Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 9.H2 11019 10.Klapal 10984 11.Stráník 10977 Bouldry: 9.Stráník 10400 10.Pařík 10350 11.Novák 10350 Hory: 4.Černý 6468 5.Bloudek 6420 6.Hlahulek 6350
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lezeni u Salzy 12.09.2019 Zdravim. Shanim tip na lezeni v okoli Salzy, nejlepe Wildalpenu. Nevite o necem? Diky.
půjčení auta 12.09.2019 Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s půjčením auta v Barceloně na letišti s tím, že s ní vyrazíte do někde lézt? Margalef, Siurana atd... Mám na mysli, jestli je lepší bookovat auto předem, nebo stačí na místě, jestli je potřeba mít kreditku (někdy debetní kar
  Re: půjčení auta 12.09.2019 Přidám zkušenost z pár let staré rešerše a jednoho půjčení: - Každá společnost píše, jestli akceptuj
    Re: půjčení auta 12.09.2019 Osobní zkušenost, vyprdnout se na podvodníky jako jsou rentalcars atd. - účtují pojištění které je v
      Re: půjčení auta 12.09.2019 Ještě doplním, kreditka je potřeba na cca 95% půjčoven. Záloha 1000-2000 €. Dostatečný limit...
        Re: půjčení auta 12.09.2019 Nemas uplne pravdu. Pokud si sjednas to jejich pojisteni tak vetsinou strhavaji z kreditky mnohem me
      Re: půjčení auta 12.09.2019 Máš nějakou konkrétní špatnou zkušenost s Rentalcars? Díky.
        Re: půjčení auta 14.09.2019 Ano mám, např zprostředkování auta u GoldenCars nebo jak se to jemnovalo(Malorka). Učtováno pojištěn
          Re: půjčení auta 16.09.2019 Jsem tě asi nepochopil. Pokud sis rezervoval přes Rentalcars u půjčovny GoldenCars (předpokládám s n
  Re: půjčení auta 12.09.2019 Ja mam dobrou zkusenost s autoeurope.eu (preprodejce pujcoven). Vzdycky to bylo levnejsi nez u samot
  Re: půjčení auta 12.09.2019 Půjčovali jsme v BCN dvakrát. V obou případech rezervováno předem, jednou přes zprostředkovatele jed
    Re: půjčení auta 12.09.2019 To neni urban legend, me se to fakt stalo, pres zprostredkovatele objednana nejnizsi trida (Ford Ka
      Re: půjčení auta 12.09.2019 Auto jme měli zamluvené předem (nejnižší nabídka vč. pojištění), zablokovali si zálohu na platební k
      Re: půjčení auta 12.09.2019 vždycky rezervace to nejlevnější (nějaká corsa nebo ford ka třídveřová), vždycky hmmm, hmm, žádná ta
      Re: půjčení auta 12.09.2019 pojem "kreditka" se v tomto případě používá správně. Většina autopůjčoven ji vyžaduje pro
        Re: půjčení auta 12.09.2019 Souhlas
        Re: půjčení auta 15.09.2019 To je pravda. Kdo nevyjde od vejplaty k vejplate a potrebuje tedy kreditku, moc duveryhodnej neni.
          Re: půjčení auta 15.09.2019 Není to o důvěrihodnosti plátce :-D, hoši, ale no tak. Debetní karta a kreditní karta jsou úplně jin
          Re: půjčení auta 15.09.2019 Není to o důvěryhodnosti plátce :-D, hoši, ale no tak. Debetní karta a kreditní karta jsou úplně jin
            Re: půjčení auta 15.09.2019 Jen doplním, že i kdybys měl zlatou debetku, tak ti je ve většině půjčoven nevemou a můžeš se rozčil
              Re: půjčení auta 16.09.2019 No nevím, za poslední 3mesice jsem si půjčovat auto minimálně 4x ( intervaly jeden týden, 5tydnu, 3,
                Re: půjčení auta 16.09.2019 Jo a jedna se o obyc. VISA nebo mastercard.
            Re: půjčení auta 16.09.2019 Pro půjčovnu je výhodnější partner vydavatel kreditní karty - klient je prověřen, vymáhání zajištěno
      Re: půjčení auta 15.09.2019 Přidám špatnou zkušenost s Rentalcars.com i s debetním kartami. Přes tuto agenturu jsme si zaplatili
        Re: půjčení auta 16.09.2019 Jako sorry, ale to neni spatna zkusenost s rentalcars ale tvoje blbost. Kdyz vsude pisou ze musis mi
        Re: půjčení auta 16.09.2019 To opravdu není problém Rentalcars. Úplně stejně by jsi dopadl, kdybys to objednal přímo u té půjčov
  Re: půjčení auta 12.09.2019 Před mnoha lety jsem si půjčoval auto v Barceloně pro ucely 3 týdnů v siurane a okolí. Predesilam, z
    Re: půjčení auta 14.09.2019 Barcelona - před cca 5 lety, kroupy - karoserie na odpis, plné pojištění - bez problému.
  Re: půjčení auta 16.09.2019 díky všem za zkušnosti a infos. vezmem full pojištění s kreditkou a nazdar. lovu zdar
Dotaz 11.09.2019 Jaký stupeň obtížnosti na suché skále zvládáte ještě lézt v pohorkách?
Díky
LW
  Re: Dotaz 11.09.2019 Dříve se tak říkalo, že tak v rozmezí 3-5 UIAA. I když v položený pětce může být povinný stup, který
    Re: Dotaz 11.09.2019 Ono závisí i na tom, čemu říkáš pohorky. A na typu skály... Když to vztáhnu k rakouskému vápnu, tak
      Re: Dotaz 11.09.2019 A jak je to zajištěný. Znám "osmičkové lezce", kteří klasickou 5 nevylezou ani v lezačkách
        Re: Dotaz 11.09.2019 Znám klasiky, který sportovní převislou pětku nevylezou ani s mágem.
          Re: Dotaz 11.09.2019 Za mladých let jsme lozili spoře zajištěné 5-6 na moravském písku v sandálech. Rakouské vápno ve fer
          Re: Dotaz 11.09.2019 A já znám bývalého pětkaře, pro kterého lezení není sport a magnézium mu klasicky předepsal doktor,
  Re: Dotaz 11.09.2019 5, mimo vápno
  Re: Dotaz 11.09.2019 Díky všem za názory, potřeboval jsem se ujistit, že pětka v Tatrách v pohorkách není úplně mimo real
  Re: Dotaz 11.09.2019 Horští vůdci mají v přijímacích zkouškách předepsáno lézt v pohorkách pětky na jistotu a s převahou.
    Re: Dotaz 12.09.2019 není pětka jako pětka a není šutr jako šutr. nějaká rudlovačka v mírně převislém chytovatém ála přek
  Re: Dotaz 18.09.2019 Dva zebriky, skyhook, camhook, par skob a jednicek a da se vylest i 10+
Rozteč fingerboardů 09.09.2019 Plánuju si koupit nějakej novej fingerboard, každopádně mám tady starej a vrtat nový díry zas tak uplně nemůžu. Nevíte jestli se i jiní výrobci drží stanovených roztečí třeba aspon u horních otvorů? Nechci tady uplně běhat s metrem, a ne všichni prodejci
  Re: Rozteč fingerboardů 09.09.2019 ja mam fingerboard pridelany ke kusu preklizky, tedy buldok + sroub skrz preklizku mi drzi fingerbo
    Re: Rozteč fingerboardů 09.09.2019 To zní jako plán :) Díkec
  Re: Rozteč fingerboardů 09.09.2019 To asi dost záleží na výrobci, ale řekl bych, že žádná standartní norma na rozteč děr u fingerboardů
  Re: Rozteč fingerboardů 10.09.2019 pokud se nepletu, tak rozteč fingerboardů řeší norma ČSN 57 6011
    Re: Rozteč fingerboardů 10.09.2019 myslím, že to zpracovává i evropská komise...
      Re: Rozteč fingerboardů 11.09.2019 Nebo prostě napiš prodejci, ať Ti rozteče prodávaných desek změří? Či napiš přímo výrobci, ať Ti de
Nalezec Korno 09.09.2019 Včera (8.9.) jsem našel lano pověšený v Kornu, někdo z něj zřejmě nouzově slanil. Je příliš krátké na přímé slanění a přes borky to majitel nevzal - možná úprk před deštěm?
Tak či onak, je u mě.
Volej 732 757 535
  Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Jestli to bylo červený lano v cestě Velikonoční nesnášení, tak bude Marťan dost nasraný, bo to je pr
    Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Diky za echo. Mas na nej kontakt?
    Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Diky za echo. Mas na nej kontakt?
      Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Písnu mu, že ho máš u sebe. Akorát tu cestu jsme měli dodělávat zítra, tak tam stejnak budem muset p
        Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Aspon bude moct Martan misto jumarovani v klidu popremyslet o tom, jestli ma i nadale brat lidem z
          Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Muže se to stát, je to celkem běžné, že když někdo něco najde, zeptá se ostatních jestli to někomu n
            Re: Nalezec Korno 10.09.2019 Neni lepsi nechat uvahy stranou a proste se drzet jednoduche zasady, ze si nebudu hrat to, co neni m
        Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Ja bych mu ho nevracel ani na konci skolniho roku, zlobici jednomu.
          Re: Nalezec Korno 11.09.2019 Jistě, on by totiž měl přestat jumarovat, a začít lézt.
Zase schazuje lokry? A do jaký veliko
        Re: Nalezec Korno 10.09.2019 Díky ti za kontaktování Marťase, lano jsem mu dneska vrátil. Tobě se omlouvám za komplikaci při dodě
        Re: Nalezec Korno 10.09.2019 Díky ti za kontaktování Marťase, lano jsem mu dneska vrátil. Tobě se omlouvám za komplikaci při dodě
    Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Tak takhle dobře jsem se již dlouho nepobavil ... Experti všude, kam se podivas ... Hlavně opatrně,
      Re: Nalezec Korno 11.09.2019 Svět je stále více poťapanější. Dobrák střídá milého a nikdo nechce nikomu ublížit... a tak vrací a
        Nalezeny a ztraceny dnes ve středu 11.9.2019 11.09.2019 byly dopoledne v středočeské oblasti "K" spatřeny na kameni položené - světle hnědá kšilt
          Re: Nalezeny a ztraceny dnes ve středu 11.9.2019 12.09.2019 N:jsi idiot a premejslis nad blbostma. Hled si svyho
            Re: Nalezeny a ztraceny dnes ve středu 11.9.2019 12.09.2019 A ty jsi který Matěji, co holky tě nechtějí? Ty dble
komu tady nadáváš, podívej se napřed do
              Re: Nalezeny a ztraceny dnes ve středu 11.9.2019 14.09.2019 Takovy hroty tady. Jste jak děcka na pískovišti
Solvayovy lomy - foto dne 07.09.2019 Je zajímavé vidět, jak dospělí mají všichni helmy a rozumné jištění, ale to děcko tam leze bez helmy a ještě na TR v jednom jediném bodě :-) To zřejmě bude ta výchova k odpovědnosti a většímu bezpečí :-)
  Re: Solvayovy lomy - foto dne 07.09.2019 Mě přijde divná ta stěna sama o sobě. Všecky ty napohled bloky, to tam opravdu drží? Pak by byli osl
    Re: Solvayovy lomy - foto dne 07.09.2019 A ten levej jistič tam čeká na co s tím postojem? :-DDDDDDDDDDDDD
      Re: Solvayovy lomy - foto dne 07.09.2019 asi až mu dojde proud...
  Re: Solvayovy lomy - foto dne 07.09.2019 To neni jeden bod, to je slaňovací řetěz přidělanej do šutru dvěma nejtama.
    Re: Solvayovy lomy - foto dne 08.09.2019 To nevadí. Z hlediska bezpečnosti bys měl použít ještě alespoň presku před slaňákem, případně, pokud
      Re: Solvayovy lomy - foto dne 08.09.2019 To nestaci. Z hlediska bezpecnosti bys mel pouzit slanaky alespon ze ctyr okolnich cest (i pro slano
        Re: Solvayovy lomy - foto dne 08.09.2019 A pokud cesta tolik jisticích bodů (nepřesně expresek) nemá, je třeba buď 1) do každého jisticího bo
          Re: Solvayovy lomy - foto dne 09.09.2019 A není bezpečnější doletět ke slaňáku rovnou vrtulníkem záchrané služby? Že jako kdyby se něco posra
            Re: Solvayovy lomy - foto dne 09.09.2019 Záleží, jestli za vrtulníkem pro jistotu letí ještě druhej, nebo aspoň jede sanita.
              Re: Solvayovy lomy - foto dne 09.09.2019 Co když i ta sanita nabourá?
  Stalo se modou sezony 07.09.2019 do nepravosti razne tepat... ;-))
Metodik pod kazdou skalu!
    Re: Stalo se modou sezony 08.09.2019 To nebyla výtka, ale pobavení nad tím, jak dospělí helmy mají, ale děcko nechají jen tak :-)
      Re: Stalo se modou sezony 08.09.2019 Co ale v dane lokalite pri lezeni na TR ma docela logiku... Coz ale zacatecnikovi s pocitem hard cor
Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Jinými slovy - odešla celá stará skvadra, která byla nějak propojená se starým způsobem vedením a Binterem. A zůstává jedině Máca, který jediný byl normální, schopný a snad jako jediný dělal něco pořádného. Skvělé. Dárek k vánocům už v létě? Binter, Dicht
  Co jiného zbývalo? 06.09.2019 Ono také co jiného jim zbývalo? Jsou si vědomi své kvality a historie, bylo jim naprosto jasné, že k
    Re: Co jiného zbývalo? 06.09.2019 Včera bylo pozdě. Zůstane po nich jen zápach.
      Re: Co jiného zbývalo? 06.09.2019 Odešel velký vůdce a diktátor. A jeho ovce jsou zmatené.
    Re: Co jiného zbývalo? 06.09.2019 Tak třikrát hurá. Když to nešlo evolucí, tak to pujde revolucí. Jen nelze čekat, že se to zlepší ze
    Re: A co dál 06.09.2019 Najmem jako KSL nějaký externí "spřátelený" profíky? Třeba ČSL? :-)
    Bintere pápá lálá 06.09.2019 Je to fakt sen, který se stal skutečností. Nic horšího než Binter být nemohlo a je skvělé že on a je
      Re: Bintere pápá lálá 06.09.2019 Tak je ten Urbásek ve VV nebo vystoupil? Teď tady píše, že je člen VV.
        Ostuda Chs 06.09.2019 Jako horolezec se stydím. A přál bych si aby Chs byl spolek horolezců. A závodníci ať si udělají spo
          Re: Ostuda Chs 06.09.2019 Ano tleskám. O to přesně usilovalo ČSL. Vyvolání této diskuse a vyhodnocení reálnosti tohoto kroku.
            Re: Ostuda Chs 06.09.2019 Proč v budoucnu? Třeba hned na další valné hromadě.
              Re: Ostuda Chs 06.09.2019 Ideální :)!
                Re: Ostuda Chs 06.09.2019 V závodním lezení je a bude mnohem více peněz, než ve skalním. A na VH hlasují i skalní lezci, který
                  Re: Ostuda Chs 06.09.2019 A to si sebral kde? Kolik přesně je v závodním lezení když jsi tak chytrej?
                    Re: Ostuda Chs 06.09.2019 Loni byl rozpočet skal asi 2 mil. A rozpočet závodního lezení asi 5 mil.
                      Re: Ostuda Chs 07.09.2019 Rozpočet závodního lezení jsou peníze které svaz utratí za závodní lezení. Z toho lidi který nezávod
                        Re: Ostuda Chs 07.09.2019 Tak svaz dostává určitě peníze na práci s mládeží, nebo ne? A to je v naprostém případě závodící mlá
                          Re: Ostuda Chs 07.09.2019 Omyl. Outdoorový svaz by se konečně nadechnul a makal na sobě. Takto moc nemusí. Jinak na mládež je
                            Re: Ostuda Chs 07.09.2019 Ale po rozdělení by ČHS v IFSC nebyl. A s tím nadechnutím - třeba se pletu, ale nenapadá mne nic, kd
                        Re: Ostuda Chs 07.09.2019 Jsi nedával pozor co bylo jedním z témátů kluků z ČSL. Upozorňovali právě na to, že ČHS žádá na MŠMT
                          Re: Asociace pro dotace 07.09.2019 UIAA nebo IFSC v tom nehraje zásadní roli, žádat by šlo přes obojí. Jediný rozdíl je v tom, že IFSC
  Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 rodič aktivních závodníků v komisi - tomu se asi nevyhneš, je to běžná praxe ve sportu. Ledaže bys s
    Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 jen doplním: už tu za těch pár dnů proběhlo tolik zpráv, vyjádření ve smyslu ten je blbec já nejsem
    Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 No ale tohle má přeci řešení. Jednoduché. Řízení by mělo být složeno z několika zástupců různých obl
      Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Jasné. Rodiče tam byli, jsou a budou, ČHS není fotbalový svaz. A právě na to, aby bylo aspoň trochu
        Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Tohle trochu řešila ta dříve diskutovaná trenérská rada. A také to, že členové by měli být voleni, n
          Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Tak propojení na pořadatele závodu přeci chtěli kluci z CSL
            Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Jasně, ale tam každý ví, o co jde. A je to jejich hlavní předmět činnosti. Ale kdybych byl v ČHS odp
              Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Tak to je dobře ze s tímhle uvažovánim ve vedení nejses. Ale i kdybys byl, tak bys byl zklamán, pořá
                Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Není řeč o ČSL. Řeč je o tom, proč by se někdo mohl chtít s ČSL nedomluvit a prosadit někoho jiného.
                  Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 No ty jsi mi mudrlant jen co je pravda
                  Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Neda mi to, jeste jednou zareaguji. "...popsaný způsob vyvádění peněz je poměrný běžný a to všu
                    Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Jo, s tím souhlasím. I když tedy ne vždy je tento stav špatný, někdy může být i přínosem. Ale to je
                    Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Hmm, když se kácí les, lítají třísky. Bavme se o množství třísek vůči vytěženému dřevu. 10 ku 90? 30
                      Re: Vyjádření k situaci v ČHS 08.09.2019 Prave jsem se vratil z hospody, ale i tak musim oponovat, ze rozdelovani penez z eraru ma s pravicov
                        Re: Vyjádření k situaci v ČHS 08.09.2019 No jo, ale co dělat v případě, kdy je to pro organizaci výhodné ekonomicky, ale nesprávné morálně?
                  Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Se v tom nak vyznas...vlastni zkusenosti?
                    Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Bohužel ano, vlastní zkušenost, jen z té druhé strany. V některých segmentech je to tak běžné, že s
  Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Take jsem premyslel jakou silu ma vyjadreji particky kolem Bintera k tomu, ze nekdo odvolal jejich g
    Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Sílu má asi takovou, ze se snaží udělat co nejvíce škody, mi to připadá. Svaz teď ještě musí na podz
      Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Ať to bylo cokoli je dobře, že je pryč. A ti jeho nohsledove taky. Aspoň je čas na očistu. Ještě vyh
        Bloudek a jeho prusery 07.09.2019 Až výpravou na povrch Bloudící příšery, tak půjde taky. A nebude to dlouho trvat.
      Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Jen za kritizování se ve spolku nevyhazuje, v ČHS je kritizování na denním pořádku. V tom bude ještě
Foto dne 03.09.2019 Čau. Co je to za kameny
  Re: Foto dne 04.09.2019 Po rozkliku se pise Kozelka.
    Re: Foto dne 04.09.2019 Vzhledem k datu dotazu si myslím, že byl směřován na předešlou fotku - a tam to bylo uvedené taky, j
výjimka Pálava 03.09.2019 Ahoj,
podle databáze skal k 31.12.2018 vypršela výjimka na Pálavu. Nevíte jestli se projednává nová? Nebo se na Pálavě povolení lezení neplánuje?
Díky,
M.
  Re: výjimka Pálava 04.09.2019 Je vydaná a čeká se, až nabude právní moci. Jakmile k tomu dojde, bude to v databázi otevřené.
    Re: výjimka Pálava 04.09.2019 Díky za info. Víš taky kdy to nabude právní moci? Nemůžu to nikde najít, plánoval jsem zajet na Pála
      Re: výjimka Pálava 04.09.2019 Nevim přesně, záleží to na tom, jestli se někdo z dotčených ve lhůtě na odvolání odvolá nebo ne.
1
...
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
...
2263
Dotaz Jaký stupeň obtížnosti na suché skále zvládáte ještě lézt v pohorkách?
Díky
LW LW 12:34:01 11.09.2019odpovědět
  Re: Dotaz Dříve se tak říkalo, že tak v rozmezí 3-5 UIAA. I když v položený pětce může být povinný stup, který v pohorkách půjde těžko. Karel 14:13:40 11.09.2019odpovědět
    Re: Dotaz Ono závisí i na tom, čemu říkáš pohorky. A na typu skály... Když to vztáhnu k rakouskému vápnu, tak třeba v botách typu Hanwag Alaska budeš rád za tu trojku a třeba v Salewa Mtn Trainer Mid by se díky užší špičce s ostrou hranou a ohebnějšímu komínu nějaká pětka asi vylézt dala. A taky to bude o tom, o kolik stupňů nad těmi čísly máš převahu, když máš na nohou lezečky :-D Fanoušek baletu 15:16:13 11.09.2019odpovědět
      Re: Dotaz A jak je to zajištěný. Znám "osmičkové lezce", kteří klasickou 5 nevylezou ani v lezačkách. 15:21:16 11.09.2019odpovědět
        Re: Dotaz Znám klasiky, který sportovní převislou pětku nevylezou ani s mágem. 15:40:55 11.09.2019odpovědět
          Re: Dotaz Za mladých let jsme lozili spoře zajištěné 5-6 na moravském písku v sandálech. Rakouské vápno ve feratovkých dát cesty kolem 5-6 UIAA... V pohorách (tzv. klaunkách) znám lezce co v tatrách, alpách atd. lezou 7 UIAA. Je to vždy individuální... Záviš 15:57:47 11.09.2019odpovědět
          Re: Dotaz A já znám bývalého pětkaře, pro kterého lezení není sport a magnézium mu klasicky předepsal doktor, heč! Autor se na taky nepodepíše :) 16:04:20 11.09.2019odpovědět
  Re: Dotaz 5, mimo vápno 16:35:16 11.09.2019odpovědět
  Re: Dotaz Díky všem za názory, potřeboval jsem se ujistit, že pětka v Tatrách v pohorkách není úplně mimo realitu (Mięguszowiecki Szczyt Wielki, droga Surdela) LW 19:48:46 11.09.2019odpovědět
  Re: Dotaz Horští vůdci mají v přijímacích zkouškách předepsáno lézt v pohorkách pětky na jistotu a s převahou. Kuba Turek 22:55:11 11.09.2019odpovědět
    Re: Dotaz není pětka jako pětka a není šutr jako šutr. nějaká rudlovačka v mírně převislém chytovatém ála překližka pro softmovery je v pohorkách naprosto banální i pro toho softmovera co nemá strop o moc vejš (jestli vám to na překližce dovolí, tak si to zkuste, teda ne úplně v pohorkých, ale ve farmářkách s podrážkou ze světlé surové gumy, ať jim to moc nepokurvíte, nebo třeba v kroksech), naproti tomu nějaká plotna nebo plotnovitý koutek může být v pohorkách oříšek zapeklitý, natož pak položená úzká spára, kde se vejde špička lezečky ale špička pohorky už ne.
obecně se dá říci, že softmover lezoucí běžně šestky a občas se podívá do sedmy co mu sedne si v pohorkách v horách poradí na chytovaté žule se čtyřkou, na vápenci s lehčí trojkou (v nízkých nástupovkách o kus vejš, v křuskách na ledovec níž) Lukas B. 08:21:57 12.09.2019odpovědět
  Re: Dotaz Dva zebriky, skyhook, camhook, par skob a jednicek a da se vylest i 10+ P. 15:15:39 18.09.2019odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: