Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 Bouldry: 30.Oliva 9609 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 Hory: 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142 20.Nešvera 3129
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Výsledky ČP Hangár 24.02.2020 Proč nejsou po dvou dnech nikde výsledky z ČP v boulderu? Kde hledat? České lezení? ČHS? Lezec? Nikde nic ...
  Re: Výsledky ČP Hangár 24.02.2020 Kup si brýle abys lepe viděl.
    Re: Výsledky ČP Hangár 24.02.2020 Pod uvedenym odkazem je toto:
CHYBA 404 - STRÁNKA NENALEZENA
STRÁNKA NENALEZENA
      Re: Výsledky ČP Hangár 25.02.2020 Tento sajt nedovolí přidat dlouhý odkaz ( nevím proč). Takže jako vždy je třeba odstranit mezery.
        Re: Výsledky ČP Hangár 26.02.2020 tinyurl.com
--zda se ti to dost kratky?
    Re: Výsledky ČP Hangár 24.02.2020 Někdo by to možná čekal v článku Zajímavosoti/1. KOLO ČP V BOULDERINGU V HANGARU V BRNĚ ZNÁ SVÉ VÍTĚ
      Re: Výsledky ČP Hangár 24.02.2020 Mohl bych Ti něco s dovolením doporučit?
Foto dne - Policejní čórka 6+ 23.02.2020 Ti nejlepší lezou přes tento balkonový schod stoupnutím přes chodidlo, další využijí koleno a nedostižní, jako já, lezou tento schod nasednutím bokem levou hýždí, pozvednutím obou chodidel na schod a prostým pozor!vztyk! s přidržením se dosáhnou na další
  Re: Foto dne - Policejní čórka 6+ 24.02.2020 Ano, vyuziti hyzdi pri stenovem lezeni je znakem opravdoveho mistra. V komine to umi kazdej vul ale
    Re: Foto dne - Policejní čórka 6+ 24.02.2020 případně jistí členové klajmbing teamu to ushybují
gruzie 23.02.2020 Ahoj shanim info ohledne moznosti skialpu v okoli mestie. Fotek na netu je hromada, ale konkretnich informaci delikatne malo. Nasel jsem pruvodce pokoli Gudauri, ale o Mestii zatim nic. Diky
  Re: gruzie 24.02.2020 Doporučuju valit až nahoru na Ušguli. Bývá to sjízdný autem 4x4.
Trénink Po nemoci 20.02.2020 Ahoj lezci jak intenzivne a kdy začínáte trénovat po nemoci například po 14 denní chřipce? Co se vám osvědčilo? bouldruju cca 3 až 4x týdně a mám zkušenost že jsem to ze začátku přepálil a viroza se vracela a do toho velká únava Díky za názory a postrehy.
  Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 Je to jedno, trénuj, jak chceš, pokud na to nebude tělo připraveno, tak tě stejně nikam nepustí. Bud
    Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 tréning sportovního lezce se z hlediska lékařského (z hlediska vhodnosti tréningu po nemoci) příliš
    Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 diky za nazor.
  Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 tak nevím, chřipka bývá na týden.
podle toho, co popisuješ mi to připomíná dva kámoše
    Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 zrovna lezim s horečkama. predpokladam tyden nemoc dalsi tyden zotavení a 3 tyden uz začnu lehčeji t
      Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 opakuju - vyšetřili tě na boreliozu? nebo jinou sračku od klíšťat
    Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 to virózička je na týden i s rekonvalescencí. skutečná chřipka nebo férová flu-like viróza může být
      Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 presne tak
      Re: Trénink Po nemoci 21.02.2020 mám to jinak: první den cítím, že něco není v pořádku, druhý den je mi blbě, večer umírám se čtyřicí
        Re: Trénink Po nemoci 21.02.2020 ano, lidově se tomu chřipka skutečně říká, a ten dochtor to laikovi řekne, aby ho nemátl. ale chřipk
  Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 já jakožto starej hypochondr s tím mám zkušenosti. začnu trénovat jak už se cítím líp a zezačátku je
  Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 je to jinej sport, ale v behani se mi osvedcilo: po uplnem uzdraveni, 1den nemoci = 1 den lehciho tr
    Re: Trénink Po nemoci 22.02.2020 Kolik dní zvýšená teplota, tolik dní odpočinek, pak lehký záběr a uvidíš co Ti tělo řekne
    Re: Trénink Po nemoci 22.02.2020 Kolik dní zvýšená teplota, tolik dní odpočinek, pak lehký záběr a uvidíš co Ti tělo řekne
Bolestivé klouby na chodidle 18.02.2020 Ahoj, mám tendenci k tzv. vbočenému palci, snažím se to řešít barefoot obuví, což pomáhá na klasické chození, ale samozřejmě lezečky na to nejsou zrovna to pravé. Vyzkoušela jsem jich už docela hodně a nemůžu najít tu správnou kombinaci tvaru a tvrdosti.
  Re: Bolestivé klouby na chodidle 19.02.2020 mam to same. na kratke cesty a pisek pouzivam mekke (futua/genius), na delsi trochu tvrdsi ocun ozon
    Re: Bolestivé klouby na chodidle 19.02.2020 jo a kamos co ma extremne vybocene palce pouziva jen a pouze LS mythosy, ze pry sou jedine ktere na
      Re: Bolestivé klouby na chodidle 19.02.2020 Já v mythosech lezla právě docela dlouho, ale pak jsem zjistila, že jak jsou do špičky, tak mi to to
  Re: Bolestivé klouby na chodidle 19.02.2020 kombinování lezaček a barefoot bot je nejlepší cesta jak si úplně rozložit nohu... ale kdo chce kam
    Re: Bolestivé klouby na chodidle 19.02.2020 Souhlas. Malá bota - lezečka chodidlo jistě poškozuje (podívej se na staré lezce). Barefoot bota pro
      Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 jenže oni v těch velkých botách lezou spáry
        Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 Spáry, rajbasy i stěny :)
        Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 a pak prijedou anglicani a ta sparova sedmBecka prezentuji jako 5.12
      Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 Uf, to je zase řeč jak rozprávka. ptám se na lezečky a dozvím se spoustu věcí o barefootech, kvalitě
        Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 zkus i ty ozony
        Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 Posledních x let používám Phat Maky od Triopu a sedí mi bezvadně. Pravdou je, že mým bolavým palcům
          Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 Na ty jsem zrovna teď koukala. A držej tvar i po delší době? Já mám teď Triop Rap, kde mi vyhovuje r
            Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 propocené lezečky se protáčejí, píšu to pořád - fusekle, fusekle, fusekle. je to hnus, ale praktický
            Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 Mám už snad šestý pár a nemám s tím vůbec problém. A nevím o tom, že by si někdo kolem stěžoval. Sam
Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Před 3 měsíci jsem začal chodit na boulder a po chvíli si koupil lezečky Ocún Crest LU. Přestože jsem bral o 1,5 velikosti menší, z hodně těsných bot se teď po čase staly takové, ve kterých mám po zahřátí a zapocení dost volného místa a začínám mít problé
  Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Boty nezmenšíš, jediné co můžeš zkusit třeba tenkou ponožku.
Na bouldrech cca 6A je to v cel
    Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Castecne to resi 2 reminky a suchac vzadu na pate.
    Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Kravina.
      Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Milé P. můžeš mi osvětlit v čem?
1. Lezečku nezmenšíš, to je fakt můžeš zkusit víc st
        Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 K tvým bodům
1. Proč tyhle obezličky tedy dělat? Proč prostě nevyměnit botu, která mu
          Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 ještě hodně vody uplyne a hodně peněz utratí, než zjistí, které jsou ty "nejlepší možný lezečky
            Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Svatá pravda, přesně tak.
          Re: Příliš velké lezečky? 21.02.2020 Komu smrdej haksny musi lezt v ponozkach
  Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Kup si další, ostřejší. Tydle doděláš když tě budou ty ostřejší štvát... Ty ostřejší vybírej s igeli
  Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 v 6a nejsou malé stupy. vezmi si ponožky - vyplní se ti bota a nebudou ti vlhnout potem, tudíž se ne
  Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Schovej je do skrine a kup mensi a kvalitní. Nema smysl kazit si techniku spatnyma botama. Boty Ti m
    Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 nemyslet vážně
      Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Vysvětli mi prosím, proč jsem debil a moje rady nedávají smysl. Špatný boty srazí jakéhokoliv lezce
      Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 6A boulder už je prostě lezení. Tam už může skutečně jít i o stupy. Pokud to neakceptuješ, tak lezeš
        Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 ale vždyť JZed přece píše, že leze na překližce
          Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 V klidu, neni nic špatnýho na tom, že se vyjadřují i lidi, kteří nemají co říct...věřím že JZed si d
  Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Díky, za konstruktivní komentáře. Vyjma pár chudáků, co si tady asi léčí své problémy. Jinak tady ji
    Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 jdi do převisů
    Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Normální to není. Máš správnej pocit. Klidně napiš na mejl, poradím, co budu umět.
    Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Také radím jít do menších. V zásadě si tyhle můžeš nechat třeba někam do vícedélek :-) Nebo snad je
    Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Zajímavá diskuze... S dovolením připojím pár svých poznatků :-) Lezečky Ocún prodávám a nabyl jsem d
      Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Do bigwallu bude mít Mythosy ne kvůli sednutí a jejich "výkonnosti", ale pro pohodlnost. L
      Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Lezečky Ocún nejsou menší než Lasportiva (dokonce to svým tvrzením dokazuješ).
Ocún m
      Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Jestli prodáváš lezačky, tak určitě víš že syntetický lezky (jako třeba spousta bot zrovna od Ocunu)
        Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Vždyť na to také ve svém příspěvku poukazuji, že ty boty ze syntetiky (Ocún) povolí méně, než třeba
          Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Jsem si vědom, že ty Crest neodpovídají přesně mému tvaru, kdy mám palec o trochu delší než další dv
            Re: Příliš velké lezečky? 23.02.2020 U lezeček mnoho lezců zjistí, že má různě velké nohy. Nic zvláštního.
Kup si Ocún Ozo
  Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Díky, za konstruktivní komentáře. Vyjma pár chudáků, co si tady asi léčí své problémy. Jinak tady ji
    Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Strávil jsem na skalách pětatřicet let a celou dobu jsem experimentoval s botama a jejich velikostí.
      Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 leze tři měsíce a jen na umělce. jasně že v budoucnu bude mít víc párů, ale teď jsou prostě nejlevně
        Re: Příliš velké lezečky? 23.02.2020 Určitě záleží na tom co lezeš a jaké máš cíle. Doporučit každému si koupit jedny kotníkové lezečky a
          Re: Příliš velké lezečky? 24.02.2020 nic jsem nedoporučil, jen reagoval na předešlý vzkaz, že nutně potřebuje jedny tvrdé, jedny měkké, j
  evangelium zmenšení lezeček 18.02.2020 třeba to někdo nahoře už zmínil, ale pokud ne, věz, že v restday lezečky zmenšujou na požádání zcela
    zmenšení prostoru v lezečce 18.02.2020 Při lezení frontální částí lezečky si ustřihni kus silnějšího filce a při obouvání ho dej za patu. N
      Re: zmenšení prostoru v lezečce 20.02.2020 Ještě lepší tlustý pružný ponožky a na nich ustřihnout celou špičku. Držej polohu na noze.
        Re: zmenšení prostoru v lezečce 22.02.2020 Ne ne! Lepší je brambora dozadu a svačinovej ubrousek dopředu. Určitě. Mám s tím víc jak 30 leté zku
  Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 jdu jen tak okolo, vůbec tomu nerozumím, těžkou cestu a ni boulfer jsem nikdy nevylezl, ale co máte
  zmenšení lezeček v restday 21.02.2020 nech si lezečky zmenšit, dělají to zadarmo.
    Re: zmenšení lezeček v restday 21.02.2020 Apropo Restday Zlín aktuální dodací lhůta 2 měsíce
  Re: Příliš velké lezečky? 01.10.2020 Ahoj, taky sháním lezečky, nemám sice problém s tím, že bych si koupil moc velké, zatím řeším to, ja
Zápěstí 13.02.2020 Ahoj, asi dva roky zpátky jsem si na skále nějak blbě vytočil ruku v zápěstí, od té doby mám intervaly kdy je zápěstí naprosto v pohodě a intervaly kdy zlobí. Zlobí tak, že při zatížení v ohnutí ať už dopředu/dozadu/na stranu bolí, bolí je zápěstí, nikam
  Re: Zápěstí 13.02.2020 Mám to podobně, v poslední době když něco začne bolet, tak to bolí třeba půl roku. Ještě přednedávne
  Re: Zápěstí 13.02.2020 Klik na pesti te taky boli nebo ten je v pohode?
    Re: Zápěstí 14.02.2020 Na pěstech je to v pohodě
    Re: Zápěstí 14.02.2020 Na pěstech je to v pohodě
      Re: Zápěstí 14.02.2020 Tak to jsem měl taky, alespoň u mě rtg nic neukazalalo, ortoped taky říkal, že se s tím nedá nic moc
        Re: Zápěstí 17.02.2020 ortopedi ktori v takychto pripadoch skoncia pri rtg ktore nic nepreukazalo mi pridu smutni... to uz
          Re: Zápěstí 17.02.2020 este dodam: to nam zdravie pacienta nestoji za to, aby sme sa s tym zaoberali o trochu viac?
          Re: Zápěstí 17.02.2020 No, ale on měl pravdu, cca za další dva týdny po tom to přešlo, předtím jsem to měl něco přes měsíc
  Re: Zápěstí 14.02.2020 V zápěstí je 6 malých kůstek, když se některá trochu pohne, tak to pak může zlobit.
Zkus fyzi
    Re: Zápěstí 16.02.2020 Ony to nemusí být jen kůstky, co může být v nepořádku, v zápěstí je spousta jiných věcí, jak už se p
  Re: Zápěstí 14.02.2020 Nevím, jestli je to konkrétně pro tebe dobré, ale mně jako rehabilitace dává smysle něco na tento zp
  Re: Zápěstí 14.02.2020 Chápu, že se pro sebe snažíš si získat nějakou radu, a třeba i nějakou dobrou dostaneš, nicméně:
    Re: Zápěstí 16.02.2020 ... alebo ruská ruleta.
      Re: Zápěstí 16.02.2020 dramatický doplnění, ale výstižný, dík :-)
Zápěstí 13.02.2020 Ahoj, asi dva roky zpátky jsem si na skále nějak blbě vytočil ruku v zápěstí, od té doby mám intervaly kdy je zápěstí naprosto v pohodě a intervaly kdy zlobí. Zlobí tak, že při zatížení v ohnutí ať už dopředu/dozadu/na stranu bolí, bolí je zápěstí, nikam
  Re: Vyšel nový AO 51/2 a lezec mlčí :-( 13.02.2020 Vždyť to je v druhým sloupečku ...
hledam lyži - Totes Gebirge 11.02.2020 Ahoj, v Toteskách cestou na Toter Mann mně ujela lyže směrem k Dumlerhutte. Prosím o info, kdyby jí někdo našel. Odměna jistá.
Dynastar Cham 97- green/blue + Marker Kingpin + skin G3.
Děkuji, Petr +420 608 216 182
  Re: hledam lyži - Totes Gebirge 11.02.2020 No, spíš bys měl odměnit tu tvoji nečinnou jen a jen přihlížející skupinu 10 skialpinistů a 5 skibor
      Re: hledam lyži - Totes Gebirge 12.02.2020 nekam to nahrej. Min petan2 bude mit hezkou vzpominku.
        Re: hledam lyži - Totes Gebirge 13.02.2020 Petanovi to prece muze poslat. Slintat nad tim nebudes, ty zvedaffko.
  Re: hledam lyži - Totes Gebirge 18.02.2020 Ahoj,ja jsem sledoval tvoji sebevrazdu v primem prenosu z Rotewandu...skvely zazitek a zkusenost vid
    Re: hledam lyži - Totes Gebirge 18.02.2020 Každej se může zabít jak chce, tak mu to přej
1
...
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
...
2263
hledam lyži - Totes Gebirge Ahoj, v Toteskách cestou na Toter Mann mně ujela lyže směrem k Dumlerhutte. Prosím o info, kdyby jí někdo našel. Odměna jistá.
Dynastar Cham 97- green/blue + Marker Kingpin + skin G3.
Děkuji, Petr +420 608 216 182
Petan2 20:50:24 11.02.2020odpovědět
  Re: hledam lyži - Totes Gebirge No, spíš bys měl odměnit tu tvoji nečinnou jen a jen přihlížející skupinu 10 skialpinistů a 5 skibordistů, co vůbec nejednala a zamrzla. Kámoš ,kterej byl na protějším vrcholu to viděl a shodou náhod nafotil ten tvůj pád v místech, kde se už tuplem nasazují mačky. Zachycení téměř tragického konce těsně nad skalami v místech deskové laviny...to si gratuluj. Politováníhodné je to, že se na tebe všichni 15 členná grupa z Již, čech a Stř. č úplně vysrali a rezidnovali na tvoji záchranu, ačkoli se tam dá dostat na mačkách s cepínem. Máš asi dobré parťáky, který stojí za hovno. To jsou ty fasebukové komerční akce. Kousek výš ve Stofenkarrinne na stejnou stranu bys ten pád nezastavil ani náhodou, tak si gratuluj k úspěchu. Kámoš do toho vjel den před Vámi, nahrcchu vše OK firn slunce, a na splitu po hraně bez jediného oblouku skončil až úplně někde dole s velkým štěstím. Škoda ,že se nedají vkládat zde fotky,bylo by to zajímavé,jak tě tam nechali. Thomas 22:24:04 11.02.2020odpovědět
    Re: hledam lyži - Totes Gebirge Asi to bylo někde hřebenovou cestou na Speikwiese u lyž. střediska :severní tato: https://youtu.be/FWuiU6JlUsc
jižní tato: https://youtu.be/S9QkNEEuM9k 22:45:36 11.02.2020odpovědět
    Re: hledam lyži - Totes Gebirge Asi to bylo někde hřebenovou cestou na Speikwiese u lyž. střediska :severní tato: https://youtu.be/FWuiU6JlUsc
jižní tato: https://youtu.be/S9QkNEEuM9k 23:14:19 11.02.2020odpovědět
    Re: hledam lyži - Totes Gebirge Borce jsem videl sjizdet pozdeji na jedne lyzi.
Fotky by byly zajimave, hodne zajimave.
Nechces je, Thomas, hodit na www.leteckaposta.cz
Dostatecne anonymni :) 11:16:32 12.02.2020odpovědět
      Re: hledam lyži - Totes Gebirge nekam to nahrej. Min petan2 bude mit hezkou vzpominku. judovana 15:40:25 12.02.2020odpovědět
        Re: hledam lyži - Totes Gebirge Petanovi to prece muze poslat. Slintat nad tim nebudes, ty zvedaffko. 17:36:36 13.02.2020odpovědět
  Re: hledam lyži - Totes Gebirge Ahoj,ja jsem sledoval tvoji sebevrazdu v primem prenosu z Rotewandu...skvely zazitek a zkusenost videt jak nekdo nedodrzi zadne pravidla rozumn vyhodnoceni...jen na pasech tam kde se chodi v top podminkach na harsajznach vetsina lidi na mackach po hrebenu...vse jsem to nafotil vcetne tveho padu a jizdy na skalu...Bud rad ze zijes....byl jsem od tebe nejdal jako jediny jsem se k tobe vydal volal jsem na tebe zdali nechces pomoc nebo neco cesky blekotal naky kokotiny anglicky....Fakt tohle bylo selhani vsech co tam byli cca 15 cechu mozna vsichni utekli a vysrali se na tebe...a vsichni si zachranovali jen a pouze svuj krk Standa 05:10:10 18.02.2020odpovědět
    Re: hledam lyži - Totes Gebirge Každej se může zabít jak chce, tak mu to přej 07:19:19 18.02.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: