Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště
Flash Wall - Olomouc
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
HUDYsport - Zlín
Rock Point - Chodov - Praha 4

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Inzerát - pár let lano lezené20.11.2019
Prodám dynamické lano Beal 80m, průměr 9,8. Pár let lezené, ale v dobrém stavu. Cena 1600 poštou nebo 1500 osobně, Hodonín.

Tak to mě ráno hodně pobavilo :-D.

Chlapci na takové prodeje a koupě serte, chcete někoho (nebo se) z
 Re: Inzerát - pár let lano lezené20.11.2019
Tak, pár jsou dva, víš jak! 😀
  Re: Inzerát - pár let lano lezené20.11.2019
Proč? Normální inzerát. Já bych si ho klidně koupil. Raději asi ne na lezení a případné pády, ale po
 Re: Inzerát - pár let lano lezené20.11.2019
na přivázání kozy, kácení stromů a kutilský blbnutí okolo baráku, nevidím problém
 Re: Inzerát - pár let lano lezené20.11.2019
Jsi začal lézt loni, presky z Dekáče se ještě lesknou jak psí kulky a letos ti Ježíšek předčasně nad
  Re: Inzerát - pár let lano lezené20.11.2019
No, kdyby si ho poradne precetl, tak tam mimo jine zminuje, ze i hooodne stary lana jeste vydrzely d
   Re: Inzerát - pár let lano lezené20.11.2019
životnost lan je např. 2-5let skladování, pak až 10let používaní (dle intenzity). takže pohoda. opot
 Re: Inzerát - pár let lano lezené20.11.2019
Souhlas, ani zadara. Možná tak na houpačku apod. za 200,- Ale nějakej tup se najde a koupí i na leze
  Re: Inzerát - pár let lano lezené20.11.2019
já třeba mám doma taky lano pár let lezené a lezu na něm dál :))
   Re: Inzerát - pár let lano lezené20.11.2019
spíš de o to že nevíš co se s tím lanem doopravdy dělo, takže na uvázání kozy dost drahej špás. ale
    Re: Inzerát - pár let lano lezené21.11.2019
Pravda zvíře je to pitomý a z pastviny uteče raz dva, proto se vyplatí investice do kvalitního přivá
   Re: Inzerát - pár let lano lezené21.11.2019
Jde o to, že ho prodává za tolik, ačkoli nemůže nikomu zaručit, že je lano o.k. Když máš svoje, víš
    Re: Inzerát - pár let lano lezené21.11.2019
tak. několikrát jsem takhle použité lano ve velmi slušném neodrbaném stavu koupil zhruba za polovic
     Re: Inzerát - pár let lano lezené21.11.2019
Těhotenství lezkyně s nelezcem je možný? :D
      Re: Inzerát - pár let lano lezené21.11.2019
Jo, to je podezřelý. Lezec s nelezkyní přece nejde dohromady. Jedině že by měl někdo hormony totálně
       Re: Inzerát - pár let lano lezené21.11.2019
Opačně to platí stejně.
      Re: Inzerát - pár let lano lezené21.11.2019
Narodí se jim lano. A hned pryč s nim.

 mezery19.11.2019
Existuje ohavnejsi vlastnost tohoto webu, nez ze se musi vsechny odkazy uvadet s mezerami?
A slusni komentujici pisi pocet mezer do zavorky.
Koho to zajima? Chapu, ze to ma nejakou paranoidni historii, ale -- nedokazali byste se pres to uz p
 Re: mezery23.11.2019
ohavnější věci? třeba to, když rozklikneš ,,cesty,, (vlevo v sekci DENÍČKY) a ještě ti obrazovka pěr

 mezery19.11.2019
Existuje ohavnejsi vlastnost tohoto webu, nez ze se musi vsechny odkazy uvadet s mezerami?
A slusni komentujici pisi pocet mezer do zavorky.
Koho to zajima? Chapu, ze to ma nejakou paranoidni historii, ale -- nedokazali byste se pres to uz p
 Re: mezery20.11.2019
je to takovej nenarocnej prirozenej filtr.
  Re: Mezery22.11.2019
Celkove nechapu tu nenavistnou kampan kde kazdej druhej navrhuje odstraneni mezery. Vite vubec kolik
   Re: Mezery22.11.2019
Presne. A k mezeram se dneska chce vyjadrovat kazdej kdo da nejvejs 5+.

 RP19.11.2019
viděli jste? www.youtube.co m/watch?v=SbWvFj UIt5k&feature=em b_title (3mezery) co na to říkáte? natočil to Alex zbytečně brzo o sobě :)

 istenie tazkeho lahkym11.11.2019
prosim o radu ako istit lezca pri velkom hmotnostnom rozdiely. medzi lezcom a ističom je cca 40km hmotnostny rozdiel. jedna a o istenie aj na skalach aj na umelej stene.
dakujem
 Re: istenie tazkeho lahkym11.11.2019
sportovky: gůgluj edelrid OHM.
klasika, povl, hory: obecně buď sakra ostražitej a buduj štan
  Re: istenie tazkeho lahkym11.11.2019
dakujem za radu.
o edelrid ohm viem, skôr je otázka z mojej strany či je vyuzitelny aj na sp
   Re: istenie tazkeho lahkym12.11.2019
Ahoj OHM je upne v pohode jak na jisteni tak na spousteni. Pouzivam ho a nas hmotnostni rozdil je 50
  Re: istenie tazkeho lahkym11.11.2019
dakujem za radu.
o edelrid ohm viem, skôr je otázka z mojej strany či je vyuzitelny aj na sp
   Re: istenie tazkeho lahkym11.11.2019
Pokiaľ nemáš možnosť na skalke robiť pre ističku štand, ( alebo vrece s pieskom) tak OHM by pomo
    Re: istenie tazkeho lahkym11.11.2019
ohm je prostě předraženej a otestovanej a certifikovanej úplně jednoduchej nápad (sakra, proč to nen
     Re: istenie tazkeho lahkym12.11.2019
dakujem vsetkym za rady a prajem vela uspesnych metrov/kilometrov na stenach.
     Re: istenie tazkeho lahkym12.11.2019
To jako s tim zázrakem nepřivázaná dceruška nevyletí do vzduchu?? Nebo jde jen o blbovzdornost že to
      Re: istenie tazkeho lahkym12.11.2019
Taky to skubne, ale je to o hodně lepší. A spouštění je taky komfortnější.
      Re: istenie tazkeho lahkym12.11.2019
popravdě, v takovém případě lezu dost pod své možnosti. ale fakt to funguje.
      Re: istenie tazkeho lahkym12.11.2019
tdy z dotazu si nejsem jistý, jestli víš, o Ohm je a jak se používá. cvaká se to totiž do prvního vo
       Re: istenie tazkeho lahkym13.11.2019
To pak ano (neznal jsem a moc jsem to nezkoumal tj. bral jsem to automatickyjako jistítko na sedáku
 Re: istenie tazkeho lahkym11.11.2019
Já pořád nevidím co je za problém, jisticka si jen musí dávat pozor, max se proletí, na vicedelce pa
  Re: istenie tazkeho lahkym12.11.2019
no problem je, ze od urciteho vahoveho rozdilu konci jisticka v prvnim jisteni, at dela co dela :-)
   Re: istenie tazkeho lahkym12.11.2019
Na to nepotřebuješ váhový rozdíl, trošku větší pád a stejná hmotnost způsobí to samé.
    Re: istenie tazkeho lahkym13.11.2019
Ano, ale u mensich rozdilu to jsi schopen aspon castecne eliminovat prokluzem apod.
   Re: istenie tazkeho lahkym12.11.2019
Pak je možnost pro jističe pořídit staré potápěčské boty s ocelovou podrážkou:
 Re: istenie tazkeho lahkym12.11.2019
Podobný dotaz už tu padl někdy v létě. Už tehdá jsem psal, že rozdíl mezi mnou a jističkou je cca 30

 Anketa11.11.2019
Anketa je neúplná, správná odpověď je "stará se
hlavně ten, kdo je zkušenější". Jinými slovy, musí se starat oba, ale... Je to mezinárodně akceptováno. Vycházím z Pitta :-).
 Re: Anketa11.11.2019
Ta anketa je celkově špatně, protože na otázku, zda se staráš o odpovědnost před zákonem, nemůžeš od
  Re: Anketa11.11.2019
Lámal, ale to co vyplodil, bylo maximum co dokázal.
  Re: Anketa11.11.2019
To pojištění jsem bral jako legraci.

 Provokativní otázka?10.11.2019
Dnes v neděli 10.11.2019 jsme lezla lezecká dvojka  na Hlubočebských plotnách na levé plotně od 11hod do 17 hodin.

Provokativní otázka?
za celou dobu jsme byla jenom jedna lezecká dvojka v celé oblasti na okraji Prahy - lézt se
 Re: Provokativní otázka?10.11.2019
3,0,4,7,1,1,0,2,3,1,0
22, 48, 30, 20
  Re: Provokativní otázka?10.11.2019
On-anonymník vyvrhl skutečně dementní odpověď.
   Re: Provokativní otázka?11.11.2019
v jure lezlo 12 nemcu, 4 cesi a 3 polaci
   Re: Provokativní otázka = Demnentní12.11.2019
Stejně tak je dementní je otázka...
 Re: Provokativní otázka?10.11.2019
Ohledně té Frankenjury ... Máš na mysli bouldering venku nebo na umělce nebo lezení s lanem venku ne
 Re: Provokativní otázka?10.11.2019
Ohledně té Frankenjury ... Máš na mysli bouldering venku nebo na umělce nebo lezení s lanem venku ne
 Provokativní odpověď10.11.2019
A kdo by lezl venku, když stěny jsou mnohem dostupnější a přijatelnější? Zaparkuješ skoro před vchod
 Re: Provokativní otázka?10.11.2019
co je ti do toho ..
  Re: Provokativní otázka?10.11.2019
Co je ti do toho co je mu do toho...
   Re: Provokativní otázka?11.11.2019
vidim te. A deti by mely toudle dobou spat
 Re: Provokativní otázka?11.11.2019
Hlavně nelezte venku! Cim min tim lepe.
 Re: Provokativní otázka?11.11.2019
A kolik lidi lezlo na rovisti a v polske Jure a v mor. krase? Co to je za blbou otazku? Tak bud je t
  Re: Provokativní otázka?11.11.2019
Mohu ti odpovědět na dva body. V jindy oblíbeném Alkazaru bylo nula lezců a v celém Srbsku jedna dvo
  Re: Provokativní otázka?11.11.2019
na rovisti se bylo vyvetrat 17 kousku.
 Re: Provokativní otázka?11.11.2019
 a v čem jako...11.11.2019
...má bejt tahle otázka provokativní? Mě přijde spíš naivní tim očekáváním, že se dobereš něčeho jin
  Re: a v čem jako...11.11.2019
On zřejmě chtěl poukázat na to, že tady má každý plnou hubu skal a lezení venku, každý tu odsuzuje a
   Re: a v čem jako...12.11.2019
Zas nakej umelkar co mu poprve na skalach trochu primrzla prdel a ted si bude honit nad tim jaky je
 Re: Provokativní otázka?20.11.2019
Takhle se nejmenují ani skály, ani jejich části ani oblasti a některé se navíc překrývají :)
  Re: Provokativní otázka?21.11.2019
tak kdo půjde 23.11.2019 ven? hm
   Re: Provokativní otázka?21.11.2019
A kam? Kde ma byt hezky?
    Re: Provokativní otázka?21.11.2019
no někam, kde bude hezky....je třeba být připraven a když nebude, tak si udělat výlet nebo průzkum ;

 Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Nazdárek. Nemáte někdo prosím tip na lezeckou oblast v Rakousku kompatibilní s dětmi do 5 let.
Kritéria: jednodélkové sportovky, krátký přístup, bezpečný plácek pod skalou, možnost výběru slunce/stín. No prostě taková Frankenjura v Rakousku. Přede
 Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Doporučuji se podívat na stránky bergsteigen, tam je obsáhlá datábaze oblastí v rakousku. Buď použij
  Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Dík za tip, bergsteigen jsem neznal. Hodnotný zdroj informací...
 Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Ahoj,

Durnstein - Wachau, relativne kratky pristup, kemp hned za rekou, krasne vyhled
  Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Souhlasím s Durnsteinem. Přidávám ještě do pléna Sant lorenz ( taky Wachau), kde ale je trochu sráz.
   Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Ahoj Václave, jsem se Tě mohl zeptat třeba na obědě :-) Dík za info, možná Tě ještě vyzpovídám... Jo
    Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Jasný. Dík ;-)
 Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Pětiletá děcka už přece lezou horské čtyřky s dlouhými nástupy!
 Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Chudáci děti se sobeckými rodiči, kteří upřednostní svoje radovánky, zatímco se děti pod skálou nudí
  Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Netroluj. Sportovní lezení je nejvíc family friendly sport, co vůbec existuje. Rozhodně víc než třeb
   Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Jojo, nebo podzimní Jura, stín a pod skálou v ohrádce a v prachu pomalu lezoucí fňukající batole. H
    Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Souhlas. Dá se to přehnat, ale dá se to dělat i tak aby si to prcek užil. Ideální podmínka je deset
     Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko09.11.2019
Lezení s malým děckem ,či děťátky, je vždycky hlavně velkej voser pro rodiče. Stejně jako je voser s

 Lezenicko v Leonidiu05.11.2019
Ahoj, chtela bych se zeptat na nazory na Leonidio - z pohledu zelenace.
Da se tam dobre zalezt v obtiznostich do 6a (6a spis min nez vic)?
Nejake konkretni sektory k doporuceni?
Samozrejme jsem koukala na nejake webovky a seznamy ces
 Re: Lezenicko v Leonidiu05.11.2019
Vždycky to dává smysl. Určitě si zalezeš/te.
 Re: Lezenicko v Leonidiu05.11.2019
Do 6a toho tam sice není tolik a hlavně to není často zas tak pěkné. Ale na týden si asi nejdeš.
 Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
a jen se zeptám, kdy se tam chystáte?
 Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
No tak to bych tam fakt vubec nejezdil. Jednak mne prisla klasa v Leonidiu dost tvrda a krom toho ce
  Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Btw, ty jsi z AKA ze jo? Na poslednim slaneni ti muzu povedet vic.
   Re: Lezenicko v Leonidiu08.11.2019
@Radek, @nelvira: tvl diskutujem tady jak chuji v kyberprostoru místo abychom to probrali u piváka.
  Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
diky za tip, podivam se na to.. ja mela prave na Leonidio hrozne dobre reference a ze je to tam fajn
   Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Jo tak Choro je stara oblast, driv se lezlo jinak :D Urcite si neco vyberes i v Leonidiu, jak uz nek
    Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Diky moc! A kdy jste tam byli? Ono se to tam asi jeste porad rozrusta, tak treba je tam vic lehkejch
     Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Ne, ojete to nebylo vubec. Byl jsem tam v unoru letos. Nekdy to bylo lehce lamave, ale to je bezne u
      Re: Lezenicko v Leonidiu08.11.2019
Lecco a Leonidio se obtížně srovnává. Lecco je převážně kolmé lezení v šedém vápenci (malé chyty, ob
       Re: Lezenicko v Leonidiu08.11.2019
Asi nema cenu moc hodnotit jak je klasa tvrda. Mne fakt prijde to lezeni v kolmem sedem vapne lehci
       Re: Lezenicko v Leonidiu08.11.2019
Nebo jeste jinak. Kdyz jsem dost bojoval abych se dostal do stupne 7 UIAA, tak jsem byl schopen zkro
    Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
chorro ma jisteni uplne normalni, nejak si vubec nepamatuju jakykoli "odlezovy" problem...
 Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Auto nutnost, menší sektory a daleko od sebe. Jištění jak kde, ale sportovní klasika, žádné šílenost
  Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Ja mam takovy pocit ze ty povesti o mekke klase v Leonidiu siri lidi, co se rozlezaji v 7fr a maxima
   Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Jasne, to pak dava smysl, ze drticum prijde klasa v pohode :)
Pamatujete si nekdo, jestli jso
    Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
To uz fakt nevim.
    Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
Erár spouštěčky tam tuším moc nebyly. Řetězy s kroužkem. Převázat se.
   Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
Asi souhlasím... Takto: šedý jižan s kolmicemi do 7a je těžší na čtení, chce to umět šlapat a podrže
    Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
když ste u toho leonidia, byl tam někdo v prosinci? má to smysl co se počasí týče?
     Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
Ja tam byl v unoru - na konci unora. Nasnezilo asi 20cm snehu (okolo 500mnm a vys), tak ze se nedalo
      Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
Lezení možné po celou zimu, i když prosinec a leden mají přece jenom trochu více srážek. Ale skála h
   Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
Nejhorsi pro nas byly 6c, 6c+. pak uz do 8a+ dobry. Dal uz zase blby.. :)
 Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
Uvedla bych to trochu na pravou míru. V Leonidiu je cest do 6a dost. Byla jsem tam loni, měli jsme v
  Re: Lezenicko v Leonidiu08.11.2019
a skútry tam nepůjčujou?

 Potrebuji kapitana?04.11.2019
ja vim, ze to tady nepatri, no potrebuji pomoct. Kdyz chci dovolenou od https://www.boataround.com/cz je nutne mit meho vlastneho najeteho ka
 Re: Potrebuji kapitana?05.11.2019
Reklama?
 Re: Potrebuji kapitana?05.11.2019
1. proč se nezeptáš tam?
2. z čeho si nabyl dojmu, že ti bude smysluplně odpovězeno zrovna na
  Re: Potrebuji kapitana?05.11.2019
rek bych ze reklama. navrch blbe delana.

1   ...   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezenicko v Leonidiu
Ahoj, chtela bych se zeptat na nazory na Leonidio - z pohledu zelenace.
Da se tam dobre zalezt v obtiznostich do 6a (6a spis min nez vic)?
Nejake konkretni sektory k doporuceni?
Samozrejme jsem koukala na nejake webovky a seznamy cest, tak vim, ze neco v 5a - 5c tam je, jen toho neni zas tolik.. tak jestli to dava smysl na par dni.
Diky moc!
N.
 nelvira17:16:52 05.11.2019
odpovědět 
 Re: Lezenicko v Leonidiu
Vždycky to dává smysl. Určitě si zalezeš/te.
20:22:32 05.11.2019
odpovědět 
 Re: Lezenicko v Leonidiu
Do 6a toho tam sice není tolik a hlavně to není často zas tak pěkné. Ale na týden si asi nejdeš.
21:10:31 05.11.2019
odpovědět 
 Re: Lezenicko v Leonidiu
a jen se zeptám, kdy se tam chystáte?
 JendaZBrna10:20:59 06.11.2019
odpovědět 
 Re: Lezenicko v Leonidiu
No tak to bych tam fakt vubec nejezdil. Jednak mne prisla klasa v Leonidiu dost tvrda a krom toho cesty do 6a nic moc co se tyce kvality. Nekde jsem slysel ze je v Leonidiu klasa mekka, ale to fakt nemuzu potvrdit spis naopak. Z toho co jsme navstivili mne nejlepsi prisel Jupiter a Hot Rocks nebo jak se to jmenuje. Ve vasi obtiznosti bych zajel radsi na Costa Blancu.
Radek13:48:50 06.11.2019
odpovědět 
  Re: Lezenicko v Leonidiu
Btw, ty jsi z AKA ze jo? Na poslednim slaneni ti muzu povedet vic.
Radek13:51:35 06.11.2019
odpovědět 
   Re: Lezenicko v Leonidiu
@Radek, @nelvira: tvl diskutujem tady jak chuji v kyberprostoru místo abychom to probrali u piváka.
honza10:39:20 08.11.2019
odpovědět 
  Re: Lezenicko v Leonidiu
diky za tip, podivam se na to.. ja mela prave na Leonidio hrozne dobre reference a ze je to tam fajn i pro zelenace, dobre odjistene a tak..
to zajisteni je pro me hlavni, protoze zatim nemam hlavu na presky dal nez cca 2 metry.. v El chorru me to pekne vypeklo, odlezy treba 6m apod.
 nelvira14:57:01 06.11.2019
odpovědět 
   Re: Lezenicko v Leonidiu
Jo tak Choro je stara oblast, driv se lezlo jinak :D Urcite si neco vyberes i v Leonidiu, jak uz nekdo psal. Zajisteny mne to tam prislo slusne, to je pravda, ale neni to tak, ze kazde 6a ma hak po 2 metrech. Klidne tam muze byt odlez, kdyz je to lehky. Zrovna na tom Jupiteru v Leonidiu byly v nejakem 7a slusne odlezy kdyz tam byla pasaz za 6b. Pokud si dobre pamatuju tak ta Costa Blanca byla zhruba stejne dobre zajistena a bylo tam vic cest do 6a na vyber. Je potreba ale zminit, ze na Costa Blance je nutny auto protoze skaly jsou dost roztrousene po okoli. (coz v Leonidiu neni uplne nutna podminka, ale nevim jak se tam dostava z letiste bez auta). Ale byl bych opatrny co se klasy tyka. Mozna jsme meli nejak smulu na sektory, ale pritelkyne, ktera taha take max 6a/6a+ rikala ze ze vsech moznych vyletu (Katalansko, Costa Blanca, Ticino, Paklenica, Mallorca, Fjura, Svycarska Jura, Lecco a Leonidio) si fakt nejmin zalezla v tom Leonidiu :D Horsi to je pry jen na Srbaci, tam zatim nevylezla nic :D
Radek15:45:18 06.11.2019
odpovědět 
    Re: Lezenicko v Leonidiu
Diky moc! A kdy jste tam byli? Ono se to tam asi jeste porad rozrusta, tak treba je tam vic lehkejch cest... Jinak bylo to tezsi treba oklouzanosti nebo proste typem cest? Cetla jsem, ze oklouzane to tam zatim neni, tak mi to prislo jako vyhoda, protoze z nekterych megauklouzanych 5a v Arcu mam husinu jeste ted :D
A kdyz uz jsi zminil Lecco, jak se vam zdalo prave to? Koupili jsme pruvodce, ale pripada mi, ze je to tam taky spis tezsi a asi min odjistene..
 nelvira16:14:48 06.11.2019
odpovědět 
     Re: Lezenicko v Leonidiu
Ne, ojete to nebylo vubec. Byl jsem tam v unoru letos. Nekdy to bylo lehce lamave, ale to je bezne u novych cest. Klasa mi prisla tvrda obecne, zhruba podobna jako na Mallorce. Urcite tezsi nez Katalansko nebo Valencia. Lecco bylo hezke, ale tezko se to srovnava, neni to totiz az tak svetova oblast :D Ale na druhou stranu je to kousek od Ticina, kde je paradni zula, tak se to da spojit. V Leccu jsem byl jen ve 3 sektorech a z toho jeden byl lom, ale uz si to moc nepamatuju. Urcite to byly sportovky a slusne odjistene, podobne jako treba v Jure.
Radek16:57:35 06.11.2019
odpovědět 
      Re: Lezenicko v Leonidiu
Lecco a Leonidio se obtížně srovnává. Lecco je převážně kolmé lezení v šedém vápenci (malé chyty, obtížně čitelné), Leonidio v obtížnostech už 6c-7a často převislé lezení v oranžovém vápenci (dobré chyty). Podobně těžko se srovnává Srbsko a Krkavka.

Lecco je stará oblast, takže má klasickou obtížnost, kdy už v 6a si zalezeš, podle mě je o něco těžší než v Arcu. Leonidio je nová oblast s měkkou klasifikací. Zřejmě i tím přitahují turisty. Ale odpovídá jiným "podnikatelským" oblastem (Kalymnos, San Vito Lo Copo ...).
07:55:55 08.11.2019
odpovědět 
       Re: Lezenicko v Leonidiu
Asi nema cenu moc hodnotit jak je klasa tvrda. Mne fakt prijde to lezeni v kolmem sedem vapne lehci nez oranzove previsy po dobrych chytech (treba Lecco vs Leonidio). Asi proto ze previsy vubec neumim. Je to individualni.
Radek08:38:06 08.11.2019
odpovědět 
       Re: Lezenicko v Leonidiu
Nebo jeste jinak. Kdyz jsem dost bojoval abych se dostal do stupne 7 UIAA, tak jsem byl schopen zkrokovat a poslat Ivanovu cestu na Srbaci, ale nedal jsem Kravu uzenou v Porici :D
Radek08:40:40 08.11.2019
odpovědět 
    Re: Lezenicko v Leonidiu
chorro ma jisteni uplne normalni, nejak si vubec nepamatuju jakykoli "odlezovy" problem...
09:42:16 07.11.2019
odpovědět 
 Re: Lezenicko v Leonidiu
Auto nutnost, menší sektory a daleko od sebe. Jištění jak kde, ale sportovní klasika, žádné šílenosti. Klasa měkká, ale rozdíl mezi sektory byl. Do 6a tam nejsou kvanta, ale myslím, že to půjde.
Variant16:47:24 06.11.2019
odpovědět 
  Re: Lezenicko v Leonidiu
Ja mam takovy pocit ze ty povesti o mekke klase v Leonidiu siri lidi, co se rozlezaji v 7fr a maximalku maji nekde v 8fr. Ale ode vsech co lezou max 7a/7b jsem slysel ze je tam klasa tvrda a samotnemu mne to tak prislo. Mozna to zavisi v kterem rozmezi obtiznosti se clovek pohybuje.
Radek17:02:59 06.11.2019
odpovědět 
   Re: Lezenicko v Leonidiu
Jasne, to pak dava smysl, ze drticum prijde klasa v pohode :)
Pamatujete si nekdo, jestli jsou nahore retezy a v nich karable nebo bez retezu/retez s okem? Diky!
 nelvira17:41:44 06.11.2019
odpovědět 
    Re: Lezenicko v Leonidiu
To uz fakt nevim.
Radek09:13:48 07.11.2019
odpovědět 
    Re: Lezenicko v Leonidiu
Erár spouštěčky tam tuším moc nebyly. Řetězy s kroužkem. Převázat se.
Variant12:26:39 07.11.2019
odpovědět 
   Re: Lezenicko v Leonidiu
Asi souhlasím... Takto: šedý jižan s kolmicemi do 7a je těžší na čtení, chce to umět šlapat a podržet malé. Oranžový krápníkoid je easy na čtení a hodně se podobá lezení na plastu - mírné převisy, velké chyty, imrvére zgychané mágem... Zase pokud nemáš vytrvalost, tak si neškrtneš. Na druhou stranu šedá jižanská kolmice za 6a se s 6 UIAA třeba v Krase porovná dost těžko, heh.
Variant12:24:45 07.11.2019
odpovědět 
    Re: Lezenicko v Leonidiu
když ste u toho leonidia, byl tam někdo v prosinci? má to smysl co se počasí týče?
aida4414:37:18 07.11.2019
odpovědět 
     Re: Lezenicko v Leonidiu
Ja tam byl v unoru - na konci unora. Nasnezilo asi 20cm snehu (okolo 500mnm a vys), tak ze se nedalo prejet do vedlejsiho udoli (samozrejme na letnich gumach :D, Rekove asi zimni nevedou). Ale lezt primo v Leonidiu slo v klidu, hlavne kdyz to bylo na slunicku. Vzhledem k tomu ze unor je asi nejchladnejsi mesic, tak pokud nebudete mit vylozene smulu, tak to v prosinci snad pujde :)

Takhle to vypadalo ze dne na den

https://cutt.ly/HeT5tXv
vs
https://cutt.ly/OeT5uMR
Radek15:42:56 07.11.2019
odpovědět 
      Re: Lezenicko v Leonidiu
Lezení možné po celou zimu, i když prosinec a leden mají přece jenom trochu více srážek. Ale skála hned zase rychle uschne. Je tam velké množství jižních sektorů. Klasa měkká, alespoň v mojí obtížnosti 6b - 7c teda rozhodně. A přišlo mi, že je tam spousta sektorů, kde je jedno 6a vedle druhého. Jištění super, je to oblast dělaná pro lidi tak, aby byla populární. Vznik cest z velké části financuje město. Takže žádná divočina. Osobně je to moje hodně oblíbená oblast, byli jsme tam na vánoce už 2x za sebou.
švihy16:08:39 07.11.2019
odpovědět 
   Re: Lezenicko v Leonidiu
Nejhorsi pro nas byly 6c, 6c+. pak uz do 8a+ dobry. Dal uz zase blby.. :)
A.18:41:37 07.11.2019
odpovědět 
 Re: Lezenicko v Leonidiu
Uvedla bych to trochu na pravou míru. V Leonidiu je cest do 6a dost. Byla jsem tam loni, měli jsme ve skupině začátečníka, co lezl tak 5c a měl co lézt několik dní a byly to hezké cesty. Např. hned na Leonidiem je krásný soft sektor s pětečkama, lezli si tam němečtí důchodci, výhled na moře, parádička. Jištění sportovní luxusní. Klasa je opravdu měkká, mé jediné outdoor 6b na OS je zatím jenom z Leonidia. Nedá se vůbec srovnat s 6b v Rakousku, třeba. A bez auta - velké omezení. Z Athén se ještě dostaneš, jezdí tam bus. Ale na místě jsou sektory hodně roztroušené, dojíždí se k nim. Hodně by tě to omezilo, kdybys musela ladit, kam ještě dojdeš pěšky a kam už ne, popř. kam tě kdo sveze, když si to domluvíš večer v lezecké hospodě... Taky tě to omezí při hledání bydlení - musíš najít přímo v Leonidu, přitom kapacity jsou i ve vedlejších vesnicích a mimo sezónu je to za pusu. A ta linka z Athén určitě taky něco stojí, je to dost daleko, 4 h jízdy autem. Já bych Leonidio začátečníkům s klidným svědomím doporučila. Chce to jen sehnat průvodce a vybrat přiměřené sektory. A rozhodně je z čeho vybírat.
Luc21:51:28 07.11.2019
odpovědět 
  Re: Lezenicko v Leonidiu
a skútry tam nepůjčujou?
Petr10:23:00 08.11.2019
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi