LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
50.Zaoral 9994
51. 9986
52.Šenkýř 9969
Bouldry:
50.Tran 9078
51.Šolc 9053
52.Čech 9050
Hory:
2.Skopec 7086
3.Groš 6550
4.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230799 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder HO Domažlice - Domažlice
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
Sokol Nymburk - Nymburk

Prodejny
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Povolení na Pálavu02.10.2019
Povolení na Pálavu nabylo právní moci a příslušně jsou upravené záznamy v databázi Skály ČR. https://www.horosvaz.cz/skaly-oblast-51/<
 Re: Povolení na Pálavu02.10.2019
To brzo, ale díky za info. Zrovna se vyčasilo :-D Naštěstí všední dny dopolko to v takových případec

 .02.10.2019
zdar poraďte prosím nějaké sportovky u dálnice(nebo s malou zajížďkou) z vídně do inbrucku (přes salzburg). Díky
 Re: .02.10.2019
Plombergstein

 Nalezené vybavení01.10.2019
Ahoj,
včera jsem v Lomu Kobyla u Koněprus, v sektoru Stáj, našel kus vybavení. Kdo tam něco zapomněl, napište a když to bude sedět moc rád bych vrátil majiteli.

Mějte se!

 Lezeni kolem Antalye27.09.2019
Ahoj, chtela bych se zeptat tech, co maji zkusenosti s lezenim pobliz Antalye - Olympos, Geyikbayiri, jak je to zajistene a jestli se tam vyplati vyrazit, kdyz lezeme max 6a (v Arcu a Tetine, kde je to fakt zajistene dobre)?
Ja tak nahodne prochaze
 Re: Lezeni kolem Antalye27.09.2019
Geyikbayrii je user friendly. Nesetkal jsem se tam s žádným odlezem. Čím lehčí cesta tím lip jistena
 Re: Lezeni kolem Antalye28.09.2019
Geyikbariy spíše těžší převisy, Olympos něco jo, ale s úrovni 6a doporučuji něco jiného. Třeba řecký
  Re: Lezeni kolem Antalye29.09.2019
Diky moc za postrehy!
No Kalymnos jsme planovali puvodne, ale vzhledem k tomu, ze mame dovole
   Re: Lezeni kolem Antalye30.09.2019
Ad Kalymnos - kdyby vam to stalo za to, zkuste proverit let s mezipristanim v Atenach. My takhle let
 Re: Lezeni kolem Antalye29.09.2019
Lezení super. Odjistene výborně. Myslím ze k dobrému výběru je třeba mít výkonnost trochu lepší. V
 Re: Lezeni kolem Antalye29.09.2019
co se týče jištění - superbezpečné, pokud tam chcete jet jen za lezením - pohoda. včetně těch požado
  Re: Lezeni kolem Antalye29.09.2019
Diky! Jake oblasti v Recku a Spanelsku myslis?
   Re: Lezeni kolem Antalye29.09.2019
osobne se mi jako lezecka dovca u more s lehkymi cestami nejvic libila sicilie (san vito lo capo) a
   Re: Lezeni kolem Antalye30.09.2019
Geykbairi je fajn, odjištěné příjemně, zalezete si tam i okolo 6a. Ale v této obtížnosti je Leonidio
   Re: Lezeni kolem Antalye30.09.2019
My jsme v únoru byli ve Španělsku v El Chorru a paráda. Koncem října by tam už mělo být asi taky při
    Re: Lezeni kolem Antalye08.10.2019
Ahoj, to El Chorro je dobre odjistene (nyt/bh po 2 metrech) nebo je potreba dojistovat? Diky! :)
     Re: Lezeni kolem Antalye08.10.2019
Jsou to sportovky, kvalita z Reichu. Vklíněnce a friendy nechte doma, jenom by vám dělaly závaží v b
 Re: Lezeni kolem Antalye01.10.2019
Super je Leonidio. Byli jsme tam letos, obtížnosti pro každýho, jištění sportovní, žádné velké odlez

 Lezeni kolem Antalye27.09.2019
Ahoj, chtela bych se zeptat tech, co maji zkusenosti s lezenim pobliz Antalye - Olympos, Geyikbayiri, jak je to zajistene a jestli se tam vyplati vyrazit, kdyz lezeme max 6a (v Arcu a Tetine, kde je to fakt zajistene dobre)?
Ja tak nahodne prochaze

 dealer22.09.2019
někdo vám zase dealuje v inzerci benzodiazepiny a hypnotika... smažte to prosím vás
 omamné a psychotropní látky24.09.2019
Předřečník má pravdu. většina nabízených léků podléhá zákonu o omamných a psychotropních látkách- ta
  Re: omamné a psychotropní látky24.09.2019
Smazáno. Díky za upozornění.
 Re: dealer24.09.2019
Což mi připomíná.. zbývá mi nějakej Palgotal, nechcete to někdo za pár piv?
 Re: dealer24.09.2019
Kdyby někdo nabízel kokeš nebo pořádnej marockej hašiš, tak to by byla jiná... ;-)
  Re: dealer28.09.2019
Ban hajzle a máš to!

 Zapomenuté heslo Lezec22.09.2019
Existuje nějaká možnost jak se dostat ke svým údajům v deníčku po ztrátě hesla? Po změně hesla se mi nedaří přihlásit se na Lezci. Na opakované e-maily administrátoři vůbec nereagují. Mám tady na Lezci záznamy o všech svých výstupech od roku 1994. Ztráta
 Re: Zapomenuté heslo Lezec22.09.2019
Napiš mi mail na: standa@lezec.cz nebo radši i na Stanislav.holec@gmail.com
Nejsem si vědom,
 Re: Zapomenuté heslo Lezec22.09.2019
Pak lze samozřejmě využít toho, že všechna hesla tohoto serveru byla někdy v posledním roce ukradena
  Re: Zapomenuté heslo Lezec22.09.2019
:D :D :D

 Zapomenutá karabina20.09.2019
Ahoj, v neděli 15.9. nechali kamarádi po lezení na posledním štandu Korosadowiczovy cesty (ve Žlté stěně u Téryho chaty) mou šroubovací karabinu (ještě ČSSR výroba - mám i foto z posledního štandu). Nenašel ji někdo po nás? Mám s ní spojenou osobní vzpomí
 Re: Zapomenutá karabina24.09.2019
Ahoj. Jednu Waltrovku jsme omylem v neděli 22.9 2019 ve Žlté stěně vybrali. Mám ji u sebe. Místo nál
  Re: Zapomenutá karabina17.10.2019
Moc děkuji, karabina je doma :) I.

 Beastmaker upevneni18.09.2019
Cau, vim ze uz to tu bylo, ale bohuzel jsem to nenasel. Chci si pripevnit beastmaker nad dvere v koupelne. Zed je zdena pricka (mela by tam byt plna cihla). Normalne kdyz pripevnuju nabytek proti prevraceni nebo tak neco, tak to moc neresim, ale tady bude
 Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
1. není plná cihla jako plná cihla. od mizérií ve starých činžácích, sraček z dvouletkových baráků p
  Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
Vrtat skrz a davat zavitovou tyc mi prijde jako kanon na vrabcve. Ta zed je v pohode. Kdysi jsem tam
   Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
proč počítat jen dva šrouby (ehm, vruty, žánop)? protože to jsou plastové (měkké) hmoždinky a tak se
 Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
Tim "sem" jsem myslel tento odkaz :D
  Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
pro plnou cihlu sračkovou na maltu vápennou (co ji rozhrabe slepice) použij hodnoty pro pórobeton.
   Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
Moc to hrotíš. Já kdysi připevňoval desku čistě do sádroše bez chycení do profilů v homogenní síti d
    Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
Buď na tom necvičíš, nebo budeš mít brzy sádru mezi zuby. Blbost.
     Re: Beastmaker upevneni19.09.2019
Když myslíš...
      Re: Beastmaker upevneni19.09.2019
Ještě je třetí možnost, že to tebe a tvé dovádění přežije. Nicméně doporučovat to ostatním je stavař
 Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
Desku pod BM bych nasadil na dva štefty ze zalepeny (chemickou kotvou) zavitovky 10 mm, stačí omitka
 Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
BM se připevnuje na vruty a 4ks musí stačit. Tak to udělej jak píšeš. Dej tam desku na 4 hmoždinky p
  Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
OK, tak jste me presvedcili. Dam tam ty zavitovky lepene maltou... Pravda je to lepsi nez skoncit s
   Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
Jo a kdyz to budu chtit nekdy v budoucnu sundat, to budu muset riznout flexou a kus toho sroubu odvr
    Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
Presne tak. Ale nebudeš bacenej BM do hlavy.
    Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
Když jsem něco přidělával do sypký zdi, kde jsem při vrtání osmičky díry vyvrtal desítku, desítkou v
   Re: Beastmaker upevneni19.09.2019
Ano, závitovky budeš muset uříznout flexou. Stačí zaříznout kotoučem víc pod omítku a to pak zasádru
 Re: Beastmaker upevneni18.09.2019
Ideal pred zed, postavit druhou zed z poradnych cihel nebo zelozebetonu apod. Zed 2 x 3 m ti kazda s
 Re: Beastmaker upevneni20.09.2019
Ahoj, ja pod BM2000 dal desku tak 10mm a posadil ji na rám dveří, nahoře jsem dal 3 hmozdinky asi 8U

 Beastmaker upevneni18.09.2019
Cau, vim ze uz to tu bylo, ale bohuzel jsem to nenasel. Chci si pripevnit beastmaker nad dvere v koupelne. Zed je zdena pricka (mela by tam byt plna cihla). Normalne kdyz pripevnuju nabytek proti prevraceni nebo tak neco, tak to moc neresim, ale tady bude

1   ...   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140   141   142   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Beastmaker upevneni
Cau, vim ze uz to tu bylo, ale bohuzel jsem to nenasel. Chci si pripevnit beastmaker nad dvere v koupelne. Zed je zdena pricka (mela by tam byt plna cihla). Normalne kdyz pripevnuju nabytek proti prevraceni nebo tak neco, tak to moc neresim, ale tady bude viset 80kg. Chtel bych pripevnit do zdi nejdriv desku (asi 4 srouby do zdi) a az do ni Beastmakera. Vy co to takhle mate, jakej prumer hmozdinky jste pouzii. Kdyz mrknu sem  (str. 19 hmozdinka UX), tak mi vychazi UX6 nebo UX8. Dik!
Radek10:00:37 18.09.2019
odpovědět 
 Re: Beastmaker upevneni
1. není plná cihla jako plná cihla. od mizérií ve starých činžácích, sraček z dvouletkových baráků po družstevní výstavbu 70.-80. let při stavebních podnicích, kdy cihly zvoní a zdicí malta je brutálně cementová. na první jsou veškeré rozpěrné kotvy jen iluzorní (a provrtej skrz a dej závitovku a na rubu zdi zapusť matku a zasádruj), na poslední se rozpěrných kotev nic neboj. určitou představu ti dá, jak to půjde vrtat (jestli vrtačka se srandapříklepem pojede do zdi jako do másla, nebo jestli vrtací kladivo pojede zvolna.
2. čistě statický návrh hmoždinek: na nosnost počítej jen dvě (jakkoli tam fyzicky budou čtyři) a svoji hmotnost přenásob dynamickým součinitelem (tak někde mezi dvojkou a trojkou, podle toho, jak dynamický mladý muž jsi)
Lukas B.10:10:18 18.09.2019
odpovědět 
  Re: Beastmaker upevneni
Vrtat skrz a davat zavitovou tyc mi prijde jako kanon na vrabcve. Ta zed je v pohode. Kdysi jsem tam zkousel vrtat bez priklepu a to bylo uplne bez sance, proslo to jen pod omitku. Proc pocitat jen 2 srouby? Kdyz tam dam 4 vedle sebe horizontalne? Co myslis tim dynamickym soucinitelem, ja tam chci viset jen staticky :D
Radek10:25:00 18.09.2019
odpovědět 
   Re: Beastmaker upevneni
proč počítat jen dva šrouby (ehm, vruty, žánop)? protože to jsou plastové (měkké) hmoždinky a tak se budou aktivovat postupně. třetí a čtvrtá začnou fungovat, až druhá a třetí selže.
proč dynamika? protože i u statického slanění je dynamika 2-3. a druhak protože to bude cyklické namáhání.
Lukas B.10:31:06 18.09.2019
odpovědět 
 Re: Beastmaker upevneni
Tim "sem" jsem myslel tento odkaz :D https://bit.ly/2lV6YLm
Radek10:15:59 18.09.2019
odpovědět 
  Re: Beastmaker upevneni
pro plnou cihlu sračkovou na maltu vápennou (co ji rozhrabe slepice) použij hodnoty pro pórobeton.
Lukas B.10:26:30 18.09.2019
odpovědět 
   Re: Beastmaker upevneni
Moc to hrotíš. Já kdysi připevňoval desku čistě do sádroše bez chycení do profilů v homogenní síti děr a na střih to bylo úplně v pohodě. Radku, dej tam ty 4 vruty v průměru cca 6. Je pravda, že dost záleží u cihly co přesně navrtáš, ale s tím už se popasuješ selským rozumem.
10:55:05 18.09.2019
odpovědět 
    Re: Beastmaker upevneni
Buď na tom necvičíš, nebo budeš mít brzy sádru mezi zuby. Blbost.
12:43:31 18.09.2019
odpovědět 
     Re: Beastmaker upevneni
Když myslíš...
07:56:22 19.09.2019
odpovědět 
      Re: Beastmaker upevneni
Ještě je třetí možnost, že to tebe a tvé dovádění přežije. Nicméně doporučovat to ostatním je stavařská blbost. Jeste že se podle tvých rad nestaví domy.
To, že to tobě doma drží, je prostě náhoda.
18:19:39 19.09.2019
odpovědět 
 Re: Beastmaker upevneni
Desku pod BM bych nasadil na dva štefty ze zalepeny (chemickou kotvou) zavitovky 10 mm, stačí omitka 10 mm + 50 mm do cihly (neprovrtat štorcku skrz). Bude to tutovka i na Kareš brutal dynamic Teťín i pleasure shyby :-)
12:41:06 18.09.2019
odpovědět 
 Re: Beastmaker upevneni
BM se připevnuje na vruty a 4ks musí stačit. Tak to udělej jak píšeš. Dej tam desku na 4 hmoždinky průměr 10mm UX nebo něco podobnýho. Pokud nebudeš mít jistotu, dej to na závitovky M8 na chemii a můžeš na tom metat kotrmelce.
Chceš li být kreativní udělej tu deske (ideálně překližkovou tl.18-20mm) větší a můžeš si nad/pod BM navrutovat i jiné chyty
13:31:01 18.09.2019
odpovědět 
  Re: Beastmaker upevneni
OK, tak jste me presvedcili. Dam tam ty zavitovky lepene maltou... Pravda je to lepsi nez skoncit s beastmakerem na hlave.
Radek14:48:59 18.09.2019
odpovědět 
   Re: Beastmaker upevneni
Jo a kdyz to budu chtit nekdy v budoucnu sundat, to budu muset riznout flexou a kus toho sroubu odvrtat a zalepit sadrou. Nebo shodit zed :D
Radek14:51:20 18.09.2019
odpovědět 
    Re: Beastmaker upevneni
Presne tak. Ale nebudeš bacenej BM do hlavy.
15:26:41 18.09.2019
odpovědět 
    Re: Beastmaker upevneni
Když jsem něco přidělával do sypký zdi, kde jsem při vrtání osmičky díry vyvrtal desítku, desítkou vrtákem dvanáctku atd. a žádná samotná hmoždinka se normálně nechytla, jsem to řešil trochu naddimenzovanou dlouhou hmoždinkou vlepenou v chemii. Ta mi už vždycky držela betonově, a šroub z ní vyšroubuješ. Pokud se chceš vyhnout té závitovce.
P.15:36:51 18.09.2019
odpovědět 
   Re: Beastmaker upevneni
Ano, závitovky budeš muset uříznout flexou. Stačí zaříznout kotoučem víc pod omítku a to pak zasádruješ. Myslím že by ale měli držet i ty hmoždinky vlepené do chemie. Mám takto pojištěnou jednu ze dvou hmoždinek, které mi drží hrazdu ve stropě, protože trošku vyjížděla :D ta druhá zatím drží do té doby, než skonžím s hrazdou na podlaze
10:20:15 19.09.2019
odpovědět 
 Re: Beastmaker upevneni
Ideal pred zed, postavit druhou zed z poradnych cihel nebo zelozebetonu apod. Zed 2 x 3 m ti kazda stavebni firma v Praze postavi doma za pouhych 6 - 8 mesicu. Na ni pak treba podle rady LukasB pridelej desku a na tu desku pak pridelej BM. Bezpecne reseni na dlouhe casy. I kdyz vzhledem ke kvalite stavebnich praci v Cesku bych jeste zvazil, zda to radeji nezalohovat dalsi zdi, pripadne zda nezustat jen u te puvodni zdi.
17:31:50 18.09.2019
odpovědět 
 Re: Beastmaker upevneni
Ahoj, ja pod BM2000 dal desku tak 10mm a posadil ji na rám dveří, nahoře jsem dal 3 hmozdinky asi 8UX dolu uz jen 2, mám sračku zed a drží to vpoho takže doporucuju.
Gaga07:15:52 20.09.2019
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192340)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Averno 7b+ Aixorta
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1148 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi