Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
21.Novák 2688
22.Bernard 2632
23.X. 2532

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230731 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most
Dap Sport - Hradec Králové
Boulder Klub Pentagon - Tábor

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bridwell - posledne interview s legendou23.02.2019
Jim Bridwell a jeho posledne interview den pred tym, ako upadol do komy.
https://youtu.be/ysF9wx4X08A
 Re: Bridwell - posledne interview s legendou23.02.2019
Dík za link. Hodně zajímavý. Byl to sekáč.
 Re: Bridwell - posledne interview s legendou24.02.2019
Borec do poslední chvíle - Balls to the wall :-)

 Hodinky na Rovišti20.02.2019
Ahoj,

pokud jste někdo našel po víkendu 15.-17.2.
dětsky vypadající dámské hodinky na Rovišti (možná i v některém z lomů u Velké), budu ráda, když se ozvete. Je to levný šunt, ale měla jsem je ráda. 
Dík!
 Re: Hodinky na Rovišti21.02.2019
Jojo, našel. ;-)
  Re: Hodinky na Rovišti21.02.2019
No fakt dobry, snad 3 hodiny jsem valel smichy! :-DDDDD Kluci uz to sem nepiste nebo to fakt nedam.
   Re: Hodinky na Rovišti22.02.2019
mě spíš zaráží, že někdo po někom sbírá odpadky a pak to ty lidi chtějí ještě zpátky.
    Re: Hodinky na Rovišti22.02.2019
Jaký odpadky... Vždyť to byly Swarovski s takovým růžovým drahokamem. Jdou mi k expreskám!
     Re: Hodinky na Rovišti23.02.2019
..
     Re: Hodinky na Rovišti23.02.2019
No ty vole Jaryne, ty fakt valis, prosiiiim vic!!!!
      Re: Hodinky na Rovišti24.02.2019
To bys musel někde něco utrousit... ;-))

 Podmínky okolo Teryny18.02.2019
Ahoj, víte někdo jaké jsou podmínky na lezení okolo Teryny (cesty mix okolo 3-4 UIAA)? Jsou nateklé ledy? Dá se chodit k nástupům bez lyží?
Díky za info

 skialpy pro dítě17.02.2019
Zdar, rád bych zde probral s p.t. diskusním fórem otázku skialpů pro děti.

Mám syna (130 cm, 27 kg) a ten se nechal slyšet, že běžky jsou otrava a kloužou a bobě se ba nich jezdí z kopce a že by chtěl skialpy.

Zde mám několi
 Re: skialpy pro dítě17.02.2019
Sjezdovkové přezkáče ano. Pro prcky se stejně jiné nedělají. Doporučuji co nejlevnější z bazaru, pro
  Re: skialpy pro dítě21.02.2019
Skialpovy boty ve velikosti EU36 se rozhodne delaj, ma je pritelkyne.
   Re: skialpy pro dítě22.02.2019
Tak to už nemluvíme od dětech, které poprvé stoupnou na skialpy, ale teenagerech. Já si představoval
    Re: skialpy pro dítě22.02.2019
Honza psal "syn má nohu cca 35 - 36" ;-)
    Re: skialpy pro dítě22.02.2019
Synovi je 9 a nohu má 35. Na sjezdovky má teď třeba přezkáč 38 a nepadá mu.
     Re: skialpy pro dítě22.02.2019
Přičemž mluvíme o tom, že by si poprvé stoupnul na skialpy.
 Re: skialpy pro dítě17.02.2019
mám to obráceně. takže jsem děti opakovaně trýznil skialpy, nějak to dali, borůvkovej knedlík zbašti
  Re: skialpy pro dítě17.02.2019
Běžky jsou jenom pro děti, které pochopí krásu masochismu. Což nastává obvykle ve věku až po dvacítc
   Re: skialpy pro dítě17.02.2019
Musim se priznat ze ty skialpovy vlozky a sjezdovy prezkace mi zavanej spis sadismem. Ve velikosti 3
    Re: skialpy pro dítě18.02.2019
ale jo, von to sadismus samozřejmě je. ty vložky do vázání zvednou nohu o pár čísel vejš nad lyži a
     Re: skialpy pro dítě18.02.2019
Nejlepsi je, a razi to dost lidi - muzes to treba uspesne okoukat v Rakousku - na freeridovej svah v
      Re: skialpy pro dítě18.02.2019
to bys koukal, kde jsem tuhle sobotu potkával v Krkonoších hojné exoty na skialpech. třeba na kládov
       Re: skialpy pro dítě18.02.2019
No jo, zoufale krajinne podminky casto zadaji zoufale ciny. Ale obecna pravidla, treba pro vylet do
  Re: skialpy pro dítě17.02.2019
Tak vem deti na nejaky sjezdy (jsou i u nas), at diky tome nemaji o tom sportu naprosto zkreslenou p
 Re: skialpy pro dítě17.02.2019
Dokud jsou deti maly, tak by se mely ucit klasiku (a plavat). Ve starsim veku ten pohyb nejde tak do
  Re: skialpy pro dítě17.02.2019
klasika (mluvíme-li o běžkách) je dávno mrtvá, aspoň tedy z hlediska sportovního (romantické ťapání
   Re: skialpy pro dítě17.02.2019
Počkej, až s dcerunkou vyrazíš do ÚKDŽ na prodlouženou! Mazurka, menuet a vogeltanz jdou furt základ
   Re: skialpy pro dítě18.02.2019
Kolik borců to celé odsoupaží?
    Re: skialpy pro dítě19.02.2019
112363
 Re: skialpy pro dítě17.02.2019
Na vyzkouseni staci normalni detske lyzaky, vlozka do vazani a stare pasy.
Pokud ho to chyti,
  Postřeh z Alp18.02.2019
Táta na skyalpech, za ním synátor (6-7 let) na běžkách s pásama, podpora gumicukem. Táta na báglu dě
   Re: Postřeh z Alp18.02.2019
Tak zažil jsem s dětmi v terénu mnohé, ale brát s sebou pro ně dvoje lyže, to mě nikdy nenapadlo - t
  Re: skialpy pro dítě18.02.2019
"krusta nebo fouknuta deska" kdo by s deckem (i bez decka) do takoveho terenu chodil na fr
   Re: skialpy pro dítě18.02.2019
kdo by tam chodil? každej kdo musí plánovat. většinou máš víkendy a dovolenou a proti tomu prázdniny
    Re: skialpy pro dítě19.02.2019
No jo, to je ta uboha mentalita dnesni doby. Porad nejaky navstevy u babicek, rodine seslosti a na t
    Re: skialpy pro dítě19.02.2019
Za vyklidněnou psí povahu se rozhodně nepovažuju (anebo špatně chápu, co to je), ale vzhledem k tomu

 Skúsenosti s lanami Ocun a SR14.02.2019
Ahojte, aké máte skúsenosti s lanami Ocun a Singing rock? Od Ocunu ma zaujíma Spirit 9,5 a Cult 9.8 mm a od SR Hero 9.6. Vďaka
 Re: Skúsenosti s lanami Ocun a SR14.02.2019
Oboje v pohodě, záleží na tom jak moc lezeš a hlavně jak moc padáš. Jestli padáš hodně na stěně nebo
 Re: Skúsenosti s lanami Ocun a SR14.02.2019
Oboje v pohodě, záleží na tom jak moc lezeš a hlavně jak moc padáš. Jestli padáš hodně na stěně nebo
 Re: Skúsenosti s lanami Ocun a SR14.02.2019
Ahoj, loňskou sezonu jsem hodně lezl na Ocun Spirit a musim říct, že jsem byl dost příjemně překvape
  Re: Skúsenosti s lanami Ocun a SR16.02.2019
Ocun se nevyrábí u SR ani Tendonu. Osobně mam Cult 9,8 a naprostá spokojenost, někde se ten vývoj a
 Re: Skúsenosti s lanami Ocun a SR17.02.2019
SR hero, po roce lezeni v pohode (pisek, skalky)

 Česká čárka13.02.2019
Vádí nevadí Vám očárování Wadi Rumu?
České výškové grafiti jedou do celého Mundu
protáhnout novou čáralinku na každém BigVolu.

 Re: Česká čárka13.02.2019
Spise mi vadi, ze jsi trotl.
  Re: Česká čárka13.02.2019
Spíš by mě zajímalo jak tam drží ty nýty? To je písek ne? Ten na expandky není moc dobrý ne?
   Re: Expanzni nyt v piskovci13.02.2019
Tohle by me take zajimalo. Uz jsem nad tim jednou premyslel. Nedavno jsem videl fotky od kamarada z
    Re: Expanzni nyt v piskovci13.02.2019
hoši, já nevim ale zkuste si trošku rozšířit obzory a nastudovat nějaké základy..dobře - písek - sam
     Re: Expanzni nyt v piskovci13.02.2019
Obzory rozsiruju porad, protoze je porad neco co se clovek muze naucit, to jo... Ale tvrzeni, ktere
      Re: Expanzni nyt v piskovci13.02.2019
tak vidím, že víš o co jde.. tak sem jen
asi nepochopil ten dotaz.. o tom, že borháky jsou
       Re: Expanzni nyt v piskovci14.02.2019
Ja mam prave pocit, ze to "vyhnivani" je do znacne miry eroze skaly v miste kde je nyt nav
      Re: Expanzni nyt v piskovci13.02.2019
Jordánsko je chudá rozvojová země. Natrefil jsem tam jen asi na dva lepený slaňáky a jinak je to tam
  Re: Česká čárka //13.02.2019
Brits are helpless trotles
 Re: Česká čárka13.02.2019
Lepit lze samozřejmě i jednotlivými patronami. Italové na to mají takový vehement, který pasuje do S
  Re: Česká čárka13.02.2019
Dali jich tam 160 nebo kolik, to se zalepit prodraží.
 Re: Česká čárka14.02.2019
nebo to můžou přelízt po nýtech a pak to proslanovat a vyměnit za lepený borky. nýty jim zůstanou ne
  Re: Česká čárka14.02.2019
při tempu půldruhé délky za den bych viděl jako realistické dávat dočasné rozpěrné kotvy a ty vždyck
   Re: Česká čárka14.02.2019
Petzl už dělá expanzní vyjímatelný nýt, vrtá se stejná díra, do jaké pak osadíš třeba bh od Singing
    Re: Česká čárka14.02.2019
jako rozpěrné kotvy jsem spíš měl na mysli něco jako omo kotvy, čili věc poměrně blbuvzdornou na prů
     Re: Česká čárka14.02.2019
No jo, ale vrtat šestnáctku díru v počtu 80 ks v 10 délkách nad sebou je zas úlet - vzhledem k akumu
      Re: Česká čárka14.02.2019
nebo je samozřejmě variantou dávat prvovýstupové nejty silně podvyživené, třeba krátké osmičky, a mí
       Re: Česká čárka14.02.2019
To už ale znamená víc vybavení. Když nýtuješ, nebereš lepidlo, pistoli. To jsou (s plnou kartuší) dv
        Re: Česká čárka14.02.2019
Hele ještě je možnost dát tam expanzku nýt v kombinaci s lepidlem nebo kapslí. Moc se do nedělá ale
         Re: Česká čárka14.02.2019
To jako že normální nejt natlučeš a dotáhneš do lepidla? To mě nikdy nenapadlo.
          Re: Česká čárka15.02.2019
to mi přijde jako technicky strašná blbost. tedy dávat nejt do díry správného průměru, a cpát tam je
           Re: Česká čárka15.02.2019
Jo, vrtalo mi to hlavou, odhadoval bych, že do díry správného průměru nýt do předem namáčknuté chemi
  Re: Česká čárka14.02.2019
Ve velké stěně je lepidlo skutečně logistický problém. V Alpách jsem používal do žuly vrtané nerezov
   Re: Česká čárka14.02.2019
No jasně nerez nýt + žula, stačí pár cm, ale písek to je o co tu běží ;-)
   Re: Česká čárka15.02.2019
alpskej genussovej standard s (nerezovými) nejty v délce a jedním nejtem a jedním lepeným (do skleně
    Re: Slovenská čárka17.02.2019
Tak po pětidenním lezeni mimo civilizaci si myslím, že tato diskuze má jasný sexuální podtext a nepo
     Re: Slovenská čárka17.02.2019
Slováci jsou asexuálové tak bych je to toho netahal, oni milujou jen chlast!

 Česká čárka13.02.2019
Vádí nevadí Vám očárování Wadi Rumu?
České výškové grafiti jedou do celého Mundu
protáhnout novou čáralinku na každém BigVolu.


 mrtvy tah a lezeni12.02.2019
mrtvy tah a lezeni - kulturisti to maji jako jeden ze zakladnich, hmotu nabirajicich cviku. Czo vetsina lezcu nechce. Ale ja si nejka nemuzu pomoct, a rek bych ze ucinek na zpevneni spodnich zad je proste uzasnej.  Nejake zkusenosti/nazory?
 Re: mrtvy tah a lezeni12.02.2019
pro lezeni to je mrtvy
  Re: mrtvy tah a lezeni12.02.2019
nemyslim zeje to tak definitivni
   Re: mrtvy tah a lezeni12.02.2019
Pro lezce, pokud potřebuješ zpevnit spodek zad, jsou určitě jednodušší a bezpečnější cviky. Jo, je t
    Re: mrtvy tah a lezeni12.02.2019
Jde li vylozene o to ze mas strach co si mysli okoli, neni problem to delat doma.
     Re: mrtvy tah a lezeni12.02.2019
Ale mam pocit ze pro hobby lezeni dostacuji cviky bez cinek - vlastnim telem, kruhy, hrazda... Cinky
    Re: mrtvy tah a lezeni12.02.2019
Mrtvy tah je absolutne bezpecny, ked vies, ako ho cvicit. To ty evidentne nevies.
     Re: mrtvy tah a lezeni12.02.2019
Ty jsi čím dál chytřejší, Náčelníku. Šéfa si určitě pamatuješ a ten by ti pár příkladů od svých znám
      Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Placas uplny hovna.

Mrtvy tah je naprosto bezpecny pokud ho vykonavas spravnou techni
    Re: mrtvy tah a lezeni12.02.2019
Co je na mrtvem tahu nebezpecne? (nebavim se o nebezpeci, ktere si privozujes sam, ze neco delas upl
     Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Tak hlavně asi ty váhy, co zvedáš. Předpokládám, že to nebudeš cvičit s holou tyčkou. Stejně tak 100
      Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Ne. Vahy zvedas adekvatni svemu vykonu a narocnosti pohybu. Na tyhle vahy pri tomto pohybu jsme desi
       Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Expert určitě ne, ale železo jako doplněk mě baví (nemyslím tím stroje).
      Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Castecne mas pravdu, ale

O vaze jako takovy to neni, 1000x 10kg mrtvola se spatnou te
       Re: mrtvy tah a lezeni18.02.2019
Když si občas zaběháš nebo zalezeš, a dáš tomu na svoje možnosti max, nic moc se ti nestane. Pokud s
        Re: mrtvy tah a lezeni18.02.2019
Stejne jako pri jakykoliv jiny cinnosti kterou delas blbe. Dost lidi konci na rehabkach kvuli lezeni
    Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Mozna je jen neznam. Ale neco znam.. jak ciste s vlastni vahou, tak s pomuckami ala trx. Ale prijde
 Re: mrtvy tah a lezeni12.02.2019
Mrtvy tah je jeden z nejvice komplexnich cviku. Zapojuje se pri nem hromada svalu. A urcite bych ho
 Re: mrtvy tah a lezeni12.02.2019
Benčuj, dřepuj, tahej
  Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
aneb korteho trenink aneb trenink ciste na nakopnuti tela aby zaclo rust.
   Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Hele plati vcelku vsemi uznavane pravidlo:

Chces vypadat jako powerlifter, zer jako
   Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
telo roste pokud mu das dostatek fyzickyho stresu ve forme silovyho treninku (od kalisteniky az po o
    Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
zajimavy, diky. Jen si mi zrovna skrknul mrtvej tah z treninku.
     Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Hele jestli ti sedi, mas techniku +- vcajku a zvladas ho odregenerovat, tak proc ne. Pokud mas pocit
      Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Mluvis mi celkem z duse. I kdyz tma ma nalozno o kus min nez rikas, tak to prave nahazuju dycky jak
      Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Dělám trenéra ve fitku už 15 let. Lezu od mala a že bych potřeboval k něčemu mrtvolu či velké váhy z
       Re: mrtvy tah a lezeni14.02.2019
Hola mocny Karesaku! Diky za info!

hodne s tebou souhlasim. I kdyz u me jsou ty nizky
       Re: mrtvy tah a lezeni14.02.2019
Prijed k nam do Fyziogym Cooper a my te naucime i to, jak udelat technicky korektne vic jak 30 zhybu
        Re: mrtvy tah a lezeni14.02.2019
hehe. Shybu kdyz se naseru dam 60. Ale jsem vetsinou klidny clovek (nebo parodie na clvoeka), a 10x1
        Re: mrtvy tah a lezeni18.02.2019
Ty precizně provedené shyby, je to potřeba k lezení?
       Re: mrtvy tah a lezeni14.02.2019
Only sith thinks in absolutes.

Aneb to ze ty to ctes deterministicky neznamena ze to
        Re: mrtvy tah a lezeni14.02.2019
Nemyslim ze karesak mluvi v absolutnim. (Ale ja ho mam zidealizovanyho :) ). Myslim ze si z jeho pri
        Re: mrtvy tah a lezeni15.02.2019
Tak nejak...
   Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
maximalky a ne korte.Nezer jak prasa a nenaberes
   Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
maximalky a ne korte.Nezer jak prasa a nenaberes
   Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
maximalky a ne korte.Nezer jak prasa a nenaberes
    Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
ok:)
 Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
já myslím, že pro člověka pracujícího v kanceláři, to může být dobrý si jednou tejdně udělat pár mrt
  Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Se swingama bych opatrnej. A hlavne at zadneho lezce (kohokoliv) nenapadne provozovat cross-fitove s
   Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Proč?
    Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
protoze moc neposiluji a hodne likviduji ramena a lokty. Myslim ze devastace loktu a ramen z normaln
    Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
tvl proc asi

Protoze na to za:

a) naprosta vetsina lidi nema silu. Ja
  Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
nesmysl

tgu ani kb swingem nezatizis erektory a stabilizatory patere ani zdaleka tak
   Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
TGU techniku te nauci ve Fyziogym Cooper. Prijed a nebudes litovat.
    Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Koukam na vas web .. vam bych veril kdybych potreboval, akorat na tom jeste nejsem financne tak abyc
    Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Ha, sice oklikou, ale už jsme doma :-D
     Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
no ume doma to fakt neni....
 Re: mrtvy tah a lezeni13.02.2019
Kolik máte vylezeno, experti? Max 7c+.
  Re: mrtvy tah a lezeni14.02.2019
uz jen vdavne minulosti... Ale z blbosti meho dotazu je zrejme ze to nikdy nebylo vic
  Re: mrtvy tah a lezeni14.02.2019
To je prosim relevantni k dotazu OP jak ty vemeno?
   Re: mrtvy tah a lezeni14.02.2019
Me to nahodou prislo relevantni (idkyz blbe poozney)
Jinak bude o mrtvym tahu mluvit nekdo kd
 Re: mrtvy tah a lezeni15.02.2019
myslim že ti rozumim, sám mám hodně pozitivní zkušenost s přenosem kyčelního ohybu do jiných aktivit

 Friendy - srovnání velikostí12.02.2019
jednou jsem tu zahlédl odkaz na srovnání velikostí friendů různých značek. Nevíte někdo, kde bych to našel? Díky
 Re: Friendy - srovnání velikostí12.02.2019
Tady neco je.
  Re: Friendy - srovnání velikostí12.02.2019
Diky, měl jsem za to, že to bylo české, včetně KOUBŮ , Rockempirů. Ale možná se pletu.
   Re: Friendy - srovnání velikostí13.02.2019
Kouba a Rock Empire jedno jest, BD bych nebral... daleko lepší jsou DMM ;-), vychytanější, levnější,
    Re: Friendy - srovnání velikostí14.02.2019
     Re: Friendy - srovnání velikostí14.02.2019
Starší modely, ale furt parádní, na volné lezení. Nové mají ještě vychytávku v podobě rozdělení styč
      Re: Friendy - srovnání velikostí14.02.2019
Začátečnická výbava je ideálně 1-2-3-4 dle potřeby zdvojit. 0, 00 se taky hodí no malých spár + sada

 Reset hesla na Lezec.cz10.02.2019
Jak lze u svého účtu požádat o reset hesla, když jsem ho zapomenul?
 Re: Reset hesla na Lezec.cz10.02.2019
Napiš adminovi mailem (třeba mně standa @ lezec.cz), pošle Ti nové, které si pak změníš.
  Re: Reset hesla na Lezec.cz10.02.2019
Odepisoval jsem na hromadný mail HoPovi, asi propadlo... Pošlu i tobě, díky.

1   ...   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 mrtvy tah a lezeni
mrtvy tah a lezeni - kulturisti to maji jako jeden ze zakladnich, hmotu nabirajicich cviku. Czo vetsina lezcu nechce. Ale ja si nejka nemuzu pomoct, a rek bych ze ucinek na zpevneni spodnich zad je proste uzasnej.  Nejake zkusenosti/nazory?
judovana13:37:04 12.02.2019
odpovědět 
 Re: mrtvy tah a lezeni
pro lezeni to je mrtvy
smazak s tatarkou13:52:14 12.02.2019
odpovědět 
  Re: mrtvy tah a lezeni
nemyslim zeje to tak definitivni
judovana14:30:00 12.02.2019
odpovědět 
   Re: mrtvy tah a lezeni
Pro lezce, pokud potřebuješ zpevnit spodek zad, jsou určitě jednodušší a bezpečnější cviky. Jo, je to jeden ze základních cviků, ale s malou váhou budeš za pitomca a velkou už dost lidí "odneslo"...
16:43:53 12.02.2019
odpovědět 
    Re: mrtvy tah a lezeni
Jde li vylozene o to ze mas strach co si mysli okoli, neni problem to delat doma.
17:07:18 12.02.2019
odpovědět 
     Re: mrtvy tah a lezeni
Ale mam pocit ze pro hobby lezeni dostacuji cviky bez cinek - vlastnim telem, kruhy, hrazda... Cinky snad jen pro kpenzaci a to lehke jednorucky.
17:08:22 12.02.2019
odpovědět 
    Re: mrtvy tah a lezeni
Mrtvy tah je absolutne bezpecny, ked vies, ako ho cvicit. To ty evidentne nevies.
Tah-sha-tunga18:31:15 12.02.2019
odpovědět 
     Re: mrtvy tah a lezeni
Ty jsi čím dál chytřejší, Náčelníku. Šéfa si určitě pamatuješ a ten by ti pár příkladů od svých známých řekl, jak se borci zmršili třeba při tahu a určitě věděli, jak na to. Tvoje
Rybana :)20:30:41 12.02.2019
odpovědět 
      Re: mrtvy tah a lezeni
Placas uplny hovna.

Mrtvy tah je naprosto bezpecny pokud ho vykonavas spravnou technikou.

Je na to, a na drep, X publikovanych peer review studii.

Vyzkumu prokazujiciho opak je nula. Respektive tech par nesmyslu z minulusti bylo vyvraceno.
11:45:36 13.02.2019
odpovědět 
    Re: mrtvy tah a lezeni
Co je na mrtvem tahu nebezpecne? (nebavim se o nebezpeci, ktere si privozujes sam, ze neco delas uplne blbe)
21:23:03 12.02.2019
odpovědět 
     Re: mrtvy tah a lezeni
Tak hlavně asi ty váhy, co zvedáš. Předpokládám, že to nebudeš cvičit s holou tyčkou. Stejně tak 100% správnost provedení cviku je spíš teorie. Když to budeš dělat na 90% správně (a pocitově pořád dobře), s váhou blízko svému limitu a s nějakou předchozí únavou, tak nějaká malá šance tu je vždycky. Stejně tak shybování či campusování je v pohodě, dokud se neozvou ramena/lokty/prsty.
08:20:47 13.02.2019
odpovědět 
      Re: mrtvy tah a lezeni
Ne. Vahy zvedas adekvatni svemu vykonu a narocnosti pohybu. Na tyhle vahy pri tomto pohybu jsme designovany.

Mimochodem, cvicil si nekdy s zelezem? Cvicil si nekdy mrtvy tah? Tvaris se jako expert, tvoje vyjadreni zneji spis jinak.
09:59:40 13.02.2019
odpovědět 
       Re: mrtvy tah a lezeni
Expert určitě ne, ale železo jako doplněk mě baví (nemyslím tím stroje).
10:11:07 13.02.2019
odpovědět 
      Re: mrtvy tah a lezeni
Castecne mas pravdu, ale

O vaze jako takovy to neni, 1000x 10kg mrtvola se spatnou technikou ti prasi telo stejne jako 1x 100kg mrtvola.

Jasne nikdo nema 100% techniku, teda nekdo jo, jsou lidi co zvedaj stovky kil pravidelne celej zivot..

Ale to bys nesmel delat nic.

Behani bez 100% techniky ti zprasi nohy a zada. Lezeni bez 100% techniky ti zprasi ramena, atd.
16:16:58 13.02.2019
odpovědět 
       Re: mrtvy tah a lezeni
Když si občas zaběháš nebo zalezeš, a dáš tomu na svoje možnosti max, nic moc se ti nestane. Pokud se budeš snažit zvednout něco pro sebe těžkýho a budeš se křivit, tam máš potom velkou šanci jít (nechat se odvezt) rovnou na rehabku
09:17:22 18.02.2019
odpovědět 
        Re: mrtvy tah a lezeni
Stejne jako pri jakykoliv jiny cinnosti kterou delas blbe. Dost lidi konci na rehabkach kvuli lezeni.
15:31:15 18.02.2019
odpovědět 
    Re: mrtvy tah a lezeni
Mozna je jen neznam. Ale neco znam.. jak ciste s vlastni vahou, tak s pomuckami ala trx. Ale prijde mi ze mrtvola je proste komplexni a me nejvetsi ucinek. Jeji ryzika jsou mi znama. Ale nejvic me co se lezeni tyce trapi narust svalove homty kolem prdele {z mrtvoly, ne z kancelare} :)
judovana07:49:36 13.02.2019
odpovědět 
 Re: mrtvy tah a lezeni
Mrtvy tah je jeden z nejvice komplexnich cviku. Zapojuje se pri nem hromada svalu. A urcite bych ho pro lezeni, ostatne jako dalsi cviky s zelezem, zaradil. Cviky s zelezem jsou pro telo dobry stimul (napr. i pro spalovani tuku), ktery se mu jen pri lezeni rozhodne nedostava. Je dobre si zazit techniku s mensimy vahami (cca pod 50 kg, dle vykonnosti) a postupovat jemne nahoru. A za hmotu budujici bych mrtvy tah nenazval. Hmotu budujici je spis strava..
21:21:45 12.02.2019
odpovědět 
 Re: mrtvy tah a lezeni
Benčuj, dřepuj, tahej
trenbolon21:28:22 12.02.2019
odpovědět 
  Re: mrtvy tah a lezeni
aneb korteho trenink aneb trenink ciste na nakopnuti tela aby zaclo rust.
judovana06:50:02 13.02.2019
odpovědět 
   Re: mrtvy tah a lezeni
Hele plati vcelku vsemi uznavane pravidlo:

Chces vypadat jako powerlifter, zer jako powerlifter; chces vypadat jako lezec, zer jako lezec.

Kdyz nebudes zrat, tezko narostes. To nastartovani tela, ktere zminujes, je dano zvysenou produkci testosteronu. Coz je vec, ktera snad nevadi ani lezcum. Navic, tyhle nakopavaci cviky, zrychluji metabolismus a ve studiich se casto ukazaly jako efektivnejsi pro spalovani tuku nez kardio.
10:05:35 13.02.2019
odpovědět 
   Re: mrtvy tah a lezeni
telo roste pokud mu das dostatek fyzickyho stresu ve forme silovyho treninku (od kalisteniky az po olympijsky vzpirani) a k dispozici prostredky pro regeneraci (vyziva, spanek)

neni zadnej 'nakopovaci' trenink, to je snuska kecu od evangelistu a lidi co potrebuji neco prodat, dalsi to zas jen papouskujou protoze to zni dobre, vyzkum mluvi jasne.. jestli chces trosicku vetsi hladinu hormonu anabolicky a anti katabolickych hormonu, nejefektivnejsi jsou 'compound' (vice kloubni) cviky s volnou velkou vahou (bench, drep, mrtvola ale i shyby, kliky na bradlech, pritahy v predklonu, rumuny, atp). ... A je uplne jedno jakej program zvolis.

Nemluve o tom ze rozdil v hladine Testaku je mezi 6 a 8h spanku denne mnohem mnohem vetsi, tam se bavime klidne o polovicni hladine jako dan za 2h mene spanku, trenink da navic max par desitek procent. To samy plati proto nebejt vyzrany prase. To samy plati proto nebejt v kalorickym deficitu.
11:59:18 13.02.2019
odpovědět 
    Re: mrtvy tah a lezeni
zajimavy, diky. Jen si mi zrovna skrknul mrtvej tah z treninku.
judovana13:46:06 13.02.2019
odpovědět 
     Re: mrtvy tah a lezeni
Hele jestli ti sedi, mas techniku +- vcajku a zvladas ho odregenerovat, tak proc ne. Pokud mas pocit ze ti to zbytecne zatezuje uchop, tak za 150 kup trhacky.

Ja treba 'lehky', tj. 60kg po 6-10 opakovani (pri maximalce kolem 200kg), zarazuju kdykoliv zacnnou problemy se zadama.

Jestli chces jet 'hybrid' trenink a lezeni je porad priorita, a nejsi nasypanej, tak bych ti doporucil nejakej lifterskej program s malym objemem a jeste ho trosku roztahnul.

tj. treba starting strenght, greyskulllp, akorat bych misto den pauzy dal dva dny. Mrtvoly bych po par mesicich, kdy se dostanes pres 100kg tak uz pak jedine s trhackama ... a pak tak po pul roce roce, az uz vycerpas kapacitu pro linearni progressi (.. uz nedokazes pravidelne pridavat vahu), bych presel na wendlerovo 5/3/1

Z moji zkusenosti to docela solidne pomuze v lezeni, obecnej silovej trenink ma benefity pro kazdyho sportovce, proto dneska zveda skoro kazdej vrcholovej atlet a za obecny standard pro vrcholovyho sportovce se povazuje drep s 2x vlastni vahou, bench 1-1,25, mrtvola 2,5-3x..
16:13:36 13.02.2019
odpovědět 
      Re: mrtvy tah a lezeni
Mluvis mi celkem z duse. I kdyz tma ma nalozno o kus min nez rikas, tak to prave nahazuju dycky jak zacnou bolet zada... Moc za nazor diky!
judovana17:27:18 13.02.2019
odpovědět 
      Re: mrtvy tah a lezeni
Dělám trenéra ve fitku už 15 let. Lezu od mala a že bych potřeboval k něčemu mrtvolu či velké váhy zvedat? To fakt nikdy. Kvůli egu, to jo, mám to taky za sebou 😊 Mrtvolu učím jen jako pohyb, jak zvedat ideálně břemeno ze země. Poučky typu 2-3x svojí váhu na mrtvolu a dřepu atd. mě už rozesmívá. To samé universální poučky co jíst a co ne. Mě třeba bohatě stačí zvedat 60-80kg a na benči to samé a vážím 82kg. Nepoužívám snad nikdy větší váhy roky... Ani to nikomu neradim, když vylepšíš max techniku včetně dýchání a rychlosti provedení cviků, málokdo potřebuje zvedat víc. Ale samozřejmě u některých sportů..., ale lezení to není, za mě😊 To samé je u shybů, nikdy nepoužívám přídavnou zátěž. Nepoctivě dělám rekordy (musím zapojit takové svaly, abych vydržel tolik shybů kolik potřebuju na rekord a nezranil se) a teoreticky správně dám tak 15 na maximum, možná. Tak na co závaží a tak to je se vším a trhacky používat? To nikdy! Základ je: Co neudržíš nezvedej!
Karešák19:50:46 13.02.2019
odpovědět 
       Re: mrtvy tah a lezeni
Hola mocny Karesaku! Diky za info!

hodne s tebou souhlasim. I kdyz u me jsou ty nizky vahy spise dany moji celkovou slabosti.

Nicmene:
mrtvola a spodmi zada - ucinek tohodle cviku je nepochybny
spodni zada lezeni - taky se maji radi
Jen ta mrtvola toho dela vice... Ja ju cvicim dyycky kdyz citim ze ty spodni zada ochably, a nebo nejka zacli zlobit. Mam 100kg a u te mrtvoly se malokdy dostanu prez 60kg. Pak mi to pripada uz jakisi divny (inac shyby, bench a tak jdou do vyrazne vyssich cisel).

Na kolik ctu v tvem prispevku mezi radky, tak:
- mrvola s "nromalnima" vahama je ok
- jeji ucinky na lezeni... nic co bys daval do blizsi souvislost.
- vahy "co udrzis" (to je hezky:) a zadny maximalky i objemovky nehrotit, ale radsi upravit technikua dychani...

=> mrtvola k lezeni je dobra, pokud dodrzis ^ :) (ale pak je asi dobry secko na secko:)

Diky!
judovana11:07:11 14.02.2019
odpovědět 
       Re: mrtvy tah a lezeni
Prijed k nam do Fyziogym Cooper a my te naucime i to, jak udelat technicky korektne vic jak 30 zhybu. Taky te naucime drepovat a jestli budes chtit, tak i mrtvolu.
12:12:14 14.02.2019
odpovědět 
        Re: mrtvy tah a lezeni
hehe. Shybu kdyz se naseru dam 60. Ale jsem vetsinou klidny clovek (nebo parodie na clvoeka), a 10x10 hezkych postaci...
judovana12:40:50 14.02.2019
odpovědět 
        Re: mrtvy tah a lezeni
Ty precizně provedené shyby, je to potřeba k lezení?
09:21:12 18.02.2019
odpovědět 
       Re: mrtvy tah a lezeni
Only sith thinks in absolutes.

Aneb to ze ty to ctes deterministicky neznamena ze to tak bylo mysleno.

A prijde mi dost usmevny, kdyz se na jednu stranu pousmivas nad tim co je povazovano za standard vcelku vseobecne (a kazdej kdo ma vsech pet pohromade si automaticky domysli ze to neni absolutni tvrzeni a ze tezko stejny cisla ocekavat od podsadityho trpaslika a nekoho s postavou AO) a pak tlacis svuj zpusob pomoci absolutnich tvrzeni.

O tom ze tvoje tvrzni jsou v rozporu se stavajici sportovni vedou ani nemluve.

A ano jde to i bez tlaceni vah nahoru agresivne. Ale jestli si myslis ze efekt na CNS a pohybovej aparat je stejnej u pomaly mrtvoly s 80kg jako u 150kg vyprasene, tak si uplne mimo. Jedina otazka je co je pro konkretniho individualu v dany cas s ohledem na jeho cile nejefektivnejsi.


To ze delas 15 let trenera, mas obskurni svetovej rekord a velmi slusne nalezeno nic neznamena. Pulka toho co kaze Poliquin pro vzpirani se ukazala jako bullshit, prestoze pan je zaslouzene svetova legenda.
15:08:49 14.02.2019
odpovědět 
        Re: mrtvy tah a lezeni
Nemyslim ze karesak mluvi v absolutnim. (Ale ja ho mam zidealizovanyho :) ). Myslim ze si z jeho prispevku kazdy vezme co potrebuje. I z tvyho. Nakonec posilovnoveja lezeckej prunik sice maji prunik, ale max 50%.... Ja mam letity potize se v tech rozdilech vyznat.
judovana15:27:21 14.02.2019
odpovědět 
        Re: mrtvy tah a lezeni
Tak nejak...
23:12:38 15.02.2019
odpovědět 
   Re: mrtvy tah a lezeni
maximalky a ne korte.Nezer jak prasa a nenaberes
trenbolon16:33:08 13.02.2019
odpovědět 
   Re: mrtvy tah a lezeni
maximalky a ne korte.Nezer jak prasa a nenaberes
trenbolon16:36:21 13.02.2019
odpovědět 
   Re: mrtvy tah a lezeni
maximalky a ne korte.Nezer jak prasa a nenaberes
trenbolon16:54:56 13.02.2019
odpovědět 
    Re: mrtvy tah a lezeni
ok:)
judovana17:26:37 13.02.2019
odpovědět 
 Re: mrtvy tah a lezeni
já myslím, že pro člověka pracujícího v kanceláři, to může být dobrý si jednou tejdně udělat pár mrtvých tahů s rozumnou váhou. ono ale stejnou službu na posílení zad atd, udělá TGU + swing s ketlebelem, co můžeš mít doma. posilovna v přípravným období je určitě dobrá, takže i mrtvej tah. celej rok bych to ale nedělal.
honza09:26:16 13.02.2019
odpovědět 
  Re: mrtvy tah a lezeni
Se swingama bych opatrnej. A hlavne at zadneho lezce (kohokoliv) nenapadne provozovat cross-fitove shyby.
10:08:39 13.02.2019
odpovědět 
   Re: mrtvy tah a lezeni
Proč?
10:18:23 13.02.2019
odpovědět 
    Re: mrtvy tah a lezeni
protoze moc neposiluji a hodne likviduji ramena a lokty. Myslim ze devastace loktu a ramen z normalniho lezeni je bohate dostatecna.
judovana11:00:03 13.02.2019
odpovědět 
    Re: mrtvy tah a lezeni
tvl proc asi

Protoze na to za:

a) naprosta vetsina lidi nema silu. Ja shybnu s 60kg zatezi a to je tak tak na to abych uvazoval o kippingovejch shybech

b) naprosta vetsina lidi nema zvladnutou techniku ani statickyho shybu, takze nemaj narok na to delat dynamicky

c) naprosta vetsina lidi nema a nebude mit dostatecnou mobilitu horni casti tela, zejmena hrudni patere, na to aby ho dokazala provest se spravnou technikou
11:48:58 13.02.2019
odpovědět 
  Re: mrtvy tah a lezeni
nesmysl

tgu ani kb swingem nezatizis erektory a stabilizatory patere ani zdaleka tak jako u mrtvoly, a to je to co se pocita

navic kb swing a hlaven tgu jsou technicky mnohem narocnejsi nez mrtvola, ani vetsina treneru je nedokaze se solidni technikou ... problem je v tom ze na mrtvole na prvni pohled vidis ze dotycnej to prasi (a vetsina lidi nema mobilitu ani na ni) a u swingu nebo tgu to neni tak napadny
11:52:10 13.02.2019
odpovědět 
   Re: mrtvy tah a lezeni
TGU techniku te nauci ve Fyziogym Cooper. Prijed a nebudes litovat.
11:56:42 13.02.2019
odpovědět 
    Re: mrtvy tah a lezeni
Koukam na vas web .. vam bych veril kdybych potreboval, akorat na tom jeste nejsem financne tak abych si to mohl dovolit
12:08:05 13.02.2019
odpovědět 
    Re: mrtvy tah a lezeni
Ha, sice oklikou, ale už jsme doma :-D
12:48:39 13.02.2019
odpovědět 
     Re: mrtvy tah a lezeni
no ume doma to fakt neni....
judovana17:28:59 13.02.2019
odpovědět 
 Re: mrtvy tah a lezeni
Kolik máte vylezeno, experti? Max 7c+.
Pavel21:31:28 13.02.2019
odpovědět 
  Re: mrtvy tah a lezeni
uz jen vdavne minulosti... Ale z blbosti meho dotazu je zrejme ze to nikdy nebylo vic
judovana11:12:33 14.02.2019
odpovědět 
  Re: mrtvy tah a lezeni
To je prosim relevantni k dotazu OP jak ty vemeno?
15:11:05 14.02.2019
odpovědět 
   Re: mrtvy tah a lezeni
Me to nahodou prislo relevantni (idkyz blbe poozney)
Jinak bude o mrtvym tahu mluvit nekdo kdo se palca na 7a. a jinka kdo boucha 8a. Jinak kdo ma lezbu jako primarni a posilovnu na protisvaly, jinak kdo radsi busi v mucirne ale rad (a prekvapie dobre) k tomu i leze...
ja jsem ten prvni pripad. Mazna byal moje osudoia chyba ze jsme kdyu na nejakou cinku sahl.
judovana15:25:45 14.02.2019
odpovědět 
 Re: mrtvy tah a lezeni
myslim že ti rozumim, sám mám hodně pozitivní zkušenost s přenosem kyčelního ohybu do jiných aktivit, včetně lezení. Píšu kyčelního ohybu, protože to je pohyb, který se děje mj. i při deadliftu. U mě šlo o kombinaci mrtvých tahů, TGU a kettlebell swingů. Po zhruba měsíci cvičení (pod vedením zkušených) jsem si jednou doběhnul pro něco na poštu a cestou jsem si všimnul, že se při běhu nějak jinak nesu, skoro vznáším...a podobný pocit byl i při lezení, u kterýho mě navíc přestala pobolívat bederka.

Zrovna swingy představují pro kyčelní ohyb a související svalový partie dobrej impuls. Nahoře někdo píše, že s ohledem na nižší váhu ne takovej jako u DL, ale s tim nejde souhlasit. Swing je totiž tzv. balistickej cvik, u kterýho se díky švihu může momentově zvýšit zatížení pohybovýho aparátu až desetinásobně...ale na to se neptáš.

Nicméně ohledně zpevnění spodní části zad (nebo bych možná řekl spíš ohledně propojení celýho svalovýho řetězce) s tebou sdílím pozitivní zkušenost a pokud ti to sedí a víš že máš techniku dostatečnou na dlouhodobě udržitelnej program, drž se ho a cvič dál.
T.18:19:20 15.02.2019
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi