Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
26.Janošová 10352
27.M 10350
28.Čech 10331
Bouldry:
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
28.Ďurech 9706
Hory:
13.Černý 3878
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230845 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Dap Sport - Hradec Králové
BoulderClub Brno - Brno

Prodejny
HUDYsport - Brno
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tradiční lezení-výbava27.03.2020
Ahoj,
začínám s tradičním lezením, potažmo cestama, kde je potřeba se dozajistit.
Koupila jsem si set friendů WC a ráda bych se zeptala zkušenějších, čím je ideálně doplnit.

 COVID 26.03.2020
jak tady nekdo v jistem clanku zminoval tramvajove dilema tak co tohle ? https://tinyurl.com/wo9jc6o
 Re: COVID 26.03.2020
1+ ;)

 Lupavý prst25.03.2020
Ahoj. Mám problém s "lupavým" prstem, ukazováčkem. Asi před rokem mě začal bolet, někdy více, někdy méně, ale trénovat a lézt s tím šlo. Do teď se to postupně celkem zlepšovalo. Tehdy mě jen prostě občas bolel. Teď už mě v něm nově začalo lupat,
 Re: Lupavý prst26.03.2020
Taky mi po doléčení zranění prst lupal, většinou po ránu kdykoli jsem ho narovnal. Neřešil jsem to,
 Re: Lupavý prst26.03.2020
kamošovi ho amputovali, tak nevím..
  Re: Lupavý prst26.03.2020
Já vím, hrabe ti už viď? Zkus pornostránky.
   Re: Lupavý prst26.03.2020
StayHome hlásí PornoHUB!
 Re: Lupavý prst26.03.2020
jde to opíchnout s kortikoidem, ale pak je třeba tak 6 týdnů počkat a nezatěžovat aby to neprasklo.
 Re: Lupavý prst26.03.2020
co zkusit Fyzio Gym Cooper a Isele method?
  Re: Lupavý prst26.03.2020
:)

 Poříčí nad Sázavou 25.03.2020
Ahoj,  v Měsíčním údolí probíhá hnízdění ptactva, lezení je tedy zakázáno.
 Re: Poříčí nad Sázavou 25.03.2020
To není zcela přesné. Dvě skály Garáž a Podkroví zůstaly povolené
 Podcasty23.03.2020
Čau
nevíte jestli jsou nějaké české podcasty o lezení? Chytl jsem jen občas něco od Lucie Výborné.Dík
 Re: Podcasty23.03.2020
Nadzemí. perfektní Čajovy rozhovory
  Re: Podcasty23.03.2020
Ano doporučuji! Čaj to má fakt dobré. Případně Hanibal, Emontana atd.
 Re: Podcasty24.03.2020
Čo te je Pojďkrást?
  Re: Podcasty25.03.2020
Fero ti to vysvětlí a ukáže jak to vypadá v praxi. Až opadne korona bude školení. Sraz bude na Václa
   Re: Podcasty25.03.2020
Nebo se zeptej Jaryna, ten v tom má prax ;-)

 Boty Island22.03.2020
Zdar,
prosím máte někdo nové boty Island od Meindlu?
Přidali tam paměťovou pěnu. Jak se v tom chodí?
V obchodě jsem je na chvíli vyzkoušel a přišlo mi to nějaký divný.
Dá se ještě koupit původní model bez pěny?

D
 Re: Boty Island28.03.2020
ahoj, mám je a přijde mi to v pohodě. Přišlo mi, že je to měkčí kolem kotníku než ostatní pohory, al

 Omezeni pohybu16.03.2020
Ve cyhlasceno omezeni pohybu je vyjimka na pohyb v prirode, ale ne uz na cestu do prirody.

Lezt tedy muzou, kdyby se to vzalo doslova, jen lide bydlici nebo pracuji v prirode...
 Re: Omezeni pohybu16.03.2020
Někde jsem četl výklad, cituji: "Mezi výjimkami z karantény jsou ale cesty do parku či do příro
  Re: Omezeni pohybu17.03.2020
V autě se šířím nejlíp, ideální je dodávka plná lidí, to jsou orgie...

 adam ondra - karantena?16.03.2020
hele, co je na tom pravdy, ze AO je v domaci karantene kvuli koronaviru?
 Re: adam ondra - karantena?16.03.2020
nic
  Re: adam ondra - karantena?16.03.2020
V karanténě jsou teď všichni.
 Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
k čemu ti ta informace bude?
  Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
protoze AO je muj idol a byl bych strasne nerad, kdyby mel korunavirus.
   Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
AO je mladej, sportovec a snad ani nema zadne chronicke onemocneni, takze by se z toho snad v klidu
    Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
Asi tak nějak. A kdo má podobné příznaky teď, tak se lékařům vyhýbá jak čert kříži, aby ho neposlali
     Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
pokud se většina populace nezachová naprosto vzorně, tak nás čeká promoření celý populace a podobnej
      Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
Nečeká, italské zdravotnictví je ve velmi špatném stavu a populace hodně stará. Tam to prostě staří
       dojmy stranou17.03.2020
Jen tak na úvod:

Stáří populace
Italy median age: 47.3
Czechia median a
        Re: dojmy stranou17.03.2020
Podepisuju.
        Re: dojmy stranou17.03.2020
Teď se objevily studie Královské univerzity v Londýně a WHO - aby karanténa měla smysl, je potřeba,
        Britští vědci doporučují rok přerušované karantény17.03.2020
         chybí pointa17.03.2020
takže?
          soutěž ve snování konspiračních teorií - právě teď, právě zde!!!18.03.2020
(disclaimer: vím o tom hovno)

Takže to tu propukne znova, ale zdravotní systém na to
           Důvod problémů?18.03.2020
A nepřijde ti, že naše zdravotnictví kolabuje spíše kvůli nesmyslnému rozsahu zbytečného testování (
            Re: Důvod problémů?18.03.2020
Zatím mi nepřijde, že by české zdravotnictví kolabovalo. Kolabuje italské. Nějaké testování asi kola
         Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
To je holt ten nas civilizovany zapad. Jojo, od Cinanu bychom se mohli ucit.
          Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
Jo jo, ucit se od Cinanu ...

Proc myslis, ze kdyz to nekdy v prosinci v Cine zacalo,
           Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
Nevytrhavej z kontextu, prosim. Snad je jasne co bylo mysleno.
            Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
To, co bylo mysleno je ale totez, co rozneseni Corony primarne umoznilo!
             Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény19.03.2020
Přesně.
           Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
Přesně, za šíření může Čínský represivní režim a pohrobci Musoliniho v Itálii a Frankistické Španěls
        Dojmy a pojmy18.03.2020
Hele, poslal jsi nějaké mediány a srovnání ČR a Itálie. Bez znalosti detailů o obětích. Teď se nějak
         Re: Dojmy a pojmy18.03.2020
Ja to vydim jasne. Vypustili to sem vrazi z Wallstreetu, kteri uz davno vi, ze cely kapitalisticky s
          Re: Dojmy a pojmy19.03.2020
To máš od JiBa?
           Re: Dojmy a pojmy22.03.2020
Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
            Re: Dojmy a pojmy25.03.2020
Nemyslím. 1) Zeptal jsem se jiného diskutujícího, jestli to nemá od Tebe, protože Ty sem na Lezce ob
           Re: Dojmy a pojmy22.03.2020
Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
           Re: Dojmy a pojmy22.03.2020
Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
         Re: Dojmy a pojmy19.03.2020
přesně jak jsem říkal, vyjde článek a najednou si připadáš děsně chytrej. Povíme si za měsíc, protož
          Re: Dojmy a pojmy21.03.2020
Proč bychom měli být všichni rádi? Já bych raději tu fungující ekonomiku, než možná prodloužit život
           Re: Dojmy a pojmy25.03.2020
Tak na pracák chodí dost lidí rádo a ti další se do práce neodpovídající jejich "představám&quo
            Tramvajové dilema25.03.2020
Ale myslím, že těch pár stovek tisíc, které vygeneruje prakticky zrušení cestovního ruchu a navázaný
             Re: Tramvajové dilema25.03.2020
Ty tam ty lidi na kolejich ale nevidis, ty je mas jen ve sve hlave. Ekonomove se muzou smele pustit
              Re: Tramvajové dilema25.03.2020
Očividně neumíš myslet na vazby. Ano, místa budou. Ale zavření hranic zlikviduje nejen pingly a ukli
               Re: Tramvajové dilema25.03.2020
Ekonomickej rust do nekonecna? Tobe asi chybi trochu neco jinyho. Jednou ta parada skonci, mozna to
                Re: Tramvajové dilema25.03.2020
Tak já jsem relativně v pohodě a tohle není o uskromnění.
        Re: dojmy stranou26.03.2020
teď už se žerty stranou todleto, to už to na mou duši žádná legrace
 Re: adam ondra - karantena?20.03.2020
Rok 2009, dle odhadu 250 000 - 600 000 mrtvich na praseci chripku. Zasazena cela planeta. Tak uvidim
  Re: adam ondra - karantena?20.03.2020
Klames naschval alebo z nevedomosti?
04/2009-08/2010: pocet umrti 18,036
Tvoje cisla s
   Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
A ten kdo si da praci a bude googlit o 10 vterin dele, najde aktualizovany statistiky vydane po roce
   Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
A ten kdo si da praci a bude googlit o 10 vterin dele, najde aktualizovany statistiky vydane po roce
    Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
Tak uved zdroj prosim. 15 krat viacej stale nie je ani 250 000
     Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
tak si dej do kalkulacky 15 * 18000, asi budes prekvapen kolik to je. A tu je nejaky link co jsem ry
      Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
Už ho nech, on za to nemůže.
      Re: adam ondra - karantena?22.03.2020
Ok, ospravedlnujem sa, o tychto cislach (151,700 az 575,400) som nevedel. Keby sa o nich vedelo v ca
       Re: adam ondra - karantena?22.03.2020
ale hovno, v žádném případě. I vysoce inteligentní lidi jako kupříkladu Ondřej Neff ještě začátkem b
        Re: adam ondra - karantena?22.03.2020
Proč je za debila? Podle mne měl a má pravdu. Tohle není epidemi viru, ale epidemie hysterie.
         Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Taky si myslím, že neporovnatelně větší škodu působí drastická opatření, než by způsobil volný průbě
          Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
No, to určitě. Ono to není jen o mortalitě, je to taky o tom že když necháš "virus projít popul
           Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Ale ono je to neodstaví - většina ani nebude vědět, že to má, nebo bude mít příznaky, se kterými se
       Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Krásná ukázka neznalosti - ty tu vyšiluješ kvůli pár tisícům mrtvých, ale vůbec nemáš potuchu, že ne
        Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
haha, vtipne, ze hovoris o nevedomosti, ale netusis, ze skutocne odhady (151,700 az 575,400 ten rozp
         Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Opět jsi mimo. Taková ta jistota, co pobaví i během smutku :-) Nejde o konkrétní data v té době. A j
          Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Kolko ty toho dodnes netusis...
           Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Zameť si před vlastním prahem - kritizuješ tu Čechy, ale když Češi zajistili Slovákům dopravu ze zah
            Re: adam ondra - karantena?24.03.2020
kde kritizujem Cechy prosim ta?
 Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Jde vidět, že se nudíte :D
 Nařízená humanita?23.03.2020
Tady se každý ohání morálkou a humanitou, ale není to náhodou opět jen nátlak nějaké pseudoskupiny,
  Re: Nařízená humanita?23.03.2020
Jo, Evropě chybí válka, ale ne ta z obrazovky...
  Re: Nařízená humanita?23.03.2020
Nezřízená Humanita? Kde si můžu dát přihlášku?
   Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Pošli přihlášku metodikovi našeho oddílu :-)
  Re: Nařízená humanita?24.03.2020
Ono je to stejne asi jako s jizdou autem. Vetsina jezdi zodpovedne k sobe i k ostatnim. Bohuzel ta m
   Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Špatný příklad. Hodně lidí dodržuje pravdila a tedy tím i ohleduplnou jízdu (jako třeba rychlost v o
    Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Myslím že to není špatný příklad. Zruš pravidla a většina by se pořád chovala odpovědně, ale menšina
     Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Jenže zrušením zákona ti z toho tak nějak vypadává, co znamená odpovědně. Jezdili by lidé po obci st
      Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Jako jasne. Nebudeme tu rozebirat a filozofovat nad tim co znamena byt zodpovedny a tak dale. Proste
       Re: Nařízená humanita?26.03.2020
Ale s kamionem ne :D

 Ztracené friendy16.03.2020
Ahoj, včera jsem na Rovišti na Emanových zahradkách ztratila tři malé friendy. Nenašel jste je někdo omylem v baťohu? Byly pod baťohem pod cestou Babagliding.

 Nalezen friend na Bořeni16.03.2020
V neděli 15.3. jsme na Bořeni v oblasti Ohniska (Jižní stěna - Střed) našli v cestě frienda. Vypadal, že tam nebyl moc dlouho. Kdo ho ztratil, přihlaste se.

1   ...   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 adam ondra - karantena?
hele, co je na tom pravdy, ze AO je v domaci karantene kvuli koronaviru?
Ta-šak-tangá13:11:19 16.03.2020
odpovědět 
 Re: adam ondra - karantena?
nic
13:19:32 16.03.2020
odpovědět 
  Re: adam ondra - karantena?
V karanténě jsou teď všichni.
šiška15:50:14 16.03.2020
odpovědět 
 Re: adam ondra - karantena?
k čemu ti ta informace bude?
00:34:46 17.03.2020
odpovědět 
  Re: adam ondra - karantena?
protoze AO je muj idol a byl bych strasne nerad, kdyby mel korunavirus.
08:47:18 17.03.2020
odpovědět 
   Re: adam ondra - karantena?
AO je mladej, sportovec a snad ani nema zadne chronicke onemocneni, takze by se z toho snad v klidu dostal. Spousta lidi Koronavirus mela a ani o tom nevedela. Jen to presli jako nachlazeni. Ja mel na prelomu Ledna a Unora dva tydny zvysenou teplotu a kasel jako svin a vubec bych se nedivil, kdyby to byla ta nova Korona. V Prosinci a Lednu jsem nekolikrat letel, byl jsem ve Spanelsku a potkal jsem v praci Cinany. Ale tehdy se to vubec neresilo, tak me ani nenapadlo ze by to mohlo byt tohle.
Radek16:18:33 17.03.2020
odpovědět 
    Re: adam ondra - karantena?
Asi tak nějak. A kdo má podobné příznaky teď, tak se lékařům vyhýbá jak čert kříži, aby ho neposlali do povinné karantény :-) A děcka včetně náctiletých to vesele přecházejí také, protože kdyby šli k doktorovi, celá rodina musí být doma a nemůže ani do práce. A ordinace, hygienu a nemocnice plní hysterici s rýmou... Hlavně že hygienik teď měl prohlášení, že tohle může trvat ještě týdny :-( Ach jo.
16:34:56 17.03.2020
odpovědět 
     Re: adam ondra - karantena?
pokud se většina populace nezachová naprosto vzorně, tak nás čeká promoření celý populace a podobnej scénař jako v Itošce. A to minimálně do srpna. Tak si to spočítejte se všemi dopady: ekonomickými, sociálními, zdravotními...o loučení se staršími a chronicky nemocnými ani nemluvim.
17:37:33 17.03.2020
odpovědět 
      Re: adam ondra - karantena?
Nečeká, italské zdravotnictví je ve velmi špatném stavu a populace hodně stará. Tam to prostě staří odskáčí, no. U nás to tak hrozné nebude. Počet nakažených bude stoupat s tím, jak se bude dělat více a více testů, to je logické. Ale velké množství lidí tím už prošlo a právě prochází a ani o tom neví. Právě proto nemají současná opatření moc šancí, jednak už to koluje ve velké míře a jednak lid vidí, že je to jen strašák a že se bát nemusí, takže na to budou kašlat. A to doslova.
18:14:54 17.03.2020
odpovědět 
       dojmy stranou
Jen tak na úvod:

Stáří populace
Italy median age: 47.3
Czechia median age: 43.2
Zdroj: https://www.worldo meters.info/popu lation/europe/ (smaž dvě mezery)

Vývoj
Podívej se na grafy toho, jak se epidemie vyvíjela v různých zemích v Evropě.
Třeba tady: https://tinyurl.com/uenfkea
Dole je interaktivní graf. Je třeba se nenechat zmást tím, že někde vypukla epidemie dřív. Důležité je sledovat, jestli je růst lineární (není) nebo exponenciální (je). Nenech se zmást posledním dnem, tam nejsou zahrnuty poslední případy zjištěné až večer nebo přes noc. Zatím evidentně nehrozí, že by růst měl zpomalit. Ani nemůže, jakékoli opatření projeví svůj efekt až po uplynutí inkubační doby.

Nic, zkrátim to:

1.
Karanténní opatření spojená s izolací jsou něco, co fungovalo odjakživa.

2.
Jsou opravdu různé scénáře, jak to může probíhat a ten tvůj je tak na rok a spojenej s tisíci zbytečných úmrtí, která se nebudou týkat jen starých a nemocných.

3.
Jsou státy, kde to zvládají jinak, než zatím zvládla Evropa. Taiwan a další poblíž.

4.
Bohužel jsme všichni na jedný lodi, ve který stačí aby na karanténní opatření kašlala třeba pětina lidí...ale ono to dojde všem, až bude pár mrtvých a větší část společnosti bude kvůli opatřením v háji ekonomicky i psychicky. Pak si nechají svoje domnělě chytrý řeči a poslechnou lidi s patřičnou odborností.

Takže tak. Víc se k tobě nevyjadřuju, chápu, že jsi inteligentní a máš tendenci svůj intelekt přeceňovat i v oblastech, kterým ve skutečnosti nerozumíš. Je to přirozené, tohle je paradoxně nejtypičtější vlastnost právě ve vědecké komunitě, a lidi mimo ni na tom nejsou o mnoho lépe. Myslíme si, že když něco víme ve svým oboru, tak jsme hodně doma i v oborech příbuzných...a ono se při měření znalostí ukazuje, že vůbec.

Přeju nám všem, aby tuhle epidemii přežilo co nejvíc našich blízkých.

A těm co berou karanténní opatření vážně přeju hodně síly v tom vytrvat, případně i odvahy a vytrvalosti v přesvědčování těch, kterým to ještě nedochází. Mějte s nimi trpělivost, razanci nechte na státní správě.
19:25:01 17.03.2020
odpovědět 
        Re: dojmy stranou
Podepisuju.
Palo19:45:31 17.03.2020
odpovědět 
        Re: dojmy stranou
Teď se objevily studie Královské univerzity v Londýně a WHO - aby karanténa měla smysl, je potřeba, aby trvala cca rok. Dlouhodobá karanténa, spojená se znemožněním společenských vazeb a uzavřením škol, se jeví jako jediná životaschopná cesta, jak koronavirus zastavit.
Pokud se karanténa přeruší dříve, epidemie se opět rozjede s ještě větší silou. A studii završuje konstatování, že takto dlouhá karanténa je nereálná - ...dlouhodobé represe zřejmě nebudou v mnoha zemích politicky možné.

Dovedeš si u nás představit podobnou karanténu v létě? A dovedeš si představit, co by to udělalo s ekonomikou? Píšeš o mojí inteligenci, ale tohle není o inteligenci, tohle je o odhadu chování lidí a společnosti. Na to, abys věděl, že lidi jsou hromada kreténů a rozhodně nebudou do podzimu sedět jen tak doma, nemusíš být génius. Se rozhlédni, co se děje teď. A to ještě v Evropě nejsou migranti, co teď čekají v Turecku a které nezastavíš. Co budeš dělat, až ti sem vtrhnou desítky tisíc infekčních migrantů? To, co je potřeba, je okamžité vybudování kapacity pro zvládnutí té nejhorší krize z neřízeného vývoje. Zatím všechny analýzy a studie ukazují, že protahování této agónie bude ve výsledku to samé, jen to bude trvat rok až dva.
19:47:24 17.03.2020
odpovědět 
        Britští vědci doporučují rok přerušované karantény
https://www.novinky.cz/ zahranicni/evropa/clanek/britsti-vedci- doporucuji-rok-karanteny-40317064

Tohle lidi nedají. A podle toho, co píší, současná opatření naopak škodí. Přes léto se karanténa neudrží a na podzim to tu bude ještě horší.
19:52:38 17.03.2020
odpovědět 
         chybí pointa
takže?
23:21:35 17.03.2020
odpovědět 
          soutěž ve snování konspiračních teorií - právě teď, právě zde!!!
(disclaimer: vím o tom hovno)

Takže to tu propukne znova, ale zdravotní systém na to už bude připravenej, díky čemuž bude nízká letalita. Viróza proběhne 3/4 populace s letalitou 1 %, budou tedy řádově desítky tisíc mrtvých rozložených do několika následujících let. Což bude stále daleko míň mrtvejch za rok než na choroby srdce a oběhovýho systému. (cca 0,8 % celkový populace ročně). Ten virus se zařadí mezi závažné příčiny úmrtí, ale kardiovaskulární choroby ani raka nepřekoná. Potom přijde vakcína, která bude daleko populárnější než byla donynějška vakcína na chřipku, ta opět zlepěší kolektivní imunitu. Většina populace už bude mít chorobu za sebou, to opět zlepší kolektivní imunitu.

Takže: bude to tu ještě dlouho, bude to relativně mírné, Itálii to připomínat nebude a až opadne první šílenství (díky kterému se podaří první špičku nákazy ukočírovat a získat tak čas na přípravu), které bude trvat měsíc nebo dva, tak se život vrátí do normálních kolejí a zkrátka si zvykneme na to, že ta svině tu s námi je.

Krom toho se taky vyčerpá pozornost médií a opatření přestanou mít potenciál politické kampaně.

Konkurenční scénáře průběhu přijímány: zde.

Vítány žánry: teotwawki, fake news, konspirační teorie, zombie-apo, doomsaying.
honza10:12:24 18.03.2020
odpovědět 
           Důvod problémů?
A nepřijde ti, že naše zdravotnictví kolabuje spíše kvůli nesmyslnému rozsahu zbytečného testování (když jsi pozitivní, stejně léčba není, pošlou tě domů s paralenem), než pod léčbou těch, co ji kvůli koronaviru opravdu potřebují?
11:27:17 18.03.2020
odpovědět 
            Re: Důvod problémů?
Zatím mi nepřijde, že by české zdravotnictví kolabovalo. Kolabuje italské. Nějaké testování asi kolaps nezpůsobí. Laborky jedou jak můžou, udělají těch 1300 testů za den, to asi ale není důvod ke kolapsu. 500 marodů, kteří jsou většinou doma.. to taky není důvod ke kolapsu. Důvod ke kolapsu vidím v tom, že doktory obléhají hordy hypochondrů + pocit, že se na ně vláda vysrala. Vlastně nevím, koho testují (kdo přijde?). Asi by se mělo testování omezit, např. věkem a zároveň příznaky. Zároveň by mi přišlo zajímavý jeden den obětovat na otestování náhodnýho vzorku lidí.

Jo - co kolabuje jsou tlf. linky. A bodejž by tak zkolaboval bába s kenem.
honza23:02:45 18.03.2020
odpovědět 
         Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény
To je holt ten nas civilizovany zapad. Jojo, od Cinanu bychom se mohli ucit.
07:55:02 18.03.2020
odpovědět 
          Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény
Jo jo, ucit se od Cinanu ...

Proc myslis, ze kdyz to nekdy v prosinci v Cine zacalo, to mistni okresni tajemnici tutlali, co se dalo? Protoze meli strach, ze kdyz se to provali, tak jim pujde o krk a ne jenom o funkci. Takze cinsky represivni statni system je duvod, proc se Corona vubec mohla rozsirit tak, jak se rozsirila!!!
Lenka K.09:30:38 18.03.2020
odpovědět 
           Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény
Nevytrhavej z kontextu, prosim. Snad je jasne co bylo mysleno.
10:33:16 18.03.2020
odpovědět 
            Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény
To, co bylo mysleno je ale totez, co rozneseni Corony primarne umoznilo!
Lenka K.13:43:53 18.03.2020
odpovědět 
             Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény
Přesně.
Kuba Turek11:34:20 19.03.2020
odpovědět 
           Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény
Přesně, za šíření může Čínský represivní režim a pohrobci Musoliniho v Itálii a Frankistické Španělsko. Jak je vidět že statistik, jediný kdo odolová je pevná hráz svobodné západní civilizace Velká Británie a USA, pomineme-li Teda že jim tak docela nefunguje testování.
:-) 11:33:44 18.03.2020
odpovědět 
        Dojmy a pojmy
Hele, poslal jsi nějaké mediány a srovnání ČR a Itálie. Bez znalosti detailů o obětích. Teď se nějaké detailt zveřejnily a:

Zaměstnanci zdravotního institutu v Římě se proto pustili do analýzy jednotlivých úmrtí, zatím jich vyhodnotili zhruba pětinu. Z nově zveřejněné studie zatím vyplývá, že 99 procent obětí koronaviru v zemi trpělo již před nakažením jinými zdravotními problémy.

Zhruba polovina měla tři a více diagnostikovaných potíží, čtvrtina dvě a další čtvrtina alespoň jednu. Jen 0,8 procenta ze zkoumaných případů úmrtí nemělo do pozitivního testu na koronavirus žádný známý zdravotní problém.

Průměrný věk obětí nemoci Covid-19 je v Itálii 79,5 roku. K 17. březnu nemoci podlehlo "jen" 17 lidí, kterým bylo méně než 50 let. Mrtví, kterým bylo méně než 40, byli ve všech případech muži s předchozími vážnými zdravotními problémy.

19:38:21 18.03.2020
odpovědět 
         Re: Dojmy a pojmy
Ja to vydim jasne. Vypustili to sem vrazi z Wallstreetu, kteri uz davno vi, ze cely kapitalisticky socialni a duchodovy system se hrouti.
21:20:48 18.03.2020
odpovědět 
          Re: Dojmy a pojmy
To máš od JiBa?
Kuba Turek11:35:37 19.03.2020
odpovědět 
           Re: Dojmy a pojmy
Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
Pokud ne, byla by na místě omluva, nemyslíš?!
JiB19:56:20 22.03.2020
odpovědět 
            Re: Dojmy a pojmy
Nemyslím. 1) Zeptal jsem se jiného diskutujícího, jestli to nemá od Tebe, protože Ty sem na Lezce obvykle donášíš přihlouplé konspirativní teorie. 2) Byl to vtip.
Kuba Turek01:29:46 25.03.2020
odpovědět 
           Re: Dojmy a pojmy
Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
Pokud ne, byla by na místě omluva, nemyslíš?!
JiB19:56:20 22.03.2020
odpovědět 
           Re: Dojmy a pojmy
Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
Pokud ne, byla by na místě omluva, nemyslíš?!
JiB19:56:20 22.03.2020
odpovědět 
         Re: Dojmy a pojmy
přesně jak jsem říkal, vyjde článek a najednou si připadáš děsně chytrej. Povíme si za měsíc, protože Itálie je napřed a zatím není co srovnávat. Jestli je naše populace jiná a bude to tu vypadat díky tomu i díky dřív přijatým opatřením podstatně jinak, budem rádi všichni. Stavit se k tomu jakkoli lehkomyslně předem svědčí o neznalosti a někdo by možná řekl hlouposti. Uvidíme.

Kdo by chtěl svým starším lidem zvýšit imunitu, pozvedněte jim náladu a nenechte je čumět na zprávy. Je to pro ně větší stres než pro mladší.
14:28:30 19.03.2020
odpovědět 
          Re: Dojmy a pojmy
Proč bychom měli být všichni rádi? Já bych raději tu fungující ekonomiku, než možná prodloužit život pár přestárlým nemocným. Tyhle kecy a solidaritě pak můžeš jít vykládat lidem na pracák, uvidíme, kdo se tam bude radovat.
18:59:13 21.03.2020
odpovědět 
           Re: Dojmy a pojmy
Tak na pracák chodí dost lidí rádo a ti další se do práce neodpovídající jejich "představám" moc nehrnou. Jo, jsou i vyjímky, ale těch je kolik?
08:13:57 25.03.2020
odpovědět 
            Tramvajové dilema
Ale myslím, že těch pár stovek tisíc, které vygeneruje prakticky zrušení cestovního ruchu a navázaných činností, nebudou zrovna tento příklad. Uzavření hranic není jen to, že si nebudeš moci v létě zajet do Bulharska k moři, ale likvidace i dopravních společností, veletrhů, ubytování, části školství, mezinárodní vědy a výzkumu... To vše bude muset stát nějakou formou vyplatit. Ve finále to bude mít dopad na všechny včetně těch starých a nemocných, protože na sociální služby a péči o seniory bude ještě méně peněz, než teď. Zní to asi cynicky, ale tím, že jich 10 zachráníš, odsuzuješ 100 přeživších k ještě horšímu živoření a stejně předčasné smrti. Jenže to už není tak křiklavé a navíc je to rozloženo do delšího období, takže to se nepočítá... :-( Takže já v tom vidím jakousi pseudohumanitu, kde jen schováváme hlavu do písku a hrdinně a sebeobětováním řešíme to, co je vidět, ale celek nás moc nezajímá. Jako z hlediska epidemiologa jsou opatření fajn, ale správně by toto měli řešit ekonomové a sociologové s ohledem na celou společnost, o tom, že zachraňovat každý lidský lidský život bez ohledu na náklady není správné, mluví už i doktoři - když vyplácáš peníze na jednoho přestárlého seniora s těžkou nemocí, nezbude ti na léčbu třeba dalších deseti s nemocí lehčí. Ostatně toto rozhodování (morálka a etika) je problém i třeba u autonomních aut. Co ty? Už jsi řešil své tramvajové dilema? Po kolejích se řítí tramvaj či vlak. Soupravě nefungují brzdy a na kolejích je přivázáno pět lidí. Ty ale shodou okolností stojíš před výhybkou, která může vlak odklonit na vedlejší kolej, kde je připoután jen jeden člověk. Uděláš to? No a my tu právě u takovéto výhybky stojíme. Nikdo si nechce špinit ruce a tak se tu snažíme tramvaj zastavit, zpomalit, vykolejit... ale výhybku nepřehodí nikdo :-( Každý ví, že by se přehodit měla, ale co kdyby se ten jeden náhodou týkal, mě, že?
09:39:03 25.03.2020
odpovědět 
             Re: Tramvajové dilema
Ty tam ty lidi na kolejich ale nevidis, ty je mas jen ve sve hlave. Ekonomove se muzou smele pustit do prace, az ten binec odezni. Ono carovat s penezma, kdyz je dostatek umi kde kdo. A k tem potencialne nezamestnanym, vem si, kolik je tu Ukrajincu, Polaku nebo Slovaku. Jestli se cast z nich zpakuje domu, tak mas najednou volnych mist, i kdyz asi ne podle predstav o druhu prace
13:02:56 25.03.2020
odpovědět 
              Re: Tramvajové dilema
Očividně neumíš myslet na vazby. Ano, místa budou. Ale zavření hranic zlikviduje nejen pingly a uklizečky, ale i obrovské množství kvalifikovaných pracovníků, podnikatelů a firem, které mají nějaké představenstvo. I když by tito lidé mohli jít na stavbu, proč ne, tak peníze jsou tam někde jinde, než na co jsou zvyklí, tedy kolik potřebují. Pokud se budeme bavit o střední třídě, které je z hlediska psolečnosti nepostradatelná, tak ti lidé mají hypotéky, půjčky, platí nájmy, mají leasing na auta i pracovní prostředky... I když si jednotlivec práci najde a akceptuje sníženou životní úroveň, tak nebudou mít na splácení, vyrovnání závazků, pronajímatelé přijdou o nájmy... Takže to opět ohrožuje celou ekonomiku, na trhu se objeví velké množtví neprodejných nemovitostí a vybavení, což může ohrozit banky, tito lidé přestanou platit vysoké zdravotní a sociální platby, nebudou tolik utrácet, takže na to doplatí stát i provozovatelé služeb, které nebudou čerpány v takovém rozsahu, jako dříve. Schudnou další lidé i stát, což se projeví nedostakem peněz na vše, ve školství, ve stavbě silnic, v dostupné péči, v kriminalitě... Když ti krachne jedna firma nebo jeden podnikatel, je to ok. Ale tohle je něco trochu jiného, takto velký rozsah zasáhne dominovým efektem každého. A ne pozitivně.
15:21:13 25.03.2020
odpovědět 
               Re: Tramvajové dilema
Ekonomickej rust do nekonecna? Tobe asi chybi trochu neco jinyho. Jednou ta parada skonci, mozna to prave zacalo. Ted jde jen o to, jak moc a jak dlouho to bude bolet. Uskromni se, zvykej si.
19:33:53 25.03.2020
odpovědět 
                Re: Tramvajové dilema
Tak já jsem relativně v pohodě a tohle není o uskromnění.
19:45:58 25.03.2020
odpovědět 
        Re: dojmy stranou
teď už se žerty stranou todleto, to už to na mou duši žádná legrace
10:58:49 26.03.2020
odpovědět 
 Re: adam ondra - karantena?
Rok 2009, dle odhadu 250 000 - 600 000 mrtvich na praseci chripku. Zasazena cela planeta. Tak uvidime co bude tedka. Nejak si nepamatuju, ze by v te dobe byly takhle silne zasahy od statu
hurvinek21:21:08 20.03.2020
odpovědět 
  Re: adam ondra - karantena?
Klames naschval alebo z nevedomosti?
04/2009-08/2010: pocet umrti 18,036
Tvoje cisla si dokaze overit kazdy kto toto cita za 5 sekund
Miro21:28:46 20.03.2020
odpovědět 
   Re: adam ondra - karantena?
A ten kdo si da praci a bude googlit o 10 vterin dele, najde aktualizovany statistiky vydane po roce 2010 a ty tvrdi, ze realne to bylo 15 krat vice...
hurvinek08:33:49 21.03.2020
odpovědět 
   Re: adam ondra - karantena?
A ten kdo si da praci a bude googlit o 10 vterin dele, najde aktualizovany statistiky vydane po roce 2010 a ty tvrdi, ze realne to bylo 15 krat vice...
hurvinek08:51:26 21.03.2020
odpovědět 
    Re: adam ondra - karantena?
Tak uved zdroj prosim. 15 krat viacej stale nie je ani 250 000
Miro12:59:30 21.03.2020
odpovědět 
     Re: adam ondra - karantena?
tak si dej do kalkulacky 15 * 18000, asi budes prekvapen kolik to je. A tu je nejaky link co jsem rychle nasel https://www.cdc.gov/flu/spotlights/pandemic-global-estimates.htm
hurvinek13:50:20 21.03.2020
odpovědět 
      Re: adam ondra - karantena?
Už ho nech, on za to nemůže.
18:59:56 21.03.2020
odpovědět 
      Re: adam ondra - karantena?
Ok, ospravedlnujem sa, o tychto cislach (151,700 az 575,400) som nevedel. Keby sa o nich vedelo v case ked sa tato choroba sirila, aj reakcia by bola pravdepodobne odlisna.

Miro14:02:25 22.03.2020
odpovědět 
       Re: adam ondra - karantena?
ale hovno, v žádném případě. I vysoce inteligentní lidi jako kupříkladu Ondřej Neff ještě začátkem března mluvil o epidemii blbých keců a chřipičce, ano teď je za debila na entou, ale na to se historie neptá :)
sosice14:27:14 22.03.2020
odpovědět 
        Re: adam ondra - karantena?
Proč je za debila? Podle mne měl a má pravdu. Tohle není epidemi viru, ale epidemie hysterie.
A.21:01:27 22.03.2020
odpovědět 
         Re: adam ondra - karantena?
Taky si myslím, že neporovnatelně větší škodu působí drastická opatření, než by způsobil volný průběh epidemie populací. Je to nehumánní, ale je to tak.
12:21:41 23.03.2020
odpovědět 
          Re: adam ondra - karantena?
No, to určitě. Ono to není jen o mortalitě, je to taky o tom že když necháš "virus projít populací" odstaví ti to na řadu dnů/týdnů pracovníky ve zdravotnictví, policajty, hasiče atd. a nebude kdo by řešil běžné průsery, které zatím nevidíš právě proto že jsou řešeny. A nemysli si, že nemocného chirurga nahradíš popelářem. Vystrčte konečně hlavu z písku!
Jarda13:11:40 23.03.2020
odpovědět 
           Re: adam ondra - karantena?
Ale ono je to neodstaví - většina ani nebude vědět, že to má, nebo bude mít příznaky, se kterými se chodí do práce běžně. S rýmou a kašlem doma nikdo není. Prostě kdyby se netestovalo a jen se léčili opravdu nemocní, tedy tak, jak je to s chřipkou, žádná výpadky by nenastaly. Ty tvé hororové scénáře platí jen v současném případě, že se virus prokáže u jednoho a oni dají do karantény celé oddělení nebo tým. Kdyby to prostě nechali a řešili jako všechny virózy do teď, lidé by nikde nechyběli.
13:19:33 23.03.2020
odpovědět 
       Re: adam ondra - karantena?
Krásná ukázka neznalosti - ty tu vyšiluješ kvůli pár tisícům mrtvých, ale vůbec nemáš potuchu, že nedávno jich na něco podobného umřelo 500 000... A ne, opatření nejsou kvůli počtu mrtvých, ale kvůli hysterii médií. O těch mrtvých se vědělo a ví (tedy až na výjimky bez všeobecného rozhledu jak je vidět), ale nechytla se toho media a nezačalo se plašit. A jak vidíš sám, nic se nestalo, společnost běží dál. Kdežto teď už moc nebude.
09:31:31 23.03.2020
odpovědět 
        Re: adam ondra - karantena?
haha, vtipne, ze hovoris o nevedomosti, ale netusis, ze skutocne odhady (151,700 az 575,400 ten rozptyl je kurva velky!) sa cely svet dozvedel 2-3 roky odozneni daneho ochorenia.
Miro13:52:52 23.03.2020
odpovědět 
         Re: adam ondra - karantena?
Opět jsi mimo. Taková ta jistota, co pobaví i během smutku :-) Nejde o konkrétní data v té době. A je dobře, že se to nevědělo a neřešilo, bohužel, teď se to ví a řeší se to a je to mnohem větší průšvih, než kdyby tu bylo těch 500 000 mrtvých znova.

Pointa není v tom, že to bylo známo 2-3 roky po, ale o tom, že to dodnes někteří vůbec netušili :-)
15:51:52 23.03.2020
odpovědět 
          Re: adam ondra - karantena?
Kolko ty toho dodnes netusis...
Miro18:46:33 23.03.2020
odpovědět 
           Re: adam ondra - karantena?
Zameť si před vlastním prahem - kritizuješ tu Čechy, ale když Češi zajistili Slovákům dopravu ze zahraničí, tak Slováci odmítli nastoupit karanténu, domů ani nedojeli a ještě v Praze zdrhli, aby do karantény nemuseli :-)
22:12:05 23.03.2020
odpovědět 
            Re: adam ondra - karantena?
kde kritizujem Cechy prosim ta?
Miro17:58:13 24.03.2020
odpovědět 
 Re: adam ondra - karantena?
Jde vidět, že se nudíte :D
10:53:37 23.03.2020
odpovědět 
 Nařízená humanita?
Tady se každý ohání morálkou a humanitou, ale není to náhodou opět jen nátlak nějaké pseudoskupiny, co mluví za všechny? Je humanita opravdu lidská? Karanténa se dodržuje, opatření také, ale jen proto, že je to nařízeno a s přísnými tresty. Pokud bylo lidem vysvětleno, co a jak, a vydáno doporučení, a lidi se rozhodli se na to vykašlat a klidně se shromažďhují, sportují, chodí za kulturou ... a to vše s vědomím, že mohou onemocnět a že staří a nemocní umřou, pokud to dostanou také, neznamená to, že to té obrovské části popuplace nevadí a že by je klidně nechala umřít a že jsou ochotni virus podstoupit??? Pokud ano, jakým právem pak ostatní lidé tuto část společnosti omezují a říkají jim, co smí, a co ne?
12:52:42 23.03.2020
odpovědět 
  Re: Nařízená humanita?
Jo, Evropě chybí válka, ale ne ta z obrazovky...
13:59:37 23.03.2020
odpovědět 
  Re: Nařízená humanita?
Nezřízená Humanita? Kde si můžu dát přihlášku?
honza16:12:38 23.03.2020
odpovědět 
   Re: Nařízená humanita?
Pošli přihlášku metodikovi našeho oddílu :-)
Kuba Turek01:23:47 25.03.2020
odpovědět 
  Re: Nařízená humanita?
Ono je to stejne asi jako s jizdou autem. Vetsina jezdi zodpovedne k sobe i k ostatnim. Bohuzel ta mensina je stale dosti pocetna, aby to na silnicich vypadalo, tak jak to vypada
hurvinek22:10:56 24.03.2020
odpovědět 
   Re: Nařízená humanita?
Špatný příklad. Hodně lidí dodržuje pravdila a tedy tím i ohleduplnou jízdu (jako třeba rychlost v obci) jen kvůli tomu, že pravidla jsou nařízená a hrozí pokuty, lidé se bojí. Zruš pokuty, z pravidel udělej jen doporučení a hned bychom viděli, jak že to s tou ohleduplností je.
08:23:15 25.03.2020
odpovědět 
    Re: Nařízená humanita?
Myslím že to není špatný příklad. Zruš pravidla a většina by se pořád chovala odpovědně, ale menšina by bohužel zdivočela a náprava by nebyla vynutitelná. S nařízeními ohledně roušek, neshlukování atd. to může být podobně. Většina by se mohla chovat odpovědně, ale chování nezodpovědné menšiny by rozšířilo infekci natolik, že by to té většině bylo prd platné.
m
11:01:59 25.03.2020
odpovědět 
     Re: Nařízená humanita?
Jenže zrušením zákona ti z toho tak nějak vypadává, co znamená odpovědně. Jezdili by lidé po obci stále 50? A po dálnici? Co je odpovědná jízda? 120? Jezdím často 180-220. Je to neodpovědné? Mě to nepřijde, mám aut více a při 180 se v jednom cítím lépe a bezpečněji, než v druhém při 130, zejména když se při pomalé jízde motám mezi kamiony a pomalými vozy. A odpovědnost při této epidemii? Jsi si jistý, že každý cítí jako svoji odpovědnost záchranu těch starých a nemocných? Budou lidé řešit odpovědnost k cizím starcům, nebo ke své rodině? Když bude v ohrožení ekonomická budoucnost něčí rodiny a jejich životní úroveň, myslíš si, že snad někdo bud preferovat cizího seniora na jipce? Takže co je to ta tvoje odpovědnost? Odpovědnost k cizím, nebo odpovědnost ke vlastním? Pročpak se asi říká, že košile je bližší, než kabát... ?
15:44:14 25.03.2020
odpovědět 
      Re: Nařízená humanita?
Jako jasne. Nebudeme tu rozebirat a filozofovat nad tim co znamena byt zodpovedny a tak dale. Proste byl pruser v unoru jezdit na lyzovacku do itosky a je pruser predjizdet v neprehlednych usecich. Prvni se delo navzdory nedoporuceni. Druhy se deje furt navzdory narizeni. Treba z tohodle pohledu mi to prirovnani prislo dobry.

A jako jasny, jen si jezdi 180 a vic. Takovejch je co se citi ve velkych rychlostech bezpecne. Evidentne mas dobry auto, takze v pripadne kolizi s nekym dalsim budes ve vyhode.
hurvinek21:59:47 25.03.2020
odpovědět 
       Re: Nařízená humanita?
Ale s kamionem ne :D
06:58:15 26.03.2020
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi