LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230765 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pád v Beskydech - včera12.04.2020
https://1url.cz/JzND4

 Hruboskalsko - boty solomon12.04.2020
Zdravím, hlásím ve Skaláku nález modrých běžeckých bot salomon. Našli jsme je v sobotu 11.4. večer ve svahu za Triem. Samozřejmě vrátím majiteli. Honza - tel: 601 376 369.

 Právní závaznost10.04.2020
Dobrý den,
mohu se prosím zeptat jak je to se závazností jakýchkoliv ustanovení vydaných ČHS z hlediska práva? Je jasné, že každý občan se musí řídit právními předpisy typu: Zákon o ochraně přírody 114/1992 atd. Zajímalo by mě ale, zdali mají práv
 Re: Právní závaznost10.04.2020
To je závazné pro členy ČHS, takže vadné jednání můžeš dát k disciplinární komisi a ta maximálně můž
  Re: Právní závaznost11.04.2020
Je možné, že ze zákona platí, ale možná jen pro některé oblasti zejm. ty státem chráněné, že na skal
   Re: Právní závaznost12.04.2020
Ona ještě dnes existuje výjimka čistě pro členy Svazu (+ sesterských Svazů)?

Kde?
    Re: Právní závaznost12.04.2020
Tak treba Pet kostelu nedaleko Horni Lidce
     Re: Právní závaznost12.04.2020
Díky ... je to tady ...
 Re: Právní závaznost11.04.2020
V některých oblastech se předpisy ochrany přírody (bez debaty závazné) odvolávají na pravidla ČHS, k
  Re: Právní závaznost12.04.2020
Lehce dohledatelné je povolení pro lezení, kdy je to v chráněných územích většinou "Opratření o
   Re: Právní závaznost12.04.2020
Jak již bylo řečeno, závazná nejsou pravidla Svazu ... resp. jsou závazná pouze pro jeho členy a pří
    Re: Právní závaznost12.04.2020
KT má samozřejmě pravdu v tom, že pokud orgány OP přejmou nějaká pravidla Svazu, tato se tímto stáva

 lezečky 5.10 - Unparallel09.04.2020
Ahoj, mám super tip pro toho, kdo rád lozil ve starých lezkách Five Ten dělaných ještě v USA a ty nové, čínské adidasky mu nesedí. Lezečky Unparallel, jsou to bývalí zaměstnanci původního Five Tenu a dělají dál v USA staré dobré 5.10, jak je znám. Vzal js
 Re: lezečky 5.10 - Unparallel12.04.2020
Dík y za tip, a když to srovnáš, je rozdíl jen v změně kopyta-tvaru, nebo ty adidy maj i jiný matari
  Re: lezečky 5.10 - Unparallel12.04.2020
Lozil jsem v původních 5.10 Hiangle (US verze), v těch nových adidaskách mi vůbec nesedí pata a ani
   Re: lezečky 5.10 - Unparallel02.08.2021
Tak abych adidasu jen nekřivdil, dal jsem jim ještě jednu šanci a zkusil ty jejich nové, bílé 5.10 H
   Re: lezečky 5.10 - Unparallel02.08.2021
Teda jestli ti přišla pata na starých 5.desítkách perfektní, to budeš dlooouho hledat náhradu :-)
    Re: lezečky 5.10 - Unparallel02.08.2021
V pohodě, já už ji našel ;-). To že tobě nesedla pata u 5.10 ještě neznamená, že je špatná. Nevím je
     Re: lezečky 5.10 - Unparallel03.08.2021
Ta pátá na starejch 5.10 mi taky přišla na hovno.
     Re: lezečky 5.10 - Unparallel03.08.2021
Pata na starejch 5.10 (těch původních, klasickejch) růžovkách byla fakt šílená. A to srovnávám s lez
      Re: lezečky 5.10 - Unparallel03.08.2021
Jo a taky Tenaya dělá model Masai, což je taková růžovka s lehce upravenou barvou logem.
Je
      Re: lezečky 5.10 - Unparallel03.08.2021
Kluci moc díky za věcné příspěvky. Já se sice bavím pořád pouze o starých a nových Hianglech a žádný

 Labák a Toprope08.04.2020
Mohu se zeptat, jak je to v Labáku s lezením na Toprope, když se při tom lano válí a tahá po skále?
 Re: Labák a Toprope08.04.2020
Tak to určitě nepřichází v úvahu. Proč se vůbec ptáš? Když víš, že lano ničí skálu ( tře, drhne o sk
  Re: Labák a Toprope08.04.2020
Ptám se proto, že jsem čirou náhodu objevil tuto sebechválu -
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
Řekl bych, že v pořádku to rozhodně není. Ale odborník na Labák nejsem.
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
Je to prasárna a lenost dobrat nahoře, bohužel se to dost rozmáhá. Chtělo by to panskýho hajnýho a s
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
když už to musíš rybařit, tak si to aspoň nedávej až někam do výlezu ale třeba do předposledního jiš
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
Já bych to v tomhle případě neřešil. Slaňáky jsou tam myslím dobře umístěný, tam by to drhnout neměl
    Re: Labák a Toprope08.04.2020
Ale přesně takhle TR omlouvají všichni. Stejně jako mágo. Buď je to ok, nebo ne. Ale pokud ne a omlo
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Jestli je peklo omlouvat si lezení na rybu s celkem malým klukem v Labáku, tak ti asi brzo dojdou si
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Neřeš ho. Tihle teoretici nevědí která bije. Každý někdy lezl T.R a v Labaku taky. Takže hrotěj h...
       Re: Labák a Toprope09.04.2020
Lžeš.
        Re: Labák a Toprope09.04.2020
Nelžu. Akorát se s tím nikdo nechlubil, protože není čím a fotky na druhým byla potupa.
        Re: Labák a Toprope10.04.2020
"lžeš"
počkej až dospěješ do mentálního věku alespoň deset let...pak se zkus bavit
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Neřeš ho. Tihle teoretici nevědí která bije. Každý někdy lezl T.R a v Labaku taky. Takže hrotěj h...
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Ne peklo, ale cesta tam. Teď malý kluk, příště nezkušený kluk, příště nezkušená holčina, pak celá ne
       Re: Labák a Toprope10.04.2020
Tenhle argumentační faul se myslím jmenuje šikmá plocha, je celkem běžnej a není moc napaditej.
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Co už nám starým lezcům, kterým ubývá sil a kteří vlastně nikdy moc dobře nelezli, zbývá, než závidě
      Do jaké výšky?09.04.2020
Tak proč to leze, když tam nedosáhne? Neměl by dolézt do nějakého místa, kde už nemůže dál, a pak to
       Re: Do jaké výšky?09.04.2020
Ty vole, když si vzpomenu na vyprávění pamětníků na téma lezení na písku - ty vláčky, když jeden to
        Re: Do jaké výšky?09.04.2020
Pochopíš, že vůbec nejde o jedno dítě na rybě (to je v pohodě), ale že se rybaření rozmáhá jak mor a
         Re: Do jaké výšky?09.04.2020
Ale já s tebou i souhlasím, že by se to nemělo, jen nesouhlasím s tím, že je to bůhví jaká novinka..
       Re: Do jaké výšky?09.04.2020
Správně, tihle malí smradi Nemaj na skalách co dělat.
    Re: Labák a Toprope08.04.2020
A mě zas docela vadí, že se rozmáhá porušování pravidel a tradic a každý prasič si to nějak šikovně
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Vašku masti si svoje VIIky a nezáviď:)
TR samozř takovy kde to jde a nemrvi se skala + event.
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Tu bábovku pak obvykle spouští = lanová pila. Mmch. normální je při dobírání shora slaňák prodloužit
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Nemám potřebu někomu závidět. Kde mám svůj výkonostní limit vím už celkem dlouho a stejně jako že sp
     Re: Labák a Toprope10.04.2020
Naprosto souhlasím, rodinka a s nima dalších 5lidi, kteří se svezou, lézt z nich umí jakžtakž jeden
     Re: Labák a Toprope10.04.2020
Naprosto souhlasím, rodinka a s nima dalších 5lidi, kteří se svezou, lézt z nich umí jakžtakž jeden
    Re: Labák a Toprope09.04.2020
chceš lézt dobře a naučit se to? tak lez na ostrým konci a padej...
    Re: Labák a Toprope09.04.2020
dyť si napsal to samé, akorát si to obkecal.. vždyť to píšu, když už rybařit ( neříkám, že to je zlo
     Re: Labák a Toprope10.04.2020
Smůla, nevím, kdo odpovídá. Kdyby ses podepsal aspoň nějakou šifrou, dovedl bych si dát dohromady, k
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
Ještě dodatek, v Labáku se na temeno ideálně (podle OP) nemá vylézat, slaňáky se tam na masivech nas
    Re: Labák a Toprope09.04.2020
Přesně tak, na některých skalách je lezení tzv. na rybu šetrnější ke skále než pobíhání a dobírání
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Tobě to na těch fotkách přijde jako kolmáč? Vžyť je tam jasně vidět, jak se lano láme přes hranu a l
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Ano tohle "odkaz" není kolmáč, ale i tam se to dá dělat šetrně, místo spouštění vždy sla
       Re: Labák a Toprope09.04.2020
Snad nejde je o spuštění, ne? Dobírání skálu nepoškozuje? Když na ní lano leží, nebo se láme přes sk
        Re: Labák a Toprope09.04.2020
Dobírání pokud dolu k jističi jde lano vzduchem je stejný jako dobírat zvrchu, lano není zatížený. P
       Re: Labák a Toprope09.04.2020
normálně vysvětlit???

To jsem se snažil mnohokrát na Cikánském guláši v Ádru, když se
        Re: Labák a Toprope09.04.2020
To je asi jednodusi z pohledu ochrany to zakazat uplne a pokutovat vsechny lezce :)
        Re: Labák a Toprope09.04.2020
okenko pravdy: ochranari chrani mechy, ptaky, atd... ne skalu
         Re: Labák a Toprope10.04.2020
Předmětem ochrany je celkovej biotop a ekosystem,což je i ta skála.
    Re: Labák a Toprope09.04.2020
Šetrnější než spouštění je dolézt nahoru, odvázat se, provlíknou lano dvěma expreskama jako na slaně
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Tohle chceš dělat se začátečníkem?? A při rybaření je největší zlo právě začátečník který furt odsed
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Jen píšu, co je šetrnější než spouštění, nic jinýho.
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Nemohu to teď dohledat, ale nebyly tu asi dva tři roky zpět články o desetiletých dětech ve skalách,
       Re: Labák a Toprope09.04.2020
Moje děti takhle RP lezly normálně, protože věděly, že je to normální. Asi tak od 10 let. Nenormální
        Re: Labák a Toprope10.04.2020
NO jo , máš Ubermensch děti. :-)
         Re: Labák a Toprope10.04.2020
Nemám. Takových dětí je... Prostě je rodiče naučí, jak se chovat na skalách.
      Re: Labák a Toprope10.04.2020
Myslím, že se tu směšují dvě věci. A to, že lezu-li na věž, je jasný, že jistím z vrcholu, anšto sla
    Re: Labák a Toprope10.04.2020
Ty mas s jantarama svatou trpelivost :). Normalni lidi si prirody vazej a ignorantum je to jedno. Ta

 ve skalach07.04.2020
https://tinyurl.com/yx6o35vo

 ve skalách06.04.2020
https://1url.cz/MzoXn

 legalni lezeni venku06.04.2020
Tak od zitrka mame lezeni legalni, ne?
 Re: legalni lezeni venku06.04.2020
Přesně tak. Bylo by trestuhodné následující týden ideálního počasí nevyužít. Ať to leze.
  Re: legalni lezeni venku06.04.2020
Pokroucená mysl jede, kdo chce, pokroutí realitu za každé situace. Och prosťáčku hloupý, buď ti to o
   Re: legalni lezeni venku07.04.2020
Nebylo to zakázáno ani teď. Je to pobytu přírodě? Je. O víkendu mě dokonce říkal jeden z policistu c
    Re: legalni lezeni venku07.04.2020
Pokroucená mysl jede, kdo chce, pokroutí realitu za každé situace. Och prosťáčku hloupý, buď ti to o
     Re: legalni lezeni venku07.04.2020
kopirovat text uz umis... ted k veci. Pokud muzu jit hrat ve dvou tenis, ve dvou golf, muzu zcela v
      Re: legalni lezeni venku07.04.2020
A co rozestupy?
V golfu ok jeden počká druhý hraje.

Tenis ok, jeden na jedné
       Re: legalni lezeni venku07.04.2020
bezne na standu zaznamenavam tlacenku, obycejne nas tam visi tak deset, patnact. Kdyz vylezu na vez,
       Re: legalni lezeni venku07.04.2020
nemel, čtyřhry JSOU povoleny! ;-))
        Re: legalni lezeni venku08.04.2020
Nejdriv si to precti, a pak odpovez presne. To ze nekdo v televizi neco placne, neznamena, ze to je
         Re: legalni lezeni venku08.04.2020
A v cem si to odporuje s lezenim? Jakoze to pockani v golfu, ktere zminujes, se pri lezeni z nejakeh
    Re: legalni lezeni venku - diky07.04.2020
Byl povolen pobyt v prirode coz neni to same jako provozovani vykonostniho venkovniho sportu, to ze
     Re: legalni lezeni venku - diky07.04.2020
Do včerejška jsem provozoval rekreační sport. Od poslední tiskové konference vlády už jedu výkonnost
     Re: legalni lezeni venku - diky07.04.2020
Joo poplacej se po zádech ,že jsi zůstal doma. Než začneš blábolit nesmysly tak prosím nejdříve vyst
      Re: legalni lezeni venku - diky07.04.2020
A ty si tohle vsechno vystudovals? Vis taky houno... odborniku je ted vsude mraky ale kdyz vidim ty
       Re: legalni lezeni venku - diky07.04.2020
Jak říká klasik: "Historia magistra vitae", akorát my lidé jsme pořád nepoučitelní:-).
      Prymula a debilové okolo07.04.2020
Hele, a proč by měl tohle všechno studovat? Koukni na Prymulu. Zavedl karanténu a všude se o něm mlu
       Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
obecně prostý lid zmatený rychlou dobou vnímá jako uklidňující, když na něj nastoupí nějaký orgán a
        Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Děkuji za přínosnou informaci.
       Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Stát neřídí odborník, ale sociální sítě. Jakmile je na nich nevole, Andrej mění názor a bohužel s ní
        Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
ano, probíhá permanentní volební kampaň, a nás to sere, protože nejsme cílovka. jinak samozřejmě klo
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
To je těch telešopingovejch vesnickejch důchodců tolik?

To jsem nevěděl.
          Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
průměrný věk dožití je 76 muži, 82 ženy, tedy dohromady 79. protože počet obyvatelstva tak nějak nej
           Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
samozřejmě netvrdím, že je každý důchodce je telešopingový, to rozhodně ne. ale telešopingoví důchod
            Re: Prymula a debilové okolo10.04.2020
To je krásně řečené.
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
To si nemyslím, že to jsou jen důchodci z vesnice. Naopak si myslím, že hodně s FB pracujou. Cílí na
       Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Promin, ale jsi dalsi ovecka, ktera se chyta lakavych a stavnatych titulku medii. Prymula nerekl nic
        Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Co takhle psát k věci? Lezení venku ANO - NE
        Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Nemáš pravdu. Popisuješ to zpětně a tak, aby ti to sedělo. Takto to nebylo. Prymula říkal, že to dos
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Jiste zajimavy pohled na vec, ale nijak nevyvraci to, co jsem psal. Totiz, ohanis se pojmy a jeste m
          Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Já s tebou souhlasím a právě proto si myslím, že většina věcí je zbytečných. A jestli sleduješ média
        Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Co takhle psát k věci? Lezení venku ANO - NE
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
lezení venku ano. pokud možno neprofláklé oblasti, ke skalám pěšky nebo na kole, a zbytečně nenasíra
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Martine, nějaké lezení venku vůbec není podstatné. Podstatné je, jak se situace bude dál řešit a v j
          Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Zde je na místě opět des již jedna klasická hláška z Ropáků:-).
          Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Terazky se ukáže, jak nám tu ten ujo bačuje.
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Andrey říkal: "lezt a neblábolit"
          Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Kterej? Aix?
           Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Tak určitěěěěě.Ten by řekl něco o chujích a v klidu usušil něco okolo XI bflm.
           Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Kterej asi. Bylo to na tapetě někde v Brně někdy před volbama :D
         Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Tot otazka. :) vezmu-li si zo z pohledu opatreni, neni to jasne. Analogicky, sportovni lezeni neni m
          Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Ještě jsem zapoměl aspekt toho, že když se zrakvíš pod skalou, tak se aktuálně nyní dost stěžuje tvo
           Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Souhlasil bych, ale ty jsi vynechal jednu důležitou věc - souhlas s celospolečenským pohledem na věc
            Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Samozřejmě, že to takhle Babiš plánuje a už i dělá.

Samozřejmě že nechal zbytečně um
             Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
A mi je ta masa lidí u prdele. Ať klidně umřou. Bránit jim v tom nebudu. Tak ať oni nebrání mi v poh
            Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Také v podstatě souhlas. Jen.. :)
Dost se motám kolem škodovky, aktuálně tam jedeme projekt n
             Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
S tebou i Turkem souhlasím. Problém ale vidím jednak v té rovnováze a jedna v té druhé vlně. Třeba s
              Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
ono je tam parametrů mnoho. záchrana životů je obecně ušlechtilá věc a nikdo příčetnej proti ní asi
               Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Je to tak Lukasi. Bohuzel ale tak daleko volic Babise nevidi a o ty tady hlavne jde.
               Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Vám chlapi fakt už hrká v kebuli … holt ty karanténní opatření mají i své vedlejší efekty.
Že
                Jaká karanténa?08.04.2020
Tak za prvé je potřeba si uvědomit, že tu více méně žádná karanténní opatření nejsou. Doma chodíme d
                 Re: Jaká karanténa?09.04.2020
Mě Andrej zavřel zaměstnání od té doby na mě ukazuje prostředníček. Takže ty důsledky karantény doce
                Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
když v sousední vesnici hoří chalupa, tak si tam před tu hořící chalupu nejedu přeparkovat auto, to
                 Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
abych se nevopakoval, si stojím za svým komentářem dneska 7:46; mimochodem, taky jsi přestal odpovíd
                Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Už je tu zase. Virolog, epidemiolog a znalec všeho myslitelného pan JiB. Mimochodem, ty jsi tam byl
                 Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Mé poznatky jsou zásadně vícezdrojové.
Přičemž zde se jen bavím čtením těch vašich konspiračn
                  Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Ok. Máš pravdu.
                  Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Tak fakta kámo.

Andrej zaklekl na laboratoř, která vyhodnocovala vzorky za 1300 a Agr
                   Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Jen lary fáry starý báby. Nic co by z toho byla skutečná realita. Jen hodně pokroucené a vyfabulovan
                    Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
A to jsi četl v blesku nebo marketingovém slintu čau lidi?
                     Odpovídání JiBovi09.04.2020
Nechte ho, on za to nemůže. I tato konspirace klasicky nabízí vysvětlení, proč se zlo děje dobrým li
                      Odpovědi zbabělému anonymovi09.04.2020
No zatím tady osnujete konspirační a dehonestační slinty jen ty a tobě podobní zofalci… stejně jako
                       Re: Odpovědi zbabělému anonymovi09.04.2020
Ano, máš pravdu, souhlasím s tebou.
                       Re: Odpovědi zbabělému anonymovi09.04.2020
Nejvetsi konspirator osocuje ostatni z konspiraci... Klasika.
                        Re: Odpovědi zbabělému anonymovi09.04.2020
Zatím se tu jako banda konspirátorů projevila jen ta vaše partička. Viz celé vlákno výše…
Pro
                         Re: Odpovědi zbabělému anonymovi09.04.2020
Ano Jirko, prokoukl jsi to.
                         Re: Odpovědi zbabělému anonymovi09.04.2020
Chytrej kluk je ten JIB.
                  Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Takze to mas pouze z medii, ale neustale delas chytryho.
                   Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Ještěže ty jsi přímo v epicentru dění …
Pepo, někdy je ta míra vaší arogance střižená s obyče
                    Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Máš pravdu, spletli jsme se, zkusíme se polepšit.
                    Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Zatím největší aroganci kombinovanou s lidskou blbostí tu už pár let předvádíš ty.
                     Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
(:-(
                      Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Samozřejmě máš pravdu, vem si prášek. Bude zase dobře.
                       Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Děkuji!
                       haleluja09.04.2020
zjevně nejsem sám, kdo pochopil, že Babača neni partner pro diskuzi. Ale aspoň se v týhle diskuzi po
                        Re: haleluja10.04.2020
Nelži, anonymní smrade!
                         Re: haleluja10.04.2020
Máš pravdu Jirko, samozřejmě.
                         Re: haleluja10.04.2020
tak tak, není to partner, jeho články nemá cenu číst, odpovídat v diskuzi taky ne. Nikdy jsem to neu
             Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
ja teda taky nejdu.
             Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Po dlouhe dobe zavitam na lezce a koukam porad stejne. Vzdy je tu nejaky lidovy filosof se svym jedi
              Re: Prymula a debilové okolo08.04.2020
Ty woe. Já +é piv ačumím jak piuk. co to řeschite.
               Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Nevědí o čem mluví, jedou si svoji realitu. V momentě 200.000 nakažených v jeden moment ti to lehne.
               Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Nevědí o čem mluví, jedou si svoji realitu. V momentě 200.000 nakažených v jeden moment ti to lehne.
                Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Ty jsi ale smísil několik věcí dohromady, které by společně nenastaly. Tedy nastaly, ale právě jen j
                 RE. Zhroucení systému09.04.2020
Nesmisil, podívej se na NY, jaký mají problémy při 100.000. 2x více exponenciálně neutáhneš přes lid
                 Re: Prymula a debilové okolo09.04.2020
Smísil, psal jsi o vyčerpaných lékařích a sestrách, což je výsledek mnoha nemocných, tedy free příst
 Jen Pro Pražáky08.04.2020
apod. havěť: Buďte tak hodný a lezte si teď v Šárce n. na Strahově atd. (je tam taky hezky) a neoxid
  Re: Jen Pro Pražáky08.04.2020
To musí být ironie, protože pochybuju, že jsi tak blbej.
   Realita08.04.2020
Prostě fakt. Doplácíme na vás a teď ještě budete roznášet Liův virus. Bouldřete si na náplavce...
    Re: Realita09.04.2020
Jen pro zamyšlení - všiml sis někdy, kolik lidí v Praze je místních a kolik se jich do Prahy každý d
     Re: Realita09.04.2020
neztrácej s nim čas, otři si boty a jdi dál. Tohle je přesně ten povahovej typ, kterej ještě od bolš
      Re: Realita10.04.2020
Názvosloví:

Pražan - je člověk narozen v Praze.

Pražák - je vesměs náp
       Re: Realita10.04.2020
Mluvil jsem o tuposti a reagoval na předchozí příspěvek. Neříkám, že nemáš recht, jen mi uniká point
     Re: Realita11.04.2020
Možná by bylo fajn zmínit i ty důvody - někdo jezdí za práci, někdo za zábavou. Další rozměr, ze ten
      Re: Realita11.04.2020
Vidlák, který maká v Práglu, si zdůvodňuje svoji touhu po lepších prachách v kanclu?
       Re: Realita13.04.2020
Ne, vidlak pracující v kanclu má pro společnost mnohem větší hodnotu, než lezecka socka, která ojeba
      Re: Realita13.04.2020
hele, plkejte si jak chcete, ale hlavně neházejte do jednoho pytle. Většina pražáků i venkovanů jsou

 Český ráj se uzavírá03.04.2020
Nehodlám se kvůli tomu registrovat, ale tohle by mělo být na titulce...
(uzávěra Ráje)
https://ceskymrajem.cz/magazin-ce

 Víkend 02.04.2020
Tak kdo se chystá o víkendu k nám do Skaláku?
 Re: Víkend 02.04.2020
chceš rozjet flejm? mám za to, že bydlíš někde 15 kilometrů od skaláku, z lesa se skálama ti nepatří
  Re: Víkend 02.04.2020
:D uklidni se Pražáčku ;). Čistě průzkum se zajímavosti. A taky jestli si zalezu na něčem normálním
   Re: Víkend 02.04.2020
ještě se dopustím další spekulace: nejsi náhodou ze zlatokopské rodiny, nastěhované v šesta-sedmačty
    Re: Víkend 02.04.2020
co to meleš ty náplavo
     Re: Víkend 02.04.2020
co takhle podpis, ty neobyčejně odvážný podvečerní místní hrdino bez bázně a hany?
      Re: Víkend 02.04.2020
Ssry, ale útočit jsi tu začal ty. Já se fakt jen normálně ptám kolik tu bude lidi. Toť vše. Nikoho n
       Re: Víkend 02.04.2020
tak chtěls rozjet flejm nebo ne? kolik bude lidí, to záleží na počasí. takoví jako já, co ctí svatéh
        Re: Víkend 03.04.2020
Pořád skáčete tomu trollovi na špek...
        Re: Víkend 03.04.2020
tohle je nejaky divny, asi fakt troll. Lukas B zdal se vzdy byti hlasem rozumu, tlumicem vasni.. a t
         Re: Víkend 04.04.2020
Hlas rozumu :). Spíš chytrolín, co vždycky ke všemu má co říct, pacient, kterýmu postupem času víc
          Re: Víkend 04.04.2020
ano, ano, jen do nej. perte se a zerte se ;-)))
   Re: Víkend 02.04.2020
Co porad mate s tema "Prazackama"? Nejaky mindrak? Zajimave, ze o Lukasi B. naznacujes, ze
 Re: Víkend 02.04.2020
Budu v nedeli tak doufam ze se nepotkame
  Re: Víkend 02.04.2020
Celá parta z Ostravy se chystá do Skaláku, všichni z TENDON Bloku a z Tendon Hlubiny.
 Re: Víkend 03.04.2020
Vzhledem k tomu, že návštěvnost skalních oblastí v době "pandemie" je asi ta 4x vyšší než
  Re: Víkend 03.04.2020
Tak kazdy asi interpretuje deni dle sveho naturelu.. Ale nenapadlo te treba, ze ti lide ted jezdi vi
   Re: Víkend 03.04.2020
Myslíš jako hospody a nákupáče? Ono je vůbec otázkou, jestli není odepřeno i lezení, a lze to považo
    Re: Víkend 03.04.2020
Pominu-li otazku svedomi, tak je to samozrejme nedovolene. Ten vyklad toho opatreni je ja jasny: Zak
    Re: Víkend 05.04.2020
Pročpak tě napadla zrovna hospoda nebo nákupáč? A jak vlastně víš, že ty skály jsou tak plný, když o
 Re: Víkend 03.04.2020
Nepotkáme páč veřejné parkoviště v Libereckém kraji u turistických cílů budou zavřena :
  Re: Víkend 03.04.2020
Na webu kraje se nepise, ktera parkoviste zavrou, ale Sedmihorky a Hruba skala jsou asi jasny. Nicme
  Re: Víkend 03.04.2020
viz Jandákův web HI.
   Re: Víkend 03.04.2020
Ja zabavne sledovat, jakou pakarnu ze strachu z Prazaku jsou si vidlaci schopni sami vytvorit. :-)
    Re: Víkend 04.04.2020
Moc si fandíš...je to prostší a pražáci v tom roli nehrají
 Re: Víkend - hoši nikam!03.04.2020
  Re: Víkend - hoši nikam!03.04.2020
Nad těma zbytečnejma mezerama v odkzu snad onanuješ ne?
   Re: Víkend - hoši nikam!03.04.2020
jedna mezera, ti mrda?
    Re: Víkend - hoši nikam!04.04.2020
My jedeme nekam na bouldry
    Re: Víkend - hoši nikam!04.04.2020
My jedeme nekam na bouldry
     Re: Víkend - hoši nikam!04.04.2020
my si jedem normálně zalízt.

1   ...   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Labák a Toprope
Mohu se zeptat, jak je to v Labáku s lezením na Toprope, když se při tom lano válí a tahá po skále?
16:19:03 08.04.2020
odpovědět 
 Re: Labák a Toprope
Tak to určitě nepřichází v úvahu. Proč se vůbec ptáš? Když víš, že lano ničí skálu ( tře, drhne o skálu) , tak je snad jasné, že to dělat nebudeš ne?
.17:14:43 08.04.2020
odpovědět 
  Re: Labák a Toprope
Ptám se proto, že jsem čirou náhodu objevil tuto sebechválu - https://tinyurl.com/s2vkp6e z 2.4. i s popiskem Dnešní lezení v Labáku.

Tak jsem se jen chtěl ujistit co a jak. Nevím, je to takto v pořádku?
17:20:10 08.04.2020
odpovědět 
   Re: Labák a Toprope
Řekl bych, že v pořádku to rozhodně není. Ale odborník na Labák nejsem.
J.21:37:05 08.04.2020
odpovědět 
   Re: Labák a Toprope
Je to prasárna a lenost dobrat nahoře, bohužel se to dost rozmáhá. Chtělo by to panskýho hajnýho a střílet brokovnicí sůl do prdele..
Nejhorší je, když takhle rybaří lempl co na to nemá a mikimauzuje, tj. furt odsedává, lano je zatížený a dělá na něm opici nahoru-dolu... Jak skála podom vypadá je krásně vidět na Hrubici kde je měkčí písek a jsou vidět i zářezy půl metru hluboký :/
22:16:59 08.04.2020
odpovědět 
   Re: Labák a Toprope
když už to musíš rybařit, tak si to aspoň nedávej až někam do výlezu ale třeba do předposledního jištění, tam kde to ještě nedře skálu. A vycvakej co nejvíc expresek, ať minimalizuješ třetí o skálu. To metrové kyvadlo na TR snad přežiješ bez trvalých následků.
.22:31:02 08.04.2020
odpovědět 
   Re: Labák a Toprope
Já bych to v tomhle případě neřešil. Slaňáky jsou tam myslím dobře umístěný, tam by to drhnout nemělo, pokud to cvakli dobře. Vršek cesty je spíš kolmej... Lano tady na Hektorovi skále neublíží, a pokud, tak úplně zanedbatelně. Asi by něco mohl olámat nějakej nešika na TR, což naštěstí v Labáku zas tak rychle taky nejde, ale tenhle klučina váží podle fotky asi 27 kilo a rodiče ho asi dobře dobírali.
Spíš se mi zdá, že nám už jebe. Některým víc, některým míň. Bych se snažil to policejní nutkání trochu tlumit. Třeba taky budeš jednou mít děcko a budeš s ním chtít jít do skal. Pak pochopíš, že je o dost lepší dobírat ho takhle na rybu než z vršku. Líp na něj vidíš, poradíš, pomůžeš, operativně spustíš... Pokud vybereš dobrou skálu a dobře to nahoře prodloužíš, nic se zpravidla nepose.e. Teda snad nějakej strážce zákona na webu. Takže jako zdaleka největší pitomost v tomhle případě hodnotím, že to pověsili na FB.
P. (staré)22:39:30 08.04.2020
odpovědět 
    Re: Labák a Toprope
Ale přesně takhle TR omlouvají všichni. Stejně jako mágo. Buď je to ok, nebo ne. Ale pokud ne a omlouvat to tím, že je to pohodlnější a vlastně i lepší, je cesta do pekla. A navíc se tu nebavíme o nezkušeném nováčkovi, ale lezci, co se o pár příspěvků zpět chlubí přelezem 8a+ . Pak se nediv nevraživosti až nenávisti mezi překližkáži a skalkaři. Tohle je ukázkový příklad, kdy někdo machruje těžkými přelezy na překližce, ale pak rybaří na skále i tam, kde se nemá.
22:53:00 08.04.2020
odpovědět 
     Re: Labák a Toprope
Jestli je peklo omlouvat si lezení na rybu s celkem malým klukem v Labáku, tak ti asi brzo dojdou silný výrazy.
Asi jsem ztrouchnivěl, ale poslední zbytky radikality si schovám pro nějaké lepší příležitosti.
Ale ber to jen jako můj osobní postoj týkající se téhle oblasti a toho, co vidím na fotce.
Jinak viz ten dodatek. - Ano, v Labáku to na moderních cestách je normální.
P. (staré)00:06:54 09.04.2020
odpovědět 
      Re: Labák a Toprope
Neřeš ho. Tihle teoretici nevědí která bije. Každý někdy lezl T.R a v Labaku taky. Takže hrotěj h....a.
06:44:13 09.04.2020
odpovědět 
       Re: Labák a Toprope
Lžeš.
08:24:42 09.04.2020
odpovědět 
        Re: Labák a Toprope
Nelžu. Akorát se s tím nikdo nechlubil, protože není čím a fotky na druhým byla potupa.
11:40:48 09.04.2020
odpovědět 
        Re: Labák a Toprope
"lžeš"
počkej až dospěješ do mentálního věku alespoň deset let...pak se zkus bavit s dospělýma.
22:51:13 10.04.2020
odpovědět 
      Re: Labák a Toprope
Neřeš ho. Tihle teoretici nevědí která bije. Každý někdy lezl T.R a v Labaku taky. Takže hrotěj h....a.
06:44:15 09.04.2020
odpovědět 
      Re: Labák a Toprope
Ne peklo, ale cesta tam. Teď malý kluk, příště nezkušený kluk, příště nezkušená holčina, pak celá nezkušená partička... chápeš? Salámová metoda platí i tady.
07:19:46 09.04.2020
odpovědět 
       Re: Labák a Toprope
Tenhle argumentační faul se myslím jmenuje šikmá plocha, je celkem běžnej a není moc napaditej.
honza21:01:16 10.04.2020
odpovědět 
     Re: Labák a Toprope
Co už nám starým lezcům, kterým ubývá sil a kteří vlastně nikdy moc dobře nelezli, zbývá, než závidět malým nabušeným dětem? Ale můžeme jim aspoň zakázat top rope, aby viděli, jací jsme frajeři, že si troufneme do cesty, kterou dělal dospělej chlap a kde jsou občas šáhy tak daleko, že tam ten malej smrad má problém došáhnout.
Myk09:04:24 09.04.2020
odpovědět 
      Do jaké výšky?
Tak proč to leze, když tam nedosáhne? Neměl by dolézt do nějakého místa, kde už nemůže dál, a pak to prostě zabalit a nechat na příště? Ale je jiná doba, tak proč si nepomoct nějakou ojebávkou, že? Co bude dál? Bude se bát, protože sice dosáhne, ale bude hodně nadlezený, takže mu tam přidáme jištění? A bude mu to kluzat, takže dovolíme mágo? Co takhle přiseknout nebo přibrousit nějaký ten chyt? Kde je hranice? Ale dobře. Akceptujme tvůj výklad. Do jaké výšky je tedy lezení toprope v pořádku?
09:25:54 09.04.2020
odpovědět 
       Re: Do jaké výšky?
Ty vole, když si vzpomenu na vyprávění pamětníků na téma lezení na písku - ty vláčky, když jeden to vytáhl a za ním to brousil zbytek party. To by tě asi švihlo, když s tebou takhle zamává jedno dítě na T.R....
11:56:11 09.04.2020
odpovědět 
        Re: Do jaké výšky?
Pochopíš, že vůbec nejde o jedno dítě na rybě (to je v pohodě), ale že se rybaření rozmáhá jak mor a na písku je to cesta do pekel? Už teď to vidíš na každým rohu nejen v Labáku ale i v Tisý, Ostrově... Ten klasický vláček není ideál, ale padalo se minimálně, lano se dobírá nezatížený a od slaňáku vláček slanil celý na jedno stáhnutí lana místo spouštění jednotlivců při rybě (kdy je lano zatížený = lanová pila).. Prostě rybaření na písku je Pandořina skříňka a na konci je klidně zákaz lezení v oblasti, protože "lezci si dělaj co chtěj, nerespektujou pravidla a nejmíň práce je plošný zákaz"...
12:09:31 09.04.2020
odpovědět 
         Re: Do jaké výšky?
Ale já s tebou i souhlasím, že by se to nemělo, jen nesouhlasím s tím, že je to bůhví jaká novinka... mimochodem hrubice/příhrazy/drábky jsou zářným příkladem toho, že ani dobírání nahoru to nespasí. Dokud nevymře tradice “osadit slanění co nejblbějc tak, aby lano pokud možno při stahování podřízlo celou věž” společně s tradicí “hrazdička je na hovno a železo kurví skálu” tak se to nikdy nezlepší...
12:46:24 09.04.2020
odpovědět 
       Re: Do jaké výšky?
Správně, tihle malí smradi Nemaj na skalách co dělat.
Myk13:04:22 09.04.2020
odpovědět 
    Re: Labák a Toprope
A mě zas docela vadí, že se rozmáhá porušování pravidel a tradic a každý prasič si to nějak šikovně zdůvodní. Tenhle víkend v Ostrově celá banda rybařila a maglajzovala a když jsem se ozval, padly argumenty, jako že v Xa se to může a jak je pokrytecké, když prvovýstupce práší a při přelezu se to pak hlídá. Borec si ani nevšiml, že neleze Xa, ale IXc a to od Špeka, který jak známo nepráší.

Na písku je nějaká tradice, částečně motivovaná ochranou skal, částečně historií a když se bude tolerovat její porušování, za chvíli z ní nic nezbyde.
Vašek23:01:50 08.04.2020
odpovědět 
     Re: Labák a Toprope
Vašku masti si svoje VIIky a nezáviď:)
TR samozř takovy kde to jde a nemrvi se skala + event.prodlouzis slanak je nekdy ohleduplnejsi ke skale neb babovku doberes natvrdo vidis na ni kdezto ze shora pri dobirani je průtah lana o dost vetsi čimžto vetši dřeni skaly jeste kdyz mas pullodak ve slaňaku tak se to dře vice na rybu vycvakneš presky z bh čili nedřeš vubec takže dobírání ze shora je nekdy mnohem horší pro skalu..pouzivej selsky rozum
Horymir10:47:04 09.04.2020
odpovědět 
      Re: Labák a Toprope
Tu bábovku pak obvykle spouští = lanová pila. Mmch. normální je při dobírání shora slaňák prodloužit a stát až na hraně aby lano o skálu nedřelo. A salámovou metodou se rybaření rozesere jak koronavirus i na cesty kde to lano fakt dře hodně. Tj chce to utnout v začátku a nejlíp tou brokovncí se solí, protože na kretény nic jinýho neplatí.
11:39:43 09.04.2020
odpovědět 
      Re: Labák a Toprope
Nemám potřebu někomu závidět. Kde mám svůj výkonostní limit vím už celkem dlouho a stejně jako že spousta lidí ho má výš. Ale nevím, proč bych jako dement měl jistit od slaňáku, kde to dře - normálně si prodloužím lano a stoupnu si ke hraně.

Bohužel doba přeje borečkům, kteří možná drtí vyšší čísla, ale kašlou jak na skálu, tak na ostatní lezce.
Vašek23:31:43 09.04.2020
odpovědět 
     Re: Labák a Toprope
Naprosto souhlasím, rodinka a s nima dalších 5lidi, kteří se svezou, lézt z nich umí jakžtakž jeden a ostatní v tom sedí a lezou i očima, místo toho, aby někdo z nich šel na komín, sparu, trojkový cesty a postupně si zvyknul a mohl na pětky, šestky a výš
Aldaa18:20:31 10.04.2020
odpovědět 
     Re: Labák a Toprope
Naprosto souhlasím, rodinka a s nima dalších 5lidi, kteří se svezou, lézt z nich umí jakžtakž jeden a ostatní v tom sedí a lezou i očima, místo toho, aby někdo z nich šel na komín, sparu, trojkový cesty a postupně si zvyknul a mohl na pětky, šestky a výš
Aldaa18:20:34 10.04.2020
odpovědět 
    Re: Labák a Toprope
chceš lézt dobře a naučit se to? tak lez na ostrým konci a padej...
13:32:19 09.04.2020
odpovědět 
    Re: Labák a Toprope
dyť si napsal to samé, akorát si to obkecal.. vždyť to píšu, když už rybařit ( neříkám, že to je zločin), tak aspoň nějak rozumně a co nejšetrněj ke skále..
.17:28:23 09.04.2020
odpovědět 
     Re: Labák a Toprope
Smůla, nevím, kdo odpovídá. Kdyby ses podepsal aspoň nějakou šifrou, dovedl bych si dát dohromady, kdo teď píše a co psal někdy dřív. Takhle mi nějaká detektivka nestojí za to.
P. (staré)16:42:11 10.04.2020
odpovědět 
   Re: Labák a Toprope
Ještě dodatek, v Labáku se na temeno ideálně (podle OP) nemá vylézat, slaňáky se tam na masivech naschvál pokud možno umisťují pod vrcholovou hranu nabo na ni, a na modernějších cestách se se spouštěním počítá.
Samozřejmě třeba v Českém ráji nebo jiných pískovcových oblastech je situace odlišná.
P. (staré)22:47:44 08.04.2020
odpovědět 
    Re: Labák a Toprope
Přesně tak, na některých skalách je lezení tzv. na rybu šetrnější ke skále než pobíhání a dobírání z vrchu. A někde to tak chce i OP. U všeho je třeba myslet a skálu si chránit.
Občas vidím situace, kdy prvolezec sedí nahoře a dobírá aniž by si prodloužil štand. To je mnohem horší než rybaření v kolmáči.
George-JP08:16:23 09.04.2020
odpovědět 
     Re: Labák a Toprope
Tobě to na těch fotkách přijde jako kolmáč? Vžyť je tam jasně vidět, jak se lano láme přes hranu a leží na plotně. Při dobírání i spouštění musí skálu jasně řezat.
08:35:50 09.04.2020
odpovědět 
      Re: Labák a Toprope
Ano tohle "odkaz" není kolmáč, ale i tam se to dá dělat šetrně, místo spouštění vždy slanit, pak šetříš skálu i svoje lano.
Pokud to těm lidem normálně vysvětlíš, tak uděláš dobrou věc.
George-JP08:43:48 09.04.2020
odpovědět 
       Re: Labák a Toprope
Snad nejde je o spuštění, ne? Dobírání skálu nepoškozuje? Když na ní lano leží, nebo se láme přes skálu, je to stejné, jako se stupy. Jednou se nic moc nestane, ale každý otěr pár zrníček sundá a za chvíli, pokud tohle začně dělat každý, tam máš vydrolený pás s jinou barvou. A v hraně zářezy, protože v téhle délce i to lano samo o sobě něco váží.
08:51:20 09.04.2020
odpovědět 
        Re: Labák a Toprope
Dobírání pokud dolu k jističi jde lano vzduchem je stejný jako dobírat zvrchu, lano není zatížený. Problém je spouštění kdy to je lanová pila a aby ryba dolezla ke sla%náku a slanila klasicky se vidí málokdy, a u dětí to neuděláš z hlediska bezpečnosti - nenecháš mlaďocha slaňovat bez kontroly. Je sice hezký že na něj zespoda dobře vidíš, ale spustit ho musíš a tim se skála prostě kurví, cest kde jde lano bez kontaktu se skálou moc není.. Asi jsem staromódní, ale klasický lezení mi přijde na písku lepší než moderna, prostě prvolezec dobyde štand, dobere druholezce, pokochaj se a slaní.
11:27:44 09.04.2020
odpovědět 
       Re: Labák a Toprope
normálně vysvětlit???

To jsem se snažil mnohokrát na Cikánském guláši v Ádru, když se nechal spouštět z posledního kruhu. Tam to není tvrdé a je to přes hranu a stejně ty kokoti jeli zas a znovu.

Dokud nezačnou ochranáři sázet pokuty, žádné argumenty o pravidlech, ani zdravém rozumu nepomůžou.
11:25:05 09.04.2020
odpovědět 
        Re: Labák a Toprope
To je asi jednodusi z pohledu ochrany to zakazat uplne a pokutovat vsechny lezce :)
hurvinek12:05:57 09.04.2020
odpovědět 
        Re: Labák a Toprope
okenko pravdy: ochranari chrani mechy, ptaky, atd... ne skalu
13:31:43 09.04.2020
odpovědět 
         Re: Labák a Toprope
Předmětem ochrany je celkovej biotop a ekosystem,což je i ta skála.
20:25:16 10.04.2020
odpovědět 
    Re: Labák a Toprope
Šetrnější než spouštění je dolézt nahoru, odvázat se, provlíknou lano dvěma expreskama jako na slanění a na volným nenacvakaným konci slanit dolů. Je potřeba, aby jistič byl dobře navázanej :-) a domluvit to s ním už dopředu!!
Karel08:36:59 09.04.2020
odpovědět 
     Re: Labák a Toprope
Tohle chceš dělat se začátečníkem?? A při rybaření je největší zlo právě začátečník který furt odsedává, mikimauzuje, voláme a vošlape u toho fšechno v dosahu a pak ho nakonec spouštíš jak kvičící balík...
Junior je lehkej a relativně v pohodě, ale učíš ho že tohle je normální a pak to bude dělat s kámošema a je jen otázka času kdy se skála dojebe.
11:43:51 09.04.2020
odpovědět 
      Re: Labák a Toprope
Jen píšu, co je šetrnější než spouštění, nic jinýho.
Karel14:27:59 09.04.2020
odpovědět 
      Re: Labák a Toprope
Nemohu to teď dohledat, ale nebyly tu asi dva tři roky zpět články o desetiletých dětech ve skalách, co lezly RP nejen normální cesty, ale ta holčina tahala na prvním i vícedélky a samostatně zakládala jištění a jistila druhé lezce? A tomuhle je kolik? Podle startovky je ročník 2008. Proč by se tedy U14 závodník lezoucí 8a a jezdící i na mezinárodní závody po celé Evropě, nemohl na štandu převázat? On je ten klučina nějaký mentálně postižený?
18:52:27 09.04.2020
odpovědět 
       Re: Labák a Toprope
Moje děti takhle RP lezly normálně, protože věděly, že je to normální. Asi tak od 10 let. Nenormální je rybaření.
Kuba Turek23:57:28 09.04.2020
odpovědět 
        Re: Labák a Toprope
NO jo , máš Ubermensch děti. :-)
07:26:26 10.04.2020
odpovědět 
         Re: Labák a Toprope
Nemám. Takových dětí je... Prostě je rodiče naučí, jak se chovat na skalách.
Kuba Turek16:47:36 10.04.2020
odpovědět 
      Re: Labák a Toprope
Myslím, že se tu směšují dvě věci. A to, že lezu-li na věž, je jasný, že jistím z vrcholu, anšto slaňák bejvá jinde a musím si to prodloužit až na hranu. Lezu-li modernější cestu na masív, který je kolmý až převislý a lano vedoucí z úvratě se skály nedotýká (vedoucí z úvratě k druholezci se bude pro postupové jištění dotýkat, tak jako tak), pak je vcelku v pořádku, nechat se spustit a dobrat druholezce ze země, ten pak buď slaní, nebo se též nechá spustit, je-li tam majlona a netře-li se lano o skálu, což v Labáku na masivech bývá často. Pokud je tam tření, větišnou lidi zůstávají nahoře. Je to o selském rozumu a citu a slušnosti ke skále a dělají to tam skoro všichni, včetně domorodců. Jinými slovy, pokud jistím druholezce ze země a nic netřu, neříkal bych tomu úplně TR (lanové družstvo na písku může mít max. 3 členy).
Pokud však někdo vytáhne cestu, kterou pak půl dne leze partička (často Němci vpravo, svázané dvě lana, mágo hezky taky, lano tře, ale jelikož jsem v untermenschenstánu, tak to nevadí) a ještě to tře, je to prasárna a dělat by se to nemělo.

PS: Ochranáři fakt chrání převážně faunu a flora a pravidla lezení na písku pro ně představují nástroj, který reguluje množství lidí poflakující se mimo značené cesty pod skalami, kteří by mohli nedejbože vyrušit fogla, či zašlapat kytičky. O trvalivosti pískovcového reliéfu myslím nemají iluze, to řešíme jen mi lezci.
J17:46:05 10.04.2020
odpovědět 
    Re: Labák a Toprope
Ty mas s jantarama svatou trpelivost :). Normalni lidi si prirody vazej a ignorantum je to jedno. Tak ptoc ne TR, kdyz se nic neponici. Polamanych hrdinu bylo a bude..
A. ( stare :) )14:49:30 10.04.2020
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi