Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English jak osekat svaly 22.05.2019 Nazdar, mám naprosto gigantická stehna s lýtky, dříve jsem závodně dřepoval, než jsem si uvědomil, že je to sport na prd a že jsem jen furt zavřený v tělocvičně. Nemáte někdo náhodou typ, jak bych mohl tu svalovinu zredukovat? Nohy už prakticky neposiluju
  Re: jak osekat svaly 22.05.2019 bicykl, lehke prevody, jezdit svihem a ne tlakem.
  Re: jak osekat svaly 22.05.2019 A co nechat byt? nezavazi to.
    Re: jak osekat svaly 22.05.2019 Tahne to k zemi v previsu :) Ale pod 8a/b bych to asi neresil...
  Re: jak osekat svaly 22.05.2019 Mačetou.
  Re: jak osekat svaly 23.05.2019 Dlouhodobé systematické atrofování :-) Neběhat, nechodit, nejezdit na kole, nechodit do schodů :-D A
  Re: jak osekat svaly 23.05.2019 Naposilovat i zbytek a byt gigantickej celej.
    Re: jak osekat svaly 24.05.2019 No, mohly by být... Kromě již zmíněného "koncentrák-style" života je "řešením" j
jak osekat svaly 22.05.2019 Nazdar, mám naprosto gigantická stehna s lýtky, dříve jsem závodně dřepoval, než jsem si uvědomil, že je to sport na prd a že jsem jen furt zavřený v tělocvičně. Nemáte někdo náhodou typ, jak bych mohl tu svalovinu zredukovat? Nohy už prakticky neposiluju
  Re: jak osekat skaly 24.05.2019 Nekdo resi jak osekat svaly nekdo jak osekat skaly
Foto dne! 21.05.2019 Hrana Riga, 6-, to je divné, my to kdysi lezli za 4+! Co se změnilo?
  Re: Foto dne! 21.05.2019 Na umělce na Hudáči v Brně je podobná cesta za 6-
Tak se to překlasifikovalo ;)
    Re: Foto dne! 21.05.2019 Přidali tam borhák, čímž se to zřejmě ztížilo :-D
  Re: Foto dne! 22.05.2019 6- bez leve hrany!
    Re: Foto dne! 22.05.2019 Jmenuje se to Hrana, proto bez hrany, že :-). Navíc kdysi se cvakala i skoba za hranou, protože prvn
      Re: Foto dne! 22.05.2019 Jo, jo, hrana, ale leze se to bez hrany. To je logika! Navíc je v databázi skal čhs uvedena obtížnos
        Re: Foto dne! 22.05.2019 mozna i za 6+! bez te hrany :) :)
        Re: Foto dne! 22.05.2019 Chalani, dal to tam kámoš, který to fotil, bez mého vědomí (kdyby bylo po mým, tak nebyl důvod s fot
        Re: Foto dne! 22.05.2019 Holky a kluci a jiné pohlavi. Urcite jste machri, ze jste to kdysi vylezli za 4+ a ted je to za 6-.<
          Re: Foto dne! 22.05.2019 O to nejde kdo je machr. Jde o to, že je to bordel, když jedna cesta (nejde o fotku) je uvedená za 4
            Re: Foto dne! 22.05.2019 Někdy se dokonce jedná o písařskou chybu způsobenou nechtěným prohozením římské číslice I a V. Typic
              Re: Foto dne! 23.05.2019 Taky třeba Černý převis na Holém v vrchu v Praze. Stejný případ.
                Re: Foto dne! 23.05.2019 nebo na obrvégrech ta cesta z údolní strany na sokola, jak strašila v hnědé olympii se čtyřkovou kla
  Re: Foto dne! 22.05.2019 Zprznili to v posledních dvou průvodcích Wolf, Skýpala 2010 a 2018, kdy se
"snažili&quo
    Re: Foto dne! 22.05.2019 Máš pravdu.
Co se týče hrany riga, jsem to lezl nedávno a dal bych to taky za 5.
      Re: Foto dne! 22.05.2019 Takže je to reálně 4+ UIAA :-)
        Re: Foto dne! 22.05.2019 Reálně za 5
          Re: Foto dne! 22.05.2019 Když vezmeš v úvahu změkčení klasifikace oproti minulým generacím, tak máš jistě pravdu.
            Re: Foto dne! 22.05.2019 Je mi 55, lezu od mládí převážně po skalách (překližku v zimě na udržování) od písku až po Moravský
              Re: Foto dne! 23.05.2019 Turku, přijeď si to vylézt, ať víš aspoň o čem zase meleš...
Za 5 je to s ohledem na místní
                Re: Foto dne! 23.05.2019 Lezl jsme. Proč se ptáš, Jirko?
                Re: Foto dne! 23.05.2019 Lezl jsem. Proč se ptáš, Jirko?
            Re: Foto dne! 22.05.2019 Lezl jsem to minulý týden a 5 úplně v pohodě. 6- pro srovnání s moderními oblastmi bych bral taky. A
    Re: Foto dne! 22.05.2019 Víš zcela upřímně, klasifikaci cest na Rábci určovali místní a to Pepa Straka s Otíkem Srovnalem již
      Re: Foto dne! 23.05.2019 Hele a to je zajímavé, ve Chřibech shazuješ klasu jak to jen jde a na Ráblu nezájem?
:-D tro
        Re: Foto dne! 23.05.2019 Nevím o tom, že bych něco za posledních aspoň osm let něco shodil, to jsme řešili jedině v letech, k
    Re: Foto dne! 22.05.2019 Tak hlavně je potřeba se vyjádřit v databázi u daných cest, při přelezu úpravou klasy nebo aspoň v k
Mačky a boty 21.05.2019 Ahojte,
Koupil jsem si boty Koflach Arctis Expe a nevím, jaké rámové mačky by se na ně hodily. Zkoušel jsem Grivel Rambo 4 ale ty se nedají upnout. Rám mačky tvoří rovinu ale podrážka bot (tuhost D) je tvarovaná do kolébky. Když položím pat
  Re: Mačky a boty 21.05.2019 Ahoj, videl jsem na tom upnuty treba darty od petzlu takze je to dost divny ze by to tam neslo,kdyz
  Re: Mačky a boty 21.05.2019 klidně bych na to dal kloubové mačky. když je dobře nastavíš, budou držet fest.
  Re: Mačky a boty 21.05.2019 Zkus dotaz na výrobce.
Nebo nejdříve mrkni na stránky koflach.com, najdi svoji botu a tam na
  Re: Mačky a boty 21.05.2019 Spoustu let jsem lezl v Koflach Vertecal (lehčí verze) a v mačkácha M10 od Charletu (Petzl je stále
    Re: Mačky a boty 23.05.2019 DÍKY VŠEM ZA PŘÍSPĚVKY.
Průzkumem u Grivelu jsem zjistil, že Grivel dělá několik druh
vázání na bigfooty 20.05.2019 Zdar, je to téma poněkud příbuzné tomu v diskusním vláknu "auto", neboť se také týká mobility při provozování horských sportů. Přesto cítím malé nuance, a proto radši zakládám samostatné vlákno.
Potřeboval bych vyřešit mobi
  Re: vázání na bigfooty 20.05.2019 To vypada, ze nekdo zkanibalizoval starou Silvrettu 404. Stary macky by taky mohly byt dobry zdroj d
  Re: vázání na bigfooty 20.05.2019 Deska má smysl, není zatím vymyšleno nic lepšího. Jednak Ti zpevní podrážku (přece jen pohorky se oh
  Re: vázání na bigfooty 20.05.2019 starý lyže upižlaný pilkou na železou jsou sice punk, ale venkoncem nahovno (ne snad že bych na nich
    Re: vázání na bigfooty 20.05.2019 jo napadá mě - fritschi "lámačka" FT 88 (vygůgluj si). existovalo ve dvou variantách, vždy
      Re: vázání na bigfooty 20.05.2019 anebo na bazoši dej hledat bigfoot, a honem to za těch 790 kup!
        Re: vázání na bigfooty 20.05.2019 anebo na sbazaru, snowblade, asi 4 nabídky. za pár stováků.
          Re: vázání na bigfooty 21.05.2019 Pánové děkuju za komentáře; musím se přiznat, že je to pro mě tak trochu imydžovka, takže jsem se pi
            Re: vázání na bigfooty 22.05.2019 Ahoj,
před lety jsme to řešili tak, že se uřízly staré skočky (jsou širší) a na to se hodil k
Ztraceni věci na Pantaku 20.05.2019 Čau byli jsme v sobotu na Pantaku a mezitím co jsme lezli až nahoru na Mnicha nám dole v první lize někdo vzal boty, mikinu a grigrinu s karabinou. Je zvláštní že žabky jsem naopak měl ale premistěné nahoru na patest, tak mě jen napadlo jestli si někdo ne
  Re: Ztraceni věci na Pantaku 20.05.2019 Na fejsbůčku píše borec, že našel nějaký dívčí věci a hodil je k Dejvovi do penzionu Pod Panteonem
    Re: Ztraceni věci na Pantaku 21.05.2019 nehodil to náhodou k Fejsboučkům? :)
trénink na skalky 20.05.2019 Řešil někdo tenhle problém? Na umělce(různých) jsem schopný lézt celkem na pohodu OS do 6c+ a i pár 7a OSkem mám, ale venku na Rakouských skalkách se v podstatě nejsem schopný hýbat v 7 UIAA? 6+ vylezu bez větších problémů, ale 7 je jak z jiného světa. Ch
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Odpověděl sis sám s tím lezením venku
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Vykašli se na překližku. Kup si nějakou dobrou balknu, nastuduj metodiku tréningu (v dané obtížnosti
    Re: trénink na skalky 20.05.2019 Chce lezt venku hlavně kolmý a položený...
      Re: trénink na skalky 20.05.2019 ...a na to potřebuje velkou sílu v prstech (kromě techniky samozřejmě). Naopak na vytrvalostní převy
        Re: trénink na skalky 20.05.2019 no a to mi teda pak řekni, jak jsou stavěné překližky? já měl zato, že 7a by mělo tak nějak zaručova
          Re: trénink na skalky 20.05.2019 Technika? Když mladá leze jako ty, ale je slabší tak to nic jiného nebude.
          Re: trénink na skalky 20.05.2019 to je jednoduché - síly nemáš málo, ale moc, a neumíš lézt, a dostatek síly ti sice umožní přerudlov
          Re: trénink na skalky 20.05.2019 To vole, tvoje problémy bych chtěl mít...
            Re: trénink na skalky 20.05.2019 Zdar Jendo, viděl bych to na špatnou techniku obecně a techniku nohou taktéž. Hlavně v položeném a k
              Re: trénink na skalky 20.05.2019 Souhlasím že největší klíč je technika. Ale dotaz zněl jak se zlepšit v lezení na skalách uvnitř. Pí
                Re: trénink na skalky 21.05.2019 7a OS - 9 RP. Co to srovnáváš?
                  Re: trénink na skalky 22.05.2019 Jen jsem chtěl říci že někdo kdo běžně onsajtuje osmičky je většinou schopný po několika pokusech, p
                    Re: trénink na skalky 23.05.2019 Tak to jo! Jsem si to vysvětlil trochu jinak. Promiň.
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Vykašli se na překližku. Kup si nějakou dobrou balknu, nastuduj metodiku tréningu (v dané obtížnosti
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Ono to opravdu ukazuje na techniku, akorat ze technika je prilis vagni slovo v tomto pripade. Proste
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Sedmy na Peilsteině jsou opravdu jak z jiného světa. Typický kolmáč tam je psycho, kdy držíš ostrou
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Na stěnách je klasifikace dost přívětivá, myslím že to nejde dát rovnítko mezi obtížností na stěně a
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Opravdu jine cesty nez lezt hodne venku neni, pokud chces lezt hezky a radostne venku. Kdysi jsem me
    Re: trénink na skalky 21.05.2019 Presně, moje řeč! Ta mladá generace nedokáže nic ustát! Samý pakližky a indoor hipster a venku panká
  Re: trénink na skalky 21.05.2019 No, naložili jste mi dobře teda.. Tak já se zkusím dokopat k častějším návštěvám Krasu a nohy budu p
    Re: trénink na skalky 22.05.2019 K předchozím vcelku trefným komentářům mě ještě napadla jedna věc - u někoho při lezení venku může h
      Re: trénink na skalky 22.05.2019 Morál nenapadl tebe, ale už se o něm psalo výše. Tah lana je věc, kvůli které leze pravidelně o dvě
        Re: trénink na skalky 22.05.2019 Přesně tak. Hlavně těch mudrlantů je tady víc, Jendem počínaje a tím nad tebou konče :-D
        Re: trénink na skalky 23.05.2019 Zkus pustit výhradního překližkáře na skálu a uvidíš, jak mu půjdou čísla. Podobně s některými čistě
  Re: trénink na skalky 22.05.2019 No já mám třeba opačný problém :) uvnitř sem nikdy nic težšího než 8+ v UIAA nevylezl a venku mám i
    Re: trénink na skalky 22.05.2019 V tomhle pripade bych to asi nenazyval "problem" :) Teda pokud nechces zavodit, ale to s t
  Re: trénink na skalky 23.05.2019 Jak víš, tak já se pohybuju v podobných obtížnostech, a odpověď je podle mě jednoduchá. Zatímco vytr
    Re: trénink na skalky 23.05.2019 viděl jsem ve španělsku 8céčkové atlety jak neuměli nastoupit do technického 7a na rozlez. byli to m
    Re: trénink na skalky 23.05.2019 viděl jsem ve španělsku 8céčkové atlety jak neuměli nastoupit do technického 7a na rozlez. byli to m
      Re: trénink na skalky 23.05.2019 S rozdílnou klasifikací na překližce převis vs. kolmáč souhlasím a jsem rád že mi to tu někdo potvrd
        Re: trénink na skalky 23.05.2019 Ještě bych doporučil Tufiho 2. díl - kapitoly technika a taktika. Je to spíš taková motivační psycho
  Re: trénink na skalky 23.05.2019 Ahoj Jendo,
podobný problém mám taky. Je to tim, že na hladký rajbáky se na překližce v podst
  Re: trénink na skalky 23.05.2019 Jendo, nebuď smutnej. Jsi úplně v normě. 6c na stěně je akorát tak na to, aby sis na OS vylezl 6+ UI
auto 18.05.2019 Zatim velmi predbezne zjistovani informaci. Potrebuju auto, ktere je schopne relativne levne jezdit nekolikrat tydne po dalnici do Prahy (70 km) a zaroven je to tak trochu obytne auto. Mam nejakou predstavu, ale netusim, jestli je uplne mimo misu.
  Re: auto 18.05.2019 Auto neporadim, nenapsal jsi rozpocet :).
Inspirace treba Nomadem.cz na FB nebo jakakoliv jin
  Re: auto 19.05.2019 Hele feu, usnadnim ti rozhodovani. Auto dodavka h2l3 600.000, prestavba 600.000. A na dojizdeni denn
    Re: auto 19.05.2019 Nebo do Prahy nedojizdet. Uz tak je auty precpana... Pracujte tam, kde zijete.
    Re: auto 19.05.2019 A za 1200 000 se dá občas si užít komfortu apartmánu. Komfort je úplně jinde a za 10 let, kdy dodávk
      Re: auto 19.05.2019 Myslim, ze je zrejme, ze se na apartman neptam. Mam k tomu duvody, ktere tu rozebirat nechci.
        Re: auto 20.05.2019 Autostan nandavat na auto je megavoser, mám to vyzkoušené. Natožpak každý týden. Petr Š. si proto vy
    Re: auto 19.05.2019 Geo, co to placas? Prestavba za 600k? eh? prestavbu udelas za mnohem mnohem min a ja nechci prestavb
      Re: auto 19.05.2019 Ne, to je cena noveho auta, a cena prestavby pokud "jsi si zvykla na komfort". Jiste, tre
        Re: auto 20.05.2019 Proc mam zapomenout zrovna na sedacky? Ty otocny konzole jsou snad normalne dostupny. Jsem si teda l
          Re: auto 20.05.2019 Spis to melo byt: zapomen na sedacky, dokud nebudes mit auto. Nebot otocna sedacka v aute, co je fur
      Re: auto 20.05.2019 To se nám to hezky vybarvuje, začalo to otočnejma sedačkama a zabudováním kuchyňky a po chvilce jsme
  Re: auto 20.05.2019 Iveco Daily s takovou tou kamioňáckou boudičkou na střeše kabiny - do takové boudičky se dva lidé -
  Re: auto 20.05.2019 téma je stokrát vymlácená sláma. pohybuješ se v trojúhelníku mezi prachama, komfortem a spolehlivost
    Re: auto 20.05.2019 si jsem to nenapsala dostatecne jasne, ale komfort zde prioritou neni, prioritou je spotreba a samoz
      Re: auto 20.05.2019 ale jo, taková ta kráva přiměřená co mám služební(citroen jumpy) žere tak 6,3 litru když se kochám a
        Re: auto 20.05.2019 Co takhle Chevrolet Chevy Van s motorem V6 nebo V8 a přestavět na LPG ? Třeba najdete i nějakou hoto
          Re: auto 21.05.2019 Jinak zadání je typicky nerealistické. Za 100k nejde koupit ani solidní osobák pro 5. Automobilismus
            Re: auto 21.05.2019 Ja jsem psala, ze rozpocet nemam, protoze zatim zjistuju. Nicmene doufam tak nejak, ze bychom se moh
              Re: auto 22.05.2019 Myslim za auto 200, bez tech vychytavek
      Re: auto 21.05.2019 Je ta spotřeba zrovna to hlavní kritérium?
Osobák bude mít spotřebu cca 6l
Dodávka dle
        Re: auto 21.05.2019 No vikendovy rozpocet s detmi je prave jen ta nafta a nejaka zmrzlina navic, takze ano, spotreba je
  Re: auto 20.05.2019 Ford Custom 6 míst long verze, spotřeba kolem 7 litru,postel za sedadly je 175cm délka x 170cm šířka
  Re: auto 20.05.2019 tohle nemá moc řešení, chtít obytňák pro 5 za 100 táců a chtít tim ještě jezdit denně 70km do práce.
  Re: auto 22.05.2019 přidám se s dotazem - co rozumnýho bych zhruba mohl pořídit za dodávku k přestavbě s rozpočtem do 4
    Re: auto 22.05.2019 Možností je nepřeberně. Přijde mi, že oblíbená velikost typu multivan takhle početný skupině lidí st
      Re: auto 22.05.2019 + samozřejmě, a to je podstatnější než kuchyňka, V6 a přestavba na LPG. Tyhle benzínový auta jsou ně
        Re: auto 22.05.2019 Co vlastne predpoklada prestavbu na lpg, na kolik to vyjde a jde to u vsech benzinu?
          Re: auto 22.05.2019 Pokusím se to co nejvíc osekat.
Bavím se o variantě Transporter T5, krátká verze.
Na k
            Re: auto 22.05.2019 My jezdíme s T4 long, v sestavě 2 - 0 - 3 se tam vejde kychyň i stůl. V sestavě 2 -1 - 3 se tam vejd
            Re: auto 23.05.2019 Kuchyň je dobrá věc, stačí udělat základnu z jeklů 2x5 cm a vyříznout tam drážku. A na tom pak jde v
          Re: auto 22.05.2019 Ad LPG: přestavba vyjde na 20 - 30 litrů. Teoreticky jde přestavět skoro každej benzínovej motor, al
Posilovna s kampusem 16.05.2019 Netušíte, jestli v Brně existuje posilovna, kde je i kampus nebo něco v tom smyslu? Nedávno jsem se přistěhoval a nemůžu žádnou takovou najít
  Re: Posilovna s kampusem 17.05.2019 flash. je slavnej tim, ze ma nejvic kampusu na metr ctverecni. a ma i fajn mucirnicku.
Bouldering Norsko 15.05.2019 Ahoj, v létě se chystáme projet s přítelkyní skoro celý Norsko, nemate nejaky doporuceni na pekne boulderove oblasti kdekoli vas napadne? Uvitam vsechny postrehy, diky moc! :)
  Re: Bouldering Norsko 16.05.2019 Pod Haegefjelem byly omádžovaný šutry
  Re: Bouldering Norsko 17.05.2019 Lofoty! A je na ně i hezky bouldrovy průvodce!
    Re: Bouldering Norsko 17.05.2019 na flakaci vylet, ktery neni uplne ciste bouldrovy, lofoty rules.
1
...
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: