Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English fenomeni překližky- fb lezec 07.12.2019 co říkáte na nový fenomén překližek - internetový lezce? borec přijde do šatny, převlíkne se, sedne na lavičku, položí lezečky, spustí mobil a surfuje. po čvrthodině sjíždění se zvedne a jde na boulder, usadí se doprostřed žíněnky, položí lezečky, vytáhne
  Re: fenomeni překližky- fb lezec 07.12.2019 Tyvole kam to chodis na bouldrovku :-D
  Re: fenomeni překližky- fb lezec 07.12.2019 franta je v miste bouldrovka.. post , ktery staci ke stesti :) btw. pred davnymi casy existovali lez
    Re: fenomeni překližky- fb lezec 07.12.2019 To je Čermák ne? :D
  Re: fenomeni překližky- fb lezec 07.12.2019 a není to jedno? Žít a nechat žít. Já mám třeba multisportku a tak používám stěnu nebo bouldrovku, k
    Re: fenomeni překližky- fb lezec 07.12.2019 ahoj, není mi to jedno. kdyby mi to bylo jedno, tak si z toho nedělám prdel:)
home of
      Re: fenomeni překližky- fb lezec 07.12.2019 případ jsi ty, když máš potřebu řešit co dělají ostatní, možná by jsi měl víc lézt a míň špehovat li
        Re: fenomeni překližky- fb lezec 08.12.2019 to máš pravdu, chytil jsem někde bacila ten den, tak jsem toho taky moc nenalezl, ale případy jako j
          Re: fenomeni překližky- fb lezec 08.12.2019 No bouldru kam chodím je skvělá kavárna a točí výtečny pivko. Holky na recepci pečou skvělý koláčky.
            Re: fenomeni překližky- fb lezec 08.12.2019 Stěna na rande super. Chlap předvede dokonalé pohyby, které jsou příslibem dokonalých pohybů příštíc
          Re: fenomeni překližky- fb lezec 08.12.2019 Provozovat stěnu je byznys. Člověk s permicí co příde, odleze, odejde, neni tak výnosnej, jako člově
            Re: fenomeni překližky- fb lezec 08.12.2019 V elasťákách zjistím délku... rozkoše a jdu bez omáčky na jisto.
  Re: fenomeni překližky- fb lezec 07.12.2019 A co je ti do toho? Je snad někde psáno že na překližce musíš tupě bušit 2 hodiny a pak jít zase dom
    Re: fenomeni překližky- fb lezec 08.12.2019 hele bacha, ja ty 2 hodiny nebusim tupe ale mimoradne inteligentne a fotogenicky.
  Re: fenomeni překližky- fb lezec 07.12.2019 Hele spíš se věnuju Instagramu, Facebook je dost out a lezec ani nezačal bejt in. Navíc víš jak, ten
  Re: fenomeni překližky- fb lezec 08.12.2019 To je fakt docela vtipný vlákno :-) V jaké to žijeme době? Je takový člověk na stěně produkt, oběť a
  Re: fenomeni překližky- fb lezec 10.12.2019 To nemá s lezci nic společného. To je debilita lidí, která se objevuje všude
  Re: fenomeni překližky- fb lezec 11.12.2019 Někteří lidé se na stěnu chodí socializovat. Chápej - jdou mezi živé lidi. Pro mě nepochopitelné.
  Re: fenomeni překližky- fb lezec 11.12.2019 Ty už se asi hodně nudíš, že řešíš takovýhle blbosti...
Finale Ligure 06.12.2019 čau, nemáte někdo tipy na spaní ve Finále? Něco levnýho, klidně venku za křákem zadarmo, jestli se dá? Nebo jsou taliáni na to háklivý? Může být i kemp občas, ale punk is not dead! Díky (termín přes svátky)
  Re: Finale Ligure 06.12.2019 Zkousel jsi airbnb? Nevim jak ve Finale, ale kdyz jsme byli predloni v okoli Valencie, tak par fakt
    Re: Finale Ligure 06.12.2019 máš recht
Nový "lezecký park" v lomu na Chlumu?? 05.12.2019 Zdar, nevíte něco o nově plánovaném "lezeckém Parku" v Lomu na Chlumu (Srbsko) ? Někdy začátkem května jsem tam viděl nejmenované členy Kareš climbing teamu mlsně se rozhlížet po lomové stěně až se jim pajcry a sbíječky blahem v autě tetelily.
  Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlumu?? 05.12.2019 Pokud jsme dobře informován, tak jeskyňáři si na ochranářích vymohli, že se tam nové cesty dělat neb
    Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlu 05.12.2019 tak teď ještě aby to někdo řekl kareschovi
      Re: Nový "lezecký park" v lomu 06.12.2019 Abych rozptýlil obavy anonymních pisatelů, tak vás ujišťuji, že to Honza moc dobře ví.
  Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlumu?? 06.12.2019 Platí tam zákaz stejně jako platil na Kobyle a na Tetíně. Takže to vlastně vůbec nic neznamená. Snad
  Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlumu?? 06.12.2019 Ještě že nad tím bdi oko neznámého samaritána, fakt dík. Dává mi to naději že ten lom volne zaroste
    Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlu 06.12.2019 Černá skládka těžko, když v lomu jsou dvě z nejvýznamnějších českokraských jeskyň - Srbská a Netopýr
    Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlu 07.12.2019 neznamej je vojin, samaritan je definitoricky pouze milosrdnej.
  Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlumu?? 06.12.2019 Při vyjednávání nových podmínek pro lezení v NPR Karlštejn jsme se na terénní pochůzce s OP domluvil
    Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlu 06.12.2019 ahoj Petře, mám na Tebe otázku: proč se ty vztahy s ochranáři zhoršily? něco neznámého jim přefrnklo
      Re: Nový "lezecký park" v lomu 06.12.2019 Nejspíš se Vojen naštval, že všeho moc škodí :-)
    Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlu 06.12.2019 Nevím jak OP ale NE, padlo od jeskyňářů. Nejdřív jim to nevadilo ale pak se něco zvrtrlo. Kareš, nek
      Re: Nový "lezecký park" v lomu 06.12.2019 jeskyňáři jsou podobná sebranka, akorát to, co dělají v podzemí, není tolik na očích
    Re: Nový "lezecký park" v lomu na Chlu 07.12.2019 Nejdřív "teplákovej démon" Sulke a teď Shybař. Napálí tam 239 niplů bez toho aby se pustil
inzerce 05.12.2019 pan Marek by mohl jit se svou komercni inzerci nekam jinam.
Vklíněnce 02.12.2019 Při lezení po vlastním je lepší dát do vklíněnce presku? krátkou smyčku? karabinu rovnou do oka na vklíněnci? Zejména z hlediska toho aby se předešlo vyhození vklíněnce ze spáry pohybujícím se lanem? Dík Eva
  Re: Vklíněnce 02.12.2019 Presku. Smycky tam montovat fakt nechces...
    Re: Vklíněnce 02.12.2019 tady spíš bude myšlená nějaká sešitá smyce z dyneemy řekl bych, takže s 2 karáblema defakto preska a
  Re: Vklíněnce 03.12.2019 Vždy minimalně presku, případě většího tahu prodloužit. To platí o všem co je drátové konstukce. Jin
  Re: Vklíněnce 03.12.2019 Můžeš smyčku, lépe tenčí plochou, ale proč, když už byly vynalezeny expresky?
    Re: Vklíněnce 03.12.2019 Nebo do všech vklíněnců dát plochou smyčku s možností dvou délek smyčky a jenom jednu karabinu. Obča
      Re: Vklíněnce 03.12.2019 Tohle zní rozhodně zajímavě, nicméně vzhledem k průměru drátu v vklíněnci nevím jestli smyčka vydrží
  Re: Vklíněnce 03.12.2019 dobrý den, pane docente, jak často máme zalévat ovocné stromky? ovocné stromky zalévejte podle potře
    Re: Vklíněnce 03.12.2019 Ok, ale samostatná karabinka je (z důvodu, který Eva sama popsala) blbost vždy. Aspoň mně se pokaždé
      Re: Vklíněnce 03.12.2019 Proto se taky ptám. Samotná karabina - špatný, ale leckdy mi přijde nanic i preska, pořád je jako ce
        Re: Vklíněnce 04.12.2019 ani samotná karabina nemusí být špatně. prostě každou situaci vyhodnoť, kudys přilezla, kudy se pohr
          Re: Vklíněnce 02.01.2020 jojo, člověk hodnotí a vyhodnocuje cestou, ale nakoc je stejně lepší konkrétní rada. pokud si nejseš
            Re: Vklíněnce 02.01.2020 Aby se vklíněnec co nejméně cukal, dej mu do p(r)usky prusíček jazýček, plochý smyce a prsky jsou mo
              Re: Vklíněnce 02.01.2020 takovej ten pevnej válcovitej v průřezu kolečkovej provázek. Repku prostě
        Re: Vklíněnce 05.12.2019 Záleží jaká expreska. Volně šité presky z úzké smyčky, které mají zvlášť horní oko velmi volné (třeb
    Re: Vklíněnce / smyce 03.12.2019 Dobrá úvaha...
      Re: Dobrá úvaha, to teda opravdu není! 04.12.2019 Ne opravdu není, pevnost vklíněnce není o pevnosti drátu, který je použitý ale o spoji v místě vklín
        Re: Dobrá úvaha, to teda opravdu není! 04.12.2019 Ztko,
posledná moja veta bola "vytrhne sa skôr, ako by tenký drôt prerezal šlingu ?&quo
      Re: Vklíněnce / smyce 04.12.2019 v letáku u BD "Instructions" k vklinencom má obrázok , kde je preškrtnutá možnosť so
        Always with a carabiner. 04.12.2019 Metolius: Always clip into nuts with a carabiner. Never thread a sling directly through the wire ca
      Re: Vklíněnce / smyce 05.12.2019 tak tohle snad dojde každýmu kdo někdy držel v ruce vklíněnec s lankem, smyčku a měl trochu představ
        používejte vždy karabinu, nikdy popruh 05.12.2019 ad 06:33:57 05.12.2019 : máš pravdu, kámo.
Ale z niektorých príspevkov k tejto téme som na
    Re: Vklíněnce / smyce 04.12.2019 Kluci vůbec netuším co povolí dřív ale při zatížení 10kn už vás budou trápit úplně jiný věci. Napřík
      Re: Vklíněnce / smyce 04.12.2019 nejedná sa o 10 kN rázovú silu na telo lezca, ale na istiaci bod.
        Re: Vklíněnce / smyce 04.12.2019 Jo. Dostal jsi mě. máš pravdu. Rázová síla
jistícího bodu je v kolmým dvojnásobná oproti rá
          Re: Vklíněnce / smyce 07.12.2019 tvl,
môj šéf je fyzik, vieš koľkorát ma už dostal ?
          Re: Vklíněnce / smyce 06.01.2020 Ne nutně. Scitas sily na vsechny presky kterejma lano prochazi + silu na jistice a na padajiciho.
    Re: Vklíněnce / smyce 06.01.2020 Netřeba teoretizovat, jak se zachová smyce přímo v lanku. Už to zkoušeli pánové z DMM.
      Re: Vklíněnce / smyce 07.01.2020 vďaka za pripomenutie.
( Dakedy dávnejšie som to video videl "za nova", ale tera
  Re: Vklíněnce 03.12.2019 Celkem dobrej způsob při POVLu je mít každej vklíněnec nebo friend na samostatný karábli na racku a
  Re: Vklíněnce 03.12.2019 Celkem dobrej způsob při POVLu je mít každej vklíněnec nebo friend na samostatný karábli na racku a
    Re: Vklíněnce 06.12.2019 A neměly by být karáble ocelový a s pojistkou? Ty woe, tohle tahat s sebou je fakt mazec!
Jse
  Re: Vklíněnce 04.12.2019 Vždy dle okolností. Pokud je vklíněněc pod převisem, musíš dát šitou smyčku ať chceš nebo nechceš. T
    Re: Vklíněnce 05.12.2019 díky za trpělivost s polopatickým vysvětlováním.
Lezení po skalách s POVLem není žádn
      Re: Vklíněnce 05.12.2019 Ale platí i u B737.
    Re: Vklíněnce 06.12.2019 jo, ale tu smyčku nevaž přímo na vlkíněnec - o to tady jde - to ocelové lanko ji řízne...
      Re: Vklíněnce 07.01.2020 Není problém v tom, že vklíněnce jsou dělané bez bužírky? Frendy jsou přece taky z tenkého drátu a m
        Re: Vklíněnce 08.01.2020 Ahoj,
staré vklíněnce a abalaky, myslím z Let Kunovice jsou s bužírkou kolem lanka a já jsem
          Re: Vklíněnce 08.01.2020 to jo, já to zas omotávám elektrikářskou izolační páskou - jde jen spíš o to, jestli se to potom pro
            Re: Vklíněnce 10.01.2020 no a ted si predstavte ze frendy se primo s tou smyckou prodavaj.
asi to vyrobce zapo
            Re: Vklíněnce 10.01.2020 no a ted si predstavte ze frendy se primo s tou smyckou prodavaj.
asi to vyrobce zapo
            Re: Vklíněnce 10.01.2020 no a ted si predstavte ze frendy se primo s tou smyckou prodavaj.
asi to vyrobce zapo
            Re: Vklíněnce 10.01.2020 no a ted si predstavte ze frendy se primo s tou smyckou prodavaj.
asi to vyrobce zapo
  Re: Další naše bábovka má 11- 02.12.2019 Tak to je pecka! Gratulace!
  Re: Další naše bábovka má 11- 02.12.2019 Tyjo to bych viděl na hlavní stránce lezce radši než Adama Ondru :D :D
Vánoční lezení na Kypru 01.12.2019 Vážení,
doporučil by prosím někdo nějaký oblasti okolo Vánoc na Kypru? Obtížnost 6a-7b.
Děkuji
  Re: Vánoční lezení na Kypru 02.12.2019 Dhiarizos a Droushia/Ineia – Gerakopetra jsou nejlepší. Pro náš pobyt jsem si z dostupných informací
    Re: Vánoční lezení na Kypru 11.01.2023 Ahoj, měl bych zájem o průvodce na Kypr. Napiš a domluvíme se J.Kocourek
Vánoční lezení na Kypru 01.12.2019 Vážení,
doporučil by prosím někdo nějaký oblasti okolo Vánoc na Kypru? Obtížnost 6a-7b.
Děkuji
Preska s karabinama se zámkem 29.11.2019 Mohl by se někdo prosím rozepsat o použití presky s zamykacíma karabinama? Je jasný použití na blbnutí a nacvičování kolem nejtu atd, to jsem se již dočetla, ale v čem je ta náchylnost nýtu na vycvaknutí presa? Skutečně stačí dát 2 presky proti sobě? Borh
  Re: Preska s karabinama se zámkem 29.11.2019 Jak říká jeden přítel: Chceš odpověď pravdivou nebo politicky korektní? Pokud cvakneš do nýtu (nýtov
    Re: Preska s karabinama se zámkem 30.11.2019 do kruhu jedinou zámkovku - poloviční váha i čas.
do nýtu dvouzámková preska dává sm
      Preska s karabinama se zámkem 30.11.2019 ešte pridávam, že keď treba nejaké ďalšie karabiny s poistkou ( štand, zlaňovanie), tak také dve
  Re: Preska s karabinama se zámkem 29.11.2019 V nýtu je větší pravděpodobnost než v kruhu, skobě, borháku, že se otevře zámek karabiny při nějakém
  Re: Preska s karabinama se zámkem 30.11.2019 Najmä pri drátenkách je riziko, že sa zobák zachytí za planžetku a je zle. Nosnosť cca 3 kN.
    Preska s karabinama s pojiskou 30.11.2019 (každá karabína má zámek, inak je invalid)
    Preska s karabinama s pojiskou 30.11.2019 (každá karabína má zámek, inak je invalid)
  Re: Preska s karabinama se zámkem 30.11.2019 Se zámkovou karabinou (pokud ji zašroubuješ) samozřejmě minimalizuješ riziko.
Na druhou str
    Re: Preska s karabinama se zámkem 30.11.2019 Představa, že do dlouhých cest v Labáku si beru 30 expresek, mě dost svírá kolem pasu. Jednu až 3 pr
      Re: Preska s karabinama se zámkem 30.11.2019 Máš na mysli (gumičkou) fixovanú hornú karabínu ?
  Re: Preska s karabinama se zámkem 30.11.2019 Riziko vycvaknutí je bude podle mě minimální a hustota jištění na sportovkách je velká. tudíž na sp
    Re: Preska s karabinama se zámkem 30.11.2019 Kruhy když je čas zdvojuju protože presa jsou často kolmo ke skale a v připade padu když lano udelá
      Re: Preska s karabinama se zámkem 30.11.2019 Nest s sebou dvojnásobek presek je na dlouhé sportovní cesty na písku hodně váhy navíc. O důvodu pro
        Re: Preska s karabinama se zámkem 01.12.2019 také řeším, že mám v sadě dvě karabiny šroubovací, zatím jen na straně pro lano. U plakety by se měl
          Re: Preska s karabinama se zámkem 01.12.2019 Čau. Používal jsem twin gate od grivelu v preskách na písek. Nevyhovovalo mi to- cvakalo se mi blbě
            Re: Preska s karabinama se zámkem 02.12.2019 OK rád bych zámek vyskoušel, odkud jseš? já Liberec, tel 602102103
            Re: Preska s karabinama se zámkem 02.12.2019 Casto zdvojuju expresky v mistech, kde bych fakt nerad aby se to samo nejak vycvaklo. Obvykle 1. neb
        Re: Preska s karabinama se zámkem 01.12.2019 také řeším, že mám v sadě dvě karabiny šroubovací, zatím jen na straně pro lano. U plakety by se měl
  Re: lezec.cz nespi! 29.11.2019 No jo. Už na to jdu. Díky za zájem!
    Re: lezec.cz nespi! 29.11.2019 Za málo, rád pošťouchnu ;-)
    Re: lezec.cz nespi! 30.11.2019 ale zase furt to dělat nebudu. O finále tu neni ani prd ani ex post, natož v předstihu. Jste fakt ma
      Re: lezec.cz nespi! 30.11.2019 To jsi nějak přehlédl.
        sorry :-) 01.12.2019 nevim, na úvodní stránce jsem viděl furt totéž co včera, ale chybka byla nejspíš u mě...
        Re: lezec.cz nespi! 01.12.2019 nicméně teď vrcholí finále žen a že by tu na úvodní stránce něco přitahovalo pozornost, to se říct n
1
...
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
...
2263
Finale Ligure čau, nemáte někdo tipy na spaní ve Finále? Něco levnýho, klidně venku za křákem zadarmo, jestli se dá? Nebo jsou taliáni na to háklivý? Může být i kemp občas, ale punk is not dead! Díky (termín přes svátky) honza 08:28:58 06.12.2019odpovědět
  Re: Finale Ligure Zkousel jsi airbnb? Nevim jak ve Finale, ale kdyz jsme byli predloni v okoli Valencie, tak par fakt hezkych airbnb ve vnitrozemi bylo fakt za babku, dokonce to snad vyslo levneji nez kemp. Rezervovali jsme to fakt klidne ze dne na den treba na 3 noci a pak zase nekam jinam... Ale pres svatky to muze byt kritictejsi. Ale pokud chces punk, tak tohle tomu docela i odpovida. :D Radek 10:18:34 06.12.2019odpovědět
    Re: Finale Ligure máš recht hza 18:01:00 06.12.2019odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: