Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
36.Jeřábek 10200
Bouldry:
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
36.Zímová 9428
Hory:
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350
7.Švihálek 6092

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230977 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Stěna u Salesiánů - Praha 8

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
HUDYsport - Karlovy Vary
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tradiční lezení-výbava27.03.2020
Ahoj,
začínám s tradičním lezením, potažmo cestama, kde je potřeba se dozajistit.
Koupila jsem si set friendů WC a ráda bych se zeptala zkušenějších, čím je ideálně doplnit.
 Re: Tradiční lezení-výbava27.03.2020
vklíněnce, hexy, další friendy, hromadu karabin a smyček, pak třeba i ufony, spárový rukavice, hadin
 Re: Tradiční lezení-výbava27.03.2020
tinyurl.com/sktnxec
termín přeložen, součástí je i kompletní popis materiálu pro evropské obl
  Re: Tradiční lezení-výbava27.03.2020
smažte tu reklamu
  Re: Tradiční lezení-výbava27.03.2020
smažte tu reklamu
   Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Proč? Máš z toho deprese?
    Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Ne, ale maj tam na fotce blbě štand (jeden čok vypadne = žuch o půl metru dolu natvrdo do dyneemy).
     Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Z dnešního pohledu je to špatně, pár let zpět to byl o metodicky dobře, doporučované mimo jiné čhs i
  Re: Tradiční lezení-výbava27.03.2020
Díky za návrh, ale kurzy nejsou nic pro mě, radši sbírám zkušenosti z okolí a jsem z Brna, takže Pra
   Re: Tradiční lezení-výbava27.03.2020
od doby kdy byly vynalezeny peníze je slovo díky zbytečnost
   Re: Tradiční lezení-výbava27.03.2020
Jestli jsi z Brna, tak tam jsou dobré oddíly a výborné horoškoly. Malé i velké. Doporučuji jich využ
    Re: Tradiční lezení-výbava27.03.2020
Kubo, lezu už dost dlouho, vč. skal, jen jsem se léta zaměřovala na sportovky. S vklíněnci a friendy
     Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Tak kdyz lezes dost dlouho, tak co jako cekas za rady? V inzerci je tady sekce hledam kluka/holku.
     Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Tak proc sa tu ptas na take picoviny, kdyz vsecko uz vis?
     Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Ale pokud chces opravdu poradit co se tyce materialu, tak poradim rad. Idealne primo v akci. Shanim
     Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Barčo, psala jsi, že chceš sbírat zkušenosti... Jestli je to jinak, tak hodně štěstí v budoucí pokus
      Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
To by ti mohli napsat nějaký prášky, máš evidentně slabší rozeznávací schopnosti když slečně furt vn
       Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Funkční čtení Tě na základce nenaučili? Nic jsem Barče nevnucoval.
        Re: Tradiční lezení-výbava29.03.2020
Já do školy nechodil, já sem samouk
     Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Teď mě to láká víc než výkony...jo, jsem na ně stará ......... ale hovno spíš zdechlá i v 50+ se lez
   Re: Tradiční lezení-výbava27.03.2020
Když má člověk frendy a mikro frendy (je dobré mít často používané menší velikosti minimálně zdvojen
    Re: Tradiční lezení-výbava27.03.2020
daleko lepší než abalak je hex :)
 Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Jestli mas sadu friendu a nic víc tak bych podle sebe dokupoval v tomhle pořadí:
1) hromadu s
  Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Díky za konstruktivní odpověď :)
 Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
větší vklíněnce slouží podobně jako menší frendy (tedy bych dokoupil mikrofrendíky), ale koubovy mos
  Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
ballnuty ;-) dobré, ale drahé, nicméže drží líp než mikrofriendy
   Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
to jsou zase rozumy...
    Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Za jistejch časů se vcelku osvědčily dřevěný klíny, doporučujete buk nebo dub?
    Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
Ne nejsou, to je normální praxe, microfriend BD 000 nosnost :-D 1-2kN? ballnut nejmenší (rozsah menš
 Re: Tradiční lezení-výbava28.03.2020
vezmi co máš, přidej k tomu helbu a parťáka se kterým si rozumíš a nebojíš se a vyražte (až to bude
 Re: Tradiční lezení-výbava29.03.2020
Barčo, prosím, můžeš trošku upřesnit, kde a jak máš v plánu lézt? Skalky, vícedélky v Raskousku (Hol
 Re: Tradiční lezení-výbava02.04.2020
Barco, super ze se poustis do lezeni po vlastnim. Jak uz psali lidi driv. Pokud vklinence, tak DMM w

 Tradiční lezení-výbava27.03.2020
Ahoj,
začínám s tradičním lezením, potažmo cestama, kde je potřeba se dozajistit.
Koupila jsem si set friendů WC a ráda bych se zeptala zkušenějších, čím je ideálně doplnit.

 COVID 26.03.2020
jak tady nekdo v jistem clanku zminoval tramvajove dilema tak co tohle ? https://tinyurl.com/wo9jc6o
 Re: COVID 26.03.2020
1+ ;)

 Lupavý prst25.03.2020
Ahoj. Mám problém s "lupavým" prstem, ukazováčkem. Asi před rokem mě začal bolet, někdy více, někdy méně, ale trénovat a lézt s tím šlo. Do teď se to postupně celkem zlepšovalo. Tehdy mě jen prostě občas bolel. Teď už mě v něm nově začalo lupat,
 Re: Lupavý prst26.03.2020
Taky mi po doléčení zranění prst lupal, většinou po ránu kdykoli jsem ho narovnal. Neřešil jsem to,
 Re: Lupavý prst26.03.2020
kamošovi ho amputovali, tak nevím..
  Re: Lupavý prst26.03.2020
Já vím, hrabe ti už viď? Zkus pornostránky.
   Re: Lupavý prst26.03.2020
StayHome hlásí PornoHUB!
 Re: Lupavý prst26.03.2020
jde to opíchnout s kortikoidem, ale pak je třeba tak 6 týdnů počkat a nezatěžovat aby to neprasklo.
 Re: Lupavý prst26.03.2020
co zkusit Fyzio Gym Cooper a Isele method?
  Re: Lupavý prst26.03.2020
:)

 Poříčí nad Sázavou 25.03.2020
Ahoj,  v Měsíčním údolí probíhá hnízdění ptactva, lezení je tedy zakázáno.
 Re: Poříčí nad Sázavou 25.03.2020
To není zcela přesné. Dvě skály Garáž a Podkroví zůstaly povolené
 Podcasty23.03.2020
Čau
nevíte jestli jsou nějaké české podcasty o lezení? Chytl jsem jen občas něco od Lucie Výborné.Dík
 Re: Podcasty23.03.2020
Nadzemí. perfektní Čajovy rozhovory
  Re: Podcasty23.03.2020
Ano doporučuji! Čaj to má fakt dobré. Případně Hanibal, Emontana atd.
 Re: Podcasty24.03.2020
Čo te je Pojďkrást?
  Re: Podcasty25.03.2020
Fero ti to vysvětlí a ukáže jak to vypadá v praxi. Až opadne korona bude školení. Sraz bude na Václa
   Re: Podcasty25.03.2020
Nebo se zeptej Jaryna, ten v tom má prax ;-)

 Boty Island22.03.2020
Zdar,
prosím máte někdo nové boty Island od Meindlu?
Přidali tam paměťovou pěnu. Jak se v tom chodí?
V obchodě jsem je na chvíli vyzkoušel a přišlo mi to nějaký divný.
Dá se ještě koupit původní model bez pěny?

D
 Re: Boty Island28.03.2020
ahoj, mám je a přijde mi to v pohodě. Přišlo mi, že je to měkčí kolem kotníku než ostatní pohory, al

 Omezeni pohybu16.03.2020
Ve cyhlasceno omezeni pohybu je vyjimka na pohyb v prirode, ale ne uz na cestu do prirody.

Lezt tedy muzou, kdyby se to vzalo doslova, jen lide bydlici nebo pracuji v prirode...
 Re: Omezeni pohybu16.03.2020
Někde jsem četl výklad, cituji: "Mezi výjimkami z karantény jsou ale cesty do parku či do příro
  Re: Omezeni pohybu17.03.2020
V autě se šířím nejlíp, ideální je dodávka plná lidí, to jsou orgie...

 adam ondra - karantena?16.03.2020
hele, co je na tom pravdy, ze AO je v domaci karantene kvuli koronaviru?
 Re: adam ondra - karantena?16.03.2020
nic
  Re: adam ondra - karantena?16.03.2020
V karanténě jsou teď všichni.
 Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
k čemu ti ta informace bude?
  Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
protoze AO je muj idol a byl bych strasne nerad, kdyby mel korunavirus.
   Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
AO je mladej, sportovec a snad ani nema zadne chronicke onemocneni, takze by se z toho snad v klidu
    Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
Asi tak nějak. A kdo má podobné příznaky teď, tak se lékařům vyhýbá jak čert kříži, aby ho neposlali
     Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
pokud se většina populace nezachová naprosto vzorně, tak nás čeká promoření celý populace a podobnej
      Re: adam ondra - karantena?17.03.2020
Nečeká, italské zdravotnictví je ve velmi špatném stavu a populace hodně stará. Tam to prostě staří
       dojmy stranou17.03.2020
Jen tak na úvod:

Stáří populace
Italy median age: 47.3
Czechia median a
        Re: dojmy stranou17.03.2020
Podepisuju.
        Re: dojmy stranou17.03.2020
Teď se objevily studie Královské univerzity v Londýně a WHO - aby karanténa měla smysl, je potřeba,
        Britští vědci doporučují rok přerušované karantény17.03.2020
         chybí pointa17.03.2020
takže?
          soutěž ve snování konspiračních teorií - právě teď, právě zde!!!18.03.2020
(disclaimer: vím o tom hovno)

Takže to tu propukne znova, ale zdravotní systém na to
           Důvod problémů?18.03.2020
A nepřijde ti, že naše zdravotnictví kolabuje spíše kvůli nesmyslnému rozsahu zbytečného testování (
            Re: Důvod problémů?18.03.2020
Zatím mi nepřijde, že by české zdravotnictví kolabovalo. Kolabuje italské. Nějaké testování asi kola
         Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
To je holt ten nas civilizovany zapad. Jojo, od Cinanu bychom se mohli ucit.
          Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
Jo jo, ucit se od Cinanu ...

Proc myslis, ze kdyz to nekdy v prosinci v Cine zacalo,
           Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
Nevytrhavej z kontextu, prosim. Snad je jasne co bylo mysleno.
            Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
To, co bylo mysleno je ale totez, co rozneseni Corony primarne umoznilo!
             Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény19.03.2020
Přesně.
           Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény18.03.2020
Přesně, za šíření může Čínský represivní režim a pohrobci Musoliniho v Itálii a Frankistické Španěls
        Dojmy a pojmy18.03.2020
Hele, poslal jsi nějaké mediány a srovnání ČR a Itálie. Bez znalosti detailů o obětích. Teď se nějak
         Re: Dojmy a pojmy18.03.2020
Ja to vydim jasne. Vypustili to sem vrazi z Wallstreetu, kteri uz davno vi, ze cely kapitalisticky s
          Re: Dojmy a pojmy19.03.2020
To máš od JiBa?
           Re: Dojmy a pojmy22.03.2020
Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
            Re: Dojmy a pojmy25.03.2020
Nemyslím. 1) Zeptal jsem se jiného diskutujícího, jestli to nemá od Tebe, protože Ty sem na Lezce ob
           Re: Dojmy a pojmy22.03.2020
Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
           Re: Dojmy a pojmy22.03.2020
Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
         Re: Dojmy a pojmy19.03.2020
přesně jak jsem říkal, vyjde článek a najednou si připadáš děsně chytrej. Povíme si za měsíc, protož
          Re: Dojmy a pojmy21.03.2020
Proč bychom měli být všichni rádi? Já bych raději tu fungující ekonomiku, než možná prodloužit život
           Re: Dojmy a pojmy25.03.2020
Tak na pracák chodí dost lidí rádo a ti další se do práce neodpovídající jejich "představám&quo
            Tramvajové dilema25.03.2020
Ale myslím, že těch pár stovek tisíc, které vygeneruje prakticky zrušení cestovního ruchu a navázaný
             Re: Tramvajové dilema25.03.2020
Ty tam ty lidi na kolejich ale nevidis, ty je mas jen ve sve hlave. Ekonomove se muzou smele pustit
              Re: Tramvajové dilema25.03.2020
Očividně neumíš myslet na vazby. Ano, místa budou. Ale zavření hranic zlikviduje nejen pingly a ukli
               Re: Tramvajové dilema25.03.2020
Ekonomickej rust do nekonecna? Tobe asi chybi trochu neco jinyho. Jednou ta parada skonci, mozna to
                Re: Tramvajové dilema25.03.2020
Tak já jsem relativně v pohodě a tohle není o uskromnění.
        Re: dojmy stranou26.03.2020
teď už se žerty stranou todleto, to už to na mou duši žádná legrace
 Re: adam ondra - karantena?20.03.2020
Rok 2009, dle odhadu 250 000 - 600 000 mrtvich na praseci chripku. Zasazena cela planeta. Tak uvidim
  Re: adam ondra - karantena?20.03.2020
Klames naschval alebo z nevedomosti?
04/2009-08/2010: pocet umrti 18,036
Tvoje cisla s
   Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
A ten kdo si da praci a bude googlit o 10 vterin dele, najde aktualizovany statistiky vydane po roce
   Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
A ten kdo si da praci a bude googlit o 10 vterin dele, najde aktualizovany statistiky vydane po roce
    Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
Tak uved zdroj prosim. 15 krat viacej stale nie je ani 250 000
     Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
tak si dej do kalkulacky 15 * 18000, asi budes prekvapen kolik to je. A tu je nejaky link co jsem ry
      Re: adam ondra - karantena?21.03.2020
Už ho nech, on za to nemůže.
      Re: adam ondra - karantena?22.03.2020
Ok, ospravedlnujem sa, o tychto cislach (151,700 az 575,400) som nevedel. Keby sa o nich vedelo v ca
       Re: adam ondra - karantena?22.03.2020
ale hovno, v žádném případě. I vysoce inteligentní lidi jako kupříkladu Ondřej Neff ještě začátkem b
        Re: adam ondra - karantena?22.03.2020
Proč je za debila? Podle mne měl a má pravdu. Tohle není epidemi viru, ale epidemie hysterie.
         Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Taky si myslím, že neporovnatelně větší škodu působí drastická opatření, než by způsobil volný průbě
          Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
No, to určitě. Ono to není jen o mortalitě, je to taky o tom že když necháš "virus projít popul
           Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Ale ono je to neodstaví - většina ani nebude vědět, že to má, nebo bude mít příznaky, se kterými se
       Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Krásná ukázka neznalosti - ty tu vyšiluješ kvůli pár tisícům mrtvých, ale vůbec nemáš potuchu, že ne
        Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
haha, vtipne, ze hovoris o nevedomosti, ale netusis, ze skutocne odhady (151,700 az 575,400 ten rozp
         Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Opět jsi mimo. Taková ta jistota, co pobaví i během smutku :-) Nejde o konkrétní data v té době. A j
          Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Kolko ty toho dodnes netusis...
           Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Zameť si před vlastním prahem - kritizuješ tu Čechy, ale když Češi zajistili Slovákům dopravu ze zah
            Re: adam ondra - karantena?24.03.2020
kde kritizujem Cechy prosim ta?
 Re: adam ondra - karantena?23.03.2020
Jde vidět, že se nudíte :D
 Nařízená humanita?23.03.2020
Tady se každý ohání morálkou a humanitou, ale není to náhodou opět jen nátlak nějaké pseudoskupiny,
  Re: Nařízená humanita?23.03.2020
Jo, Evropě chybí válka, ale ne ta z obrazovky...
  Re: Nařízená humanita?23.03.2020
Nezřízená Humanita? Kde si můžu dát přihlášku?
   Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Pošli přihlášku metodikovi našeho oddílu :-)
  Re: Nařízená humanita?24.03.2020
Ono je to stejne asi jako s jizdou autem. Vetsina jezdi zodpovedne k sobe i k ostatnim. Bohuzel ta m
   Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Špatný příklad. Hodně lidí dodržuje pravdila a tedy tím i ohleduplnou jízdu (jako třeba rychlost v o
    Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Myslím že to není špatný příklad. Zruš pravidla a většina by se pořád chovala odpovědně, ale menšina
     Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Jenže zrušením zákona ti z toho tak nějak vypadává, co znamená odpovědně. Jezdili by lidé po obci st
      Re: Nařízená humanita?25.03.2020
Jako jasne. Nebudeme tu rozebirat a filozofovat nad tim co znamena byt zodpovedny a tak dale. Proste
       Re: Nařízená humanita?26.03.2020
Ale s kamionem ne :D

 Ztracené friendy16.03.2020
Ahoj, včera jsem na Rovišti na Emanových zahradkách ztratila tři malé friendy. Nenašel jste je někdo omylem v baťohu? Byly pod baťohem pod cestou Babagliding.

1   ...   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Tradiční lezení-výbava
Ahoj,
začínám s tradičním lezením, potažmo cestama, kde je potřeba se dozajistit.
Koupila jsem si set friendů WC a ráda bych se zeptala zkušenějších, čím je ideálně doplnit.
Barca20:36:18 27.03.2020
odpovědět 
 Re: Tradiční lezení-výbava
vklíněnce, hexy, další friendy, hromadu karabin a smyček, pak třeba i ufony, spárový rukavice, hadinky, a tak dál
ts20:58:38 27.03.2020
odpovědět 
 Re: Tradiční lezení-výbava
tinyurl.com/sktnxec
termín přeložen, součástí je i kompletní popis materiálu pro evropské oblasti, 3 přihlášení, přidej se
Petr M.21:19:12 27.03.2020
odpovědět 
  Re: Tradiční lezení-výbava
smažte tu reklamu
21:48:48 27.03.2020
odpovědět 
  Re: Tradiční lezení-výbava
smažte tu reklamu
21:53:52 27.03.2020
odpovědět 
   Re: Tradiční lezení-výbava
Proč? Máš z toho deprese?
09:11:19 28.03.2020
odpovědět 
    Re: Tradiční lezení-výbava
Ne, ale maj tam na fotce blbě štand (jeden čok vypadne = žuch o půl metru dolu natvrdo do dyneemy). Od nich bych si radit moc nenechal...
13:14:54 28.03.2020
odpovědět 
     Re: Tradiční lezení-výbava
Z dnešního pohledu je to špatně, pár let zpět to byl o metodicky dobře, doporučované mimo jiné čhs i uiaa...
22:26:41 28.03.2020
odpovědět 
  Re: Tradiční lezení-výbava
Díky za návrh, ale kurzy nejsou nic pro mě, radši sbírám zkušenosti z okolí a jsem z Brna, takže Praha dost z ruky.
Navíc přehled už mám, spíš mě zajímají konkrétní zkušenosti, co se komu osvědčilo. Určitě koupím obyčejné vklíněnce, ale přemýšlím i nad abalaky a ball nuty. Ale jak říkám, ráda si nechám poradit, ale na kurz to nevidím, nezlob se. ;)
Ale kdyby si chtěl někdo zalézt a naučit mě něco, nebráním se, ale platím "jen" díkem a pivem, možná i dobrým kamarádstvím. :)
Barca22:34:54 27.03.2020
odpovědět 
   Re: Tradiční lezení-výbava
od doby kdy byly vynalezeny peníze je slovo díky zbytečnost
Petr M.23:02:04 27.03.2020
odpovědět 
   Re: Tradiční lezení-výbava
Jestli jsi z Brna, tak tam jsou dobré oddíly a výborné horoškoly. Malé i velké. Doporučuji jich využít. Najdeš je na www.horosvaz.cz Kromě kamarádství v nich získáš "zadarmo" spousta znalostí a zkušeností, které ti ušetří nejen spoustu peněz za zbytečné blbosti, ale hlavně je dost hloupé, když při získávání praxe postupuješ stylem pokus-omyl. To je v našem sportu dost rychlá cesta do hrobu anebo aspoň na JIPku.
Kuba Turek23:06:20 27.03.2020
odpovědět 
    Re: Tradiční lezení-výbava
Kubo, lezu už dost dlouho, vč. skal, jen jsem se léta zaměřovala na sportovky. S vklíněnci a friendy pracovat umím, ve skutečnosti mám za sebou x vícedélek a cest po "vlastním", akorát jsem se tomu nikdy nevěnovala primárně a materiál nebyl můj. (Teď mě to láká víc než výkony...jo, jsem na ně stará) Každopádně o pokus-omyl se opravdu nejedná. Primárně tu nehledám pomoc se zasvěcením do tradičního lezení, toho jsem se chytla jen skrz nabídnutý kurz. Při koupi specifického jištění se s ním řádně seznámím, neboj.
Hledám hlavně názory, co se komu osvědčilo- i stejné typy jištění se u různých značek liší.
Jinak dík za tip. ;)
Barca23:31:13 27.03.2020
odpovědět 
     Re: Tradiční lezení-výbava
Tak kdyz lezes dost dlouho, tak co jako cekas za rady? V inzerci je tady sekce hledam kluka/holku.
Geo00:38:32 28.03.2020
odpovědět 
     Re: Tradiční lezení-výbava
Tak proc sa tu ptas na take picoviny, kdyz vsecko uz vis?
Radek05:20:01 28.03.2020
odpovědět 
     Re: Tradiční lezení-výbava
Ale pokud chces opravdu poradit co se tyce materialu, tak poradim rad. Idealne primo v akci. Shanim spoluzece na Niedermana (Gr. Bielenhorn) a Eisbrecher (Graue Wand). Posli fotku v plavkach, me si najdi v zebricku. Cus!
Radek05:23:37 28.03.2020
odpovědět 
     Re: Tradiční lezení-výbava
Barčo, psala jsi, že chceš sbírat zkušenosti... Jestli je to jinak, tak hodně štěstí v budoucí pokusnické činnosti.

Mohu tě potěšit: naděje na přežití se postupně zvyšuje. První člověk s rozkřápnutou lebkou u nás v oddíle, který se samostatně učil z velmi dobré Chroustovy učebnice, má v hlavě kovovou destičku.

Druhý má část lebky nahrazenou kovovou síťkou, která mu postupně zarostla chrupavkou nebo kdoví čím.

Třetí má umělou kost, která sama zarostla do lebky. Zdravotnictví jde mílovými kroky dopředu.
Kuba Turek14:09:09 28.03.2020
odpovědět 
      Re: Tradiční lezení-výbava
To by ti mohli napsat nějaký prášky, máš evidentně slabší rozeznávací schopnosti když slečně furt vnucuješ horoškolu/kurz/oddíl přestože jasně píše že o to nestojí
20:04:01 28.03.2020
odpovědět 
       Re: Tradiční lezení-výbava
Funkční čtení Tě na základce nenaučili? Nic jsem Barče nevnucoval.
Kuba Turek21:51:48 28.03.2020
odpovědět 
        Re: Tradiční lezení-výbava
Já do školy nechodil, já sem samouk
11:15:30 29.03.2020
odpovědět 
     Re: Tradiční lezení-výbava
Teď mě to láká víc než výkony...jo, jsem na ně stará ......... ale hovno spíš zdechlá i v 50+ se lezou 8a a výš
22:27:48 28.03.2020
odpovědět 
   Re: Tradiční lezení-výbava
Když má člověk frendy a mikro frendy (je dobré mít často používané menší velikosti minimálně zdvojené ), zpravidla stačí doplnění sadou vklíněnců a mikro vklíněnců. Abalaky považuji za trochu přežité, jsou samozřejmě místa, kde jsou lepší, ale frendy co do variability vedou a zpravidla dostačují. Je možné mít obojí, ale to už je o váze, místě v batohu atp.
Dál je dobré mít smyčky na prodloužení, expreska je občas málo
Martin23:12:07 27.03.2020
odpovědět 
    Re: Tradiční lezení-výbava
daleko lepší než abalak je hex :)
23:23:22 27.03.2020
odpovědět 
 Re: Tradiční lezení-výbava
Jestli mas sadu friendu a nic víc tak bych podle sebe dokupoval v tomhle pořadí:
1) hromadu smyček
2) pár volných karabin
3) mikrofriendy (mám radši BD ale jestli už mas WC tak bych asi zůstal u stejné značky)
4) sadu vklinenců, určitě prohnuté s drážkou, napr. DMM je dobrá volba
5) dál už je to individuální, asi polezes s někým kdo taky nějaký matros má a uvidíš co ti bude vyhovovat. Někdo nedá dopustit na hexy, někdo na abalaky, já bych skoro radši místo obojího nejdřív dokoupil druhou sadu friendů, aspoň menší a střední je dobrý mít zdvojeny a pak teprv třeba 2 abalaky. Se dvěma sadama friendů už ani hexy nejsou potřeba. Ball nuts se mi moc neosvědčily, tak asi tak. A určitě stouradlo.
Maso
01:05:52 28.03.2020
odpovědět 
  Re: Tradiční lezení-výbava
Díky za konstruktivní odpověď :)
Barca13:09:01 28.03.2020
odpovědět 
 Re: Tradiční lezení-výbava
větší vklíněnce slouží podobně jako menší frendy (tedy bych dokoupil mikrofrendíky), ale koubovy mosazné čoky 1 až cca 5 už ničím aktivním nenahradíš. Takže za mne kup nejmenší vklíňáky (kouba mosaz 1-5/6, větší až postupně).
Kdybys chtěla nakupovat dál, hodně se mi osvědčila jedna sada frendů s jedním, druhá sada frendů se dvěma lanky (biaxialy, manty ne). Marná sláva, někde sedí ten, jinde onen

no a smyčky rozhodně - hrot, hodiny, strom, vklíněný šutr - to je jistota a ani nemusíš opustit kras
11:00:28 28.03.2020
odpovědět 
  Re: Tradiční lezení-výbava
ballnuty ;-) dobré, ale drahé, nicméže drží líp než mikrofriendy
14:39:59 28.03.2020
odpovědět 
   Re: Tradiční lezení-výbava
to jsou zase rozumy...
19:53:27 28.03.2020
odpovědět 
    Re: Tradiční lezení-výbava
Za jistejch časů se vcelku osvědčily dřevěný klíny, doporučujete buk nebo dub?
 20:26:16 28.03.2020
odpovědět 
    Re: Tradiční lezení-výbava
Ne nejsou, to je normální praxe, microfriend BD 000 nosnost :-D 1-2kN? ballnut nejmenší (rozsah menší nižší než microfriend) 5kN... lezu na nich léta a sou super, rozsah srovnatelná v mosazí od Kouby. V Anglii je používají často na extremni Ečkové přelezy, akorát když do nich padneš tak je to jak cooperhead, vymlátit tak kladivem.
Kokos22:32:37 28.03.2020
odpovědět 
 Re: Tradiční lezení-výbava
vezmi co máš, přidej k tomu helbu a parťáka se kterým si rozumíš a nebojíš se a vyražte (až to bude možný) do Hollenatlu

tam si najdi nějakou lehčí sportovku a při lezení si ji zkoušej tím co máš dojistit

tím a) zjistíš relativně bezpečně co a jak máš dělat b) zjistíš co ti ještě chybí na zkušenostech a materiálu
18:40:50 28.03.2020
odpovědět 
 Re: Tradiční lezení-výbava
Barčo, prosím, můžeš trošku upřesnit, kde a jak máš v plánu lézt? Skalky, vícedélky v Raskousku (Hollental apod.), Tatry, Alpy, více vápenec nebo žula? Jaký typ cest: lehké (III-IV) nebo těžké (nad VI), cesty málo-délkové nebo i hodně dlouhé (přes 20 délek), klasické nebo spíše sportovnější?
Trochu to pomůže s poskytováním rad.
A hledáš radu jen ohledně jistítek (frendy, vklíněnce) nebo ti jde i o něco jiného?
Krtek11:31:10 29.03.2020
odpovědět 
 Re: Tradiční lezení-výbava
Barco, super ze se poustis do lezeni po vlastnim. Jak uz psali lidi driv. Pokud vklinence, tak DMM wallnut mam mnohem radeji nez kouba/rockempire. Co se tyka mosaznych mikrovklinencu, tak hodne pouzivam kouba 1-5. 6-8 se kryjou s malyma wallnutama, takze pouzivam vetsinou az dojdou wallnuty :-). Potreba je hodne smycek a volnych karabin (prodluzovani jisteni, obhazovani sutru). Expresek do tater beru max pet, ale muze zalezet, co je to za cestu. Jinak do tater berem lidi jen za prispevek na benzim a jezdime z moravy.
 ondracch19:50:26 02.04.2020
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1268 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi