Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Víkend 02.04.2020 Tak kdo se chystá o víkendu k nám do Skaláku?
  Re: Víkend 02.04.2020 chceš rozjet flejm? mám za to, že bydlíš někde 15 kilometrů od skaláku, z lesa se skálama ti nepatří
    Re: Víkend 02.04.2020 :D uklidni se Pražáčku ;). Čistě průzkum se zajímavosti. A taky jestli si zalezu na něčem normálním
      Re: Víkend 02.04.2020 ještě se dopustím další spekulace: nejsi náhodou ze zlatokopské rodiny, nastěhované v šesta-sedmačty
        Re: Víkend 02.04.2020 co to meleš ty náplavo
          Re: Víkend 02.04.2020 co takhle podpis, ty neobyčejně odvážný podvečerní místní hrdino bez bázně a hany?
            Re: Víkend 02.04.2020 Ssry, ale útočit jsi tu začal ty. Já se fakt jen normálně ptám kolik tu bude lidi. Toť vše. Nikoho n
              Re: Víkend 02.04.2020 tak chtěls rozjet flejm nebo ne? kolik bude lidí, to záleží na počasí. takoví jako já, co ctí svatéh
                Re: Víkend 03.04.2020 Pořád skáčete tomu trollovi na špek...
                Re: Víkend 03.04.2020 tohle je nejaky divny, asi fakt troll. Lukas B zdal se vzdy byti hlasem rozumu, tlumicem vasni.. a t
                  Re: Víkend 04.04.2020 Hlas rozumu :). Spíš chytrolín, co vždycky ke všemu má co říct, pacient, kterýmu postupem času víc
                    Re: Víkend 04.04.2020 ano, ano, jen do nej. perte se a zerte se ;-)))
      Re: Víkend 02.04.2020 Co porad mate s tema "Prazackama"? Nejaky mindrak? Zajimave, ze o Lukasi B. naznacujes, ze
  Re: Víkend 02.04.2020 Budu v nedeli tak doufam ze se nepotkame
    Re: Víkend 02.04.2020 Celá parta z Ostravy se chystá do Skaláku, všichni z TENDON Bloku a z Tendon Hlubiny.
  Re: Víkend 03.04.2020 Vzhledem k tomu, že návštěvnost skalních oblastí v době "pandemie" je asi ta 4x vyšší než
    Re: Víkend 03.04.2020 Tak kazdy asi interpretuje deni dle sveho naturelu.. Ale nenapadlo te treba, ze ti lide ted jezdi vi
      Re: Víkend 03.04.2020 Myslíš jako hospody a nákupáče? Ono je vůbec otázkou, jestli není odepřeno i lezení, a lze to považo
        Re: Víkend 03.04.2020 Pominu-li otazku svedomi, tak je to samozrejme nedovolene. Ten vyklad toho opatreni je ja jasny: Zak
        Re: Víkend 05.04.2020 Pročpak tě napadla zrovna hospoda nebo nákupáč? A jak vlastně víš, že ty skály jsou tak plný, když o
  Re: Víkend 03.04.2020 Nepotkáme páč veřejné parkoviště v Libereckém kraji u turistických cílů budou zavřena :
    Re: Víkend 03.04.2020 Na webu kraje se nepise, ktera parkoviste zavrou, ale Sedmihorky a Hruba skala jsou asi jasny. Nicme
    Re: Víkend 03.04.2020 viz Jandákův web HI.
      Re: Víkend 03.04.2020 Ja zabavne sledovat, jakou pakarnu ze strachu z Prazaku jsou si vidlaci schopni sami vytvorit. :-)
        Re: Víkend 04.04.2020 Moc si fandíš...je to prostší a pražáci v tom roli nehrají
        Re: Víkend - hoši nikam! 04.04.2020 My jedeme nekam na bouldry
        Re: Víkend - hoši nikam! 04.04.2020 My jedeme nekam na bouldry
          Re: Víkend - hoši nikam! 04.04.2020 my si jedem normálně zalízt.
  Re: Barbarstvi - ferrata Vrabinec 31.03.2020 Dokud nedostane Čokař, nebo Bělina (o těch se už ví) za své ilegální výtvory třeba 100.000 pokuty, v
    Re: Barbarstvi - ferrata Vrabinec 01.04.2020 bělina mě nasral.. věděl sem, že to je magor a maniak, ale že se dá na feraty a navíc na písku, mě h
      Re: Barbarstvi - ferrata Vrabinec 01.04.2020 Hlavně by to chtělo to ocelové lano rychle sundat a uložit u Policie. Majitel se pak o něj může přih
Lom Černotín - Hluzov: The END 30.03.2020 Od neděle 29. 3. 2020 je vstup do lomu natvrdo a nadobro zakázán. Poslední kapkou byla sobotní (28.) demonstrace lezců (a jejich rodinných příslušníků a domácích mazlíčků). Nešlo o demonstraci proti něčemu, byla to demonstrace něčeho ...
Nicméně po
  Re: Lom Černotín - Hluzov: The END 30.03.2020 Jo, jo, to se dalo čekat. Když jsem tam byl naposled, tak jsem se slušně zeptal, jestli je možný tam
  Re: Lom Černotín - Hluzov: The END 30.03.2020 Bohužel střílet kokotům brokovnicí sůl do zadku se nesmí, tak je kolektivní vina a zákaz vstupu jedi
    Re: Lom Černotín - Hluzov: The END 30.03.2020 v karantene lezou jen kokoti, takze pokud tam bylo prekokotovano tak to ani nemohlo dopadnout jinak.
      Re: Lom Černotín - Hluzov: The END 30.03.2020 Přesně, proto to tak dopadlo právě ten den.
  Re: Lom Černotín - Hluzov: The END 31.03.2020 Není se čemu divit, lezci jsou dnes odrazem vzorku společnosti, nemá cenu si tuto skupinu nějak idea
    Re: Lom Černotín - Hluzov: The END 31.03.2020 Soudě podle tebe to ani kdysi nebylo nic moc...
Saske Svycarsko 29.03.2020 Ahoj, prosim Vas, chtel bych jet lezt do Saskeho Svycarska na pisky, ale nevim kterou z oblasti konkretne zacit, nebo jeste lepe ktereho z tech X dilu pruvodce doporucujete. Pri te cene nechci vsechny, urcite jsou lepsi a horsi oblasti Saskych pisku. Diky
  Re: Saske Svycarsko 29.03.2020 Není to Německo?
  Re: Saske Svycarsko 29.03.2020 Taky bych tam chtěl jet a jezdit. Ale mám pocit, že to teď nejde a nevím, kdy to půjde. Asi by to šl
  Re: Saske Svycarsko 30.03.2020 Docela vhodný je Bieletal. Je podobný Ostrovu.
  Re: Saske Svycarsko 30.03.2020 Tady si lze udělat představu a pak si dle toho vybrat prvního průvodce do sbírky.
    Re: Saske Svycarsko 30.03.2020 Na Sasko v dohledné době zapomeň.Když tě chytí strážci tak se nedoplatíš.V ostrově to hlídají grenz
      Re: Saske Svycarsko 30.03.2020 Uvedl bys prosím zdroj Tvé informace?
        Re: Saske Svycarsko 30.03.2020 V současné době si to němci hlídají,až to pomine bude zase všechno v poho.
Domácí bouldrovka 29.03.2020 Zdravím spolulezci, Mám v plánu si udělat svůj vlastní boulder v garáži, ale řeším jestli by bouldrovgka byla funkční i při menších rozměrech (cca 220cm výška, 230cm šířka) a malinkém převisu (předběžně zhruba 2-3 stupně). Máte někdo něco takového postave
  Re: Domácí bouldrovka 29.03.2020 Vyvaroval bych se hlavně tomu sklonu, jestli to není chyba. Spíš 20-30°, ne?
  Re: Domácí bouldrovka 29.03.2020 urcitě by to šlo. musel bys použít malé a špatné chyty. jestli chceš větší nebo madla měly by byt sp
  Re: Domácí bouldrovka 29.03.2020 Já teď stavěl doma v garáži, výška 250, šířka 250+200. I na té jedné polovině se dá maximalka odtren
  Re: Domácí bouldrovka 29.03.2020 Jak uz nekdo psal, vyska uplne na klid, ale ten sklon.. Ja mel kdysi takovou bouldrovou mistnost - v
  Re: Domácí bouldrovka 06.04.2020 mam 14st a pohoda
. 28.03.2020 Kdo jste byl dnes na Rovisti nebo Srbsku, kolik bylo lidi? Chtel bych zitra jet,ale nerad bych stal fronty na cesty? Dekuji za konkretni odpovedi.
Kružberk 28.03.2020 V pátek na Kružberku vše v pořádku, normálně se lezlo. Dneska páska se Zákazem vstupu okolo skal, ale nikdo neví, kdo to tam dal, žádná cedule nebo info - asi vítr Máchale tu pásku odfoukl a mohlo se lézt. Nevíte někdo něco bližšího?
  Re: Kružberk 28.03.2020 Babača objíždí skály a snaží se zamezit rozšíření COVID-19. Měj pochopení, sestry co o něj pečovali
    Re: Kružberk 28.03.2020 ...napsal hater
      Re: Kružberk 28.03.2020 Hoši, jak se něco stane a uvidíte následky tak se z toho pak poserete. Stačí úraz a v době kdy je zá
        Re: Kružberk 29.03.2020 Kokosi, místo komentování věcí o kterých víš prd si radši utěsni okna v obýváku,načni si Arguse z L
          Re: Kružberk 29.03.2020 :-D ;-) :-*
            Re: Kružberk 29.03.2020 Chodím normálně ven na procházky, běhám, cvičím, jedu na desce. Pár dní to vydržím, když je třeba. Z
              Re: Kružberk 29.03.2020 No ja jsem mel zajem o konkretni info, takovych komentaru je plny net. I v aktualni situaci plati vy
software pro průvodce 27.03.2020 Doporučte prosím, pokud existuje nějaký software pro tvorbu lezeckého průvodce. Třeba pro tablet či mobil - promítnout na obrazovku skálu a nakreslit si tam kontury skály, cesty. Díky
  Re: software pro průvodce 28.03.2020 malování ve windows
  Re: software pro průvodce 28.03.2020 Většinu z toho, co potřebuju, dokáže Inkscape. Jak tvorbu na podkladové fotografii, tak i konverzi s
  Re: software pro průvodce 30.03.2020 Pro tablet (iOS) je řekl bych dokonalý nástroj dokonce je free jmenuje se Vectornator. Existuje i pr
Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Ahoj,
začínám s tradičním lezením, potažmo cestama, kde je potřeba se dozajistit.
Koupila jsem si set friendů WC a ráda bych se zeptala zkušenějších, čím je ideálně doplnit.
  Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 vklíněnce, hexy, další friendy, hromadu karabin a smyček, pak třeba i ufony, spárový rukavice, hadin
  Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 tinyurl.com/sktnxec
termín přeložen, součástí je i kompletní popis materiálu pro evropské obl
    Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 smažte tu reklamu
    Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 smažte tu reklamu
      Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Proč? Máš z toho deprese?
        Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Ne, ale maj tam na fotce blbě štand (jeden čok vypadne = žuch o půl metru dolu natvrdo do dyneemy).
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Z dnešního pohledu je to špatně, pár let zpět to byl o metodicky dobře, doporučované mimo jiné čhs i
    Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Díky za návrh, ale kurzy nejsou nic pro mě, radši sbírám zkušenosti z okolí a jsem z Brna, takže Pra
      Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 od doby kdy byly vynalezeny peníze je slovo díky zbytečnost
      Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Jestli jsi z Brna, tak tam jsou dobré oddíly a výborné horoškoly. Malé i velké. Doporučuji jich využ
        Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Kubo, lezu už dost dlouho, vč. skal, jen jsem se léta zaměřovala na sportovky. S vklíněnci a friendy
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Tak kdyz lezes dost dlouho, tak co jako cekas za rady? V inzerci je tady sekce hledam kluka/holku.
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Tak proc sa tu ptas na take picoviny, kdyz vsecko uz vis?
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Ale pokud chces opravdu poradit co se tyce materialu, tak poradim rad. Idealne primo v akci. Shanim
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Barčo, psala jsi, že chceš sbírat zkušenosti... Jestli je to jinak, tak hodně štěstí v budoucí pokus
            Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 To by ti mohli napsat nějaký prášky, máš evidentně slabší rozeznávací schopnosti když slečně furt vn
              Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Funkční čtení Tě na základce nenaučili? Nic jsem Barče nevnucoval.
                Re: Tradiční lezení-výbava 29.03.2020 Já do školy nechodil, já sem samouk
          Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Teď mě to láká víc než výkony...jo, jsem na ně stará ......... ale hovno spíš zdechlá i v 50+ se lez
      Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 Když má člověk frendy a mikro frendy (je dobré mít často používané menší velikosti minimálně zdvojen
        Re: Tradiční lezení-výbava 27.03.2020 daleko lepší než abalak je hex :)
  Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Jestli mas sadu friendu a nic víc tak bych podle sebe dokupoval v tomhle pořadí:
1) hromadu s
    Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Díky za konstruktivní odpověď :)
  Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 větší vklíněnce slouží podobně jako menší frendy (tedy bych dokoupil mikrofrendíky), ale koubovy mos
    Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 ballnuty ;-) dobré, ale drahé, nicméže drží líp než mikrofriendy
      Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 to jsou zase rozumy...
        Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Za jistejch časů se vcelku osvědčily dřevěný klíny, doporučujete buk nebo dub?
        Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 Ne nejsou, to je normální praxe, microfriend BD 000 nosnost :-D 1-2kN? ballnut nejmenší (rozsah menš
  Re: Tradiční lezení-výbava 28.03.2020 vezmi co máš, přidej k tomu helbu a parťáka se kterým si rozumíš a nebojíš se a vyražte (až to bude
  Re: Tradiční lezení-výbava 29.03.2020 Barčo, prosím, můžeš trošku upřesnit, kde a jak máš v plánu lézt? Skalky, vícedélky v Raskousku (Hol
  Re: Tradiční lezení-výbava 02.04.2020 Barco, super ze se poustis do lezeni po vlastnim. Jak uz psali lidi driv. Pokud vklinence, tak DMM w
1
...
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
...
2263
Víkend Tak kdo se chystá o víkendu k nám do Skaláku? 17:56:26 02.04.2020odpovědět
  Re: Víkend chceš rozjet flejm? mám za to, že bydlíš někde 15 kilometrů od skaláku, z lesa se skálama ti nepatří ani čtvereční stopa, ale nebrání ti to vyvozovat bystrou myšlenku, že máš jakési právo (psané kurzívou) kastovat, kdo smí do lesa. nechceš třeba znárodňovat chalupy?
Lukas B. 19:36:02 02.04.2020odpovědět
    Re: Víkend :D uklidni se Pražáčku ;). Čistě průzkum se zajímavosti. A taky jestli si zalezu na něčem normálním nebo se přesunu do prázdných Údolíček. 19:48:39 02.04.2020odpovědět
      Re: Víkend ještě se dopustím další spekulace: nejsi náhodou ze zlatokopské rodiny, nastěhované v šesta-sedmačtyřidátém do sudeťácké odsunuté chalupy? takoví přivandovalci jsou tady místně čurácky nejagresivnější. Lukas B. 20:04:02 02.04.2020odpovědět
        Re: Víkend co to meleš ty náplavo 20:06:30 02.04.2020odpovědět
          Re: Víkend co takhle podpis, ty neobyčejně odvážný podvečerní místní hrdino bez bázně a hany? Lukas B. 20:08:36 02.04.2020odpovědět
            Re: Víkend Ssry, ale útočit jsi tu začal ty. Já se fakt jen normálně ptám kolik tu bude lidi. Toť vše. Nikoho nesoudim i když jsem přijede z Itálie s lyzema na střeše. Tak se uklidni a nepodlehej Corona mediální hysterii. Joooo Lukáš B. To je hodně neanonymni :DDD P. Novotný ;) 20:19:49 02.04.2020odpovědět
              Re: Víkend tak chtěls rozjet flejm nebo ne? kolik bude lidí, to záleží na počasí. takoví jako já, co ctí svatého jiří, kdy vylézají ze země hadi a štíři jako začátek sezony na měkkém (notabene při počasí s ranní teplotou okolo minus osmi v předchozích dnech, kdy nemá šutr šanci vyschnout), se na ,měkký písek nechystají. ale možná nějací přivandrovalci....
jo, a tu nadrženost na flejm nepřepískni, pžedevším reloudováním stránky. pic! Lukas B. 20:27:54 02.04.2020odpovědět
                Re: Víkend Pořád skáčete tomu trollovi na špek... 08:48:26 03.04.2020odpovědět
                Re: Víkend tohle je nejaky divny, asi fakt troll. Lukas B zdal se vzdy byti hlasem rozumu, tlumicem vasni.. a ted najednou takhle strili od pasu a porada bodakovou ztec v prvni reakci? Bud troll nebo horecka z izolace..;-)
(uznavam, je to ted trochu nuda, o lezeni vse jiz receno, takze proc se trochu nepobavit a neporejpnout.. ostatne, pro diskuse jsou virus a karantena pozenhanim, mago jako tema jiz temer vycerpalo svuj potencial.) 09:58:37 03.04.2020odpovědět
                  Re: Víkend Hlas rozumu :). Spíš chytrolín, co vždycky ke všemu má co říct, pacient, kterýmu postupem času víc a víc jebe, což je teď krásně vidět.
Dej si pauzu a uvidíš, že i bez tvých komentů to jde.
Jirka momentálně bez práce 09:35:48 04.04.2020odpovědět
                    Re: Víkend ano, ano, jen do nej. perte se a zerte se ;-))) 17:32:37 04.04.2020odpovědět
      Re: Víkend Co porad mate s tema "Prazackama"? Nejaky mindrak? Zajimave, ze o Lukasi B. naznacujes, ze je anonymni jako ty, ale tu Prahu u nej, to vis.. 23:24:11 02.04.2020odpovědět
  Re: Víkend Budu v nedeli tak doufam ze se nepotkame hurvinek 22:00:15 02.04.2020odpovědět
    Re: Víkend Celá parta z Ostravy se chystá do Skaláku, všichni z TENDON Bloku a z Tendon Hlubiny. Ostravak 22:31:34 02.04.2020odpovědět
  Re: Víkend Vzhledem k tomu, že návštěvnost skalních oblastí v době "pandemie" je asi ta 4x vyšší než normálně, a to včetně kvaků po lesích, půjdu si radši zaběhat a počkám až nadšení z "rebélie" opadne. Pak budou ve skalách zase lezci, a ne rozradostnění maniaci, co si dokazují že lezou za každého stavu. Lezení je punk, proto půjdu proti proudu a do skaláku pojedu později. Hore zdary už mám letos od jinud. Petr J. 07:46:47 03.04.2020odpovědět
    Re: Víkend Tak kazdy asi interpretuje deni dle sveho naturelu.. Ale nenapadlo te treba, ze ti lide ted jezdi vice, protoze vsechny ostatni aktivity, ktere bezne delaji, jim jsou odepreny? 14:06:07 03.04.2020odpovědět
      Re: Víkend Myslíš jako hospody a nákupáče? Ono je vůbec otázkou, jestli není odepřeno i lezení, a lze to považovat za procházku do přírody? Možná kdyby měla většina pohled - teď jdu běhat a ne lézt na skály, koukal bych na to opačně. Petr J. 14:10:41 03.04.2020odpovědět
        Re: Víkend Pominu-li otazku svedomi, tak je to samozrejme nedovolene. Ten vyklad toho opatreni je ja jasny: Zakazuje se volny pohyb s presne uvedenymi vyjimkami. Lezci jsou ale mistri se vsim vyjebat a hlavne se neomezovat takze me to zase tak neprekvapuje... 16:25:57 03.04.2020odpovědět
        Re: Víkend Pročpak tě napadla zrovna hospoda nebo nákupáč? A jak vlastně víš, že ty skály jsou tak plný, když o kousek dál tak nějak naznačuješ, že lezení by se asi nemělo (btw. procházka a pobyt v přírodě, možná trochu rozdíl). 16:56:42 05.04.2020odpovědět
  Re: Víkend Nepotkáme páč veřejné parkoviště v Libereckém kraji u turistických cílů budou zavřena : 09:18:00 03.04.2020odpovědět
    Re: Víkend Na webu kraje se nepise, ktera parkoviste zavrou, ale Sedmihorky a Hruba skala jsou asi jasny. Nicmene treba k Podhaji je zakaz uz davno a nikoho to netrapi. Leda by tam k zakazu policajti pripsali "Ted uz jako fakt!". Ondrej 12:39:39 03.04.2020odpovědět
    Re: Víkend viz Jandákův web HI. Krtek 13:30:15 03.04.2020odpovědět
      Re: Víkend Ja zabavne sledovat, jakou pakarnu ze strachu z Prazaku jsou si vidlaci schopni sami vytvorit. :-)
Kdyby ty Prazaky nemeli, tak jim je snad bude Puta muset vymyslet. Geo 16:13:46 03.04.2020odpovědět
        Re: Víkend Moc si fandíš...je to prostší a pražáci v tom roli nehrají 12:14:37 04.04.2020odpovědět
    Re: Víkend - hoši nikam! Nad těma zbytečnejma mezerama v odkzu snad onanuješ ne?
https://ceskymrajem.cz/magazin-cesky-raj d. 20:35:35 03.04.2020odpovědět
      Re: Víkend - hoši nikam! jedna mezera, ti mrda? 21:41:22 03.04.2020odpovědět
        Re: Víkend - hoši nikam! My jedeme nekam na bouldry Hovnous 09:02:01 04.04.2020odpovědět
        Re: Víkend - hoši nikam! My jedeme nekam na bouldry Hovnous 09:02:02 04.04.2020odpovědět
          Re: Víkend - hoši nikam! my si jedem normálně zalízt. Joudová 09:31:52 04.04.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: