Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Kralovany 06.02.2019 Ahoj,
Nebyli jste nekdo v techto dnech v Kralovanech? Jake jsou tam podminky? Jak je natečeno? Díky
  Re: Kralovany 07.02.2019 Dnes jsem byl kousek od Kralovan a vidím to černě.Je moc teplo a všechno teče a padá. A o víkendu bu
Kralovany 06.02.2019 Ahoj,
Nebyli jste nekdo v techto dnech v Kralovanech? Jake jsou tam podminky? Jak je natečeno? Díky
La Sportiva Skwama 06.02.2019 Zdravím, chtěl bych se zeptat na zkušenosti s LS Skwama. Loni jsem si pořídil Solutiony jako sváteční lezečky do skal, a teď bych chtěl apgrejdovat i svoji překližkovou obuv. Solutiony mi opravdu perfektně sedly, s pocitem že lepčí lezečky jsem neměl, ale
  Re: La Sportiva Skwama 06.02.2019 Hodně rozdílná kopyta. Solution celkově úzká bota s výraznou špičkou (do dírek), výzaznější P3 pahrb
    Re: La Sportiva Skwama 06.02.2019 Neřekl bych, že se Skwamy více roztáhnou, ale celkově jsou širší, takže budí dojem větší boty. Osobn
      Re: La Sportiva Skwama 06.02.2019 Souhlasím, s Variantem. skvěle to charakterizoval. Myslím, že se Sqwamama chybu neuděláš. Jen si chv
      Re: La Sportiva Skwama 06.02.2019 Amen :-)
Má zkušenost je překvapivě stejná :-)
Malta vs. Mallorca s malým dítětem 05.02.2019 zdarec,
rozhoduju se mezi lezenim na Malte, nebo Mallorce. Mel by nekdo radu, ktera z danych dvou destinaci je vhodnejsi, kdyz uvazite tyhle pozadavky?
1. Pod skalou nejaky prostor pro 2 leteho prdolu (DULEZITE).
2. Termin: br
  Re: Malta vs. Mallorca s malým dítětem 05.02.2019 S malými dětmi spíš Malta a Gozo, Malorka mi přišla vesměs nepřístupná (blbé nástupy občas popolezan
    Re: Malta vs. Mallorca s malým dítětem 06.02.2019 Papousi dik. Tvoje clanky uz jsem skouknul driv.
  Re: Malta vs. Mallorca s malým dítětem 07.02.2019 S deckem by teoreticky na Mallorce slo urcite par oblasti. Port de Soller, Puig de Garafa, Betlem a
Ledy na Brnčálce 03.02.2019 Ahoj, byl někdo v poslední době lozit ledy na Brnčálce? Jak to tam vypadá? Hlavně teda teď po tomto víkendu, jestli je to v pohodě, co se týče lavin a natečení ledů. Díky H.
  Re: Ledy na Brnčálce 03.02.2019 Ledy pod Svišťovou byly vikend 26.-27.1. slabší. Nastupy v pohodě, sněhu bylo málo. Obávám se, že ak
  Re: Ledy na Brnčálce 04.02.2019 Byli jsme o víkendu ve Velké studené, ledy všeobecně málo natečené (v létě bylo sucho). V neděli to
    Re: Ledy na Brnčálce 04.02.2019 v sobotu nad nulou lavínky sypali. Takže čo malo spadnúť, spadlo.
teraz sa už ochladilo: Bie
        Re: v létě bylo sucho 05.02.2019 já si to vysvětluju tak, že je prostě suchá zima. Ty puklino
          Re: v létě bylo sucho 05.02.2019 Spíš Suchej únor :-D
          Re: v létě bylo sucho 05.02.2019 vcera bylo krasne, dneska je kosa
Čestmír Lukeš 02.02.2019 Ahoj, nemáte někdo informaci, kdy a kde letos bude v ČR mít přednášku Čestmír Lukeš?
děkuji, Petra
  Re: Čestmír Lukeš 02.02.2019 Kdo to je?
    Re: Čestmír Lukeš 03.02.2019 Původem Čech od roku 1971 švýcarský horolezec a cestovatel. Byl na lezci od něj krásný seriál o Eigr
Průkazy ČHS 31.01.2019 Ahoj, pokud je mezi Vámi ještě někdo koho zajímají plastové karty ČHS.
To:info@horosvaz.cz
Dobrý den,
rád bych se zeptal jaký má ČHS důvod k nákladnému vystavování plastových karet každý rok? Vždyť se nabízí levnější
  Re: Průkazy ČHS 31.01.2019 Přelepky posílá i KČT, a to mají podstatně více členů, než ČHS.
    Re: Průkazy ČHS 31.01.2019 A vydrží ty přelepky, když oškrabáváš kartou sklo na autě?
      Re: Průkazy ČHS 31.01.2019 Proč jsou karty vůbec plastové, papír je lehčí, zabere míň místav peněžence. O ekologii ani nehovoří
        Re: Průkazy ČHS 01.02.2019 Plastova je lepsi ze se nerozpadne ve vode a to skrabani je dalsi bonus. Ovsem menit ty karty kazdy
          Re: Průkazy ČHS 01.02.2019 OEAV dělá papírové a nikdy se ve vodě nerozmáčí ani nerozpadnou. Je to Tyvek nebo nějaký podobný mat
            Re: Průkazy ČHS 01.02.2019 Tyvek a podobné materiály bych nenazýval papírem. Je to taky plast, jen ho je méně než na klasické p
              Re: Průkazy ČHS 01.02.2019 Tyvek papir samozrejme neni, ale alpenverein je rekl bych papir, ne? Kazdopadne je to asi jedno, slo
          Re: Průkazy ČHS 01.02.2019 S alpenvereinem uz jsem zazil lecos a s promacenim jsem fakt problem nemel..
  Re: Průkazy ČHS 31.01.2019 Tiskárna na karty je k vidění na sekretariátě.
  Re: Průkazy ČHS 01.02.2019 taky si myslím, že zrovna lezci by mohli podporovat ,,co nejmíň plastu v okolí,,..
    Re: Průkazy ČHS 02.02.2019 však není problém prošlou kartu dát do kontejneru na plast.
      Re: Průkazy ČHS 02.02.2019 Zakladem je omezit vyrobu novych plastu a ne vse zduvodnovat tim "vsak ty lidi to mohou vyhodit
        Re: Průkazy ČHS 02.02.2019 Tak hlavně výjezdy za lezením, že? Vlakem už dnes jezdí málokdo
          Re: Průkazy ČHS 02.02.2019 to bohužel omezit neumím, ikdyž se snažím vždy nabrat do auta co nejvíce lidí. Ale omezit plasty mi
            Re: Průkazy ČHS 02.02.2019 Jednou koupis makrelu v kauflandu a uvnitr prukazku PVC CHS jako kdyz najdes :)
              Re: Průkazy ČHS 02.02.2019 To je pravda a makrelu z Kauflandu v plastovym obalu zase zduvodnim kartou CHS, takze ta je taky v p
                Re: Průkazy ČHS 03.02.2019 tak se vratte na stromy..jinak se asi reagovat neda.
                  Re: Průkazy ČHS 03.02.2019 Píšu ze stromu, je tu lepší signál.
Ledy Mařenka 31.01.2019 Máte někdo info, jak to vypadá s ledem na Mařence?
Díky
  Re: Ledy Mařenka 31.01.2019 Byli jsme to okouknout minulý týden a nic moc, resp. spíš nic a padalo to dolů. Ale dali jsme dvě kr
Alex Honold 28.01.2019 Ahoj, neví někdo kdy bude v kině film Free solo?
Nepodařilo se mi to vyGooglit...
Dík za info.
Ať to leze !
Finále Ligure 28.01.2019 Ahoj. Jaký je aktuální průvodce pro Finále Ligure? Našel jsem dva relativně nový, tak nevim který koupit.
Martin
  Re: Finále Ligure 28.01.2019 nevim zda je nejaky aktualnejsi. nez co mam, ale kupoval jsem ho minuly silvestr. je to od versante
    Re: Finále Ligure 28.01.2019 Řeším, jestli koupit Finále 8.0 a nebo Finale Climbing 2017
      Re: Finále Ligure 28.01.2019 Byl jsem ve Finale s průvodcem od Versante Sud a občas tam byly pohádky. Najít podle toho vícedélkov
        Re: Finále Ligure 28.01.2019 my lezli spustu vicedelek podle versante (rozumej finale climbing) a vsechno jsme vpohode nasli.
          Re: Finále Ligure 28.01.2019 My pod tím hodinu běhali v lese jak dementi a cesta začala souhlasit s topem až od třetí délky :-)
            Re: Finále Ligure 29.01.2019 Dement běhá po údolí, lezec hledá cestu a tu si musí vždycky najít! Topo netopo!
              Re: Finále Ligure 30.01.2019 machry machry machrajda...
  Re: Finále Ligure 28.01.2019 jak je to teď vůbec s kempem?
    Re: Finále Ligure 29.01.2019 1
...
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
...
2263
La Sportiva Skwama Zdravím, chtěl bych se zeptat na zkušenosti s LS Skwama. Loni jsem si pořídil Solutiony jako sváteční lezečky do skal, a teď bych chtěl apgrejdovat i svoji překližkovou obuv. Solutiony mi opravdu perfektně sedly, s pocitem že lepčí lezečky jsem neměl, ale nevím jestli na překližku (boulder i lano) nekoupit o něco měkčí, tedy ty skwamy. Máte někdo zkušenost s touto kombinací, srovnání Skvwama vs. Solution? Na zahraničních fórech jsem čet že Skwamy se víc roztáhnou. Jak je to s podlepením? (ta díra v podrážce?) Na webech ke Skwamám píšou něco o systému snadného nazouvání či co, opravdu se obouvají lépe než třeba Solition? Gray08:40:03 06.02.2019odpovědět
  Re: La Sportiva Skwama Hodně rozdílná kopyta. Solution celkově úzká bota s výraznou špičkou (do dírek), výzaznější P3 pahrbek za skrčenými prsty, menší a trochu méně citlivá pata, Skwama výrazně široká bota (lépe se obouvá), špička více do placata, vhodnější na lišty (mají i tlustší gumu, osobně mi lépe hranily), P3 hrbol neznatelný, ale po podlepu se prohnutí zachová, trochu větší a citlivější pata. Variant 12:08:47 06.02.2019odpovědět
    Re: La Sportiva Skwama Neřekl bych, že se Skwamy více roztáhnou, ale celkově jsou širší, takže budí dojem větší boty. Osobně doporučuji rozhodně vzít Skwamy o půl čísla menší. Prsty budou srolované jak hovado, ale celková nacpanost nohy v lezečce bude stejná. Variant 12:13:34 06.02.2019odpovědět
      Re: La Sportiva Skwama Souhlasím, s Variantem. skvěle to charakterizoval. Myslím, že se Sqwamama chybu neuděláš. Jen si chvíli budeš zvykat. Steve 14:10:14 06.02.2019odpovědět
      Re: La Sportiva Skwama Amen :-)
Má zkušenost je překvapivě stejná :-) 18:10:13 06.02.2019odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: