Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 34.Kubíček 10215 35.Chejn 10208 36.Jeřábek 10200 Bouldry: 34.Stribrny 9534 35.Kollár 9503 36.Zímová 9428 Hory: 5.Bloudek 6420 6.Hlahulek 6350 7.Švihálek 6092
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Ahoj,
začínám s tradičním lezením, potažmo cestama, kde je potřeba se dozajistit.
Koupila jsem si set friendů WC a ráda bych se zeptala zkušenějších, čím je ideálně doplnit.
  Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 vklíněnce, hexy, další friendy, hromadu karabin a smyček, pak třeba i ufony, spárový rukavice, hadin
  Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 tinyurl.com/sktnxec
termín přeložen, součástí je i kompletní popis materiálu pro evropské obl
    Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 smažte tu reklamu
    Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 smažte tu reklamu
      Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Proč? Máš z toho deprese?
        Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Ne, ale maj tam na fotce blbě štand (jeden čok vypadne = žuch o půl metru dolu natvrdo do dyneemy).
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Z dnešního pohledu je to špatně, pár let zpět to byl o metodicky dobře, doporučované mimo jiné čhs i
    Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Díky za návrh, ale kurzy nejsou nic pro mě, radši sbírám zkušenosti z okolí a jsem z Brna, takže Pra
      Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 od doby kdy byly vynalezeny peníze je slovo díky zbytečnost
      Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Jestli jsi z Brna, tak tam jsou dobré oddíly a výborné horoškoly. Malé i velké. Doporučuji jich využ
        Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Kubo, lezu už dost dlouho, vč. skal, jen jsem se léta zaměřovala na sportovky. S vklíněnci a friendy
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Tak kdyz lezes dost dlouho, tak co jako cekas za rady? V inzerci je tady sekce hledam kluka/holku.
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Tak proc sa tu ptas na take picoviny, kdyz vsecko uz vis?
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Ale pokud chces opravdu poradit co se tyce materialu, tak poradim rad. Idealne primo v akci. Shanim
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Barčo, psala jsi, že chceš sbírat zkušenosti... Jestli je to jinak, tak hodně štěstí v budoucí pokus
            Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 To by ti mohli napsat nějaký prášky, máš evidentně slabší rozeznávací schopnosti když slečně furt vn
              Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Funkční čtení Tě na základce nenaučili? Nic jsem Barče nevnucoval.
                Re: Tradiční lezení-výbava 29.03.2020 Já do školy nechodil, já sem samouk
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Teď mě to láká víc než výkony...jo, jsem na ně stará ......... ale hovno spíš zdechlá i v 50+ se lez
      Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Když má člověk frendy a mikro frendy (je dobré mít často používané menší velikosti minimálně zdvojen
        Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 daleko lepší než abalak je hex :)
  Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Jestli mas sadu friendu a nic víc tak bych podle sebe dokupoval v tomhle pořadí:
1) hromadu s
    Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Díky za konstruktivní odpověď :)
  Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 větší vklíněnce slouží podobně jako menší frendy (tedy bych dokoupil mikrofrendíky), ale koubovy mos
    Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 ballnuty ;-) dobré, ale drahé, nicméže drží líp než mikrofriendy
      Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 to jsou zase rozumy...
        Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Za jistejch časů se vcelku osvědčily dřevěný klíny, doporučujete buk nebo dub?
        Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Ne nejsou, to je normální praxe, microfriend BD 000 nosnost :-D 1-2kN? ballnut nejmenší (rozsah menš
  Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 vezmi co máš, přidej k tomu helbu a parťáka se kterým si rozumíš a nebojíš se a vyražte (až to bude
  Re: Tradiční lezení-výbava 29.03.2020 Barčo, prosím, můžeš trošku upřesnit, kde a jak máš v plánu lézt? Skalky, vícedélky v Raskousku (Hol
  Re: Tradiční lezení-výbava 02.04.2020 Barco, super ze se poustis do lezeni po vlastnim. Jak uz psali lidi driv. Pokud vklinence, tak DMM w
Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Ahoj,
začínám s tradičním lezením, potažmo cestama, kde je potřeba se dozajistit.
Koupila jsem si set friendů WC a ráda bych se zeptala zkušenějších, čím je ideálně doplnit.
  Re: COVID 26.03.2020 1+ ;)
Lupavý prst 25.03.2020 Ahoj. Mám problém s "lupavým" prstem, ukazováčkem. Asi před rokem mě začal bolet, někdy více, někdy méně, ale trénovat a lézt s tím šlo. Do teď se to postupně celkem zlepšovalo. Tehdy mě jen prostě občas bolel. Teď už mě v něm nově začalo lupat,
  Re: Lupavý prst 26.03.2020 Taky mi po doléčení zranění prst lupal, většinou po ránu kdykoli jsem ho narovnal. Neřešil jsem to,
  Re: Lupavý prst 26.03.2020 kamošovi ho amputovali, tak nevím..
    Re: Lupavý prst 26.03.2020 Já vím, hrabe ti už viď? Zkus pornostránky.
      Re: Lupavý prst 26.03.2020 StayHome hlásí PornoHUB!
  Re: Lupavý prst 26.03.2020 jde to opíchnout s kortikoidem, ale pak je třeba tak 6 týdnů počkat a nezatěžovat aby to neprasklo.
  Re: Lupavý prst 26.03.2020 co zkusit Fyzio Gym Cooper a Isele method?
    Re: Lupavý prst 26.03.2020 :)
Poříčí nad Sázavou 25.03.2020 Ahoj, v Měsíčním údolí probíhá hnízdění ptactva, lezení je tedy zakázáno.
  Re: Podcasty 23.03.2020 Nadzemí. perfektní Čajovy rozhovory
    Re: Podcasty 23.03.2020 Ano doporučuji! Čaj to má fakt dobré. Případně Hanibal, Emontana atd.
  Re: Podcasty 24.03.2020 Čo te je Pojďkrást?
    Re: Podcasty 25.03.2020 Fero ti to vysvětlí a ukáže jak to vypadá v praxi. Až opadne korona bude školení. Sraz bude na Václa
      Re: Podcasty 25.03.2020 Nebo se zeptej Jaryna, ten v tom má prax ;-)
Boty Island 22.03.2020 Zdar,
prosím máte někdo nové boty Island od Meindlu?
Přidali tam paměťovou pěnu. Jak se v tom chodí?
V obchodě jsem je na chvíli vyzkoušel a přišlo mi to nějaký divný.
Dá se ještě koupit původní model bez pěny?
D
  Re: Boty Island 28.03.2020 ahoj, mám je a přijde mi to v pohodě. Přišlo mi, že je to měkčí kolem kotníku než ostatní pohory, al
Omezeni pohybu 16.03.2020 Ve cyhlasceno omezeni pohybu je vyjimka na pohyb v prirode, ale ne uz na cestu do prirody.
Lezt tedy muzou, kdyby se to vzalo doslova, jen lide bydlici nebo pracuji v prirode...
  Re: Omezeni pohybu 16.03.2020 Někde jsem četl výklad, cituji: "Mezi výjimkami z karantény jsou ale cesty do parku či do příro
    Re: Omezeni pohybu 17.03.2020 V autě se šířím nejlíp, ideální je dodávka plná lidí, to jsou orgie...
    Re: adam ondra - karantena? 16.03.2020 V karanténě jsou teď všichni.
  Re: adam ondra - karantena? 17.03.2020 k čemu ti ta informace bude?
    Re: adam ondra - karantena? 17.03.2020 protoze AO je muj idol a byl bych strasne nerad, kdyby mel korunavirus.
      Re: adam ondra - karantena? 17.03.2020 AO je mladej, sportovec a snad ani nema zadne chronicke onemocneni, takze by se z toho snad v klidu
        Re: adam ondra - karantena? 17.03.2020 Asi tak nějak. A kdo má podobné příznaky teď, tak se lékařům vyhýbá jak čert kříži, aby ho neposlali
          Re: adam ondra - karantena? 17.03.2020 pokud se většina populace nezachová naprosto vzorně, tak nás čeká promoření celý populace a podobnej
            Re: adam ondra - karantena? 17.03.2020 Nečeká, italské zdravotnictví je ve velmi špatném stavu a populace hodně stará. Tam to prostě staří
              dojmy stranou 17.03.2020 Jen tak na úvod:
Stáří populace
Italy median age: 47.3
Czechia median a
                Re: dojmy stranou 17.03.2020 Podepisuju.
                Re: dojmy stranou 17.03.2020 Teď se objevily studie Královské univerzity v Londýně a WHO - aby karanténa měla smysl, je potřeba,
                    soutěž ve snování konspiračních teorií - právě teď, právě zde!!! 18.03.2020 (disclaimer: vím o tom hovno)
Takže to tu propukne znova, ale zdravotní systém na to
                      Důvod problémů? 18.03.2020 A nepřijde ti, že naše zdravotnictví kolabuje spíše kvůli nesmyslnému rozsahu zbytečného testování (
                        Re: Důvod problémů? 18.03.2020 Zatím mi nepřijde, že by české zdravotnictví kolabovalo. Kolabuje italské. Nějaké testování asi kola
                  Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény 18.03.2020 To je holt ten nas civilizovany zapad. Jojo, od Cinanu bychom se mohli ucit.
                    Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény 18.03.2020 Jo jo, ucit se od Cinanu ...
Proc myslis, ze kdyz to nekdy v prosinci v Cine zacalo,
                      Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény 18.03.2020 Nevytrhavej z kontextu, prosim. Snad je jasne co bylo mysleno.
                        Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény 18.03.2020 To, co bylo mysleno je ale totez, co rozneseni Corony primarne umoznilo!
                          Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény 19.03.2020 Přesně.
                      Re: Britští vědci doporučují rok přerušované karantény 18.03.2020 Přesně, za šíření může Čínský represivní režim a pohrobci Musoliniho v Itálii a Frankistické Španěls
                Dojmy a pojmy 18.03.2020 Hele, poslal jsi nějaké mediány a srovnání ČR a Itálie. Bez znalosti detailů o obětích. Teď se nějak
                  Re: Dojmy a pojmy 18.03.2020 Ja to vydim jasne. Vypustili to sem vrazi z Wallstreetu, kteri uz davno vi, ze cely kapitalisticky s
                    Re: Dojmy a pojmy 19.03.2020 To máš od JiBa?
                      Re: Dojmy a pojmy 22.03.2020 Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
                        Re: Dojmy a pojmy 25.03.2020 Nemyslím. 1) Zeptal jsem se jiného diskutujícího, jestli to nemá od Tebe, protože Ty sem na Lezce ob
                      Re: Dojmy a pojmy 22.03.2020 Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
                      Re: Dojmy a pojmy 22.03.2020 Mohl bys,
prosím, uvést přesnou citaci s přesnou datací, kdy jsem něco takového tvrdil?
                  Re: Dojmy a pojmy 19.03.2020 přesně jak jsem říkal, vyjde článek a najednou si připadáš děsně chytrej. Povíme si za měsíc, protož
                    Re: Dojmy a pojmy 21.03.2020 Proč bychom měli být všichni rádi? Já bych raději tu fungující ekonomiku, než možná prodloužit život
                      Re: Dojmy a pojmy 25.03.2020 Tak na pracák chodí dost lidí rádo a ti další se do práce neodpovídající jejich "představám&quo
                        Tramvajové dilema 25.03.2020 Ale myslím, že těch pár stovek tisíc, které vygeneruje prakticky zrušení cestovního ruchu a navázaný
                          Re: Tramvajové dilema 25.03.2020 Ty tam ty lidi na kolejich ale nevidis, ty je mas jen ve sve hlave. Ekonomove se muzou smele pustit
                            Re: Tramvajové dilema 25.03.2020 Očividně neumíš myslet na vazby. Ano, místa budou. Ale zavření hranic zlikviduje nejen pingly a ukli
                              Re: Tramvajové dilema 25.03.2020 Ekonomickej rust do nekonecna? Tobe asi chybi trochu neco jinyho. Jednou ta parada skonci, mozna to
                                Re: Tramvajové dilema 25.03.2020 Tak já jsem relativně v pohodě a tohle není o uskromnění.
                Re: dojmy stranou 26.03.2020 teď už se žerty stranou todleto, to už to na mou duši žádná legrace
  Re: adam ondra - karantena? 20.03.2020 Rok 2009, dle odhadu 250 000 - 600 000 mrtvich na praseci chripku. Zasazena cela planeta. Tak uvidim
    Re: adam ondra - karantena? 20.03.2020 Klames naschval alebo z nevedomosti?
04/2009-08/2010: pocet umrti 18,036
Tvoje cisla s
      Re: adam ondra - karantena? 21.03.2020 A ten kdo si da praci a bude googlit o 10 vterin dele, najde aktualizovany statistiky vydane po roce
      Re: adam ondra - karantena? 21.03.2020 A ten kdo si da praci a bude googlit o 10 vterin dele, najde aktualizovany statistiky vydane po roce
        Re: adam ondra - karantena? 21.03.2020 Tak uved zdroj prosim. 15 krat viacej stale nie je ani 250 000
          Re: adam ondra - karantena? 21.03.2020 tak si dej do kalkulacky 15 * 18000, asi budes prekvapen kolik to je. A tu je nejaky link co jsem ry
            Re: adam ondra - karantena? 21.03.2020 Už ho nech, on za to nemůže.
            Re: adam ondra - karantena? 22.03.2020 Ok, ospravedlnujem sa, o tychto cislach (151,700 az 575,400) som nevedel. Keby sa o nich vedelo v ca
              Re: adam ondra - karantena? 22.03.2020 ale hovno, v žádném případě. I vysoce inteligentní lidi jako kupříkladu Ondřej Neff ještě začátkem b
                Re: adam ondra - karantena? 22.03.2020 Proč je za debila? Podle mne měl a má pravdu. Tohle není epidemi viru, ale epidemie hysterie.
                  Re: adam ondra - karantena? 23.03.2020 Taky si myslím, že neporovnatelně větší škodu působí drastická opatření, než by způsobil volný průbě
                    Re: adam ondra - karantena? 23.03.2020 No, to určitě. Ono to není jen o mortalitě, je to taky o tom že když necháš "virus projít popul
                      Re: adam ondra - karantena? 23.03.2020 Ale ono je to neodstaví - většina ani nebude vědět, že to má, nebo bude mít příznaky, se kterými se
              Re: adam ondra - karantena? 23.03.2020 Krásná ukázka neznalosti - ty tu vyšiluješ kvůli pár tisícům mrtvých, ale vůbec nemáš potuchu, že ne
                Re: adam ondra - karantena? 23.03.2020 haha, vtipne, ze hovoris o nevedomosti, ale netusis, ze skutocne odhady (151,700 az 575,400 ten rozp
                  Re: adam ondra - karantena? 23.03.2020 Opět jsi mimo. Taková ta jistota, co pobaví i během smutku :-) Nejde o konkrétní data v té době. A j
                    Re: adam ondra - karantena? 23.03.2020 Kolko ty toho dodnes netusis...
                      Re: adam ondra - karantena? 23.03.2020 Zameť si před vlastním prahem - kritizuješ tu Čechy, ale když Češi zajistili Slovákům dopravu ze zah
                        Re: adam ondra - karantena? 24.03.2020 kde kritizujem Cechy prosim ta?
  Re: adam ondra - karantena? 23.03.2020 Jde vidět, že se nudíte :D
  Nařízená humanita? 23.03.2020 Tady se každý ohání morálkou a humanitou, ale není to náhodou opět jen nátlak nějaké pseudoskupiny,
    Re: Nařízená humanita? 23.03.2020 Jo, Evropě chybí válka, ale ne ta z obrazovky...
    Re: Nařízená humanita? 23.03.2020 Nezřízená Humanita? Kde si můžu dát přihlášku?
      Re: Nařízená humanita? 25.03.2020 Pošli přihlášku metodikovi našeho oddílu :-)
    Re: Nařízená humanita? 24.03.2020 Ono je to stejne asi jako s jizdou autem. Vetsina jezdi zodpovedne k sobe i k ostatnim. Bohuzel ta m
      Re: Nařízená humanita? 25.03.2020 Špatný příklad. Hodně lidí dodržuje pravdila a tedy tím i ohleduplnou jízdu (jako třeba rychlost v o
        Re: Nařízená humanita? 25.03.2020 Myslím že to není špatný příklad. Zruš pravidla a většina by se pořád chovala odpovědně, ale menšina
          Re: Nařízená humanita? 25.03.2020 Jenže zrušením zákona ti z toho tak nějak vypadává, co znamená odpovědně. Jezdili by lidé po obci st
            Re: Nařízená humanita? 25.03.2020 Jako jasne. Nebudeme tu rozebirat a filozofovat nad tim co znamena byt zodpovedny a tak dale. Proste
              Re: Nařízená humanita? 26.03.2020 Ale s kamionem ne :D
Ztracené friendy 16.03.2020 Ahoj, včera jsem na Rovišti na Emanových zahradkách ztratila tři malé friendy. Nenašel jste je někdo omylem v baťohu? Byly pod baťohem pod cestou Babagliding.
1
...
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
...
2263
Tradiční lezení-výbava Ahoj,
začínám s tradičním lezením, potažmo cestama, kde je potřeba se dozajistit.
Koupila jsem si set friendů WC a ráda bych se zeptala zkušenějších, čím je ideálně doplnit. Barca 20:36:18 27.03.2020odpovědět
  Re: Tradiční lezení-výbava vklíněnce, hexy, další friendy, hromadu karabin a smyček, pak třeba i ufony, spárový rukavice, hadinky, a tak dál ts 20:58:38 27.03.2020odpovědět
  Re: Tradiční lezení-výbava tinyurl.com/sktnxec
termín přeložen, součástí je i kompletní popis materiálu pro evropské oblasti, 3 přihlášení, přidej se Petr M. 21:19:12 27.03.2020odpovědět
    Re: Tradiční lezení-výbava smažte tu reklamu 21:48:48 27.03.2020odpovědět
    Re: Tradiční lezení-výbava smažte tu reklamu 21:53:52 27.03.2020odpovědět
      Re: Tradiční lezení-výbava Proč? Máš z toho deprese? 09:11:19 28.03.2020odpovědět
        Re: Tradiční lezení-výbava Ne, ale maj tam na fotce blbě štand (jeden čok vypadne = žuch o půl metru dolu natvrdo do dyneemy). Od nich bych si radit moc nenechal... Já 13:14:54 28.03.2020odpovědět
          Re: Tradiční lezení-výbava Z dnešního pohledu je to špatně, pár let zpět to byl o metodicky dobře, doporučované mimo jiné čhs i uiaa... 22:26:41 28.03.2020odpovědět
    Re: Tradiční lezení-výbava Díky za návrh, ale kurzy nejsou nic pro mě, radši sbírám zkušenosti z okolí a jsem z Brna, takže Praha dost z ruky.
Navíc přehled už mám, spíš mě zajímají konkrétní zkušenosti, co se komu osvědčilo. Určitě koupím obyčejné vklíněnce, ale přemýšlím i nad abalaky a ball nuty. Ale jak říkám, ráda si nechám poradit, ale na kurz to nevidím, nezlob se. ;)
Ale kdyby si chtěl někdo zalézt a naučit mě něco, nebráním se, ale platím "jen" díkem a pivem, možná i dobrým kamarádstvím. :) Barca 22:34:54 27.03.2020odpovědět
      Re: Tradiční lezení-výbava od doby kdy byly vynalezeny peníze je slovo díky zbytečnost Petr M. 23:02:04 27.03.2020odpovědět
      Re: Tradiční lezení-výbava Jestli jsi z Brna, tak tam jsou dobré oddíly a výborné horoškoly. Malé i velké. Doporučuji jich využít. Najdeš je na www.horosvaz.cz Kromě kamarádství v nich získáš "zadarmo" spousta znalostí a zkušeností, které ti ušetří nejen spoustu peněz za zbytečné blbosti, ale hlavně je dost hloupé, když při získávání praxe postupuješ stylem pokus-omyl. To je v našem sportu dost rychlá cesta do hrobu anebo aspoň na JIPku. Kuba Turek 23:06:20 27.03.2020odpovědět
        Re: Tradiční lezení-výbava Kubo, lezu už dost dlouho, vč. skal, jen jsem se léta zaměřovala na sportovky. S vklíněnci a friendy pracovat umím, ve skutečnosti mám za sebou x vícedélek a cest po "vlastním", akorát jsem se tomu nikdy nevěnovala primárně a materiál nebyl můj. (Teď mě to láká víc než výkony...jo, jsem na ně stará) Každopádně o pokus-omyl se opravdu nejedná. Primárně tu nehledám pomoc se zasvěcením do tradičního lezení, toho jsem se chytla jen skrz nabídnutý kurz. Při koupi specifického jištění se s ním řádně seznámím, neboj.
Hledám hlavně názory, co se komu osvědčilo- i stejné typy jištění se u různých značek liší.
Jinak dík za tip. ;) Barca 23:31:13 27.03.2020odpovědět
          Re: Tradiční lezení-výbava Tak kdyz lezes dost dlouho, tak co jako cekas za rady? V inzerci je tady sekce hledam kluka/holku. Geo 00:38:32 28.03.2020odpovědět
          Re: Tradiční lezení-výbava Tak proc sa tu ptas na take picoviny, kdyz vsecko uz vis? Radek 05:20:01 28.03.2020odpovědět
          Re: Tradiční lezení-výbava Ale pokud chces opravdu poradit co se tyce materialu, tak poradim rad. Idealne primo v akci. Shanim spoluzece na Niedermana (Gr. Bielenhorn) a Eisbrecher (Graue Wand). Posli fotku v plavkach, me si najdi v zebricku. Cus! Radek 05:23:37 28.03.2020odpovědět
          Re: Tradiční lezení-výbava Barčo, psala jsi, že chceš sbírat zkušenosti... Jestli je to jinak, tak hodně štěstí v budoucí pokusnické činnosti.
Mohu tě potěšit: naděje na přežití se postupně zvyšuje. První člověk s rozkřápnutou lebkou u nás v oddíle, který se samostatně učil z velmi dobré Chroustovy učebnice, má v hlavě kovovou destičku.
Druhý má část lebky nahrazenou kovovou síťkou, která mu postupně zarostla chrupavkou nebo kdoví čím.
Třetí má umělou kost, která sama zarostla do lebky. Zdravotnictví jde mílovými kroky dopředu. Kuba Turek 14:09:09 28.03.2020odpovědět
            Re: Tradiční lezení-výbava To by ti mohli napsat nějaký prášky, máš evidentně slabší rozeznávací schopnosti když slečně furt vnucuješ horoškolu/kurz/oddíl přestože jasně píše že o to nestojí 20:04:01 28.03.2020odpovědět
              Re: Tradiční lezení-výbava Funkční čtení Tě na základce nenaučili? Nic jsem Barče nevnucoval. Kuba Turek 21:51:48 28.03.2020odpovědět
                Re: Tradiční lezení-výbava Já do školy nechodil, já sem samouk 11:15:30 29.03.2020odpovědět
          Re: Tradiční lezení-výbava Teď mě to láká víc než výkony...jo, jsem na ně stará ......... ale hovno spíš zdechlá i v 50+ se lezou 8a a výš 22:27:48 28.03.2020odpovědět
      Re: Tradiční lezení-výbava Když má člověk frendy a mikro frendy (je dobré mít často používané menší velikosti minimálně zdvojené ), zpravidla stačí doplnění sadou vklíněnců a mikro vklíněnců. Abalaky považuji za trochu přežité, jsou samozřejmě místa, kde jsou lepší, ale frendy co do variability vedou a zpravidla dostačují. Je možné mít obojí, ale to už je o váze, místě v batohu atp.
Dál je dobré mít smyčky na prodloužení, expreska je občas málo Martin 23:12:07 27.03.2020odpovědět
        Re: Tradiční lezení-výbava daleko lepší než abalak je hex :) 23:23:22 27.03.2020odpovědět
  Re: Tradiční lezení-výbava Jestli mas sadu friendu a nic víc tak bych podle sebe dokupoval v tomhle pořadí:
1) hromadu smyček
2) pár volných karabin
3) mikrofriendy (mám radši BD ale jestli už mas WC tak bych asi zůstal u stejné značky)
4) sadu vklinenců, určitě prohnuté s drážkou, napr. DMM je dobrá volba
5) dál už je to individuální, asi polezes s někým kdo taky nějaký matros má a uvidíš co ti bude vyhovovat. Někdo nedá dopustit na hexy, někdo na abalaky, já bych skoro radši místo obojího nejdřív dokoupil druhou sadu friendů, aspoň menší a střední je dobrý mít zdvojeny a pak teprv třeba 2 abalaky. Se dvěma sadama friendů už ani hexy nejsou potřeba. Ball nuts se mi moc neosvědčily, tak asi tak. A určitě stouradlo.
Maso
01:05:52 28.03.2020odpovědět
    Re: Tradiční lezení-výbava Díky za konstruktivní odpověď :) Barca 13:09:01 28.03.2020odpovědět
  Re: Tradiční lezení-výbava větší vklíněnce slouží podobně jako menší frendy (tedy bych dokoupil mikrofrendíky), ale koubovy mosazné čoky 1 až cca 5 už ničím aktivním nenahradíš. Takže za mne kup nejmenší vklíňáky (kouba mosaz 1-5/6, větší až postupně).
Kdybys chtěla nakupovat dál, hodně se mi osvědčila jedna sada frendů s jedním, druhá sada frendů se dvěma lanky (biaxialy, manty ne). Marná sláva, někde sedí ten, jinde onen
no a smyčky rozhodně - hrot, hodiny, strom, vklíněný šutr - to je jistota a ani nemusíš opustit kras 11:00:28 28.03.2020odpovědět
    Re: Tradiční lezení-výbava ballnuty ;-) dobré, ale drahé, nicméže drží líp než mikrofriendy 14:39:59 28.03.2020odpovědět
      Re: Tradiční lezení-výbava to jsou zase rozumy... 19:53:27 28.03.2020odpovědět
        Re: Tradiční lezení-výbava Za jistejch časů se vcelku osvědčily dřevěný klíny, doporučujete buk nebo dub? 20:26:16 28.03.2020odpovědět
        Re: Tradiční lezení-výbava Ne nejsou, to je normální praxe, microfriend BD 000 nosnost :-D 1-2kN? ballnut nejmenší (rozsah menší nižší než microfriend) 5kN... lezu na nich léta a sou super, rozsah srovnatelná v mosazí od Kouby. V Anglii je používají často na extremni Ečkové přelezy, akorát když do nich padneš tak je to jak cooperhead, vymlátit tak kladivem. Kokos 22:32:37 28.03.2020odpovědět
  Re: Tradiční lezení-výbava vezmi co máš, přidej k tomu helbu a parťáka se kterým si rozumíš a nebojíš se a vyražte (až to bude možný) do Hollenatlu
tam si najdi nějakou lehčí sportovku a při lezení si ji zkoušej tím co máš dojistit
tím a) zjistíš relativně bezpečně co a jak máš dělat b) zjistíš co ti ještě chybí na zkušenostech a materiálu 18:40:50 28.03.2020odpovědět
  Re: Tradiční lezení-výbava Barčo, prosím, můžeš trošku upřesnit, kde a jak máš v plánu lézt? Skalky, vícedélky v Raskousku (Hollental apod.), Tatry, Alpy, více vápenec nebo žula? Jaký typ cest: lehké (III-IV) nebo těžké (nad VI), cesty málo-délkové nebo i hodně dlouhé (přes 20 délek), klasické nebo spíše sportovnější?
Trochu to pomůže s poskytováním rad.
A hledáš radu jen ohledně jistítek (frendy, vklíněnce) nebo ti jde i o něco jiného? Krtek 11:31:10 29.03.2020odpovědět
  Re: Tradiční lezení-výbava Barco, super ze se poustis do lezeni po vlastnim. Jak uz psali lidi driv. Pokud vklinence, tak DMM wallnut mam mnohem radeji nez kouba/rockempire. Co se tyka mosaznych mikrovklinencu, tak hodne pouzivam kouba 1-5. 6-8 se kryjou s malyma wallnutama, takze pouzivam vetsinou az dojdou wallnuty :-). Potreba je hodne smycek a volnych karabin (prodluzovani jisteni, obhazovani sutru). Expresek do tater beru max pet, ale muze zalezet, co je to za cestu. Jinak do tater berem lidi jen za prispevek na benzim a jezdime z moravy. ondracch 19:50:26 02.04.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: