Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 51. 9986 52.Šenkýř 9969 53.S 9953 Bouldry: 51.Šolc 9053 52.Čech 9050 53.Svoboda 9031 Hory: 13.Černý 3878 14.Chomová 3836 15.Dörfl 3442
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Foto dne - Policejní čórka 6+ 23.02.2020 Ti nejlepší lezou přes tento balkonový schod stoupnutím přes chodidlo, další využijí koleno a nedostižní, jako já, lezou tento schod nasednutím bokem levou hýždí, pozvednutím obou chodidel na schod a prostým pozor!vztyk! s přidržením se dosáhnou na další
  Re: Foto dne - Policejní čórka 6+ 24.02.2020 Ano, vyuziti hyzdi pri stenovem lezeni je znakem opravdoveho mistra. V komine to umi kazdej vul ale
    Re: Foto dne - Policejní čórka 6+ 24.02.2020 případně jistí členové klajmbing teamu to ushybují
gruzie 23.02.2020 Ahoj shanim info ohledne moznosti skialpu v okoli mestie. Fotek na netu je hromada, ale konkretnich informaci delikatne malo. Nasel jsem pruvodce pokoli Gudauri, ale o Mestii zatim nic. Diky
  Re: gruzie 24.02.2020 Doporučuju valit až nahoru na Ušguli. Bývá to sjízdný autem 4x4.
Trénink Po nemoci 20.02.2020 Ahoj lezci jak intenzivne a kdy začínáte trénovat po nemoci například po 14 denní chřipce? Co se vám osvědčilo? bouldruju cca 3 až 4x týdně a mám zkušenost že jsem to ze začátku přepálil a viroza se vracela a do toho velká únava Díky za názory a postrehy.
  Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 Je to jedno, trénuj, jak chceš, pokud na to nebude tělo připraveno, tak tě stejně nikam nepustí. Bud
    Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 tréning sportovního lezce se z hlediska lékařského (z hlediska vhodnosti tréningu po nemoci) příliš
    Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 diky za nazor.
  Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 tak nevím, chřipka bývá na týden.
podle toho, co popisuješ mi to připomíná dva kámoše
    Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 zrovna lezim s horečkama. predpokladam tyden nemoc dalsi tyden zotavení a 3 tyden uz začnu lehčeji t
      Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 opakuju - vyšetřili tě na boreliozu? nebo jinou sračku od klíšťat
    Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 to virózička je na týden i s rekonvalescencí. skutečná chřipka nebo férová flu-like viróza může být
      Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 presne tak
      Re: Trénink Po nemoci 21.02.2020 mám to jinak: první den cítím, že něco není v pořádku, druhý den je mi blbě, večer umírám se čtyřicí
        Re: Trénink Po nemoci 21.02.2020 ano, lidově se tomu chřipka skutečně říká, a ten dochtor to laikovi řekne, aby ho nemátl. ale chřipk
  Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 já jakožto starej hypochondr s tím mám zkušenosti. začnu trénovat jak už se cítím líp a zezačátku je
  Re: Trénink Po nemoci 20.02.2020 je to jinej sport, ale v behani se mi osvedcilo: po uplnem uzdraveni, 1den nemoci = 1 den lehciho tr
    Re: Trénink Po nemoci 22.02.2020 Kolik dní zvýšená teplota, tolik dní odpočinek, pak lehký záběr a uvidíš co Ti tělo řekne
    Re: Trénink Po nemoci 22.02.2020 Kolik dní zvýšená teplota, tolik dní odpočinek, pak lehký záběr a uvidíš co Ti tělo řekne
Bolestivé klouby na chodidle 18.02.2020 Ahoj, mám tendenci k tzv. vbočenému palci, snažím se to řešít barefoot obuví, což pomáhá na klasické chození, ale samozřejmě lezečky na to nejsou zrovna to pravé. Vyzkoušela jsem jich už docela hodně a nemůžu najít tu správnou kombinaci tvaru a tvrdosti.
  Re: Bolestivé klouby na chodidle 19.02.2020 mam to same. na kratke cesty a pisek pouzivam mekke (futua/genius), na delsi trochu tvrdsi ocun ozon
    Re: Bolestivé klouby na chodidle 19.02.2020 jo a kamos co ma extremne vybocene palce pouziva jen a pouze LS mythosy, ze pry sou jedine ktere na
      Re: Bolestivé klouby na chodidle 19.02.2020 Já v mythosech lezla právě docela dlouho, ale pak jsem zjistila, že jak jsou do špičky, tak mi to to
  Re: Bolestivé klouby na chodidle 19.02.2020 kombinování lezaček a barefoot bot je nejlepší cesta jak si úplně rozložit nohu... ale kdo chce kam
    Re: Bolestivé klouby na chodidle 19.02.2020 Souhlas. Malá bota - lezečka chodidlo jistě poškozuje (podívej se na staré lezce). Barefoot bota pro
      Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 jenže oni v těch velkých botách lezou spáry
        Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 Spáry, rajbasy i stěny :)
        Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 a pak prijedou anglicani a ta sparova sedmBecka prezentuji jako 5.12
      Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 Uf, to je zase řeč jak rozprávka. ptám se na lezečky a dozvím se spoustu věcí o barefootech, kvalitě
        Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 zkus i ty ozony
        Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 Posledních x let používám Phat Maky od Triopu a sedí mi bezvadně. Pravdou je, že mým bolavým palcům
          Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 Na ty jsem zrovna teď koukala. A držej tvar i po delší době? Já mám teď Triop Rap, kde mi vyhovuje r
            Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 propocené lezečky se protáčejí, píšu to pořád - fusekle, fusekle, fusekle. je to hnus, ale praktický
            Re: Bolestivé klouby na chodidle 20.02.2020 Mám už snad šestý pár a nemám s tím vůbec problém. A nevím o tom, že by si někdo kolem stěžoval. Sam
Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Před 3 měsíci jsem začal chodit na boulder a po chvíli si koupil lezečky Ocún Crest LU. Přestože jsem bral o 1,5 velikosti menší, z hodně těsných bot se teď po čase staly takové, ve kterých mám po zahřátí a zapocení dost volného místa a začínám mít problé
  Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Boty nezmenšíš, jediné co můžeš zkusit třeba tenkou ponožku.
Na bouldrech cca 6A je to v cel
    Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Castecne to resi 2 reminky a suchac vzadu na pate.
    Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Kravina.
      Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Milé P. můžeš mi osvětlit v čem?
1. Lezečku nezmenšíš, to je fakt můžeš zkusit víc st
        Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 K tvým bodům
1. Proč tyhle obezličky tedy dělat? Proč prostě nevyměnit botu, která mu
          Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 ještě hodně vody uplyne a hodně peněz utratí, než zjistí, které jsou ty "nejlepší možný lezečky
            Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Svatá pravda, přesně tak.
          Re: Příliš velké lezečky? 21.02.2020 Komu smrdej haksny musi lezt v ponozkach
  Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Kup si další, ostřejší. Tydle doděláš když tě budou ty ostřejší štvát... Ty ostřejší vybírej s igeli
  Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 v 6a nejsou malé stupy. vezmi si ponožky - vyplní se ti bota a nebudou ti vlhnout potem, tudíž se ne
  Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Schovej je do skrine a kup mensi a kvalitní. Nema smysl kazit si techniku spatnyma botama. Boty Ti m
    Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 nemyslet vážně
      Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Vysvětli mi prosím, proč jsem debil a moje rady nedávají smysl. Špatný boty srazí jakéhokoliv lezce
      Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 6A boulder už je prostě lezení. Tam už může skutečně jít i o stupy. Pokud to neakceptuješ, tak lezeš
        Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 ale vždyť JZed přece píše, že leze na překližce
          Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 V klidu, neni nic špatnýho na tom, že se vyjadřují i lidi, kteří nemají co říct...věřím že JZed si d
  Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Díky, za konstruktivní komentáře. Vyjma pár chudáků, co si tady asi léčí své problémy. Jinak tady ji
    Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 jdi do převisů
    Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Normální to není. Máš správnej pocit. Klidně napiš na mejl, poradím, co budu umět.
    Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Také radím jít do menších. V zásadě si tyhle můžeš nechat třeba někam do vícedélek :-) Nebo snad je
    Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Zajímavá diskuze... S dovolením připojím pár svých poznatků :-) Lezečky Ocún prodávám a nabyl jsem d
      Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Do bigwallu bude mít Mythosy ne kvůli sednutí a jejich "výkonnosti", ale pro pohodlnost. L
      Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Lezečky Ocún nejsou menší než Lasportiva (dokonce to svým tvrzením dokazuješ).
Ocún m
      Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Jestli prodáváš lezačky, tak určitě víš že syntetický lezky (jako třeba spousta bot zrovna od Ocunu)
        Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Vždyť na to také ve svém příspěvku poukazuji, že ty boty ze syntetiky (Ocún) povolí méně, než třeba
          Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Jsem si vědom, že ty Crest neodpovídají přesně mému tvaru, kdy mám palec o trochu delší než další dv
            Re: Příliš velké lezečky? 23.02.2020 U lezeček mnoho lezců zjistí, že má různě velké nohy. Nic zvláštního.
Kup si Ocún Ozo
  Re: Příliš velké lezečky? 17.02.2020 Díky, za konstruktivní komentáře. Vyjma pár chudáků, co si tady asi léčí své problémy. Jinak tady ji
    Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 Strávil jsem na skalách pětatřicet let a celou dobu jsem experimentoval s botama a jejich velikostí.
      Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 leze tři měsíce a jen na umělce. jasně že v budoucnu bude mít víc párů, ale teď jsou prostě nejlevně
        Re: Příliš velké lezečky? 23.02.2020 Určitě záleží na tom co lezeš a jaké máš cíle. Doporučit každému si koupit jedny kotníkové lezečky a
          Re: Příliš velké lezečky? 24.02.2020 nic jsem nedoporučil, jen reagoval na předešlý vzkaz, že nutně potřebuje jedny tvrdé, jedny měkké, j
  evangelium zmenšení lezeček 18.02.2020 třeba to někdo nahoře už zmínil, ale pokud ne, věz, že v restday lezečky zmenšujou na požádání zcela
    zmenšení prostoru v lezečce 18.02.2020 Při lezení frontální částí lezečky si ustřihni kus silnějšího filce a při obouvání ho dej za patu. N
      Re: zmenšení prostoru v lezečce 20.02.2020 Ještě lepší tlustý pružný ponožky a na nich ustřihnout celou špičku. Držej polohu na noze.
        Re: zmenšení prostoru v lezečce 22.02.2020 Ne ne! Lepší je brambora dozadu a svačinovej ubrousek dopředu. Určitě. Mám s tím víc jak 30 leté zku
  Re: Příliš velké lezečky? 18.02.2020 jdu jen tak okolo, vůbec tomu nerozumím, těžkou cestu a ni boulfer jsem nikdy nevylezl, ale co máte
  zmenšení lezeček v restday 21.02.2020 nech si lezečky zmenšit, dělají to zadarmo.
    Re: zmenšení lezeček v restday 21.02.2020 Apropo Restday Zlín aktuální dodací lhůta 2 měsíce
  Re: Příliš velké lezečky? 01.10.2020 Ahoj, taky sháním lezečky, nemám sice problém s tím, že bych si koupil moc velké, zatím řeším to, ja
Zápěstí 13.02.2020 Ahoj, asi dva roky zpátky jsem si na skále nějak blbě vytočil ruku v zápěstí, od té doby mám intervaly kdy je zápěstí naprosto v pohodě a intervaly kdy zlobí. Zlobí tak, že při zatížení v ohnutí ať už dopředu/dozadu/na stranu bolí, bolí je zápěstí, nikam
  Re: Zápěstí 13.02.2020 Mám to podobně, v poslední době když něco začne bolet, tak to bolí třeba půl roku. Ještě přednedávne
  Re: Zápěstí 13.02.2020 Klik na pesti te taky boli nebo ten je v pohode?
    Re: Zápěstí 14.02.2020 Na pěstech je to v pohodě
    Re: Zápěstí 14.02.2020 Na pěstech je to v pohodě
      Re: Zápěstí 14.02.2020 Tak to jsem měl taky, alespoň u mě rtg nic neukazalalo, ortoped taky říkal, že se s tím nedá nic moc
        Re: Zápěstí 17.02.2020 ortopedi ktori v takychto pripadoch skoncia pri rtg ktore nic nepreukazalo mi pridu smutni... to uz
          Re: Zápěstí 17.02.2020 este dodam: to nam zdravie pacienta nestoji za to, aby sme sa s tym zaoberali o trochu viac?
          Re: Zápěstí 17.02.2020 No, ale on měl pravdu, cca za další dva týdny po tom to přešlo, předtím jsem to měl něco přes měsíc
  Re: Zápěstí 14.02.2020 V zápěstí je 6 malých kůstek, když se některá trochu pohne, tak to pak může zlobit.
Zkus fyzi
    Re: Zápěstí 16.02.2020 Ony to nemusí být jen kůstky, co může být v nepořádku, v zápěstí je spousta jiných věcí, jak už se p
  Re: Zápěstí 14.02.2020 Nevím, jestli je to konkrétně pro tebe dobré, ale mně jako rehabilitace dává smysle něco na tento zp
  Re: Zápěstí 14.02.2020 Chápu, že se pro sebe snažíš si získat nějakou radu, a třeba i nějakou dobrou dostaneš, nicméně:
    Re: Zápěstí 16.02.2020 ... alebo ruská ruleta.
      Re: Zápěstí 16.02.2020 dramatický doplnění, ale výstižný, dík :-)
Zápěstí 13.02.2020 Ahoj, asi dva roky zpátky jsem si na skále nějak blbě vytočil ruku v zápěstí, od té doby mám intervaly kdy je zápěstí naprosto v pohodě a intervaly kdy zlobí. Zlobí tak, že při zatížení v ohnutí ať už dopředu/dozadu/na stranu bolí, bolí je zápěstí, nikam
  Re: Vyšel nový AO 51/2 a lezec mlčí :-( 13.02.2020 Vždyť to je v druhým sloupečku ...
hledam lyži - Totes Gebirge 11.02.2020 Ahoj, v Toteskách cestou na Toter Mann mně ujela lyže směrem k Dumlerhutte. Prosím o info, kdyby jí někdo našel. Odměna jistá.
Dynastar Cham 97- green/blue + Marker Kingpin + skin G3.
Děkuji, Petr +420 608 216 182
  Re: hledam lyži - Totes Gebirge 11.02.2020 No, spíš bys měl odměnit tu tvoji nečinnou jen a jen přihlížející skupinu 10 skialpinistů a 5 skibor
      Re: hledam lyži - Totes Gebirge 12.02.2020 nekam to nahrej. Min petan2 bude mit hezkou vzpominku.
        Re: hledam lyži - Totes Gebirge 13.02.2020 Petanovi to prece muze poslat. Slintat nad tim nebudes, ty zvedaffko.
  Re: hledam lyži - Totes Gebirge 18.02.2020 Ahoj,ja jsem sledoval tvoji sebevrazdu v primem prenosu z Rotewandu...skvely zazitek a zkusenost vid
    Re: hledam lyži - Totes Gebirge 18.02.2020 Každej se může zabít jak chce, tak mu to přej
ledy ve Fatrách 11.02.2020 Ahoj, poradil byste mi někdo lezení ledů na Malé Fatře nebo Velké Fatře - kromě Kralovan? Dají se třeba lézt Janošikové diery, Šutovský vodopád...?Dík
  Re: ledy ve Fatrách 11.02.2020 Možnosti jsou velmi omezené, kromě lomů se téměř nikde oficiálně nemůže.
Napiš do googlu malá
    Re: ledy ve Fatrách 11.02.2020 F. Horolezectvo a skalolezectvo na území národného parku
1. Obšívanka - lokality: Veľká Sokol
  Re: ledy ve Fatrách 11.02.2020 Najdi si Návštevný poriadok NP Malá Fatra, tam jsou vypsané lokality, kde je povolené lezení, jak v
1
...
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
...
2263
Trénink Po nemoci Ahoj lezci jak intenzivne a kdy začínáte trénovat po nemoci například po 14 denní chřipce? Co se vám osvědčilo? bouldruju cca 3 až 4x týdně a mám zkušenost že jsem to ze začátku přepálil a viroza se vracela a do toho velká únava Díky za názory a postrehy. lazar 11:56:50 20.02.2020odpovědět
  Re: Trénink Po nemoci Je to jedno, trénuj, jak chceš, pokud na to nebude tělo připraveno, tak tě stejně nikam nepustí. Budeš se zadýchávat, nebudeš mít sílu... a jak se bude stav zlepšovat, bude se zlepšovat i lezení. Takže bych to neřešil, klidně trénuj, jak chceš, tělo si to uřídí samo. A pokud nějak extra neprochladneš, ani to nemá vliv na návrat nemoci, ta se ráda často vrací ve slabší formě i sama od sebe. A tím, jak stejně nebudeš moci trénovat naplno, se ani nevyčerpáš tolik, aby tě to významně oslabilo. Takže je to fakt jedno :-) 12:54:53 20.02.2020odpovědět
    Re: Trénink Po nemoci tréning sportovního lezce se z hlediska lékařského (z hlediska vhodnosti tréningu po nemoci) příliš neliší od tréningů tradičních sportů podobně zatěžujících tělo (gymnastika, vzpírání, skok o tyči, krasobruslení), se kterými mají lékaři a sportovní lékaři dlouhodobé zkušenosti. ptej se tedy tam a né v diskusi - jestli se ovšem chceš dovědět něco relevantního. Lukas B. 13:35:13 20.02.2020odpovědět
    Re: Trénink Po nemoci diky za nazor. lazar 14:29:16 20.02.2020odpovědět
  Re: Trénink Po nemoci tak nevím, chřipka bývá na týden.
podle toho, co popisuješ mi to připomíná dva kámoše - udělal ti někdo vyšetření na boreliozu? 14:10:32 20.02.2020odpovědět
    Re: Trénink Po nemoci zrovna lezim s horečkama. predpokladam tyden nemoc dalsi tyden zotavení a 3 tyden uz začnu lehčeji trenovat..tak abych se moc nezpotil a kratsi intervaly do 1h lazar 14:33:03 20.02.2020odpovědět
      Re: Trénink Po nemoci opakuju - vyšetřili tě na boreliozu? nebo jinou sračku od klíšťat 14:49:40 20.02.2020odpovědět
    Re: Trénink Po nemoci to virózička je na týden i s rekonvalescencí. skutečná chřipka nebo férová flu-like viróza může být týden horeček a několik týdnů slabého polehávání a nabírání sil. o zápalu plic nemluvě. Lukas B. 14:36:15 20.02.2020odpovědět
      Re: Trénink Po nemoci presne tak m. 17:22:41 20.02.2020odpovědět
      Re: Trénink Po nemoci mám to jinak: první den cítím, že něco není v pořádku, druhý den je mi blbě, večer umírám se čtyřicítkou, v noci se několikrát vypotím, třetí den se to zlomí, pátý den mě chytají roupy a po týdnu o chřipce nevím.
vždycky to felčaři diagnostikovali jako chřipku s klasickým průběhem 13:53:30 21.02.2020odpovědět
        Re: Trénink Po nemoci ano, lidově se tomu chřipka skutečně říká, a ten dochtor to laikovi řekne, aby ho nemátl. ale chřipka to fakt není. chřipka je masakr (za pětačtyřicet let věku jsem měl zatím jednu chřipku, a řádově padesát viróz s vyzdravením do týdne). Lukas B. 15:55:33 21.02.2020odpovědět
  Re: Trénink Po nemoci já jakožto starej hypochondr s tím mám zkušenosti. začnu trénovat jak už se cítím líp a zezačátku je to velká bída a postupně se to zlepšuje. takže něco jako píše první příspěvek...nemá smysl to hrotit, první týden stejně budeš marnej, začne se to zlepšovat postupně. důležitý je dostatečný pravidelný spánek at už po nemoci, nebo obecně doktor z Gór 14:35:15 20.02.2020odpovědět
  Re: Trénink Po nemoci je to jinej sport, ale v behani se mi osvedcilo: po uplnem uzdraveni, 1den nemoci = 1 den lehciho treninku s postupne se zvysujici zatezi smerem k intenzite, ktera byla pred nemoci 17:35:43 20.02.2020odpovědět
    Re: Trénink Po nemoci Kolik dní zvýšená teplota, tolik dní odpočinek, pak lehký záběr a uvidíš co Ti tělo řekne PavelKa 15:11:18 22.02.2020odpovědět
    Re: Trénink Po nemoci Kolik dní zvýšená teplota, tolik dní odpočinek, pak lehký záběr a uvidíš co Ti tělo řekne PavelKa 15:11:25 22.02.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: