spát v lágru ve vlastním spacáku, ale bylo to s povinnou polopenzí. Dole na parkovišti se asi vegetovat dá, ale šlapat to každý den nahoru by se mi asi moc nechtělo. Jinak ledy jsou fakt kousek od chaty, do půl hodiny max.
 marena12:33:41 15.01.2019
odpovědět 
  Re: Ledy kolm saigurn
V lágru myslíš jako ve společné místnosti? Kolik to s tou polopenzí stálo? Vzal bys na ten výšlap po silnici skialpy? Dík moc za odpověď
Kok13:59:25 15.01.2019
odpovědět 
   Re: Ledy kolm saigurn
Spali jsme na lágru, povinnou polopenzi po nás nechtěli, ale je to pět let zpátky.

Na parkovišti pod chatou se spát dá, od toho parkoviště je to na chatu asi 2 hodiny.

Ledy tam pravděpodobně budou, je to dost vysoko, ale momentálně je to celkem bezpředmětné, je tam za 5 a silnice do Rauris je uzavřená.
retez14:38:24 15.01.2019
odpovědět 
    Re: Ledy kolm saigurn
Chceme jet za měsíc. Lágr je společná místnost? Za 5 myslíš lavinovejch? Ty ledy jsou ohroženy pádem lavin?
Kok15:10:24 15.01.2019
odpovědět 
     Re: Ledy kolm saigurn
za měsíc budou tamní ledy určitě v pohodě- dobře natečené, a do lav. stupně 3 se dají lézt prakticky všechny. za lav. 4 si to musíš už trochu promyslet, ale najdeš, a za lav. 5 je to uzavřený...
švihy16:15:03 15.01.2019
odpovědět 
      Re: Ledy kolm saigurn
Hele, je sice pravda, ze to cislo dost napovi, ale takhle obecne bych to nebral. Situaci je vzdycky dobre zhodnotit na miste a ne se slepe vydavat nekam, protoze kdesi na internetech vyhlasili "jen" lavinovou 3 pro region. Jednak to muze byt lokalne horsi nebo treba i lepsi, ale hlavne ona lavinova 3 je statisticky asi nejhorsi stupen z pohledu poctu mrtvych, pac to lidi casto podceni. Videl jsem na vlastni oci nekolik velkych lavin za jeden den, kdy byla jen 3, a z toho jednu s 500m dlouhym odtrhem o vysce skoro 2m, ktera pohrbila chlapa. Nevim jak je to v te konkretni oblasti o ktere se bavite, ale casto ledy natekaji pod zlaby, ktere jsou idealni pro vysypani.
Radek09:37:58 16.01.2019
odpovědět 
       Re: Ledy kolm saigurn
Při rezervaci se poptej chataře na aktuální podmínky.
Kostěj10:58:42 16.01.2019
odpovědět 
 Re: Ledy kolm saigurn
Ubytování rezervuj v předstihu. Mají celou seisonu narváno. Spali jsme tam jednou, s rezervací, na chodbě na matraci pod sušákem. Aktuální stav ledů, alespoň Hauptfall, který ti napoví jak tam asi je, sleduj na webkameře. Víkendy tam tráví spousta kurzů s guidy, vyplatí se přivstat. https://1url.cz/PMqYN
Když se necháš vyvézt snowtaxi z parkoviště k chatě (5€/2016) můžeš si zpátky půjčit saně.
Kostěj08:15:00 16.01.2019
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192427)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Euroteam 6c Courmayeur
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (38)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1280 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi