Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Plovouci karabina a smycka 18.09.2019 Cau, ted me dosla takova vec, asi neni uplne super byt pripnuty statickou smyckou do standu, ktery je udelany s plovouci karabinou, co?
Predpokladam, ze v pripade vytrzeni jednoho bodu a propadu treba o pul metru do ty statiky to bude celkem supa,
  Re: Plovouci karabina a smycka 18.09.2019 ČHS už na svých instruktorských školeních úplně odmítá plovoucí karabinu.
    Re: Plovouci karabina a smycka 18.09.2019 jedna věc je, jak to staticky funguje. druhá věc je, za jaký konec to uchopit z hlediska metodiky, t
      Re: Plovouci karabina a smycka 18.09.2019 Ja bych to rad uchopil tak zdrave, abych se pri tom nezrakvil.
        Re: Plovouci karabina a smycka 18.09.2019 ok, ještě jednou a jasně: plovoucí štand nepoužívat. nemusí tě zabít, zpravidla tě nezabije, ale bez
          Re: Plovouci karabina a smycka 19.09.2019 Ja pavouka pouzivam ke spojeni dvou bombastickych bodu (jako jsou treba lepeny hak + nyt). Pravda ov
            Re: Plovouci karabina a smycka 19.09.2019 zrovna nýt bych za bombastický bod nepovažoval
              Re: Plovouci karabina a smycka 20.09.2019 keď tak pozerám na tunajšie články (+ diskusie) o lepení, tak by som sa ani na jeden lepený bh neve
                Re: Plovouci karabina a smycka 23.09.2019 Plovoucí karabinu (silový trojúhelník) na Dyneemě cvaknuté ve dvou nýtech běžně používám při jištění
                  Re: Plovouci karabina a smycka 23.09.2019 hlavním důvodem proč nepoužívat, je možný zmatek při procvakávání při předávání štandu. což lze samo
                    Re: Plovouci karabina a smycka 23.09.2019 Dnes se učí preference jednoho bodu a tzv. zhoupnutí. Pokud se bavíme o štandu na nýtech, bh či skob
                      Re: Plovouci karabina a smycka 23.09.2019 Záviš, skoby asi patria k povl, či nie ?
                      Re: Plovouci karabina a smycka 23.09.2019 Záviš, skoby asi patria k povl, či nie ?
                        Re: Plovouci karabina a smycka 23.09.2019 póvl nepóvl, tady je to egal a glajch. prostě fixní voko, co tam straší a čumí ze skály a vybízí ke
                      Re: Plovouci karabina a smycka 24.09.2019 @ Záviš, bod 2 (jeden nýt je níž): a co se učí pro případ, že takhle jistím druholezce, on doleze ke
                        Re: Plovouci karabina a smycka 24.09.2019 Funguje fyzika, tzn kladkový systém. Prda nepříjde, pohlcení sil v laně případně do fixního jištění
                          Re: Plovouci karabina a smycka 24.09.2019 "slabý článek byla smyčka ta je odstraněna" - která smyčka? Prosím o doplnění.
                            Re: Plovouci karabina a smycka 24.09.2019 Viz minulé příspěvky:
"2)jeden bod je výš (novější osazování) - centrální karabi
                              Re: Plovouci karabina a smycka 24.09.2019 novej nýt asi ne, ale ta životnost proti lepenýmu borháku je dost mizerná. Jak tam může voda, tak je
                              Re: Plovouci karabina a smycka 25.09.2019 Ptal jsem se Zaviše (napsal "slabý článek byla smyčka ta je odstraněna"), která smyčka je
                                Re: Plovouci karabina a smycka 25.09.2019 Nevím co je silový trojúhelník (ale dovozuju že je to komplot státních zástupců, soudců a policie) a
                                  Re: Plovouci karabina a smycka 26.09.2019 Díky za trpělivost při vysvětlování. Aniž bych chtěl někoho k něčemu navádět nebo o čemkoli přesvědč
    Re: Plovouci karabina a smycka 24.09.2019 jak která. mám doma jednu, co asi plave. na jištění ji ovšem nepoužívám, a do vody ji nedávám, jakko
      SERENE 26.09.2019 není plouvoucí
        Re: SERENE 26.09.2019 Hmm, jako dobrý, ale zkus si to rozvazat když ti do toho nekdo lupne hubu...
          Re: SERENE 26.09.2019 Lepší je to stou liščí smyčkou ;-), funkční, jednoduchém přehledné včetně dobrého rozvázání.
        Re: SERENE 27.09.2019 Magic X je plovouci karabina a podivej se, jak je ten obrazek udelany - ja nevim, jestli koukame kaz
          Re: SERENE 27.09.2019 Z obrázku samotného není moc jasné, jestli jde o jednu smyčku použitou ala plovoucí karabina, anebo
              Re: SERENE 27.09.2019 P. :
sorrrry, nejakým spôsobom sa prvý link zmršil a nabehlo tam Magic X, teda foto
                Re: SERENE 28.09.2019 To se stane, ale mátlo to.
Teď už je to jasný.
                  Re: SERENE 01.10.2019 :-)
hej, Magic X a American Death Triangle sú moje "obľúbené".
Pravý břeh neděle pád bloku 16.09.2019 Včera,15/9 odpol cca v 16 hod na pravém břehu jsme lezli na Jižní Baštu, někde směr proti proudu se s německými lezci vyvalil nějaký blok, snad bez zranění ale dle hluku, jak to padalo to muselo být velké. Ví někdo podrobnosti?
  Re: Moderní lezení 16.09.2019 Přesunuto do diskuse k článku Rockstars 2019.
Ruzna dvojcata 16.09.2019 Já a kámoš máme každý lano, obě certifikovaná jako jednoduché, půlky i dvojčata. Lezene samostatně, tudíž různě použité/opadane, různé průměry (primárně na stěně).
Je bezpečné na takových lanech, když budou použité jako dvojčata do toho spadnout?
  Re: Ruzna dvojcata 16.09.2019 Bezpecnost to nijak zasadne nesnizuje, duvod pro snizeni bezpecnosti by se vymejslel dost krkolomne
    Re: Ruzna dvojcata 16.09.2019 Myslel jsem treba kvuli razove sily, kdyz kazde to lano bude "trosku" jine.
      Re: Ruzna dvojcata 16.09.2019 jedno z pravidelně se vracejících diskusních témat. ohnivé názory se pohybují na celé škále od "
        Re: Ruzna dvojcata 16.09.2019 čili: nelámal bych si s tím hlavu a spoléhal bych na to, čemu se v technické praxi říká "naivní
          Re: Ruzna dvojcata 16.09.2019 Ok, parada :) dikes
  Re: Ruzna dvojcata 16.09.2019 cvakal bych to v tvém případě jako půlky a měl bych úplně klidnou hlavu
    Re: Ruzna dvojcata 16.09.2019 v tomto prípade , teda " Lezene samostatně, tudíž různě použité/opadane, různé průměry " j
      Re: Ruzna dvojcata 16.09.2019 Tomas, ešte otázka :
používali ste tie laná aj na TR ?
        Re: Ruzna dvojcata 16.09.2019 Ano, běžně i na TR
          Re: Ruzna dvojcata 17.09.2019 Tomas, ak sa lano používa na TR tým "bežným" spôsobom ( vo vratnom bode je 1 karabína, ev
      Re: Ruzna dvojcata 16.09.2019 No vzhledem k tomu, ze na jednom konci tech dvou lan bude padajici lezec a na druhem konci obou lan
        Re: Ruzna dvojcata 16.09.2019 U te posledni selske uvahy si sam nejsem jisty, tak nabizim dalsi myslenkovy pokus:
Polovicni
          Re: Ruzna dvojcata 17.09.2019 jx zero , obe úvahy o 19:39:12 16.09.2019 nie sú správne.
Ak o 22:59:53 16.09.2019 si mal na
            Re: Ruzna dvojcata 17.09.2019 Tak zrovna ta prvni uvaha o tom, ze kdyz mam dve lana na obou koncich spojena a vedou stejnymi body,
              aj tak budem požiarnikom ! 17.09.2019 jx....
              Re: Ruzna dvojcata 17.09.2019 A to ještě musí být delší čas a ještě k tomu zatížené.
            Re: Ruzna dvojcata 17.09.2019 V cem jsou ty uvahy chybne?
  Re: Ruzna dvojcata 18.09.2019 Osobně bych se toho nebál, ale jak někdo psal výše, radši bych je používal jako půlky.
Filzmoos lezeni v rijnu 15.09.2019 Ahoj, ma tu nekdo zkusenosti s lezenim ve Filzmoos?
Koukala jsem, ze by to mela byt dobre odjistena sportovni oblast, ale vyska je nekde kolem 1700 m.n.m., tak si nejsem jista, kdy tam byva vhodna podminka na lezeni (predpokladam, ze cervenec - zar
  Re: Filzmoos lezeni v rijnu 16.09.2019 gůgluj nikoli filzmoos, ale klettergarten Hofpürglhütte. není-li mimořádný zvrat počasí, napadne sní
Lezeni u Salzy 12.09.2019 Zdravim. Shanim tip na lezeni v okoli Salzy, nejlepe Wildalpenu. Nevite o necem? Diky.
půjčení auta 12.09.2019 Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s půjčením auta v Barceloně na letišti s tím, že s ní vyrazíte do někde lézt? Margalef, Siurana atd... Mám na mysli, jestli je lepší bookovat auto předem, nebo stačí na místě, jestli je potřeba mít kreditku (někdy debetní kar
  Re: půjčení auta 12.09.2019 Přidám zkušenost z pár let staré rešerše a jednoho půjčení: - Každá společnost píše, jestli akceptuj
    Re: půjčení auta 12.09.2019 Osobní zkušenost, vyprdnout se na podvodníky jako jsou rentalcars atd. - účtují pojištění které je v
      Re: půjčení auta 12.09.2019 Ještě doplním, kreditka je potřeba na cca 95% půjčoven. Záloha 1000-2000 €. Dostatečný limit...
        Re: půjčení auta 12.09.2019 Nemas uplne pravdu. Pokud si sjednas to jejich pojisteni tak vetsinou strhavaji z kreditky mnohem me
      Re: půjčení auta 12.09.2019 Máš nějakou konkrétní špatnou zkušenost s Rentalcars? Díky.
        Re: půjčení auta 14.09.2019 Ano mám, např zprostředkování auta u GoldenCars nebo jak se to jemnovalo(Malorka). Učtováno pojištěn
          Re: půjčení auta 16.09.2019 Jsem tě asi nepochopil. Pokud sis rezervoval přes Rentalcars u půjčovny GoldenCars (předpokládám s n
  Re: půjčení auta 12.09.2019 Ja mam dobrou zkusenost s autoeurope.eu (preprodejce pujcoven). Vzdycky to bylo levnejsi nez u samot
  Re: půjčení auta 12.09.2019 Půjčovali jsme v BCN dvakrát. V obou případech rezervováno předem, jednou přes zprostředkovatele jed
    Re: půjčení auta 12.09.2019 To neni urban legend, me se to fakt stalo, pres zprostredkovatele objednana nejnizsi trida (Ford Ka
      Re: půjčení auta 12.09.2019 Auto jme měli zamluvené předem (nejnižší nabídka vč. pojištění), zablokovali si zálohu na platební k
      Re: půjčení auta 12.09.2019 vždycky rezervace to nejlevnější (nějaká corsa nebo ford ka třídveřová), vždycky hmmm, hmm, žádná ta
      Re: půjčení auta 12.09.2019 pojem "kreditka" se v tomto případě používá správně. Většina autopůjčoven ji vyžaduje pro
        Re: půjčení auta 12.09.2019 Souhlas
        Re: půjčení auta 15.09.2019 To je pravda. Kdo nevyjde od vejplaty k vejplate a potrebuje tedy kreditku, moc duveryhodnej neni.
          Re: půjčení auta 15.09.2019 Není to o důvěrihodnosti plátce :-D, hoši, ale no tak. Debetní karta a kreditní karta jsou úplně jin
          Re: půjčení auta 15.09.2019 Není to o důvěryhodnosti plátce :-D, hoši, ale no tak. Debetní karta a kreditní karta jsou úplně jin
            Re: půjčení auta 15.09.2019 Jen doplním, že i kdybys měl zlatou debetku, tak ti je ve většině půjčoven nevemou a můžeš se rozčil
              Re: půjčení auta 16.09.2019 No nevím, za poslední 3mesice jsem si půjčovat auto minimálně 4x ( intervaly jeden týden, 5tydnu, 3,
                Re: půjčení auta 16.09.2019 Jo a jedna se o obyc. VISA nebo mastercard.
            Re: půjčení auta 16.09.2019 Pro půjčovnu je výhodnější partner vydavatel kreditní karty - klient je prověřen, vymáhání zajištěno
      Re: půjčení auta 15.09.2019 Přidám špatnou zkušenost s Rentalcars.com i s debetním kartami. Přes tuto agenturu jsme si zaplatili
        Re: půjčení auta 16.09.2019 Jako sorry, ale to neni spatna zkusenost s rentalcars ale tvoje blbost. Kdyz vsude pisou ze musis mi
        Re: půjčení auta 16.09.2019 To opravdu není problém Rentalcars. Úplně stejně by jsi dopadl, kdybys to objednal přímo u té půjčov
  Re: půjčení auta 12.09.2019 Před mnoha lety jsem si půjčoval auto v Barceloně pro ucely 3 týdnů v siurane a okolí. Predesilam, z
    Re: půjčení auta 14.09.2019 Barcelona - před cca 5 lety, kroupy - karoserie na odpis, plné pojištění - bez problému.
  Re: půjčení auta 16.09.2019 díky všem za zkušnosti a infos. vezmem full pojištění s kreditkou a nazdar. lovu zdar
Dotaz 11.09.2019 Jaký stupeň obtížnosti na suché skále zvládáte ještě lézt v pohorkách?
Díky
LW
  Re: Dotaz 11.09.2019 Dříve se tak říkalo, že tak v rozmezí 3-5 UIAA. I když v položený pětce může být povinný stup, který
    Re: Dotaz 11.09.2019 Ono závisí i na tom, čemu říkáš pohorky. A na typu skály... Když to vztáhnu k rakouskému vápnu, tak
      Re: Dotaz 11.09.2019 A jak je to zajištěný. Znám "osmičkové lezce", kteří klasickou 5 nevylezou ani v lezačkách
        Re: Dotaz 11.09.2019 Znám klasiky, který sportovní převislou pětku nevylezou ani s mágem.
          Re: Dotaz 11.09.2019 Za mladých let jsme lozili spoře zajištěné 5-6 na moravském písku v sandálech. Rakouské vápno ve fer
          Re: Dotaz 11.09.2019 A já znám bývalého pětkaře, pro kterého lezení není sport a magnézium mu klasicky předepsal doktor,
  Re: Dotaz 11.09.2019 5, mimo vápno
  Re: Dotaz 11.09.2019 Díky všem za názory, potřeboval jsem se ujistit, že pětka v Tatrách v pohorkách není úplně mimo real
  Re: Dotaz 11.09.2019 Horští vůdci mají v přijímacích zkouškách předepsáno lézt v pohorkách pětky na jistotu a s převahou.
    Re: Dotaz 12.09.2019 není pětka jako pětka a není šutr jako šutr. nějaká rudlovačka v mírně převislém chytovatém ála přek
  Re: Dotaz 18.09.2019 Dva zebriky, skyhook, camhook, par skob a jednicek a da se vylest i 10+
Rozteč fingerboardů 09.09.2019 Plánuju si koupit nějakej novej fingerboard, každopádně mám tady starej a vrtat nový díry zas tak uplně nemůžu. Nevíte jestli se i jiní výrobci drží stanovených roztečí třeba aspon u horních otvorů? Nechci tady uplně běhat s metrem, a ne všichni prodejci
  Re: Rozteč fingerboardů 09.09.2019 ja mam fingerboard pridelany ke kusu preklizky, tedy buldok + sroub skrz preklizku mi drzi fingerbo
    Re: Rozteč fingerboardů 09.09.2019 To zní jako plán :) Díkec
  Re: Rozteč fingerboardů 09.09.2019 To asi dost záleží na výrobci, ale řekl bych, že žádná standartní norma na rozteč děr u fingerboardů
  Re: Rozteč fingerboardů 10.09.2019 pokud se nepletu, tak rozteč fingerboardů řeší norma ČSN 57 6011
    Re: Rozteč fingerboardů 10.09.2019 myslím, že to zpracovává i evropská komise...
      Re: Rozteč fingerboardů 11.09.2019 Nebo prostě napiš prodejci, ať Ti rozteče prodávaných desek změří? Či napiš přímo výrobci, ať Ti de
Nalezec Korno 09.09.2019 Včera (8.9.) jsem našel lano pověšený v Kornu, někdo z něj zřejmě nouzově slanil. Je příliš krátké na přímé slanění a přes borky to majitel nevzal - možná úprk před deštěm?
Tak či onak, je u mě.
Volej 732 757 535
  Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Jestli to bylo červený lano v cestě Velikonoční nesnášení, tak bude Marťan dost nasraný, bo to je pr
    Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Diky za echo. Mas na nej kontakt?
    Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Diky za echo. Mas na nej kontakt?
      Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Písnu mu, že ho máš u sebe. Akorát tu cestu jsme měli dodělávat zítra, tak tam stejnak budem muset p
        Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Aspon bude moct Martan misto jumarovani v klidu popremyslet o tom, jestli ma i nadale brat lidem z
          Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Muže se to stát, je to celkem běžné, že když někdo něco najde, zeptá se ostatních jestli to někomu n
            Re: Nalezec Korno 10.09.2019 Neni lepsi nechat uvahy stranou a proste se drzet jednoduche zasady, ze si nebudu hrat to, co neni m
        Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Ja bych mu ho nevracel ani na konci skolniho roku, zlobici jednomu.
          Re: Nalezec Korno 11.09.2019 Jistě, on by totiž měl přestat jumarovat, a začít lézt.
Zase schazuje lokry? A do jaký veliko
        Re: Nalezec Korno 10.09.2019 Díky ti za kontaktování Marťase, lano jsem mu dneska vrátil. Tobě se omlouvám za komplikaci při dodě
        Re: Nalezec Korno 10.09.2019 Díky ti za kontaktování Marťase, lano jsem mu dneska vrátil. Tobě se omlouvám za komplikaci při dodě
    Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Tak takhle dobře jsem se již dlouho nepobavil ... Experti všude, kam se podivas ... Hlavně opatrně,
      Re: Nalezec Korno 11.09.2019 Svět je stále více poťapanější. Dobrák střídá milého a nikdo nechce nikomu ublížit... a tak vrací a
        Nalezeny a ztraceny dnes ve středu 11.9.2019 11.09.2019 byly dopoledne v středočeské oblasti "K" spatřeny na kameni položené - světle hnědá kšilt
          Re: Nalezeny a ztraceny dnes ve středu 11.9.2019 12.09.2019 N:jsi idiot a premejslis nad blbostma. Hled si svyho
            Re: Nalezeny a ztraceny dnes ve středu 11.9.2019 12.09.2019 A ty jsi který Matěji, co holky tě nechtějí? Ty dble
komu tady nadáváš, podívej se napřed do
              Re: Nalezeny a ztraceny dnes ve středu 11.9.2019 14.09.2019 Takovy hroty tady. Jste jak děcka na pískovišti
1
...
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
...
2263
Rozteč fingerboardů Plánuju si koupit nějakej novej fingerboard, každopádně mám tady starej a vrtat nový díry zas tak uplně nemůžu. Nevíte jestli se i jiní výrobci drží stanovených roztečí třeba aspon u horních otvorů? Nechci tady uplně běhat s metrem, a ne všichni prodejci uvádějí tak detailní informace. Tak by mě zajímala vaše zkušenost. Při nejhorším bych to převrtal, no... ale třeba aspoň procentuální šance na to, že to bude stejný, by se hodila. Není na to třeba nějaká norma? Dík, Honza. Honza 13:43:22 09.09.2019odpovědět
  Re: Rozteč fingerboardů ja mam fingerboard pridelany ke kusu preklizky, tedy buldok + sroub skrz preklizku mi drzi fingerboard a do preklizky uz si diry udelas kde chces a normalnim vrutem supnes do stavajicich der. preklizku ti na miru aby ti moc necumela zpod fingerboardu uriznou v kazdem hobbymarketu, pokud bys chtel aby ti kopirovala presne fingerboard tak si kup lupenkovou pilku a orez rohy.
hoj ondra ondra 13:47:08 09.09.2019odpovědět
    Re: Rozteč fingerboardů To zní jako plán :) Díkec Honza 21:40:29 09.09.2019odpovědět
  Re: Rozteč fingerboardů To asi dost záleží na výrobci, ale řekl bych, že žádná standartní norma na rozteč děr u fingerboardů nebude... Rozhodně ne napříč výrobcema Marek 14:50:35 09.09.2019odpovědět
  Re: Rozteč fingerboardů pokud se nepletu, tak rozteč fingerboardů řeší norma ČSN 57 6011 09:47:10 10.09.2019odpovědět
    Re: Rozteč fingerboardů myslím, že to zpracovává i evropská komise... 12:33:37 10.09.2019odpovědět
      Re: Rozteč fingerboardů Nebo prostě napiš prodejci, ať Ti rozteče prodávaných desek změří? Či napiš přímo výrobci, ať Ti desku upraví podle potřeb? 01:56:30 11.09.2019odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: