Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Zbirohy 24.10.2019 Ahoj, vy co jste znalejší prostředí na Zbirohach, jak je to tam hodně “babyfriendly”? Většinou nám stačí rovný plac pod skalami aby se děti (2 roky) nikam nekutálely
Díky Jarda.
  Re: Zbirohy 24.10.2019 jako všude - někde jo, někde ne. ale asi bych to nazval více babyfriendly než klokočky třeba. zase a
  Re: Zbirohy 25.10.2019 Kolem Gotiky a Vyšehradu.
Warmpeace Viking 300 24.10.2019 Dobrý den, rád bych se zeptal, zda někdo nemáte zkušenosti se spacákem Warmpeace Viking 300. Vybral jsem si jej podle heureky, kde je oblíbený a asi také prodávaný. Také jej doporučují na portálu níže. Dosud jsem měl spíše obyčejnější spacáky, ale nyní ch
  Re: Warmpeace Viking 300 24.10.2019 300 je tenká, je to spíš "cyklospacák". 600 pro chlapa už je třísezónní, celkem bez problé
  Re: Warmpeace Viking 300 24.10.2019 Na léto je super, na podzim či jaro radši 600.
    Re: Warmpeace Viking 300 24.10.2019 Mám Viking 600, už ho budu mít určitě víc jak 15 let, spíš 20. Pořád spokojenost. Za mlada sloužil j
      Re: Warmpeace Viking 300 24.10.2019 Zdar, mám podobný, Warmpeace Summerlite, taky má stejně peří. Letní Tatry s přízemním mrazíkem pro c
  Re: Warmpeace Viking 300 24.10.2019 REKLAMA!!!
  Re: Warmpeace Viking 300 26.10.2019 Mám 300 i 900, ve 300 jsem spal na Frukapassu v 0°C mlze a lehkym větru a v mikině jsem klepal kosu.
  Re: Warmpeace Viking 300 06.11.2019 Na tohle jsou myslím určená spíše jiná fóra, než lezec.
  Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Taky jsem na to narazil a doufám, že tu k tomu někdo bude vědět víc. Z popisu není jasné, jestli se
    Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 No, vypadá to podle popisu, že druholezec dolezl nahoru, cvakl odsedku, vyndal presky nebo šroubovku
  Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Já to říkám pořád a všichni se mi tu smějí :-) Teď ještě aby se k soudu dostal úraz nebo smrťák zav
    Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Jestli tě to zajímá a víš o nějakém špatně osazeném jištění, které může ohrozit něčí život. Tak si t
      Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Myslím, že článků s varováním a fotkami tu bylo dost. A kromě toho, jde právě o to, co nevíš. Tedy p
    Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Teď se soudil případ jističe spouštějícího lezce, čili ohledně špatně instalovaného jištění se neuká
      Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Lezl jsem po skále nahoru a bál jsem se, tak jsem radši zatloukl skobu. Skoba časem vyrezne a pád ne
        Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Pokud se jedná o jakési jištění, které tam dodal někdo mimo oficiální strukturu a schválení ČHS, tak
          Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 mě to připadá takhle: bába s dědkem byli na zahrádce hrabat listí. bába si najednou vzpomněla, že ne
            Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Naprosot s Tebou souhlasim
              Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 anebo jinak - chataři v trempské osadě Jitřenka si v sobotu odpoledne ze srandy a pro vyvolání žízně
                Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 No a teď si představ, že hraješ se soupeřem volejbal a máte domluvená nějaká pravidla. A on je poruš
                  Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 ausgerechnet u kolektivních míčových sportů vstupem na hřiště sportovec vědomě podstupuje riziko vyp
                    Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 mimochodem, od právníků v rodině je mi znám případ soudu o náhradu škody za (drahé) brejle zničené p
                      Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Ale to je přeci naprosto logické. Poškozený neudělal vše, aby minimalizoval riziko.
            Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Podle obsáhlejších citací v Právu to vypadá spíš na takovéhle uvažování soudu:
Chlap
            Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 No ale mě to přijde v pořádku. Někdo položí hrábě tak, že způsobí úraz? Tak snad by za něj měl zapla
              Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Kdysi jsem byl obětí takového "nedbalostního trestného činu" při spouštění.
Pád pár
                Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Tak to jsi odhadl špatně, ta videa neznám. Ale nemyslím si, že bys měl kámoše žalovat. Také bych to
                  Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Celkem rozumím tvému pohledu, není potřeba ho znovu vykládat. Ale je mi příjemnější svět, který není
                    Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Já zase rozumím tobě, ale s někerými věcmi prostě nesouhasím. Třeba přilby. Proč by měla společnost
          Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Přišli jsme pod stěnu, kde zjevně nikdo nikdy nelezl, vylezli jsme cestu, zatloukli skobu, aniž bych
            Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Je to jištění vyznačeno v databázi ČHS? Pokud ano, lezec má právo se spoléhat na to, že se jedná o o
              Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Se obávám, že důsledné uplatnění tvého přístupu by vedlo k totální paralýze společnosti.
              Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Ok, lezec ma pravo. Ale takovym pravem automaticky vyvstava povinnost. Povinnost udrzovat tu skobu v
                Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 No a to právě bude ta prča, až proběhne nějaký soud a ukáže se, že ČHS. To je jeden z důvodů, proč t
  Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Slo evidentne o spousteni, ne o slanovani ani jisteni. Podstatne je, ze se soud nezabyval tim jestli
    Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Opravdu jediný? Uzel na koci lana by měl být uvázaný ještě před tím, než lezec naleze do cesty. Tedy
      Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Sme se nepochopili. To slovo kontroluje byl anglicismus, tedy myšleno control = řídit, nikoliv ověřo
        Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 teda v tý první větě v tý druhý zase naopak :)
      Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Hlašte se kdo vážete na konci lana uzel předtím, než začnete lézt :-). To jsem v životě neviděl (led
        Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Ano, záměrně v mnoha případech neodvazuji druhý konec lana z oka plachty. Ona ta plachta není úplně
        Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Chlapče ty asi nelezeš moc dlouho, ale uzel na konci lana, nebo lano přivázaný k plachtě mám skoro v
    Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Délku spouštění a potřebnou délku lana by si ale měl/mohl ověřit i lezec. V průvodci, při lezení apo
      Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Naprosto souhlasím. Domnívám se, že jsou situace, kdy je za jištění zodpověný jen a pouze jistič (je
        Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Jistič by uzel musel uvázat v době ještě než začal jistit, tedy za přítomnosti prvolezce. Lezec vyra
        Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Podle mne za to může ten, kdo nechal lano projet jistítkem. Je jedno, z jakého důvodu, odpovědnost j
      Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 zásadní (a nezodpovězená) otázka je, jestli byli "kámoši" stejně zkušení, nebo jeden výraz
        Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Není tomu tak, NS stačilo že o zbývající délce lana jistič vědět měl a mohl a byl ten kdo spouštění
          Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 hm, v odkazovaném článku to není. tys četl odůvodnění nebo nahlížel do spisu?
            Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 nebo se dokonce účastnil, ať už na lavici, nebo v hábitu?
            Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 oduvodneni.
        Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Nějaký zásadní úraz na stěně?
          Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 doufám, že ne, doufám, že jen rentgen, neurologie, pozorování přes noc a hotovo. běžná fádní drobná
  Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Celkem by mě zajímalo, jak se to dostalo k soudu, to ho ten spolulezec musel žalovat, ne? Znám pár p
    Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Ne toho jističe nežaloval poškozený. Myslím, že to byl státní zástupce na popud policie, která nehod
      Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Tak také by bylo fajn, kdyby se do toho vložila pojišťovna. Pokud byla prokázána nedbalost nebo poru
        Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Takhle to nefunguje. Zdravotní pojišťovna ti zamázne ošetření nejen v případě nedbalosti, ale dokonc
          Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Já vím, že to tak nefunguje. Ale mělo by.
            Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Myslím že by to tak fungovat mohlo u dobrovolnýho pojištění. Pokud ale platíš povinně a bezpodmínečn
              Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Jasně, ale pojistka má krýt případy nehody, něčeho, čemu se nešlo vyvarovat. Ne že budeš na vše kašl
      Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Pokud máš pravdu, tak je to docela blbý. To aby se člověk bál zavolat záchranku, aby mu na krku nepř
        Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 zavoláním záchranky se samozřejmě aktivuje celý IZS, a chlupatý, když se zrovna nudí a nemají nic na
          Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 To k těm chlupatejm ještě člověk takhle přijde jako slepej k houslím, to se dá pochopit. Ale jsou i
          Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Hele to tvoje doporučení o neurgentních případech, tu nehlásej! Umíš to správně posoudit?
Můž
            Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 ano, a nasnadě je otázka, proč účastníci nehod od nehod ujíždějí, aniž by pomáhali.
            Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 ok, je tedy možno doporučit volat záchranku tak, aby to vyznělo dostatečně urgentně (když si při vol
            Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Holt se musí lézt na strom a ulomit větev.. Za chvíli zakopneš na chodníku a budeš si ošetření plati
              Re: Pád - soud - jistič 30.10.2019 Nevim, jestli si to dobre pamatuju, ale na skoleni prace nam vysvetlovali, ze zakopnout nesmis uz te
  Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 Konečně. Všude v Alpách je to běžné. Na silnicích si taky každý nemůže dělat co chce. Při lezení by
  Re: Pád - soud - jistič 24.10.2019 když už převazuje lano a protahuje to okem, tak má slanit - vyhne se pádu z nepozornosti jističe a h
    Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 pokud se dobře pamatuji toto spouštění za stálého zajištění lanem s převázáním bylo doporučováno v m
      Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 V Hlubočepech se tohle bohužel stává běžně (a samozřejmě nejen tam).
      Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Doufám, že u nás jednou za ty nebezpečné cesty se bude soudit také. Buď autor, nebo ČHS zako zastřeš
        Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Hele, tenhle rozsudek nemá s bezpečností / nebezpečností lezeckých cest absolutně nic společného.
          Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Jasně, ale zajímavým způsobem ukazuje, jakým způsobem by se myšlení soudů mohlo ubírat.
            Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Promiň, ale vůbec nic to neukazuje.
              Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Že to neukazuje tobě neznamená, že to v tom nemůže vidět někdo jiný. Sice jsi nejchytřejší na světě,
                Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 Vidět můžeš můžeš cokoliv v čemkoliv. Zvláště pokud to chceš vidět.
        Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 aby se zjistilo, kdo vylezl prvovýstup, nebo udělal cestu, to by se muselo znova začít s protokoly (
        Re: Pád - soud - jistič 25.10.2019 a co prohlásíš za nebezpečnou cestu? znám cesty s borháky po 1,5m, kde pád je minimálně o nohy, na d
          Re: Pád - soud - jistič 26.10.2019 6 Tdo 425/2019
Lezení Německo 23.10.2019 Čau,
nemáte někdo tip na lezení ve střední a severní části Německa? Ideálně nějaká vícedélka...
  Re: Lezení Německo 24.10.2019 celé holandsko jezdí na schwarze saule (ettringen)
kniha - metodika 23.10.2019 Zdravím. Sháním jako dárek nějakou učebnici horolezecké metodiky. Existuje aktuálně něco rozumného? (podmínka v češtině). Případně nevíte kde by se dala ještě koupit Horolezecká abeceda z r. 2007? Nebo nemáte někdo na prodej?
  Re: kniha - metodika 23.10.2019 Ahoj, tohle je dobrej materiál, ale jsou toho tři díly a neřeknu ti, co je ve kterém, tak na to mrkn
    Re: kniha - metodika 23.10.2019 Schuberta samozřejmě znám, ale ani mě nenapadlo že to ještě půjde koupit (přeci jen je to z roku 199
  Re: kniha - metodika 23.10.2019 Základy bezpečného lezení - ve většině HUDYsportu za 50Kč. Podle mně ideální výcuc. Horoabeceda je s
  Re: kniha - metodika 23.10.2019 Taková nenásilná je publikace "Hory vášeň a profese" - F. Damilano, C. Gardien. Vyšlo v Un
Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 22.10.2019 Čau drtiči.
Zajímá mě, zda máte zkušenosti a využíváte nějakou digitální obdobu deníčku co je na lezci, nějakou zahraniční nebo prostě jinej systém zapisování cest, progresu metrů nebo čehokoliv, co sleduje nebo trackuje vaše lezení.
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 Já používám místní deníček :) a nepříjemnej mne nepřijde.. Naopak ta megadatabáze, včetně již zapsan
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 Co má být výsledek? Zahraničních webovek s deníčky je dost, hledej. Každá má něco pro a něco proti.<
    Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 Používám deníček tady na lezci, kdyby bylo nějaký rozumný api, třeba by někdo spichnul nějakou appku
      Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 jo a narazil by na práva k databázi - dohledej si minulou diskuzi na tohle téma...
        Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 Hele, jestli víš o nějaký diskuzi, která k tomu proběhla, mohl by sis vzpomenou na nějaký KV k tomu,
            Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 No super, děkuju ti moc i za tohle, mě to právě moc vyhledat nešlo, což je jedna z těh věcí, který j
              Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 vyhledával jsem slova jako "licence" "mapy" a podobně a pak se proklikával dál..
    Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 Chci zkusim promyslet variantu vývoje něčeho, co bude použitelný :)
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 Používam climb.sk oproti lezcovi menšia databáza a menej fotiek pri cestách ale rozhodne prehľadnejš
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 Dík..no měla jsem na mysli hlavně inspiraci, co je lepší, co lidem víc sedí.
Zadávat někde z
      Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 Jestli chceš dělat nějakou appku, podívej se taky na vertical-life. Evidence výstupů spojená s průvo
        Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 03.11.2019 Jako, chtel jsem to zkusit, ale nedaji ti ani trial na vyzkouseni ani nic. Kupovat zajice v pytli se
    Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 Supr, mrknu na to, děkuju
  Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 jedinou lezeckou apku kterou používám je tinder. pak ještě koukám na pormhup
    Re: Používáte lezecký apky? Píšete si cesty? 23.10.2019 Tak to by mě zajímalo, na jakej tindr koukáš, buď dělám něco špatně nebo mi tam někdo nainstalovat f
Kontrukce na moonboard 20.10.2019 Chci si postavit doma moonboard.
Jaké trámky a jak silnou desku zvolit, aby to bylo dostatečně stabilní a neprohýnblo se to?
  Re: Kontrukce na moonboard 20.10.2019 Myslím, že trámky 60 × 80 mm by měly být dostatečný, udělal bych rám a zpevněný stejným trámkem ješt
    Re: Kontrukce na moonboard 20.10.2019 S trámky souhlasim, ale překližka 12 mi přijde fakt málo, dal bych 18. Na stěnách bývá překližka 21,
      Re: Kontrukce na moonboard 21.10.2019 co znamena tramky blízko u sebe? příjde mi, že na stěnách zas tak blízko sebe nejsou? cca 80-100cm?
        Re: Kontrukce na moonboard 22.10.2019 nejsou. Proto mají stěny 18 nebo 21 a i tak se to sem tam trochu prohýbá. Předpokládám, že u moonboa
      Re: Kontrukce na moonboard 21.10.2019 No, možná jo, 16-18 mm lepší, ale překližka je pevná a když bude "frame" z hranolů (podéln
        Re: Kontrukce na moonboard 21.10.2019 A on to bude někam nosit? Stavět to bude po částech a pak to bude na místě. A težká konstrukce je ro
      Re: Kontrukce na moonboard 08.11.2019 Chlapi, díky za rady, bude to asi nakonec trámy 6x10 a budou 4, tak to uvádí v návodu. 2 po obvodu a
        Re: Kontrukce na moonboard 08.11.2019 10mm je vnitřní průměr buldoku, vem ty díry 11mm a dotlučeš to kladivem, každopádně překližku bych d
          Re: Kontrukce na moonboard 08.11.2019 Díky. To je ale o tom, jak je dlouhý buldok ne? Nestačil by do 18tky buldok M10x14? Ten by vylézt sn
  Re: Kontrukce na moonboard 21.10.2019 když vezmeš 18mm překližku 2500x1250, tak 3 větší trámy (kraje a uprostřed by měly stačit) - trámky
    Re: Kontrukce na moonboard 21.10.2019 V téhle velikosti je nesmysl počítat peníze. Nebo řešit milimetry. Rozdíl bude v řádech pár stokorun
      Re: Kontrukce na moonboard 21.10.2019 trámy kraje celý obvod a prostředek stačí, mám to tak robené.
        Re: Kontrukce na moonboard 21.10.2019 Celkové ukotvení té desky :-)
  Re: Kontrukce na moonboard 21.10.2019 Stejně se na to pověsíš 2krát a půjdeš na pivo...
  Re: Kontrukce na moonboard 21.10.2019 překližka 18mm s přehledem, fošínky dej mezi krajní pro sichr 2 ať se neprohne překližka, samozřejmě
  Re: Kontrukce na moonboard 22.10.2019 Zbytecne, mega-zbytecna ztrata casu, energie, zdroju. Jen Zlagboard z tebe udela pana lezce, jedine
    Re: Kontrukce na moonboard 22.10.2019 srovnáváš nesrovnatelný, na moonboardu se leze celej boulder a zesílí celej člověk, na zlagboardu je
      Re: Kontrukce na moonboard 09.11.2019 Pan Zlagboard si z Tebe dělá prdel :-).
  Re: Kontrukce na moonboard 22.10.2019 jinak pokud se rozhodneš si postavit fakt moonboard, dopooručuju se o tom pobavit třeba s Hebelkou n
    Re: Kontrukce na moonboard 22.10.2019 Uvědomuju si, že originál Moonboard je mega těžký. Já nejsem až takový borec, Moon bouldery nevylezu
      Re: Kontrukce na moonboard 22.10.2019 pokud lezeš 6B+ bouldry tak už si zalezeš skvěle.
" škodlivých " chytů je ve 3 se
      Re: Kontrukce na moonboard 09.11.2019 Jak dlouho syn leze, co a proč leze a odkud jste? Pokud odněkud z vesnice na kraji světa, postav nor
        Re: Kontrukce na moonboard 10.11.2019 Jasně, beru, že to třeba nebude bavit, ale zatím ho boulder baví víc než stěna. Stěna taky baví, ale
      Re: Kontrukce na moonboard 09.11.2019 vůbec to není blbá idea. Ale až budeš chtít lízt skutečný moonboard bouldery, zeptej se Hebelky na t
La Sportiva Genius 20.10.2019 17:15
I am looking for contact with a climber who was with his wife,son and dog today at Sokoliki Crag in Poland, today- 20th of October.He was climbing route H/2 in sector Sukiennice and took, I hope by accident, my shoes-La Sportiva Genius, size
  Re: Foto dne. 19.10.2019 Díky opraveno.
Mačky pro Scarpa F1 18.10.2019 Zdar všem. Poradíte někdo mačky padnoucí na Scarpy F1? Bota má celkem úzkou patu a tak narážím na to, že takový ty zahnutý zarážky na patním dílu maček jsou od sebe dál a bota se o ně nezarazí v ideální pozici, ale pata dost často trčí až cenťák za a nebo
  Re: Mačky pro Scarpa F1 19.10.2019 Tady si určitě vybereš
    Re: Mačky pro Scarpa F1 19.10.2019 Žofine díky, vybrat se dá, ale nikde není poznak, jak široký ten "košík" pod patou je a je
      Re: Mačky pro Scarpa F1 23.10.2019 Používam na ne Petzl Dart a v pohode, len predné uchytenie na špičke treba vyosiť do strany
      Re: Mačky pro Scarpa F1 23.10.2019 Používam na ne Petzl Dart a v pohode, len predné uchytenie na špičke treba vyosiť do strany
1
...
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: