Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 Bouldry: 30.Mikulec 9625 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 Hory: 11.Hess 4095 12.Zvonková 4029 13.Černý 3878
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Víkend 02.04.2020 Tak kdo se chystá o víkendu k nám do Skaláku?
  Re: Víkend 02.04.2020 chceš rozjet flejm? mám za to, že bydlíš někde 15 kilometrů od skaláku, z lesa se skálama ti nepatří
    Re: Víkend 02.04.2020 :D uklidni se Pražáčku ;). Čistě průzkum se zajímavosti. A taky jestli si zalezu na něčem normálním
      Re: Víkend 02.04.2020 ještě se dopustím další spekulace: nejsi náhodou ze zlatokopské rodiny, nastěhované v šesta-sedmačty
        Re: Víkend 02.04.2020 co to meleš ty náplavo
          Re: Víkend 02.04.2020 co takhle podpis, ty neobyčejně odvážný podvečerní místní hrdino bez bázně a hany?
            Re: Víkend 02.04.2020 Ssry, ale útočit jsi tu začal ty. Já se fakt jen normálně ptám kolik tu bude lidi. Toť vše. Nikoho n
              Re: Víkend 02.04.2020 tak chtěls rozjet flejm nebo ne? kolik bude lidí, to záleží na počasí. takoví jako já, co ctí svatéh
                Re: Víkend 03.04.2020 Pořád skáčete tomu trollovi na špek...
                Re: Víkend 03.04.2020 tohle je nejaky divny, asi fakt troll. Lukas B zdal se vzdy byti hlasem rozumu, tlumicem vasni.. a t
                  Re: Víkend 04.04.2020 Hlas rozumu :). Spíš chytrolín, co vždycky ke všemu má co říct, pacient, kterýmu postupem času víc
                    Re: Víkend 04.04.2020 ano, ano, jen do nej. perte se a zerte se ;-)))
      Re: Víkend 02.04.2020 Co porad mate s tema "Prazackama"? Nejaky mindrak? Zajimave, ze o Lukasi B. naznacujes, ze
  Re: Víkend 02.04.2020 Budu v nedeli tak doufam ze se nepotkame
    Re: Víkend 02.04.2020 Celá parta z Ostravy se chystá do Skaláku, všichni z TENDON Bloku a z Tendon Hlubiny.
  Re: Víkend 03.04.2020 Vzhledem k tomu, že návštěvnost skalních oblastí v době "pandemie" je asi ta 4x vyšší než
    Re: Víkend 03.04.2020 Tak kazdy asi interpretuje deni dle sveho naturelu.. Ale nenapadlo te treba, ze ti lide ted jezdi vi
      Re: Víkend 03.04.2020 Myslíš jako hospody a nákupáče? Ono je vůbec otázkou, jestli není odepřeno i lezení, a lze to považo
        Re: Víkend 03.04.2020 Pominu-li otazku svedomi, tak je to samozrejme nedovolene. Ten vyklad toho opatreni je ja jasny: Zak
        Re: Víkend 05.04.2020 Pročpak tě napadla zrovna hospoda nebo nákupáč? A jak vlastně víš, že ty skály jsou tak plný, když o
  Re: Víkend 03.04.2020 Nepotkáme páč veřejné parkoviště v Libereckém kraji u turistických cílů budou zavřena :
    Re: Víkend 03.04.2020 Na webu kraje se nepise, ktera parkoviste zavrou, ale Sedmihorky a Hruba skala jsou asi jasny. Nicme
    Re: Víkend 03.04.2020 viz Jandákův web HI.
      Re: Víkend 03.04.2020 Ja zabavne sledovat, jakou pakarnu ze strachu z Prazaku jsou si vidlaci schopni sami vytvorit. :-)
        Re: Víkend 04.04.2020 Moc si fandíš...je to prostší a pražáci v tom roli nehrají
        Re: Víkend - hoši nikam! 04.04.2020 My jedeme nekam na bouldry
        Re: Víkend - hoši nikam! 04.04.2020 My jedeme nekam na bouldry
          Re: Víkend - hoši nikam! 04.04.2020 my si jedem normálně zalízt.
  Re: Barbarstvi - ferrata Vrabinec 31.03.2020 Dokud nedostane Čokař, nebo Bělina (o těch se už ví) za své ilegální výtvory třeba 100.000 pokuty, v
    Re: Barbarstvi - ferrata Vrabinec 01.04.2020 bělina mě nasral.. věděl sem, že to je magor a maniak, ale že se dá na feraty a navíc na písku, mě h
      Re: Barbarstvi - ferrata Vrabinec 01.04.2020 Hlavně by to chtělo to ocelové lano rychle sundat a uložit u Policie. Majitel se pak o něj může přih
Lom Černotín - Hluzov: The END 30.03.2020 Od neděle 29. 3. 2020 je vstup do lomu natvrdo a nadobro zakázán. Poslední kapkou byla sobotní (28.) demonstrace lezců (a jejich rodinných příslušníků a domácích mazlíčků). Nešlo o demonstraci proti něčemu, byla to demonstrace něčeho ...
Nicméně po
  Re: Lom Černotín - Hluzov: The END 30.03.2020 Jo, jo, to se dalo čekat. Když jsem tam byl naposled, tak jsem se slušně zeptal, jestli je možný tam
  Re: Lom Černotín - Hluzov: The END 30.03.2020 Bohužel střílet kokotům brokovnicí sůl do zadku se nesmí, tak je kolektivní vina a zákaz vstupu jedi
    Re: Lom Černotín - Hluzov: The END 30.03.2020 v karantene lezou jen kokoti, takze pokud tam bylo prekokotovano tak to ani nemohlo dopadnout jinak.
      Re: Lom Černotín - Hluzov: The END 30.03.2020 Přesně, proto to tak dopadlo právě ten den.
  Re: Lom Černotín - Hluzov: The END 31.03.2020 Není se čemu divit, lezci jsou dnes odrazem vzorku společnosti, nemá cenu si tuto skupinu nějak idea
    Re: Lom Černotín - Hluzov: The END 31.03.2020 Soudě podle tebe to ani kdysi nebylo nic moc...
Saske Svycarsko 29.03.2020 Ahoj, prosim Vas, chtel bych jet lezt do Saskeho Svycarska na pisky, ale nevim kterou z oblasti konkretne zacit, nebo jeste lepe ktereho z tech X dilu pruvodce doporucujete. Pri te cene nechci vsechny, urcite jsou lepsi a horsi oblasti Saskych pisku. Diky
  Re: Saske Svycarsko 29.03.2020 Není to Německo?
  Re: Saske Svycarsko 29.03.2020 Taky bych tam chtěl jet a jezdit. Ale mám pocit, že to teď nejde a nevím, kdy to půjde. Asi by to šl
  Re: Saske Svycarsko 30.03.2020 Docela vhodný je Bieletal. Je podobný Ostrovu.
  Re: Saske Svycarsko 30.03.2020 Tady si lze udělat představu a pak si dle toho vybrat prvního průvodce do sbírky.
    Re: Saske Svycarsko 30.03.2020 Na Sasko v dohledné době zapomeň.Když tě chytí strážci tak se nedoplatíš.V ostrově to hlídají grenz
      Re: Saske Svycarsko 30.03.2020 Uvedl bys prosím zdroj Tvé informace?
        Re: Saske Svycarsko 30.03.2020 V současné době si to němci hlídají,až to pomine bude zase všechno v poho.
Domácí bouldrovka 29.03.2020 Zdravím spolulezci, Mám v plánu si udělat svůj vlastní boulder v garáži, ale řeším jestli by bouldrovgka byla funkční i při menších rozměrech (cca 220cm výška, 230cm šířka) a malinkém převisu (předběžně zhruba 2-3 stupně). Máte někdo něco takového postave
  Re: Domácí bouldrovka 29.03.2020 Vyvaroval bych se hlavně tomu sklonu, jestli to není chyba. Spíš 20-30°, ne?
  Re: Domácí bouldrovka 29.03.2020 urcitě by to šlo. musel bys použít malé a špatné chyty. jestli chceš větší nebo madla měly by byt sp
  Re: Domácí bouldrovka 29.03.2020 Já teď stavěl doma v garáži, výška 250, šířka 250+200. I na té jedné polovině se dá maximalka odtren
  Re: Domácí bouldrovka 29.03.2020 Jak uz nekdo psal, vyska uplne na klid, ale ten sklon.. Ja mel kdysi takovou bouldrovou mistnost - v
  Re: Domácí bouldrovka 06.04.2020 mam 14st a pohoda
. 28.03.2020 Kdo jste byl dnes na Rovisti nebo Srbsku, kolik bylo lidi? Chtel bych zitra jet,ale nerad bych stal fronty na cesty? Dekuji za konkretni odpovedi.
Kružberk 28.03.2020 V pátek na Kružberku vše v pořádku, normálně se lezlo. Dneska páska se Zákazem vstupu okolo skal, ale nikdo neví, kdo to tam dal, žádná cedule nebo info - asi vítr Máchale tu pásku odfoukl a mohlo se lézt. Nevíte někdo něco bližšího?
  Re: Kružberk 28.03.2020 Babača objíždí skály a snaží se zamezit rozšíření COVID-19. Měj pochopení, sestry co o něj pečovali
    Re: Kružberk 28.03.2020 ...napsal hater
      Re: Kružberk 28.03.2020 Hoši, jak se něco stane a uvidíte následky tak se z toho pak poserete. Stačí úraz a v době kdy je zá
        Re: Kružberk 29.03.2020 Kokosi, místo komentování věcí o kterých víš prd si radši utěsni okna v obýváku,načni si Arguse z L
          Re: Kružberk 29.03.2020 :-D ;-) :-*
            Re: Kružberk 29.03.2020 Chodím normálně ven na procházky, běhám, cvičím, jedu na desce. Pár dní to vydržím, když je třeba. Z
              Re: Kružberk 29.03.2020 No ja jsem mel zajem o konkretni info, takovych komentaru je plny net. I v aktualni situaci plati vy
software pro průvodce 27.03.2020 Doporučte prosím, pokud existuje nějaký software pro tvorbu lezeckého průvodce. Třeba pro tablet či mobil - promítnout na obrazovku skálu a nakreslit si tam kontury skály, cesty. Díky
  Re: software pro průvodce 28.03.2020 malování ve windows
  Re: software pro průvodce 28.03.2020 Většinu z toho, co potřebuju, dokáže Inkscape. Jak tvorbu na podkladové fotografii, tak i konverzi s
  Re: software pro průvodce 30.03.2020 Pro tablet (iOS) je řekl bych dokonalý nástroj dokonce je free jmenuje se Vectornator. Existuje i pr
Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Ahoj,
začínám s tradičním lezením, potažmo cestama, kde je potřeba se dozajistit.
Koupila jsem si set friendů WC a ráda bych se zeptala zkušenějších, čím je ideálně doplnit.
  Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 vklíněnce, hexy, další friendy, hromadu karabin a smyček, pak třeba i ufony, spárový rukavice, hadin
  Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 tinyurl.com/sktnxec
termín přeložen, součástí je i kompletní popis materiálu pro evropské obl
    Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 smažte tu reklamu
    Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 smažte tu reklamu
      Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Proč? Máš z toho deprese?
        Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Ne, ale maj tam na fotce blbě štand (jeden čok vypadne = žuch o půl metru dolu natvrdo do dyneemy).
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Z dnešního pohledu je to špatně, pár let zpět to byl o metodicky dobře, doporučované mimo jiné čhs i
    Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Díky za návrh, ale kurzy nejsou nic pro mě, radši sbírám zkušenosti z okolí a jsem z Brna, takže Pra
      Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 od doby kdy byly vynalezeny peníze je slovo díky zbytečnost
      Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Jestli jsi z Brna, tak tam jsou dobré oddíly a výborné horoškoly. Malé i velké. Doporučuji jich využ
        Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Kubo, lezu už dost dlouho, vč. skal, jen jsem se léta zaměřovala na sportovky. S vklíněnci a friendy
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Tak kdyz lezes dost dlouho, tak co jako cekas za rady? V inzerci je tady sekce hledam kluka/holku.
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Tak proc sa tu ptas na take picoviny, kdyz vsecko uz vis?
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Ale pokud chces opravdu poradit co se tyce materialu, tak poradim rad. Idealne primo v akci. Shanim
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Barčo, psala jsi, že chceš sbírat zkušenosti... Jestli je to jinak, tak hodně štěstí v budoucí pokus
            Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 To by ti mohli napsat nějaký prášky, máš evidentně slabší rozeznávací schopnosti když slečně furt vn
              Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Funkční čtení Tě na základce nenaučili? Nic jsem Barče nevnucoval.
                Re: Tradiční lezení-výbava 29.03.2020 Já do školy nechodil, já sem samouk
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Teď mě to láká víc než výkony...jo, jsem na ně stará ......... ale hovno spíš zdechlá i v 50+ se lez
      Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Když má člověk frendy a mikro frendy (je dobré mít často používané menší velikosti minimálně zdvojen
        Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 daleko lepší než abalak je hex :)
  Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Jestli mas sadu friendu a nic víc tak bych podle sebe dokupoval v tomhle pořadí:
1) hromadu s
    Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Díky za konstruktivní odpověď :)
  Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 větší vklíněnce slouží podobně jako menší frendy (tedy bych dokoupil mikrofrendíky), ale koubovy mos
    Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 ballnuty ;-) dobré, ale drahé, nicméže drží líp než mikrofriendy
      Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 to jsou zase rozumy...
        Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Za jistejch časů se vcelku osvědčily dřevěný klíny, doporučujete buk nebo dub?
        Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Ne nejsou, to je normální praxe, microfriend BD 000 nosnost :-D 1-2kN? ballnut nejmenší (rozsah menš
  Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 vezmi co máš, přidej k tomu helbu a parťáka se kterým si rozumíš a nebojíš se a vyražte (až to bude
  Re: Tradiční lezení-výbava 29.03.2020 Barčo, prosím, můžeš trošku upřesnit, kde a jak máš v plánu lézt? Skalky, vícedélky v Raskousku (Hol
  Re: Tradiční lezení-výbava 02.04.2020 Barco, super ze se poustis do lezeni po vlastnim. Jak uz psali lidi driv. Pokud vklinence, tak DMM w
1
...
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
...
2263
Lom Černotín - Hluzov: The END Od neděle 29. 3. 2020 je vstup do lomu natvrdo a nadobro zakázán. Poslední kapkou byla sobotní (28.) demonstrace lezců (a jejich rodinných příslušníků a domácích mazlíčků). Nešlo o demonstraci proti něčemu, byla to demonstrace něčeho ...
Nicméně poděkujte i těm sportovcům, kteří ukradli v sousedství lomu kolo za 30 000,- Kč, poděkujte těm, kteří vjeli na soukromý pozemek bez povolení a neobtěžovali se ani odpovědět na pozdrav, těm, kteří blokovali vjezd/výjezd a když na to byli upozorněni, reagovali s nepochopitelnou arogancí.
Perlička nakonec: představte si, že vám na pozemek vpadne banda exotů, aby si užila víkendu, a přijdou si stěžovat, že není posekaná tráva ...
czmiri czmiri 10:26:08 30.03.2020odpovědět
  Re: Lom Černotín - Hluzov: The END Jo, jo, to se dalo čekat. Když jsem tam byl naposled, tak jsem se slušně zeptal, jestli je možný tam lézt a kde můžu parkovat a ty chlapi byli úplně v pohodě, strašně ochotný a sympatický.
Ale přesně jsem si říkal, že je jen otázka času, kdy tam přijdou kokoti a poserou to.
Osobně bych to řešil tak, že bych tam dal velkou, nepřehlédnutelnou ceduli zhruba s tímto obsahem:
TOTO JE SOUKROMÝ POZEMEK. PARKOVÁNÍ A LEZENÍ MAJITEL TOLERUJE JEN LIDEM, KTEŘÍ NEJSOU SPROSTÍ, AROGANTNÍ, BEZOHLEDNÍ KOKOTI!
:) Tak by se to dalo ještě zachránit :)
P.S. s tou krádeží, i když o tom nic nevím, tak to bych neházel nutně na lezce. Ani na ty dementní. strejda 12:39:30 30.03.2020odpovědět
  Re: Lom Černotín - Hluzov: The END Bohužel střílet kokotům brokovnicí sůl do zadku se nesmí, tak je kolektivní vina a zákaz vstupu jediný řešení jak mít klid... A slušnej lezec taky nesmí kokota zmrskat smyčkou s abalakem :/
Nejlepší je nový oblasti tajit, aby se o nich kkti. nedověděli, stejně tak místa na divoký spaní.. Vždcky se dřív nbo později najde edebil co nadělá binec, naštve místní a je po ptákách i pro ty o kterých ani nevíš že tam byli.. Já 14:12:04 30.03.2020odpovědět
    Re: Lom Černotín - Hluzov: The END v karantene lezou jen kokoti, takze pokud tam bylo prekokotovano tak to ani nemohlo dopadnout jinak. 15:51:58 30.03.2020odpovědět
      Re: Lom Černotín - Hluzov: The END Přesně, proto to tak dopadlo právě ten den. sněhulák 16:21:31 30.03.2020odpovědět
  Re: Lom Černotín - Hluzov: The END Není se čemu divit, lezci jsou dnes odrazem vzorku společnosti, nemá cenu si tuto skupinu nějak idealizovat, co bývalo kdysi se již nevrátí. A tento styl chování je běžný ve všech oblastech, takže platí jen restrickce a tvrdé postihy. Za mě klidně i větší sankce a když nezaplatíš tak natvrdo do báně:-). Vlk 10:37:33 31.03.2020odpovědět
    Re: Lom Černotín - Hluzov: The END Soudě podle tebe to ani kdysi nebylo nic moc... 14:14:52 31.03.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: