Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231513 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Omezeni pohybu16.03.2020
Ve cyhlasceno omezeni pohybu je vyjimka na pohyb v prirode, ale ne uz na cestu do prirody.

Lezt tedy muzou, kdyby se to vzalo doslova, jen lide bydlici nebo pracuji v prirode...
 Re: Omezeni pohybu16.03.2020
Někde jsem četl výklad, cituji: "Mezi výjimkami z karantény jsou ale cesty do parku či do příro
  Re: Omezeni pohybu17.03.2020
V autě se šířím nejlíp, ideální je dodávka plná lidí, to jsou orgie...

 adam ondra - karantena?16.03.2020
hele, co je na tom pravdy, ze AO je v domaci karantene kvuli koronaviru?
 Re: adam ondra - karantena?16.03.2020
nic
  Re: adam ondra - karantena?16.03.2020
V karanténě jsou teď všichni.
 Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
k čemu ti ta informace bude?
  Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
protoze AO je muj idol a byl bych strasne nerad, kdyby mel korunavirus.
   Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
AO je mladej, sportovec a snad ani nema zadne chronicke onemocneni, takze by se z toho snad v klidu
    Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
Asi tak nějak. A kdo má podobné příznaky teď, tak se lékařům vyhýbá jak čert kříži, aby ho neposlali
     Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
pokud se většina populace nezachová naprosto vzorně, tak nás čeká promoření celý populace a podobnej
      Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
Nečeká, italské zdravotnictví je ve velmi špatném stavu a populace hodně stará. Tam to prostě staří
       dojmy stranou17.03.2020
Jen tak na úvod:

Stáří populace
Italy median age: 47.3
Czechia median a
        Re: dojmy stranou17.03.2020
Podepisuju.
        Re: dojmy stranou17.03.2020
Teď se objevily studie Královské univerzity v Londýně a WHO - aby karanténa měla smysl, je potřeba,
        Britští vědci doporučují rok přerušované karantény17.03.2020
         chybí pointa17.03.2020
takže?
          soutěž ve snování konspiračních teorií - právě teď, právě zde!!!18.03.2020
(disclaimer: vím o tom hovno)

Takže to tu propukne znova, ale zdravotní systém na to
           Důvod problémů?18.03.2020
A nepřijde ti, že naše zdravotnictví kolabuje spíše kvůli nesmyslnému rozsahu zbytečného testování (
            Re: Důvod problémů?18.03.2020
Zatím mi nepřijde, že by české zdravotnictví kolabovalo. Kolabuje italské. Nějaké testování asi kola
         Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
To je holt ten nas civilizovany zapad. Jojo, od Cinanu bychom se mohli ucit.
          Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
Jo jo, ucit se od Cinanu ...

Proc myslis, ze kdyz to nekdy v prosinci v Cine zacalo,
           Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
Nevytrhavej z kontextu, prosim. Snad je jasne co bylo mysleno.
            Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
To, co bylo mysleno je ale totez, co rozneseni Corony primarne umoznilo!
             Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény19.03.2020
Přesně.
           Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
Přesně, za šíření může Čínský represivní režim a pohrobci Musoliniho v Itálii a Frankistické Španěls
        Dojmy a pojmy18.03.2020
Hele, poslal jsi nějaké mediány a srovnání ČR a Itálie. Bez znalosti detailů o obětích. Teď se nějak
         Re: Dojmy a pojmy18.03.2020
Ja to vydim jasne. Vypustili to sem vrazi z Wallstreetu, kteri uz davno vi, ze cely kapitalisticky s
          Re: Dojmy a pojmy19.03.2020
To máš od JiBa?
           Re: Dojmy a pojmy22.03.2020
Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
            Re: Dojmy a pojmy25.03.2020
Nemyslím. 1) Zeptal jsem se jiného diskutujícího, jestli to nemá od Tebe, protože Ty sem na Lezce ob
           Re: Dojmy a pojmy22.03.2020
Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
           Re: Dojmy a pojmy22.03.2020
Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
         Re: Dojmy a pojmy19.03.2020
přesně jak jsem říkal, vyjde článek a najednou si připadáš děsně chytrej. Povíme si za měsíc, protož
          Re: Dojmy a pojmy21.03.2020
Proč bychom měli být všichni rádi? Já bych raději tu fungující ekonomiku, než možná prodloužit život
           Re: Dojmy a pojmy25.03.2020
Tak na pracák chodí dost lidí rádo a ti další se do práce neodpovídající jejich "představám&quo
            Tramvajové dilema25.03.2020
Ale myslím, že těch pár stovek tisíc, které vygeneruje prakticky zrušení cestovního ruchu a navázaný
             Re: Tramvajové dilema25.03.2020
Ty tam ty lidi na kolejich ale nevidis, ty je mas jen ve sve hlave. Ekonomove se muzou smele pustit
              Re: Tramvajové dilema25.03.2020
Očividně neumíš myslet na vazby. Ano, místa budou. Ale zavření hranic zlikviduje nejen pingly a ukli
               Re: Tramvajové dilema25.03.2020
Ekonomickej rust do nekonecna? Tobe asi chybi trochu neco jinyho. Jednou ta parada skonci, mozna to
                Re: Tramvajové dilema25.03.2020
Tak já jsem relativně v pohodě a tohle není o uskromnění.
        Re: dojmy stranou26.03.2020
teď už se žerty stranou todleto, to už to na mou duši žádná legrace
 Re: adam ondra - karantena?20.03.2020
Rok 2009, dle odhadu 250 000 - 600 000 mrtvich na praseci chripku. Zasazena cela planeta. Tak uvidim
  Re: adam ondra - karantena?20.03.2020
Klames naschval alebo z nevedomosti?
04/2009-08/2010: pocet umrti 18,036
Tvoje cisla s
   Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
A ten kdo si da praci a bude googlit o 10 vterin dele, najde aktualizovany statistiky vydane po roce
   Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
A ten kdo si da praci a bude googlit o 10 vterin dele, najde aktualizovany statistiky vydane po roce
    Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
Tak uved zdroj prosim. 15 krat viacej stale nie je ani 250 000
     Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
tak si dej do kalkulacky 15 * 18000, asi budes prekvapen kolik to je. A tu je nejaky link co jsem ry
      Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
Už ho nech, on za to nemůže.
      Re: adam ondra - karantena?22.03.2020
Ok, ospravedlnujem sa, o tychto cislach (151,700 az 575,400) som nevedel. Keby sa o nich vedelo v ca
       Re: adam ondra - karantena?22.03.2020
ale hovno, v žádném případě. I vysoce inteligentní lidi jako kupříkladu Ondřej Neff ještě začátkem b
        Re: adam ondra - karantena?22.03.2020
Proč je za debila? Podle mne měl a má pravdu. Tohle není epidemi viru, ale epidemie hysterie.
         Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Taky si myslím, že neporovnatelně větší škodu působí drastická opatření, než by způsobil volný průbě
          Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
No, to určitě. Ono to není jen o mortalitě, je to taky o tom že když necháš "virus projít popul
           Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Ale ono je to neodstaví - většina ani nebude vědět, že to má, nebo bude mít příznaky, se kterými se
       Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Krásná ukázka neznalosti - ty tu vyšiluješ kvůli pár tisícům mrtvých, ale vůbec nemáš potuchu, že ne
        Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
haha, vtipne, ze hovoris o nevedomosti, ale netusis, ze skutocne odhady (151,700 az 575,400 ten rozp
         Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Opět jsi mimo. Taková ta jistota, co pobaví i během smutku :-) Nejde o konkrétní data v té době. A j
          Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Kolko ty toho dodnes netusis...
           Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Zameť si před vlastním prahem - kritizuješ tu Čechy, ale když Češi zajistili Slovákům dopravu ze zah
            Re: adam ondra - karantena?24.03.2020
kde kritizujem Cechy prosim ta?
 Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Jde vidět, že se nudíte :D
 Nařízená humanita?23.03.2020
Tady se každý ohání morálkou a humanitou, ale není to náhodou opět jen nátlak nějaké pseudoskupiny,
  Re: Nařízená humanita?23.03.2020
Jo, Evropě chybí válka, ale ne ta z obrazovky...
  Re: Nařízená humanita?23.03.2020
Nezřízená Humanita? Kde si můžu dát přihlášku?
   Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Pošli přihlášku metodikovi našeho oddílu :-)
  Re: Nařízená humanita?24.03.2020
Ono je to stejne asi jako s jizdou autem. Vetsina jezdi zodpovedne k sobe i k ostatnim. Bohuzel ta m
   Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Špatný příklad. Hodně lidí dodržuje pravdila a tedy tím i ohleduplnou jízdu (jako třeba rychlost v o
    Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Myslím že to není špatný příklad. Zruš pravidla a většina by se pořád chovala odpovědně, ale menšina
     Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Jenže zrušením zákona ti z toho tak nějak vypadává, co znamená odpovědně. Jezdili by lidé po obci st
      Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Jako jasne. Nebudeme tu rozebirat a filozofovat nad tim co znamena byt zodpovedny a tak dale. Proste
       Re: Nařízená humanita?26.03.2020
Ale s kamionem ne :D

 Ztracené friendy16.03.2020
Ahoj, včera jsem na Rovišti na Emanových zahradkách ztratila tři malé friendy. Nenašel jste je někdo omylem v baťohu? Byly pod baťohem pod cestou Babagliding.

 Nalezen friend na Bořeni16.03.2020
V neděli 15.3. jsme na Bořeni v oblasti Ohniska (Jižní stěna - Střed) našli v cestě frienda. Vypadal, že tam nebyl moc dlouho. Kdo ho ztratil, přihlaste se.

 Zákazy lezení15.03.2020
tak v itálii a ve španělsku už je i zákaz lezení. https://www.8a.nu/forum/news/ rock-climbing-not-allowed-in-spain. mají

 Road To Tokyjo11.03.2020
Ciwe esli zrušej opyjmiladu tag to bude potom fšem fuckt nejtezsi cesta na svete ... 12d mynymalne
 Re: Road To Tokyjo12.03.2020
A pojynta?

 Shyby11.03.2020
Ahoj

Potřeboval bych posílit ruce a ramena, ale nebaví mě shyby (jo, vím, ze je to blbost, ale jinak to říct neumím). Jaká je k nim varianta?
 Re: Shyby11.03.2020
visy a fixace
  Re: Shyby11.03.2020
Díky, k tomu jsem se tak nějak dopracoval, ale hodilo by se mi posílit i ramena a na to mi shyby při
   Re: Shyby11.03.2020
další možnosti jsou převislý žebřík, lezení v převisu, kampus po velkých atd., ale u všeho budeš mus
    Re: Shyby12.03.2020
Ahoj, posiliš je lezením. Boulder, lano převisy a stropy. Lez podle svých možností, ne vše jen po ma
  Re: Shyby17.03.2020
Co je fixace? Planky? Co jeste?
 Re: Shyby11.03.2020
Systemboard, bouldrovka, žebřík, šplh na laně.
  Re: Shyby11.03.2020
TRX , cinky atd..
 Re: Shyby11.03.2020
kliky

anebo cokoliv při čem posílíš ramena.
 Re: Shyby12.03.2020
Provazový žebřík, můžeš lézt ze začátku s pomocí nohou, pak jen rukama. Mě to vždycky bavilo víc než
  Re: Shyby12.03.2020
Ok, díky moc za rady, zkusím žebřík a fixy a snad se to hne. Ještě jednou dík
 Re: Shyby12.03.2020
alternativa shybům?
z posilovny si přineseš akorát tak nafouklé vodnaté svaly na balení naf
  Re: Shyby12.03.2020
pravda. hybaj do fachy! :) a za odměnu, když bude čas, tak na skalíky!
   Re: Shyby13.03.2020
Nebo na rehabku :D
    Re: Shyby13.03.2020
jj šulinu pražskej...
  Re: Shyby13.03.2020
Souhlasím!!!
 Re: Shyby12.03.2020
Shyby jsou stejně spíš na záda. "Posílit" je strašně široký pojem, zajímavé na ramena jsou
  Re: Shyby14.03.2020
Pisu to tady u kazde diskuze , staci pořádně pohoňovat péro, univerzální cvik na většinu partií, s
   Re: Shyby14.03.2020
jenže kdo to umí vyváženě i levačkou???;)))
    Re: Shyby15.03.2020
prostě stopky a jedeš ;-) 10s jedna strana a 10s a výměna ;-)
     Re: Shyby15.03.2020
Přesně intervaly nebo zabrat levou a víc trénovat
      Re: Shyby15.03.2020
A co když to zvládání obouruč?
       Re: Shyby15.03.2020
Lepší je to ve dvojici. Dají se střídat jak stisky tak dírky.
       Re: Shyby16.03.2020
Kolik je vám let? I když je to vlastně jedno, v každém věku to jsou kydy.
        Re: Shyby16.03.2020
Vycházíme z praxe, kdo číká že to nedělal ten to dělá dodnes!

 Drytooling10.03.2020
Ahoj,
1)nevíte jak je to s drytoolingem na Mammutu v Holeškách?
Popřípadě kde jinde by šlo trénovat...
2)Nějaká dobrá DT oblast ?
Díky
 Re: Drytooling11.03.2020
Na kapelnika je sezonne poveleno DT. Ale bez maga.
  Re: Drytooling11.03.2020
neblbni, je tu dost lidi schopnejch to vzit vazne.

 Skály u Chlumu u Rakovníka09.03.2020
Ahoj, kdysi jsem na stránkách (asi) rakovnického oddílu stáhnul nějaký průvodčík na tyhle skalky, ale stránky už neexistují. Nevíte, kde bych se dostal k nějakému topu oblasti?
 Re: Skály u Chlumu u Rakovníka09.03.2020
 Sekání chytů Vs Honění čísel 09.03.2020
Před časem se tu a celkem oprávněně pranýřoval Resch za Žihli a ti samý lidé, co Reschovi dávali kouř, jsou teď rádi, že mají co lézt a prezentují své výkony ze seknutých cest. Trochu pokrytecké.
 Re: Sekání chytů Vs Honění čísel 09.03.2020
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande.
  Re: Sekání chytů Vs Honění čísel 09.03.2020
550 :D

1   ...   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Omezeni pohybu
Ve cyhlasceno omezeni pohybu je vyjimka na pohyb v prirode, ale ne uz na cestu do prirody.

Lezt tedy muzou, kdyby se to vzalo doslova, jen lide bydlici nebo pracuji v prirode...
P.17:42:08 16.03.2020
odpovědět 
 Re: Omezeni pohybu
Někde jsem četl výklad, cituji: "Mezi výjimkami z karantény jsou ale cesty do parku či do přírody.". Tedy není definováno, zda jdeš pěšky, nebo jedeš autem. A, bohužel, na nějakém právním serveru jsem také četl, že téměř na cokoliv jde uplatnit nějaká výjimka. A kromě toho má policie za úkol omezit činnost a nekontrolovat auta a běžné lidi. Má sice kontorlovat dodržování karantény, ale jen doma u těch, kterým byla nařízena.
18:03:42 16.03.2020
odpovědět 
  Re: Omezeni pohybu
V autě se šířím nejlíp, ideální je dodávka plná lidí, to jsou orgie...
SARS CoV-223:24:34 17.03.2020
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192458)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi