Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezecky fiveten 12.04.2020
Nasel jsem vcera 11.4 lezecky fiveten anasazi holcici velikost v ostrizich stenach v rajci. Nechal jsem je v refugiu. Petr

 Pád v Beskydech - včera12.04.2020
https://1url.cz/JzND4

 Hruboskalsko - boty solomon12.04.2020
Zdravím, hlásím ve Skaláku nález modrých běžeckých bot salomon. Našli jsme je v sobotu 11.4. večer ve svahu za Triem. Samozřejmě vrátím majiteli. Honza - tel: 601 376 369.

 Právní závaznost10.04.2020
Dobrý den,
mohu se prosím zeptat jak je to se závazností jakýchkoliv ustanovení vydaných ČHS z hlediska práva? Je jasné, že každý občan se musí řídit právními předpisy typu: Zákon o ochraně přírody 114/1992 atd. Zajímalo by mě ale, zdali mají práv
 Re: Právní závaznost10.04.2020
To je závazné pro členy ČHS, takže vadné jednání můžeš dát k disciplinární komisi a ta maximálně můž
  Re: Právní závaznost11.04.2020
Je možné, že ze zákona platí, ale možná jen pro některé oblasti zejm. ty státem chráněné, že na skal
   Re: Právní závaznost12.04.2020
Ona ještě dnes existuje výjimka čistě pro členy Svazu (+ sesterských Svazů)?

Kde?
    Re: Právní závaznost12.04.2020
Tak treba Pet kostelu nedaleko Horni Lidce
     Re: Právní závaznost12.04.2020
Díky ... je to tady ...
 Re: Právní závaznost11.04.2020
V některých oblastech se předpisy ochrany přírody (bez debaty závazné) odvolávají na pravidla ČHS, k
  Re: Právní závaznost12.04.2020
Lehce dohledatelné je povolení pro lezení, kdy je to v chráněných územích většinou "Opratření o
   Re: Právní závaznost12.04.2020
Jak již bylo řečeno, závazná nejsou pravidla Svazu ... resp. jsou závazná pouze pro jeho členy a pří
    Re: Právní závaznost12.04.2020
KT má samozřejmě pravdu v tom, že pokud orgány OP přejmou nějaká pravidla Svazu, tato se tímto stáva

 lezečky 5.10 - Unparallel09.04.2020
Ahoj, mám super tip pro toho, kdo rád lozil ve starých lezkách Five Ten dělaných ještě v USA a ty nové, čínské adidasky mu nesedí. Lezečky Unparallel, jsou to bývalí zaměstnanci původního Five Tenu a dělají dál v USA staré dobré 5.10, jak je znám. Vzal js
 Re: lezečky 5.10 - Unparallel12.04.2020
Dík y za tip, a když to srovnáš, je rozdíl jen v změně kopyta-tvaru, nebo ty adidy maj i jiný matari
  Re: lezečky 5.10 - Unparallel12.04.2020
Lozil jsem v původních 5.10 Hiangle (US verze), v těch nových adidaskách mi vůbec nesedí pata a ani
   Re: lezečky 5.10 - Unparallel02.08.2021
Tak abych adidasu jen nekřivdil, dal jsem jim ještě jednu šanci a zkusil ty jejich nové, bílé 5.10 H
   Re: lezečky 5.10 - Unparallel02.08.2021
Teda jestli ti přišla pata na starých 5.desítkách perfektní, to budeš dlooouho hledat náhradu :-)
    Re: lezečky 5.10 - Unparallel02.08.2021
V pohodě, já už ji našel ;-). To že tobě nesedla pata u 5.10 ještě neznamená, že je špatná. Nevím je
     Re: lezečky 5.10 - Unparallel03.08.2021
Ta pátá na starejch 5.10 mi taky přišla na hovno.
     Re: lezečky 5.10 - Unparallel03.08.2021
Pata na starejch 5.10 (těch původních, klasickejch) růžovkách byla fakt šílená. A to srovnávám s lez
      Re: lezečky 5.10 - Unparallel03.08.2021
Jo a taky Tenaya dělá model Masai, což je taková růžovka s lehce upravenou barvou logem.
Je
      Re: lezečky 5.10 - Unparallel03.08.2021
Kluci moc díky za věcné příspěvky. Já se sice bavím pořád pouze o starých a nových Hianglech a žádný

 Labák a Toprope08.04.2020
Mohu se zeptat, jak je to v Labáku s lezením na Toprope, když se při tom lano válí a tahá po skále?
 Re: Labák a Toprope08.04.2020
Tak to určitě nepřichází v úvahu. Proč se vůbec ptáš? Když víš, že lano ničí skálu ( tře, drhne o sk
  Re: Labák a Toprope08.04.2020
Ptám se proto, že jsem čirou náhodu objevil tuto sebechválu -
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
Řekl bych, že v pořádku to rozhodně není. Ale odborník na Labák nejsem.
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
Je to prasárna a lenost dobrat nahoře, bohužel se to dost rozmáhá. Chtělo by to panskýho hajnýho a s
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
když už to musíš rybařit, tak si to aspoň nedávej až někam do výlezu ale třeba do předposledního jiš
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
Já bych to v tomhle případě neřešil. Slaňáky jsou tam myslím dobře umístěný, tam by to drhnout neměl
    Re: Labák a Toprope08.04.2020
Ale přesně takhle TR omlouvají všichni. Stejně jako mágo. Buď je to ok, nebo ne. Ale pokud ne a omlo
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Jestli je peklo omlouvat si lezení na rybu s celkem malým klukem v Labáku, tak ti asi brzo dojdou si
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Neřeš ho. Tihle teoretici nevědí která bije. Každý někdy lezl T.R a v Labaku taky. Takže hrotěj h...
       Re: Labák a Toprope09.04.2020
Lžeš.
        Re: Labák a Toprope09.04.2020
Nelžu. Akorát se s tím nikdo nechlubil, protože není čím a fotky na druhým byla potupa.
        Re: Labák a Toprope10.04.2020
"lžeš"
počkej až dospěješ do mentálního věku alespoň deset let...pak se zkus bavit
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Neřeš ho. Tihle teoretici nevědí která bije. Každý někdy lezl T.R a v Labaku taky. Takže hrotěj h...
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Ne peklo, ale cesta tam. Teď malý kluk, příště nezkušený kluk, příště nezkušená holčina, pak celá ne
       Re: Labák a Toprope10.04.2020
Tenhle argumentační faul se myslím jmenuje šikmá plocha, je celkem běžnej a není moc napaditej.
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Co už nám starým lezcům, kterým ubývá sil a kteří vlastně nikdy moc dobře nelezli, zbývá, než závidě
      Do jaké výšky?09.04.2020
Tak proč to leze, když tam nedosáhne? Neměl by dolézt do nějakého místa, kde už nemůže dál, a pak to
       Re: Do jaké výšky?09.04.2020
Ty vole, když si vzpomenu na vyprávění pamětníků na téma lezení na písku - ty vláčky, když jeden to
        Re: Do jaké výšky?09.04.2020
Pochopíš, že vůbec nejde o jedno dítě na rybě (to je v pohodě), ale že se rybaření rozmáhá jak mor a
         Re: Do jaké výšky?09.04.2020
Ale já s tebou i souhlasím, že by se to nemělo, jen nesouhlasím s tím, že je to bůhví jaká novinka..
       Re: Do jaké výšky?09.04.2020
Správně, tihle malí smradi Nemaj na skalách co dělat.
    Re: Labák a Toprope08.04.2020
A mě zas docela vadí, že se rozmáhá porušování pravidel a tradic a každý prasič si to nějak šikovně
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Vašku masti si svoje VIIky a nezáviď:)
TR samozř takovy kde to jde a nemrvi se skala + event.
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Tu bábovku pak obvykle spouští = lanová pila. Mmch. normální je při dobírání shora slaňák prodloužit
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Nemám potřebu někomu závidět. Kde mám svůj výkonostní limit vím už celkem dlouho a stejně jako že sp
     Re: Labák a Toprope10.04.2020
Naprosto souhlasím, rodinka a s nima dalších 5lidi, kteří se svezou, lézt z nich umí jakžtakž jeden
     Re: Labák a Toprope10.04.2020
Naprosto souhlasím, rodinka a s nima dalších 5lidi, kteří se svezou, lézt z nich umí jakžtakž jeden
    Re: Labák a Toprope09.04.2020
chceš lézt dobře a naučit se to? tak lez na ostrým konci a padej...
    Re: Labák a Toprope09.04.2020
dyť si napsal to samé, akorát si to obkecal.. vždyť to píšu, když už rybařit ( neříkám, že to je zlo
     Re: Labák a Toprope10.04.2020
Smůla, nevím, kdo odpovídá. Kdyby ses podepsal aspoň nějakou šifrou, dovedl bych si dát dohromady, k
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
Ještě dodatek, v Labáku se na temeno ideálně (podle OP) nemá vylézat, slaňáky se tam na masivech nas
    Re: Labák a Toprope09.04.2020
Přesně tak, na některých skalách je lezení tzv. na rybu šetrnější ke skále než pobíhání a dobírání
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Tobě to na těch fotkách přijde jako kolmáč? Vžyť je tam jasně vidět, jak se lano láme přes hranu a l
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Ano tohle "odkaz" není kolmáč, ale i tam se to dá dělat šetrně, místo spouštění vždy sla
       Re: Labák a Toprope09.04.2020
Snad nejde je o spuštění, ne? Dobírání skálu nepoškozuje? Když na ní lano leží, nebo se láme přes sk
        Re: Labák a Toprope09.04.2020
Dobírání pokud dolu k jističi jde lano vzduchem je stejný jako dobírat zvrchu, lano není zatížený. P
       Re: Labák a Toprope09.04.2020
normálně vysvětlit???

To jsem se snažil mnohokrát na Cikánském guláši v Ádru, když se
        Re: Labák a Toprope09.04.2020
To je asi jednodusi z pohledu ochrany to zakazat uplne a pokutovat vsechny lezce :)
        Re: Labák a Toprope09.04.2020
okenko pravdy: ochranari chrani mechy, ptaky, atd... ne skalu
         Re: Labák a Toprope10.04.2020
Předmětem ochrany je celkovej biotop a ekosystem,což je i ta skála.
    Re: Labák a Toprope09.04.2020
Šetrnější než spouštění je dolézt nahoru, odvázat se, provlíknou lano dvěma expreskama jako na slaně
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Tohle chceš dělat se začátečníkem?? A při rybaření je největší zlo právě začátečník který furt odsed
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Jen píšu, co je šetrnější než spouštění, nic jinýho.
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Nemohu to teď dohledat, ale nebyly tu asi dva tři roky zpět články o desetiletých dětech ve skalách,
       Re: Labák a Toprope09.04.2020
Moje děti takhle RP lezly normálně, protože věděly, že je to normální. Asi tak od 10 let. Nenormální
        Re: Labák a Toprope10.04.2020
NO jo , máš Ubermensch děti. :-)
         Re: Labák a Toprope10.04.2020
Nemám. Takových dětí je... Prostě je rodiče naučí, jak se chovat na skalách.
      Re: Labák a Toprope10.04.2020
Myslím, že se tu směšují dvě věci. A to, že lezu-li na věž, je jasný, že jistím z vrcholu, anšto sla
    Re: Labák a Toprope10.04.2020
Ty mas s jantarama svatou trpelivost :). Normalni lidi si prirody vazej a ignorantum je to jedno. Ta

 ve skalach07.04.2020
https://tinyurl.com/yx6o35vo

 ve skalách06.04.2020
https://1url.cz/MzoXn

 legalni lezeni venku06.04.2020
Tak od zitrka mame lezeni legalni, ne?
 Re: legalni lezeni venku06.04.2020
Přesně tak. Bylo by trestuhodné následující týden ideálního počasí nevyužít. Ať to leze.
  Re: legalni lezeni venku06.04.2020
Pokroucená mysl jede, kdo chce, pokroutí realitu za každé situace. Och prosťáčku hloupý, buď ti to o
   Re: legalni lezeni venku07.04.2020
Nebylo to zakázáno ani teď. Je to pobytu přírodě? Je. O víkendu mě dokonce říkal jeden z policistu c
    Re: legalni lezeni venku07.04.2020
Pokroucená mysl jede, kdo chce, pokroutí realitu za každé situace. Och prosťáčku hloupý, buď ti to o
     Re: legalni lezeni venku07.04.2020
kopirovat text uz umis... ted k veci. Pokud muzu jit hrat ve dvou tenis, ve dvou golf, muzu zcela v
      Re: legalni lezeni venku07.04.2020
A co rozestupy?
V golfu ok jeden počká druhý hraje.

Tenis ok, jeden na jedné
       Re: legalni lezeni venku07.04.2020
bezne na standu zaznamenavam tlacenku, obycejne nas tam visi tak deset, patnact. Kdyz vylezu na vez,
       Re: legalni lezeni venku07.04.2020
nemel, čtyřhry JSOU povoleny! ;-))
        Re: legalni lezeni venku08.04.2020
Nejdriv si to precti, a pak odpovez presne. To ze nekdo v televizi neco placne, neznamena, ze to je
         Re: legalni lezeni venku08.04.2020
A v cem si to odporuje s lezenim? Jakoze to pockani v golfu, ktere zminujes, se pri lezeni z nejakeh
    Re: legalni lezeni venku - diky07.04.2020
Byl povolen pobyt v prirode coz neni to same jako provozovani vykonostniho venkovniho sportu, to ze
     Re: legalni lezeni venku - diky07.04.2020
Do včerejška jsem provozoval rekreační sport. Od poslední tiskové konference vlády už jedu výkonnost
     Re: legalni lezeni venku - diky07.04.2020
Joo poplacej se po zádech ,že jsi zůstal doma. Než začneš blábolit nesmysly tak prosím nejdříve vyst
      Re: legalni lezeni venku - diky07.04.2020
A ty si tohle vsechno vystudovals? Vis taky houno... odborniku je ted vsude mraky ale kdyz vidim ty
       Re: legalni lezeni venku - diky07.04.2020
Jak říká klasik: "Historia magistra vitae", akorát my lidé jsme pořád nepoučitelní:-).
      Prymula a debilové okolo07.04.2020
Hele, a proč by měl tohle všechno studovat? Koukni na Prymulu. Zavedl karanténu a všude se o něm mlu
       Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
obecně prostý lid zmatený rychlou dobou vnímá jako uklidňující, když na něj nastoupí nějaký orgán a
        Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Děkuji za přínosnou informaci.
       Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Stát neřídí odborník, ale sociální sítě. Jakmile je na nich nevole, Andrej mění názor a bohužel s ní
        Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
ano, probíhá permanentní volební kampaň, a nás to sere, protože nejsme cílovka. jinak samozřejmě klo
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
To je těch telešopingovejch vesnickejch důchodců tolik?

To jsem nevěděl.
          Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
průměrný věk dožití je 76 muži, 82 ženy, tedy dohromady 79. protože počet obyvatelstva tak nějak nej
           Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
samozřejmě netvrdím, že je každý důchodce je telešopingový, to rozhodně ne. ale telešopingoví důchod
            Re: Prymula a debilové okolo10.04.2020
To je krásně řečené.
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
To si nemyslím, že to jsou jen důchodci z vesnice. Naopak si myslím, že hodně s FB pracujou. Cílí na
       Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Promin, ale jsi dalsi ovecka, ktera se chyta lakavych a stavnatych titulku medii. Prymula nerekl nic
        Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Co takhle psát k věci? Lezení venku ANO - NE
        Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Nemáš pravdu. Popisuješ to zpětně a tak, aby ti to sedělo. Takto to nebylo. Prymula říkal, že to dos
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Jiste zajimavy pohled na vec, ale nijak nevyvraci to, co jsem psal. Totiz, ohanis se pojmy a jeste m
          Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Já s tebou souhlasím a právě proto si myslím, že většina věcí je zbytečných. A jestli sleduješ média
        Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Co takhle psát k věci? Lezení venku ANO - NE
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
lezení venku ano. pokud možno neprofláklé oblasti, ke skalám pěšky nebo na kole, a zbytečně nenasíra
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Martine, nějaké lezení venku vůbec není podstatné. Podstatné je, jak se situace bude dál řešit a v j
          Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Zde je na místě opět des již jedna klasická hláška z Ropáků:-).
          Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Terazky se ukáže, jak nám tu ten ujo bačuje.
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Andrey říkal: "lezt a neblábolit"
          Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Kterej? Aix?
           Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Tak určitěěěěě.Ten by řekl něco o chujích a v klidu usušil něco okolo XI bflm.
           Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Kterej asi. Bylo to na tapetě někde v Brně někdy před volbama :D
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Tot otazka. :) vezmu-li si zo z pohledu opatreni, neni to jasne. Analogicky, sportovni lezeni neni m
          Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Ještě jsem zapoměl aspekt toho, že když se zrakvíš pod skalou, tak se aktuálně nyní dost stěžuje tvo
           Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Souhlasil bych, ale ty jsi vynechal jednu důležitou věc - souhlas s celospolečenským pohledem na věc
            Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Samozřejmě, že to takhle Babiš plánuje a už i dělá.

Samozřejmě že nechal zbytečně um
             Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
A mi je ta masa lidí u prdele. Ať klidně umřou. Bránit jim v tom nebudu. Tak ať oni nebrání mi v poh
            Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Také v podstatě souhlas. Jen.. :)
Dost se motám kolem škodovky, aktuálně tam jedeme projekt n
             Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
S tebou i Turkem souhlasím. Problém ale vidím jednak v té rovnováze a jedna v té druhé vlně. Třeba s
              Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
ono je tam parametrů mnoho. záchrana životů je obecně ušlechtilá věc a nikdo příčetnej proti ní asi
               Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Je to tak Lukasi. Bohuzel ale tak daleko volic Babise nevidi a o ty tady hlavne jde.
               Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Vám chlapi fakt už hrká v kebuli … holt ty karanténní opatření mají i své vedlejší efekty.
Že
                Jaká karanténa?08.04.2020
Tak za prvé je potřeba si uvědomit, že tu více méně žádná karanténní opatření nejsou. Doma chodíme d
                 Re: Jaká karanténa?09.04.2020
Mě Andrej zavřel zaměstnání od té doby na mě ukazuje prostředníček. Takže ty důsledky karantény doce
                Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
když v sousední vesnici hoří chalupa, tak si tam před tu hořící chalupu nejedu přeparkovat auto, to
                 Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
abych se nevopakoval, si stojím za svým komentářem dneska 7:46; mimochodem, taky jsi přestal odpovíd
                Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Už je tu zase. Virolog, epidemiolog a znalec všeho myslitelného pan JiB. Mimochodem, ty jsi tam byl
                 Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Mé poznatky jsou zásadně vícezdrojové.
Přičemž zde se jen bavím čtením těch vašich konspiračn
                  Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Ok. Máš pravdu.
                  Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Tak fakta kámo.

Andrej zaklekl na laboratoř, která vyhodnocovala vzorky za 1300 a Agr
                   Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Jen lary fáry starý báby. Nic co by z toho byla skutečná realita. Jen hodně pokroucené a vyfabulovan
                    Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
A to jsi četl v blesku nebo marketingovém slintu čau lidi?
                     Odpovídání JiBovi09.04.2020
Nechte ho, on za to nemůže. I tato konspirace klasicky nabízí vysvětlení, proč se zlo děje dobrým li
                      Odpovědi zbabělému anonymovi09.04.2020
No zatím tady osnujete konspirační a dehonestační slinty jen ty a tobě podobní zofalci… stejně jako
                       Re: Odpovědi zbabělému anonymovi09.04.2020
Ano, máš pravdu, souhlasím s tebou.
                       Re: Odpovědi zbabělému anonymovi09.04.2020
Nejvetsi konspirator osocuje ostatni z konspiraci... Klasika.
                        Re: Odpovědi zbabělému anonymovi09.04.2020
Zatím se tu jako banda konspirátorů projevila jen ta vaše partička. Viz celé vlákno výše…
Pro
                         Re: Odpovědi zbabělému anonymovi09.04.2020
Ano Jirko, prokoukl jsi to.
                         Re: Odpovědi zbabělému anonymovi09.04.2020
Chytrej kluk je ten JIB.
                  Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Takze to mas pouze z medii, ale neustale delas chytryho.
                   Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Ještěže ty jsi přímo v epicentru dění …
Pepo, někdy je ta míra vaší arogance střižená s obyče
                    Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Máš pravdu, spletli jsme se, zkusíme se polepšit.
                    Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Zatím největší aroganci kombinovanou s lidskou blbostí tu už pár let předvádíš ty.
                     Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
(:-(
                      Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Samozřejmě máš pravdu, vem si prášek. Bude zase dobře.
                       Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Děkuji!
                       haleluja09.04.2020
zjevně nejsem sám, kdo pochopil, že Babača neni partner pro diskuzi. Ale aspoň se v týhle diskuzi po
                        Re: haleluja10.04.2020
Nelži, anonymní smrade!
                         Re: haleluja10.04.2020
Máš pravdu Jirko, samozřejmě.
                         Re: haleluja10.04.2020
tak tak, není to partner, jeho články nemá cenu číst, odpovídat v diskuzi taky ne. Nikdy jsem to neu
             Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
ja teda taky nejdu.
             Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Po dlouhe dobe zavitam na lezce a koukam porad stejne. Vzdy je tu nejaky lidovy filosof se svym jedi
              Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Ty woe. Já +é piv ačumím jak piuk. co to řeschite.
               Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Nevědí o čem mluví, jedou si svoji realitu. V momentě 200.000 nakažených v jeden moment ti to lehne.
               Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Nevědí o čem mluví, jedou si svoji realitu. V momentě 200.000 nakažených v jeden moment ti to lehne.
                Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Ty jsi ale smísil několik věcí dohromady, které by společně nenastaly. Tedy nastaly, ale právě jen j
                 RE. Zhroucení systému09.04.2020
Nesmisil, podívej se na NY, jaký mají problémy při 100.000. 2x více exponenciálně neutáhneš přes lid
                 Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Smísil, psal jsi o vyčerpaných lékařích a sestrách, což je výsledek mnoha nemocných, tedy free příst
 Jen Pro Pražáky08.04.2020
apod. havěť: Buďte tak hodný a lezte si teď v Šárce n. na Strahově atd. (je tam taky hezky) a neoxid
  Re: Jen Pro Pražáky08.04.2020
To musí být ironie, protože pochybuju, že jsi tak blbej.
   Realita08.04.2020
Prostě fakt. Doplácíme na vás a teď ještě budete roznášet Liův virus. Bouldřete si na náplavce...
    Re: Realita09.04.2020
Jen pro zamyšlení - všiml sis někdy, kolik lidí v Praze je místních a kolik se jich do Prahy každý d
     Re: Realita09.04.2020
neztrácej s nim čas, otři si boty a jdi dál. Tohle je přesně ten povahovej typ, kterej ještě od bolš
      Re: Realita10.04.2020
Názvosloví:

Pražan - je člověk narozen v Praze.

Pražák - je vesměs náp
       Re: Realita10.04.2020
Mluvil jsem o tuposti a reagoval na předchozí příspěvek. Neříkám, že nemáš recht, jen mi uniká point
     Re: Realita11.04.2020
Možná by bylo fajn zmínit i ty důvody - někdo jezdí za práci, někdo za zábavou. Další rozměr, ze ten
      Re: Realita11.04.2020
Vidlák, který maká v Práglu, si zdůvodňuje svoji touhu po lepších prachách v kanclu?
       Re: Realita13.04.2020
Ne, vidlak pracující v kanclu má pro společnost mnohem větší hodnotu, než lezecka socka, která ojeba
      Re: Realita13.04.2020
hele, plkejte si jak chcete, ale hlavně neházejte do jednoho pytle. Většina pražáků i venkovanů jsou

 Český ráj se uzavírá03.04.2020
Nehodlám se kvůli tomu registrovat, ale tohle by mělo být na titulce...
(uzávěra Ráje)
https://ceskymrajem.cz/magazin-ce

1   ...   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 legalni lezeni venku
Tak od zitrka mame lezeni legalni, ne?
20:09:57 06.04.2020
odpovědět 
 Re: legalni lezeni venku
Přesně tak. Bylo by trestuhodné následující týden ideálního počasí nevyužít. Ať to leze.
Joudová22:17:22 06.04.2020
odpovědět 
  Re: legalni lezeni venku
Pokroucená mysl jede, kdo chce, pokroutí realitu za každé situace. Och prosťáčku hloupý, buď ti to odpuštěno, ale ruka zákona tě tvrdě ztrestá!!!
23:54:27 06.04.2020
odpovědět 
   Re: legalni lezeni venku
Nebylo to zakázáno ani teď. Je to pobytu přírodě? Je. O víkendu mě dokonce říkal jeden z policistu co hlídal ve skalaku parkování ať si to uzijeme :D
07:24:42 07.04.2020
odpovědět 
    Re: legalni lezeni venku
Pokroucená mysl jede, kdo chce, pokroutí realitu za každé situace. Och prosťáčku hloupý, buď ti to odpuštěno, ale ruka zákona tě tvrdě ztrestá!!!
08:10:32 07.04.2020
odpovědět 
     Re: legalni lezeni venku
kopirovat text uz umis... ted k veci. Pokud muzu jit hrat ve dvou tenis, ve dvou golf, muzu zcela v klidu jit ve dvou lizt.
08:43:27 07.04.2020
odpovědět 
      Re: legalni lezeni venku
A co rozestupy?
V golfu ok jeden počká druhý hraje.

Tenis ok, jeden na jedné straně, druhý na druhé (btw čtyř hry nejsou povoleny! ;-)).

Na štandu bude tlačenka? Nebo bude další vymrdávací argument s rodinným příslušníkem?
12:51:02 07.04.2020
odpovědět 
       Re: legalni lezeni venku
bezne na standu zaznamenavam tlacenku, obycejne nas tam visi tak deset, patnact. Kdyz vylezu na vez, nevidim pres hordu lidi na druhou vez... strejdo, pokud nas tam bude vic, dohodneme se (teda jako vzdy se dohodneme, nejenom v obdobi krize) a nepolezeme si do zeli. A ty 2 metry fakt dodrzime. Mimochodem ve vyjmenovanych sportech je nohejbal, muzou hrat ctryrku, tzn. dva (uuuuu opravdu dva) na kazdy strane. To samy beach volejbal. Ale zustan si doma, pokud se citis ohrozen, nikdo ne nenuti chodit tam, kde budou jini.
17:19:14 07.04.2020
odpovědět 
       Re: legalni lezeni venku
nemel, čtyřhry JSOU povoleny! ;-))
20:10:12 07.04.2020
odpovědět 
        Re: legalni lezeni venku
Nejdriv si to precti, a pak odpovez presne. To ze nekdo v televizi neco placne, neznamena, ze to je pravda.
Citace mimořádné opatření MZCR ze dne 6.4.,priloha 2, část I, odstavec 3.

"společně sportují jen dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti, popřípadě
při sportování od jiných osob zachovávají odstup nejméně 2 metry,"

Z toho vyplyva, ze napr tenisouvou ctyrhru si muze dat jen rodinka, popripade dva clenove z kazde rodiny rodiny na jedne strane.

Mam dojem, ze to dokonce jako explictni priklad uvedli na tiskovce, a za 3min po ni na CT hrde prohlasili fakt, ze ctyhry jsou povoleny. No jo, media, no.
Jirka08:57:54 08.04.2020
odpovědět 
         Re: legalni lezeni venku
A v cem si to odporuje s lezenim? Jakoze to pockani v golfu, ktere zminujes, se pri lezeni z nejakeho objektivniho duvodu nemuze odehrat?
19:25:46 08.04.2020
odpovědět 
    Re: legalni lezeni venku - diky
Byl povolen pobyt v prirode coz neni to same jako provozovani vykonostniho venkovniho sportu, to ze nejaky policajt zamaval tak na tom nic nemeni. ted je to ale jedno, individualni venkovni sport je povolen. Diky vsem kteri se omezili a pomohli zbrzdit nastup sireni nemoci.
09:29:14 07.04.2020
odpovědět 
     Re: legalni lezeni venku - diky
Do včerejška jsem provozoval rekreační sport. Od poslední tiskové konference vlády už jedu výkonnostní sport?
11:03:34 07.04.2020
odpovědět 
     Re: legalni lezeni venku - diky
Joo poplacej se po zádech ,že jsi zůstal doma. Než začneš blábolit nesmysly tak prosím nejdříve vystuduj epidemiologie, virologii ,studia civilní ochrany obyvatelstva a přečti spousty studii a vědeckých článku a velké náchylnosti jižních národu na influenzu a pod. Pak se můžeš vyjadřovat a ne šířit naprosto zbytečnou mediální histerii dal
12:33:17 07.04.2020
odpovědět 
      Re: legalni lezeni venku - diky
A ty si tohle vsechno vystudovals? Vis taky houno... odborniku je ted vsude mraky ale kdyz vidim ty veletoce ala 180 stupnu tak nevim nevim. Je to o tom, ze nikdo s tim nema realne zkusenosti v takovem meritku.
14:43:06 07.04.2020
odpovědět 
       Re: legalni lezeni venku - diky
Jak říká klasik: "Historia magistra vitae", akorát my lidé jsme pořád nepoučitelní:-).
Vlk16:37:01 07.04.2020
odpovědět 
      Prymula a debilové okolo
Hele, a proč by měl tohle všechno studovat? Koukni na Prymulu. Zavedl karanténu a všude se o něm mluvilo, jako o studovaném odborníkovi na svém místě. Dokonce řád má dostat. A když tu jeho opatření někdo kritizoval, bylo mu odpovězeno, že je debil, nevzdělaný, a že to má nechat Prymulovi, že je odborník a že ví, co dělá. Fajn. Teď Prymula přišel s tím, že situace je zvládnutá a že je potřeba začít společnost promořovat, že stejně je tu extra množství bezpříznakových, a že je potřeba to pomalu uvolnit a chránit jen rizikové. A jaký teď panuje názor? Skoro od každého se dozvíš, že Prymula tomu nerozumí, neví, co mluví, a politici jsou proti tomu, co radí. Takže? Není ono úplně jedno, co umíš a znáš? Prostě když říkáš, co chce slyšet většina, v totmo případě důchodci a nemocní, jsi super odborník. Když pak chceš zavést něco, co je sice z hlediska odborníka ideální, ale lidem se to nelíbí, jsi neznalý šašek. Takže není jedno, co znáš a umíš a co jsi vystudoval? Stačí hláška, že musíme chránit důchodce, a máš odbornost zajištěnou. Tohle už dávno není o lidech a odbornosti, ale o politice, kde si Babiš a Hamáček nahánějí voliče. A lepší ekonomiku, protože toto jí paradoxně i pomůže - vyčistí se trh, větší budou mít ještě více, zvýší se dosud problematická nízká nezaměstnanost... Ale odbornost a znalosti do toho fakt netahej, jakmile Prymula přišel s něčím, co by Babišovi mohlo uškodit, byt odstřižen bez ohledu na to, zda je nebo není odborník, a rozhodují politici podle svých záměrů.
21:47:16 07.04.2020
odpovědět 
       Re: Prymula a debilové okolo
obecně prostý lid zmatený rychlou dobou vnímá jako uklidňující, když na něj nastoupí nějaký orgán a vezme jej u huby, na prostý lid nějaký ten výjimečný stav, buzerace a zákazy působí blahodárně, a zvlášť starší, méně vzdělaní a ze zanedbaných regionů najednou cítí, že svět je zase v pořádku a někdo o ně pečuje a stará se. a když si můžou navíc zgustnout na sousedovi (mladším, bohatším a navíc lufťákovi), a zavolat na něj policii že si dovolil jít chcát k (vlastnímu) kompostu bez roušky, tak ke štěstí chybí už jen lidové milice, závodní stráže a znárodňování.

trošku mi ta atmosféra posledních týdnů připomíná povinnou brigádu na gymplu asi půl roku před pádem socíku, kdy jsme byli odveleni někam do pohraničních hvozdů za Tachovem polejvat vršky smrčků šlichtou proti vokusování jelenama, a byli jsme ubytovaní v nějakém prdelákově, kde byla půlka obyvatelstva rodiny vojáků z povolání a druhá polovina estébáci v důchodu. tam to tetelivé udavačství prostě viselo ve vzduchu velmi podobně.
Lukas B.07:46:27 08.04.2020
odpovědět 
        Re: Prymula a debilové okolo
Děkuji za přínosnou informaci.
Lukáš P08:29:08 08.04.2020
odpovědět 
       Re: Prymula a debilové okolo
Stát neřídí odborník, ale sociální sítě. Jakmile je na nich nevole, Andrej mění názor a bohužel s ním i vládní nařízení.

Proto jsou každý den tiskové konference a jednání vlády. Andrej musí reflektovat vývoj na FB z předchozího večera. A pak po něm chtějte plán. Jak má vědět co budou lidé psát zítra.
08:44:46 08.04.2020
odpovědět 
        Re: Prymula a debilové okolo
ano, probíhá permanentní volební kampaň, a nás to sere, protože nejsme cílovka. jinak samozřejmě klobouk dolů před těmi jeho mediálními poradci, svoji práci dělají dobře, protože tak nějak dokážou vypíchnout to, co chtějí slyšet vesničtí důchodci co na žádným fejsbůku nejsou a poslední výkřik techniky co zaregistrovali je zadní stránka tištěného televizního programu a telešoping. bejt volby pozejtří, bude vládu sestavovat sám a bůhví jestli by nedal ústavní většinu.
Lukas B.09:03:07 08.04.2020
odpovědět 
         Re: Prymula a debilové okolo
To je těch telešopingovejch vesnickejch důchodců tolik?

To jsem nevěděl.
ivoš09:11:46 08.04.2020
odpovědět 
          Re: Prymula a debilové okolo
průměrný věk dožití je 76 muži, 82 ženy, tedy dohromady 79. protože počet obyvatelstva tak nějak nejspíš stagnuje okolo 10 milionů, počítejme že vše nad 63 let je důchodce (plusmínus), potom je v čr (79-63)/79*10 milionů = 2 miliony důchodců. jelikož je volební právo od 18 let, potom 18/79*10 milionů = 2,3 miliony obyvatel nemá volební právo. starobní důchodci tedy tvoří 2/(10-2,3)= 26% voličů. to už je pěkná cílovka, ne?
Lukas B.12:34:14 08.04.2020
odpovědět 
           Re: Prymula a debilové okolo
samozřejmě netvrdím, že je každý důchodce je telešopingový, to rozhodně ne. ale telešopingoví důchodci a jim stylem života podobní nedůchodci, to už je slušná armáda voličů, na které líčí každý, tuplem pak populista.
Lukas B.12:37:12 08.04.2020
odpovědět 
            Re: Prymula a debilové okolo
To je krásně řečené.
09:17:33 10.04.2020
odpovědět 
         Re: Prymula a debilové okolo
To si nemyslím, že to jsou jen důchodci z vesnice. Naopak si myslím, že hodně s FB pracujou. Cílí na masu a výborně.

Jen si myslím, že řídit stát podle FB je sice úspěšné pro volby a výsledek Agrofertu, ale naprosto zničující pro stát a daňové poplatníky.
11:29:43 08.04.2020
odpovědět 
       Re: Prymula a debilové okolo
Promin, ale jsi dalsi ovecka, ktera se chyta lakavych a stavnatych titulku medii. Prymula nerekl nic noveho, oproti tomu co rikal pred 14dni. Opatreni se zavedla proto, aby se zplostila krivka narustu nakazenych a tak se nezahltilo zdravitnictvi, tak jako se to stalo v jinych zemich. To, ze sireno viru nejde zastavit opakoval od zacatku, tedy to tvoje promoreni zde probiha stale ale pomaleji. Takze media uz nemeli silny titulek, tak si vybrali jednu vetu vytrzenou z kontextu a jeste takovou, kterou rekl jiz x-krat a udelali z toho senzaci. A Poradci Burese hned zareagovali, aby vydal prohlaseni, at se zavdeci hloupym ovcim, kteri se toho chytnou a tim si zvysi preference.
Italie tu nebude, uz zase jede politika a pretahovana o ovce. Funguje to koukam. Ovve spokojene beci.
Jirka09:07:35 08.04.2020
odpovědět 
        Re: Prymula a debilové okolo
Co takhle psát k věci? Lezení venku ANO - NE
 Martin29709:23:19 08.04.2020
odpovědět 
        Re: Prymula a debilové okolo
Nemáš pravdu. Popisuješ to zpětně a tak, aby ti to sedělo. Takto to nebylo. Prymula říkal, že to dostane většina, ne že je potřeba to promořit. A další věc byla, že jste se tu všichni oháněli údaji z Číny, včetně Prymuly, které se ukázaly falešné. Prymula změnil názor, ne že ho měl od začátku. A jediný důvod ke změně je počet lidí bez příznaků/s lehkými příznaky, minimální počet lidí s vážným průběhem a to vše zkombinováno s tím, ekonomiku takto nejde držet napořád, ani karanténu, a i když se o tom nemluví, všichni mají panický strach z toho, co se stane přes léto. Aktuálně je průběh poměrně jasný - nyní je to relativně pod kontrolou, ale nikdo neví, kolik lidí to má a kolik si tím prošlo. Karanténa už lidi sere, ekonomika nejde držet zavřená pořád. Je potřeba restrikce zrušit. A jakmile se tak udělá, máme tu druhou vlnu a tu už podobnými opatřeními ekonomika nezvládne, takže teprve pak by nastalo peklo. Tedy Prymula přišel s tím, že je nyní potřeba cíleně a postupně promořovat obyvatelstvo, aby si tím lidé přes léto prošli a další vlna na podzim nebyla tak tvrdá. Takže tvůj popis je špatný, oni se jen snaží zachránit budoucnost, protože jim došlo, že dosavadní údaje ze zemí, kde to zvládají, nebyly správné, ví, že plošné testování v jednom okamžiku není možné (a bylo by i zbytečné, stačí jeden ze zahrničí a je to tu znova), stálá karanténa také není možná...

Ale i tak je to jedno, podstata byla v tom, že každý, kdo měl jiný názor, byl špatný, protože Prymula je odborník a vláda ho musí poslouchat. Nyní Prymula přišel s něčím, co se vládě nelíbí, mohlo by jí to u voličů uškodit, a najednou tomu Prymula nerozumí... Jo a abych nezapomněl, promořovat se nebude, jen se začne s imunizací společnosti :-)
09:24:17 08.04.2020
odpovědět 
         Re: Prymula a debilové okolo
Jiste zajimavy pohled na vec, ale nijak nevyvraci to, co jsem psal. Totiz, ohanis se pojmy a jeste mnohdy spatnymi. Tak zaprve, a to me sere vsude, zadna karantena celoplosne neni narizena. Ani vlada, poté ani krizovy stab na CR neuvalil karantenu. Uz jsi to vmente do hlavy, pokud by byla vyhlasena karantena, tak bez padneho duvodu nevylezes z domova. Plati omezeni volneho pohybu to neni karantena. V karantene jsou ti, kterym to rekla hygiena. To zaprve, zadruhe, to co jsi psal o promoreni a to co se rikalo je to same, k promorovani dochazi od chvile, co se zde virus ukazal a zacal se sirit. Tot cele. Jen krasna zvucna slova, kterych se lidi chytaji. Ale vyznam je nemenny. Nechci a nebudu se hadat, jen me trochu stve, ze se vsude i v mediich, kazdy ohani jen slovy bez souvislosti a obcas uplne nepodlozene (viz slovo karantena).
Jirka14:27:23 08.04.2020
odpovědět 
          Re: Prymula a debilové okolo
Já s tebou souhlasím a právě proto si myslím, že většina věcí je zbytečných. A jestli sleduješ média, tak řízené promoření, které navrhl Prymula, nejde a je špatné, ale zavede se " postupná kolektivní imunizace", i Prymula s tím souhlasí. Dobré slovíčkaření, asi jako když ženská není uklízečka, ale kosmetička podlahových krytin. Prostě celé je to fraška, zejména nyní. A státu i společnosti začíná dost téct do bot. A právě Prymula si toho je vědom, ostatní už také, ale bojí se to společnosti sdělit. Společnost není protestována a ani nebude. Navzdory opatření, kvůli kterým ekonomika a lidé neskonale trpí, se vir stále šíří, když existují lehké a žádné příznaky, nejde to jinak, lidé stejně karanténu a opatření moc nedržují, a i ti, co ano, začínají nadávat. A to nemluvím o části lidí, co to celkově považují za nesmysl a chránit nehodlají sebe ani ostatní. Dovede si někdo představit nošení roušek v létě? Ale ok, řekněme, že to vir trochu přibrzdilo, i když do ldn a domovů důchodců stejně vletěl. A co tedy dál? Držet současný stav a další opatření není možné, testování také ne, karanténu lidé moc nedodržují, blíží se léto... dovedeš si představit, co se stane, až přijde druhá vlna? V této souvislosti bylo škoda, že restikce nebyly menší, možná by teď umřelo více lidí, ale uvidíme, co se stane v budoucnu, zda náhodou ti lidé neumřou ve zbytku roku, zatímco v zemích, které to teď zasáhlo fakt hodně, budou mít další vlny průběh mnohem lepší, protože většina bude již imunní.
15:44:12 08.04.2020
odpovědět 
        Re: Prymula a debilové okolo
Co takhle psát k věci? Lezení venku ANO - NE
 Martin29709:32:14 08.04.2020
odpovědět 
         Re: Prymula a debilové okolo
lezení venku ano. pokud možno neprofláklé oblasti, ke skalám pěšky nebo na kole, a zbytečně nenasírat kondelíky. tedy ne oblasti, kde se i normálně pohybují desítky a stovky lidí a stojí se fronty na cesty.
Lukas B.09:38:28 08.04.2020
odpovědět 
         Re: Prymula a debilové okolo
Martine, nějaké lezení venku vůbec není podstatné. Podstatné je, jak se situace bude dál řešit a v jakém stavu naše země nakonec skončí. Diskuze je zde namístě a zaznívá v ní korektní pohled.
Petr09:42:09 08.04.2020
odpovědět 
          Re: Prymula a debilové okolo
Zde je na místě opět des již jedna klasická hláška z Ropáků:-).
Vlk09:56:40 08.04.2020
odpovědět 
          Re: Prymula a debilové okolo
Terazky se ukáže, jak nám tu ten ujo bačuje.
07:52:46 09.04.2020
odpovědět 
         Re: Prymula a debilové okolo
Andrey říkal: "lezt a neblábolit"
10:45:54 08.04.2020
odpovědět 
          Re: Prymula a debilové okolo
Kterej? Aix?
P. (staré)11:45:36 08.04.2020
odpovědět 
           Re: Prymula a debilové okolo
Tak určitěěěěě.Ten by řekl něco o chujích a v klidu usušil něco okolo XI bflm.
Brabenec11:57:56 08.04.2020
odpovědět 
           Re: Prymula a debilové okolo
Kterej asi. Bylo to na tapetě někde v Brně někdy před volbama :D
13:15:52 08.04.2020
odpovědět 
         Re: Prymula a debilové okolo
Tot otazka. :) vezmu-li si zo z pohledu opatreni, neni to jasne. Analogicky, sportovni lezeni neni moc nikde etablovano. Treba i pojistovny nevi co to je, a hazi nas do stejneho pytle jako alpinistu/himalajce. Ta definice je dost volna. Je to sport? Je to rekreacni cinost? Je to kolektivni <cokoliv>?

Ja odpoved si sam neumim. Puvodni vyhlaseni omezeni pohybu bylo s vyjimkou prochazky do prirody, ne konani aktivity. Z toho pohledu by se lezt nemelo, stejne jako jezdit na kole, behat, na bruslich a pod, a stejne to lidi delali, a pokud se nejednalo o nejakou skupinu, nikdo to nerozhanel. Takze je to vec rozumu, pokud prijedu do oblasti, kde nebudu moct dodrzet opatreni (odstup) tak bych se pakoval, pokud tam bude clovek bez ochrany ust, tak taky, nevytvrel bych treci plochy s hrdinou. Pokud se bojis nakazy, tak nelez, muzou byt poprskane chyty, nebo lez, ale nedavej si lano do huby (pokid nemas rousku) ;)
Je to o nas, nekdo panikari, nekdo to bere az moc na lehkou vahu, nekdo je nekde uprostred a chape podstatu (jsem bez obtizi, je mi jedno, kdyz se nakazim ja, ale chovam se tak, abych to pripadne nesiril dal).
Jirka14:37:37 08.04.2020
odpovědět 
          Re: Prymula a debilové okolo
Ještě jsem zapoměl aspekt toho, že když se zrakvíš pod skalou, tak se aktuálně nyní dost stěžuje tvoje následná péče (záchranáři/zdravotníci pokud nejsou vybaveni ochranými pomůckami, tak případně jako asymptomatický pacient můžeš odstavit min. na 14dní všechny složky IZS kteří tě opečovávali). Jak jsem řekl, je to jen o nějakém uvažování v širších souvislostech a rozhodnout se, jak každému svědomí káže. Protože se jasně ukazuje, že to rozprostření různých názorových přístupů je v naší komunitě veliké. Od extrému do extrému na druhé straně. Tak to je a vždy bude, nikdy nevyhovíš všem, vždy existuje alespoň 10% kteří budou vždy a ve všem vzdorovat. Na to jsou taktéž sociologistické studie.
Jirka15:15:32 08.04.2020
odpovědět 
           Re: Prymula a debilové okolo
Souhlasil bych, ale ty jsi vynechal jednu důležitou věc - souhlas s celospolečenským pohledem na věc. Nejde teď o to, zda se viru bojím nebo ne, ale zda souhlasím s postojem vlády a způsobem, kterým to vláda řeší. Pokud budu mít pocit, že to kroky jsou správné a povedou k cíli, nemám problém se uskromnit, asi bych zvládl klidně i nevycházet nějakou dobu úplně. Jenže co s tím, když máš pocit, že většina toho, co se dělá, je motivována ne péčí o občany, ale spíše snahou o získání politických bodů, že se nejedná o péči o společnost, ale předvolební boj a malou domů? Podle mne už dávno přešla péče o lidi do likvidace určité části ekonomiky za účelem jejího následovného rozběhu. O co jde? Velké podniky a korporáty budou v pohodě. Vlády jim pomohou, podniky se rozeběhnout a zase jim bude dobře. Vlády, které jim před tím nemohly pomoci, to hodí na krizi a teď pomohou. Rozpočet nikoho nezajímá, před tím se prali a nadávali kvůli pár desítkám miliard, teď bude sekera stovky miliard a bude to v pořádku. Velké firmy zachráněné, díra v rozpočtu je odůvodnitelná. Kromě toho malé firmy zkrachují, velkým se vyčistí trh. Co bylo teď problémem velkých firem? Nedostatek lidí, malé nezaměstnanost. Tohle ten problém také vyřeší. Nezaměstanost se zvedne a paradoxně to tak pomůže rozvoji ekonomiky. A teď si vezmi, komu stav vadí. Důchodci si sedí doma a své mají jisté. Moji rodiče absolutně nechápou, co je za problém. Sedí na chalupě tak, jako roky před tím, důchod jim chodí, je hezky... dopak na ně nula. Státní zaměstnanci? Klid, pohoda, bez dopadu. Zaměstnanci velkých firem? Propouštět se nebude, stát to doplatí. A dovolím si tvrdit, že z těchto skupin se generuje velké množství voličů současné vlády. pro ně vše v poho, naopak, čím větší restrikce a jejich ochrana, tím lépe. Kdo je postižen, jsou OSVČ a drobní a střední podnikatelé. Ale koho ti zajímají? Cílová skupina z hlediska Babiše nejsou.

Kroky, které se zde zavádí, jsou nekoncepční, lživé a špatné, sám jsi popsal třeba tu karaténu. A za těchto podmínek chceš, aby všichni dodržovali to, co po nich tahle vláda chce? Ne, už z principu. Ber to jako druh vzdoru a boje proti opatřením. Pokud by všichni dodržovali vše, tahle vláda je schopná strašit a opravdu to táhnout leta a roky, protože jejich voliče to nepoškozuje. Proto doufám, že ne všichni to budou dodržovat a že k nákazám bude docházet a že současný stav bude nadále neudržitelný, zejména když čísla ukazují, že tohle fakt není o nic horší, než ta chřipka. Takže osobně jsem za Prymulu a postupné promoření, čím rychlejší, tím lepší, současná situace ukazuje, že ani u těch starých to není tak hrozné.
16:07:40 08.04.2020
odpovědět 
            Re: Prymula a debilové okolo
Samozřejmě, že to takhle Babiš plánuje a už i dělá.

Samozřejmě že nechal zbytečně umřít anebo velmi nepříjemně onemocnět mnoho lidí.

Samozřejmě že hrabal pro sebe (nebo přesněji pro čínské komunisty, kterým jeho firmy dluží 1,4 miliardy korun) od začátku, kdy zakázal prodej a distribuci zdravotnického zboží jinak než přes stát (neboli přes své firmy).

Samozřejmě že i já a moji lidé jsme jeho ekonomickou obětí.

Pořád je tu ale pocit, že jsou okolo nás další lidé, které nechci nechat umřít jenom proto, abych ukázal svůj vzdor.
Kuba Turek16:36:38 08.04.2020
odpovědět 
             Re: Prymula a debilové okolo
A mi je ta masa lidí u prdele. Ať klidně umřou. Bránit jim v tom nebudu. Tak ať oni nebrání mi v pohybu a je to cajk. To mi přijde fér. Někdo zařve, jinej přežije.
07:31:52 09.04.2020
odpovědět 
            Re: Prymula a debilové okolo
Také v podstatě souhlas. Jen.. :)
Dost se motám kolem škodovky, aktuálně tam jedeme projekt na MS, skodovce už v prvních vlnách epidemie v číně vyschly zdroje dílů (ano 60% naší české škodovky je čína). Na krátkou dobu se podařilo většinu dílo poptat primárně v belgii, ale po proniknutí epidemie do evropy vyschly zdroje i zde a škoda zastavila výrobu (jede dle JIT, tedy nemá zásobu dílů do foroty). Dneska prodloužili odstávku do 27.4., stále neví odkud díly vzít.

Co se tím snažím říct, že je tu jednak kaskádový efekt, protože skodovka žívý neskutečný počet dodavatelů, a to zhlediska průmyslu, tak i služeb (i my jsme ted odstaveni, jen doěláváme otevřené věci). A tohle stát sanovat nemůže, ta globalizace se nyní ukazuje jako docela problém, a to jen kvůli managerskému rozhodnutí, že když přesuneme výrobu "něčeho" do číny, ušetříme 0,5% nákladů. Ekonomika se bude vracet roky, protože pokud zemi táhnou firmy typu SA, která nebude mít odbyt, ale ani z čeho vyrábět, tak kurzarbait moc nepomůže. Je to lehce ekvivalent ameriky, když se zbavili průmyslu, postavili ekonomiku na službách a pak praksla bublina hypoték a bylo vymalováno. Zde praská bublina globalizace.

Ano, teď po dvou týdnech vyhlášených opatření (které já beru, že byla asi na místě) už začíná politický boj, to je vidět, nejdřív byl chaos, nyní již jdeme stranou, a už se zase bojuje o preference. Bureš nakrásno obhájí šílený schodek, vše se svede na coronu, ale ve výsledku se nic nezmění. I kdyby ČR šla cestou Itálie, tak lézt určitě nejdu, protože bych riskoval, že zemřu ne na covid19, ale na otevřenou zlomeninu s tepeným krvácením, protože se nedostanu na JIP ;) Ale to je na jinou diskuzi.

Co se zvolilo, to tu máme, vybrali jsem si demokracii, ne anarchii, takže tak, žádný systém není bezproblémový a dokonalý.
Jirka16:36:58 08.04.2020
odpovědět 
             Re: Prymula a debilové okolo
S tebou i Turkem souhlasím. Problém ale vidím jednak v té rovnováze a jedna v té druhé vlně. Třeba se pletu, ale podle mne, až pustí školy a běžný život, není možné, aby další vlna nenastala. U nás není krize s mrtvými. Ani s obsazením lůžek a JIP. Je to dobře? Nevím. Chápu, že dávkování je nereálné, ale možná by bývalo lepší jet opravdu na doraz, ale mít pak v budoucnu situaci lehčí, než teď být relativně v klidu a nezvládnout budoucnost, protože současné restrikce na podzim už znovu možné nebudou. Chápu, že mrtví jsou problém. Kdyby otázka stála mrtví ano nebo ne za současnou cenu, byl bych pro živé. Ale já se pořád obávám, že otázka stojí zda teď mrtvých hodně a později málo, nebo obráceně, přičemž z hlediska dlohodobého bude na konci mrtvých stejně, jen při různých variantách budou ekonomika a náš život postiženy více nebo méně.
17:13:08 08.04.2020
odpovědět 
              Re: Prymula a debilové okolo
ono je tam parametrů mnoho. záchrana životů je obecně ušlechtilá věc a nikdo příčetnej proti ní asi prvoplánově nebude. ale karanténa (nebo stav nouze či co) má i svá negativa: utlumila se prevence obecně (třeba veškeré ty skrýnyngy ňader a bůhvíčeho ještě), to jsou ti další obětovaní (se jim to neodhalí a víc se to rozjede). díra stamiliardy se bude z něčeho lepit, a zchudne mimo jiné i zdravotnictví (další zástupy mrtvých, kde nebudou prachy na léčbu), doprava (další mrtví na nepostavených a neopravených silnicích), v domácích rozpočtech se bude škrtat na jídle a na sportu (další zkrácení životů), a jistě si umíme vymyslet další a další mrtvoly z chybějících miliard, klidně můžeme započítat i lokální konflikty a zločinnost vyvolané krizí. celý problém je velmi multiparametrický a jen tak od stolu si netroufám seriozně tvrdit, jestli by přinesl víc mrtvol (nebo třeba matematicky zmařených člověkodní života) koronavirus ponechaný v režimu sezonní chřipky nebo přinesou ekonomické dopady pokusu o zastavení/zpomalení. pocitově hádám, že ekonomické dopady budou mít obětí o řád víc.
Lukas B.17:46:17 08.04.2020
odpovědět 
               Re: Prymula a debilové okolo
Je to tak Lukasi. Bohuzel ale tak daleko volic Babise nevidi a o ty tady hlavne jde.
18:22:30 08.04.2020
odpovědět 
               Re: Prymula a debilové okolo
Vám chlapi fakt už hrká v kebuli … holt ty karanténní opatření mají i své vedlejší efekty.
Že jste dokud to ještě šlo se nespakovali a neodjeli do Bergama, Madridu a nebo třebas do New Yorku. Mohli jste si těch správných protiepidemiologických postupů užít, co hrdlo ráčí. Chudáci jedni, teď tady musíte tak strašně trpět …
JiB19:59:03 08.04.2020
odpovědět 
                Jaká karanténa?
Tak za prvé je potřeba si uvědomit, že tu více méně žádná karanténní opatření nejsou. Doma chodíme do práce jako jindy, žijeme jako jindy, chodíme ven jako jindy, jezdím kole jako jindy, manželka chodí běhat jako jindy, obchody mají otevřeno... Nevím no, za sebe musím napsat, že problém nemám žádný, vše funguje, jako dříve. I když vlastně jo, ty roušky tu jsou. Občas, protože ji má venku jen tak polovina lidí. A do Hornbachu jsem musel ukazovat ŽL. Ale jinak nic. Klídek, pohoda
20:28:13 08.04.2020
odpovědět 
                 Re: Jaká karanténa?
Mě Andrej zavřel zaměstnání od té doby na mě ukazuje prostředníček. Takže ty důsledky karantény docela pociťuju.
04:19:52 09.04.2020
odpovědět 
                Re: Prymula a debilové okolo
když v sousední vesnici hoří chalupa, tak si tam před tu hořící chalupu nejedu přeparkovat auto, to bych byl jistě nezodpovědnej blázen, jednak by mi shořelo a druhak bych překážel hasičům, ale že bych měl kvůlivá tomu hnedle začít bourat kachláky v sednici?
Lukas B.20:49:52 08.04.2020
odpovědět 
                 Re: Prymula a debilové okolo
abych se nevopakoval, si stojím za svým komentářem dneska 7:46; mimochodem, taky jsi přestal odpovídat nebo kývat na pozdrav (venku na distanci dvacet metrů), aby tě to náhodou nenakazilo? takových se vás vylouplo dost.
Lukas B.20:56:34 08.04.2020
odpovědět 
                Re: Prymula a debilové okolo
Už je tu zase. Virolog, epidemiolog a znalec všeho myslitelného pan JiB. Mimochodem, ty jsi tam byl nebo to znáš všechno jen z médií?
21:17:23 08.04.2020
odpovědět 
                 Re: Prymula a debilové okolo
Mé poznatky jsou zásadně vícezdrojové.
Přičemž zde se jen bavím čtením těch vašich konspiračních blábolů o tom, jak vám ten zlý Hrabiš ubližuje a záměrně ničí váš byznys jen proto, aby se sám napakoval a současně si schladil žáhu na chudácích drobných podnikatelích, případně aby se zavděčil jeho voličskému kmeni …
Je to docela dobrá prča číst ty vaše konspirační slinty zejména od těch co mě permanentně shazují a urážejí.
Ale chápu, že když vám teď nastavím zrcadlo, tak že vás to pěkně sejří…
JiB21:37:37 08.04.2020
odpovědět 
                  Re: Prymula a debilové okolo
Ok. Máš pravdu.
22:16:23 08.04.2020
odpovědět 
                  Re: Prymula a debilové okolo
Tak fakta kámo.

Andrej zaklekl na laboratoř, která vyhodnocovala vzorky za 1300 a Agrofert je vyhodnocuje pro stát za 3000 i nadále.

Andrej nepovolil Žufánkovi výrobu desinfekce, kterou chtěl dát k dispozici zdarma, Agrofert samozřejmě vyrábět a hlavně prodávat státu může.

Z Číny po velkém show přilétlo letadlo s "humanitární pomocí". Faktura není zveřejněná, takže za kolik je rouška, případně test nevíme, ale zmetků je v dodávce nepočítaně. Domácí firmy pro jistotu ani poptány nebyly. A Andrej v předklonu na letišti děkuje Číně za velkorysou půjčku 1,4 miliardy pro Agrofert.

Také se v době krizového stavu, ale možná už to byl jen stav nouze si stihl shválit v PS náhradu za dotace EU, které Agrofert pravděpodobně dostávat nebude. Říká se tomu zvýšení soběstačnosti a je to určené pro malé a střední zemědělské podniky, takže tkz. česká ulička. Ve výši 4,3 miliardy.

Chceš ještě další důkazy o spasiteli a maršálovi coranoviru?
05:05:50 09.04.2020
odpovědět 
                   Re: Prymula a debilové okolo
Jen lary fáry starý báby. Nic co by z toho byla skutečná realita. Jen hodně pokroucené a vyfabulované nesmysly.
JiB07:45:31 09.04.2020
odpovědět 
                    Re: Prymula a debilové okolo
A to jsi četl v blesku nebo marketingovém slintu čau lidi?
07:56:43 09.04.2020
odpovědět 
                     Odpovídání JiBovi
Nechte ho, on za to nemůže. I tato konspirace klasicky nabízí vysvětlení, proč se zlo děje dobrým lidem, složitá problematika je vysvětlena jednoduše a dává konspirátorům pocit nadřazenosti. Tak mu přitakej, tebe to nic nestojí a on bude rád. Je zbytečné jeho stres a zdravotní stav ještě dále zhoršovat. Víš, jak se chudák musí cítit, když celý den sedí u PC a prolézá katastrofické zprávy a scénáře na konspiračních webech? Harpa, chemtrails a k tomu teď ještě coronavirus... Mějte trochu soucitu a porozumnění.
08:24:11 09.04.2020
odpovědět 
                      Odpovědi zbabělému anonymovi
No zatím tady osnujete konspirační a dehonestační slinty jen ty a tobě podobní zofalci… stejně jako tento tvůj přisprostlý výlev frustrace.
Je mi tě upřímně líto.
JiB08:34:44 09.04.2020
odpovědět 
                       Re: Odpovědi zbabělému anonymovi
Ano, máš pravdu, souhlasím s tebou.
08:36:52 09.04.2020
odpovědět 
                       Re: Odpovědi zbabělému anonymovi
Nejvetsi konspirator osocuje ostatni z konspiraci... Klasika.
14:57:38 09.04.2020
odpovědět 
                        Re: Odpovědi zbabělému anonymovi
Zatím se tu jako banda konspirátorů projevila jen ta vaše partička. Viz celé vlákno výše…
Prostě klasika.
JiB17:03:50 09.04.2020
odpovědět 
                         Re: Odpovědi zbabělému anonymovi
Ano Jirko, prokoukl jsi to.
18:57:03 09.04.2020
odpovědět 
                         Re: Odpovědi zbabělému anonymovi
Chytrej kluk je ten JIB.
21:23:14 09.04.2020
odpovědět 
                  Re: Prymula a debilové okolo
Takze to mas pouze z medii, ale neustale delas chytryho.
Pepa Oktabec06:04:50 09.04.2020
odpovědět 
                   Re: Prymula a debilové okolo
Ještěže ty jsi přímo v epicentru dění …
Pepo, někdy je ta míra vaší arogance střižená s obyčejnou lidskou hloupostí docela úsměvná.
JiB17:08:39 09.04.2020
odpovědět 
                    Re: Prymula a debilové okolo
Máš pravdu, spletli jsme se, zkusíme se polepšit.
18:57:51 09.04.2020
odpovědět 
                    Re: Prymula a debilové okolo
Zatím největší aroganci kombinovanou s lidskou blbostí tu už pár let předvádíš ty.
Pepa Oktábec19:02:21 09.04.2020
odpovědět 
                     Re: Prymula a debilové okolo
(:-(
JiB20:02:37 09.04.2020
odpovědět 
                      Re: Prymula a debilové okolo
Samozřejmě máš pravdu, vem si prášek. Bude zase dobře.
21:26:25 09.04.2020
odpovědět 
                       Re: Prymula a debilové okolo
Děkuji!
JiB21:43:11 09.04.2020
odpovědět 
                       haleluja
zjevně nejsem sám, kdo pochopil, že Babača neni partner pro diskuzi. Ale aspoň se v týhle diskuzi podepisuje, ne jako jindy...
23:31:37 09.04.2020
odpovědět 
                        Re: haleluja
Nelži, anonymní smrade!
JiB08:07:59 10.04.2020
odpovědět 
                         Re: haleluja
Máš pravdu Jirko, samozřejmě.
09:19:49 10.04.2020
odpovědět 
                         Re: haleluja
tak tak, není to partner, jeho články nemá cenu číst, odpovídat v diskuzi taky ne. Nikdy jsem to neudělal a nejspíš nikdy neudělám, ten člověk nemá pro skutečnou diskuzi kapacitu.
09:25:11 10.04.2020
odpovědět 
             Re: Prymula a debilové okolo
ja teda taky nejdu.
asketa17:37:51 08.04.2020
odpovědět 
             Re: Prymula a debilové okolo
Po dlouhe dobe zavitam na lezce a koukam porad stejne. Vzdy je tu nejaky lidovy filosof se svym jedinym spravnym pohledem na vse, ostatni jsou ovecky. Jednou to Jirka, drive R, nebo bez oznaceni. Kde se spisovatelske brko a hodne nizky level sebereflexe bere..?
19:31:19 08.04.2020
odpovědět 
              Re: Prymula a debilové okolo
Ty woe. Já +é piv ačumím jak piuk. co to řeschite.
Esus20:04:08 08.04.2020
odpovědět 
               Re: Prymula a debilové okolo
Nevědí o čem mluví, jedou si svoji realitu. V momentě 200.000 nakažených v jeden moment ti to lehne. Procento nakažených lékařů, sester, policistu, hasičů roste. Zároveň dochází peníze, lidi začínají jednat jinak, zvyšuje se Drobna kriminalita atd. Tihle kluci vidí jenom sebe a nedohlidnou na konec ulice. Jo a pěkné si zalezte o víkendu v co největších skupinách.
06:51:26 09.04.2020
odpovědět 
               Re: Prymula a debilové okolo
Nevědí o čem mluví, jedou si svoji realitu. V momentě 200.000 nakažených v jeden moment ti to lehne. Procento nakažených lékařů, sester, policistu, hasičů roste. Zároveň dochází peníze, lidi začínají jednat jinak, zvyšuje se Drobna kriminalita atd. Tihle kluci vidí jenom sebe a nedohlidnou na konec ulice. Jo a pěkné si zalezte o víkendu v co největších skupinách.
06:51:29 09.04.2020
odpovědět 
                Re: Prymula a debilové okolo
Ty jsi ale smísil několik věcí dohromady, které by společně nenastaly. Tedy nastaly, ale právě jen jako výsledek špatných opatření.
07:22:47 09.04.2020
odpovědět 
                 RE. Zhroucení systému
Nesmisil, podívej se na NY, jaký mají problémy při 100.000. 2x více exponenciálně neutáhneš přes lidsky zdroje. Každým dnem to roste a ti co jsou v první linii pomalu odpadají nejenom na c19, ale i na stres, vyčerpání atd. Do toho armáda, co jiného, boháči se zabezpečují ve svých sídlech a neinvestuje se....... v porovnáním s tímto jsou diskuze o tom jestli mohu lézt nebo me absolutně nepodstatné.
11:49:01 09.04.2020
odpovědět 
                 Re: Prymula a debilové okolo
Smísil, psal jsi o vyčerpaných lékařích a sestrách, což je výsledek mnoha nemocných, tedy free přístupu, ale spolu s tím jsi napsal "Zároveň dochází peníze, lidi začínají jednat jinak, zvyšuje se Drobna kriminalita atd. " což je ale přesně třeba v Itálii výsledek právě zavedených omezení a dlouhé karantény, ne nemocných a mrtvých v nemocnicích.
18:56:24 09.04.2020
odpovědět 
 Jen Pro Pražáky
apod. havěť: Buďte tak hodný a lezte si teď v Šárce n. na Strahově atd. (je tam taky hezky) a neoxidujte na Prachově a jinde v ráji. Příště byste třeba mohli jet domů vlakem...
 Místňák21:06:40 08.04.2020
odpovědět 
  Re: Jen Pro Pražáky
To musí být ironie, protože pochybuju, že jsi tak blbej.
21:14:29 08.04.2020
odpovědět 
   Realita
Prostě fakt. Doplácíme na vás a teď ještě budete roznášet Liův virus. Bouldřete si na náplavce...
 23:30:59 08.04.2020
odpovědět 
    Re: Realita
Jen pro zamyšlení - všiml sis někdy, kolik lidí v Praze je místních a kolik se jich do Prahy každý den sjede za prací a každý víkend za nákupy? Neříkám, že pražáci nejezdí na venkov, ale tipl bych si, že množství lídí z venkova, kteří každý týden vyráží do Prahy, bude větší. Ty si třeba stěžuješ na parkování pražáků na vesnici, ok, ale kvůlu komu musely být v Praze zavedeny třeba parkovací zóny, protože celý okraj kolem dokola Prahy je zahlcen auty lidí, co sem dojíždějí? V lepším případě se snaží parkovat na okrajích v dosahu metra, v horších případech zahlcují příjezdy a centrum. Nevyčítám to, jen to dávám k zamyšlení nad tím, kdo kam jezdí. A ano, pražáci mohou virus roznést, ale stejně tak si virus mohou přivézt venkované z Prahy sami. A když už chceš trestat ty, co k vám z měst jezdí, budeš také trestat ty, co do měst za prací a nákupy jezdí a pak se na domů venkov vrací?
08:33:06 09.04.2020
odpovědět 
     Re: Realita
neztrácej s nim čas, otři si boty a jdi dál. Tohle je přesně ten povahovej typ, kterej ještě od bolševika nevymřel a hned tak nevymře. Plnej mindráků, hodně blízko k náckovi, ještě blíž k bolševickýmu funkcionáři. Toho fakt k zamyšlení nedovedeš.
23:31:08 09.04.2020
odpovědět 
      Re: Realita
Názvosloví:

Pražan - je člověk narozen v Praze.

Pražák - je vesměs náplava, vydělávající na Praze a v Praze, když se jim to hodí tak do Prahy jedou jen za prací a na nákup. Když né tak křčí jaké jsou všede jinde prdele!
15:30:27 10.04.2020
odpovědět 
       Re: Realita
Mluvil jsem o tuposti a reagoval na předchozí příspěvek. Neříkám, že nemáš recht, jen mi uniká pointa.
22:58:09 10.04.2020
odpovědět 
     Re: Realita
Možná by bylo fajn zmínit i ty důvody - někdo jezdí za práci, někdo za zábavou. Další rozměr, ze ten kdo tam jezdí za praci, tak jeho přínos je společensky důležitější než ojebavka z Phy, která zaparkuje v lese, večer si udělají medlo, aby o me všichni věděli a nase.u místní a spokojeně v neděli jedu domů.
08:03:35 11.04.2020
odpovědět 
      Re: Realita
Vidlák, který maká v Práglu, si zdůvodňuje svoji touhu po lepších prachách v kanclu?
Kuba Turek10:44:49 11.04.2020
odpovědět 
       Re: Realita
Ne, vidlak pracující v kanclu má pro společnost mnohem větší hodnotu, než lezecka socka, která ojebava na daních a v lezeckých oblastech se snaží či nejvíce ušetřit a vydává časopis, který nikdo nečte
08:23:35 13.04.2020
odpovědět 
      Re: Realita
hele, plkejte si jak chcete, ale hlavně neházejte do jednoho pytle. Většina pražáků i venkovanů jsou v pohodě lidi, tak si zkuste držet svoje emoce a frustrace ze současný situace na uzdě a nedělejte voloviny. Pokud se někdo chová jako kretén, není třeba dát stejnou nálepku další stovce lidí jen proto, že jsou ze stejnýho kraje.
T.tj00:11:41 13.04.2020
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi