Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230819 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Vrtací kladivo- síla úderu06.05.2020
Ahoj. nedávno se to tu řešilo, ale nedozvěděl jsem se zásadní věc... Jakou sílu úderu by mělo mít vrtací kladivo, aby bylo použitelný na písek? Koukal jsem že jednotlivé stroje se celkem dost liší. Předpokládám že nejslabší kladiva, která mají okolo 1,5 J
 Re: Vrtací kladivo- síla úderu06.05.2020
3J ti bohatě stačí - ono o moc víc se na upínání SDSplus nedělá. (ta roztomile červená SDSmax hiltin
  Re: Vrtací kladivo- síla úderu06.05.2020
Oukej. díky moc
   Re: Vrtací kladivo- síla úderu06.05.2020
Zdar, jen doplním, že není rozhodující jen energie, ale i počet uderů za minutu. Klidně můžeš mít kl
 Re: Vrtací kladivo- síla úderu11.05.2020
na pár děr vezmi klidně akukladivo z Lidlu v řadě Performance, stojí 2999 nebo kolik bez akce a doku
  Re: Vrtací kladivo- síla úderu11.05.2020
akukocourek z lidlu stojí 1690,- bez akce a má 20V/2Ah, do vápence umí na ten akumulátor tak 6-7 děr
   Re: Vrtací kladivo- síla úderu11.05.2020
mám i to malé, síla úderu do 1J, vrtám tím postupovky 8 i 10, prostě to chvilku trvá. Výhoda, dá se
    Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
Takže na pískovcové borháky 20mm už by to byl hodně velkej vopruz, co? Budu dělat jen kratší cesty d
     Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
cenomanskej borhák (díra 14 mm) to dá, s předvrtem nějakou šestkou-osmičkou, dvacítku průměr to pros
     Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
nevrtám pískovce, takže neznám, na 20 díru bych vzal tu 3J aku s řady Performance, pořád je to cenov
      Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
asi jsem úplně blbej, ale nemůžu dogůglovat žádné lidl aku kladivo z řady performance - můžeš prosím
       Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
        Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
díky. musím se zlepšit v gůglování. parametry jsou opravdu zajímavé a je to za hubičku, na občasné p
         Re: Vrtací kladivo- síla úderu13.05.2020
Kamarád profík si tam jednou nářadí koupil. Přijeli ke klientovi na druhou stranu republiky a zjisti
          Re: Vrtací kladivo- síla úderu13.05.2020
ale jo, při rozumném používání to může vydržet dlouho i při "profesionálním" nasazení, kdy
           Re: Vrtací kladivo- síla úderu13.05.2020
Zejména když ti to pak vymění za nový... :-)
            Re: Vrtací kladivo- síla úderu13.05.2020
to bych jistě mohl zkusit reklamovat, stejně jako s autodráhou pro miminka, která se zavařila zhruba
 Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
Musí mít sílu úderu aspoň bum-bum-bum nebo i víc. Když má jen bum-bum --- bum-bum, tak to radši nebe
  Re: Vrtací kladivo- síla úderu13.05.2020
Já bych řekl, že TRRRRRRRRRRRR, TRRRRRRRRRRRRRR. BUM BUM BUM nebrat too je zbíječka!

 lezci v zakazech05.05.2020
diky vlkovi za obsirnou zpravu.trochu jsem doufal,naivne,ze to jak se chovaj v adru je vyjimka.osobne jsem auta v zakazech,i primo pred cedulemi se vstupem do rezervace,resil vypustenim kola u auta.protoze jsem ale taky po tech letech uz linej,budu letos
 Re: lezci v zakazech06.05.2020
Vlčák (Ahoj z Doubravy) to napsal krásně! Jasně, zřetelně. Jediná cesta (a je mi to upřímně velice l
  Druhá cesta06.05.2020
Ještě je tu (byť teoreticky) druhá cesta: naučit se chovat... Není potřeba jít tvrdě po lidech co sp
   Re: Druhá cesta06.05.2020
Český člověk se nenaučí chovat. Proč je v ČR nulová tolerance za volantem? Kdyby se povolilo 0,2 pro
    Re: Druhá cesta06.05.2020
Jaktože si Pepík v Německu ty tři piva nedá když tam je půl promile? Povolit to u nás by jen zlegali
     Re: Druhá cesta07.05.2020
Jenže Češi nejsou Němci, v tom je ten problém. (I když zrovna v tom Německu se situace – přinejmenší
    Re: Druhá cesta06.05.2020
K jednomu pivu (třeba po obědě) se můžeš maximálně přiznat. Problém jsou ti, co požili víc nebo kdo
     Re: Druhá cesta06.05.2020
Přesně woe, leju a ještě vozíom vzadu díítě. Někdy vypepředu a bez šedačky, abys si to ušil!
      Re: Druhá cesta06.05.2020
Co se ti na tom nezdá? Přijde mě, že víc má negativní vliv na řízení únava či rozprava se spolujezdc
   Re: Druhá cesta06.05.2020
Je třeba chytat konkrétní kretény a prasata a to od začátku - když se tolerujou drobnosti tak se to
 Re: lezci v zakazech06.05.2020
Nepřísluší ti tímhle způsobem nic řešit. Takhle jedná jen kripl. Navíc tě do může dostat do vězení.
  Re: lezci v zakazech06.05.2020
před asi 14 dny jsem na srbsku potkal dvě dodávky s polepy jakési autdůrové cestovky nebo nějakého s
   Re: lezci v zakazech06.05.2020
Tohle má obcházet ten místní policajt, a může to dělat výchovně - poprvý usměrnit se symbolickým tre
    Re: lezci v zakazech06.05.2020
Propíchnout všechny pneumatiky má i v civilu docela dos dobrý výchovný efekt. Ono se to celkem rychl
     Re: lezci v zakazech06.05.2020
To je způsobená škoda třeba 10 tisíc a i víc, to už je na kriminál.
      Re: lezci v zakazech06.05.2020
Ale ne! Neměl tam co dělat!
       Re: lezci v zakazech07.05.2020
Jak souvisí to, že tam podle tebe neměl co dělat s tím, že mu byla spáchána škoda?
       Re: lezci v zakazech07.05.2020
To je sice pravda, že tam neměl co dělat, ale situace by se pak rozdělila na dvě části. On by dostal
     Re: lezci v zakazech06.05.2020
To sice zni velmi pekne ale je to cesta do pekel, vede ke klasicke spirale / eskalaci nasili a vytvo
      Re: lezci v zakazech06.05.2020
Pleteš si extremismus s výchovou! Žádná spirála se neroztočí. Kokot bude potrestán a život jde dál!
       Re: lezci v zakazech06.05.2020
No nevím, věř, že bez pomsty by to nezůstalo.
        Re: lezci v zakazech06.05.2020
Tuhle na Semmeringu (Adlitzgraben) bylo dost aut, takže zaparkovaných všude kolem silnice. Kola prop
         Re: lezci v zakazech07.05.2020
V cem je hrdina? Ze by treba radeji jine reseni nez schovany propichovat pneumatiky?

        Re: lezci v zakazech06.05.2020
Tím ale neschvaluju propichování kol či lámání stěračů a podobně, to mají řešit švestky
         Re: lezci v zakazech06.05.2020
...chlupatý!
       Re: lezci v zakazech07.05.2020
Vychovou? Kdo vychovava? Anonymni lidovy soudce, ktery potajmu nici majetek lidi u nichz jeho lidovy
      Re: lezci v zakazech06.05.2020
Když už tak jen vypustit, i to je dostatečný. Nasere to a neublíží natolik aby to kretén řešil s pol
       Re: lezci v zakazech07.05.2020
To je fakt, idealni cesta jak tam ten jeho pobyt poradne prodlouzit a s nemalou pravdepodobnosti zaj
        Re: lezci v zakazech07.05.2020
A nezapomeň vyšrubovat ventilky a zahodit do trávy!
   Re: lezci v zakazech06.05.2020
Ničit auta v zákazu je přestupek až trestní čin, který lze hlásit policii. To by podobně mohlo říct,
    Re: lezci v zakazech06.05.2020
A ze se mi doma pri nekolikatem zoufalem objizdeni bloku a hledani mista vzdy vyroji nejaka takova m
  Re: lezci v zakazech06.05.2020
opravneni k tomu to delat nema nikdo,stejne jako nemaj lezci a dalsi verbez opravneni devastovat uze
 Re: lezci v zakazech06.05.2020
On ti pak jiste treba majitel pozemku, ochranar apod., u ktere provedes takovy radny lidovy lync, na
  Re: lezci v zakazech06.05.2020
vubec neni duvod resit neco na zivo,to je ztrata casu,energie apod.navic dalsi uz cekaj se svyma pre
   Re: lezci v zakazech06.05.2020
Taky řešení
    Re: lezci v zakazech06.05.2020
:)))))))))
Velmi pěkné. (Blbé je, že výroba těch samolepek asi trochu poleze do peněz...)
     Re: lezci v zakazech06.05.2020
EKO verze (finanční)
      Re: lezci v zakazech07.05.2020
Jak je vidět ve videu, tak švestkám to je jedno. To se to pak trochu zamotává, když oprávněná osoba
   Re: lezci v zakazech07.05.2020
Navic to chce aspon drobek odvahy, ze?
  Re: lezci v zakazech06.05.2020
zkusit samozrejme mozno, pravdepodobnost uspechu v porovnani s represi miziva.
   Re: lezci v zakazech07.05.2020
Ano. Kohokoliv koho prosta lezecka duse vyhodnoti jako ze tam nema co delat, nalezite represivne pot
 Re: lezci v zakazech07.05.2020
Souhlas - na hrubý pytel hrubá záplata. Ono by ale stačilo (možná by bylo i účinnější) udělat něco,
  Re: lezci v zakazech07.05.2020
Přesně. Nebo hovnem. Stříknout smrad, máselničku do předních podběhů. Doplníš-li infolístečkem, je ú
   Re: lezci v zakazech07.05.2020
Tak to kluci musite doufat, ze lide na druhe strane take nebudou aplikovat to vase "na hruby py
    Re: lezci v zakazech07.05.2020
Ano, majitelé kteří jsou na svém pozemku si za okno žádné povolení nedávají...
    Re: lezci v zakazech07.05.2020
Myslím, Kefalín!
     Re: lezci v zakazech07.05.2020
Když někdo parkuje jako hovado, tak to fakt poznáš. (A třeba zmiňovanej majitel, ten určitě nebude p
      Re: lezci v zakazech08.05.2020
Asi nejsi majitelem pozemku, jsem zrovna včera uprostřed louky parkoval a občas parkuju i u vjezdu.
       Re: lezci v zakazech10.05.2020
Právě že majitelem několika luk jsem. A teda fakt by mně nenapadlo najet si autem doprostřed, abych
    Re: lezci v zakazech08.05.2020
Asi tak. To ze blbě parkuji, nejenom v lese, není důvodem pro fyzické poškození auta. Pak přijede čl
 Re: lezci v zakazech08.05.2020
Ahoj, jen bych chtěl ČERNOCHA upozornit, že ukopnuté zrcátko je i 25000Kč/ks a v dnešní době kdy vel
  Re: lezci v zakazech08.05.2020
myslis to dobre ale je videt ze to posuzujes jako turista- zvenku ne jako obyvatel nebo majitel poze
   Re: lezci v zakazech08.05.2020
a perlicka na zaver.loni jsem vysvetloval slovensky bajkerce ze cyklovylet do vlci rokle fakt neni d
   Re: lezci v zakazech08.05.2020
a perlicka na zaver.loni jsem vysvetloval slovensky bajkerce ze cyklovylet do vlci rokle fakt neni d
    Re: lezci v zakazech08.05.2020
Věř mi nebo ne ale umím pochopit obě strany. Občas jsem i na druhé straně barykády. Za situaci v Ádr
     Re: lezci v zakazech08.05.2020
jenze ty porad zustavas u toho,ze doslo k prestupku poruseni zakazu vjezdu. Ne,doslo,dochazi k trest
      Re: lezci v zakazech09.05.2020
No tak hlavně že řada místních má z těch tůristů a výletníků živobytí.

 lezení kolem Jihlavy05.05.2020
Sháním tipy nebo rovnou průvodce na lezení západně od Jihlavy a dál západně. Moravské skály končí u Moravských Budějovic, Goat už toho taky moc nenabízí.
 Re: lezení kolem Jihlavy05.05.2020
Přímo v Jihlavě Severka. Západně až Želiv (zde průvodce není) a Podhradí u Ledče nebo severněji Doub
  Re: lezení kolem Jihlavy06.05.2020
Bouldery na Štamberku (tam i s lanem a spíš těžší cesty), Liščí kameny u Lešova a v okolí Orlíku u H

 hledame spolulezce02.05.2020
rodice nelezci hledaji pro sveho brzy 11ti leteho syna lezce. Danek skaly jeste necvaka, takze vse jistime shora. Kdyby se nasla nejaka parta ci lezci, ktera by ho pribrala, budeme moc radi. Umela stena 6a-6b skaly 5 mozna 5+. Jezdime v okoli Chomutova -
 Re: hledame spolulezce04.05.2020
Velmi aktivní je chomutovský Horoklub - pro dospělé i děti. Spojení najdeš na stránkách ČHS
  Re: hledame spolulezce05.05.2020
mrknu, diky

 Bohemian Rhapsody30.04.2020
tak sakra kde je ten článek o nový nejtěžší cestě v čechách? a chci nějaký pěkný fotky a nebo rači rovnou pořádný video.

 Kinderkopf30.04.2020
Ahoj, podařilo se nám ze spáry na Křížáku na věži Ovečka vydolovat dětskou hlavu.
Za popis vrátím.

 Joe Brown zemrel29.04.2020
Zemrel Joe Brown (15.4.), britska a svetova horolezecka legenda. Toto je lezecky server, tak jsem si rikal, ze by si zaslouzil pripominku. Pekny nekrolog zde https://

 Až se zase bude někdo rozcilovat28.04.2020
https://www.idnes.cz/hradec -kralove/zpravy/nelegalni-taboriste-chko-broumovsko-adrspach -skaly-adrspassko-teplicke -rezervace-kralovehradecky.
 Re: Až se zase bude někdo rozcilovat28.04.2020
Teď jsem to dočetl. Kdo zase prudí? V bivaku krásně uklizeno, jasný pravidla. Lidi, co milujou skály
  Re: Až se zase bude někdo rozcilovat28.04.2020
A ono je v pravidlech něco jako "Bivak povolen, když tam hezky uklizeno"?
   Re: Až se zase bude někdo rozcilovat29.04.2020
No, to záležím jak se na to díváte.
Chodit do přírody, chovat se k ní ohleduplně a v souladu.
    Re: Až se zase bude někdo rozcilovat29.04.2020
Tohle má řešit URNA, pěkně mlatu, žádný pokuty :D
    Re: Až se zase bude někdo rozcilovat29.04.2020
Tomu, co tam předvedli, říkáš ohleduplný chování se k přírodě? Tak to se asi se spoustou lidí dost n
     Re: Až se zase bude někdo rozcilovat29.04.2020
Vy to nechápete volové - to je ta svoboda, vítr ve vlasech, mužný vous a hačkovné čepice! OK booombe
  Re: Až se zase bude někdo rozcilovat28.04.2020
Upadl jsi na hlavu? Vykutaná / rozšířená jeskyně, jímka na vodu, pokácený stromy na lavičky (z čeho
 Re: Až se zase bude někdo rozcilovat30.04.2020
boulderisti a slacklajnisti, stará známá písnička

 Až se zase bude někdo rozcilovat28.04.2020
https://www.idnes.cz/hradec -kralove/zpravy/nelegalni-taboriste-chko-broumovsko-adrspach -skaly-adrspassko-teplicke -rezervace-kralovehradecky.
 Re: Až se zase bude někdo rozcilovat28.04.2020
To jsou ale fakt kokoti. Až je mi skoro líto, že se zelení ukvapili a nepočkali si tam (stačila by f

 lezečky Simond vel 3728.04.2020
Kdo zapomněl v pátek 24.4 tyto lezečky v Modrém lomu v Táboře budou ve Wall Clubu

1   ...   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Až se zase bude někdo rozcilovat
https://www.idnes.cz/hradec -kralove/zpravy/nelegalni-taboriste-chko-broumovsko-adrspach -skaly-adrspassko-teplicke -rezervace-kralovehradecky.A200428_141739_hradec-zpravy_tuu
Zzzzzz20:21:26 28.04.2020
odpovědět 
 Re: Až se zase bude někdo rozcilovat
To jsou ale fakt kokoti. Až je mi skoro líto, že se zelení ukvapili a nepočkali si tam (stačila by fotopast), až tam nějaká partička dorazí, tady by ta pokuta byla fakt na místě – tohle je za hranou. Je pendrek platný, že Táta kunda píše, že mají zahrabávat hovna, tohle na daném místě nemá co dělat.
22:59:03 28.04.2020
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi