LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
36.Jeřábek 10200
Bouldry:
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
36.Zímová 9428
Hory:
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350
7.Švihálek 6092

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230977 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Badile10.07.2019
Ahoj, lezl už letos někdo v Begellu a tuší podmínku? Chceme jet příští týden na Badiele - Cassina nebo Another Day. Zajímá mě hlavně množství sněhu v nástupech a podobně. Mačky a cepíny samozřejmě beru tak i tak, ale jen na co se připravit.
 Re: Badile10.07.2019
Hele letos jsem tam nebyl ale na another day in paradise by byly mačky a cepín zbytečná zátěž. Cassi
  Re: Badile10.07.2019
Díky, za info.
  Re: Badile11.07.2019
Trochu podivne info... Tento rok je vsude dost snehu, na mnoha mistech vyrazne vice nez predchozi ro
 Re: Badile11.07.2019
lezl jsem obe cesty a vždy jsme nastupovali traverzem. asi pokud nejseš velkej poctivec a nechceš to
  Re: Badile11.07.2019
Určitě chceme traverzem. Spíš mi šlo o cestu do sedla. Slaňovat hodláme druhý den od rána, v noci to
   Re: Badile11.07.2019
Cesta do sedla pokud je pod snehem tak je fakt dost nahovno. Macky a cepin bych v cervenci bral. V s
   Re: Badile12.07.2019
Je pravda ze se to slanuje dlouho. Poprvy jsme se z paradisu vratili asi ve 4 rano do bivaku a chvil
  Re: Badile11.07.2019
Určitě chceme traverzem. Spíš mi šlo o cestu do sedla. Slaňovat hodláme druhý den od rána, v noci to
   Re: Badile11.07.2019
V jakým stavu je cesta z Bonda na horní parkoviště, to víš prosím Tě? Je to tam už průjezdný, nebo s
    Re: Badile11.07.2019
Letos je otevrena chata a Sacs Fura, ale Val Bondasca je nepruchozi. Nastup na chatu a tedy i pod st
     Re: Badile11.07.2019
Díky za informaci.
      Re: Badile11.07.2019
Mas li Facebook mrkni na stranku chaty tam, docela to updatuji. Jinak na jejich webu take neco je a
   Re: Badile11.07.2019
Taky neni od veci po dolezu slanit na jih (kratke, orientacne jednoduche). Prespat na Gianetti a pak
    Re: Badile11.07.2019
Pri slanovani dopoledne se budete jiste mijet s lezci na hrane. K tomu ten polezeny teren.. Bude to
    Re: Badile11.07.2019
Jinak též zvaný pochod smrti.
     Re: Badile11.07.2019
Zalezi na fyzicce daneho jedince. Me to prislo jako pohoda, uzil jsem si to. Turisty temer nepotkas,
      Re: Badile11.07.2019
Což o to, hezký výlet to je. Ale když vylezeš zmordovanej od severu na Badil, přespíš na vršku v biv
       Re: Badile11.07.2019
Doporucuji slanit na Gianetti jeste ten samy den. Jde to i po tme a pri neprizni pocasi.
        Re: Badile12.07.2019
I za hezkého počasí a ve dne se dá na sestupovce zabloudit :-( Tak jednoduchá tam kombinace slanění
         Re: Badile12.07.2019
všichni co tamtudy šli poprvé dolů tam zabloudili (aspoň všichni co mi o tom vyprávěli). já tam neza
          Re: Badile12.07.2019
Nevím, jestli jsme Ti to vyprávěl, ale na poprvé se mi to taky stalo :-) Potom další sestupy už byly
   Re: Badile11.07.2019
Slaňování po hraně je veeeelmi dlouhé (klidně i pře šest hodin) a orientačně náročné. Bivakovací ch
    Re: Badile11.07.2019
V průvodci je poznámka: v létě 2003 byla cesta prvovýstupci sanována a vybavena ke slanění. Více inf

 prvovýstup09.07.2019
Nebylo by dobré vrátit se k systému, kdy prvovýstup rovná se udělat cestu odspodu?
Kareš, Marťan, příbramáci, nebo Papouš a další, co se prezentují jako prvovýstupci (byť jich každý skutečně pár má) dělají v databázi bordel.

Nejde o
 Re: prvovýstup09.07.2019
to by uz zadny prvovystupy nebyly..
  Re: prvovýstup09.07.2019
ale byly. i dnes se dělají i na nepísku těžké cesty odspodu.
ale jde mi o to, aby sem napsal
 Re: prvovýstup09.07.2019
myslíš udělat jako navrtat nebo udělat jako že vylízt? Nejde o písek/nepísek, ale o tradiční/sportov
  Re: prvovýstup09.07.2019
to ti fakt přijde normální, když si napíšeš autorství jen proto, že to navrtáš? (ale nepřelezeš)
  Re: prvovýstup09.07.2019
a co se tradičního lezení týče, tak v Británii nelezou prvovýstupy odspodu zas tak často. Spíš to na
   Re: prvovýstup09.07.2019
no, tomu rozumim a nemám s tim problém. Já zkrátka jen nemám problém s tim respektovat pravidla (v t
    Re: prvovýstup09.07.2019
Ještě jednou - nechci řešit zda odspodu, nebo shora. Navíc dělání cest zdola KDEKOLIV není zaváděním
     Re: prvovýstup10.07.2019
jména už řeší minimum lidí a spíš je to věc databází s jednou kolonkou autor, tvoje starosti bych ch
      Re: prvovýstup10.07.2019
když děláš průvodce, tak stále ještě o autorství jde.
       Re: prvovýstup11.07.2019
Trochu se mě to týká. Jako zapálený tvůrce průvodců, tak trochu rozumím, prvnímu tazateli, že to nen
        Re: prvovýstup11.07.2019
dík

jinak i v Krasu na tom určitě záleží a ještě za Míly Pletánka se důsledně rozlišo
         Re: prvovýstup12.07.2019
respektuj jak to chtěl uvést přelezce cesty a koho tam u sebe chce mít napsaného, nebo se na cokoliv
         Re: prvovýstup12.07.2019
důsledně to rozlišil v průvodci Resch, zapomněl jsi Sulkeho a podepsat se
        Re: prvovýstup13.07.2019
Taky mi dává smysl rozlišování různých tady uváděných věcí.
V jednoznačně sportovních oblaste
     Re: prvovýstup10.07.2019
Neřeš to moc. Těm kvakům, které se tu navrtávají, stejně předchází (mnohdy i masivní) čištění skály
      Re: prvovýstup10.07.2019
zrovna nějaký ešus je jako autor, co si pamatuju, zapsaný poměrně často. proč se tedy na zdejší data
       Re: prvovýstup10.07.2019
Ahoj, to je shoda přezdívek. Ale cesty mám udělané také nějaké. Autor je autor. Ten, co to zapsal mů
 Re: prvovýstup10.07.2019
Mám otázku, týkající se jen okrajově tématu - co znamená, když je v průvodčiku na písek, připsáno ,,
  Re: prvovýstup10.07.2019
Nevím jak u téhle konkrétní cesty, ale v Ádru, či Teplicích to bývalo dělání cest ze slanění. V horš
   Re: prvovýstup10.07.2019
všichni taky s mágem že?
   Re: prvovýstup11.07.2019
Mudruješ a nevíš že Havlík sr.stále žije a úspěšně reprezentuje ČR v orientačním běhu.
    Re: prvovýstup11.07.2019
omlouvám se seniorovi.
co tedy říká na umělé chyty svého syna?
     Re: prvovýstup13.07.2019
Pokud to někoho zajímá doporučuju nejdřív poslechnou podcast od Čaje s Kmochem (Sedláčkem) asi bude

 slanění08.07.2019
Zdravím,
mohl by mi zde někdo poradit, kam v ČR zajít slaňovat skály? Nejlépe s možností vyjít na vrchol po turistické stezce a pak po laně dolů.
Předem všem děkuji za radu :)
 Re: slanění08.07.2019
Jizerské hory - vyhlídka Paličník. Pořádná poctivá túra do kopce a jako odměna 20m slanění :-)
 Re: slanění08.07.2019
nejlépe z pražskejch mostů. lano hodíš okolo zábradlí a jedeš. abys nemusel plavat, potřebuješ dole
 Re: slanění10.07.2019
Předpokládám že sme si už psali, proc nelezes? Kdyžtak mi napiš, Tom

 Kam na top-rope solo08.07.2019
Ahoj všem,

objevil jsem zálibu v top-rope soloingu zatím krátkých sportovních cest ale rád bych postupně přecházel na skály vyšších 20 metrů.

Rád bych se zeptal někoho, kdo má zkušenosti, jestli neví o dobrých lokalitách pro
 Re: Kam na top-rope solo08.07.2019
U Tebe asi nejblíž Káčov a případně Jizerky.
 Re: Kam na top-rope solo08.07.2019
Střelnice u Sloupu v C. sic sekano, ale pro tvůj záměr asi dobrý,
  Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
Můžu se zeptat, nemůžu k tomu najít víc informací, v té oblasti si člověk může lézt co chce?
   Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
Z Pihelu (u České Lípy) do Sloupu v Čechách, na křižovatce u Sedmi trpaslíku odboč na Svojkov, po ch
   Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
Tam jediný omezení jsou tvé lezecke schopnosti a poprosím o jednu věc, do slanaku dej svoje presa. T
 Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
Z hlediska ochrany přírody není mnohde vítáno prmenádovat se nad slaňákama kde se líbí kytkám.. Nejl
  Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
Díky pánové za odpovědi.

Pro poslední odpověď:
Tenhle sentiment moc nechápu. J
   Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
Asi jsi to špatně pochopil. K hození lana shora se musíš dostat nad slaňák, obejít to někde kolem vr
    Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
Jo jasně, tomu rozumím, každopádně nevidím důvod hned brát dotaz co nejvíc negativně. O ničení poros
   Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
Nedávno jsem docela koukal jak je nad některými masivy ve svahu kde se dřív nechodilo vydupáno. Obča
    Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
Spolulezce mám, ale líbí se mi ten klid. Něco takovéhleho je víceméně můj cíl, i když ví, že na tohl
     Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
špek leze v zimě na jumaru často. masivy neobchází. vyleze si nejlehčí cestou k jejímu slanění a pak
      Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
Jo no. A taky existuje něco čemu se říká top-rope soloing. A pak taky existuje lead-rope soloing a p
       Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
  Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
Díky pánové za odpovědi.

Pro poslední odpověď:
Tenhle sentiment moc nechápu. J
 Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
Polínský vrch. Slaňáky jsou kousek od sebe, po 4, 5 v pohodě vylezeš a pak jenom přecvakáváš mezi sl
 Re: Kam na top-rope solo09.07.2019
asi do jakýkoliv sportovní oblasti, kde nehrozí že bys měl lano přes hranu a kde bys při zřizování s
  Re: Kam na top-rope solo10.07.2019
Na Srbsku jsou skály v NPR a CHKO, takže max Alkazar, kde může aspoň někomu hodit kamínky na hlavu,
 Re: Kam na top-rope solo10.07.2019
1. statický lano je kokotina (někde se ti prověsí, traverzy atd., někde budeš potřebovat popolézt no
 Mšeno/Kokořínsko10.07.2019
Hromada skal je v Kokořínském dole a okolí Mšena. A obvykle shora dobře přístupné. Jen hodíš lano ok

 Pískovcová klasa08.07.2019
Neuvazovali jste zrevidovat klasifikačni tabulku u té pískovcové? Mam hluboky dojem ze současná neodpovida realitě. Např VIIb mi casto prijde cca za 7uiaa a ne za 6. Xa určite obecně (nepocitam měkký panťak )za 9uiaa do xa jsem vynalozil mnohem vice usili
 Re: Pískovcová klasa08.07.2019
Pískovcová klasa je dosti zavádějící, zejména tím, jak ji dodrbali v Labáku a přesunuli i do jiných
  Re: Pískovcová klasa08.07.2019
Saská stupnice je v pohodě, záměrné podhodnocování obtížnosti se nevyřeší přechodem na žádnou stupni
   Re: Pískovcová klasa08.07.2019
ona i ta saská stupnice se liší i v tom sasku, podle oblasti, podle doby vzniku cesty, prvovýstupce,
    Re: Pískovcová klasa08.07.2019
možná by Ádr mohl trochu srovnat klasifikaci (osobně mi ta stávající nevadí), ale jinak by spíš měli
    Re: Pískovcová klasa09.07.2019
Lukasi, tvůj příspěvek je nic neříkající. Pouze říká to, co zadavatel - v klase je bordel. Mě je to
     Re: Pískovcová klasa09.07.2019
No nemyslim si ze bordel v klase je ciste ceska piskovcova zalezitost. ulety v klase jsou obvykle da
      Re: Pískovcová klasa09.07.2019
jedno kritérium je nezabít se. to řeší ten požadavek na konzistenci klasifikace v rámci oblasti. dru
   Re: Pískovcová klasa10.12.2019
Jo.
  Re: Pískovcová klasa12.07.2019
Jak moc jsi, Čechu, lezl třeba ve Skaláku nebo na Drábkách nebo v Příhrazech? Řekl bych, že klasifik
   Re: Pískovcová klasa14.07.2019
Zdar mě šlo o to zvednout klasu tady v databázi na lezci. Tak jak ji kluci zvedli již v novych pruvo
    Re: Pískovcová klasa14.07.2019
Jasný. To už tady sem tam někdo žádal možná před 10 lety. Nojo, většina už si zvykla, že přelezama z
     Re: Pískovcová klasa14.07.2019
O body mi nejde je mi šumák jestli jsem v žebříčku 356 nebo 150tej spiš mi jde o pořádek.obecně mi p
      Re: Pískovcová klasa14.07.2019
Jo, to s tím žebříčkem byla taková nadsázka.
Taky si myslím, že přepočty nesedí. (Napadala mě
       Re: Pískovcová klasa15.07.2019
Co se týče klasifikace, tak jsme zhruba před rokem provedli posuv americký klasifikace. Ta byla nast
        Re: Pískovcová klasa15.07.2019
Cau Jirko diky za reakci a lobuju za posuv
       Re: Pískovcová klasa15.07.2019
klasa na piskach je tak rozlitana , ze i v jednom pruvodci je u jedne cesty občas jina klasifikace n
        Re: Pískovcová klasa15.07.2019
Sjednocovat klasifikaci je asi nesmysl.stejne si to prvovystupci kteří klasifikuji tvrdě daj za ko
        Re: Pískovcová klasa15.07.2019
Rozdíly v textu a v obrázku jsou projev entropie, s tím se nedá nic dělat, je to neodvratný směřován
       Re: Pískovcová klasa15.07.2019
Upravená klasifikace, kterou uvádíš na přebálce labáckého průvodce, je příjemná. V obtížnosti kroků
       Re: Pískovcová klasa15.07.2019
Ano to srovnání saske klasy s tou z Buoux, kam se v 90 tkach hojne jezdilo zni logicky. Taky tam nav
   Re: Pískovcová klasa15.07.2019
Nejde o kde jsem lezl a kde ne. Jde o to že když je neco hodnoceno v saske stupnici, tak ji to ma od
    Re: Pískovcová klasa15.07.2019
No jenže s klasifikací to reálně neprobíhá tak, že ji určuje nějaká (nad)národní komise, ale tak, že
    Re: Pískovcová klasa15.07.2019
Napiš Francouzům, Španělům, Italům, Švýcarům, Řekům, napiš všem, ať si srovnají klasu, protože jim t
     Re: Pískovcová klasa15.07.2019
Mě je to taky celkem jedno jestli to nekde lita +- jen jsem reagoval na autoruv prispevek svym nazor
     Re: Pískovcová klasa16.07.2019
Bído nam jde o náš píseček a transpozici piskovcove klasy v databázi zde na lezci.frantici španělé a
      Re: Pískovcová klasa16.07.2019
Uděláš nejlíp, když se smíříš se stávajícím stavem. Něco už o snaze rovnání klasy přes 15 let vím a
       Re: Pískovcová klasa17.07.2019
Myslim že na pisku nikdo honit čísla nebude i kdyby se to zvedlo bo kruh daleko. Ale jinak souhlas.
    Re: Pískovcová klasa15.07.2019
No jenže s klasifikací to reálně neprobíhá tak, že ji určuje nějaká (nad)národní komise, ale tak, že
     Re: Pískovcová klasa17.07.2019
Úplnej souhlas. Do stanovení klasifikace cesty se zohledňuje autorovo ego:
Chci, aby se cesta
      Re: Pískovcová klasa18.07.2019
njn, soutěž kdo udela nejtvrdsi IXc, Xa,... se začátkem 3 tisicileti stala soucasti delani cest n
     Re: Pískovcová klasa17.07.2019
Hergot takova klasicka diskuse a chybi zde klasicka poznamka. Abych to tedy napravil: kdybyste pouzi
      Re: Pískovcová klasa17.07.2019
Jde to, jde to na druhým, nejde to? :o)
       Re: Pískovcová klasa21.07.2019
Ne!
Jde to - jde to blbě - nejde to.
(Tak pravil Mauglí a po něm šílená spousta jinejc
        Re: Pískovcová klasa22.07.2019
vždycky jsem myslel že je stupnice čtyřstupňová (tj. rozšířená o: nejde to ani kdybych se pos...)
      Re: Pískovcová klasa17.07.2019
Aaa ze by nakej klasik co leze pětky bez mg:)
       Re: Pískovcová klasa18.07.2019
Stát na to! Mago do každý cesty! Povine
        Re: Pískovcová klasa21.07.2019
srát na desítky, kladivo a majzlík povinně s sebou
       Re: Pískovcová klasa18.07.2019
Přesně tak. Tedy.. když se zadaří.
        Re: Pískovcová klasa22.07.2019
Hoši z lezce by si meli dat povinně nejaky desiny na pisku, zajimalo by me jakým směrem by pak trans
         Re: Pískovcová klasa23.07.2019
Jednoduché. Stačí nepoužívat písmenka stejně jako Cimrman nožičky u not. Pak jednoduše transponujete
         Re: Pískovcová klasa23.07.2019
Jednoduché. Stačí nepoužívat písmenka stejně jako Cimrman nožičky u not. Pak jednoduše transponujete
          Re: Pískovcová klasa12.08.2019
Německý průvoda na Labak Xa=9/9+
           Re: Pískovcová klasa10.12.2019
Lobuju za transpozici pískovcové klasy podle myslim rozumně vyladěné-napravené klukama v novym průvo
            Re: Pískovcová klasa24.04.2021
Průvodce Ostrov Xa=9/9+; Xb=8a
             Re: Pískovcová klasa24.04.2021
nesmysl. V labáku to akorád zk...vili. Xa bylo na písku vždy 9- ; to že to někdo upravil v labáku ne
              Re: Pískovcová klasa24.04.2021
Vždyť to sedí, když v labaku vylezeš XA, tak jinde 9- pnsojtuješ.

 závody SP Villars06.07.2019
martin stráník v semifinále a na lezci si zatím nevšimli, že se konají závody?
 Re: závody SP Villars06.07.2019
Kolik jich postupuje do finale? Martin je 9. ???
  Re: závody SP Villars06.07.2019
Jaj, prvni nepostupujici do finale. To je skoda
 Re: závody SP Villars06.07.2019
Nerozumím Ti. Psal jsem k tomu příslušný článek. Včetně info o Martinovi v semifinále v titulku. Je

 svaty jan pod skalou ( slaneni)04.07.2019
ahoj rad bych se zeptal jestli nekdo nevi jaka je vzdalenost je na svaten janu pod skalou na leve strane od krize do jeskyne a z jeskyne dolu? dekuju za info
 Re: svaty jan pod skalou ( slaneni)04.07.2019
něco kolem 20-60 metrů...
 Re: svaty jan pod skalou ( slaneni)04.07.2019
něco kolem 20-60 metrů...
  Re: svaty jan pod skalou ( slaneni)06.07.2019
Ústí jeskyně je cca 10-12 m. vysoké. K jeskyni od kříže asi těch 20. je to však jen odhad. Neměřil j
   Re: svaty jan pod skalou ( slaneni)07.07.2019
staci sedesatka, slanis do jeskyne a pak ze standu v jeskyni dolu. Vyjde to akorat
    Re: svaty jan pod skalou ( slaneni)07.07.2019
Je to tak.
     Re: svaty jan pod skalou ( slaneni)08.07.2019
proslaňovávávávávali jsme v minulém století zhusta i s padesátkou a možná čtyřicítkou. asi jsme někd
      Re: svaty jan pod skalou ( slaneni)08.07.2019
S padesátkou jste museli posledních pár metrů ve 2. slanění slézat. A dneska je to ještě horší, prot

 svaty jan pod skalou ( slaneni)04.07.2019
ahoj rad bych se zeptal jestli nekdo nevi jaka je vzdalenost je na svaten janu pod skalou na leve strane od krize do jeskyne a z jeskyne dolu? dekuju za info

 lezečky Jett QC02.07.2019
Ahoj,
nemáte prosím někdo zkušenost s lezečkama Jett QC od Ocúnu. Jde mi o to, jestli jsou stejně široké jako Ozony Plus a nebo jsou spíše pro úzkou nohu jako Ozony.Výrobce sice uvádí, že jde o pohodlnou botu, ale zajímalo by mě osobní porovnání ně
 Re: lezečky Jett QC03.07.2019
Já mám Jett LU a sedí na úzkou nohu.
 Re: lezečky Jett QC03.07.2019
Ozone Plus mi sedí, tedy aspoň ta starší verze, prý u nich teď došlo k nějakým změnám a Jett QC jsem
 Re: lezečky Jett QC03.07.2019
lezecky jsou tak idndividualni vec, ze bez vyzkouseni ruznych modelu a velikosti bych se ja osobne d

 Aiguille de Bionnassay02.07.2019
Ahojte,

Nemáte někdo zkušenost s cestou z Col de Tricot na Aiguille de Bionnassay (Arete du Tricot)?

Jaká obtížnost lezení to je? Dá se tam ztratit?
Na netu je pár odkazů a videí, ale jsou dost obecné. Uvítám osobní zk
 Re: Aiguille de Bionnassay02.07.2019
Vetsinou se to chodi v kombinaci s celymi Dome de Miages, impozantní a doporučeníhodná túra. Zatím p
  Re: Aiguille de Bionnassay04.07.2019
Ptá se na Arete Tricot, ne na cestu od Durier… Co vim tak docela alpinismus/ trochu sračky, někde js

1   ...   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140   141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Badile
Ahoj, lezl už letos někdo v Begellu a tuší podmínku? Chceme jet příští týden na Badiele - Cassina nebo Another Day. Zajímá mě hlavně množství sněhu v nástupech a podobně. Mačky a cepíny samozřejmě beru tak i tak, ale jen na co se připravit.
 Kuba8610:30:48 10.07.2019
odpovědět 
 Re: Badile
Hele letos jsem tam nebyl ale na another day in paradise by byly mačky a cepín zbytečná zátěž. Cassina jsem nelezl ale vzhledem ke globálnímu oteplování bude lepší v letních podmínkách vyměnit cepín za neopren. Nástup traverzem je bez cepínu v pohodě
Kok18:24:07 10.07.2019
odpovědět 
  Re: Badile
Díky, za info.
 Kuba8623:38:40 10.07.2019
odpovědět 
  Re: Badile
Trochu podivne info... Tento rok je vsude dost snehu, na mnoha mistech vyrazne vice nez predchozi roky. Aktualni info by bylo k veci.
12:46:33 11.07.2019
odpovědět 
 Re: Badile
lezl jsem obe cesty a vždy jsme nastupovali traverzem. asi pokud nejseš velkej poctivec a nechceš to mít z ledovce, tak je traverz climber friendly varianta...(slanění hranou, kruhy po 50m, jen se v noci blbě hledají
honza k.08:33:18 11.07.2019
odpovědět 
  Re: Badile
Určitě chceme traverzem. Spíš mi šlo o cestu do sedla. Slaňovat hodláme druhý den od rána, v noci to hledat nehodláme.
 Kuba8609:41:27 11.07.2019
odpovědět 
   Re: Badile
Cesta do sedla pokud je pod snehem tak je fakt dost nahovno. Macky a cepin bych v cervenci bral. V srpnu uz ne...
18:00:45 11.07.2019
odpovědět 
   Re: Badile
Je pravda ze se to slanuje dlouho. Poprvy jsme se z paradisu vratili asi ve 4 rano do bivaku a chvili trochu bloudili s celovkama a taky se nam seklo lano :-) podruhy jsme to z cassina dali uz ve 3 rano do bivaku pac jsme bludny misto znali. Sice je to dlouhy slaneni ale rano si v bivaku vaříš zevlis odpocivas...nechtel bych dalsi den po vystupu absolvovat prechod z italie zpet, byl jsem pokaždé nasracku a to mi bylo asi 25let..
honza k.01:40:47 12.07.2019
odpovědět 
  Re: Badile
Určitě chceme traverzem. Spíš mi šlo o cestu do sedla. Slaňovat hodláme druhý den od rána, v noci to hledat nehodláme.
 Kuba8610:08:37 11.07.2019
odpovědět 
   Re: Badile
V jakým stavu je cesta z Bonda na horní parkoviště, to víš prosím Tě? Je to tam už průjezdný, nebo se musí jít z Bonda pěšky? Dík.
huk10:17:47 11.07.2019
odpovědět 
    Re: Badile
Letos je otevrena chata a Sacs Fura, ale Val Bondasca je nepruchozi. Nastup na chatu a tedy i pod stenu je mozny jedine pres Passo Trubinasca. (Asi 6 hodin k chate). Tohle je fotka steny z minuleho tydne. Hranu pry tehdy lezlo 6 dvojek. Na nastup se prej daji doporucyt aspon macky https://bit.ly/2LPuLHE
Radek17:13:06 11.07.2019
odpovědět 
     Re: Badile
Díky za informaci.
huk17:29:33 11.07.2019
odpovědět 
      Re: Badile
Mas li Facebook mrkni na stranku chaty tam, docela to updatuji. Jinak na jejich webu take neco je a urcite pomuze zavolat a radi ti povi co a jak.
Radek17:59:34 11.07.2019
odpovědět 
   Re: Badile
Taky neni od veci po dolezu slanit na jih (kratke, orientacne jednoduche). Prespat na Gianetti a pak si dat hezkou skoro celodenni turu zpatky.
12:48:45 11.07.2019
odpovědět 
    Re: Badile
Pri slanovani dopoledne se budete jiste mijet s lezci na hrane. K tomu ten polezeny teren.. Bude to mega opruz jak pro vas, tak hlavne i pro lezce na hrane.
12:49:53 11.07.2019
odpovědět 
    Re: Badile
Jinak též zvaný pochod smrti.
Kuba Turek13:28:53 11.07.2019
odpovědět 
     Re: Badile
Zalezi na fyzicce daneho jedince. Me to prislo jako pohoda, uzil jsem si to. Turisty temer nepotkas, krajina krasna.
15:07:57 11.07.2019
odpovědět 
      Re: Badile
Což o to, hezký výlet to je. Ale když vylezeš zmordovanej od severu na Badil, přespíš na vršku v bivaku nebo ještě stačíš sejít na Gianetti k jiho, tak druhý den musíš přecházet dvě třítisícová sedla, často v mačkách a cepínem, což je obvykle dost vyčerpávající. Proto většina lidí slaňuje hranou, i když otravují nejen sami sebe, ale také ostatní lezce, co jdou nahoru.

P.S.: Já chodím pochod smrti :-)
Kuba Turek17:11:08 11.07.2019
odpovědět 
       Re: Badile
Doporucuji slanit na Gianetti jeste ten samy den. Jde to i po tme a pri neprizni pocasi.
17:32:58 11.07.2019
odpovědět 
        Re: Badile
I za hezkého počasí a ve dne se dá na sestupovce zabloudit :-( Tak jednoduchá tam kombinace slanění a chození zase úplně není.
Kuba Turek14:24:20 12.07.2019
odpovědět 
         Re: Badile
všichni co tamtudy šli poprvé dolů tam zabloudili (aspoň všichni co mi o tom vyprávěli). já tam nezabloudil, ale jen proto, že jsem tam byl na rodinném výletě normálkou a těch pár hodin jsem znalost terénu udržel. ten předposlední slaňovací úsek, kdy se musí v pravou chvíli zabočit vpravo (při pohledu do údolí) po pěšině (a pokračovat posledním slaněním koutem), se velmi snadno stane slaňovacím úsekem posledním s improvizacemi v ještě poměrně dlouhé stráni. někteří tam i prusíkovali. ale za ty léta tam asi nějakej hrozen smycí asi bude, no.
Lukas B.15:25:31 12.07.2019
odpovědět 
          Re: Badile
Nevím, jestli jsme Ti to vyprávěl, ale na poprvé se mi to taky stalo :-) Potom další sestupy už byly jasné.
Kuba Turek18:19:45 12.07.2019
odpovědět 
   Re: Badile
Slaňování po hraně je veeeelmi dlouhé (klidně i pře šest hodin) a orientačně náročné. Bivakovací chatka může být obsazená.
Prý se slaňuje i přes Another day nebo nějakou sousední. Je to určitě jednodušší.
Krtek13:24:04 11.07.2019
odpovědět 
    Re: Badile
V průvodci je poznámka: v létě 2003 byla cesta prvovýstupci sanována a vybavena ke slanění. Více info na chatě.
Krtek13:31:02 11.07.2019
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1268 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi