LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231214 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zbirohy24.10.2019
Ahoj, vy co jste znalejší prostředí na Zbirohach, jak je to tam hodně “babyfriendly”? Většinou nám stačí rovný plac pod skalami aby se děti (2 roky) nikam nekutálely 

Díky Jarda.
 Re: Zbirohy24.10.2019
jako všude - někde jo, někde ne. ale asi bych to nazval více babyfriendly než klokočky třeba. zase a
 Re: Zbirohy25.10.2019
Kolem Gotiky a Vyšehradu.

 Warmpeace Viking 30024.10.2019
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda někdo nemáte zkušenosti se spacákem Warmpeace Viking 300. Vybral jsem si jej podle heureky, kde je oblíbený a asi také prodávaný. Také jej doporučují na portálu níže. Dosud jsem měl spíše obyčejnější spacáky, ale nyní ch
 Re: Warmpeace Viking 30024.10.2019
300 je tenká, je to spíš "cyklospacák". 600 pro chlapa už je třísezónní, celkem bez problé
 Re: Warmpeace Viking 30024.10.2019
Na léto je super, na podzim či jaro radši 600.
  Re: Warmpeace Viking 30024.10.2019
Mám Viking 600, už ho budu mít určitě víc jak 15 let, spíš 20. Pořád spokojenost. Za mlada sloužil j
   Re: Warmpeace Viking 30024.10.2019
Zdar, mám podobný, Warmpeace Summerlite, taky má stejně peří. Letní Tatry s přízemním mrazíkem pro c
 Re: Warmpeace Viking 30024.10.2019
REKLAMA!!!
 Re: Warmpeace Viking 30026.10.2019
Mám 300 i 900, ve 300 jsem spal na Frukapassu v 0°C mlze a lehkym větru a v mikině jsem klepal kosu.
 Re: Warmpeace Viking 30006.11.2019
Na tohle jsou myslím určená spíše jiná fóra, než lezec.

 Pád - soud - jistič24.10.2019
Pád lezce. Jistič odsouzen. 2 mezery

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/ z-jednicky-horolezec-fatalne-chybo val-soud-m
 Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Taky jsem na to narazil a doufám, že tu k tomu někdo bude vědět víc. Z popisu není jasné, jestli se
  Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
No, vypadá to podle popisu, že druholezec dolezl nahoru, cvakl odsedku, vyndal presky nebo šroubovku
 Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Já to říkám pořád a všichni se mi tu smějí :-) Teď ještě aby se k soudu dostal úraz nebo smrťák zav
  Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Jestli tě to zajímá a víš o nějakém špatně osazeném jištění, které může ohrozit něčí život. Tak si t
   Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Myslím, že článků s varováním a fotkami tu bylo dost. A kromě toho, jde právě o to, co nevíš. Tedy p
  Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Teď se soudil případ jističe spouštějícího lezce, čili ohledně špatně instalovaného jištění se neuká
   Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Lezl jsem po skále nahoru a bál jsem se, tak jsem radši zatloukl skobu. Skoba časem vyrezne a pád ne
    Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Pokud se jedná o jakési jištění, které tam dodal někdo mimo oficiální strukturu a schválení ČHS, tak
     Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
mě to připadá takhle: bába s dědkem byli na zahrádce hrabat listí. bába si najednou vzpomněla, že ne
      Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Naprosot s Tebou souhlasim
       Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
anebo jinak - chataři v trempské osadě Jitřenka si v sobotu odpoledne ze srandy a pro vyvolání žízně
        Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
No a teď si představ, že hraješ se soupeřem volejbal a máte domluvená nějaká pravidla. A on je poruš
         Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
ausgerechnet u kolektivních míčových sportů vstupem na hřiště sportovec vědomě podstupuje riziko vyp
          Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
mimochodem, od právníků v rodině je mi znám případ soudu o náhradu škody za (drahé) brejle zničené p
           Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Ale to je přeci naprosto logické. Poškozený neudělal vše, aby minimalizoval riziko.
      Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Podle obsáhlejších citací v Právu to vypadá spíš na takovéhle uvažování soudu:

Chlap
      Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
No ale mě to přijde v pořádku. Někdo položí hrábě tak, že způsobí úraz? Tak snad by za něj měl zapla
       Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Kdysi jsem byl obětí takového "nedbalostního trestného činu" při spouštění.
Pád pár
        Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Tak to jsi odhadl špatně, ta videa neznám. Ale nemyslím si, že bys měl kámoše žalovat. Také bych to
         Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Celkem rozumím tvému pohledu, není potřeba ho znovu vykládat. Ale je mi příjemnější svět, který není
          Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Já zase rozumím tobě, ale s někerými věcmi prostě nesouhasím. Třeba přilby. Proč by měla společnost
     Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Přišli jsme pod stěnu, kde zjevně nikdo nikdy nelezl, vylezli jsme cestu, zatloukli skobu, aniž bych
      Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Je to jištění vyznačeno v databázi ČHS? Pokud ano, lezec má právo se spoléhat na to, že se jedná o o
       Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Se obávám, že důsledné uplatnění tvého přístupu by vedlo k totální paralýze společnosti.
       Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Ok, lezec ma pravo. Ale takovym pravem automaticky vyvstava povinnost. Povinnost udrzovat tu skobu v
        Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
No a to právě bude ta prča, až proběhne nějaký soud a ukáže se, že ČHS. To je jeden z důvodů, proč t
 Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Slo evidentne o spousteni, ne o slanovani ani jisteni. Podstatne je, ze se soud nezabyval tim jestli
  Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Opravdu jediný? Uzel na koci lana by měl být uvázaný ještě před tím, než lezec naleze do cesty. Tedy
   Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Sme se nepochopili. To slovo kontroluje byl anglicismus, tedy myšleno control = řídit, nikoliv ověřo
    Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
teda v tý první větě v tý druhý zase naopak :)
   Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Hlašte se kdo vážete na konci lana uzel předtím, než začnete lézt :-). To jsem v životě neviděl (led
    Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Ano, záměrně v mnoha případech neodvazuji druhý konec lana z oka plachty. Ona ta plachta není úplně
    Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Chlapče ty asi nelezeš moc dlouho, ale uzel na konci lana, nebo lano přivázaný k plachtě mám skoro v
  Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Délku spouštění a potřebnou délku lana by si ale měl/mohl ověřit i lezec. V průvodci, při lezení apo
   Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Naprosto souhlasím. Domnívám se, že jsou situace, kdy je za jištění zodpověný jen a pouze jistič (je
    Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Jistič by uzel musel uvázat v době ještě než začal jistit, tedy za přítomnosti prvolezce. Lezec vyra
    Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Podle mne za to může ten, kdo nechal lano projet jistítkem. Je jedno, z jakého důvodu, odpovědnost j
   Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
zásadní (a nezodpovězená) otázka je, jestli byli "kámoši" stejně zkušení, nebo jeden výraz
    Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Není tomu tak, NS stačilo že o zbývající délce lana jistič vědět měl a mohl a byl ten kdo spouštění
     Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
hm, v odkazovaném článku to není. tys četl odůvodnění nebo nahlížel do spisu?
      Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
nebo se dokonce účastnil, ať už na lavici, nebo v hábitu?
      Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
oduvodneni.
    Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Nějaký zásadní úraz na stěně?
     Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
doufám, že ne, doufám, že jen rentgen, neurologie, pozorování přes noc a hotovo. běžná fádní drobná
 Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Celkem by mě zajímalo, jak se to dostalo k soudu, to ho ten spolulezec musel žalovat, ne? Znám pár p
  Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Ne toho jističe nežaloval poškozený. Myslím, že to byl státní zástupce na popud policie, která nehod
   Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Tak také by bylo fajn, kdyby se do toho vložila pojišťovna. Pokud byla prokázána nedbalost nebo poru
    Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Takhle to nefunguje. Zdravotní pojišťovna ti zamázne ošetření nejen v případě nedbalosti, ale dokonc
     Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Já vím, že to tak nefunguje. Ale mělo by.
      Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Myslím že by to tak fungovat mohlo u dobrovolnýho pojištění. Pokud ale platíš povinně a bezpodmínečn
       Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Jasně, ale pojistka má krýt případy nehody, něčeho, čemu se nešlo vyvarovat. Ne že budeš na vše kašl
   Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Pokud máš pravdu, tak je to docela blbý. To aby se člověk bál zavolat záchranku, aby mu na krku nepř
    Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
zavoláním záchranky se samozřejmě aktivuje celý IZS, a chlupatý, když se zrovna nudí a nemají nic na
     Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
To k těm chlupatejm ještě člověk takhle přijde jako slepej k houslím, to se dá pochopit. Ale jsou i
     Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Hele to tvoje doporučení o neurgentních případech, tu nehlásej! Umíš to správně posoudit?
Můž
      Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
ano, a nasnadě je otázka, proč účastníci nehod od nehod ujíždějí, aniž by pomáhali.
      Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
ok, je tedy možno doporučit volat záchranku tak, aby to vyznělo dostatečně urgentně (když si při vol
      Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Holt se musí lézt na strom a ulomit větev.. Za chvíli zakopneš na chodníku a budeš si ošetření plati
       Re: Pád - soud - jistič30.10.2019
Nevim, jestli si to dobre pamatuju, ale na skoleni prace nam vysvetlovali, ze zakopnout nesmis uz te
 Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
Konečně. Všude v Alpách je to běžné. Na silnicích si taky každý nemůže dělat co chce. Při lezení by
 Re: Pád - soud - jistič24.10.2019
když už převazuje lano a protahuje to okem, tak má slanit - vyhne se pádu z nepozornosti jističe a h
  Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
pokud se dobře pamatuji toto spouštění za stálého zajištění lanem s převázáním bylo doporučováno v m
   Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
V Hlubočepech se tohle bohužel stává běžně (a samozřejmě nejen tam).
   Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Doufám, že u nás jednou za ty nebezpečné cesty se bude soudit také. Buď autor, nebo ČHS zako zastřeš
    Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Hele, tenhle rozsudek nemá s bezpečností / nebezpečností lezeckých cest absolutně nic společného.
     Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Jasně, ale zajímavým způsobem ukazuje, jakým způsobem by se myšlení soudů mohlo ubírat.
      Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Promiň, ale vůbec nic to neukazuje.
       Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Že to neukazuje tobě neznamená, že to v tom nemůže vidět někdo jiný. Sice jsi nejchytřejší na světě,
        Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
Vidět můžeš můžeš cokoliv v čemkoliv. Zvláště pokud to chceš vidět.
    Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
aby se zjistilo, kdo vylezl prvovýstup, nebo udělal cestu, to by se muselo znova začít s protokoly (
    Re: Pád - soud - jistič25.10.2019
a co prohlásíš za nebezpečnou cestu? znám cesty s borháky po 1,5m, kde pád je minimálně o nohy, na d
     Re: Pád - soud - jistič26.10.2019
6 Tdo 425/2019

 Lezení Německo23.10.2019
Čau,
nemáte někdo tip na lezení ve střední a severní části Německa? Ideálně nějaká vícedélka...
 Re: Lezení Německo24.10.2019
celé holandsko jezdí na schwarze saule (ettringen)

 kniha - metodika23.10.2019
Zdravím. Sháním jako dárek nějakou učebnici horolezecké metodiky. Existuje aktuálně něco rozumného? (podmínka v češtině). Případně nevíte kde by se dala ještě koupit Horolezecká abeceda z r. 2007? Nebo nemáte někdo na prodej?
 Re: kniha - metodika23.10.2019
Ahoj, tohle je dobrej materiál, ale jsou toho tři díly a neřeknu ti, co je ve kterém, tak na to mrkn
  Re: kniha - metodika23.10.2019
Schuberta samozřejmě znám, ale ani mě nenapadlo že to ještě půjde koupit (přeci jen je to z roku 199
 Re: kniha - metodika23.10.2019
Základy bezpečného lezení - ve většině HUDYsportu za 50Kč. Podle mně ideální výcuc. Horoabeceda je s
 Re: kniha - metodika23.10.2019
Taková nenásilná je publikace "Hory vášeň a profese" - F. Damilano, C. Gardien. Vyšlo v Un

 Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 22.10.2019
Čau drtiči.

Zajímá mě, zda máte zkušenosti a využíváte nějakou digitální obdobu deníčku co je na lezci, nějakou zahraniční nebo prostě jinej systém zapisování cest, progresu metrů nebo čehokoliv, co sleduje nebo trackuje vaše lezení.
 Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Já používám místní deníček :) a nepříjemnej mne nepřijde.. Naopak ta megadatabáze, včetně již zapsan
 Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Co má být výsledek? Zahraničních webovek s deníčky je dost, hledej. Každá má něco pro a něco proti.<
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Používám deníček tady na lezci, kdyby bylo nějaký rozumný api, třeba by někdo spichnul nějakou appku
   Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
jo a narazil by na práva k databázi - dohledej si minulou diskuzi na tohle téma...
    Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Hele, jestli víš o nějaký diskuzi, která k tomu proběhla, mohl by sis vzpomenou na nějaký KV k tomu,
     Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
     Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
     Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
a podobně. vzhledem k tomu, jak tady funguje vyhledávání tomu víc času dávat nechci
      Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
No super, děkuju ti moc i za tohle, mě to právě moc vyhledat nešlo, což je jedna z těh věcí, který j
       Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
vyhledával jsem slova jako "licence" "mapy" a podobně a pak se proklikával dál..
     Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Tyve ty seš doubrej jouda, k čemu tenhle koment? Prostě se zeptala a napsat hledej, to je lepší neps
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Chci zkusim promyslet variantu vývoje něčeho, co bude použitelný :)
 Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Používam climb.sk oproti lezcovi menšia databáza a menej fotiek pri cestách ale rozhodne prehľadnejš
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Dík!
 Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Dík..no měla jsem na mysli hlavně inspiraci, co je lepší, co lidem víc sedí.
Zadávat někde z
 Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Ahoj, nevedl jsem si online lezeckej deník, dokud jsem neobjevil logbook na
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Supr, mrknu na to, děkuju
   Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Jestli chceš dělat nějakou appku, podívej se taky na vertical-life. Evidence výstupů spojená s průvo
    Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 03.11.2019
Jako, chtel jsem to zkusit, ale nedaji ti ani trial na vyzkouseni ani nic. Kupovat zajice v pytli se
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Supr, mrknu na to, děkuju
 Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
jedinou lezeckou apku kterou používám je tinder. pak ještě koukám na pormhup
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019
Tak to by mě zajímalo, na jakej tindr koukáš, buď dělám něco špatně nebo mi tam někdo nainstalovat f

 Kontrukce na moonboard20.10.2019
Chci si postavit doma moonboard.
Jaké trámky a jak silnou desku zvolit, aby to bylo dostatečně stabilní a neprohýnblo se to?
 Re: Kontrukce na moonboard20.10.2019
Myslím, že trámky 60 × 80 mm by měly být dostatečný, udělal bych rám a zpevněný stejným trámkem ješt
  Re: Kontrukce na moonboard20.10.2019
S trámky souhlasim, ale překližka 12 mi přijde fakt málo, dal bych 18. Na stěnách bývá překližka 21,
   Re: Kontrukce na moonboard21.10.2019
co znamena tramky blízko u sebe? příjde mi, že na stěnách zas tak blízko sebe nejsou? cca 80-100cm?
    Re: Kontrukce na moonboard22.10.2019
nejsou. Proto mají stěny 18 nebo 21 a i tak se to sem tam trochu prohýbá. Předpokládám, že u moonboa
   Re: Kontrukce na moonboard21.10.2019
No, možná jo, 16-18 mm lepší, ale překližka je pevná a když bude "frame" z hranolů (podéln
    Re: Kontrukce na moonboard21.10.2019
A on to bude někam nosit? Stavět to bude po částech a pak to bude na místě. A težká konstrukce je ro
   Re: Kontrukce na moonboard08.11.2019
Chlapi, díky za rady, bude to asi nakonec trámy 6x10 a budou 4, tak to uvádí v návodu. 2 po obvodu a
    Re: Kontrukce na moonboard08.11.2019
10mm je vnitřní průměr buldoku, vem ty díry 11mm a dotlučeš to kladivem, každopádně překližku bych d
     Re: Kontrukce na moonboard08.11.2019
Díky. To je ale o tom, jak je dlouhý buldok ne? Nestačil by do 18tky buldok M10x14? Ten by vylézt sn
 Re: Kontrukce na moonboard21.10.2019
když vezmeš 18mm překližku 2500x1250, tak 3 větší trámy (kraje a uprostřed by měly stačit) - trámky
  Re: Kontrukce na moonboard21.10.2019
V téhle velikosti je nesmysl počítat peníze. Nebo řešit milimetry. Rozdíl bude v řádech pár stokorun
   Re: Kontrukce na moonboard21.10.2019
trámy kraje celý obvod a prostředek stačí, mám to tak robené.
    Re: Kontrukce na moonboard21.10.2019
Celkové ukotvení té desky :-)
 Re: Kontrukce na moonboard21.10.2019
Stejně se na to pověsíš 2krát a půjdeš na pivo...
 Re: Kontrukce na moonboard21.10.2019
překližka 18mm s přehledem, fošínky dej mezi krajní pro sichr 2 ať se neprohne překližka, samozřejmě
 Re: Kontrukce na moonboard22.10.2019
Zbytecne, mega-zbytecna ztrata casu, energie, zdroju. Jen Zlagboard z tebe udela pana lezce, jedine
  Re: Kontrukce na moonboard22.10.2019
srovnáváš nesrovnatelný, na moonboardu se leze celej boulder a zesílí celej člověk, na zlagboardu je
   Re: Kontrukce na moonboard09.11.2019
Pan Zlagboard si z Tebe dělá prdel :-).
 Re: Kontrukce na moonboard22.10.2019
jinak pokud se rozhodneš si postavit fakt moonboard, dopooručuju se o tom pobavit třeba s Hebelkou n
  Re: Kontrukce na moonboard22.10.2019
Uvědomuju si, že originál Moonboard je mega těžký. Já nejsem až takový borec, Moon bouldery nevylezu
   Re: Kontrukce na moonboard22.10.2019
pokud lezeš 6B+ bouldry tak už si zalezeš skvěle.
" škodlivých " chytů je ve 3 se
   Re: Kontrukce na moonboard09.11.2019
Jak dlouho syn leze, co a proč leze a odkud jste? Pokud odněkud z vesnice na kraji světa, postav nor
    Re: Kontrukce na moonboard10.11.2019
Jasně, beru, že to třeba nebude bavit, ale zatím ho boulder baví víc než stěna. Stěna taky baví, ale
   Re: Kontrukce na moonboard09.11.2019
vůbec to není blbá idea. Ale až budeš chtít lízt skutečný moonboard bouldery, zeptej se Hebelky na t

 La Sportiva Genius20.10.2019
17:15
I am looking for contact with a climber who was with his wife,son and dog today at Sokoliki Crag in Poland, today- 20th of October.He was climbing route H/2 in sector Sukiennice and took, I hope by accident, my shoes-La Sportiva Genius, size
 Re: La Sportiva Genius20.10.2019
Post also here
 Foto dne.19.10.2019
http://www.lezec.cz/reference.php?print=1&key=10278
Nejedná se o cestu AKL nýbrž o cestu Hanina 7+
 Re: Foto dne.19.10.2019
Díky opraveno.

 Mačky pro Scarpa F118.10.2019
Zdar všem. Poradíte někdo mačky padnoucí na Scarpy F1? Bota má celkem úzkou patu a tak narážím na to, že takový ty zahnutý zarážky na patním dílu maček jsou od sebe dál a bota se o ně nezarazí v ideální pozici, ale pata dost často trčí až cenťák za a nebo
 Re: Mačky pro Scarpa F119.10.2019
Tady si určitě vybereš
  Re: Mačky pro Scarpa F119.10.2019
Žofine díky, vybrat se dá, ale nikde není poznak, jak široký ten "košík" pod patou je a je
   Re: Mačky pro Scarpa F123.10.2019
Používam na ne Petzl Dart a v pohode, len predné uchytenie na špičke treba vyosiť do strany
   Re: Mačky pro Scarpa F123.10.2019
Používam na ne Petzl Dart a v pohode, len predné uchytenie na špičke treba vyosiť do strany

1   ...   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Čau drtiči.

Zajímá mě, zda máte zkušenosti a využíváte nějakou digitální obdobu deníčku co je na lezci, nějakou zahraniční nebo prostě jinej systém zapisování cest, progresu metrů nebo čehokoliv, co sleduje nebo trackuje vaše lezení.
Taky co vás štve, co byste chtěli.
Místní deníček má výbornej potenciál, ale ruku na srdce, je to totálně nepříjemný pro uživatele :)
Beru všechny tipy a moc dík!

Děkuju!
Zu20:48:30 22.10.2019
odpovědět 
 Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Já používám místní deníček :) a nepříjemnej mne nepřijde.. Naopak ta megadatabáze, včetně již zapsaných přelezů. Dopisuju teda až vždy na kompu, jednou jsem to zkusil na letišti, ale to mně spíš jebalo to psaní než nemobilita lezce.
05:54:51 23.10.2019
odpovědět 
 Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Co má být výsledek? Zahraničních webovek s deníčky je dost, hledej. Každá má něco pro a něco proti.
Jestli potřebuješ pracovat s databází, tak je to průser, holt se musíš přihlašovat do tohohle bulvárního hnoje.
Jestli chceš sdílet, sledovat grafy, metry, obtížnosti, oblasti, sektory a zároveň mít maximální uživatelskou přívětivost a nepotřebuješ pracovat s databází a veřejnými přelezy ostatních, tak nějaký tabulkový prográmek, který prostě nasdílíš.
09:43:38 23.10.2019
odpovědět 
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Používám deníček tady na lezci, kdyby bylo nějaký rozumný api, třeba by někdo spichnul nějakou appku pro android (to bych se na to možná i já podíval)
P. 11:05:58 23.10.2019
odpovědět 
   Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
jo a narazil by na práva k databázi - dohledej si minulou diskuzi na tohle téma...
12:44:25 23.10.2019
odpovědět 
    Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Hele, jestli víš o nějaký diskuzi, která k tomu proběhla, mohl by sis vzpomenou na nějaký KV k tomu, at to najdu? Moc děkuju!
 zua13:42:39 23.10.2019
odpovědět 
     Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
http://www.lezec.cz/diskuse.php?key=137830&odk=137830
13:56:22 23.10.2019
odpovědět 
     Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=14350
13:57:45 23.10.2019
odpovědět 
     Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
a podobně. vzhledem k tomu, jak tady funguje vyhledávání tomu víc času dávat nechci
13:58:21 23.10.2019
odpovědět 
      Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
No super, děkuju ti moc i za tohle, mě to právě moc vyhledat nešlo, což je jedna z těh věcí, který jsou naprd :)
Zua14:33:02 23.10.2019
odpovědět 
       Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
vyhledával jsem slova jako "licence" "mapy" a podobně a pak se proklikával dál...
14:53:37 23.10.2019
odpovědět 
     Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
http://www.lezec.cz/diskuse.php?key=138861&odk=138861
13:59:19 23.10.2019
odpovědět 
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Tyve ty seš doubrej jouda, k čemu tenhle koment? Prostě se zeptala a napsat hledej, to je lepší nepsat ne?
11:34:12 23.10.2019
odpovědět 
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Chci zkusim promyslet variantu vývoje něčeho, co bude použitelný :)
 zua13:46:22 23.10.2019
odpovědět 
 Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Používam climb.sk oproti lezcovi menšia databáza a menej fotiek pri cestách ale rozhodne prehľadnejšie a grafy nechýbajú :) jedine čo chýba je aktívnejší prístup užívateľov a viac článkov.
Lrbm12:35:27 23.10.2019
odpovědět 
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Dík!
 zua13:47:14 23.10.2019
odpovědět 
 Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Dík..no měla jsem na mysli hlavně inspiraci, co je lepší, co lidem víc sedí.
Zadávat někde z mobilu do lezce je hrozný, ačkoliv databáze je super. Ta je ale 100% i v jinejch apkách, kde zase můžou chybět český cesty. 100% se s tím bude dát něco dělat, hodně o tom přemejšlim (mobilní apka je pro tenhle účel skoro "must") tak se ptám spíš na připomínky, který by pomohly okoukat něco funkčního a vidět, jak s tou problematikou pracují ostatní lezci, pokud teda řeší jinak než na místním deníčku.

GDPR co se týká databáze se dá ošéfovat cestou nějakých hashovaných IDček, to by se imho vyřešilo bud tak nebo souhlasy lezců, který by chtěli něco jinýho používat a převést tam svoje data / cesty.

Takže dík za konstruktivní příspěvky, ty ostatná beru jako nutnou součást diskuzního prostředí :DD


 zua13:41:23 23.10.2019
odpovědět 
 Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Ahoj, nevedl jsem si online lezeckej deník, dokud jsem neobjevil logbook na www.ukclimbing.com. Od té doby tam zapisuji všechny výstupy (uživatel Jiri). Vůbec jsem nečekal, že by tak propracovaný webový lezecký deník pro každého existoval. Lezu hlavně vícedélky v A, I a D. Asi 3/4 zdolaných cest tam najdu, zbytek sám doplním. Svoje výstupy v deníku (logbook) mohu při online prohlížení řadit např. podle data, oblasti, obtížnosti. Jednoduchý export logbooku do souboru. Možnost prohlížet logbooky jiných uživatelů, když s tím souhlasí (partners). Uvádějí 480 tisíc cest.
Anonym15:21:09 23.10.2019
odpovědět 
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Supr, mrknu na to, děkuju
Zua18:57:05 23.10.2019
odpovědět 
   Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Jestli chceš dělat nějakou appku, podívej se taky na vertical-life. Evidence výstupů spojená s průvodcem tak, že když si ťukneš na vylezenou cestu, ukáže se ti topo.
ptr21:52:17 23.10.2019
odpovědět 
    Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Jako, chtel jsem to zkusit, ale nedaji ti ani trial na vyzkouseni ani nic. Kupovat zajice v pytli se mi moc nechce - nebo da se tam nejak fungovat bez placeni? Alespon na zkousku?
21:38:47 03.11.2019
odpovědět 
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Supr, mrknu na to, děkuju
Zua18:57:07 23.10.2019
odpovědět 
 Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
jedinou lezeckou apku kterou používám je tinder. pak ještě koukám na pormhup
háčko21:16:34 23.10.2019
odpovědět 
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty?
Tak to by mě zajímalo, na jakej tindr koukáš, buď dělám něco špatně nebo mi tam někdo nainstalovat filtr "dementi v autech" "úchylové s fotkama břicha" a "divný outdooraci v rejoickách".
Tak hodně štěstí, kamaráde a děkuju za plodnej příspěvek k diskusi :)))
Zua22:15:08 23.10.2019
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi