Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 14.Novák 10787 15.Lebloch 10697 16.Pail 10603 Bouldry: 14.Vaňous 10103 15.Jungling 10075 16.Šípek 10075 Hory: 14.Chomová 3836 15.Dörfl 3442 16. 3376
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Vrtací kladivo- síla úderu 06.05.2020 Ahoj. nedávno se to tu řešilo, ale nedozvěděl jsem se zásadní věc... Jakou sílu úderu by mělo mít vrtací kladivo, aby bylo použitelný na písek? Koukal jsem že jednotlivé stroje se celkem dost liší. Předpokládám že nejslabší kladiva, která mají okolo 1,5 J
  Re: Vrtací kladivo- síla úderu 06.05.2020 3J ti bohatě stačí - ono o moc víc se na upínání SDSplus nedělá. (ta roztomile červená SDSmax hiltin
    Re: Vrtací kladivo- síla úderu 06.05.2020 Oukej. díky moc
      Re: Vrtací kladivo- síla úderu 06.05.2020 Zdar, jen doplním, že není rozhodující jen energie, ale i počet uderů za minutu. Klidně můžeš mít kl
  Re: Vrtací kladivo- síla úderu 11.05.2020 na pár děr vezmi klidně akukladivo z Lidlu v řadě Performance, stojí 2999 nebo kolik bez akce a doku
    Re: Vrtací kladivo- síla úderu 11.05.2020 akukocourek z lidlu stojí 1690,- bez akce a má 20V/2Ah, do vápence umí na ten akumulátor tak 6-7 děr
      Re: Vrtací kladivo- síla úderu 11.05.2020 mám i to malé, síla úderu do 1J, vrtám tím postupovky 8 i 10, prostě to chvilku trvá. Výhoda, dá se
        Re: Vrtací kladivo- síla úderu 12.05.2020 Takže na pískovcové borháky 20mm už by to byl hodně velkej vopruz, co? Budu dělat jen kratší cesty d
          Re: Vrtací kladivo- síla úderu 12.05.2020 cenomanskej borhák (díra 14 mm) to dá, s předvrtem nějakou šestkou-osmičkou, dvacítku průměr to pros
          Re: Vrtací kladivo- síla úderu 12.05.2020 nevrtám pískovce, takže neznám, na 20 díru bych vzal tu 3J aku s řady Performance, pořád je to cenov
            Re: Vrtací kladivo- síla úderu 12.05.2020 asi jsem úplně blbej, ale nemůžu dogůglovat žádné lidl aku kladivo z řady performance - můžeš prosím
                  Re: Vrtací kladivo- síla úderu 13.05.2020 Kamarád profík si tam jednou nářadí koupil. Přijeli ke klientovi na druhou stranu republiky a zjisti
                    Re: Vrtací kladivo- síla úderu 13.05.2020 ale jo, při rozumném používání to může vydržet dlouho i při "profesionálním" nasazení, kdy
                      Re: Vrtací kladivo- síla úderu 13.05.2020 Zejména když ti to pak vymění za nový... :-)
                        Re: Vrtací kladivo- síla úderu 13.05.2020 to bych jistě mohl zkusit reklamovat, stejně jako s autodráhou pro miminka, která se zavařila zhruba
  Re: Vrtací kladivo- síla úderu 12.05.2020 Musí mít sílu úderu aspoň bum-bum-bum nebo i víc. Když má jen bum-bum --- bum-bum, tak to radši nebe
    Re: Vrtací kladivo- síla úderu 13.05.2020 Já bych řekl, že TRRRRRRRRRRRR, TRRRRRRRRRRRRRR. BUM BUM BUM nebrat too je zbíječka!
lezci v zakazech 05.05.2020 diky vlkovi za obsirnou zpravu.trochu jsem doufal,naivne,ze to jak se chovaj v adru je vyjimka.osobne jsem auta v zakazech,i primo pred cedulemi se vstupem do rezervace,resil vypustenim kola u auta.protoze jsem ale taky po tech letech uz linej,budu letos
  Re: lezci v zakazech 06.05.2020 Vlčák (Ahoj z Doubravy) to napsal krásně! Jasně, zřetelně. Jediná cesta (a je mi to upřímně velice l
    Druhá cesta 06.05.2020 Ještě je tu (byť teoreticky) druhá cesta: naučit se chovat... Není potřeba jít tvrdě po lidech co sp
      Re: Druhá cesta 06.05.2020 Český člověk se nenaučí chovat. Proč je v ČR nulová tolerance za volantem? Kdyby se povolilo 0,2 pro
        Re: Druhá cesta 06.05.2020 Jaktože si Pepík v Německu ty tři piva nedá když tam je půl promile? Povolit to u nás by jen zlegali
          Re: Druhá cesta 07.05.2020 Jenže Češi nejsou Němci, v tom je ten problém. (I když zrovna v tom Německu se situace – přinejmenší
        Re: Druhá cesta 06.05.2020 K jednomu pivu (třeba po obědě) se můžeš maximálně přiznat. Problém jsou ti, co požili víc nebo kdo
          Re: Druhá cesta 06.05.2020 Přesně woe, leju a ještě vozíom vzadu díítě. Někdy vypepředu a bez šedačky, abys si to ušil!
            Re: Druhá cesta 06.05.2020 Co se ti na tom nezdá? Přijde mě, že víc má negativní vliv na řízení únava či rozprava se spolujezdc
      Re: Druhá cesta 06.05.2020 Je třeba chytat konkrétní kretény a prasata a to od začátku - když se tolerujou drobnosti tak se to
  Re: lezci v zakazech 06.05.2020 Nepřísluší ti tímhle způsobem nic řešit. Takhle jedná jen kripl. Navíc tě do může dostat do vězení.
    Re: lezci v zakazech 06.05.2020 před asi 14 dny jsem na srbsku potkal dvě dodávky s polepy jakési autdůrové cestovky nebo nějakého s
      Re: lezci v zakazech 06.05.2020 Tohle má obcházet ten místní policajt, a může to dělat výchovně - poprvý usměrnit se symbolickým tre
        Re: lezci v zakazech 06.05.2020 Propíchnout všechny pneumatiky má i v civilu docela dos dobrý výchovný efekt. Ono se to celkem rychl
          Re: lezci v zakazech 06.05.2020 To je způsobená škoda třeba 10 tisíc a i víc, to už je na kriminál.
            Re: lezci v zakazech 06.05.2020 Ale ne! Neměl tam co dělat!
              Re: lezci v zakazech 07.05.2020 Jak souvisí to, že tam podle tebe neměl co dělat s tím, že mu byla spáchána škoda?
              Re: lezci v zakazech 07.05.2020 To je sice pravda, že tam neměl co dělat, ale situace by se pak rozdělila na dvě části. On by dostal
          Re: lezci v zakazech 06.05.2020 To sice zni velmi pekne ale je to cesta do pekel, vede ke klasicke spirale / eskalaci nasili a vytvo
            Re: lezci v zakazech 06.05.2020 Pleteš si extremismus s výchovou! Žádná spirála se neroztočí. Kokot bude potrestán a život jde dál!
              Re: lezci v zakazech 06.05.2020 No nevím, věř, že bez pomsty by to nezůstalo.
                Re: lezci v zakazech 06.05.2020 Tuhle na Semmeringu (Adlitzgraben) bylo dost aut, takže zaparkovaných všude kolem silnice. Kola prop
                  Re: lezci v zakazech 07.05.2020 V cem je hrdina? Ze by treba radeji jine reseni nez schovany propichovat pneumatiky?
                Re: lezci v zakazech 06.05.2020 Tím ale neschvaluju propichování kol či lámání stěračů a podobně, to mají řešit švestky
                  Re: lezci v zakazech 06.05.2020 ...chlupatý!
              Re: lezci v zakazech 07.05.2020 Vychovou? Kdo vychovava? Anonymni lidovy soudce, ktery potajmu nici majetek lidi u nichz jeho lidovy
            Re: lezci v zakazech 06.05.2020 Když už tak jen vypustit, i to je dostatečný. Nasere to a neublíží natolik aby to kretén řešil s pol
              Re: lezci v zakazech 07.05.2020 To je fakt, idealni cesta jak tam ten jeho pobyt poradne prodlouzit a s nemalou pravdepodobnosti zaj
                Re: lezci v zakazech 07.05.2020 A nezapomeň vyšrubovat ventilky a zahodit do trávy!
      Re: lezci v zakazech 06.05.2020 Ničit auta v zákazu je přestupek až trestní čin, který lze hlásit policii. To by podobně mohlo říct,
        Re: lezci v zakazech 06.05.2020 A ze se mi doma pri nekolikatem zoufalem objizdeni bloku a hledani mista vzdy vyroji nejaka takova m
    Re: lezci v zakazech 06.05.2020 opravneni k tomu to delat nema nikdo,stejne jako nemaj lezci a dalsi verbez opravneni devastovat uze
  Re: lezci v zakazech 06.05.2020 On ti pak jiste treba majitel pozemku, ochranar apod., u ktere provedes takovy radny lidovy lync, na
    Re: lezci v zakazech 06.05.2020 vubec neni duvod resit neco na zivo,to je ztrata casu,energie apod.navic dalsi uz cekaj se svyma pre
          Re: lezci v zakazech 06.05.2020 EKO verze (finanční)
            Re: lezci v zakazech 07.05.2020 Jak je vidět ve videu, tak švestkám to je jedno. To se to pak trochu zamotává, když oprávněná osoba
      Re: lezci v zakazech 07.05.2020 Navic to chce aspon drobek odvahy, ze?
    Re: lezci v zakazech 06.05.2020 zkusit samozrejme mozno, pravdepodobnost uspechu v porovnani s represi miziva.
      Re: lezci v zakazech 07.05.2020 Ano. Kohokoliv koho prosta lezecka duse vyhodnoti jako ze tam nema co delat, nalezite represivne pot
  Re: lezci v zakazech 07.05.2020 Souhlas - na hrubý pytel hrubá záplata. Ono by ale stačilo (možná by bylo i účinnější) udělat něco,
    Re: lezci v zakazech 07.05.2020 Přesně. Nebo hovnem. Stříknout smrad, máselničku do předních podběhů. Doplníš-li infolístečkem, je ú
      Re: lezci v zakazech 07.05.2020 Tak to kluci musite doufat, ze lide na druhe strane take nebudou aplikovat to vase "na hruby py
        Re: lezci v zakazech 07.05.2020 Ano, majitelé kteří jsou na svém pozemku si za okno žádné povolení nedávají...
        Re: lezci v zakazech 07.05.2020 Myslím, Kefalín!
          Re: lezci v zakazech 07.05.2020 Když někdo parkuje jako hovado, tak to fakt poznáš. (A třeba zmiňovanej majitel, ten určitě nebude p
            Re: lezci v zakazech 08.05.2020 Asi nejsi majitelem pozemku, jsem zrovna včera uprostřed louky parkoval a občas parkuju i u vjezdu.
              Re: lezci v zakazech 10.05.2020 Právě že majitelem několika luk jsem. A teda fakt by mně nenapadlo najet si autem doprostřed, abych
        Re: lezci v zakazech 08.05.2020 Asi tak. To ze blbě parkuji, nejenom v lese, není důvodem pro fyzické poškození auta. Pak přijede čl
  Re: lezci v zakazech 08.05.2020 Ahoj, jen bych chtěl ČERNOCHA upozornit, že ukopnuté zrcátko je i 25000Kč/ks a v dnešní době kdy vel
    Re: lezci v zakazech 08.05.2020 myslis to dobre ale je videt ze to posuzujes jako turista- zvenku ne jako obyvatel nebo majitel poze
      Re: lezci v zakazech 08.05.2020 a perlicka na zaver.loni jsem vysvetloval slovensky bajkerce ze cyklovylet do vlci rokle fakt neni d
      Re: lezci v zakazech 08.05.2020 a perlicka na zaver.loni jsem vysvetloval slovensky bajkerce ze cyklovylet do vlci rokle fakt neni d
        Re: lezci v zakazech 08.05.2020 Věř mi nebo ne ale umím pochopit obě strany. Občas jsem i na druhé straně barykády. Za situaci v Ádr
          Re: lezci v zakazech 08.05.2020 jenze ty porad zustavas u toho,ze doslo k prestupku poruseni zakazu vjezdu. Ne,doslo,dochazi k trest
            Re: lezci v zakazech 09.05.2020 No tak hlavně že řada místních má z těch tůristů a výletníků živobytí.
lezení kolem Jihlavy 05.05.2020 Sháním tipy nebo rovnou průvodce na lezení západně od Jihlavy a dál západně. Moravské skály končí u Moravských Budějovic, Goat už toho taky moc nenabízí.
  Re: lezení kolem Jihlavy 05.05.2020 Přímo v Jihlavě Severka. Západně až Želiv (zde průvodce není) a Podhradí u Ledče nebo severněji Doub
    Re: lezení kolem Jihlavy 06.05.2020 Bouldery na Štamberku (tam i s lanem a spíš těžší cesty), Liščí kameny u Lešova a v okolí Orlíku u H
hledame spolulezce 02.05.2020 rodice nelezci hledaji pro sveho brzy 11ti leteho syna lezce. Danek skaly jeste necvaka, takze vse jistime shora. Kdyby se nasla nejaka parta ci lezci, ktera by ho pribrala, budeme moc radi. Umela stena 6a-6b skaly 5 mozna 5+. Jezdime v okoli Chomutova -
  Re: hledame spolulezce 04.05.2020 Velmi aktivní je chomutovský Horoklub - pro dospělé i děti. Spojení najdeš na stránkách ČHS
    Re: hledame spolulezce 05.05.2020 mrknu, diky
Bohemian Rhapsody 30.04.2020 tak sakra kde je ten článek o nový nejtěžší cestě v čechách? a chci nějaký pěkný fotky a nebo rači rovnou pořádný video.
Kinderkopf 30.04.2020 Ahoj, podařilo se nám ze spáry na Křížáku na věži Ovečka vydolovat dětskou hlavu.
Za popis vrátím.
Joe Brown zemrel 29.04.2020 Zemrel Joe Brown (15.4.), britska a svetova horolezecka legenda. Toto je lezecky server, tak jsem si rikal, ze by si zaslouzil pripominku. Pekny nekrolog zde https://
  Re: Až se zase bude někdo rozcilovat 28.04.2020 Teď jsem to dočetl. Kdo zase prudí? V bivaku krásně uklizeno, jasný pravidla. Lidi, co milujou skály
    Re: Až se zase bude někdo rozcilovat 28.04.2020 A ono je v pravidlech něco jako "Bivak povolen, když tam hezky uklizeno"?
      Re: Až se zase bude někdo rozcilovat 29.04.2020 No, to záležím jak se na to díváte.
Chodit do přírody, chovat se k ní ohleduplně a v souladu.
        Re: Až se zase bude někdo rozcilovat 29.04.2020 Tohle má řešit URNA, pěkně mlatu, žádný pokuty :D
        Re: Až se zase bude někdo rozcilovat 29.04.2020 Tomu, co tam předvedli, říkáš ohleduplný chování se k přírodě? Tak to se asi se spoustou lidí dost n
          Re: Až se zase bude někdo rozcilovat 29.04.2020 Vy to nechápete volové - to je ta svoboda, vítr ve vlasech, mužný vous a hačkovné čepice! OK booombe
    Re: Až se zase bude někdo rozcilovat 28.04.2020 Upadl jsi na hlavu? Vykutaná / rozšířená jeskyně, jímka na vodu, pokácený stromy na lavičky (z čeho
  Re: Až se zase bude někdo rozcilovat 30.04.2020 boulderisti a slacklajnisti, stará známá písnička
  Re: Až se zase bude někdo rozcilovat 28.04.2020 To jsou ale fakt kokoti. Až je mi skoro líto, že se zelení ukvapili a nepočkali si tam (stačila by f
lezečky Simond vel 37 28.04.2020 Kdo zapomněl v pátek 24.4 tyto lezečky v Modrém lomu v Táboře budou ve Wall Clubu
1
...
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
...
2263
lezení kolem Jihlavy Sháním tipy nebo rovnou průvodce na lezení západně od Jihlavy a dál západně. Moravské skály končí u Moravských Budějovic, Goat už toho taky moc nenabízí. JendaZBrna 15:11:48 05.05.2020odpovědět
  Re: lezení kolem Jihlavy Přímo v Jihlavě Severka. Západně až Želiv (zde průvodce není) a Podhradí u Ledče nebo severněji Doubrava. Koukni na www.horosvaz.cz nebo stačí mapy.cz a zadat "lezecký terén". jirka 22:15:44 05.05.2020odpovědět
    Re: lezení kolem Jihlavy Bouldery na Štamberku (tam i s lanem a spíš těžší cesty), Liščí kameny u Lešova a v okolí Orlíku u Humpolce (tj Panský les).
Severka v Jihlavě je nově přejištěná. V okolí Jihlavy taky skály u Malého Beranova a Luk nad Jihlavou (Bílá skála). Nově se činí oddíl Nehop z Pejru (fb) v okolí Sedlice (tj Želiv a okolí). Kolem Sázavy po proudu zmíněné Podhradí, Budčice, Bílá stěna, Kácov... Od Jihlavy západně na dojezd Bechyně, Choustník, Tábor.
https://www.horosvaz.cz/databaze-skal-cr/ Kosťak 06:59:29 06.05.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: