Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English spanelskej pindik 20.04.2020 Kde je ten thread? to melo naslapnute na jednu z nejsmysluplnejsich diskuzi za dlouhou dobu!
  Re: spanelskej pindik 21.04.2020 Souhlasim, treba to moudro o policce by se dalo tesat!
Ze by nekdo slapnul adminovi na kuri o
    Re: spanelskej pindik 23.04.2020 Zahlédl jsem tu něco ale moudro o polickach mi unoklo
Kružberk 15.04.2020 Ahoj, nevíte jak je to teď s lezením na Kružberku? Koukala jsem a nenašla jsem nikde pořádně, jestli je už povolené nebo ne. Na google je jen dočasně uzavřeno, ale nevím, zda je to aktuální. Díky
  Re: Kružberk 15.04.2020 Nikdy nebyl zavreny a neni ani ted.
  Re: Kružberk 16.04.2020 Pro mě je to v podstatě "domovská" skalka a pamatuji jen jednou, že se tam nedoporučovalo
  Re: Kružberk 16.04.2020 Zeptej se JiBa
K2 14.04.2020 dobrý den rád bych vás touto cestou poprosil o informace,kde bych našel popis průběhu expedice K2 ROK 1986, česká úspěšná výprava na tuto horu. Knihy,fotky,videa mohou být i z expedice první rok 1983,členi,příprava,průběh a samozřejmě návrat.
Zkušenosti s kýbly - chod lana 13.04.2020 Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s kyblíky co se týče průchodnosti lana. Co lezu, jistím s kýblem od RE Guard. Lano většinou 10 mm, což je stále i s rezervou v mezi použitelnosti dle výrobce. Při dobírání druholezce v samoblokovacím
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 13.04.2020 Používal jsem guidera od Eliot (nevím jak se jmenuje), BD guide 1. generace a CT beup. Měl jsem v ru
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 13.04.2020 RE Guard je na pytel, nováčkům u nás důrazně doporučujeme se mu vyhnout obloukem! Drhne jako prase,
      Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 13.04.2020 Úplně stejná zkušenost. RE Guard nejhorší kýbl, co jsem měl kdy v ruce (naštěstí jsem nikdy nevlastn
        Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 14.04.2020 Tak ono obecně Rock Empire jsou špatné výrobky, ale zase mají vynikající cenu.
A je
          Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 14.04.2020 Značku nikdo nezatracuje! Karabiny, expresky, sedáky, feratová sety atd atd jsou ok. Jen toto jistít
            Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 14.04.2020 Tak zrovna sedáky mě osobně od RE přijdou tragický.
              Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 23.12.2021 Mačky RE jsou naprostej lůzr.
          Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 14.04.2020 Vůbec jsem nepsal o značce. Jen o tom konkrétním jednom kýblu. Třeba úvazek Rock Empire 1B Slight je
            Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 23.12.2021 A zrovna tenhle sedák mi přijde dost špatnej hlavně v pohledu na prodyšnost.
            Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 25.12.2021 Ne. To je jedinej sedák ve kterým se sere blbě.
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 13.04.2020 Ahoj, musim souhlasit s Ct BeUp. Dobře se podává prvolezci, ale zároveň při zachycení pádu dobře brz
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 13.04.2020 ATC Guide je nejlepší a časem prověřené jistítko.
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 14.04.2020 Radši mám podobný od Wild country
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 23.12.2021 BD Guide je fakt dobrej. Reverso má problém s životností.
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 14.04.2020 Jak zde zaznelo, ATC nebo Reverso, overene konstrukce. Ja osobne leta pouzivam Reverso a nemuzu si s
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 18.04.2020 Mě se lano vejde do 20L kýble ouplně v klidu. Prochází to výborně.
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 18.04.2020 Tak ať se ti to lano z kýble nevyleje. Ať to lano nemusíš pak vytírat.
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 19.04.2020 - reverso je ok
- čím chlupatější, silnější a míň ohebný lano, tím víc je lepší použít ATC Gu
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 20.04.2020 mám atc guide od BD a spokojenost. novej peclák je na tlustý lano špatnej.
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 20.04.2020 to VL: Vyzkoušels Ocun Ferry, seděl ti, pořiď si ho a metodě "pokus/omyl" se vyhneš s jist
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 23.12.2021 ahoj,
koupil jsem jistítko Ocún Ferry na Mallu. Byly na něj dobré recenze (prostě jednoduché
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 23.12.2021 Polotovar to asi není.
Něčeho takového bych se vůbec nebál. Hrana je na takovém místě, že poš
      Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 25.12.2021 že je určený i na dobírání dvou druholezců, tak bych teoreticky třeba na Palicích na Vysočině mohl n
      Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 25.12.2021 že je určený i na dobírání dvou druholezců, tak bych teoreticky třeba na Palicích na Vysočině mohl n
Lezecky fiveten 12.04.2020 Nasel jsem vcera 11.4 lezecky fiveten anasazi holcici velikost v ostrizich stenach v rajci. Nechal jsem je v refugiu. Petr
Hruboskalsko - boty solomon 12.04.2020 Zdravím, hlásím ve Skaláku nález modrých běžeckých bot salomon. Našli jsme je v sobotu 11.4. večer ve svahu za Triem. Samozřejmě vrátím majiteli. Honza - tel: 601 376 369.
Právní závaznost 10.04.2020 Dobrý den,
mohu se prosím zeptat jak je to se závazností jakýchkoliv ustanovení vydaných ČHS z hlediska práva? Je jasné, že každý občan se musí řídit právními předpisy typu: Zákon o ochraně přírody 114/1992 atd. Zajímalo by mě ale, zdali mají práv
  Re: Právní závaznost 10.04.2020 To je závazné pro členy ČHS, takže vadné jednání můžeš dát k disciplinární komisi a ta maximálně můž
    Re: Právní závaznost 11.04.2020 Je možné, že ze zákona platí, ale možná jen pro některé oblasti zejm. ty státem chráněné, že na skal
      Re: Právní závaznost 12.04.2020 Ona ještě dnes existuje výjimka čistě pro členy Svazu (+ sesterských Svazů)?
Kde?
        Re: Právní závaznost 12.04.2020 Tak treba Pet kostelu nedaleko Horni Lidce
          Re: Právní závaznost 12.04.2020 Díky ... je to tady ...
  Re: Právní závaznost 11.04.2020 V některých oblastech se předpisy ochrany přírody (bez debaty závazné) odvolávají na pravidla ČHS, k
    Re: Právní závaznost 12.04.2020 Lehce dohledatelné je povolení pro lezení, kdy je to v chráněných územích většinou "Opratření o
      Re: Právní závaznost 12.04.2020 Jak již bylo řečeno, závazná nejsou pravidla Svazu ... resp. jsou závazná pouze pro jeho členy a pří
        Re: Právní závaznost 12.04.2020 KT má samozřejmě pravdu v tom, že pokud orgány OP přejmou nějaká pravidla Svazu, tato se tímto stáva
lezečky 5.10 - Unparallel 09.04.2020 Ahoj, mám super tip pro toho, kdo rád lozil ve starých lezkách Five Ten dělaných ještě v USA a ty nové, čínské adidasky mu nesedí. Lezečky Unparallel, jsou to bývalí zaměstnanci původního Five Tenu a dělají dál v USA staré dobré 5.10, jak je znám. Vzal js
  Re: lezečky 5.10 - Unparallel 12.04.2020 Dík y za tip, a když to srovnáš, je rozdíl jen v změně kopyta-tvaru, nebo ty adidy maj i jiný matari
    Re: lezečky 5.10 - Unparallel 12.04.2020 Lozil jsem v původních 5.10 Hiangle (US verze), v těch nových adidaskách mi vůbec nesedí pata a ani
      Re: lezečky 5.10 - Unparallel 02.08.2021 Tak abych adidasu jen nekřivdil, dal jsem jim ještě jednu šanci a zkusil ty jejich nové, bílé 5.10 H
      Re: lezečky 5.10 - Unparallel 02.08.2021 Teda jestli ti přišla pata na starých 5.desítkách perfektní, to budeš dlooouho hledat náhradu :-)
        Re: lezečky 5.10 - Unparallel 02.08.2021 V pohodě, já už ji našel ;-). To že tobě nesedla pata u 5.10 ještě neznamená, že je špatná. Nevím je
          Re: lezečky 5.10 - Unparallel 03.08.2021 Ta pátá na starejch 5.10 mi taky přišla na hovno.
          Re: lezečky 5.10 - Unparallel 03.08.2021 Pata na starejch 5.10 (těch původních, klasickejch) růžovkách byla fakt šílená. A to srovnávám s lez
            Re: lezečky 5.10 - Unparallel 03.08.2021 Jo a taky Tenaya dělá model Masai, což je taková růžovka s lehce upravenou barvou logem.
Je
            Re: lezečky 5.10 - Unparallel 03.08.2021 Kluci moc díky za věcné příspěvky. Já se sice bavím pořád pouze o starých a nových Hianglech a žádný
Labák a Toprope 08.04.2020 Mohu se zeptat, jak je to v Labáku s lezením na Toprope, když se při tom lano válí a tahá po skále?
  Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Tak to určitě nepřichází v úvahu. Proč se vůbec ptáš? Když víš, že lano ničí skálu ( tře, drhne o sk
    Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Ptám se proto, že jsem čirou náhodu objevil tuto sebechválu -
      Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Řekl bych, že v pořádku to rozhodně není. Ale odborník na Labák nejsem.
      Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Je to prasárna a lenost dobrat nahoře, bohužel se to dost rozmáhá. Chtělo by to panskýho hajnýho a s
      Re: Labák a Toprope 08.04.2020 když už to musíš rybařit, tak si to aspoň nedávej až někam do výlezu ale třeba do předposledního jiš
      Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Já bych to v tomhle případě neřešil. Slaňáky jsou tam myslím dobře umístěný, tam by to drhnout neměl
        Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Ale přesně takhle TR omlouvají všichni. Stejně jako mágo. Buď je to ok, nebo ne. Ale pokud ne a omlo
          Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Jestli je peklo omlouvat si lezení na rybu s celkem malým klukem v Labáku, tak ti asi brzo dojdou si
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Neřeš ho. Tihle teoretici nevědí která bije. Každý někdy lezl T.R a v Labaku taky. Takže hrotěj h...
              Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Lžeš.
                Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Nelžu. Akorát se s tím nikdo nechlubil, protože není čím a fotky na druhým byla potupa.
                Re: Labák a Toprope 10.04.2020 "lžeš"
počkej až dospěješ do mentálního věku alespoň deset let...pak se zkus bavit
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Neřeš ho. Tihle teoretici nevědí která bije. Každý někdy lezl T.R a v Labaku taky. Takže hrotěj h...
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Ne peklo, ale cesta tam. Teď malý kluk, příště nezkušený kluk, příště nezkušená holčina, pak celá ne
              Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Tenhle argumentační faul se myslím jmenuje šikmá plocha, je celkem běžnej a není moc napaditej.
          Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Co už nám starým lezcům, kterým ubývá sil a kteří vlastně nikdy moc dobře nelezli, zbývá, než závidě
            Do jaké výšky? 09.04.2020 Tak proč to leze, když tam nedosáhne? Neměl by dolézt do nějakého místa, kde už nemůže dál, a pak to
              Re: Do jaké výšky? 09.04.2020 Ty vole, když si vzpomenu na vyprávění pamětníků na téma lezení na písku - ty vláčky, když jeden to
                Re: Do jaké výšky? 09.04.2020 Pochopíš, že vůbec nejde o jedno dítě na rybě (to je v pohodě), ale že se rybaření rozmáhá jak mor a
                  Re: Do jaké výšky? 09.04.2020 Ale já s tebou i souhlasím, že by se to nemělo, jen nesouhlasím s tím, že je to bůhví jaká novinka..
              Re: Do jaké výšky? 09.04.2020 Správně, tihle malí smradi Nemaj na skalách co dělat.
        Re: Labák a Toprope 08.04.2020 A mě zas docela vadí, že se rozmáhá porušování pravidel a tradic a každý prasič si to nějak šikovně
          Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Vašku masti si svoje VIIky a nezáviď:)
TR samozř takovy kde to jde a nemrvi se skala + event.
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Tu bábovku pak obvykle spouští = lanová pila. Mmch. normální je při dobírání shora slaňák prodloužit
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Nemám potřebu někomu závidět. Kde mám svůj výkonostní limit vím už celkem dlouho a stejně jako že sp
          Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Naprosto souhlasím, rodinka a s nima dalších 5lidi, kteří se svezou, lézt z nich umí jakžtakž jeden
          Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Naprosto souhlasím, rodinka a s nima dalších 5lidi, kteří se svezou, lézt z nich umí jakžtakž jeden
        Re: Labák a Toprope 09.04.2020 chceš lézt dobře a naučit se to? tak lez na ostrým konci a padej...
        Re: Labák a Toprope 09.04.2020 dyť si napsal to samé, akorát si to obkecal.. vždyť to píšu, když už rybařit ( neříkám, že to je zlo
          Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Smůla, nevím, kdo odpovídá. Kdyby ses podepsal aspoň nějakou šifrou, dovedl bych si dát dohromady, k
      Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Ještě dodatek, v Labáku se na temeno ideálně (podle OP) nemá vylézat, slaňáky se tam na masivech nas
        Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Přesně tak, na některých skalách je lezení tzv. na rybu šetrnější ke skále než pobíhání a dobírání
          Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Tobě to na těch fotkách přijde jako kolmáč? Vžyť je tam jasně vidět, jak se lano láme přes hranu a l
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Ano tohle "odkaz" není kolmáč, ale i tam se to dá dělat šetrně, místo spouštění vždy sla
              Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Snad nejde je o spuštění, ne? Dobírání skálu nepoškozuje? Když na ní lano leží, nebo se láme přes sk
                Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Dobírání pokud dolu k jističi jde lano vzduchem je stejný jako dobírat zvrchu, lano není zatížený. P
              Re: Labák a Toprope 09.04.2020 normálně vysvětlit???
To jsem se snažil mnohokrát na Cikánském guláši v Ádru, když se
                Re: Labák a Toprope 09.04.2020 To je asi jednodusi z pohledu ochrany to zakazat uplne a pokutovat vsechny lezce :)
                Re: Labák a Toprope 09.04.2020 okenko pravdy: ochranari chrani mechy, ptaky, atd... ne skalu
                  Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Předmětem ochrany je celkovej biotop a ekosystem,což je i ta skála.
        Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Šetrnější než spouštění je dolézt nahoru, odvázat se, provlíknou lano dvěma expreskama jako na slaně
          Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Tohle chceš dělat se začátečníkem?? A při rybaření je největší zlo právě začátečník který furt odsed
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Jen píšu, co je šetrnější než spouštění, nic jinýho.
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Nemohu to teď dohledat, ale nebyly tu asi dva tři roky zpět články o desetiletých dětech ve skalách,
              Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Moje děti takhle RP lezly normálně, protože věděly, že je to normální. Asi tak od 10 let. Nenormální
                Re: Labák a Toprope 10.04.2020 NO jo , máš Ubermensch děti. :-)
                  Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Nemám. Takových dětí je... Prostě je rodiče naučí, jak se chovat na skalách.
            Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Myslím, že se tu směšují dvě věci. A to, že lezu-li na věž, je jasný, že jistím z vrcholu, anšto sla
        Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Ty mas s jantarama svatou trpelivost :). Normalni lidi si prirody vazej a ignorantum je to jedno. Ta
1
...
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
...
2263
K2 dobrý den rád bych vás touto cestou poprosil o informace,kde bych našel popis průběhu expedice K2 ROK 1986, česká úspěšná výprava na tuto horu. Knihy,fotky,videa mohou být i z expedice první rok 1983,členi,příprava,průběh a samozřejmě návrat. straca 19:01:26 14.04.2020odpovědět
  Re: K2 Rakoncaj, Jasanský: K2-8611; popisuje expedici z roku 1983 severním žebrem.
Rakoncaj, Jasanský: Tulákem ve větru Himaláje; jsou tam popisy dalších výstupů včetně K2 1986. Michal Dusík 12:04:20 15.04.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: