Ahoj,
nemáte někdo aktuální info o stavu severky na Ortler? Letos bylo podle všeho nadmíru sněhu i na začátku června, a tak je možné, že by mohla být sezóna posunutá a severka by tak mohla být lezitelná i v druhé půli července... Dík.
Ahoj, chtela bych poprosit o radu, kam se vydat lezt na vicedelky, ktere nebude treba dojistovat po vlastnim a budou spise lehciho razeni (max 5c).
Idealne v rozumne dojezdove vzdalenosti od Prahy (bliz nez Arco).
Asi je tech pozadavku moc
Ahoj, chtela bych poprosit o radu, kam se vydat lezt na vicedelky, ktere nebude treba dojistovat po vlastnim a budou spise lehciho razeni (max 5c).
Idealne v rozumne dojezdove vzdalenosti od Prahy (bliz nez Arco).
Asi je tech pozadavku moc
nabídka výstupu na Elbrus, v plánu je V cesta. Jsme 7členná skupina a sháníme 8.Není moc času na vyřízení víz a přepis letenek, odlet 20.7. 2019 ve 13:30 z Prahy.
Pokud by měl někdo zájem ozvěte se, poskytnu více inform
Ahoj, zajímalo by mě jak je to aktuálně s výstupem na Dufourspitze/Monte Rosu. Nebyl jste tam někdo v poslední době? Chystáme se začátkem srpna. Je možné během výstupu stanovat někde nad chatou (např. na Blattje, nebo v okolí)? Dříve s tím byl snad problé
Ahoj, zajímalo by mě jak je to aktuálně s výstupem na Dufourspitze/Monte Rosu. Nebyl jste tam někdo v poslední době? Chystáme se začátkem srpna. Je možné během výstupu stanovat někde nad chatou (např. na Blattje, nebo v okolí)? Dříve s tím byl snad problé
Neni to nahodou cesta zo spacaku? A lezls to opravdu ze spacaku? Protoze esli ne, tak to asi nebude platny prelez... takze svedomite hosi, svedomite...:-)
Ahoj, chtela bych poprosit o radu, kam se vydat lezt na vicedelky, ktere nebude treba dojistovat po vlastnim a budou spise lehciho razeni (max 5c).
Idealne v rozumne dojezdove vzdalenosti od Prahy (bliz nez Arco).
Asi je tech pozadavku moc a to bych navic chtela, aby to tam bylo hezke :D
Zaroven se i zeptam na sportovky, jestli je neco bliz (asi Rakousko, Nemecko), co je podobne odjistene jako Arco a nasly by se tam cesticky do 6a.
Lehké, dobře odjištěné, sportovky - Rakousko, Peilstein. Je tam více sektoru či oblastí. Klasický Peilstein, plus dole u silnice Talhofergrat (nebo tak nějak) a když přeskočíš potok, tak v lese další oblast pro teplé slučné dny. Multipičky Rakousko asi Hohowand nebo Holental.
vonkreuz má pravdu, Peilstein, Hohewand a Höllental jsou všechny super. Má to však jednu vadu - jsou kousek od Vídně, takže je to spíš pro nás Brňáky a celkově Moraváky.
Z Prahy, a celkově čech, možná budeš mít lepší si najít něco okolo Linze a v podstatě kdekoliv jinde v Alpách. Ušetříš si cestu po D1 a následně do Vídně.
Doporučuji vyhledávat na Bergsteigen: https://www.bergsteigen.com/touren/
V pravo nahoře (vedle nápisu Ansicht) doporučuju klepnout na tu třetí ikonu - přepne to na mapu a můžeš vyhledávat cesty podle toho kam chceš jet. Takto z té mapy a s pomocí Google Translate to vyčteš i s minimální znalostí němčiny.
No jo! :-)) To jsem jí nedoporučoval, protože to není hezký... I když ta vodní postel, to zní lákavě. Holka, rozmysli to! Třeba to nejhezčejší pod mostem.
Ještě, když jsem u toho Kampermauer-u, tak na druhé straně městečka Windichsgarsten se leze hned u silnice. Defacto se první expreska cvaká z okna. Jen tam byl myslím nějaký majetkový problém, protože na skále byla cedule "Privat grund. Klettern verboten", takže pulka cest byla nepoužitelná.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.