Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
29.Bulička 10315
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
Bouldry:
29.Mikulec 9625
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
Hory:
28.Trkal 2410
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231497 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ztraceni věci na Pantaku20.05.2019
Čau byli jsme v sobotu na Pantaku a mezitím co jsme lezli až nahoru na Mnicha nám dole v první lize někdo vzal boty, mikinu a grigrinu s karabinou. Je zvláštní že žabky jsem naopak měl ale premistěné nahoru na patest, tak mě jen napadlo jestli si někdo ne
 Re: Ztraceni věci na Pantaku20.05.2019
Na fejsbůčku píše borec, že našel nějaký dívčí věci a hodil je k Dejvovi do penzionu Pod Panteonem
  Re: Ztraceni věci na Pantaku21.05.2019
nehodil to náhodou k Fejsboučkům? :)

 trénink na skalky20.05.2019
Řešil někdo tenhle problém? Na umělce(různých) jsem schopný lézt celkem na pohodu OS do 6c+ a i pár 7a OSkem mám, ale venku na Rakouských skalkách se v podstatě nejsem schopný hýbat v 7 UIAA? 6+ vylezu bez větších problémů, ale 7 je jak z jiného světa. Ch
 Re: trénink na skalky20.05.2019
Odpověděl sis sám s tím lezením venku
 Re: trénink na skalky20.05.2019
Vykašli se na překližku. Kup si nějakou dobrou balknu, nastuduj metodiku tréningu (v dané obtížnosti
  Re: trénink na skalky20.05.2019
Chce lezt venku hlavně kolmý a položený...
   Re: trénink na skalky20.05.2019
...a na to potřebuje velkou sílu v prstech (kromě techniky samozřejmě). Naopak na vytrvalostní převy
    Re: trénink na skalky20.05.2019
no a to mi teda pak řekni, jak jsou stavěné překližky? já měl zato, že 7a by mělo tak nějak zaručova
     Re: trénink na skalky20.05.2019
Technika? Když mladá leze jako ty, ale je slabší tak to nic jiného nebude.
     Re: trénink na skalky20.05.2019
to je jednoduché - síly nemáš málo, ale moc, a neumíš lézt, a dostatek síly ti sice umožní přerudlov
     Re: trénink na skalky20.05.2019
To vole, tvoje problémy bych chtěl mít...
      Re: trénink na skalky20.05.2019
Zdar Jendo, viděl bych to na špatnou techniku obecně a techniku nohou taktéž. Hlavně v položeném a k
       Re: trénink na skalky20.05.2019
Souhlasím že největší klíč je technika. Ale dotaz zněl jak se zlepšit v lezení na skalách uvnitř. Pí
        Re: trénink na skalky21.05.2019
7a OS - 9 RP. Co to srovnáváš?
         Re: trénink na skalky22.05.2019
Jen jsem chtěl říci že někdo kdo běžně onsajtuje osmičky je většinou schopný po několika pokusech, p
          Re: trénink na skalky23.05.2019
Tak to jo! Jsem si to vysvětlil trochu jinak. Promiň.
 Re: trénink na skalky20.05.2019
Vykašli se na překližku. Kup si nějakou dobrou balknu, nastuduj metodiku tréningu (v dané obtížnosti
 Re: trénink na skalky20.05.2019
Ono to opravdu ukazuje na techniku, akorat ze technika je prilis vagni slovo v tomto pripade. Proste
 Re: trénink na skalky20.05.2019
Sedmy na Peilsteině jsou opravdu jak z jiného světa. Typický kolmáč tam je psycho, kdy držíš ostrou
 Re: trénink na skalky20.05.2019
Na stěnách je klasifikace dost přívětivá, myslím že to nejde dát rovnítko mezi obtížností na stěně a
 Re: trénink na skalky20.05.2019
Opravdu jine cesty nez lezt hodne venku neni, pokud chces lezt hezky a radostne venku. Kdysi jsem me
  Re: trénink na skalky21.05.2019
Presně, moje řeč! Ta mladá generace nedokáže nic ustát! Samý pakližky a indoor hipster a venku panká
 Re: trénink na skalky21.05.2019
No, naložili jste mi dobře teda.. Tak já se zkusím dokopat k častějším návštěvám Krasu a nohy budu p
  Re: trénink na skalky22.05.2019
K předchozím vcelku trefným komentářům mě ještě napadla jedna věc - u někoho při lezení venku může h
   Re: trénink na skalky22.05.2019
Morál nenapadl tebe, ale už se o něm psalo výše. Tah lana je věc, kvůli které leze pravidelně o dvě
    Re: trénink na skalky22.05.2019
Přesně tak. Hlavně těch mudrlantů je tady víc, Jendem počínaje a tím nad tebou konče :-D
    Re: trénink na skalky23.05.2019
Zkus pustit výhradního překližkáře na skálu a uvidíš, jak mu půjdou čísla. Podobně s některými čistě
 Re: trénink na skalky22.05.2019
No já mám třeba opačný problém :) uvnitř sem nikdy nic težšího než 8+ v UIAA nevylezl a venku mám i
  Re: trénink na skalky22.05.2019
V tomhle pripade bych to asi nenazyval "problem" :) Teda pokud nechces zavodit, ale to s t
 Re: trénink na skalky23.05.2019
Jak víš, tak já se pohybuju v podobných obtížnostech, a odpověď je podle mě jednoduchá. Zatímco vytr
  Re: trénink na skalky23.05.2019
viděl jsem ve španělsku 8céčkové atlety jak neuměli nastoupit do technického 7a na rozlez. byli to m
  Re: trénink na skalky23.05.2019
viděl jsem ve španělsku 8céčkové atlety jak neuměli nastoupit do technického 7a na rozlez. byli to m
   Re: trénink na skalky23.05.2019
S rozdílnou klasifikací na překližce převis vs. kolmáč souhlasím a jsem rád že mi to tu někdo potvrd
    Re: trénink na skalky23.05.2019
Ještě bych doporučil Tufiho 2. díl - kapitoly technika a taktika. Je to spíš taková motivační psycho
 Re: trénink na skalky23.05.2019
Ahoj Jendo,
podobný problém mám taky. Je to tim, že na hladký rajbáky se na překližce v podst
 Re: trénink na skalky23.05.2019
Jendo, nebuď smutnej. Jsi úplně v normě. 6c na stěně je akorát tak na to, aby sis na OS vylezl 6+ UI

 auto18.05.2019
Zatim velmi predbezne zjistovani informaci. Potrebuju auto, ktere je schopne relativne levne jezdit nekolikrat tydne po dalnici do Prahy (70 km) a zaroven je to tak trochu obytne auto. Mam nejakou predstavu, ale netusim, jestli je uplne mimo misu.
 Re: auto18.05.2019
Auto neporadim, nenapsal jsi rozpocet :).
Inspirace treba Nomadem.cz na FB nebo jakakoliv jin
 Re: auto19.05.2019
Hele feu, usnadnim ti rozhodovani. Auto dodavka h2l3 600.000, prestavba 600.000. A na dojizdeni denn
  Re: auto19.05.2019
Nebo do Prahy nedojizdet. Uz tak je auty precpana... Pracujte tam, kde zijete.
  Re: auto19.05.2019
A za 1200 000 se dá občas si užít komfortu apartmánu. Komfort je úplně jinde a za 10 let, kdy dodávk
   Re: auto19.05.2019
Myslim, ze je zrejme, ze se na apartman neptam. Mam k tomu duvody, ktere tu rozebirat nechci.
    Re: auto20.05.2019
Autostan nandavat na auto je megavoser, mám to vyzkoušené. Natožpak každý týden. Petr Š. si proto vy
  Re: auto19.05.2019
Geo, co to placas? Prestavba za 600k? eh? prestavbu udelas za mnohem mnohem min a ja nechci prestavb
   Re: auto19.05.2019
Ne, to je cena noveho auta, a cena prestavby pokud "jsi si zvykla na komfort". Jiste, tre
    Re: auto20.05.2019
Proc mam zapomenout zrovna na sedacky? Ty otocny konzole jsou snad normalne dostupny. Jsem si teda l
     Re: auto20.05.2019
Spis to melo byt: zapomen na sedacky, dokud nebudes mit auto. Nebot otocna sedacka v aute, co je fur
   Re: auto20.05.2019
To se nám to hezky vybarvuje, začalo to otočnejma sedačkama a zabudováním kuchyňky a po chvilce jsme
 Re: auto20.05.2019
Iveco Daily s takovou tou kamioňáckou boudičkou na střeše kabiny - do takové boudičky se dva lidé -
 Re: auto20.05.2019
téma je stokrát vymlácená sláma. pohybuješ se v trojúhelníku mezi prachama, komfortem a spolehlivost
  Re: auto20.05.2019
si jsem to nenapsala dostatecne jasne, ale komfort zde prioritou neni, prioritou je spotreba a samoz
   Re: auto20.05.2019
ale jo, taková ta kráva přiměřená co mám služební(citroen jumpy) žere tak 6,3 litru když se kochám a
    Re: auto20.05.2019
Co takhle Chevrolet Chevy Van s motorem V6 nebo V8 a přestavět na LPG ? Třeba najdete i nějakou hoto
     Re: auto21.05.2019
Jinak zadání je typicky nerealistické. Za 100k nejde koupit ani solidní osobák pro 5. Automobilismus
      Re: auto21.05.2019
Ja jsem psala, ze rozpocet nemam, protoze zatim zjistuju. Nicmene doufam tak nejak, ze bychom se moh
       Re: auto22.05.2019
Myslim za auto 200, bez tech vychytavek
   Re: auto21.05.2019
Je ta spotřeba zrovna to hlavní kritérium?
Osobák bude mít spotřebu cca 6l
Dodávka dle
    Re: auto21.05.2019
No vikendovy rozpocet s detmi je prave jen ta nafta a nejaka zmrzlina navic, takze ano, spotreba je
 Re: auto20.05.2019
Ford Custom 6 míst long verze, spotřeba kolem 7 litru,postel za sedadly je 175cm délka x 170cm šířka
 Re: auto20.05.2019
tohle nemá moc řešení, chtít obytňák pro 5 za 100 táců a chtít tim ještě jezdit denně 70km do práce.
 Re: auto22.05.2019
přidám se s dotazem - co rozumnýho bych zhruba mohl pořídit za dodávku k přestavbě s rozpočtem do 4
  Re: auto22.05.2019
Možností je nepřeberně. Přijde mi, že oblíbená velikost typu multivan takhle početný skupině lidí st
   Re: auto22.05.2019
+ samozřejmě, a to je podstatnější než kuchyňka, V6 a přestavba na LPG. Tyhle benzínový auta jsou ně
    Re: auto22.05.2019
Co vlastne predpoklada prestavbu na lpg, na kolik to vyjde a jde to u vsech benzinu?
     Re: auto22.05.2019
Pokusím se to co nejvíc osekat.
Bavím se o variantě Transporter T5, krátká verze.
Na k
      Re: auto22.05.2019
My jezdíme s T4 long, v sestavě 2 - 0 - 3 se tam vejde kychyň i stůl. V sestavě 2 -1 - 3 se tam vejd
      Re: auto23.05.2019
Kuchyň je dobrá věc, stačí udělat základnu z jeklů 2x5 cm a vyříznout tam drážku. A na tom pak jde v
     Re: auto22.05.2019
Ad LPG: přestavba vyjde na 20 - 30 litrů. Teoreticky jde přestavět skoro každej benzínovej motor, al

 Posilovna s kampusem16.05.2019
Netušíte, jestli v Brně existuje posilovna, kde je i kampus nebo něco v tom smyslu? Nedávno jsem se přistěhoval a nemůžu žádnou takovou najít
 Re: Posilovna s kampusem16.05.2019
Kotelna
 Re: Posilovna s kampusem16.05.2019
"Neco v tom smyslu" je skoro na kazde stene, zalezi jak moc jsi narocny. Tedy krom Kotelny
 Re: Posilovna s kampusem17.05.2019
flash. je slavnej tim, ze ma nejvic kampusu na metr ctverecni. a ma i fajn mucirnicku.

 Bouldering Norsko15.05.2019
Ahoj, v létě se chystáme projet s přítelkyní skoro celý Norsko, nemate nejaky doporuceni na pekne boulderove oblasti kdekoli vas napadne? Uvitam vsechny postrehy, diky moc! :)
 Re: Bouldering Norsko16.05.2019
Pod Haegefjelem byly omádžovaný šutry
 Re: Bouldering Norsko17.05.2019
Lofoty! A je na ně i hezky bouldrovy průvodce!
  Re: Bouldering Norsko17.05.2019
na flakaci vylet, ktery neni uplne ciste bouldrovy, lofoty rules.

 Klára Kolouchová Kanchenjunga15.05.2019
Ak to niekoho zaujíma, tak 15. 5. vystúpila Klára Kolouchová na Kančendžongu. Info: https://www.alanarnette.com/ blog/2019/05/14/ everest-2019
 Re: Klára Kolouchová Kanchenjunga15.05.2019
gratulace, snad se v brzke dobe dockame i nejake podrobnejsi zpravy
 Re: Klára Kolouchová Kanchenjunga15.05.2019
Dnes 15. května 2019 v cca 6 hod ráno nepálského času Klára spolu s ostatními členy mezinárodní expe
  Re: Klára Kolouchová Kanchenjunga16.05.2019
S kyslíkem nebo bez?
   Re: Klára Kolouchová Kanchenjunga17.05.2019
S COčkem
    Re: Klára Kolouchová Kanchenjunga19.05.2019
Hezky, takže zombie styl, respekt!

 lezení po visutém žebříku15.05.2019
Dobrý den, nevím jestli jsem zde správně, třeba mě tu někdo poradí. Syn má dělat talentovky na školu a jedna z věcí, co po něm budou chtít je lezení po lanovém (visutém) žebříku. Neporadil by mě někdo, kde v Brně se tato "atrakce" provozuje, kde
 Re: lezení po visutém žebříku15.05.2019
Zkus obvolat umele steny v Brne. Myslim ze jich az tak moc neni. Osobne Brno znam jen z mapy, tak ji
  Re: lezení po visutém žebříku15.05.2019
V kurimi na stene maji 8metrovej provazovej zebrik. Povesis kam cches jak cches a trenujes. Na flash
 Re: lezení po visutém žebříku15.05.2019
Vcera ho na Komecu sundali ale bezne tam visi a decka na nem blbnou, zavolej si.
 Re: lezení po visutém žebříku16.05.2019
místní lidová knihovna, případně místní junáckej či tomáckej oddíl, mirko vosátka, tábornická encykl
  Re: lezení po visutém žebříku17.05.2019
hele ho starika, jak jednou pridal k zebriku nohy, jak ma nastudovano :)

 Cinknutá anketa :-D13.05.2019
Cinknutá anketa :-D, Sharma boost 500 hlasů za noc :-D
 Re: Cinknutá anketa :-D13.05.2019
Navic do ankety nezaradili Kubu Turka, aby nevyhral.
  Re: Cinknutá anketa :-D13.05.2019
Nechodi se "s Turkem", chodi se "k Turkovi" :D
   Re: Cinknutá anketa :-D13.05.2019
nein nein, chodi se s turkem k turkovi na turka. nebo na pivo.

 Zapomenute lano12.05.2019
Vcera 11.5. jsem pod skalou u Malesova u Kutne Hory zapomnel lano. Na lezci nalezci za vraceni nabizim flasku tvrdyho.

 Hemoroidy10.05.2019
Cau, naprosto bez ostychu. Mel uz nekdo problemy s Hemoroidy? Ja jsem se ted vratil od doktorky, ktera se mi tam divala nejakym vercajkem a pry mam pocatecni stadium a dostal jsem na to cipky. Takze komenty typu "jdi k doktorovi" snad odpadavaji
 Re: Hemoroidy10.05.2019
Asi je rozdíl vnější vs. vnitřní. Občas se mi udělá vnější, prostě na to mám vlohy nebo co. Co tak p
 Re: Hemoroidy10.05.2019
Krom prirozenejch dispozic za to prevazne muze skladba stravy a chod zazivaciho traktu. Doktor ti pa
 Re: Hemoroidy10.05.2019
když budeš googlit po lékařskejch webech, zjistíš, že tyhle nádhery se můžou, kromě genetických pred
  Re: Hemoroidy10.05.2019
jo, zhruba tak. Nejen s hemoroidama. Sledovat jak telo reaguje na ruzny zachazeni, zateze, stravu at
   Re: Hemoroidy11.05.2019
Ach jo. Ja si myslim ze ziju docela zdrave a u doktora jsem timto pocinem po necelych dvou letech a
    Re: Hemoroidy11.05.2019
Klid, mysleno obecne, ne specificky na tebe. Jelikoz te neznam, nemohl jsem tusit jak spravne a zdra
     Re: Hemoroidy13.05.2019
Jasne, jako obcas si treba dam pivo a gulasek, ale moc to s tim nezdravym zpusobem zivota neprehanim
    Re: Hemoroidy12.05.2019
Zdravotní pojištění 10.000,- Co je to za hovadinu? To počítáš zdrávku, socku a nemocenské poj. dohro
     Re: Hemoroidy13.05.2019
Ne, platim si soukrome zdravotni pojisteni.
      Re: Hemoroidy14.05.2019
Co to prosím obsahuje? Myslel jsem, že nemocnice stejně nesmí legálně nabízet skoro nic navíc, oprot
       Re: Hemoroidy14.05.2019
Jo, ja nezminil ze to neni v Cechach. Ziju v zahranici.
        Re: Hemoroidy14.05.2019
Jo už chápu.
        Re: Hemoroidy14.05.2019
Tak to ma pak ta vyse castky udavana v KC fakt velkou vypovidaci hodnotu, obzvlast k diskuzi o hemor
         Re: Hemoroidy14.05.2019
Jj, priste to budu formulovat jinak aby se ti to teda vic zamlouvalo.
 Re: Hemoroidy10.05.2019
a jinak tady je přesný návod na to co dělat:
 Re: Hemoroidy12.05.2019
Tak to vysvetluje mnoho.
 Re: Hemoroidy12.05.2019
Než nějaký čípky a podobný chemický sajrajty je lepší přírodní léčba. Z vlastní zkušenosti doporučuj
  Re: Hemoroidy13.05.2019
Normálně se na to prodává v lékárnách dubová kůra. Uděláš z toho nálev a sedneš do něj. Dělaly to ta
   Re: Hemoroidy13.05.2019
Kdepak dubova kura, zazvorovej kolicek!
 Re: Hemoroidy12.05.2019
Měl jsem podobné problémy před pár lety, a mohlo za to složení stravy.. Jak již bylo dále řečeno, ch
 Re: Hemoroidy13.05.2019
Vážně: zkušenost s vnějšími.

Nesedět dlouho na záchodě a netlačit masivně; mýt si za
 Re: Hemoroidy14.05.2019
Ahoj,
mi se jednou taky udělal hemeroid (vnější) z lezení. Prostě jsem na bouldru hodně zabra
  Re: Hemoroidy14.05.2019
No konecne spravna odpoved (kterou chci slyset)!
  Re: Hemoroidy15.05.2019
Nezanedbatelný příspěvek bude mít asi i dlouhé sezení v úvazu. Krevní oběh se zaškrtí a celou věc to

1   ...   137   138   139   140   141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 auto
Zatim velmi predbezne zjistovani informaci. Potrebuju auto, ktere je schopne relativne levne jezdit nekolikrat tydne po dalnici do Prahy (70 km) a zaroven je to tak trochu obytne auto. Mam nejakou predstavu, ale netusim, jestli je uplne mimo misu.
- musi mit minimalne 6 sedadel
- musi jit vytvorit spani vzadu. Druhou postel si predstavuju resit budto vysouvaci strechou (snad by mela jit namontovat, i kdyz je kurva draha, nebo takovym tim stresnim stanem, ten by snad mel jit sundavat mimo vikendy, i kdyz jestli to pak neni megavoser taky nevim). Kazdopadne proste potrebuju, aby se v tom aute vyspali dva dospeli a tri deti.
- libilo by se mi vytvorit sezeni face to face otocenim jedne rady sedacek. Nevim, jak zjistit, jake sedacky tocit jdou, u jakych je to nesmysl - fajn by bylo mit vepredu na miste ridice dvojsedacku a tocit treba tu, s tim, ze pak by ta samotna pro ridice otocna byt nemusela
- je nejak realne do bezneho auta zabudovat nejakou kuchynku, aniz by se zasahovalo do konstrukce auta? Ma nekdo resene vareni vevnitr nebo je to nesmysl?
- pridavne nezavisle topeni by snad mohlo jit normalne zaridit?

Dejte sem tipy, jak jste resili vy, pokud mate nejake vychytavky a potrebujete takove obojetne auto pro 4-5 lidi, nebo treba jen tip na to, kde se nechat inspirovat. My zdedili dodavku prestavenou na obytnak, zvykli jsme si celkem na komfort. No ale je nas ted nejak moc, do obytnaku se nevejdem, a navic je kvuli vsem tem vychytavkam strasne tezkej a spotrebu ma tak vysokou, ze s nim rozhodne nejde normalne jezdit ani na vikend do Jury.
feu23:19:43 18.05.2019
odpovědět 
 Re: auto
Auto neporadim, nenapsal jsi rozpocet :).
Inspirace treba Nomadem.cz na FB nebo jakakoliv jina podobna skupina ci web.
S kazdou vychytanejsi vestavbou bude auto tezky.
Otoc na predni sedacky se da dodelat do kazdeho auta, na dvousedacku to pry pro nektera auta existuje taky. Mensi vestava se da udelat vyjimatelna.
Pepa23:55:24 18.05.2019
odpovědět 
 Re: auto
Hele feu, usnadnim ti rozhodovani. Auto dodavka h2l3 600.000, prestavba 600.000. A na dojizdeni denne do PHY si stejne budes muset poridit nejakej dalsi vrak.
Geo00:22:01 19.05.2019
odpovědět 
  Re: auto
Nebo do Prahy nedojizdet. Uz tak je auty precpana... Pracujte tam, kde zijete.
09:56:55 19.05.2019
odpovědět 
  Re: auto
A za 1200 000 se dá občas si užít komfortu apartmánu. Komfort je úplně jinde a za 10 let, kdy dodávka bude po smrti ti ještě nějaký prachy zbydou. A to neřeším spotřebu, opravy, pneu, oleje atd.
21:25:25 19.05.2019
odpovědět 
   Re: auto
Myslim, ze je zrejme, ze se na apartman neptam. Mam k tomu duvody, ktere tu rozebirat nechci.
Feu22:01:42 19.05.2019
odpovědět 
    Re: auto
Autostan nandavat na auto je megavoser, mám to vyzkoušené. Natožpak každý týden. Petr Š. si proto vyrobil autostan sám a Badial si ho sice koupil, ale nechává ho na střeše neustále.

Petr Š. řešil koncem loňského roku podobný problém s autem a říkal mi, že je teď spokojený. Tak mu zavolej.
Kuba Turek00:06:00 20.05.2019
odpovědět 
  Re: auto
Geo, co to placas? Prestavba za 600k? eh? prestavbu udelas za mnohem mnohem min a ja nechci prestavbu, ja chci nejaky mensi doplnky. Btw za ty penize co tu pises uz muzu mit skoro novou californii nebo tak neco. Auto za 600 k taky kupovat nehodlam, pohybuju se v nejakejch normalnich ojetinach, do kterych chci vrazit neco malo navic za nejaky vychytavky, pricemz predpokladam, ze to nejdrazsi na tom bude to spani na strese. Jinak s tou prestavbou - mama delala komplet prestavbu do dodavky za 100k (jasne, prace tam byla od nich). Ja ale nechci takovouhle prestavbu s izolaci, rozvodem elektriny a podobne. Vetsina lidi kolem me to resi tak,ze ma transportera nebo neco na ten zpusob za nejakej ten stotisic, vzadu postel a hotovo, mne zajima, jestli z toho jde nejak minimalisticky vymacknout neco navic, aniz by to z normalni dodavky na relativne bezne jezdeni udelalo tezkotonazni obytnak.
feu22:09:11 19.05.2019
odpovědět 
   Re: auto
Ne, to je cena noveho auta, a cena prestavby pokud "jsi si zvykla na komfort". Jiste, treba se to da stalcit. O 100-200 tis., ale pak uz budes muset zacit ukrajovat z komfortu.

No a Californie za tu cenu, abu se tam dalo existovat v peti...

A co se tyka Tranzita za rozumnou cenu s posteli. Kamaradi to provozujou se trema detma. Deti jsou spokojene, rodice celkem taky, ale rozluc se komfortem, a neajake uvahy o sedackach. Zapomen na ne.
Geo23:18:51 19.05.2019
odpovědět 
    Re: auto
Proc mam zapomenout zrovna na sedacky? Ty otocny konzole jsou snad normalne dostupny. Jsem si teda letmym projetim internetu udelala takovou predstavu. Mi teda aspon napis proc mam zapomenout na otocny sedacky, kdyz uz teda vis. Chapala bych tu kuchynku, tam mam nejvetsi tuseni, ze to jen tak pujde. I kdyz jsem mela predstavu malyho varice a drezu, tak si nedovedu predstavit, jak resit hlavne odtok a vetrani, kdyby to melo byt vevnitr a nezasahovat do konstrukce auta, a pak asi i nemene podstatna otazka - kam to vlastne umistit.
feu14:19:28 20.05.2019
odpovědět 
     Re: auto
Spis to melo byt: zapomen na sedacky, dokud nebudes mit auto. Nebot otocna sedacka v aute, co je furt rozbity, je trochu k prdu.
Geo17:01:35 20.05.2019
odpovědět 
   Re: auto
To se nám to hezky vybarvuje, začalo to otočnejma sedačkama a zabudováním kuchyňky a po chvilce jsme u oježděnýho Tranzita s konstrukcí na postel.

Asi by to chtělo naznačit rozpočet.Pak by bylo jasné zda zvyšovat komfort budováním kuchyněk nebo doplňky z Obi.
07:20:37 20.05.2019
odpovědět 
 Re: auto
Iveco Daily s takovou tou kamioňáckou boudičkou na střeše kabiny - do takové boudičky se dva lidé - rodiče - vejdou.

Ve variantě "frigo".
herodes08:38:57 20.05.2019
odpovědět 
 Re: auto
téma je stokrát vymlácená sláma. pohybuješ se v trojúhelníku mezi prachama, komfortem a spolehlivostí (to je ta dodávka do které buduješ) a nějakým kompromisem prachy/pohodlí u vestavby. dá se za to utavit půltřetího milionu, ale taky to můžeš mít se vším všudy za 100 tisíc (plus tvoje práce), akorát ti to občas zachrochrtá a nejede dál.

jezdit s takovou věcí každý den do práce je značná pitomost (pokud to není služebák nebo pokud nevozíš dva metráky nářadí), stejně to chce k tomu nějakej blbej malej obyčejnej fádní přiměřeně lacinej a spolehlivej osobák, nějakou osmiletou fábii v základu.

abych to shrnul nějak pozitivně, jsem mimořádně rád, že jste všichni zdraví a máte čas řešit takové blbosti.
Lukas B.08:40:44 20.05.2019
odpovědět 
  Re: auto
si jsem to nenapsala dostatecne jasne, ale komfort zde prioritou neni, prioritou je spotreba a samozrejme fakt,ze investovat do toho nijak zvlast nemuzem/nechcem.
Jinak Lukasi, my jsme v poradku, hodiny a hodiny prokojim a behem toho brouzdam na internetu a upinam se k svetlejsim zitrkum, tak me nech prosim snit :)
Problem je, ze do fabie nenalozis celou pocetnou rodinu, prave :-/ stejne potrebuju neco se trema sedackama vzadu, a nechci mit tri auta (a dve na bezne jezdeni potrebujeme). Zas beznym autem typu transporter se jezdit da, ne? kdyz je odlehcenej. Ziju v domneni, ze ta spotreba u tehlech aut neni vetsi nez u nejakych MPV a podobnych vetsich aut, kterym se s vetsima rodinama stejne nevyhnes. Nebo ne?
feu14:16:13 20.05.2019
odpovědět 
   Re: auto
ale jo, taková ta kráva přiměřená co mám služební(citroen jumpy) žere tak 6,3 litru když se kochám a 8,5 když echt prasím, a spát se v tom přiměřeně dá. i zaparkovat se občas podaří, kola se naložej, a vaříme venku. ale neživím to z rodinného rozpočtu, žánop....
jinak tři dětské sedačky vzadu je kapitola sama pro sebe (ostatně - se stejnou konstalací mláďat, jako máte vy), furt jsem někomu lezl do auta s metrem a měřil šířku mezi područkama vzadu. kupodivu to naprosto na pohodu zvládají i docela malá (a laciná) auta, třeba Peugeot 307 sw, ale tam se zas nevejde nerozebranej kočárek. my jsme to pak řešili takovým hnusným starým střepem, kterej jsme pak zase prodali a neměli s tím dlouhodobé plány.
brácha zase řešil tři sedačky vzadu nějakým hnusným starým střepem mondeem kombíkem, a vočesal vzadu područky výplně dveří a prostřední sedačku podložil na zádech kusem polystyrenu, čímž ji vysunul o kus dopředu (a dobastlil prodlužovák pro pás z dílů z vrakáče).
si myslím, že takovej šestiletej delší jumpy nebo tourneo za 250 nebo transporter za trošku víc by mohl bejt docela slušnej kompromis.
Lukas B.14:47:01 20.05.2019
odpovědět 
    Re: auto
Co takhle Chevrolet Chevy Van s motorem V6 nebo V8 a přestavět na LPG ? Třeba najdete i nějakou hotovou obytnou přestavbu.
r.15:05:48 20.05.2019
odpovědět 
     Re: auto
Jinak zadání je typicky nerealistické. Za 100k nejde koupit ani solidní osobák pro 5. Automobilismus je prostě drahá zábava. Obytný automobil je zábava dvakrát drahá, auto bude pro běžný provoz nepoužitelné a provoz drahý.

Chápu, že někdo nevyhledává penziony, ale proč je nutné spát v autě ? Ve skromnější době se používal stan.
r.18:34:29 21.05.2019
odpovědět 
      Re: auto
Ja jsem psala, ze rozpocet nemam, protoze zatim zjistuju. Nicmene doufam tak nejak, ze bychom se mohli vejit do 200000, ale rikam - zatim se ptam orientacne. Apartmany - proste ne, tohle nema cenu vysvetlovat. Kdybychom uz nemeli ted obytnak a nemela jsem s nim dva roky zkusenost a zazitky, ktere to prineslo nasi (tehdy) triclenne rodine, mozna bych pochybovala, ale takhle proste vime, co chceme. Stan - to uz vubec ne, s peticlennou rodinou, kdyz se chci presouvat, nebudu resit nic jineho nez rozbijeni a baleni tabora. Tuhle fazi uz mam za sebou, taky ozkouseno.
feu20:00:57 21.05.2019
odpovědět 
       Re: auto
Myslim za auto 200, bez tech vychytavek
Feu10:10:18 22.05.2019
odpovědět 
   Re: auto
Je ta spotřeba zrovna to hlavní kritérium?
Osobák bude mít spotřebu cca 6l
Dodávka dle stylu jízdy 8-10l nafty. V průměru tedy o 2l více to je 20l na 1000km, to je cca 600 Kč. Jaký je rozpočet víkendové akce se 3 dětmi?

Pokud se cestuje v létě, je podle mě důležitější klima pro zadní sedadla, jinak je v té boudě hrozné vedro. Pokud je to zas nějaká plechová holá dodávka bez tapecírungu, je v tom strašný rachot a topení to v zimě nevytopí.
U dodávky také počítej s cenou penu od 2 500kč/kus. U staršího auta se návštěvě servisu nevyhneš. Ta spotřeba je asi ten poslední problém
Honza13:03:42 21.05.2019
odpovědět 
    Re: auto
No vikendovy rozpocet s detmi je prave jen ta nafta a nejaka zmrzlina navic, takze ano, spotreba je opravdu jedno z hlavnich kriterii. Plus prave to, ze s tim chci jezdit i normalne. Takze chci v podstate velke osobni auto, s nejakymi vychytavkami nebo moznostmi prestavby. Pokud nedokazu jezdit relativne levne, nema pro me cenu takove auto porizovat, respektive bude pak vic a vic pouze osobni auto (ale myslenky prespavani v nem se proste nechci vzdat). Jinak co se tyka udrzby stareho auta, predstavu mam, nikdy jsem nemela novejsi. Ale jinak diky za tipy, to s tou klimatizaci a tapecirungem zni rozumne.
feu20:06:13 21.05.2019
odpovědět 
 Re: auto
Ford Custom 6 míst long verze, spotřeba kolem 7 litru,postel za sedadly je 175cm délka x 170cm šířka, kuchyňka pouze z venku. Prostor na zavazadla je pod posteli. Inspirace http://visu.camp/produkty/sitka nebo https://www.egoe-nest.eu/cz/
ROKO09:19:46 20.05.2019
odpovědět 
 Re: auto
tohle nemá moc řešení, chtít obytňák pro 5 za 100 táců a chtít tim ještě jezdit denně 70km do práce. Za tu cenu už se dá sehnat slušnej osobák, nebo vrak dodávky(tranzit, transportér) a tim fakt denně jezdit nechceš. Chce to taky počítat s výškou, že do většiny garáží je omezení na 2m(někde i do 1.85m) a to s nějakou nadstavbou na střeše dáš stěží, snad T5 s orig vestavbou to má přesně na 2m, ale to jsi zas s cenou hned někde jinde
16:43:41 20.05.2019
odpovědět 
 Re: auto
přidám se s dotazem - co rozumnýho bych zhruba mohl pořídit za dodávku k přestavbě s rozpočtem do 400 000,- (2 dospělí, 3 děti)?
06:39:43 22.05.2019
odpovědět 
  Re: auto
Možností je nepřeberně. Přijde mi, že oblíbená velikost typu multivan takhle početný skupině lidí stejně moc komfortu neposkytne, takže bych asi volil velikost alhambra/sharan/galaxy/C8 apod. + spaní dětí na ploše kufru + sklopených zadních sedaček + krámy úsporně zabalený ve spodní části kufru + stan na střeše (resp. úzkej stan a rakev, pokud by nestačil kufr). Vaření na bombě pod vyklopenými zadními dveřmi, kola na tažným. Přední sedačky otočné. Co nejmenší dětské sedačky. Nesnažit se narvat dovnitř kuchyňku - to je jen pro ženský a beztak se to dovnitř auta ani velikosti multivanu v takhle početný sestavě nevejde.
honza08:47:40 22.05.2019
odpovědět 
   Re: auto
+ samozřejmě, a to je podstatnější než kuchyňka, V6 a přestavba na LPG. Tyhle benzínový auta jsou někdy ojetý překvapivě laciný, páč každej chce naftu, protože měnit turba, vstřiky a zarezlý žhavicí svíčky je ta nejlepší zábava.
honza08:53:27 22.05.2019
odpovědět 
    Re: auto
Co vlastne predpoklada prestavbu na lpg, na kolik to vyjde a jde to u vsech benzinu?
Feu10:14:46 22.05.2019
odpovědět 
     Re: auto
Pokusím se to co nejvíc osekat.
Bavím se o variantě Transporter T5, krátká verze.
Na kuchyňku se vyprdni. Nemá to cenu a nepomůžeš si. Kuchyňka - vařič, dřez atd. pro 2+3 v podstatě nejde. Jde ale v karavanu, nebo bez karavanu ale ve verzi 2+0.
Otočná dvojsedačka v první řadě taky nejde. Nemá se jak otočit, tolik místa tam není. Možná že to i jde ale nejdřív budeš muset navrtat bankovní trezor. Měl jsem otočné sedačky original z výroby a otočit je, znamenalo pootevřít dveře. Sedačka u řidiče se skoro nevyplatí, protože volant nejde pořádně zastrčit a sedačka potom trčí do prostoru. Tahle sedačka vlastně vždy sloužila jako odkládací plocha pro dětské sedačky a podsedáky. Otočný spolujezdec je fajn. Různé otočné podesty se prodávají, cca 7.000,-.

Druhou řadu sedaček jsem měl jako dvojsedadlo se sklopným opěrákem a jednu sklopnou sedačku. Tady je problém v tom, že rozšupovací postel uděláš jen nad tou sklopnou dvojsedačkou. Třetí překáží a nejde poklopit. Auto bylo bez klimatizace, zadní dveře a okna v zavazadlovém prostoru v plechu. Nic nedrnčelo, neklepalo a byl v tom chládek.

A protože taky jezdíme ve variantě 2+3 a holota je větší a větší tak jsem začal řešit větší auto. Sharan a spol. jsou fajn. Sice jim děsně reznou podběhy ale svezení je pěkné. Ale Tranďáka tím nenahradíš. Místo vevnitř je k nezaplacení. Problémy se sezením řeší Long verze. Je to jen 40cm ale rozdíl je nepopsatelný. Z hlediska postele a kouzlením se sedadly je lepší Transporter nebo Caravelle. Multivan má sedadla v kolejnicích. Tam je trochu problém. Mám osm sedadel, a rozkládací postel. V případě velké cesty stření sedadla vyhazuju, zadní posouvám do střední polohy a všude je obrovské místo. V případě potřeby je po sklopení opěráků ležení z celého zadku a na střeše mám střešní koš s podlahou z Al slzičkového plechu. Je to plně pochozí. V případě potřeby na tom stavíme "instatní" stan pro dva z Dekáče za 1.500,-. Funguje to perfektně. A ještě zbývá místo pro posezení. Dělal jsem to hlavně pro sebe ale dětem se to zbytečně moc líbí, takže ....... no nic.
Ale začíná to být stejně těsné. jak rostou, roste i problém s pohodlným spaním. Markýzu nemáme, natahujeme silnou plachtu. Za strom, za plot, zapíchnout do země, ......

Tranďák je jen velké osobní auto, jezdí se s ním perfektně. Jezdím denně. V naftě jsem měl krátkou 1,9 TDI v nejslabším provedení a po 220 000 km a 12-ti letech jsem do toho nedal ani korunu. Pochopitelně, mimo brzd, rozvodů atd. Jezdilo to za sedm litrů.

Momentálně máme Long Karavelu. Proti Tranďáku děsně pohodlné, měkké svezení. Je v tom dvoulitrová benzínová atmosféra a jezdí to taky za sedm. Ale kg CNG. Což je úplná paráda.

Omlouvám se za osekanost ale pokud by se mělo všechno popisovat, byl by to děsný traktát.
Petr14:25:29 22.05.2019
odpovědět 
      Re: auto
My jezdíme s T4 long, v sestavě 2 - 0 - 3 se tam vejde kychyň i stůl. V sestavě 2 -1 - 3 se tam vejde šest lidí a kuchyň, ale ne rozkládací stůl. Případně 2 -2 -3. Na střeše vozíme autostan domácí výroby. Takže šest lidí by se tam vyspalo. Jde o to, jak se mají rádi. Klidně přijeďte okouknout nebo napiš a pošlu fotky. Má to 4 tříbodové pásy. Prostřední řada jsou protisměrné sedačky s 2bodovýma pásama. Ty se dají snadno vyndat. Nevím, jestli je bezpečné v tom vozit děti. Ale jsou protisměrné.

Cenově to vyšlo 54 000 pořízení v jednom zapadlém žižkovském bazaru (1997). Servisák ze Slanýho říkal, že by za tu cenu v Německu sehnal hezčího, ale zas má dobré vybavení jako ABG, postel, ližiny, závěs, ABS, 2,5 TDI... Interiér a elektrika byly dost dojebané, ale nebylo to nic extra drahého to dát dohromady (ty nekvalifikované práce jako šití si dělám sám). Dále 40 000 za topení od servisu (Brano + druhá baterka a relé), materiál na kuchyň asi 7000, materiál na autostan asi 20 000, ale strašná práce. Nějaké prvotní opravy (nový větrák 4000, svíčky+elektrika 3000, páčky, žárovky, těsnění kolem chladiče, seřídit vstřiky. No žádná láce to není, ale náklady vcelku předvídatelné.

Čeká oprava vyhnilého spodku 30 - 50 tis. Tyhle shnilotiny nechce normální klempíř dělat, každý radši dělá bouračky na pojišťovnu. Dále otočná konzole na sedačku spolujezdce 2300, materiál záclony 1000 a spousta drobností.

Je počítat s tím, že servisní práce podražily a nejsou lidi. A dodávky všude v garážích neopravují nebo udělají jen čemu rozumějí. Spotřeba asi 7,5 l/100 nafty když se jede kolem stovky, pak to leze docela nahoru. Naftové topení 2 kw vezme asi deci za hodinu. Zaparkovat se dá skoro všude, dnešní kombíky jsou už také dost nabobtnalé.



Šlojíř14:52:04 22.05.2019
odpovědět 
      Re: auto
Kuchyň je dobrá věc, stačí udělat základnu z jeklů 2x5 cm a vyříznout tam drážku. A na tom pak jde vytvořit kuchyň dle libovůle. Ideálně z vodovzdorné protiskluzové překližky. To se pak nasune na kolejnice na podlaze místo sedačky, zafixuje šroubama z boku a dá se to kdykoliv zas vyndat.

Vejde se tam spousta haraburdí, které by se jinak válelo po autě. A nehrozí, že si děti na sebe převrhnou vařič, protože je tam napevno. Navíc se tam vejde kanystr 20+20 l na čistou vodu a 20 l na odpad, čerpadlo, šuplík, dřez a další blbosti.
Šlojíř09:57:35 23.05.2019
odpovědět 
     Re: auto
Ad LPG: přestavba vyjde na 20 - 30 litrů. Teoreticky jde přestavět skoro každej benzínovej motor, ale prakticky je lepší zjistit dotazem u důvěryhodného přestavce (mám zkušenost s Autogas Coubal v PRG a spokojenost), jestli to nebude průser - kolikrát to může být tak, že stejné auto jiného roku výroby může začít nebo může přestat být průser. Obecně snad lze říct, že platí, že pro přestavbu na LPG jsou vhodné motory s tvrzenými ventilovými sedly + s hydroštely.

Jinak na jízdě nepoznáš rozdíl LPG X Benzín, žere to o 10 - 30 % víc (čím silnější motor, tím nižší procentuální nárůst), jednou za rok je dobrý s tím zajet na revizi + drobné opravy typu vyčištění nebo výměna zasratých vstřikovačů apod., jednou za cca 10 let je potřeba vyměnit nádrž. Jsou trochu dražší emise.

Je zde určité riziko, že se zástavba nepovede a neustále se na tom bude něco srát. Toto riziko se zvyšuje zástavbou u neumětela a přestavbou nějaký totálně vylítaný vraždy.

Nádrž se dává místo rezervy - místo v kufru to tedy neubírá a jen je potřeba vyřešit, jestli člověk někam dá dojezdovou rezervu, lepící soupravu anebo to pojistí modlitbou. Teoreticky se s tím nesmí do některých podzemních garáží, ale nezažil jsem, že by to někdo někdy řešil.

Při kalkulaci úspory se někdy zapomíná započítat spotřebu benzínu, která bude cca 0,5 - 1,5 l / 100 km v závislosti na tom, jestli se na benzín pouze startuje aneb jestli jde o systém založený na trvalém přístřiku benálu do LPG.

Jinak ještě k otočným sedačkám - vyřešil jsem to uříznutím zarážek na pojezdu sedačky, takže se sedačka dá vysunout a nasunout opačně (citroen jumpy, ale asi to půjde i u jiných dodávek). Je to dost sraní se vyndanou sedačkou do toho pojezdu trefit, ale za ty prachy asi ok.
honza15:40:04 22.05.2019
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi