LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231503 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 spanelskej pindik20.04.2020
Kde je ten thread? to melo naslapnute na jednu z nejsmysluplnejsich diskuzi za dlouhou dobu!
 Re: spanelskej pindik21.04.2020
Souhlasim, treba to moudro o policce by se dalo tesat!
Ze by nekdo slapnul adminovi na kuri o
  Re: spanelskej pindik23.04.2020
Zahlédl jsem tu něco ale moudro o polickach mi unoklo

 Kružberk15.04.2020
Ahoj, nevíte jak je to teď s lezením na Kružberku? Koukala jsem a nenašla jsem nikde pořádně, jestli je už povolené nebo ne. Na google je jen dočasně uzavřeno, ale nevím, zda je to aktuální. Díky

 Re: Kružberk15.04.2020
Nikdy nebyl zavreny a neni ani ted.
 Re: Kružberk16.04.2020
Pro mě je to v podstatě "domovská" skalka a pamatuji jen jednou, že se tam nedoporučovalo
 Re: Kružberk16.04.2020
Zeptej se JiBa

 K214.04.2020
dobrý den rád bych vás touto cestou poprosil o informace,kde bych našel popis průběhu expedice K2 ROK 1986, česká úspěšná výprava na tuto horu. Knihy,fotky,videa mohou být i z expedice první rok 1983,členi,příprava,průběh a samozřejmě návrat. 
 Re: K214.04.2020
 Re: K215.04.2020
Rakoncaj, Jasanský: K2-8611; popisuje expedici z roku 1983 severním žebrem.
Rakoncaj, Jasansk

 Zkušenosti s kýbly - chod lana13.04.2020
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s kyblíky co se týče průchodnosti lana. Co lezu, jistím s kýblem od RE Guard. Lano většinou 10 mm, což je stále i s rezervou v mezi použitelnosti dle výrobce. Při dobírání druholezce v samoblokovacím
 Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana13.04.2020
Používal jsem guidera od Eliot (nevím jak se jmenuje), BD guide 1. generace a CT beup. Měl jsem v ru
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana13.04.2020
RE Guard je na pytel, nováčkům u nás důrazně doporučujeme se mu vyhnout obloukem! Drhne jako prase,
   Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana13.04.2020
Úplně stejná zkušenost. RE Guard nejhorší kýbl, co jsem měl kdy v ruce (naštěstí jsem nikdy nevlastn
    Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana14.04.2020
Tak ono obecně Rock Empire jsou špatné výrobky, ale zase mají vynikající cenu.

A je
     Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana14.04.2020
Značku nikdo nezatracuje! Karabiny, expresky, sedáky, feratová sety atd atd jsou ok. Jen toto jistít
      Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana14.04.2020
Tak zrovna sedáky mě osobně od RE přijdou tragický.
       Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana23.12.2021
Mačky RE jsou naprostej lůzr.
     Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana14.04.2020
Vůbec jsem nepsal o značce. Jen o tom konkrétním jednom kýblu. Třeba úvazek Rock Empire 1B Slight je
      Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana23.12.2021
A zrovna tenhle sedák mi přijde dost špatnej hlavně v pohledu na prodyšnost.
      Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana25.12.2021
Ne. To je jedinej sedák ve kterým se sere blbě.
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana13.04.2020
Ahoj, musim souhlasit s Ct BeUp. Dobře se podává prvolezci, ale zároveň při zachycení pádu dobře brz
 Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana13.04.2020
ATC Guide je nejlepší a časem prověřené jistítko.
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana14.04.2020
Radši mám podobný od Wild country
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana23.12.2021
BD Guide je fakt dobrej. Reverso má problém s životností.
 Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana14.04.2020
Jak zde zaznelo, ATC nebo Reverso, overene konstrukce. Ja osobne leta pouzivam Reverso a nemuzu si s
 Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana18.04.2020
Mě se lano vejde do 20L kýble ouplně v klidu. Prochází to výborně.
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana18.04.2020
Tak ať se ti to lano z kýble nevyleje. Ať to lano nemusíš pak vytírat.
 Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana19.04.2020
- reverso je ok
- čím chlupatější, silnější a míň ohebný lano, tím víc je lepší použít ATC Gu
 Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana20.04.2020
mám atc guide od BD a spokojenost. novej peclák je na tlustý lano špatnej.
 Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana20.04.2020
to VL: Vyzkoušels Ocun Ferry, seděl ti, pořiď si ho a metodě "pokus/omyl" se vyhneš s jist
 Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana23.12.2021
ahoj,
koupil jsem jistítko Ocún Ferry na Mallu. Byly na něj dobré recenze (prostě jednoduché
  Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana23.12.2021
Polotovar to asi není.
Něčeho takového bych se vůbec nebál. Hrana je na takovém místě, že poš
   Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana25.12.2021
že je určený i na dobírání dvou druholezců, tak bych teoreticky třeba na Palicích na Vysočině mohl n
   Re: Zkušenosti s kýbly - chod lana25.12.2021
že je určený i na dobírání dvou druholezců, tak bych teoreticky třeba na Palicích na Vysočině mohl n

 Lezecky fiveten 12.04.2020
Nasel jsem vcera 11.4 lezecky fiveten anasazi holcici velikost v ostrizich stenach v rajci. Nechal jsem je v refugiu. Petr

 Pád v Beskydech - včera12.04.2020
https://1url.cz/JzND4

 Hruboskalsko - boty solomon12.04.2020
Zdravím, hlásím ve Skaláku nález modrých běžeckých bot salomon. Našli jsme je v sobotu 11.4. večer ve svahu za Triem. Samozřejmě vrátím majiteli. Honza - tel: 601 376 369.

 Právní závaznost10.04.2020
Dobrý den,
mohu se prosím zeptat jak je to se závazností jakýchkoliv ustanovení vydaných ČHS z hlediska práva? Je jasné, že každý občan se musí řídit právními předpisy typu: Zákon o ochraně přírody 114/1992 atd. Zajímalo by mě ale, zdali mají práv
 Re: Právní závaznost10.04.2020
To je závazné pro členy ČHS, takže vadné jednání můžeš dát k disciplinární komisi a ta maximálně můž
  Re: Právní závaznost11.04.2020
Je možné, že ze zákona platí, ale možná jen pro některé oblasti zejm. ty státem chráněné, že na skal
   Re: Právní závaznost12.04.2020
Ona ještě dnes existuje výjimka čistě pro členy Svazu (+ sesterských Svazů)?

Kde?
    Re: Právní závaznost12.04.2020
Tak treba Pet kostelu nedaleko Horni Lidce
     Re: Právní závaznost12.04.2020
Díky ... je to tady ...
 Re: Právní závaznost11.04.2020
V některých oblastech se předpisy ochrany přírody (bez debaty závazné) odvolávají na pravidla ČHS, k
  Re: Právní závaznost12.04.2020
Lehce dohledatelné je povolení pro lezení, kdy je to v chráněných územích většinou "Opratření o
   Re: Právní závaznost12.04.2020
Jak již bylo řečeno, závazná nejsou pravidla Svazu ... resp. jsou závazná pouze pro jeho členy a pří
    Re: Právní závaznost12.04.2020
KT má samozřejmě pravdu v tom, že pokud orgány OP přejmou nějaká pravidla Svazu, tato se tímto stáva

 lezečky 5.10 - Unparallel09.04.2020
Ahoj, mám super tip pro toho, kdo rád lozil ve starých lezkách Five Ten dělaných ještě v USA a ty nové, čínské adidasky mu nesedí. Lezečky Unparallel, jsou to bývalí zaměstnanci původního Five Tenu a dělají dál v USA staré dobré 5.10, jak je znám. Vzal js
 Re: lezečky 5.10 - Unparallel12.04.2020
Dík y za tip, a když to srovnáš, je rozdíl jen v změně kopyta-tvaru, nebo ty adidy maj i jiný matari
  Re: lezečky 5.10 - Unparallel12.04.2020
Lozil jsem v původních 5.10 Hiangle (US verze), v těch nových adidaskách mi vůbec nesedí pata a ani
   Re: lezečky 5.10 - Unparallel02.08.2021
Tak abych adidasu jen nekřivdil, dal jsem jim ještě jednu šanci a zkusil ty jejich nové, bílé 5.10 H
   Re: lezečky 5.10 - Unparallel02.08.2021
Teda jestli ti přišla pata na starých 5.desítkách perfektní, to budeš dlooouho hledat náhradu :-)
    Re: lezečky 5.10 - Unparallel02.08.2021
V pohodě, já už ji našel ;-). To že tobě nesedla pata u 5.10 ještě neznamená, že je špatná. Nevím je
     Re: lezečky 5.10 - Unparallel03.08.2021
Ta pátá na starejch 5.10 mi taky přišla na hovno.
     Re: lezečky 5.10 - Unparallel03.08.2021
Pata na starejch 5.10 (těch původních, klasickejch) růžovkách byla fakt šílená. A to srovnávám s lez
      Re: lezečky 5.10 - Unparallel03.08.2021
Jo a taky Tenaya dělá model Masai, což je taková růžovka s lehce upravenou barvou logem.
Je
      Re: lezečky 5.10 - Unparallel03.08.2021
Kluci moc díky za věcné příspěvky. Já se sice bavím pořád pouze o starých a nových Hianglech a žádný

 Labák a Toprope08.04.2020
Mohu se zeptat, jak je to v Labáku s lezením na Toprope, když se při tom lano válí a tahá po skále?
 Re: Labák a Toprope08.04.2020
Tak to určitě nepřichází v úvahu. Proč se vůbec ptáš? Když víš, že lano ničí skálu ( tře, drhne o sk
  Re: Labák a Toprope08.04.2020
Ptám se proto, že jsem čirou náhodu objevil tuto sebechválu -
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
Řekl bych, že v pořádku to rozhodně není. Ale odborník na Labák nejsem.
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
Je to prasárna a lenost dobrat nahoře, bohužel se to dost rozmáhá. Chtělo by to panskýho hajnýho a s
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
když už to musíš rybařit, tak si to aspoň nedávej až někam do výlezu ale třeba do předposledního jiš
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
Já bych to v tomhle případě neřešil. Slaňáky jsou tam myslím dobře umístěný, tam by to drhnout neměl
    Re: Labák a Toprope08.04.2020
Ale přesně takhle TR omlouvají všichni. Stejně jako mágo. Buď je to ok, nebo ne. Ale pokud ne a omlo
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Jestli je peklo omlouvat si lezení na rybu s celkem malým klukem v Labáku, tak ti asi brzo dojdou si
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Neřeš ho. Tihle teoretici nevědí která bije. Každý někdy lezl T.R a v Labaku taky. Takže hrotěj h...
       Re: Labák a Toprope09.04.2020
Lžeš.
        Re: Labák a Toprope09.04.2020
Nelžu. Akorát se s tím nikdo nechlubil, protože není čím a fotky na druhým byla potupa.
        Re: Labák a Toprope10.04.2020
"lžeš"
počkej až dospěješ do mentálního věku alespoň deset let...pak se zkus bavit
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Neřeš ho. Tihle teoretici nevědí která bije. Každý někdy lezl T.R a v Labaku taky. Takže hrotěj h...
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Ne peklo, ale cesta tam. Teď malý kluk, příště nezkušený kluk, příště nezkušená holčina, pak celá ne
       Re: Labák a Toprope10.04.2020
Tenhle argumentační faul se myslím jmenuje šikmá plocha, je celkem běžnej a není moc napaditej.
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Co už nám starým lezcům, kterým ubývá sil a kteří vlastně nikdy moc dobře nelezli, zbývá, než závidě
      Do jaké výšky?09.04.2020
Tak proč to leze, když tam nedosáhne? Neměl by dolézt do nějakého místa, kde už nemůže dál, a pak to
       Re: Do jaké výšky?09.04.2020
Ty vole, když si vzpomenu na vyprávění pamětníků na téma lezení na písku - ty vláčky, když jeden to
        Re: Do jaké výšky?09.04.2020
Pochopíš, že vůbec nejde o jedno dítě na rybě (to je v pohodě), ale že se rybaření rozmáhá jak mor a
         Re: Do jaké výšky?09.04.2020
Ale já s tebou i souhlasím, že by se to nemělo, jen nesouhlasím s tím, že je to bůhví jaká novinka..
       Re: Do jaké výšky?09.04.2020
Správně, tihle malí smradi Nemaj na skalách co dělat.
    Re: Labák a Toprope08.04.2020
A mě zas docela vadí, že se rozmáhá porušování pravidel a tradic a každý prasič si to nějak šikovně
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Vašku masti si svoje VIIky a nezáviď:)
TR samozř takovy kde to jde a nemrvi se skala + event.
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Tu bábovku pak obvykle spouští = lanová pila. Mmch. normální je při dobírání shora slaňák prodloužit
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Nemám potřebu někomu závidět. Kde mám svůj výkonostní limit vím už celkem dlouho a stejně jako že sp
     Re: Labák a Toprope10.04.2020
Naprosto souhlasím, rodinka a s nima dalších 5lidi, kteří se svezou, lézt z nich umí jakžtakž jeden
     Re: Labák a Toprope10.04.2020
Naprosto souhlasím, rodinka a s nima dalších 5lidi, kteří se svezou, lézt z nich umí jakžtakž jeden
    Re: Labák a Toprope09.04.2020
chceš lézt dobře a naučit se to? tak lez na ostrým konci a padej...
    Re: Labák a Toprope09.04.2020
dyť si napsal to samé, akorát si to obkecal.. vždyť to píšu, když už rybařit ( neříkám, že to je zlo
     Re: Labák a Toprope10.04.2020
Smůla, nevím, kdo odpovídá. Kdyby ses podepsal aspoň nějakou šifrou, dovedl bych si dát dohromady, k
   Re: Labák a Toprope08.04.2020
Ještě dodatek, v Labáku se na temeno ideálně (podle OP) nemá vylézat, slaňáky se tam na masivech nas
    Re: Labák a Toprope09.04.2020
Přesně tak, na některých skalách je lezení tzv. na rybu šetrnější ke skále než pobíhání a dobírání
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Tobě to na těch fotkách přijde jako kolmáč? Vžyť je tam jasně vidět, jak se lano láme přes hranu a l
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Ano tohle "odkaz" není kolmáč, ale i tam se to dá dělat šetrně, místo spouštění vždy sla
       Re: Labák a Toprope09.04.2020
Snad nejde je o spuštění, ne? Dobírání skálu nepoškozuje? Když na ní lano leží, nebo se láme přes sk
        Re: Labák a Toprope09.04.2020
Dobírání pokud dolu k jističi jde lano vzduchem je stejný jako dobírat zvrchu, lano není zatížený. P
       Re: Labák a Toprope09.04.2020
normálně vysvětlit???

To jsem se snažil mnohokrát na Cikánském guláši v Ádru, když se
        Re: Labák a Toprope09.04.2020
To je asi jednodusi z pohledu ochrany to zakazat uplne a pokutovat vsechny lezce :)
        Re: Labák a Toprope09.04.2020
okenko pravdy: ochranari chrani mechy, ptaky, atd... ne skalu
         Re: Labák a Toprope10.04.2020
Předmětem ochrany je celkovej biotop a ekosystem,což je i ta skála.
    Re: Labák a Toprope09.04.2020
Šetrnější než spouštění je dolézt nahoru, odvázat se, provlíknou lano dvěma expreskama jako na slaně
     Re: Labák a Toprope09.04.2020
Tohle chceš dělat se začátečníkem?? A při rybaření je největší zlo právě začátečník který furt odsed
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Jen píšu, co je šetrnější než spouštění, nic jinýho.
      Re: Labák a Toprope09.04.2020
Nemohu to teď dohledat, ale nebyly tu asi dva tři roky zpět články o desetiletých dětech ve skalách,
       Re: Labák a Toprope09.04.2020
Moje děti takhle RP lezly normálně, protože věděly, že je to normální. Asi tak od 10 let. Nenormální
        Re: Labák a Toprope10.04.2020
NO jo , máš Ubermensch děti. :-)
         Re: Labák a Toprope10.04.2020
Nemám. Takových dětí je... Prostě je rodiče naučí, jak se chovat na skalách.
      Re: Labák a Toprope10.04.2020
Myslím, že se tu směšují dvě věci. A to, že lezu-li na věž, je jasný, že jistím z vrcholu, anšto sla
    Re: Labák a Toprope10.04.2020
Ty mas s jantarama svatou trpelivost :). Normalni lidi si prirody vazej a ignorantum je to jedno. Ta

1   ...   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 spanelskej pindik
Kde je ten thread? to melo naslapnute na jednu z nejsmysluplnejsich diskuzi za dlouhou dobu!
xp1321:04:34 20.04.2020
odpovědět 
 Re: spanelskej pindik
Souhlasim, treba to moudro o policce by se dalo tesat!
Ze by nekdo slapnul adminovi na kuri oko?
Pepa09:56:07 21.04.2020
odpovědět 
  Re: spanelskej pindik
Zahlédl jsem tu něco ale moudro o polickach mi unoklo
18:59:41 23.04.2020
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi