Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English spanelskej pindik 20.04.2020 Kde je ten thread? to melo naslapnute na jednu z nejsmysluplnejsich diskuzi za dlouhou dobu!
  Re: spanelskej pindik 21.04.2020 Souhlasim, treba to moudro o policce by se dalo tesat!
Ze by nekdo slapnul adminovi na kuri o
    Re: spanelskej pindik 23.04.2020 Zahlédl jsem tu něco ale moudro o polickach mi unoklo
Kružberk 15.04.2020 Ahoj, nevíte jak je to teď s lezením na Kružberku? Koukala jsem a nenašla jsem nikde pořádně, jestli je už povolené nebo ne. Na google je jen dočasně uzavřeno, ale nevím, zda je to aktuální. Díky
  Re: Kružberk 15.04.2020 Nikdy nebyl zavreny a neni ani ted.
  Re: Kružberk 16.04.2020 Pro mě je to v podstatě "domovská" skalka a pamatuji jen jednou, že se tam nedoporučovalo
  Re: Kružberk 16.04.2020 Zeptej se JiBa
K2 14.04.2020 dobrý den rád bych vás touto cestou poprosil o informace,kde bych našel popis průběhu expedice K2 ROK 1986, česká úspěšná výprava na tuto horu. Knihy,fotky,videa mohou být i z expedice první rok 1983,členi,příprava,průběh a samozřejmě návrat.
Zkušenosti s kýbly - chod lana 13.04.2020 Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s kyblíky co se týče průchodnosti lana. Co lezu, jistím s kýblem od RE Guard. Lano většinou 10 mm, což je stále i s rezervou v mezi použitelnosti dle výrobce. Při dobírání druholezce v samoblokovacím
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 13.04.2020 Používal jsem guidera od Eliot (nevím jak se jmenuje), BD guide 1. generace a CT beup. Měl jsem v ru
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 13.04.2020 RE Guard je na pytel, nováčkům u nás důrazně doporučujeme se mu vyhnout obloukem! Drhne jako prase,
      Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 13.04.2020 Úplně stejná zkušenost. RE Guard nejhorší kýbl, co jsem měl kdy v ruce (naštěstí jsem nikdy nevlastn
        Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 14.04.2020 Tak ono obecně Rock Empire jsou špatné výrobky, ale zase mají vynikající cenu.
A je
          Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 14.04.2020 Značku nikdo nezatracuje! Karabiny, expresky, sedáky, feratová sety atd atd jsou ok. Jen toto jistít
            Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 14.04.2020 Tak zrovna sedáky mě osobně od RE přijdou tragický.
              Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 23.12.2021 Mačky RE jsou naprostej lůzr.
          Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 14.04.2020 Vůbec jsem nepsal o značce. Jen o tom konkrétním jednom kýblu. Třeba úvazek Rock Empire 1B Slight je
            Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 23.12.2021 A zrovna tenhle sedák mi přijde dost špatnej hlavně v pohledu na prodyšnost.
            Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 25.12.2021 Ne. To je jedinej sedák ve kterým se sere blbě.
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 13.04.2020 Ahoj, musim souhlasit s Ct BeUp. Dobře se podává prvolezci, ale zároveň při zachycení pádu dobře brz
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 13.04.2020 ATC Guide je nejlepší a časem prověřené jistítko.
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 14.04.2020 Radši mám podobný od Wild country
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 23.12.2021 BD Guide je fakt dobrej. Reverso má problém s životností.
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 14.04.2020 Jak zde zaznelo, ATC nebo Reverso, overene konstrukce. Ja osobne leta pouzivam Reverso a nemuzu si s
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 18.04.2020 Mě se lano vejde do 20L kýble ouplně v klidu. Prochází to výborně.
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 18.04.2020 Tak ať se ti to lano z kýble nevyleje. Ať to lano nemusíš pak vytírat.
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 19.04.2020 - reverso je ok
- čím chlupatější, silnější a míň ohebný lano, tím víc je lepší použít ATC Gu
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 20.04.2020 mám atc guide od BD a spokojenost. novej peclák je na tlustý lano špatnej.
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 20.04.2020 to VL: Vyzkoušels Ocun Ferry, seděl ti, pořiď si ho a metodě "pokus/omyl" se vyhneš s jist
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 23.12.2021 ahoj,
koupil jsem jistítko Ocún Ferry na Mallu. Byly na něj dobré recenze (prostě jednoduché
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 23.12.2021 Polotovar to asi není.
Něčeho takového bych se vůbec nebál. Hrana je na takovém místě, že poš
      Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 25.12.2021 že je určený i na dobírání dvou druholezců, tak bych teoreticky třeba na Palicích na Vysočině mohl n
      Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana 25.12.2021 že je určený i na dobírání dvou druholezců, tak bych teoreticky třeba na Palicích na Vysočině mohl n
Lezecky fiveten 12.04.2020 Nasel jsem vcera 11.4 lezecky fiveten anasazi holcici velikost v ostrizich stenach v rajci. Nechal jsem je v refugiu. Petr
Hruboskalsko - boty solomon 12.04.2020 Zdravím, hlásím ve Skaláku nález modrých běžeckých bot salomon. Našli jsme je v sobotu 11.4. večer ve svahu za Triem. Samozřejmě vrátím majiteli. Honza - tel: 601 376 369.
Právní závaznost 10.04.2020 Dobrý den,
mohu se prosím zeptat jak je to se závazností jakýchkoliv ustanovení vydaných ČHS z hlediska práva? Je jasné, že každý občan se musí řídit právními předpisy typu: Zákon o ochraně přírody 114/1992 atd. Zajímalo by mě ale, zdali mají práv
  Re: Právní závaznost 10.04.2020 To je závazné pro členy ČHS, takže vadné jednání můžeš dát k disciplinární komisi a ta maximálně můž
    Re: Právní závaznost 11.04.2020 Je možné, že ze zákona platí, ale možná jen pro některé oblasti zejm. ty státem chráněné, že na skal
      Re: Právní závaznost 12.04.2020 Ona ještě dnes existuje výjimka čistě pro členy Svazu (+ sesterských Svazů)?
Kde?
        Re: Právní závaznost 12.04.2020 Tak treba Pet kostelu nedaleko Horni Lidce
          Re: Právní závaznost 12.04.2020 Díky ... je to tady ...
  Re: Právní závaznost 11.04.2020 V některých oblastech se předpisy ochrany přírody (bez debaty závazné) odvolávají na pravidla ČHS, k
    Re: Právní závaznost 12.04.2020 Lehce dohledatelné je povolení pro lezení, kdy je to v chráněných územích většinou "Opratření o
      Re: Právní závaznost 12.04.2020 Jak již bylo řečeno, závazná nejsou pravidla Svazu ... resp. jsou závazná pouze pro jeho členy a pří
        Re: Právní závaznost 12.04.2020 KT má samozřejmě pravdu v tom, že pokud orgány OP přejmou nějaká pravidla Svazu, tato se tímto stáva
lezečky 5.10 - Unparallel 09.04.2020 Ahoj, mám super tip pro toho, kdo rád lozil ve starých lezkách Five Ten dělaných ještě v USA a ty nové, čínské adidasky mu nesedí. Lezečky Unparallel, jsou to bývalí zaměstnanci původního Five Tenu a dělají dál v USA staré dobré 5.10, jak je znám. Vzal js
  Re: lezečky 5.10 - Unparallel 12.04.2020 Dík y za tip, a když to srovnáš, je rozdíl jen v změně kopyta-tvaru, nebo ty adidy maj i jiný matari
    Re: lezečky 5.10 - Unparallel 12.04.2020 Lozil jsem v původních 5.10 Hiangle (US verze), v těch nových adidaskách mi vůbec nesedí pata a ani
      Re: lezečky 5.10 - Unparallel 02.08.2021 Tak abych adidasu jen nekřivdil, dal jsem jim ještě jednu šanci a zkusil ty jejich nové, bílé 5.10 H
      Re: lezečky 5.10 - Unparallel 02.08.2021 Teda jestli ti přišla pata na starých 5.desítkách perfektní, to budeš dlooouho hledat náhradu :-)
        Re: lezečky 5.10 - Unparallel 02.08.2021 V pohodě, já už ji našel ;-). To že tobě nesedla pata u 5.10 ještě neznamená, že je špatná. Nevím je
          Re: lezečky 5.10 - Unparallel 03.08.2021 Ta pátá na starejch 5.10 mi taky přišla na hovno.
          Re: lezečky 5.10 - Unparallel 03.08.2021 Pata na starejch 5.10 (těch původních, klasickejch) růžovkách byla fakt šílená. A to srovnávám s lez
            Re: lezečky 5.10 - Unparallel 03.08.2021 Jo a taky Tenaya dělá model Masai, což je taková růžovka s lehce upravenou barvou logem.
Je
            Re: lezečky 5.10 - Unparallel 03.08.2021 Kluci moc díky za věcné příspěvky. Já se sice bavím pořád pouze o starých a nových Hianglech a žádný
Labák a Toprope 08.04.2020 Mohu se zeptat, jak je to v Labáku s lezením na Toprope, když se při tom lano válí a tahá po skále?
  Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Tak to určitě nepřichází v úvahu. Proč se vůbec ptáš? Když víš, že lano ničí skálu ( tře, drhne o sk
    Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Ptám se proto, že jsem čirou náhodu objevil tuto sebechválu -
      Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Řekl bych, že v pořádku to rozhodně není. Ale odborník na Labák nejsem.
      Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Je to prasárna a lenost dobrat nahoře, bohužel se to dost rozmáhá. Chtělo by to panskýho hajnýho a s
      Re: Labák a Toprope 08.04.2020 když už to musíš rybařit, tak si to aspoň nedávej až někam do výlezu ale třeba do předposledního jiš
      Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Já bych to v tomhle případě neřešil. Slaňáky jsou tam myslím dobře umístěný, tam by to drhnout neměl
        Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Ale přesně takhle TR omlouvají všichni. Stejně jako mágo. Buď je to ok, nebo ne. Ale pokud ne a omlo
          Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Jestli je peklo omlouvat si lezení na rybu s celkem malým klukem v Labáku, tak ti asi brzo dojdou si
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Neřeš ho. Tihle teoretici nevědí která bije. Každý někdy lezl T.R a v Labaku taky. Takže hrotěj h...
              Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Lžeš.
                Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Nelžu. Akorát se s tím nikdo nechlubil, protože není čím a fotky na druhým byla potupa.
                Re: Labák a Toprope 10.04.2020 "lžeš"
počkej až dospěješ do mentálního věku alespoň deset let...pak se zkus bavit
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Neřeš ho. Tihle teoretici nevědí která bije. Každý někdy lezl T.R a v Labaku taky. Takže hrotěj h...
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Ne peklo, ale cesta tam. Teď malý kluk, příště nezkušený kluk, příště nezkušená holčina, pak celá ne
              Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Tenhle argumentační faul se myslím jmenuje šikmá plocha, je celkem běžnej a není moc napaditej.
          Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Co už nám starým lezcům, kterým ubývá sil a kteří vlastně nikdy moc dobře nelezli, zbývá, než závidě
            Do jaké výšky? 09.04.2020 Tak proč to leze, když tam nedosáhne? Neměl by dolézt do nějakého místa, kde už nemůže dál, a pak to
              Re: Do jaké výšky? 09.04.2020 Ty vole, když si vzpomenu na vyprávění pamětníků na téma lezení na písku - ty vláčky, když jeden to
                Re: Do jaké výšky? 09.04.2020 Pochopíš, že vůbec nejde o jedno dítě na rybě (to je v pohodě), ale že se rybaření rozmáhá jak mor a
                  Re: Do jaké výšky? 09.04.2020 Ale já s tebou i souhlasím, že by se to nemělo, jen nesouhlasím s tím, že je to bůhví jaká novinka..
              Re: Do jaké výšky? 09.04.2020 Správně, tihle malí smradi Nemaj na skalách co dělat.
        Re: Labák a Toprope 08.04.2020 A mě zas docela vadí, že se rozmáhá porušování pravidel a tradic a každý prasič si to nějak šikovně
          Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Vašku masti si svoje VIIky a nezáviď:)
TR samozř takovy kde to jde a nemrvi se skala + event.
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Tu bábovku pak obvykle spouští = lanová pila. Mmch. normální je při dobírání shora slaňák prodloužit
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Nemám potřebu někomu závidět. Kde mám svůj výkonostní limit vím už celkem dlouho a stejně jako že sp
          Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Naprosto souhlasím, rodinka a s nima dalších 5lidi, kteří se svezou, lézt z nich umí jakžtakž jeden
          Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Naprosto souhlasím, rodinka a s nima dalších 5lidi, kteří se svezou, lézt z nich umí jakžtakž jeden
        Re: Labák a Toprope 09.04.2020 chceš lézt dobře a naučit se to? tak lez na ostrým konci a padej...
        Re: Labák a Toprope 09.04.2020 dyť si napsal to samé, akorát si to obkecal.. vždyť to píšu, když už rybařit ( neříkám, že to je zlo
          Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Smůla, nevím, kdo odpovídá. Kdyby ses podepsal aspoň nějakou šifrou, dovedl bych si dát dohromady, k
      Re: Labák a Toprope 08.04.2020 Ještě dodatek, v Labáku se na temeno ideálně (podle OP) nemá vylézat, slaňáky se tam na masivech nas
        Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Přesně tak, na některých skalách je lezení tzv. na rybu šetrnější ke skále než pobíhání a dobírání
          Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Tobě to na těch fotkách přijde jako kolmáč? Vžyť je tam jasně vidět, jak se lano láme přes hranu a l
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Ano tohle "odkaz" není kolmáč, ale i tam se to dá dělat šetrně, místo spouštění vždy sla
              Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Snad nejde je o spuštění, ne? Dobírání skálu nepoškozuje? Když na ní lano leží, nebo se láme přes sk
                Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Dobírání pokud dolu k jističi jde lano vzduchem je stejný jako dobírat zvrchu, lano není zatížený. P
              Re: Labák a Toprope 09.04.2020 normálně vysvětlit???
To jsem se snažil mnohokrát na Cikánském guláši v Ádru, když se
                Re: Labák a Toprope 09.04.2020 To je asi jednodusi z pohledu ochrany to zakazat uplne a pokutovat vsechny lezce :)
                Re: Labák a Toprope 09.04.2020 okenko pravdy: ochranari chrani mechy, ptaky, atd... ne skalu
                  Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Předmětem ochrany je celkovej biotop a ekosystem,což je i ta skála.
        Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Šetrnější než spouštění je dolézt nahoru, odvázat se, provlíknou lano dvěma expreskama jako na slaně
          Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Tohle chceš dělat se začátečníkem?? A při rybaření je největší zlo právě začátečník který furt odsed
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Jen píšu, co je šetrnější než spouštění, nic jinýho.
            Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Nemohu to teď dohledat, ale nebyly tu asi dva tři roky zpět články o desetiletých dětech ve skalách,
              Re: Labák a Toprope 09.04.2020 Moje děti takhle RP lezly normálně, protože věděly, že je to normální. Asi tak od 10 let. Nenormální
                Re: Labák a Toprope 10.04.2020 NO jo , máš Ubermensch děti. :-)
                  Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Nemám. Takových dětí je... Prostě je rodiče naučí, jak se chovat na skalách.
            Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Myslím, že se tu směšují dvě věci. A to, že lezu-li na věž, je jasný, že jistím z vrcholu, anšto sla
        Re: Labák a Toprope 10.04.2020 Ty mas s jantarama svatou trpelivost :). Normalni lidi si prirody vazej a ignorantum je to jedno. Ta
1
...
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
...
2263
Kružberk Ahoj, nevíte jak je to teď s lezením na Kružberku? Koukala jsem a nenašla jsem nikde pořádně, jestli je už povolené nebo ne. Na google je jen dočasně uzavřeno, ale nevím, zda je to aktuální. Díky
Kača 14:15:17 15.04.2020odpovědět
  Re: Kružberk Nikdy nebyl zavreny a neni ani ted. 15:49:31 15.04.2020odpovědět
  Re: Kružberk Pro mě je to v podstatě "domovská" skalka a pamatuji jen jednou, že se tam nedoporučovalo lézt. Před pár lety, kdy z horních stěn žabího koně padaly obří šutry(k vidění pod skálou). Po zimě to tam chce dávat trochu majzla na lokry, ale nic zásadního JendaZBrna 05:41:30 16.04.2020odpovědět
  Re: Kružberk Zeptej se JiBa 07:05:41 16.04.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: