LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
Bouldry:
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
19.Nespoutaný 10006
Hory:
31.Čermák 2232
32.Kupec 2216
33. 2172

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230734 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5
Klub Dubina - Litoměřice

Prodejny
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Singing rock quickspin19.01.2020
Ahojte, aké mate plsm skúsenosto s týmito skrutkami???https://www.singingrock.cz/quickspin
 Re: Singing rock quickspin19.01.2020
Mám zkušenost s raveltik Shark. Todle vypadá velice podobně. I když Petzl laser nebo BD express ices
  Re: Singing rock quickspin20.01.2020
Singing Rock šrouby jsou evolucí Raveltik šroubů. Respektive Singing Rock Raveltik koupil a na jejic
   Re: Singing rock quickspin20.01.2020
Vím ;-)

 Noc tuleních pásů - nález19.01.2020
Dnes jsem našel v Peci pod Sněžkou v potoce lyže. Za popis vrátím
Peky
 Re: Noc tuleních pásů - nález20.01.2020
Trochu je popiš, nepamatuji si na kterých jsem odjel... :-)
  Re: Noc tuleních pásů - nález21.01.2020
Tak to je smůla, nemáš tolik kalit :-)
   Re: Noc tuleních pásů - nález26.01.2020
Byly to lyže a nechal jsem je v Peci pod Sněžkou. Toť vyčerpávající popis. Můžeš mi je poslat?

 Grivel wings18.01.2020
Chápete někdo na co je todle? Na hrabání v kolmým sněhu?
https:// grivel.com/ collections/ ice-axes/ products/wings
 Re: Grivel wings18.01.2020
Sněhová kotva
 Re: Grivel wings18.01.2020
To není špatnej nápad, ale tipoval bych, že to má moc malou plochu. To hrabání ve sněhu ne napadlo,
 Re: Grivel wings19.01.2020
rogallo na cepin, pro pripad padu cepinu zajisti ze cepin nebude padat spicatym dolu a dirky v nem d
  Re: Grivel wings19.01.2020
Dopplerův efekt bohužel tento výborný nápad odsuzuje k zapomnění.
 Re: Grivel wings19.01.2020
Podľa mňa je to na patagónske kolmé snehy
 Re: Grivel wings19.01.2020
Podľa mňa je to na patagónske kolmé snehy
 Re: Grivel wings20.01.2020
To je něco jako wingsuit! Akorát musíš mávat.
 Mato ma recht23.01.2020
Dear Tomas, the Grivel wings are a niche product useful for a very particular type of climbing carri
 Mato ma recht23.01.2020
Dear Tomas, the Grivel wings are a niche product useful for a very particular type of climbing carri

 Prosba14.01.2020
Věděl byste někdo jestli je na chatě Rieserferner Hütte winterraum s kamnama? Nějak to nemůžu najít. Je to nad Antholz Obertal.
Díky moc Honza
 Re: Prosba14.01.2020
Winterraum tam mají, je pro 20 lidí a nezamyká se, viz první odkaz (který na mě vyběhl)

 vařiče na cestách13.01.2020
Zdar, rád bych rozpoutal nějakou podrobnější diskusi o tom, kam se lze vydat s jakým plynovým vařičem.

Chápu argumenty pro benziňák, ale má nepříjemné riziko, že je vždycky cítit, i kdyby byl vyplachovaný stokrát horem dolem. Když bude celn
 Re: vařiče na cestách13.01.2020
že benzíňák je i do letadla ok.
 Re: vařiče na cestách13.01.2020
doporučuje se jakýkoli (i plynový) vařič dopravovat rozebraný na co nejmenší součástky rozmístěné ro
  Re: vařiče na cestách13.01.2020
Zdar, dík, tak to taky beru. Já vím, že všechno někdy projde, někdy taky ne. Teď mi v Jordánsku sebr
  Re: vařiče na cestách16.01.2020
Pravdu díš, Decathlon už je i v Novosibirsku. Takže i na Altaji má člověk na čem vařit. Pryč je ta d
   Re: vařiče na cestách16.01.2020
Decathlon dobrý tip - díky.
  Re: vařiče na cestách17.01.2020
Do benzíňáku kupuju čistej benzín v laboratorních potřebách nebo lékárně a nikdy nezačal smrdět a ni
 Re: vařiče na cestách13.01.2020
Benzíňák do letadla vždycky OK... Zbylý benzín buď vyvařit, nebo nalít do ohniště a opatrně zapálit.
 Re: vařiče na cestách13.01.2020
bod 4. myslíš toto ?
  Re: vařiče na cestách13.01.2020
Jo, ten systém je stejny. Jen bacha na délku jehly, ten Marocky ji má o milimetr delší, takže českou
 Re: vařiče na cestách13.01.2020
3. malý závit má viac možností, čo sa týka zmesi plynu do chladu. Chodím iba do Álp, takže tam je
  Re: vařiče na cestách13.01.2020
No já zase spíš courám po těch teplých destinacích. Je fakt, že ten click je dost unikátní, VAR a Co
 Re: vařiče na cestách13.01.2020
Můžeš to vyřešit redukcí. Existuje redukce z typ 2 (Campingaz) na malej závit (dělá to Markill alias
  Re: vařiče na cestách13.01.2020
Dík, to se mi líbí daleko nejvíc! Zjistím, poreferuju.
   Re: vařiče na cestách14.01.2020
tohle: "[benzinak]Když bude celník (a jeho pes) idiot, zabaví ho. Jaké s tím máte zkušenosti (j
    Re: vařiče na cestách14.01.2020
Variť v stane sa nemá.
Varíš v stane na benzíne?
     Re: vařiče na cestách14.01.2020
Taky to jde - ale chce to používat mozek...
      Re: vařiče na cestách14.01.2020
jde to, ale je to nouzovka. chce to pořádnou nehořlavou podložku (třeba tradičně staniol nalepenej n
       Re: vařiče na cestách14.01.2020
ostatně skautské (tomácké, pionýrské, indiánské) oddíly mají z požáru ve stanu oprávněně strach a po
       Re: vařiče na cestách14.01.2020
"áno, ale " = NIE
     Re: vařiče na cestách15.01.2020
varim v predsince. prakticky 100%. Ve stanu jsem varil napsledy snad jeste s lihem tuhym, a neudela
      Re: vařiče na cestách15.01.2020
nahrievanie klasického benziňáku v stane je masaker ohubu.
Netuším, ako to robia na Denali,
       Re: vařiče na cestách15.01.2020
ve stanu jsem nahřál a vařil benzíňákem jen jednou v životě, a bude tomu za dva měsíce dvacet let, a
        Juwelový fotbal15.01.2020
Píšem ti 10 bodov zo 6 možných !
Niečo podobné som zažil pred 2* rokmi v sovietskej verzii.
         Re: Juwelový fotbal15.01.2020
No, vidíš, já jsem jezdil s prastarým Juwelem léta (rok výroby 1942, tedy z Třetí říše - Juwel, ne j
          Re: Juwelový fotbal15.01.2020
ještě mi napadá (a třeba mi někdo opravte, nejsem úplně přes cizokrajné éšopy honěnej), nedá se to p
           Re: Juwelový fotbal16.01.2020
Systém nákup a obdarování určitě funguje, minimálně tak, že v místním železářství koupíš a pak obdob
          Re: Juwelový fotbal15.01.2020
V Karakolu přepouštěný závitovky (VAR) používaj místní. Pak taky letlampu (benzínovou) s vodovodním
           Re: Juwelový fotbal16.01.2020
K použití letlampy pouze tolik:

          Re: Juwelový fotbal26.01.2020
Kupodivu uz i na Balkane a jinde maji drahne let hobbymarkety a lovecke obchody, kde semtam prodavaj
   Re: vařiče na cestách14.01.2020
Jestli potřebuje marocká 2Kg bomba delší jehlu na redukci tak neni problém ji trošku vysunout (vyraz
    Re: vařiče na cestách16.01.2020
v nouzi maličký kamínek, okolo kterého to v pohodě proteče
 Re: vařiče na cestách14.01.2020
Ahoj, do dneška si pamatuji, jak Joska Rybička povídal o nějakých Slovácích, co si zapálili benziňák
 Re: vařiče na cestách27.01.2020
Z mych omezenych zkušenosti (Norsko, Peru, Chile, Gruzie, Korzika) byl před 5-10 lety rozšířenější

 Panský les - Pod hradem13.01.2020
Ahoj. Nenašel by se někdo, kdo by mi poradil kde najít kameny u Humpolce, sektor Pod hradem? Panský les znám, ale tohle jsem nenašel. Díky Petr

 us army jde, ostatní uhněte...13.01.2020
https://www.televizes eznam.cz/video/milit ary/se-svym-ty mem-zdolal-mount-ev erest-a-jeste-cvicil-kliky-64013531?dop_ab=100&dop_sou rce_zone_id=
 Re: us army jde, ostatní uhněte...13.01.2020
...kokotí promo nic víc

 Maltatal13.01.2020
ahoj, netušíte někdo jaké jsou aktuální podmínky v Matatalu?
 Re: Maltatal14.01.2020
Téměř žádný led a když tak jen tenká glazura. Zhruba do výšky 1500m je to všude jinde v Rakousku ste
 Re: Maltatal20.01.2020

 Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?10.01.2020
Chybí mi tam spolulezec... to je taky dobré zvíře!
 Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?10.01.2020
Spíš spolulezkyně :-D
 Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?10.01.2020
Spis pes mi tam chybi...tech je u skal casto dost a ne vzdy jde jen o svacinu.
 Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?11.01.2020
Mě jednou dost krutě hryznul při lezení šnek. Asi si mě spletl se salátem.
  Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?11.01.2020
Jo a jindy zase hovnivál. S kým si mě spletl teda nevím. Asi měl v hlavě samý sračky, že ho to vůbec
 Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?11.01.2020
Me pravidelne v jedne oblasti na podzim kousou berusky!!!
  Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?11.01.2020
Me spis sere, jak litaji ty berusky do pusy :D
   Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?12.01.2020
Škoda,že v anketě nejsou sršně nebo vosy, protože to je při lezení asi nejčastější nepřítel, tedy al
    Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?12.01.2020
Jeste takovy smradlavy plostice nebo co to je. To je teprv humac, kdyz to treba clovku vleti do huby
  Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?12.01.2020
boli to domáce = sedembodkové, alebo tie ázijské beštie ?
   Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?12.01.2020
slovenski bestje
    Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?13.01.2020
ty sou ze vsech nejhorsi, ty vam vlezou vsude
   Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?12.01.2020
je to v krasu kousek od Brna, tak asi spis ty asijske svine
    Re: Anketa - Anketa: Pokousalo vás při lezení nějaké zvíře?13.01.2020
ROFL

 Parkoviště08.01.2020
Ahoj, rád bych zeptal, jestli někdo nevíte kde zaparkovat v blízkosti Dubských skal - Roklice?
(co nejblíže např. Zlému bratrovi )
Díky
 Re: Parkoviště09.01.2020
Nejlíp zajet až do lesa pod skálu. Je tam i potok, taj můžeš umejt káru.
Strážců se neboj, si
  Re: Parkoviště09.01.2020
Cca kilometr za Holanama je křižovatka na Pavlovice.
Pár desítek metrů za ní je sjezd doleva
   Re: Parkoviště09.01.2020
Zaparkovat chytré u zastávky a pak přes kopec
 Re: Parkoviště09.01.2020
To "nejblíže" myšleno cca tak do 3 km
  Re: Parkoviště09.01.2020
Tak zkus použít mapy nb navigaci. 3 km to je i z Holan.
Minuta hledání...
   Re: Parkoviště 20 minut procházka je moc!10.01.2020
:-D to jako fakt někdo řeší 20 minut přístup ke skalam? ... svět se fakt zbláznil
    Re: Parkoviště 20 minut procházka je moc!10.01.2020
Znáš to tam? Pokud ne, tak asi zbytečný koment
     Re: Parkoviště 20 minut procházka je moc!10.01.2020
... ano znám, takže asi zbytečný koment... :-D
      Re: Parkoviště 20 minut procházka je moc!10.01.2020
Takže v H. by jsi neparkoval. :)

1   ...   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 vařiče na cestách
Zdar, rád bych rozpoutal nějakou podrobnější diskusi o tom, kam se lze vydat s jakým plynovým vařičem.

Chápu argumenty pro benziňák, ale má nepříjemné riziko, že je vždycky cítit, i kdyby byl vyplachovaný stokrát horem dolem. Když bude celník (a jeho pes) idiot, zabaví ho. Jaké s tím máte zkušenosti (já právě tyhle)?

Plynový má zase ten problém, že je několik systémů a sehnat tu kterou bombu není vždy lehké. Osobně rozeznávám čtyři typy:
- 1: propichovací, jako mají např. jednoduché Campingazy, ale i spousta neznačkových. Vařič se jednou našroubuje a musí tak zůstat, dokud se nespotřebuje celá bomba.
- 2: click, což je speciálka jednoho typu Campingazu. Vařič je sundavací a zastamdací.
- 3: malý závit, což je např. VAR. Taky je sundavací a zastamdací
- 4: velký závit, uvádím jen pro úplnost, se kterým jsem se potkal vynuceně v Maroku, ale později se ukázalo, že odpovídá skoro přesně naší domácí starodávné značce MEVA. Princip je, že jehla odtlačí kuličku v hrdle bomby a když se vařič sundá, tlak kuličku zase nacpe do hrdla a zavře.

Začnu zkušenostmi ze dvou zemí:

Maroko - nebyl velký problém i ve vesnických železářstvích sehnat propichovací bombu na typ 1 (ne hned v prvním, ale po třech pokusech to vyšlo a viděli jsme je i potom), nikde nebyl typ 2 ani 3. Vynuceně jsme tedy koupili vařič typu 4, ke kterému se hodí velká bomba. Do hor k ničemu, pro ježdění autem to ale jde.

Jordánsko - nebyl problém sehnat i ve vesnických železářstvích propichovací typ 1 (i vařiče k němu) a malý závit typ 3. Nikde typ 2. Typ 4 tady vůbec nepěstují, leda tak na veliké domácí bomby. Zato lze všude dostat místní vařiče na benzín, někdy velké, někdy malé, někdy starožitné :-). Nejspíš je to ale koupit a na letišti předat někomu, kdo právě přiletěl, nebo odprodat zpátky.

Jak vy?

Díky, M.
MartinS15:11:37 13.01.2020
odpovědět 
 Re: vařiče na cestách
že benzíňák je i do letadla ok.
15:35:24 13.01.2020
odpovědět 
 Re: vařiče na cestách
doporučuje se jakýkoli (i plynový) vařič dopravovat rozebraný na co nejmenší součástky rozmístěné rovnoměrně po zavazadle. plynovou bombu zásadně nebrat. benzínový vařič se sice dá odsmradit, ale není to jednoduché, a nedá se na to spolehnout.
kde je decathlon (evropské a okolní destinace), tam jsou vařiče a bomby. skoro se vyplatí přemýšlet tak, že koupím a pak někomu dám/zahodím (kolik procent ceny letenky to je, žánop).
Lukas B.15:39:43 13.01.2020
odpovědět 
  Re: vařiče na cestách
Zdar, dík, tak to taky beru. Já vím, že všechno někdy projde, někdy taky ne. Teď mi v Jordánsku sebrali nůž, ostatním pěti ne. Jen tak. Co vím, je pravděpodobnost, že projde plynový vařič, výrazně vyšší, než že projde benzín.
MartinS22:41:58 13.01.2020
odpovědět 
  Re: vařiče na cestách
Pravdu díš, Decathlon už je i v Novosibirsku. Takže i na Altaji má člověk na čem vařit. Pryč je ta doba, kdy jsme pašovali na letišti v Šeremetěvu plynové bomby do letadla (úspěšně).
Dušan K.13:00:59 16.01.2020
odpovědět 
   Re: vařiče na cestách
Decathlon dobrý tip - díky.
MartinS13:26:27 16.01.2020
odpovědět 
  Re: vařiče na cestách
Do benzíňáku kupuju čistej benzín v laboratorních potřebách nebo lékárně a nikdy nezačal smrdět a nikdy neby špinavej od sazí.
pavelk18:55:01 17.01.2020
odpovědět 
 Re: vařiče na cestách
Benzíňák do letadla vždycky OK... Zbylý benzín buď vyvařit, nebo nalít do ohniště a opatrně zapálit. Joa před pár lety si někdo přivez z Kyrgoše omylem plnou lahev 78okt. benzínu. Letadlem.
uplne jinej martin15:42:45 13.01.2020
odpovědět 
 Re: vařiče na cestách
bod 4. myslíš toto ?
https://tinyurl.com/wrnsu4u
PK16:32:46 13.01.2020
odpovědět 
  Re: vařiče na cestách
Jo, ten systém je stejny. Jen bacha na délku jehly, ten Marocky ji má o milimetr delší, takže českou bombu umí, zatímco MEVA marockou moc ne.
Martins22:43:55 13.01.2020
odpovědět 
 Re: vařiče na cestách
3. malý závit má viac možností, čo sa týka zmesi plynu do chladu. Chodím iba do Álp, takže tam je všetkého dosť.
Do teplých krajín imho stačí aj bután. Začiatkom ´90 sme hovorievali " Camping Gas je do kempingu, na hory sú Var a Coleman ". Odvíjalo sa to práve od toho, že Camping Gas mal vtedy iba bután.
16:39:01 13.01.2020
odpovědět 
  Re: vařiče na cestách
No já zase spíš courám po těch teplých destinacích. Je fakt, že ten click je dost unikátní, VAR a Colemany se prosazují - co vím - daleko spíš.
MartinS22:46:12 13.01.2020
odpovědět 
 Re: vařiče na cestách
Můžeš to vyřešit redukcí. Existuje redukce z typ 2 (Campingaz) na malej závit (dělá to Markill alias Edelrid, našel jsem za 12Euro)a také z velkého závitu na malej závit (redukce VAR 105Kč).
Ferda17:33:33 13.01.2020
odpovědět 
  Re: vařiče na cestách
Dík, to se mi líbí daleko nejvíc! Zjistím, poreferuju.
MartinS22:47:04 13.01.2020
odpovědět 
   Re: vařiče na cestách
tohle: "[benzinak]Když bude celník (a jeho pes) idiot, zabaví ho. Jaké s tím máte zkušenosti (já právě tyhle)?"
By me hodne zajimalo.

Po par patalijich s zcela nevhod doslou/zabavenou bombou k plynaku pred nejakymi 15 lety jsem presel definitivne na benal.

+ cena vareni je prakticky zadarmo
+ da se dolivat dle potreby,
+ da se vezt prakticky neomezne mnozstvi nahradniho paliva
+ neni to pod tlakem
+a... nikomu to nevadi na zadnym zpusobem prekrocenych zadnnych hranicich:
- to zkurveny nahrivani
- no kdyz ten benal nekde ukapne a je to sptne zabaleny, smrdi celej batoh a pecivo muzes vyhodit

Nikdy jsem nezazil potize na hranici s nim. Alpy nescetnekrat, sever evropy nescetnekrat, prechody kavkazu, altaje, himalaji, gobi, blizkej vychod mnohokrat, cinskych hor, jizni amerika krizem krazem, parkrat severni amerika....

Dycky bez potiz. Pred nastupem do letadla samozrejem dycky vylejes (ale uz jsem parkrat omylem provezl), prece jen to vypada jak obycejna termoska a skrze tu flasu obsah fakt nenajdes.

Pesi hranice vzdy prosli v cajku - parkrat to nasli a zkoumali, ale prste uplne obycejnej benal, pohoda.


takze sakres - kdy tu kdo komu zabavil benzinovej varic?
judovana08:22:27 14.01.2020
odpovědět 
    Re: vařiče na cestách
Variť v stane sa nemá.
Varíš v stane na benzíne?
PK10:32:57 14.01.2020
odpovědět 
     Re: vařiče na cestách
Taky to jde - ale chce to používat mozek...
12:05:42 14.01.2020
odpovědět 
      Re: vařiče na cestách
jde to, ale je to nouzovka. chce to pořádnou nehořlavou podložku (třeba tradičně staniol nalepenej na korku, nebo něco současného kosmického z obchodu) a hlavně pořádně větrat. jo a nezapálit stan, požár ve stanu plném umělých tkanin je dle vyprávění záchranářů docela masakr. a když náhodou neuhoříš a ani nemáš popáleniny třetího stupně na většině těla, tak pak bez stanu a spacáku zmrzneš. i vaření v předsíňce je vodvaz.

mimochodem, vařiče na denaturák jsou poměrně bezpečné, ale do zimních hor nic moc.
Lukas B.14:27:03 14.01.2020
odpovědět 
       Re: vařiče na cestách
ostatně skautské (tomácké, pionýrské, indiánské) oddíly mají z požáru ve stanu oprávněně strach a poměrně úzkostlivě a zásadně používají stany bavlněné, které jsou těžké jak kráva, plesnivěj, hnijou, nacucávaj se vodou, dosušujou se ještě tejden po táboře - ale hoří méně dramaticky.
Lukas B.14:34:50 14.01.2020
odpovědět 
       Re: vařiče na cestách
"áno, ale " = NIE
PK15:41:21 14.01.2020
odpovědět 
     Re: vařiče na cestách
varim v predsince. prakticky 100%. Ve stanu jsem varil napsledy snad jeste s lihem tuhym, a neudelal bych to ani s plynovou bombou.

Al inac mas pravdu, toje zapornej bod. Ale neni tak hroznej ja zda. Asi bych to postavil na krosnu na viko od esusu a smradu bych se nebal. Pozaru samzorejme jo, ale hold kdyz uz musis varit ve stanu jsi ve srackach.

Jednou jsem varil v zahrabu na tuhym lihu (s tuhym lihem jsem uvnitr startyho stanu varil bezne) a malem jsem se udusili. Pri takve blbosti asi vyhrtaje plynak al enemam zkusenost ani s jednim.
judovana08:20:31 15.01.2020
odpovědět 
      Re: vařiče na cestách
nahrievanie klasického benziňáku v stane je masaker ohubu.
Netuším, ako to robia na Denali, imho tam sa na arotaxi plyňáky nevozia.
PK09:39:53 15.01.2020
odpovědět 
       Re: vařiče na cestách
ve stanu jsem nahřál a vařil benzíňákem jen jednou v životě, a bude tomu za dva měsíce dvacet let, a měl jsem silně nahnáno a opakovat to nebudu (-20°, slušně silný vítr, spolutáborník dost vodvařenej).

ve stanu se totiž dost blbě provádí tradiční "juwelový fotbal", to jest vykopnutí ohnivé fagule někam do bezpečného prostoru nohou v pohorce a s řádným rozběhem. svého času se běžně odehrávalo na terasách tatranských chat (a legendární miro jílek toto s oblibou prováděl sám preventivně i u vařičů spolehlivě fungujících)
Lukas B.10:07:21 15.01.2020
odpovědět 
        Juwelový fotbal
Píšem ti 10 bodov zo 6 možných !
Niečo podobné som zažil pred 2* rokmi v sovietskej verzii.
PK10:14:37 15.01.2020
odpovědět 
         Re: Juwelový fotbal
No, vidíš, já jsem jezdil s prastarým Juwelem léta (rok výroby 1942, tedy z Třetí říše - Juwel, ne já) a nikdy problém. Což nevylučuje, že leckomu vzplál, když neměl. Ve stanu jednou a my jsme měli hnědé trenky. To mi ale bylo o třicet let míň.

Nicméně - já jsem se tady dověděl spoustu skvělých věcí a děkuju za ně, ale to, proč jsem to tady celé spouštěl, se nějak vytratilo. Tedy opakuju - kdo máte jaké zkušenosti, KTERÉ PLYNOVÉ BOMBY LZE KDE SEHNAT? Eminentní zájem o Balkán, celé Středomoří včetně Afriky, Kavkaz, Střední Asii. Díky.
MartinS12:01:42 15.01.2020
odpovědět 
          Re: Juwelový fotbal
ještě mi napadá (a třeba mi někdo opravte, nejsem úplně přes cizokrajné éšopy honěnej), nedá se to prostě koupit u nějakého amazonu a nechat poste restante někde na cílovém letišti, a při odjezdu tím podarovat nějakého sympatického místního potřebného?
Lukas B.12:18:30 15.01.2020
odpovědět 
           Re: Juwelový fotbal
Systém nákup a obdarování určitě funguje, minimálně tak, že v místním železářství koupíš a pak obdobně odprodáš zpět (nebo spíš necháš zadara). Blbé je, že si nemůžeš být jist funkčností, a někdy seženeš jen věci velké a těžké. Peníze většinou problém nejsou, stojí to relativně pár korun. To s tím nákupem a přichystáním je hezký nápad, pokud najde člověk nějaký záchytný bod, ideálně hned za letištěm. Budu směřovat další výzkum i tímto směrem, díky.
MartinS13:23:18 16.01.2020
odpovědět 
          Re: Juwelový fotbal
V Karakolu přepouštěný závitovky (VAR) používaj místní. Pak taky letlampu (benzínovou) s vodovodním kolenem pro směrování plamene nahoru na dno hrnce.
uplne jinej martin12:35:15 15.01.2020
odpovědět 
           Re: Juwelový fotbal
K použití letlampy pouze tolik:

https://tinyurl.com/wo84z7h
honza09:44:11 16.01.2020
odpovědět 
          Re: Juwelový fotbal
Kupodivu uz i na Balkane a jinde maji drahne let hobbymarkety a lovecke obchody, kde semtam prodavaji i klasicke zavitove kartuse (tvuj #3). Treba Sarajevo, Podgorica (Okov). Dokonce i v Iranu :) Teda krome Albanie, tam maji asi jen ty napichovaci (ale i s varicem za par susni).
20:00:19 26.01.2020
odpovědět 
   Re: vařiče na cestách
Jestli potřebuje marocká 2Kg bomba delší jehlu na redukci tak neni problém ji trošku vysunout (vyrazit). Je to jen mosazná tyčka naražená do hliníkovího těla. V maroku to zvládně každej zámečník.
Ferda18:43:41 14.01.2020
odpovědět 
    Re: vařiče na cestách
v nouzi maličký kamínek, okolo kterého to v pohodě proteče
MartinS13:25:03 16.01.2020
odpovědět 
 Re: vařiče na cestách
Ahoj, do dneška si pamatuji, jak Joska Rybička povídal o nějakých Slovácích, co si zapálili benziňák ve stanu a ten následně shořel."Stan něhorí, stan zmlkně" Lepší ho zapálit venku, pak ho popřípadě dát dovnitř
Petr Bahno21:35:00 14.01.2020
odpovědět 
 Re: vařiče na cestách
Z mych omezenych zkušenosti (Norsko, Peru, Chile, Gruzie, Korzika) byl před 5-10 lety rozšířenější typ 3 spise než typ 2. Na severu Albánie jsme před 10 lety neuspěli vůbec a vařili jsme nakonec na ohynku a šlo to tak dobre, ze jsem dokonce trochu zvažovala pořízení klacíkového varice. :-)
Bee22:28:00 27.01.2020
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi