Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230939 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Povolení Pálava17.08.2019
Ahoj, jak je to momentálně s lezením na Pálavě, může se už? Ví někdo?
 Re: Povolení Pálava18.08.2019
"Ahoj všem,

výjimka na Pálavu byla schválena, ale ještě není úředně zanesena v t
  Re: Povolení Pálava18.08.2019
Díky. A kde se dozvím, kdy už ano? Bude někde info?
   Re: Povolení Pálava19.08.2019
Upřesnění: Správa CHKO vydala v polovině července vyhlášku obsahující návrh opatření obecné povahy,
    Re: Povolení Pálava16.09.2019
Ahoj, víte je nějaký posun?
     Re: Povolení Pálava16.09.2019
Cedule zakazuje lezení v NPR Děvin-Kotel-Soutěska a pokud to někdo nechápe, tak je prostě jitrnice.

 Finsteraarhorn 201917.08.2019
Hoj! Nemotal se nekdo po teto cati bernskych alp?
Co ctu po netu tak tam tak ubylo ledu ze je Finsteraarhorn v letr praktick nelezitelny.  Naposled jsem tam byl (neuspesne) v lete  2010 a toto bylo este v cajku.
 Re: Finsteraarhorn 201919.08.2019
jeden z občasných spolulezců a shodou okolnstí též spolupracovník tam byl v létě 2016 (?), a na nedo
  Re: Finsteraarhorn 201919.08.2019
Info z normalky staci. Co nachazim plati i o kopcich kolem. Dle mich informaci to bylo este 2015 v

 Redakce16.08.2019
Můžete mi prosím někdo napsat,ktery e-mail je platný na tento web.na nějakou redakci.
Děkuji. J.
 Re: Redakce16.08.2019
Měl by fungovat ten uvedený a nebo na jirka.sika a za zavináčem gůglovskej mail.

 MS kvalifikace obtížnosti14.08.2019
do semifinále postupují tři češí, gratulace!
 Re: MS kvalifikace obtížnosti14.08.2019
4 Tedy přesně řečeno tři Češi a jedna Češka.

 Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Ahoj,
27.9. byl v Rakousku pád turistky z ČR. Nevíte něco bližšího? Akce prý byla pořádána Happy Busem (dělají výlety do hor s vůdcema) a chtěla jsem s nimi jet, tak mě to trošku zarazilo?

Díky
 Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Happy Bus žádné vůdce nemá.
  Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Ani snad nemusí, ne? Na každou akci si je mohou najmout.
   Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Nenajímají.
    Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
A mají teda nějakého proškoleného instruktora nebo tak?
     Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Nedalo mi to a trochu jsem hledal na internetu. Happy Bus ma horského průvodce a organizátora výletů
      Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
To samé to není, ale nějakou průpravu by mít měl, tudíž by to mělo být jakousi zárukou kvality. Jina
       Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Horší vůdci mají dost drsné podmínky, abys vůbec mohl jít k přijímacím zkouškám, pak musejí udělat b
        Re: Tragicka nehoda v Alpách15.08.2019
Kubo souhlas s tebou. Ale za ty roky co lezu, chodim a skialpuju v horách v horách ti s klidnou duší
         Re: Tragicka nehoda v Alpách15.08.2019
Samozřejmě žádné 100% bezpečí na horách neexistuje. Nikdo Ti ovšem více bezpečí než horský vůdce nep
          Re: Tragicka nehoda v Alpách15.08.2019
Ano a takových případů je mnohem víc než co si uvedl..

Nechci aby to vyznělo tak, že
           Re: Tragicka nehoda v Alpách22.08.2019
Kromě toho, že je neslušné se nezeptat, jestli můžu použít cizí věc (ale to jižani obecně moc neřeší
            Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Cože??? Dvě lana v jedný karábli ti nepřijde nebezpečný??? To snad ne...
             Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Ne. Pokud někdo někoho nespouští, tak na tom nic nebezpečného není. Normálně se tak leze např. v ryc
              Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Padne jeden = natažený lano, padne druhej = přepáleno. A pád druhýho je hodně pravděpodobný když oko
               Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Při pádu se lano v karabině pohybuje minimálně. Z toho vyplývá, že riziko přepálení lana je minimáln
                Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
ano, přepálení lana lanem se stát jistě může. ale lano vydrží docela dost. stačí se podívat na ty le
                Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Posune se tak o metr +- A pokud je to druhý zatížený odsednutým lezcem tak to bude minimálně na nový
                 Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Na horách se prokluz nedává.
                  Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Von ten špagát pruží a natáhne se i bez prokluzu. Taky většinou se hory jistí kýblem a tam prokluz j
                   Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Kdo je to já?
                    Re: Tragicka nehoda v Alpách24.08.2019
Kdyz se nevi jak dal :)
                     Re: Tragicka nehoda v Alpách25.08.2019
Ale ví... Akorát se samozřejmě nenechám jistit od někoho, koho neznám.
                      Re: Tragicka nehoda v Alpách25.08.2019
Tebe samozřejmě bude jistit tvůj spolulezec, přesně tak jak by to bylo na horách při předbíhání. Ten
                       Re: Tragicka nehoda v Alpách25.08.2019
Začínáš to chlapče nějak komplikovat. (A s tím blbem sis to taky vymyslel. Nikdy jsem od žádného vůd
                        Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
Nic nekomplikuju. Ty tvrdíš že dvě dvojky/ dvě lana v jedný karábli jsou v pohodě, já tvrdim že ani
                         Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
lezu celkem dlouho a nějaký ty postarší špagáty se mi doma flákají. takovej určitě nebudu sám.
                          Re: Tragicka nehoda v Alpách27.08.2019
Na pečení prasete se asi nechám nalákat :D Ale žádný starý lana a padostroje, když KT tvrdí že v poh
                           Re: Tragicka nehoda v Alpách27.08.2019
že bude mít lano napečenej a možná i propálenej oplet, a soudný majitel ho dá strejdovi na přivázání
                           Re: Tragicka nehoda v Alpách27.08.2019
Tohle je fakt už jenom Tvoje vykrucování, milé anonymní Já. Jestli do toho chceš jít, abys zjistil,
                            Re: Tragicka nehoda v Alpách28.08.2019
Spíš se domluvim s Lukasem já a na tebe se vyprdnem. Tvrdíš že v poho, ale na ostro do toho nejdeš,
                             Re: Tragicka nehoda v Alpách28.08.2019
No tak nic... Mohl´s to říct na začátku Tvého expozé a mohli jsme si ušetřit oba dva čas.
                              Re: Tragicka nehoda v Alpách28.08.2019
Nemáš tvrdit že dvě lana v jednom presu jsou poho a přitom se bát jít do toho naostro :P Když budu F
                               Re: Tragicka nehoda v Alpách28.08.2019
nutno ovšem na problematiku vůdcovského předbíhání a bezohledného cvakání hledět v kontextu toho, že
                               Re: Tragicka nehoda v Alpách28.08.2019
Aby bylo jasno: Milé Já, navrhlo jsi to vyzkoušet naostro. Že z toho couváš, je Tvoje věc. Měj se.
                                Re: Tragicka nehoda v Alpách28.08.2019
Hele necouvám a beztak by šlo hlavně o sežrání toho prasete. Mmch. tipuju že bys nadhodil termín kdy
                                 Re: Tragicka nehoda v Alpách28.08.2019
Aha, takže Ty jsi testování navrhl, ale vlastně jsi to nechtěl. Anonymita je v některých záležistost
                                  Re: Tragicka nehoda v Alpách29.08.2019
Vlastně to tak je, nevrhl jsem to, ale když o tom přemýšlim tak na test jeden druhýho nepotřebujem a
                         Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
Takže znovu: kdo je Já?

Vzhledem k tomu, že se nejspíš neznáme a tedy asi nevíme, co
                      Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
Nejsi chlapce trochu mimo? Nebo proc ta zcestna analogie s jisticem?
            Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Cože??? Dvě lana v jedný karábli ti nepřijde nebezpečný??? To snad ne...
             Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
no, nemělo by se to, no. ale paušálně to odsoudit nelze, když narazím na nějaký družstvo který špunt
              Re: Tragicka nehoda v Alpách24.08.2019
Tak minimalne je to dost arogantni chovani.. Da se treba otevrit huba; pockat; respektovat, ze tam n
               Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
neříkám že dělám augerechnet tohleto, mnohem elegantnější mi připadá špunt předběhnout někde bokem P
          Re: Tragicka nehoda v Alpách24.08.2019
Co ti na pruvodci vadi? Pruvodce je jen pruvodce, vudce je jen vudce. To, ze ma vudce "lepsi&qu
  Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Zřejmě myslíš neštěstí, co se letos stalo nad Pyhrnpassem. Celý bus lidí vyrazil nahoru z chaty, i k
   Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Ano myslím. To je ono. A prý to právě organizoval Happy Bus. Aler po tom co se to stalo pak ta událo
    Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Podle me je skoro uplne jedno s jakou agenturou clovek jede. Jsou v tom penize. Vetsinou se jezdi vi
     Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Tak ale u kvalitních agentur nebo co to je by mělo být ukončení akce když nejsou podmínky samozřejmo
      Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Nehody se stávají i vůdcům...
      Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Rozhodnutí jestli to odpískat nebo ne je někdy dost složitý.. u bouřek často není moc jasný, jak vys
       Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
V horach je vhodne se spolehat na vlastni usudek a schopnosti ...
        Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
Začátečník bohužel spoléhá na cestovku s průvodcem že to ošéfuje. A začátečník nepozná že průvodce j
         Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
Popisuješ to přesně jak to je skutečnosti je.
        Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
Naprostej souhlas.. vyhodnotit vlastním úsudkem a schopnostmi riziko bouřek je někdy dosti složité,
 Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Minimálně rok stará informace... K čemu?
  Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Co je rok stará informace? Je to cca. tři týdny zpět.
   Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
27.9.!
    Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Simona omylem uvedla špatný datum.
     Re: Tragicka nehoda v Alpách12.08.2019
Kde ?
      Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
V druhém řádku jejího dotazu tam úplně nahoře. Stav se na očním...
       Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
klasika … hloupý dotaz, chyba v datu, neschopnost vlastního úsudku, ale jela by s cestovkou do hor .
        Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
Manažer z Prahy musí mít v horském terénu automaticky horší úsudek než zemědělec z Vysočiny?
         Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
Ano musí!!
         Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
Dneska je warehouse manažer i skladník ve šroubárně, ergo zemědělec z Vysočiny má tedy v přírodě víc
          to je v klidu13.08.2019
naštěstí ne každej lezec je omezenej chudák co se nedokáže obejít bez hloupýho škatulkování.
           Re: to je v klidu13.08.2019
...Napsal pržák, jež onálepkoval diskutujícího před ním "omezeným chudákem"...
            Re: to je v klidu13.08.2019
jednoho konkrétního za konkrétní chování. Neháže tím ani menší natož větší skupinu lidí do jednoho p
             Re: to je v klidu13.08.2019
Jak se zpívá v písničce...

Blbec je blbec a blbcem zůstane!
              Re: to je v klidu13.08.2019
jo jo, i blbec může bejt přes svůj sníženej intelekt v pohodě člověk, kterej nemá potřebu škatulkova
              Re: to je v klidu14.08.2019
Máš něco proti řidičům autobusů?!!!! :-)))
               Re: to je v klidu15.08.2019
ANO mám, basebollovou páku!
                Re: to je v klidu15.08.2019
Ještě k ní přibal pravidla pravopisu a půjde z tebe přímo hrůza :-)
                 Re: to je v klidu16.08.2019
To už není o pravopisu, ale o celkové gramotnosti :-D
                  Re: to je v klidu16.08.2019
Ano, ano překlepy by se na lezci měli trestat minimálně useknutím ruky...
                   Re: to je v klidu23.08.2019
Tak sy jý rovnou usekňy… :P
                    Re: to je v klidu27.08.2019
Jeb .. kríív .. hukot .. Aúúúúúúú, někedy mňa to tak bolí!
                  Re: to je v klidu26.08.2019
Na konci věty dělá gramotný člověk tečku.
 Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
Dekuju za konstruktivni odpovedi tech, kteri odpovedeli. (kuba T. Atd) Zajimalo me jen jestli ta neh
  Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
1) Ano.

2) Bezprostřední příčina smrti byla uklouznutí asi z nepozornosti.
<
   Re: Tragicka nehoda v Alpách14.08.2019
Bohužel uklouznutí v horách si nevybírá, nedá se na to moc natrénovat.
Samozřejmě, je dobré
    Re: Tragicka nehoda v Alpách14.08.2019
To máš pravdu. V horách riziko je vždycky. otázka je jestli to ví lidi, kteří jedou takhle s "c
   Re: Tragicka nehoda v Alpách14.08.2019
Děkuju moc Kubo za pěkný vysvětlení.
  Re: Tragicka nehoda v Alpách14.08.2019
Ahoj Simono...můj subjektivní pohled na věc (nejenom můj...) Happy Busu se vyhni širokým obloukem...
   Re: Tragicka nehoda v Alpách14.08.2019
Ahoj, díky za odpověď. Už jsem zkusila něco na Facebooku a snad vyrazím s jednou partou, kteří vypad
    Re: Tragicka nehoda v Alpách14.08.2019
Simono, dobré rozhodnutí. Happy Bus a tomu podobné partičky nejsou kontroverzní jen z hlediska kompe
    Re: Tragicka nehoda v Alpách15.08.2019
Tak to je fajné rozhodnutí. HappyBus jedná dost nezodpovědně jak vůči svým "klientům" tak
  Re: Tragicka nehoda v Alpách14.08.2019
Bohužel Happy Bus je jen jedna z mnoha podobných "pofidérních" agentur. Existuje něco jak
   Re: i UIAGM tě může zabít15.08.2019
tak i UIAGM svůdce tě dokáže zabít, viz
   Re: Tragicka nehoda v Alpách15.08.2019
Jakákoli horská akce typu zájezd je riziková, ať to organizuje kdokoli. Z principu té akce tam budou
 Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
Dekuju za konstruktivni odpovedi tech, kteri odpovedeli. (kuba T. Atd) Zajimalo me jen jestli ta neh
  Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2019
Rekla bych, ze Kuba Turek a o neco vyse jakysi "ja" to shrnuli dost vystizne.

  Re: Tragicka nehoda v Alpách14.08.2019
Sama sice nepojedeš, ale jestli je to to nejlepší jet s dalšími manažery bez zkušeností
 Re: Tragicka nehoda v Alpách22.08.2019
Ahoj Simono,Já byla jako začátečník s Happy Busem několikrát a pokaždé to bylo tak bezpečné, jak to
  Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Zdravím,

nedalo mi to a k Vašemu komentáři se musím vyjádřit. Z přímého zdroje vím,
 Re: Tragicka nehoda v Alpách22.08.2019
Ahoj Simono,Já byla jako začátečník s Happy Busem několikrát a pokaždé to bylo tak bezpečné, jak to
 Re: Tragicka nehoda v Alpách22.08.2019
Ahoj Simono,Já byla jako začátečník s Happy Busem několikrát a pokaždé to bylo tak bezpečné, jak to
 Re: Tragicka nehoda v Alpách22.08.2019
Ahoj Simono,Já byla jako začátečník s Happy Busem několikrát a pokaždé to bylo tak bezpečné, jak to
  Re: Tragicka nehoda v Alpách22.08.2019
Káťa,
aj sprievodca UIMLA má nejaké limity , napr. v Tatrách CH-I, max 5 ľudí.
Ak
   Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Máš pravdu, ale pak je na horách všechno exponované. Jen se snažím říct, že nespadla na ferate, nesp
    Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Nechtel jsem do toho stourat, ale tenhle prispevek obsahuje nekolik nesmyslu, takze mi to nakonec ne
     Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
jak už tady v diskusi jednou padlo, jednalo se fakticky o předraženou spolujízdu s delegátem cestovk
      Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Jak jste hezky řekl ,,průvodce vedl tůru kterou vodit nemůže s počtem lidí naprosto nevhodným.''.S t
       Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
takže asi takhle:
buďto je ten "průvodce" úplný diletant a pirát a o v rámci té své
        Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
samozřejmě se shodujeme v tom, že u podobných "cestovek" dochází k docela festovnímu klamá
       Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Nikdo nejede s cestovkou do hor s vědomím a rizikem, že se nemusí vratit. Právě proto jezdí s cestov
        Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Její život už nám nevrátí nic. Pokud ale podnikneme nějaké kroky, možná dokážeme zachránit život něk
         Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Už víte, zda se tím zabývá rakouská prokuratura, prosím?
          Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Ahoj Kubo , jsem strýc Jmenované . Zda se s tím zabývá Rak. prokuratura v tuto chvíli nevíme , ale R
           Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
tedy soustrast.

ale ČHS do toho moc co mluvit nemá. to s profesionálními vůdci/průvod
            Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
A co s tím ? Takto bez licenci přeci fungovat nemohou
            Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
A co s tím ? Takto bez licenci přeci fungovat nemohou
            Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
A co s tím ? Takto bez licenci přeci fungovat nemohou
           Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Také vyjadřuji upřímnou soustrast.

Vzhledem k tomu, že tyhle věci sleduji profesioná
            Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Když zavinim nehodu nebo nezaplatil dane tak me pomalu zavřou a když zhasne lidsky život tak se nic
             Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Když neplatíš daně, tak Tě normálně zavřou. Když zaviníš havárii, tak také.

Vždy je t
              Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Kubo velice dekuji , omlouvám se ze jsem neznalý v tomto tématu . Nejde mi o to někoho zavřít , ale
               Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Chtělo-by se říci "rádo se stalo" což je ovšem v souvislosti s touto tragédií nepřípadné.
              Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Kubo velice dekuji , omlouvám se ze jsem neznalý v tomto tématu . Nejde mi o to někoho zavřít , ale
              Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Kubo velice dekuji , omlouvám se ze jsem neznalý v tomto tématu . Nejde mi o to někoho zavřít , ale
             Re: Tragicka nehoda v Alpách25.08.2019
A uz jsou nejake zavery objektivniho setreni nebo na zaklade ceho chcete zavirat?
            Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Když zavinim nehodu nebo nezaplatil dane tak me pomalu zavřou a když zhasne lidsky život tak se nic
            Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Když zavinim nehodu nebo nezaplatil dane tak me pomalu zavřou a když zhasne lidsky život tak se nic
            Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Když zavinim nehodu nebo nezaplatil dane tak me pomalu zavřou a když zhasne lidsky život tak se nic
            Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Když zavinim nehodu nebo nezaplatil dane tak me pomalu zavřou a když zhasne lidsky život tak se nic
          Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Ahoj Kubo , jsem strýc Jmenované . Zda se s tím zabývá Rak. prokuratura v tuto chvíli nevíme , ale R
          Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Ahoj Kubo , jsem strýc Jmenované . Zda se s tím zabývá Rak. prokuratura v tuto chvíli nevíme , ale R
           Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Taky upřímnou soustrast :/ Nedávej reload. Tady ale holka uklouzla/ zakopla sama na chodníku, nikdo
            Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Milý Já kdybych se chtěl mstit už to vypadá úplně jinak a evropský právník je připraven a proto se z
             Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Tohohle odstavíš a nastoupí další úplně bez zkušeností.. U tohohle je předpoklad že se mu to už nest
              Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Kdyby na jejím místě bylo dejme tomu Vaše dítě, zachoval by jste se tak, jak jste napsal? Nechal by
               Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Nedávej reload (pak se příspěvek vloží opakovaně)
Nechat být určitě ne. Ale obecně zrušit ces
                Re: Tragicka nehoda v Alpách24.08.2019
Nemas pravdu. Ano, někdo založí novou cestovku a vyplní mezeru na trhu, ale bude mít o důvod víc dáv
              Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
To bych zase tak jistý nebyl...
              Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Kdyby na jejím místě bylo dejme tomu Vaše dítě, zachoval by jste se tak, jak jste napsal? Nechal by
               Re: Tragicka nehoda v Alpách25.08.2019
Osobne bych pockal na zavery setreni. I moje dite muze by (tedy je, stejne jako jakokoliv lidska byt
              Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Kdyby na jejím místě bylo dejme tomu Vaše dítě, zachoval by jste se tak, jak jste napsal? Nechal by
            Re: Tragicka nehoda v Alpách25.08.2019
Copak na horach, lide zakopavaji a klouzaji i na ulici ve meste... Koho trestat za to, treba kdyz se
            Re: Tragicka nehoda v Alpách25.08.2019
Myslim, ze nechapes podstatu problemu. Pravnickejm pseudo-termitum jako neprima vina bych se urcite
          Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Pro:Radka-Zobana,horského vůdce UIAGM.
Proč jste chtěl,abych Vas minulý týden kontaktovala? N
          Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Pro:Radka-Zobana,horského vůdce UIAGM.
Proč jste chtěl,abych Vas minulý týden kontaktovala? N
          Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Pro:Radka-Zobana,horského vůdce UIAGM.
Proč jste chtěl,abych Vas minulý týden kontaktovala? N
           Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Radku,děkuji Vám za e-mail.
          Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Ahoj Kubo , jsem strýc Jmenované . Zda se s tím zabývá Rak. prokuratura v tuto chvíli nevíme , ale R
          Re: Tragicka nehoda v Alpách25.08.2019
Coze Jakube, ty tve prohlaseni vyse tedy nebyly vysledky prosetreni ale jen nejake subjektivni speku
           Re: Tragicka nehoda v Alpách25.08.2019
???
           Re: Tragicka nehoda v Alpách25.08.2019
Píšete sem divné věci (nechci se vyjadřovat až vulgárně).Tohle je diskuze a ne soud s advokáty kdo z
            Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
Tak doba lidoveho lyncovani uz snad davno pominula. Dnes se ceka na zavery objektivniho setreni. Coz
             Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
Jaké domněnky, jako to byla fakta, prosím vypouštím?
              Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
Staci, kdyz si po sobe prectes sve vyplody. Napr. informace o tom, ze byli promokli, prochladli. atd
               Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
Že byli účastníci túry promoklí a prochladlí, uvedla místně příslušná Bergrettung, která ke každému
             Re: Tragicka nehoda v Alpách25.09.2019
Dobrý den, ahoj, předně upřímnou soustrast rodině. Mám přímou zkušenost s touto nehodou a D. jsem zn
              Re: Tragicka nehoda v Alpách25.09.2019
Tak znova a po x-té: Žádný průvodce dodržující pravidla nesmí vést najednou 12 lidí (24/2=12). Každý
               Re: Tragicka nehoda v Alpách01.02.2020
Kde jste vzal počty, které může jeden horský průvodce vést? Rád bych se poučil. Jinak jsou to jen hl
               Re: Tragicka nehoda v Alpách01.02.2020
Kde jste vzal počty, které může jeden horský průvodce vést? Rád bych se poučil. Jinak jsou to jen hl
     Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
Si teda myslim, ze pruvodce muze vodit i na feratach.
      Re: Tragicka nehoda v Alpách23.08.2019
To je dost diskutované téma ne jen u nás, ale i v Rakousku. Průvodci hrají na to, že se na ferátách
       Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
z příležitostných diskusí s horskými průvodci vím, že rozumní průvodci chodí s klienty na feráty s l
        Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
Lano v batohu by měl mít alepň jeden ze skupiny vždy a je jedno jestli jde parta kamarádů nebo vůdce
         Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
to samozřejmě nikdo nerozporuje - tedy pokud jsou členové skupiny rozdílně "geübte". vybav
 Re: Tragicka nehoda v Alpách24.08.2019
Myslím že ČHS by měl vydat veřejné stanovisko ke všem komerčním nezodpovedným adrenalinovým cestovká
  Re: Tragicka nehoda v Alpách24.08.2019
ČHS s tím nemá nic společného. Snad jenom to, že občas někdo z "průvodců" začne nesmyslně
  Re: Tragicka nehoda v Alpách25.08.2019
A kde je hranice mezi komercni adrenalinovou cestovkou od ktere by se CHS mel distancovat a osobou,
   Re: Tragicka nehoda v Alpách25.08.2019
Cestovka v lezeckém terénu bez vůdce není v pohodě. Ze zákona i z prostého selského rozumu. Bohužel
    Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
Z ceho prosim vychazis? Vypada to, ze znas vice nez vetsina z nas. Jsou nekde vysledky setreni? Nebo
     Re: Tragicka nehoda v Alpách26.08.2019
Vůdce by na tuto túru nevzal více než 3 lidi (ale spíš 2). Vůdce by nedovolil, aby se šlo v bouřce,
      živnost27.08.2019
Náš živnostenský zákon nerozlišuje mezi vůdcem a průvodcem. I vůdci mají svůj vzdělávací program ved
       Re: živnost27.08.2019
Vždyť přesně tohle píšu výše - že český živnostenský zákon je v tomto ohledu zparchantělý. V Rakousk
        Re: živnost27.08.2019
Máš pravdu, ale exustuje uznávání vzdělání v rámci EU. Tak si to prostuduj.
         Re: živnost27.08.2019
Oblíbená formulka všech černých průvodců. Začali s tím průvodci ve městech a památkách, po nich to z
          Re: živnost30.08.2019
Proto existuje EPC.
          Re: živnost30.08.2019
Proto existuje EPC.
      Re: Tragicka nehoda v Alpách13.08.2020
Jakube, ani jeden z vedoucích skupiny nebyl horský vůdce, nebo horský průvodce s mezinárodní licencí

 Stahnout lano nad vodou12.08.2019
Situace - slanim k ceste, ktera je po zemi nepristupna, zacina nad vodou, cvaknu se do prvniho borhaku a jak mam ted stahnout lano, abych ho nevykoupal?
Kdyz je voda relativne blizko, je na to nejaky trik?
 Re: Stahnout lano nad vodou12.08.2019
muheheh. naslanovat co nejvic kolmo, stahovat superrychle a doufat ze to chytnes. Pokud naslnuje s
 Re: Stahnout lano nad vodou12.08.2019
1.zlaníš
2. naviažeš na koniec lana tenkú repku( alebo hoci červenú murársku šnúrku z **dlu.
  Re: Stahnout lano nad vodou12.08.2019
Pro mokrou repku slzu neuronim :) dik!
   Re: Stahnout lano nad vodou19.08.2019
Místo repky spíš vlasec...
    Re: Stahnout lano nad vodou19.08.2019
Slaníš do půlky, odsedneš do jištění a stáhneš lano a Konec zůstane nad vodou. Opět slaníš polovinu
     Re: Stahnout lano nad vodou20.08.2019
Súhlasím, tak ako popisuješ, je to zbytočnéˇ("asi blbost") opakovanie zlaňáku a zvyšovan

 Skalnaté pleso - nocleh?08.08.2019
Slyšela jsem, že se prý dá přespat za cca 20 euro na Skalnatém plese v budově staré lanovky. Nevíte, jestli je to ještě možné?
Dík za info
 Re: Skalnaté pleso - nocleh?08.08.2019
google? recenze jsou špatné. asi tam jde přespat.
encian@tos-tatry.sk
Telefon:+421 911
 Re: Skalnaté pleso - nocleh?08.08.2019
asi je to zavreté
 Re: Skalnaté pleso - nocleh?09.08.2019
Teoreticky by šlo zkusit přespat na Skalnaté chatě, ale lepší by bylo asi kdyby rezervoval chlap - L
  Re: Skalnaté pleso - nocleh?09.08.2019
Išiel som okolo párkrát v lete tesne po záverečnej (17. hod. ?), vyzeralo to dosť neprístupne.
   Re: Skalnaté pleso - nocleh?09.08.2019
  Re: Skalnaté pleso - nocleh?12.08.2019
až na světlé body jsou tatry fakt skanzen a panoptikum v jednom...
   Re: Skalnaté pleso - nocleh?12.08.2019
ešteže máme toho imigranta pod Rysami !

 Počátky boulderingu ve Fontáči07.08.2019
Francouzský alpinisti používali boldrování při tréningu už v roce 1946 - a určitě i dřív. hle na jutubě: https://www.youtube.com/watch? time_
 Re: Počátky boulderingu ve Fontáči07.08.2019
V roce 1874 založili Francouzi horosvaz a začali se zajímat o Fontáč. V roce 1908 začal Jacques Wehr
 Re: Počátky boulderingu ve Fontáči07.08.2019
V roce 1874 založili Francouzi horosvaz a začali se zajímat o Fontáč. V roce 1908 začal Jacques Wehr
  Re: Počátky boulderingu ve Fontáči08.08.2019
Dík za upřesnění. Škoda že z toho taky není něco na Jutubě.
  Re: Počátky boulderingu ve Fontáči08.08.2019
Petr ma pravdu, prvy zaznamenany boulder na svete je tento:
 Malta nebo Mallorca07.08.2019
Ahoj, na podzim se chystáme za lezením do tepla a řešíme, jestli Mallorca nebo Malta. Lezeme spíše lehčí cesty. Jak je to na těchto ostrovech s oklouzaností cest? Díky za info.

 Průměr lana a rozdílná váha lezců06.08.2019
Ahoj,
měl bych dotaz ohledně výběru lana, respektive jeho průměru. Nyní se svým spoluzcem lezeme na 9.8 mm lanu, váhový rozdíl cca 20-25 kg. Jistíme klasickým kýblem. Při pádu těžšího lezce prozatím nějaký problém nevznikl, ale jak to bude, pakliže
 Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců06.08.2019
Bude to mít vliv, to si piš. V Ústí na stěně byla nehoda způsobená tím, že k vánocům dostali nové te
 Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců07.08.2019
Lezu se spolulezkynema taky o 20-30kg lehcima, mame 9.1 a nic zasadniho to neni, obcas si popoleti d
  Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců07.08.2019
Pokud vím tak reversino už petzl nedělá. Každá jistící pomůcka má specifikovaný rozsah průměrů lan p
   Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců11.08.2019
Zlatá osma. U té to není sice v návodu, ale je to o lidech, co je napadlo někdy někoho jistit :-)
 Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců07.08.2019
V průměru lana nebude ten hlavní problém, ale nové lano vždycky pojede přes jistítko mnohem rychleji
  Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců07.08.2019
*než staré chlupaté.
 Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců07.08.2019
Na čo chcete používať tú 9,1 mm ?
Ak na hory, OK, je trocha ľahšie. Ak na skalky, TR etc., ta
  Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců07.08.2019
Pokud lezeš trochu těžší věci a snažíš se posouvatm, pak lehké lano na ostré pokusy může být imho zn
   Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců08.08.2019
Může, ale tak na ostrý pokus. Pokud cestu nacvičuješ a často padáš, tak tenké lano jde fakt rychle d
 Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců07.08.2019
Lano Tendon Master 9.2, kýbl Black Diamond ATC Guide, ona 60kg, já 90kg, rozdíl 30kg. Nikdy nebyl pr
  Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců07.08.2019
Sorry, ale nevěřím, že když ty s 90kg hodíš tlamu několik metrů do jištění holce s 55kg co tě má na
   Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců08.08.2019
30 kg rozdíl chytá manželka. Velký rozdíl je když padáš, pokud do prvního, tak je jí to velmi nepříj
   Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců08.08.2019
Té co mi vydýchává vzduch (60kg + kyblík s drážkama) jsem se snažil co nejméně padat, protože přece
    Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců08.08.2019
Pro znalce, u tenkých lan se osma dá otočit... větší brzdná síla, je možné, že používá to nebo rukav
 Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců07.08.2019
Ahoj, se ženou to řešíme dvěma HMS v kyblu místo jedné. Až se lano trochu ochodi a ztloustne a člově
  Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců07.08.2019
Při slanění na dvojčatech to dělám také tak.
 Fyzika lidi !!!08.08.2019
Fyzikální poznámka pro některé diskutující: váha lezce nemá nic společného se třením lana v pomůcce.
  Re: Fyzika lidi !!!08.08.2019
se prober, to je jak kdybys tvrdil, že na dýlku brzdný dráhy u auta (řešily by se druhy pneumatik/br
   Re: Fyzika lidi !!!08.08.2019
Váha lezce nemá nic společného s třením lana v jistítku. Trvám na tom. Přemýšlej.
    Re: Fyzika lidi !!!08.08.2019
Přepsal jsem se. Myslel jsem samozřejmě váhu jističe
    Re: Fyzika lidi !!!08.08.2019
to teda ma broucku, vis proc se osma zahreje? a to dokonce i pri plynulem libovolne rychlem sposust
     Re: Fyzika lidi !!!08.08.2019
Opakuju znova, tentokrát bez zmatků. Váha jističe ani váhový rozdíl mezi jističem a lezcem nemá s t
      Re: Fyzika lidi !!!09.08.2019
dobře, opravil sis to, takhle je to uz mnohem lepsi. Vite všichni ze spatne znamky davam opravdu, al
  Re: Fyzika lidi !!!08.08.2019
jako obvykle se matlají dohromady dva nesouvisející problémy:

1. rozdíl hmotnosti pad
   Re: Fyzika lidi !!!08.08.2019
Přesně tak jsem to myslel. Díky náčelníku, že ses mě zastal
    Re: Fyzika lidi !!!08.08.2019
bohužel, neni to pravda.

Bude mě jistit bez prokluzu v jistítku někdo kdo má 500 kg (
     Re: Fyzika lidi !!!08.08.2019
ano, lze souhlasit s tvrzením, že dynamičnost jištění bez prokluzu je značně závislá na poměru hmotn
     Re: Fyzika lidi !!!08.08.2019
Vahovy rozdil mezi lezcem a jisticem je samozrejme problem. Nejen kvuli vymrsteni lezce, ale i kvuli
    třicetiletá dvanáctka bolaťák 09.08.2019
Tos přehnal, nátělníku, opravuji, náčelníku. Třicetiletá dvanáctka bolaťák má viset na hřebíku.
 Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců09.08.2019
Jste všichni blbci. Diskutujete tu o váze, hrajete si na fyzikální výzkumníky, ale neumíte používat
  Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců09.08.2019
s termity se musí přiměřeně s hledem na kontext. měří ti snad dochtor tlak krve v pascalech, a je to
   dochtor měří tlak krve09.08.2019
technická :
dochtor i sestřička měří v mm Hg, klasika je (o) rtuťový sphygmomanometer
    Re: dochtor měří tlak krve10.08.2019
no vážně? kdo by to jen řekl?
(ježišmarjá, to je materiál...)
  Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců09.08.2019
když už se rozhodneš shodit sám sebe hned v první větě, neměl bys to ke konci zabít takovým blábolem
   Re: Průměr lana a rozdílná váha lezců10.08.2019
To jsem nebyl já, jiný anonym zneužil mou anonymitu

1   ...   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140   141   142   143   144   145   146   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi