LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Loděnice FTVS - Praha 7
Alpin Třebíč - Třebíč
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Anketa11.11.2019
Anketa je neúplná, správná odpověď je "stará se
hlavně ten, kdo je zkušenější". Jinými slovy, musí se starat oba, ale... Je to mezinárodně akceptováno. Vycházím z Pitta :-).
 Re: Anketa11.11.2019
Ta anketa je celkově špatně, protože na otázku, zda se staráš o odpovědnost před zákonem, nemůžeš od
  Re: Anketa11.11.2019
Lámal, ale to co vyplodil, bylo maximum co dokázal.
  Re: Anketa11.11.2019
To pojištění jsem bral jako legraci.

 Provokativní otázka?10.11.2019
Dnes v neděli 10.11.2019 jsme lezla lezecká dvojka  na Hlubočebských plotnách na levé plotně od 11hod do 17 hodin.

Provokativní otázka?
za celou dobu jsme byla jenom jedna lezecká dvojka v celé oblasti na okraji Prahy - lézt se
 Re: Provokativní otázka?10.11.2019
3,0,4,7,1,1,0,2,3,1,0
22, 48, 30, 20
  Re: Provokativní otázka?10.11.2019
On-anonymník vyvrhl skutečně dementní odpověď.
   Re: Provokativní otázka?11.11.2019
v jure lezlo 12 nemcu, 4 cesi a 3 polaci
   Re: Provokativní otázka = Demnentní12.11.2019
Stejně tak je dementní je otázka...
 Re: Provokativní otázka?10.11.2019
Ohledně té Frankenjury ... Máš na mysli bouldering venku nebo na umělce nebo lezení s lanem venku ne
 Re: Provokativní otázka?10.11.2019
Ohledně té Frankenjury ... Máš na mysli bouldering venku nebo na umělce nebo lezení s lanem venku ne
 Provokativní odpověď10.11.2019
A kdo by lezl venku, když stěny jsou mnohem dostupnější a přijatelnější? Zaparkuješ skoro před vchod
 Re: Provokativní otázka?10.11.2019
co je ti do toho ..
  Re: Provokativní otázka?10.11.2019
Co je ti do toho co je mu do toho...
   Re: Provokativní otázka?11.11.2019
vidim te. A deti by mely toudle dobou spat
 Re: Provokativní otázka?11.11.2019
Hlavně nelezte venku! Cim min tim lepe.
 Re: Provokativní otázka?11.11.2019
A kolik lidi lezlo na rovisti a v polske Jure a v mor. krase? Co to je za blbou otazku? Tak bud je t
  Re: Provokativní otázka?11.11.2019
Mohu ti odpovědět na dva body. V jindy oblíbeném Alkazaru bylo nula lezců a v celém Srbsku jedna dvo
  Re: Provokativní otázka?11.11.2019
na rovisti se bylo vyvetrat 17 kousku.
 Re: Provokativní otázka?11.11.2019
 a v čem jako...11.11.2019
...má bejt tahle otázka provokativní? Mě přijde spíš naivní tim očekáváním, že se dobereš něčeho jin
  Re: a v čem jako...11.11.2019
On zřejmě chtěl poukázat na to, že tady má každý plnou hubu skal a lezení venku, každý tu odsuzuje a
   Re: a v čem jako...12.11.2019
Zas nakej umelkar co mu poprve na skalach trochu primrzla prdel a ted si bude honit nad tim jaky je
 Re: Provokativní otázka?20.11.2019
Takhle se nejmenují ani skály, ani jejich části ani oblasti a některé se navíc překrývají :)
  Re: Provokativní otázka?21.11.2019
tak kdo půjde 23.11.2019 ven? hm
   Re: Provokativní otázka?21.11.2019
A kam? Kde ma byt hezky?
    Re: Provokativní otázka?21.11.2019
no někam, kde bude hezky....je třeba být připraven a když nebude, tak si udělat výlet nebo průzkum ;

 Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Nazdárek. Nemáte někdo prosím tip na lezeckou oblast v Rakousku kompatibilní s dětmi do 5 let.
Kritéria: jednodélkové sportovky, krátký přístup, bezpečný plácek pod skalou, možnost výběru slunce/stín. No prostě taková Frankenjura v Rakousku. Přede
 Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Doporučuji se podívat na stránky bergsteigen, tam je obsáhlá datábaze oblastí v rakousku. Buď použij
  Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Dík za tip, bergsteigen jsem neznal. Hodnotný zdroj informací...
 Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Ahoj,

Durnstein - Wachau, relativne kratky pristup, kemp hned za rekou, krasne vyhled
  Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Souhlasím s Durnsteinem. Přidávám ještě do pléna Sant lorenz ( taky Wachau), kde ale je trochu sráz.
   Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Ahoj Václave, jsem se Tě mohl zeptat třeba na obědě :-) Dík za info, možná Tě ještě vyzpovídám... Jo
    Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Jasný. Dík ;-)
 Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Pětiletá děcka už přece lezou horské čtyřky s dlouhými nástupy!
 Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Chudáci děti se sobeckými rodiči, kteří upřednostní svoje radovánky, zatímco se děti pod skálou nudí
  Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Netroluj. Sportovní lezení je nejvíc family friendly sport, co vůbec existuje. Rozhodně víc než třeb
   Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Jojo, nebo podzimní Jura, stín a pod skálou v ohrádce a v prachu pomalu lezoucí fňukající batole. H
    Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko08.11.2019
Souhlas. Dá se to přehnat, ale dá se to dělat i tak aby si to prcek užil. Ideální podmínka je deset
     Re: Tipy na lezení s dětmi - Rakousko09.11.2019
Lezení s malým děckem ,či děťátky, je vždycky hlavně velkej voser pro rodiče. Stejně jako je voser s

 Lezenicko v Leonidiu05.11.2019
Ahoj, chtela bych se zeptat na nazory na Leonidio - z pohledu zelenace.
Da se tam dobre zalezt v obtiznostich do 6a (6a spis min nez vic)?
Nejake konkretni sektory k doporuceni?
Samozrejme jsem koukala na nejake webovky a seznamy ces
 Re: Lezenicko v Leonidiu05.11.2019
Vždycky to dává smysl. Určitě si zalezeš/te.
 Re: Lezenicko v Leonidiu05.11.2019
Do 6a toho tam sice není tolik a hlavně to není často zas tak pěkné. Ale na týden si asi nejdeš.
 Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
a jen se zeptám, kdy se tam chystáte?
 Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
No tak to bych tam fakt vubec nejezdil. Jednak mne prisla klasa v Leonidiu dost tvrda a krom toho ce
  Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Btw, ty jsi z AKA ze jo? Na poslednim slaneni ti muzu povedet vic.
   Re: Lezenicko v Leonidiu08.11.2019
@Radek, @nelvira: tvl diskutujem tady jak chuji v kyberprostoru místo abychom to probrali u piváka.
  Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
diky za tip, podivam se na to.. ja mela prave na Leonidio hrozne dobre reference a ze je to tam fajn
   Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Jo tak Choro je stara oblast, driv se lezlo jinak :D Urcite si neco vyberes i v Leonidiu, jak uz nek
    Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Diky moc! A kdy jste tam byli? Ono se to tam asi jeste porad rozrusta, tak treba je tam vic lehkejch
     Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Ne, ojete to nebylo vubec. Byl jsem tam v unoru letos. Nekdy to bylo lehce lamave, ale to je bezne u
      Re: Lezenicko v Leonidiu08.11.2019
Lecco a Leonidio se obtížně srovnává. Lecco je převážně kolmé lezení v šedém vápenci (malé chyty, ob
       Re: Lezenicko v Leonidiu08.11.2019
Asi nema cenu moc hodnotit jak je klasa tvrda. Mne fakt prijde to lezeni v kolmem sedem vapne lehci
       Re: Lezenicko v Leonidiu08.11.2019
Nebo jeste jinak. Kdyz jsem dost bojoval abych se dostal do stupne 7 UIAA, tak jsem byl schopen zkro
    Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
chorro ma jisteni uplne normalni, nejak si vubec nepamatuju jakykoli "odlezovy" problem...
 Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Auto nutnost, menší sektory a daleko od sebe. Jištění jak kde, ale sportovní klasika, žádné šílenost
  Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Ja mam takovy pocit ze ty povesti o mekke klase v Leonidiu siri lidi, co se rozlezaji v 7fr a maxima
   Re: Lezenicko v Leonidiu06.11.2019
Jasne, to pak dava smysl, ze drticum prijde klasa v pohode :)
Pamatujete si nekdo, jestli jso
    Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
To uz fakt nevim.
    Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
Erár spouštěčky tam tuším moc nebyly. Řetězy s kroužkem. Převázat se.
   Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
Asi souhlasím... Takto: šedý jižan s kolmicemi do 7a je těžší na čtení, chce to umět šlapat a podrže
    Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
když ste u toho leonidia, byl tam někdo v prosinci? má to smysl co se počasí týče?
     Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
Ja tam byl v unoru - na konci unora. Nasnezilo asi 20cm snehu (okolo 500mnm a vys), tak ze se nedalo
      Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
Lezení možné po celou zimu, i když prosinec a leden mají přece jenom trochu více srážek. Ale skála h
   Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
Nejhorsi pro nas byly 6c, 6c+. pak uz do 8a+ dobry. Dal uz zase blby.. :)
 Re: Lezenicko v Leonidiu07.11.2019
Uvedla bych to trochu na pravou míru. V Leonidiu je cest do 6a dost. Byla jsem tam loni, měli jsme v
  Re: Lezenicko v Leonidiu08.11.2019
a skútry tam nepůjčujou?

 Potrebuji kapitana?04.11.2019
ja vim, ze to tady nepatri, no potrebuji pomoct. Kdyz chci dovolenou od https://www.boataround.com/cz je nutne mit meho vlastneho najeteho ka
 Re: Potrebuji kapitana?05.11.2019
Reklama?
 Re: Potrebuji kapitana?05.11.2019
1. proč se nezeptáš tam?
2. z čeho si nabyl dojmu, že ti bude smysluplně odpovězeno zrovna na
  Re: Potrebuji kapitana?05.11.2019
rek bych ze reklama. navrch blbe delana.

 Kuba Novotný04.11.2019
Čus, máte někdo osobní zkušenost s tréninkem pod vedením Kuby? Jak vám to pomohlo/nepomohlo se někam posunout?
 Re: Kuba Novotný04.11.2019
Pod vedenim kuby a jemu podobnych se muzete posunout tak do pekla..
  Re: Kuba Novotný04.11.2019
přesně tak, pekelně dobře polezeš!
  Re: Kuba Novotný05.11.2019
jojo, taky bych uměl napsat, že si debil a lezeš jako lemra. Co takhle odpovědět proč si to o něm my
 Re: Kuba Novotný06.11.2019
Ja byla na dennim workshopu a nektere jeho tipy mi fakt hodne pomohly - byt pri lezeni stabilnejsi,

 deníček04.11.2019
Ahoj, jakým způsobem jsou doplňovány cesty do průvodce tady na Lezci? Vylezl jsem cestu která je uvedená na horosvaz.cz ale tady na lezci není, a já bych si jí rád zapsal do deníčku :D
 Re: deníček04.11.2019
Databázi vytváří sami uživatelé. Přilož ruku k dílu a vlož ji... Je to jednoduché. Přijdeš na to, ta
 Re: deníček04.11.2019
Nebo tak já to popíšu: Nejjednodušší je dostat se do menu vkládání tak, že napíšeš do vyhledávače ce
  Re: deníček04.11.2019
Výtečně, děkuji!
 Re: deníček04.11.2019
Nebo ještě lépe se na cestu, deníček, atd, vykašli a lez čistě jen pro radost 😊
  Re: deníček04.11.2019
není nic špatnýho mít přehled v tom co přelezl
radost z lezení to nevylučuje
   Re: deníček04.11.2019
jasně a pro ještě větší radost z lezení navrhuju, aby si každej zavedl speciálně pro noční výstupy t
  Re: deníček06.11.2019
Lezení pro radost a vedení deníčku se nevylučuje, stejně jako se nevylučuje mít profil na FBK a přes

 opravna lezeček01.11.2019
Ahoj,máte někdo tip na dobrou opravnu lezeček? Léta jsme posílali do Salticu, ale v poslední době nejsem spokojen s kvalitou provedených oprav, tak hledám něco jiného.
 Re: opravna lezeček01.11.2019
jedině RESTDAY Zlín
 Re: opravna lezeček01.11.2019
jedině RESTDAY Zlín
  Re: opravna lezeček01.11.2019
RESTDAY sice paráda, ale počkáš si minimálně půl měsíce, v sezóně měsíc.. chtělo by to přibrat zaměs
   Re: opravna lezeček01.11.2019
NoEdge - Restday
Klasik La Sportiva atd.- momentálně asi Saltic
Triop - idilka Triop
 Re: opravna lezeček01.11.2019
jedině RESTDAY Zlín
 Re: opravna lezeček01.11.2019
Podle mých zkušeností, Saltic opravuje ochotně, pečlivě a velmi dobře, ovšem může to fungovat jen pr
  Re: opravna lezeček01.11.2019
Plati,robi to stale dobre a lacno.
   Re: opravna lezeček04.11.2019
A kontakt na nej by byl? Funguje i pres postu? Diky.
    Re: opravna lezeček04.11.2019
0905935405 funguje
 Re: opravna lezeček05.11.2019
Restday se mi zdal o trosku lepsi
  Re: opravna lezeček08.11.2019
Za mě Restday, mají štempl od La Sportivy, takže by měli mít od nich kopyta. Každopádně, ať už jsem

 Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Muži více, ženy méně.. jistič také. Přijde mi to nemorální, ale je to vůbec legální?
Jaký na to máte názor? Z principu tam nechodím.
 Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Prasarna a zralé na oznámení
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Sprostá dikriminace mužů! Když rovina tak OK, ale ze všech stran...
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Poslal bych tam ČOI, copak by na to asio řekli?
    Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Mezi neznalými občany je oháněním ČOI velmi populární, ale ČOI ve skutečnosti řeší zda jsou přeložen
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
:-D :-D vlasto to je vůl...
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?07.11.2019
Tak to by byl pekne blbej tah. Za takoveho stavu je idealni business move zrusit damske satny a nahr
 Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Bylo to tam takle vždycky. Není to diskriminace, řekl to ochránce práv. Taky si myslím, že je to kun
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Ono to tam takto nebylo vždycky (myslím tím od otevření Smíchova), ale zavedli to možná před sedmi-o
 Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Stačí říct, že jsi žena a je po problému... Nikdo si nemůže dovolit tě diskriminovat kvůli vzhledu.
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
1+
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?06.11.2019
Dobry postreh. Nejen podle vzhledu, ale ani podle primarnich a sekundarnich fyzickych znaku. Dulezit
 Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Holmanovi to tam říká pane a když se rozhodne napálit to mimozemšťanům na pětinásobek, pak je to jeh
 Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Na FB OFFu k jejich cenové politice proběhla na začátku října rozsáhlá diskuze, spousta podobných ot
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Nemám důvod zvyšovat návštěvnost FB OFFu tím, že si to tam budu chodit číst. Nicméně, jak píšu výš,
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Nemusí být ze Offu, pouze je inteligentní a než něco někde plácne, tak si o tom něco zjistí. Podívej
    Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Nejde ani tak o to, že se zdražilo, spíše o dvě ceny.
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Ještě mě tak napadlo - jestli je jeden z důvodů zdražení to, že chce pan majitel redukovat návštěvno
      Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Vím, že nejde o zdražení, na bylo to diskutované u příspěvku o zdražení. A zda se to minulo? Také by
    Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Taky souhlasim. rad lezu s zenskyma a kdyz chci zapusobit/samo ze s prislibem budouciho benefitu/ ta
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
:)) Zajímavá spekulace o mé motivaci k znechucení. Ale musím tě zklamat, ten, kdo mne kdysi na změnu
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?01.11.2019
Jojo chápem... tenisky.. pašák!! :D :D
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Nejsem z OFFu. A ano anonymům odpovídám anonymně. Chtěl jsi diskuzi a tak jsi dostal odkaz na aktuál
    Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Nevím, jaks přišel na to, že chci diskusi, anebo že chci potvrdit od stejné názorové skupiny své pob
 Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
dvojí (trojí čtveré) ceny nejsou proto, že někdo někomu nadržuje, ale proto, že různé skupiny obyvat
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Ano, ano!
Z fleku bych zalozil iniciativu ktera by lobbovala za lezeni NAHORE BEZ (rekneme ka
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Tohle je zajímavý podnikatelský záměr.
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?01.11.2019
ok, nahoře bez zadara, ale až po ohodnocení na FB. stane se občas, že by pak musel dát zadarmo vstup
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
:)) Jen pro zajímavost – pro ty taneční už to dneska (přinejmenším v řadě případů) neplatí. Ono se t
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
já kdysi chodil do tanečních, ééé, napřesdvaroky tomu bude třicet let. chm. děkuji za osvětlení souč
    Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Kdybych byl majitel, řeknu si o vstupné pro kohokoliv, tak jak uznám JÁ za vhodné. A NIKDO mi do toh
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Počkej až ti někdo prodá krásný kožený boty a ty doma zjistíš, že jsou z krásně nalakovanýho papíru.
      Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?01.11.2019
jasně napsané vstupné nejsou žádné papírové boty. to není žádné klamání, žádný podvod - jen cenová p
      Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?01.11.2019
Proč bych měl běhat na ČOIku? Poběžím k soudu.
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?31.10.2019
Fuck off SPD! Motherfucker japan Okamůra! ...Baby, hey!
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. Kde je kua ta rovina?31.10.2019
Mno toc co ty popisuješ je blbost "dospělí, děti, junioři, důchodci" rozdíl je páč to doro
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. Kde je kua ta rovina?01.11.2019
sociální a příjmové rozdíly ať si dorovnává stát, prostřednictvím ministerstva práce a sociálních vě
    Re: Dvojí vstupné na Offu.. Kde je kua ta rovina?01.11.2019
Výklad je obecně správnej, akorát v tomhle kontextu mimo mísu, protože pro OFF by platil, když by že
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. Kde je kua ta rovina?01.11.2019
Nemyslím si, že máš pravdu. Lacinější vstupný pro baby přitáhne chlapy a páry, což umožní zvýšit vst
 Re: Dvojí vstupné na Offu.. zpovykaní Pražáci brečí :-D31.10.2019
Zpovykaní Pražáci brečí :-D... máte co ste chtěli kundibádi!
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. zpovykaní Pražáci brečí :-D31.10.2019
Ty budes urcite z Brna.. ;-))
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. zpovykaní Pražáci brečí :-D01.11.2019
Možná by i méně důvtipné napadlo, že Praha je plná studentů a naplavených pracujících, kteří nejsou
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. zpovykaní Pražáci brečí :-D01.11.2019
chudí studenti :-)

a teď tu o červené Karkulce, prosím
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. zpovykaní Pražáci brečí :-D01.11.2019
Kundibád.. to je dobrý, to si musím zapsat.
 Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?01.11.2019
mně je to jedno.
mnohem důležitější pro mě je, že mě nebaví trávit čas mezi lidma, který jsou
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?02.11.2019
Jestli skutecne dialog probehl tak jak popsan - borys asi vedel co od buchty muze cekat, takze si vy
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?02.11.2019
hele ať je s ní kvůli čemu chce ale pokud ani jeden z nich ve chvíli, kdy si obujou lezečky nezačne
    Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?07.11.2019
Nemůžeš nikoho (kromě svých zaměstnanců a dětí) nutit aby používal mozek. A důkazem toho je tato dis
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?02.11.2019
Vtipné :-) Jak se vybírá cesta, ze které se nespadne? Jednou jsem takhle k velkému překvapení jisti
    Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?02.11.2019
Stará řikala ze je divný aby platila miň než chlap i ostatní ženský. Lezeni byl vždy svobodný sport
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?02.11.2019
A co je v souladu s filozofií? Proč se tedy ti skvělí lezci nesložili a stěnu jako Off si nepostavil
      Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?02.11.2019
A za kolik ma vstupny cigan? Černoch?nikdo nechce vstupné zdarma jen stejna pravidla ne komunismus t
       Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?02.11.2019
Ale jo ženský nahoře bez zadarmo.
      Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?05.11.2019
Nikdo přece neříká, že by to mělo být zdarma. Jde jen o rozdílné ceny - za kolik mají asi vstupné be
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?04.11.2019
Starou chtělo předem poznat, pak bys tu nemusel fňukat, že je lezba. S filozofií lezeb nejsem plně o
 Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?05.11.2019
proc by SOUKROMY subjekt nemel mit pravo na cenovou politiku, jakou chce?
cenova diskriminac
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?06.11.2019
Nelviro - pokud ti to přijde normální, pak nejsi normální. V Saudské Arábii třeba ženy nesmí řídit a
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?06.11.2019
Arabáši nejsou pitomí. Já vždycky když vidim bloncku v X5ce jak nečumí napravo, nalevo ani dopředu,
  Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?06.11.2019
Nelviro - pokud ti to přijde normální, pak nejsi normální. V Saudské Arábii třeba ženy nesmí řídit a
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?06.11.2019
Neni uplne normalni porovnavat statni sikanu a cenovou politiku/pravidla soukromeho subjektu.
    Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?06.11.2019
To není argument.

Když je soukromý subjekt nucen literou zákona vyplácet stejnou mzdu
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?06.11.2019
Jsem pro variantu rovnost ve všem. Tedy všichni polezou stejně těžký cesty, co se má kdo vyvyšovat.
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?06.11.2019
Existuji pomerne rozsahle statistiky ukazujici, ze zeny a muzi na stejnych pozicich se stejnym workl
      Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?07.11.2019
Aha, no ony treba existuji statistiky ktere ukazuji ze pro podnik je nevyhodne zamestnavat mlade zen
   Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?06.11.2019
Hmmm "tragický prach" to je opravdu hrůza. Kolik času jsi strávil v Saúdské Arábii, že tad
    Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?07.11.2019
Tak tahle odpověď je ještě tragičtější než prach na dně skříněk. Co má společného délka mojeho pobyt
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?07.11.2019
Tak jo. Jsem rád, že jsi sám přišel na to, že mezi dvojím vstupným na OFFu a řidičskými průkazy v Sa
     Re: Dvojí vstupné na Offu.. muži/ženy?07.11.2019
Chytrej kluk.
  Tak ať nepodniká...07.11.2019
Jen bych podotkl, že to, že jsi soukromý subjekt, ještě neznamená, že můžeš vše dělat podle sebe. Si
   Re: Tak ať nepodniká...07.11.2019
A v čem konkrétně poskytování slevy na vstupném pro určitou skupinu není v soulady s legislativou pr
    Re: Tak ať nepodniká...07.11.2019
To nebyla reakce na nižší vstupné pro ženy, ale celkově na ten příspěvěk, že si v soukromém podnikán
     Re: Tak ať nepodniká...07.11.2019
Zrušení statusu muž/žena se trochu bojím. V posteli jednoznačně diskriminuji muže a rád bych v tom p
    Re: Tak ať nepodniká...07.11.2019
A ještě doplním - slevy pro určité skupiny opravdu v souladu s legislativou nejsou. Záleží na tom, z
     Re: Tak ať nepodniká...07.11.2019
Zvlastni zpravodaj radia Jerevan se prave vratil z exkluzivniho rozhovoru s provozovatelem lezecke s

 Ztracený foťákk v Juře30.10.2019
Ahoj :) marný pokus, ale nechal jsem pod skalami v Německu v oblasti Schönhofen (Jura) foťák plný fotek Sony cyber shot dsc w810.. Asi zůstal pod stěnou...Kdybyste tam někdo jel, nebo ho našel,... Neznáte někdo nějakou lezeckou skupinu -třeba německou neb
 Re: Ztracený foťákk v Juře30.10.2019
zkus mozna Frankejura.com.
Jednou jsem nechala pod skalou lezecky a mel je pak nejaky nemec
  Re: Ztracený foťákk v Juře30.10.2019
Jarin je jistota
   Re: Ztracený foťákk v Juře31.10.2019
Jaryn ty JarIne! A mám ho ;-)
  Re: Ztracený foťákk v Juře31.10.2019
Ahoj, zkouším, zatím mi lidi poslali dva odkazy na lezecké skupiny (FB), ale ne přímo v Juře, ale v
 Re: Ztracený foťákk v Juře31.10.2019
Zkusila bych to tady:

1   ...   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Lezenicko v Leonidiu
Ahoj, chtela bych se zeptat na nazory na Leonidio - z pohledu zelenace.
Da se tam dobre zalezt v obtiznostich do 6a (6a spis min nez vic)?
Nejake konkretni sektory k doporuceni?
Samozrejme jsem koukala na nejake webovky a seznamy cest, tak vim, ze neco v 5a - 5c tam je, jen toho neni zas tolik.. tak jestli to dava smysl na par dni.
Diky moc!
N.
 nelvira17:16:52 05.11.2019
odpovědět 
 Re: Lezenicko v Leonidiu
Vždycky to dává smysl. Určitě si zalezeš/te.
20:22:32 05.11.2019
odpovědět 
 Re: Lezenicko v Leonidiu
Do 6a toho tam sice není tolik a hlavně to není často zas tak pěkné. Ale na týden si asi nejdeš.
21:10:31 05.11.2019
odpovědět 
 Re: Lezenicko v Leonidiu
a jen se zeptám, kdy se tam chystáte?
 JendaZBrna10:20:59 06.11.2019
odpovědět 
 Re: Lezenicko v Leonidiu
No tak to bych tam fakt vubec nejezdil. Jednak mne prisla klasa v Leonidiu dost tvrda a krom toho cesty do 6a nic moc co se tyce kvality. Nekde jsem slysel ze je v Leonidiu klasa mekka, ale to fakt nemuzu potvrdit spis naopak. Z toho co jsme navstivili mne nejlepsi prisel Jupiter a Hot Rocks nebo jak se to jmenuje. Ve vasi obtiznosti bych zajel radsi na Costa Blancu.
Radek13:48:50 06.11.2019
odpovědět 
  Re: Lezenicko v Leonidiu
Btw, ty jsi z AKA ze jo? Na poslednim slaneni ti muzu povedet vic.
Radek13:51:35 06.11.2019
odpovědět 
   Re: Lezenicko v Leonidiu
@Radek, @nelvira: tvl diskutujem tady jak chuji v kyberprostoru místo abychom to probrali u piváka.
honza10:39:20 08.11.2019
odpovědět 
  Re: Lezenicko v Leonidiu
diky za tip, podivam se na to.. ja mela prave na Leonidio hrozne dobre reference a ze je to tam fajn i pro zelenace, dobre odjistene a tak..
to zajisteni je pro me hlavni, protoze zatim nemam hlavu na presky dal nez cca 2 metry.. v El chorru me to pekne vypeklo, odlezy treba 6m apod.
 nelvira14:57:01 06.11.2019
odpovědět 
   Re: Lezenicko v Leonidiu
Jo tak Choro je stara oblast, driv se lezlo jinak :D Urcite si neco vyberes i v Leonidiu, jak uz nekdo psal. Zajisteny mne to tam prislo slusne, to je pravda, ale neni to tak, ze kazde 6a ma hak po 2 metrech. Klidne tam muze byt odlez, kdyz je to lehky. Zrovna na tom Jupiteru v Leonidiu byly v nejakem 7a slusne odlezy kdyz tam byla pasaz za 6b. Pokud si dobre pamatuju tak ta Costa Blanca byla zhruba stejne dobre zajistena a bylo tam vic cest do 6a na vyber. Je potreba ale zminit, ze na Costa Blance je nutny auto protoze skaly jsou dost roztrousene po okoli. (coz v Leonidiu neni uplne nutna podminka, ale nevim jak se tam dostava z letiste bez auta). Ale byl bych opatrny co se klasy tyka. Mozna jsme meli nejak smulu na sektory, ale pritelkyne, ktera taha take max 6a/6a+ rikala ze ze vsech moznych vyletu (Katalansko, Costa Blanca, Ticino, Paklenica, Mallorca, Fjura, Svycarska Jura, Lecco a Leonidio) si fakt nejmin zalezla v tom Leonidiu :D Horsi to je pry jen na Srbaci, tam zatim nevylezla nic :D
Radek15:45:18 06.11.2019
odpovědět 
    Re: Lezenicko v Leonidiu
Diky moc! A kdy jste tam byli? Ono se to tam asi jeste porad rozrusta, tak treba je tam vic lehkejch cest... Jinak bylo to tezsi treba oklouzanosti nebo proste typem cest? Cetla jsem, ze oklouzane to tam zatim neni, tak mi to prislo jako vyhoda, protoze z nekterych megauklouzanych 5a v Arcu mam husinu jeste ted :D
A kdyz uz jsi zminil Lecco, jak se vam zdalo prave to? Koupili jsme pruvodce, ale pripada mi, ze je to tam taky spis tezsi a asi min odjistene..
 nelvira16:14:48 06.11.2019
odpovědět 
     Re: Lezenicko v Leonidiu
Ne, ojete to nebylo vubec. Byl jsem tam v unoru letos. Nekdy to bylo lehce lamave, ale to je bezne u novych cest. Klasa mi prisla tvrda obecne, zhruba podobna jako na Mallorce. Urcite tezsi nez Katalansko nebo Valencia. Lecco bylo hezke, ale tezko se to srovnava, neni to totiz az tak svetova oblast :D Ale na druhou stranu je to kousek od Ticina, kde je paradni zula, tak se to da spojit. V Leccu jsem byl jen ve 3 sektorech a z toho jeden byl lom, ale uz si to moc nepamatuju. Urcite to byly sportovky a slusne odjistene, podobne jako treba v Jure.
Radek16:57:35 06.11.2019
odpovědět 
      Re: Lezenicko v Leonidiu
Lecco a Leonidio se obtížně srovnává. Lecco je převážně kolmé lezení v šedém vápenci (malé chyty, obtížně čitelné), Leonidio v obtížnostech už 6c-7a často převislé lezení v oranžovém vápenci (dobré chyty). Podobně těžko se srovnává Srbsko a Krkavka.

Lecco je stará oblast, takže má klasickou obtížnost, kdy už v 6a si zalezeš, podle mě je o něco těžší než v Arcu. Leonidio je nová oblast s měkkou klasifikací. Zřejmě i tím přitahují turisty. Ale odpovídá jiným "podnikatelským" oblastem (Kalymnos, San Vito Lo Copo ...).
07:55:55 08.11.2019
odpovědět 
       Re: Lezenicko v Leonidiu
Asi nema cenu moc hodnotit jak je klasa tvrda. Mne fakt prijde to lezeni v kolmem sedem vapne lehci nez oranzove previsy po dobrych chytech (treba Lecco vs Leonidio). Asi proto ze previsy vubec neumim. Je to individualni.
Radek08:38:06 08.11.2019
odpovědět 
       Re: Lezenicko v Leonidiu
Nebo jeste jinak. Kdyz jsem dost bojoval abych se dostal do stupne 7 UIAA, tak jsem byl schopen zkrokovat a poslat Ivanovu cestu na Srbaci, ale nedal jsem Kravu uzenou v Porici :D
Radek08:40:40 08.11.2019
odpovědět 
    Re: Lezenicko v Leonidiu
chorro ma jisteni uplne normalni, nejak si vubec nepamatuju jakykoli "odlezovy" problem...
09:42:16 07.11.2019
odpovědět 
 Re: Lezenicko v Leonidiu
Auto nutnost, menší sektory a daleko od sebe. Jištění jak kde, ale sportovní klasika, žádné šílenosti. Klasa měkká, ale rozdíl mezi sektory byl. Do 6a tam nejsou kvanta, ale myslím, že to půjde.
Variant16:47:24 06.11.2019
odpovědět 
  Re: Lezenicko v Leonidiu
Ja mam takovy pocit ze ty povesti o mekke klase v Leonidiu siri lidi, co se rozlezaji v 7fr a maximalku maji nekde v 8fr. Ale ode vsech co lezou max 7a/7b jsem slysel ze je tam klasa tvrda a samotnemu mne to tak prislo. Mozna to zavisi v kterem rozmezi obtiznosti se clovek pohybuje.
Radek17:02:59 06.11.2019
odpovědět 
   Re: Lezenicko v Leonidiu
Jasne, to pak dava smysl, ze drticum prijde klasa v pohode :)
Pamatujete si nekdo, jestli jsou nahore retezy a v nich karable nebo bez retezu/retez s okem? Diky!
 nelvira17:41:44 06.11.2019
odpovědět 
    Re: Lezenicko v Leonidiu
To uz fakt nevim.
Radek09:13:48 07.11.2019
odpovědět 
    Re: Lezenicko v Leonidiu
Erár spouštěčky tam tuším moc nebyly. Řetězy s kroužkem. Převázat se.
Variant12:26:39 07.11.2019
odpovědět 
   Re: Lezenicko v Leonidiu
Asi souhlasím... Takto: šedý jižan s kolmicemi do 7a je těžší na čtení, chce to umět šlapat a podržet malé. Oranžový krápníkoid je easy na čtení a hodně se podobá lezení na plastu - mírné převisy, velké chyty, imrvére zgychané mágem... Zase pokud nemáš vytrvalost, tak si neškrtneš. Na druhou stranu šedá jižanská kolmice za 6a se s 6 UIAA třeba v Krase porovná dost těžko, heh.
Variant12:24:45 07.11.2019
odpovědět 
    Re: Lezenicko v Leonidiu
když ste u toho leonidia, byl tam někdo v prosinci? má to smysl co se počasí týče?
aida4414:37:18 07.11.2019
odpovědět 
     Re: Lezenicko v Leonidiu
Ja tam byl v unoru - na konci unora. Nasnezilo asi 20cm snehu (okolo 500mnm a vys), tak ze se nedalo prejet do vedlejsiho udoli (samozrejme na letnich gumach :D, Rekove asi zimni nevedou). Ale lezt primo v Leonidiu slo v klidu, hlavne kdyz to bylo na slunicku. Vzhledem k tomu ze unor je asi nejchladnejsi mesic, tak pokud nebudete mit vylozene smulu, tak to v prosinci snad pujde :)

Takhle to vypadalo ze dne na den

https://cutt.ly/HeT5tXv
vs
https://cutt.ly/OeT5uMR
Radek15:42:56 07.11.2019
odpovědět 
      Re: Lezenicko v Leonidiu
Lezení možné po celou zimu, i když prosinec a leden mají přece jenom trochu více srážek. Ale skála hned zase rychle uschne. Je tam velké množství jižních sektorů. Klasa měkká, alespoň v mojí obtížnosti 6b - 7c teda rozhodně. A přišlo mi, že je tam spousta sektorů, kde je jedno 6a vedle druhého. Jištění super, je to oblast dělaná pro lidi tak, aby byla populární. Vznik cest z velké části financuje město. Takže žádná divočina. Osobně je to moje hodně oblíbená oblast, byli jsme tam na vánoce už 2x za sebou.
švihy16:08:39 07.11.2019
odpovědět 
   Re: Lezenicko v Leonidiu
Nejhorsi pro nas byly 6c, 6c+. pak uz do 8a+ dobry. Dal uz zase blby.. :)
A.18:41:37 07.11.2019
odpovědět 
 Re: Lezenicko v Leonidiu
Uvedla bych to trochu na pravou míru. V Leonidiu je cest do 6a dost. Byla jsem tam loni, měli jsme ve skupině začátečníka, co lezl tak 5c a měl co lézt několik dní a byly to hezké cesty. Např. hned na Leonidiem je krásný soft sektor s pětečkama, lezli si tam němečtí důchodci, výhled na moře, parádička. Jištění sportovní luxusní. Klasa je opravdu měkká, mé jediné outdoor 6b na OS je zatím jenom z Leonidia. Nedá se vůbec srovnat s 6b v Rakousku, třeba. A bez auta - velké omezení. Z Athén se ještě dostaneš, jezdí tam bus. Ale na místě jsou sektory hodně roztroušené, dojíždí se k nim. Hodně by tě to omezilo, kdybys musela ladit, kam ještě dojdeš pěšky a kam už ne, popř. kam tě kdo sveze, když si to domluvíš večer v lezecké hospodě... Taky tě to omezí při hledání bydlení - musíš najít přímo v Leonidu, přitom kapacity jsou i ve vedlejších vesnicích a mimo sezónu je to za pusu. A ta linka z Athén určitě taky něco stojí, je to dost daleko, 4 h jízdy autem. Já bych Leonidio začátečníkům s klidným svědomím doporučila. Chce to jen sehnat průvodce a vybrat přiměřené sektory. A rozhodně je z čeho vybírat.
Luc21:51:28 07.11.2019
odpovědět 
  Re: Lezenicko v Leonidiu
a skútry tam nepůjčujou?
Petr10:23:00 08.11.2019
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1159 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi