LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Vrtací kladivo- síla úderu06.05.2020
Ahoj. nedávno se to tu řešilo, ale nedozvěděl jsem se zásadní věc... Jakou sílu úderu by mělo mít vrtací kladivo, aby bylo použitelný na písek? Koukal jsem že jednotlivé stroje se celkem dost liší. Předpokládám že nejslabší kladiva, která mají okolo 1,5 J
 Re: Vrtací kladivo- síla úderu06.05.2020
3J ti bohatě stačí - ono o moc víc se na upínání SDSplus nedělá. (ta roztomile červená SDSmax hiltin
  Re: Vrtací kladivo- síla úderu06.05.2020
Oukej. díky moc
   Re: Vrtací kladivo- síla úderu06.05.2020
Zdar, jen doplním, že není rozhodující jen energie, ale i počet uderů za minutu. Klidně můžeš mít kl
 Re: Vrtací kladivo- síla úderu11.05.2020
na pár děr vezmi klidně akukladivo z Lidlu v řadě Performance, stojí 2999 nebo kolik bez akce a doku
  Re: Vrtací kladivo- síla úderu11.05.2020
akukocourek z lidlu stojí 1690,- bez akce a má 20V/2Ah, do vápence umí na ten akumulátor tak 6-7 děr
   Re: Vrtací kladivo- síla úderu11.05.2020
mám i to malé, síla úderu do 1J, vrtám tím postupovky 8 i 10, prostě to chvilku trvá. Výhoda, dá se
    Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
Takže na pískovcové borháky 20mm už by to byl hodně velkej vopruz, co? Budu dělat jen kratší cesty d
     Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
cenomanskej borhák (díra 14 mm) to dá, s předvrtem nějakou šestkou-osmičkou, dvacítku průměr to pros
     Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
nevrtám pískovce, takže neznám, na 20 díru bych vzal tu 3J aku s řady Performance, pořád je to cenov
      Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
asi jsem úplně blbej, ale nemůžu dogůglovat žádné lidl aku kladivo z řady performance - můžeš prosím
       Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
        Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
díky. musím se zlepšit v gůglování. parametry jsou opravdu zajímavé a je to za hubičku, na občasné p
         Re: Vrtací kladivo- síla úderu13.05.2020
Kamarád profík si tam jednou nářadí koupil. Přijeli ke klientovi na druhou stranu republiky a zjisti
          Re: Vrtací kladivo- síla úderu13.05.2020
ale jo, při rozumném používání to může vydržet dlouho i při "profesionálním" nasazení, kdy
           Re: Vrtací kladivo- síla úderu13.05.2020
Zejména když ti to pak vymění za nový... :-)
            Re: Vrtací kladivo- síla úderu13.05.2020
to bych jistě mohl zkusit reklamovat, stejně jako s autodráhou pro miminka, která se zavařila zhruba
 Re: Vrtací kladivo- síla úderu12.05.2020
Musí mít sílu úderu aspoň bum-bum-bum nebo i víc. Když má jen bum-bum --- bum-bum, tak to radši nebe
  Re: Vrtací kladivo- síla úderu13.05.2020
Já bych řekl, že TRRRRRRRRRRRR, TRRRRRRRRRRRRRR. BUM BUM BUM nebrat too je zbíječka!

 lezci v zakazech05.05.2020
diky vlkovi za obsirnou zpravu.trochu jsem doufal,naivne,ze to jak se chovaj v adru je vyjimka.osobne jsem auta v zakazech,i primo pred cedulemi se vstupem do rezervace,resil vypustenim kola u auta.protoze jsem ale taky po tech letech uz linej,budu letos
 Re: lezci v zakazech06.05.2020
Vlčák (Ahoj z Doubravy) to napsal krásně! Jasně, zřetelně. Jediná cesta (a je mi to upřímně velice l
  Druhá cesta06.05.2020
Ještě je tu (byť teoreticky) druhá cesta: naučit se chovat... Není potřeba jít tvrdě po lidech co sp
   Re: Druhá cesta06.05.2020
Český člověk se nenaučí chovat. Proč je v ČR nulová tolerance za volantem? Kdyby se povolilo 0,2 pro
    Re: Druhá cesta06.05.2020
Jaktože si Pepík v Německu ty tři piva nedá když tam je půl promile? Povolit to u nás by jen zlegali
     Re: Druhá cesta07.05.2020
Jenže Češi nejsou Němci, v tom je ten problém. (I když zrovna v tom Německu se situace – přinejmenší
    Re: Druhá cesta06.05.2020
K jednomu pivu (třeba po obědě) se můžeš maximálně přiznat. Problém jsou ti, co požili víc nebo kdo
     Re: Druhá cesta06.05.2020
Přesně woe, leju a ještě vozíom vzadu díítě. Někdy vypepředu a bez šedačky, abys si to ušil!
      Re: Druhá cesta06.05.2020
Co se ti na tom nezdá? Přijde mě, že víc má negativní vliv na řízení únava či rozprava se spolujezdc
   Re: Druhá cesta06.05.2020
Je třeba chytat konkrétní kretény a prasata a to od začátku - když se tolerujou drobnosti tak se to
 Re: lezci v zakazech06.05.2020
Nepřísluší ti tímhle způsobem nic řešit. Takhle jedná jen kripl. Navíc tě do může dostat do vězení.
  Re: lezci v zakazech06.05.2020
před asi 14 dny jsem na srbsku potkal dvě dodávky s polepy jakési autdůrové cestovky nebo nějakého s
   Re: lezci v zakazech06.05.2020
Tohle má obcházet ten místní policajt, a může to dělat výchovně - poprvý usměrnit se symbolickým tre
    Re: lezci v zakazech06.05.2020
Propíchnout všechny pneumatiky má i v civilu docela dos dobrý výchovný efekt. Ono se to celkem rychl
     Re: lezci v zakazech06.05.2020
To je způsobená škoda třeba 10 tisíc a i víc, to už je na kriminál.
      Re: lezci v zakazech06.05.2020
Ale ne! Neměl tam co dělat!
       Re: lezci v zakazech07.05.2020
Jak souvisí to, že tam podle tebe neměl co dělat s tím, že mu byla spáchána škoda?
       Re: lezci v zakazech07.05.2020
To je sice pravda, že tam neměl co dělat, ale situace by se pak rozdělila na dvě části. On by dostal
     Re: lezci v zakazech06.05.2020
To sice zni velmi pekne ale je to cesta do pekel, vede ke klasicke spirale / eskalaci nasili a vytvo
      Re: lezci v zakazech06.05.2020
Pleteš si extremismus s výchovou! Žádná spirála se neroztočí. Kokot bude potrestán a život jde dál!
       Re: lezci v zakazech06.05.2020
No nevím, věř, že bez pomsty by to nezůstalo.
        Re: lezci v zakazech06.05.2020
Tuhle na Semmeringu (Adlitzgraben) bylo dost aut, takže zaparkovaných všude kolem silnice. Kola prop
         Re: lezci v zakazech07.05.2020
V cem je hrdina? Ze by treba radeji jine reseni nez schovany propichovat pneumatiky?

        Re: lezci v zakazech06.05.2020
Tím ale neschvaluju propichování kol či lámání stěračů a podobně, to mají řešit švestky
         Re: lezci v zakazech06.05.2020
...chlupatý!
       Re: lezci v zakazech07.05.2020
Vychovou? Kdo vychovava? Anonymni lidovy soudce, ktery potajmu nici majetek lidi u nichz jeho lidovy
      Re: lezci v zakazech06.05.2020
Když už tak jen vypustit, i to je dostatečný. Nasere to a neublíží natolik aby to kretén řešil s pol
       Re: lezci v zakazech07.05.2020
To je fakt, idealni cesta jak tam ten jeho pobyt poradne prodlouzit a s nemalou pravdepodobnosti zaj
        Re: lezci v zakazech07.05.2020
A nezapomeň vyšrubovat ventilky a zahodit do trávy!
   Re: lezci v zakazech06.05.2020
Ničit auta v zákazu je přestupek až trestní čin, který lze hlásit policii. To by podobně mohlo říct,
    Re: lezci v zakazech06.05.2020
A ze se mi doma pri nekolikatem zoufalem objizdeni bloku a hledani mista vzdy vyroji nejaka takova m
  Re: lezci v zakazech06.05.2020
opravneni k tomu to delat nema nikdo,stejne jako nemaj lezci a dalsi verbez opravneni devastovat uze
 Re: lezci v zakazech06.05.2020
On ti pak jiste treba majitel pozemku, ochranar apod., u ktere provedes takovy radny lidovy lync, na
  Re: lezci v zakazech06.05.2020
vubec neni duvod resit neco na zivo,to je ztrata casu,energie apod.navic dalsi uz cekaj se svyma pre
   Re: lezci v zakazech06.05.2020
Taky řešení
    Re: lezci v zakazech06.05.2020
:)))))))))
Velmi pěkné. (Blbé je, že výroba těch samolepek asi trochu poleze do peněz...)
     Re: lezci v zakazech06.05.2020
EKO verze (finanční)
      Re: lezci v zakazech07.05.2020
Jak je vidět ve videu, tak švestkám to je jedno. To se to pak trochu zamotává, když oprávněná osoba
   Re: lezci v zakazech07.05.2020
Navic to chce aspon drobek odvahy, ze?
  Re: lezci v zakazech06.05.2020
zkusit samozrejme mozno, pravdepodobnost uspechu v porovnani s represi miziva.
   Re: lezci v zakazech07.05.2020
Ano. Kohokoliv koho prosta lezecka duse vyhodnoti jako ze tam nema co delat, nalezite represivne pot
 Re: lezci v zakazech07.05.2020
Souhlas - na hrubý pytel hrubá záplata. Ono by ale stačilo (možná by bylo i účinnější) udělat něco,
  Re: lezci v zakazech07.05.2020
Přesně. Nebo hovnem. Stříknout smrad, máselničku do předních podběhů. Doplníš-li infolístečkem, je ú
   Re: lezci v zakazech07.05.2020
Tak to kluci musite doufat, ze lide na druhe strane take nebudou aplikovat to vase "na hruby py
    Re: lezci v zakazech07.05.2020
Ano, majitelé kteří jsou na svém pozemku si za okno žádné povolení nedávají...
    Re: lezci v zakazech07.05.2020
Myslím, Kefalín!
     Re: lezci v zakazech07.05.2020
Když někdo parkuje jako hovado, tak to fakt poznáš. (A třeba zmiňovanej majitel, ten určitě nebude p
      Re: lezci v zakazech08.05.2020
Asi nejsi majitelem pozemku, jsem zrovna včera uprostřed louky parkoval a občas parkuju i u vjezdu.
       Re: lezci v zakazech10.05.2020
Právě že majitelem několika luk jsem. A teda fakt by mně nenapadlo najet si autem doprostřed, abych
    Re: lezci v zakazech08.05.2020
Asi tak. To ze blbě parkuji, nejenom v lese, není důvodem pro fyzické poškození auta. Pak přijede čl
 Re: lezci v zakazech08.05.2020
Ahoj, jen bych chtěl ČERNOCHA upozornit, že ukopnuté zrcátko je i 25000Kč/ks a v dnešní době kdy vel
  Re: lezci v zakazech08.05.2020
myslis to dobre ale je videt ze to posuzujes jako turista- zvenku ne jako obyvatel nebo majitel poze
   Re: lezci v zakazech08.05.2020
a perlicka na zaver.loni jsem vysvetloval slovensky bajkerce ze cyklovylet do vlci rokle fakt neni d
   Re: lezci v zakazech08.05.2020
a perlicka na zaver.loni jsem vysvetloval slovensky bajkerce ze cyklovylet do vlci rokle fakt neni d
    Re: lezci v zakazech08.05.2020
Věř mi nebo ne ale umím pochopit obě strany. Občas jsem i na druhé straně barykády. Za situaci v Ádr
     Re: lezci v zakazech08.05.2020
jenze ty porad zustavas u toho,ze doslo k prestupku poruseni zakazu vjezdu. Ne,doslo,dochazi k trest
      Re: lezci v zakazech09.05.2020
No tak hlavně že řada místních má z těch tůristů a výletníků živobytí.

 lezení kolem Jihlavy05.05.2020
Sháním tipy nebo rovnou průvodce na lezení západně od Jihlavy a dál západně. Moravské skály končí u Moravských Budějovic, Goat už toho taky moc nenabízí.
 Re: lezení kolem Jihlavy05.05.2020
Přímo v Jihlavě Severka. Západně až Želiv (zde průvodce není) a Podhradí u Ledče nebo severněji Doub
  Re: lezení kolem Jihlavy06.05.2020
Bouldery na Štamberku (tam i s lanem a spíš těžší cesty), Liščí kameny u Lešova a v okolí Orlíku u H

 hledame spolulezce02.05.2020
rodice nelezci hledaji pro sveho brzy 11ti leteho syna lezce. Danek skaly jeste necvaka, takze vse jistime shora. Kdyby se nasla nejaka parta ci lezci, ktera by ho pribrala, budeme moc radi. Umela stena 6a-6b skaly 5 mozna 5+. Jezdime v okoli Chomutova -
 Re: hledame spolulezce04.05.2020
Velmi aktivní je chomutovský Horoklub - pro dospělé i děti. Spojení najdeš na stránkách ČHS
  Re: hledame spolulezce05.05.2020
mrknu, diky

 Bohemian Rhapsody30.04.2020
tak sakra kde je ten článek o nový nejtěžší cestě v čechách? a chci nějaký pěkný fotky a nebo rači rovnou pořádný video.

 Kinderkopf30.04.2020
Ahoj, podařilo se nám ze spáry na Křížáku na věži Ovečka vydolovat dětskou hlavu.
Za popis vrátím.

 Joe Brown zemrel29.04.2020
Zemrel Joe Brown (15.4.), britska a svetova horolezecka legenda. Toto je lezecky server, tak jsem si rikal, ze by si zaslouzil pripominku. Pekny nekrolog zde https://

 Až se zase bude někdo rozcilovat28.04.2020
https://www.idnes.cz/hradec -kralove/zpravy/nelegalni-taboriste-chko-broumovsko-adrspach -skaly-adrspassko-teplicke -rezervace-kralovehradecky.
 Re: Až se zase bude někdo rozcilovat28.04.2020
Teď jsem to dočetl. Kdo zase prudí? V bivaku krásně uklizeno, jasný pravidla. Lidi, co milujou skály
  Re: Až se zase bude někdo rozcilovat28.04.2020
A ono je v pravidlech něco jako "Bivak povolen, když tam hezky uklizeno"?
   Re: Až se zase bude někdo rozcilovat29.04.2020
No, to záležím jak se na to díváte.
Chodit do přírody, chovat se k ní ohleduplně a v souladu.
    Re: Až se zase bude někdo rozcilovat29.04.2020
Tohle má řešit URNA, pěkně mlatu, žádný pokuty :D
    Re: Až se zase bude někdo rozcilovat29.04.2020
Tomu, co tam předvedli, říkáš ohleduplný chování se k přírodě? Tak to se asi se spoustou lidí dost n
     Re: Až se zase bude někdo rozcilovat29.04.2020
Vy to nechápete volové - to je ta svoboda, vítr ve vlasech, mužný vous a hačkovné čepice! OK booombe
  Re: Až se zase bude někdo rozcilovat28.04.2020
Upadl jsi na hlavu? Vykutaná / rozšířená jeskyně, jímka na vodu, pokácený stromy na lavičky (z čeho
 Re: Až se zase bude někdo rozcilovat30.04.2020
boulderisti a slacklajnisti, stará známá písnička

 Až se zase bude někdo rozcilovat28.04.2020
https://www.idnes.cz/hradec -kralove/zpravy/nelegalni-taboriste-chko-broumovsko-adrspach -skaly-adrspassko-teplicke -rezervace-kralovehradecky.
 Re: Až se zase bude někdo rozcilovat28.04.2020
To jsou ale fakt kokoti. Až je mi skoro líto, že se zelení ukvapili a nepočkali si tam (stačila by f

 lezečky Simond vel 3728.04.2020
Kdo zapomněl v pátek 24.4 tyto lezečky v Modrém lomu v Táboře budou ve Wall Clubu

1   ...   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lezci v zakazech
diky vlkovi za obsirnou zpravu.trochu jsem doufal,naivne,ze to jak se chovaj v adru je vyjimka.osobne jsem auta v zakazech,i primo pred cedulemi se vstupem do rezervace,resil vypustenim kola u auta.protoze jsem ale taky po tech letech uz linej,budu letos ukopavat zrcatka a lamat sterace.uvidime,jak se to ujme..
cernoch23:53:31 05.05.2020
odpovědět 
 Re: lezci v zakazech
Vlčák (Ahoj z Doubravy) to napsal krásně! Jasně, zřetelně. Jediná cesta (a je mi to upřímně velice líto) je jasně stanovený sazebník pokut: nikoliv nějaké správní řízení, ale nerespektování zákazu vjezdu - 20.000,- Kč, zákazu lezení - 50.000,- , atd. nepopulární, ale v Česku účinné. pro hnidopichy: v SK jsou na silnicích také jasné sazebníky, žádné smlouvání jako u nás nebo na východě.
Slováci jsou dál, a když si neumíme udělat pořádek jako lezci mezi sebou sami, musí to udělat úřady.
Ztráta morálky, respektování zákonů - už i Němci tím východem načichli a ti byli vždy akurátní.
Ta globalizace je mor!
Petr07:48:56 06.05.2020
odpovědět 
  Druhá cesta
Ještě je tu (byť teoreticky) druhá cesta: naučit se chovat... Není potřeba jít tvrdě po lidech co spí pod skálou, když po odchodu nepůjde poznat, že tam někdo spal, není potřeba řešit sraní venku, když každý kousek poodejde a to co vytvořil zakope, a tak dále... Lidi naučte se chovat!
PS: souhlas s Vlkem, napsal to pěkně.
Kok08:19:27 06.05.2020
odpovědět 
   Re: Druhá cesta
Český člověk se nenaučí chovat. Proč je v ČR nulová tolerance za volantem? Kdyby se povolilo 0,2 promile, tak začně český člověk špekulovat, že jedno pivo nic není, že přece dvě až tři musí vydýchat. Na českého člověka vždy platila pouze diktatura nebo totalita a tvrdé restrikce. Je to smutné, ale je to tak!
Roman09:12:25 06.05.2020
odpovědět 
    Re: Druhá cesta
Jaktože si Pepík v Německu ty tři piva nedá když tam je půl promile? Povolit to u nás by jen zlegalizovalo jedno pivo po obědě. Kdo chlastá ten beztak jezdí nalitej i dnes. Převzal bych Německej silniční zákon i s policajtama...
09:20:03 06.05.2020
odpovědět 
     Re: Druhá cesta
Jenže Češi nejsou Němci, v tom je ten problém. (I když zrovna v tom Německu se situace – přinejmenším někde – dost mění, v souvislosti s tím, kolik je tam Němců, kteří jsou sice Němci podle pasu nebo povolení k pobytu, ale Germáni rozhodně ne.)
22:25:11 07.05.2020
odpovědět 
    Re: Druhá cesta
K jednomu pivu (třeba po obědě) se můžeš maximálně přiznat. Problém jsou ti, co požili víc nebo kdo ví co.
09:34:31 06.05.2020
odpovědět 
     Re: Druhá cesta
Přesně woe, leju a ještě vozíom vzadu díítě. Někdy vypepředu a bez šedačky, abys si to ušil!
Esus19:21:45 06.05.2020
odpovědět 
      Re: Druhá cesta
Co se ti na tom nezdá? Přijde mě, že víc má negativní vliv na řízení únava či rozprava se spolujezdci. Proč je to asi skoro všude jinde v Evropě do nějaké míry povolený? Do 0,3 je ta měřitelnost a dokazatelnost celkem s otazníkem. A jak psalo "Já", ten kdo leje a jezdí, tak je sice kokot, ale nejspíš tak jezdit bude, jezdí i jezdil, bez ohledu na nějakou toleranci.
20:07:18 06.05.2020
odpovědět 
   Re: Druhá cesta
Je třeba chytat konkrétní kretény a prasata a to od začátku - když se tolerujou drobnosti tak se to stupňuje. Např. jedno auto na trávě se neřeší, tak příště tam jsou dvě, za měsíc čtyři a místní se naserou. Když se odchytne hned to první tak jsou místní v pohodě, kretén hned ví že to neprojde a je klid. Ani nemusí být drakonický tresty. Co dělá místní policajt a ochrana přírody, sedí v autě za benzínkou nebo v kanclu? Kdyby chodili kolem vesnice tak to není problém ošéfovat.. Tady je v módě drobnosti neřešit a až to přeroste tak se místo řešení parkování na louce vydá zákaz lezení ve stylu kolektivní viny a odnesou to hlavně ti co bordel nedělaj :/
09:16:33 06.05.2020
odpovědět 
 Re: lezci v zakazech
Nepřísluší ti tímhle způsobem nic řešit. Takhle jedná jen kripl. Navíc tě do může dostat do vězení. Jo, před pár lety nějakej slabomyslnej jedinec jako ty vypustil všechny čtyři kola chlapům, který celej den až do večera pracovali v lese s pilama(Oldřichovské sedlo). Papíru s povolením za oknem si ten idiot nevšiml.
H.09:17:40 06.05.2020
odpovědět 
  Re: lezci v zakazech
před asi 14 dny jsem na srbsku potkal dvě dodávky s polepy jakési autdůrové cestovky nebo nějakého sportovního oddílu či co, co nebyli líní dojet až k Divadýlku k zátarasům, ovšem od Hostími. pravda je, že mi hlavou blesklo něco o vypuštění kola, ale pak jsem se sám před sebou zastyděl a řekl jsem si, že co když tam třeba po dohodě s ochranáři třeba přijeli sbírat a odvážet odpadky. před tejdnem jsem tam potkal nějakou partičku omladiny, a ti seděli okolo ohně a chlemtali pivo z petflašek, tak jsem je slušně pozdravil, poprosil aby už nepřikládali, a až to dohoří a dopijou flašky, tak aby to zalili vodou z potoka. slušně mě vyslechli, slušně řekli jako že jasně, asi si pomysleli svoje o plesnivém dědkovi, a když jsem za dvě hodiny odcházel, tak oheň furt vesele plápolal živen dřevem z okolní rezervace. když jsem pak šel do vesnice, tak tam byl na trávníku mezi cestou a Štítkem odstavenej nějakej transportér se zvednutou plátěnou střechou.

no nic, budu se muset naučit telefonovat, je mi to sice proti mysli, ale takovej hrdina, abych se pral několikrát denně nejsem.
Lukas B.09:31:35 06.05.2020
odpovědět 
   Re: lezci v zakazech
Tohle má obcházet ten místní policajt, a může to dělat výchovně - poprvý usměrnit se symbolickým trestem, když se na to vykašlou "haha nic se neděje" tak podruhý skásnout citelně. Ale to by museli zvednout prdel a chodit pěšky kolem vesnice...
Ty jako civil nemáš pravomoc někoho trestat nebo školit, ale v reálu když je nevypráskáš tak tam bordel zůstane, místní se naserou a bude po ptákách.. Když zavoláš chlupatý tak spíš než chytání táborníků se tam objeví zákaz táboření..
09:50:48 06.05.2020
odpovědět 
    Re: lezci v zakazech
Propíchnout všechny pneumatiky má i v civilu docela dos dobrý výchovný efekt. Ono se to celkem rychle rozkřikne ;-), ne že bych to někdy použil, ale už sem to viděl. Pak byl na pár mesíců pokoj, než přijeli další kreténi a začali dělat bordel opět...
10:02:50 06.05.2020
odpovědět 
     Re: lezci v zakazech
To je způsobená škoda třeba 10 tisíc a i víc, to už je na kriminál.
H.10:23:52 06.05.2020
odpovědět 
      Re: lezci v zakazech
Ale ne! Neměl tam co dělat!
12:00:53 06.05.2020
odpovědět 
       Re: lezci v zakazech
Jak souvisí to, že tam podle tebe neměl co dělat s tím, že mu byla spáchána škoda?
01:26:51 07.05.2020
odpovědět 
       Re: lezci v zakazech
To je sice pravda, že tam neměl co dělat, ale situace by se pak rozdělila na dvě části. On by dostal pokutu za nesprávné parkování v řádu stokorun a ty by ses musel obhajovat u soudu... Kdoví s jakým výsledkem.
§ 228Poškození cizí věci
(1) Kdo zničí, poškodí nebo učiní neupotřebitelnou cizí věc, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.
(4) Odnětím svobody na dvě léta až šest let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 škodu velkého rozsahu.
H.14:25:56 07.05.2020
odpovědět 
     Re: lezci v zakazech
To sice zni velmi pekne ale je to cesta do pekel, vede ke klasicke spirale / eskalaci nasili a vytvori kulturu ve ktere je legitimni nekoho prastit cihlou protoze ti slapnul na oblibenou pampelisku.. pripadne prastit cihlou nekoho kdo ti napr. naznaci ze ohen do rezervace nepatri. Neboli pravo silnejsiho, anarchie a prales. Nejakejch 2000 let se tenhle zivocisnej druh snazi od tehle cesty vzdalovat. Takze jakkoli se to muze zdat chvilkove prijemne a zdanlive efektivni, propichovani gum bych asi nevolil.
11:08:23 06.05.2020
odpovědět 
      Re: lezci v zakazech
Pleteš si extremismus s výchovou! Žádná spirála se neroztočí. Kokot bude potrestán a život jde dál!
12:02:18 06.05.2020
odpovědět 
       Re: lezci v zakazech
No nevím, věř, že bez pomsty by to nezůstalo.
13:41:50 06.05.2020
odpovědět 
        Re: lezci v zakazech
Tuhle na Semmeringu (Adlitzgraben) bylo dost aut, takže zaparkovaných všude kolem silnice. Kola propíchaný měli jen ty bez rakouské spz. O nějaké mlatě s místníma po události nevím, tak se klidni hrdino.
14:02:22 06.05.2020
odpovědět 
         Re: lezci v zakazech
V cem je hrdina? Ze by treba radeji jine reseni nez schovany propichovat pneumatiky?

Delal si tam pruzkum, myslim u te tve vymyslene historky z Rakouska, ze mas jistotu, ze se nikdo lidovemu soudci nevzeprel?
01:41:34 07.05.2020
odpovědět 
        Re: lezci v zakazech
Tím ale neschvaluju propichování kol či lámání stěračů a podobně, to mají řešit švestky
14:05:12 06.05.2020
odpovědět 
         Re: lezci v zakazech
...chlupatý!
23:05:17 06.05.2020
odpovědět 
       Re: lezci v zakazech
Vychovou? Kdo vychovava? Anonymni lidovy soudce, ktery potajmu nici majetek lidi u nichz jeho lidovy soud dosel k zaveru, ze se deje neco, co by nemelo?
01:30:19 07.05.2020
odpovědět 
      Re: lezci v zakazech
Když už tak jen vypustit, i to je dostatečný. Nasere to a neublíží natolik aby to kretén řešil s policajtama. Gumy propíchat policajtům aby kolem vesnice začali chodit pěšky a honili kretény už při pokusu zaparkovat v trávě, příp se ptali kam jdou lozit a že tam je zákaz.
12:13:43 06.05.2020
odpovědět 
       Re: lezci v zakazech
To je fakt, idealni cesta jak tam ten jeho pobyt poradne prodlouzit a s nemalou pravdepodobnosti zajisit, ze tam pro nej jeste prijede odtah. Pak jen musis doufat, ze ho nepoveze daleko nebo tenhle svuj trest nesmis vykonat na vice autech, protoze pak by to pro ty policajty bylo.
01:33:20 07.05.2020
odpovědět 
        Re: lezci v zakazech
A nezapomeň vyšrubovat ventilky a zahodit do trávy!
22:00:08 07.05.2020
odpovědět 
   Re: lezci v zakazech
Ničit auta v zákazu je přestupek až trestní čin, který lze hlásit policii. To by podobně mohlo říct, že když zaparkuješ ve městě na modrý zóně, a nemáš zaplaceno, tak ti nějaký pěšák za to propíchne pneumatiku. Takhle to jednoznačně nejde. Navíc to auto pak nemůže odjet, takže tam stráví mnohem víc času, pak pro něj jede nějakej support vůz, takže další vozidlo a celý je to vlastně kontraproduktivní.
Jinak ale s článkem souhlasim.
pavelll11:49:14 06.05.2020
odpovědět 
    Re: lezci v zakazech
A ze se mi doma pri nekolikatem zoufalem objizdeni bloku a hledani mista vzdy vyroji nejaka takova myslenka, kterou popisujes.. Ale spis je to ventil nasranosti, ze 20 minut krouzim kolem baraku jako tydyt a pak potahnu veci od nekud z prdele. Mozna ten uvodni vykrik jen jen taky takova terapie od pocitu frustrace.
12:32:01 06.05.2020
odpovědět 
  Re: lezci v zakazech
opravneni k tomu to delat nema nikdo,stejne jako nemaj lezci a dalsi verbez opravneni devastovat uzemi,ktery jim nepatri. Nepocitam s tim,ze se ignoranti prestanot chovat jako ignoranti,mym cilem je aby se inkriminovany mista zacaly pravidelne monitorovat a pripady ze si nekdo autem najede ke skale vubec nevznikaly.
cernoch12:45:50 06.05.2020
odpovědět 
 Re: lezci v zakazech
On ti pak jiste treba majitel pozemku, ochranar apod., u ktere provedes takovy radny lidovy lync, nalezite podekuje.

Zacni s tim ukopavanim, az budou na miste i ti provinilci, ktere ses hrdine rozhodl potrestat, mas-li na to odvahu. A mozna pak treba zjistis, ze to s nima muzes zkusit i jinak nez ukopavanim zrcatek.
12:23:58 06.05.2020
odpovědět 
  Re: lezci v zakazech
vubec neni duvod resit neco na zivo,to je ztrata casu,energie apod.navic dalsi uz cekaj se svyma prestupkama.v sezone to da zabrat
cernoch12:52:07 06.05.2020
odpovědět 
   Re: lezci v zakazech
Taky řešení https://www.youtube.com/ watch?v=cSz1OEtxpXM
13:01:17 06.05.2020
odpovědět 
    Re: lezci v zakazech
:)))))))))
Velmi pěkné. (Blbé je, že výroba těch samolepek asi trochu poleze do peněz...)
15:21:14 06.05.2020
odpovědět 
     Re: lezci v zakazech
EKO verze (finanční) https://www.youtube.com/ watch?v=AcmWWVWXuKo
23:07:02 06.05.2020
odpovědět 
      Re: lezci v zakazech
Jak je vidět ve videu, tak švestkám to je jedno. To se to pak trochu zamotává, když oprávněná osoba to neřeší a neoprávněná osoba ze zoufalství dělá alespoň něco.
Vorel09:53:08 07.05.2020
odpovědět 
   Re: lezci v zakazech
Navic to chce aspon drobek odvahy, ze?
01:36:00 07.05.2020
odpovědět 
  Re: lezci v zakazech
zkusit samozrejme mozno, pravdepodobnost uspechu v porovnani s represi miziva.
14:16:51 06.05.2020
odpovědět 
   Re: lezci v zakazech
Ano. Kohokoliv koho prosta lezecka duse vyhodnoti jako ze tam nema co delat, nalezite represivne potrestat. Za katr s nima, to jestli tam treba zrovna oni nemohou parkovat, radeji neresit.
01:38:37 07.05.2020
odpovědět 
 Re: lezci v zakazech
Souhlas - na hrubý pytel hrubá záplata. Ono by ale stačilo (možná by bylo i účinnější) udělat něco, co to hovado vytočí, potrestá, přinutí jej pracně reagovat, ale nic nezničí. Např. potřít skla vyjetým olejem.
Petr07:03:41 07.05.2020
odpovědět 
  Re: lezci v zakazech
Přesně. Nebo hovnem. Stříknout smrad, máselničku do předních podběhů. Doplníš-li infolístečkem, je úspěch téměř zaručen, vyzkoušeno několikrát v různých místech.
12:01:01 07.05.2020
odpovědět 
   Re: lezci v zakazech
Tak to kluci musite doufat, ze lide na druhe strane take nebudou aplikovat to vase "na hruby pytel, hruba zaplata". Abyste se pak trochu nezacyklii a neodnesli to pak lide, co tam treba parkuji za ucelem vykonani prace.
15:34:52 07.05.2020
odpovědět 
    Re: lezci v zakazech
Ano, majitelé kteří jsou na svém pozemku si za okno žádné povolení nedávají...
K.19:23:38 07.05.2020
odpovědět 
    Re: lezci v zakazech
Myslím, Kefalín!
21:20:29 07.05.2020
odpovědět 
     Re: lezci v zakazech
Když někdo parkuje jako hovado, tak to fakt poznáš. (A třeba zmiňovanej majitel, ten určitě nebude parkovat uprostřed svý louky, protože si jí váží, žejo.)
22:29:16 07.05.2020
odpovědět 
      Re: lezci v zakazech
Asi nejsi majitelem pozemku, jsem zrovna včera uprostřed louky parkoval a občas parkuju i u vjezdu. Každopádně jinak koukám na ty komentáře a jimá mě hrůza. Na jedné straně psychopati, kterým nedochází jejich chování. Na druhé straně psychopati, co by za nevhodné chování v lese zavírali, trestali.... Ačkoli druhá skupina chce v zásadě správnou věc, tak je mnohem nebezpečnější než skupina nedodrzující pravidla chování v lese. Zatímco u první skupiny šance na nápravu je vysoka - vysvětlení, zmoudreni. Ale těm druhým již nikdo nepomůže. Teď jen doufejme, ze se nedostanou do funkce, kdy mohou rozhodovat. Skončilo by to občanskou válkou.
06:31:07 08.05.2020
odpovědět 
       Re: lezci v zakazech
Právě že majitelem několika luk jsem. A teda fakt by mně nenapadlo najet si autem doprostřed, abych si to tam zválel tak, že to nepůjde posekat, vyryl tam rýhy od kol atd. Pokud to tak děláš, tak jsi zřejmě nezažil dědu, kterej by tě za tohle vzal holí, jako ten můj (byly to pozemky jeho rodiny odnepaměti, který mu před 30 lety vrátili, takže k nim vztah fakt měl).
A šance na nápravu té první skupiny psychopatů vysvětlováním zjevně není moc velká, když se to nejen nedaří omezovat, ale ten problém se stále zvětšuje.
00:21:37 10.05.2020
odpovědět 
    Re: lezci v zakazech
Asi tak. To ze blbě parkuji, nejenom v lese, není důvodem pro fyzické poškození auta. Pak přijede člověk z vesnice do města, blbě zaparkuje a mistnaci z paneláku mu rozbijou auto. To chceš? Dřív nebo později dojde i k přímému setkání.
06:42:03 08.05.2020
odpovědět 
 Re: lezci v zakazech
Ahoj, jen bych chtěl ČERNOCHA upozornit, že ukopnuté zrcátko je i 25000Kč/ks a v dnešní době kdy velká část aut má kamery se záznamem se takovíto čin může velice prodražit a vymstít. Také bych to nesváděl jen na LEZCE, patří sem také turisti, pejskaři, houbaří a další, ale i omladina z okolních vesnic. Situace má 2 jednoduchá řešení. 1. zavolat policii, ochranáře, nebo kohokoli s dostatečnou pravomocí. 2. Aby se místní správce skal, OVK atd. dohodli s místníma, kde se tedy má parkovat. Znám pár oblastí kde byli problémy, např. propíchaný kola, útoky psem atd. Zřídilo se štěrkové parkoviště před vesnicí a vše se uklidnilo. Sám už nejezdím do oblastí, kde se nedá legálně zaparkovat. Ne nadarmo se neříká „Nedělej druhému to co bys nechtěl, aby dělal tobě.“
David10:53:42 08.05.2020
odpovědět 
  Re: lezci v zakazech
myslis to dobre ale je videt ze to posuzujes jako turista- zvenku ne jako obyvatel nebo majitel pozemku prijed do vesnic kolem adru na par sezon,at si to poradne uzijes.jinak hnidopichy co si myslej ze nerozezname gaziky lesni spravy od sportaku s spz vedoucich kamsi do stredu cech a polska,chci ujistit,ze rozezname. A bohuzel lini dobytci se najdou i mezi mistnima,klasicky sezonni chatari co frcej v dzipech pres turist stezky takovym stylem,ze je totalne rozjebou.staci jedna vikendova akce s pohodickou u krbu a vsechno co chodilo pres tyhle stezky se navali do lesa aby si prostoupilo novy cesty,bajkeri ktery jsou schopny zdevastovat uzky pohranicni pesiny takovym stylem,ze to podlozi nedava,rvou a vytrhavaj se cely kusy pudy.je to fakt na bliti.takze vy co pisete o tom,ze nafouknout kolo je neadekvatni trest za tyhle prasarny,prijedte,budete se divit.
cernoch11:34:00 08.05.2020
odpovědět 
   Re: lezci v zakazech
a perlicka na zaver.loni jsem vysvetloval slovensky bajkerce ze cyklovylet do vlci rokle fakt neni dobrej napad protoze za nejblizsi lesni zatackou svete div se,vjede primo mezi skalni veze. Kdo by to byl cekal v npr adrtepl skal.
cernoch11:48:42 08.05.2020
odpovědět 
   Re: lezci v zakazech
a perlicka na zaver.loni jsem vysvetloval slovensky bajkerce ze cyklovylet do vlci rokle fakt neni dobrej napad protoze za nejblizsi lesni zatackou svete div se,vjede primo mezi skalni veze. Kdo by to byl cekal v npr adrtepl skal.
cernoch13:25:17 08.05.2020
odpovědět 
    Re: lezci v zakazech
Věř mi nebo ne ale umím pochopit obě strany. Občas jsem i na druhé straně barykády. Za situaci v Ádru ale primárně nemůžou turisti, ale místní radnice která z toho má pořádný byznys. Stačilo by nastavit limit na návštěvnost a to šílenství co tam v sezóně je by se zlepšilo. Chápu, že to místí může dost srát ty tisíce aut, co tam denně projedou. Co se týká džípů a motorek na turistických stezkách stačí jim neuhnout z cesty, zavolat příslušnou osobu a ten si to sním vyřídí. Chce to nebýt lhostejný a řešit věci, o kterých lidé říkají, že se tě netýkají. Na druhou stranu mě štve, když zastavím na místě kde podle dopravních předpisů i pravidel slušného chování můžu, např. na návsi vedle aut místních, nikomu nestojím na pozemku, nikomu neblokuji vjezd atd. a stejně po návratu najdu auto poškrábaný nebo s výhružným dopisem. P.S. Když vypustíš všechny kola u auta, že bude sedět na ráfkách tak to máš jen za 15-20000Kč. Pneumatika, která bude celej den drcená ráfkem jde rovnou do popelnice. Hlavně nemůžeš řešit přestupek spácháním trestného činu
David16:16:19 08.05.2020
odpovědět 
     Re: lezci v zakazech
jenze ty porad zustavas u toho,ze doslo k prestupku poruseni zakazu vjezdu. Ne,doslo,dochazi k trestnymu cinu devastace chko,dochazi k prekracovani limitu hluku od vsech tech kamionu co to driv valili pres nachod a behem uzavirky zjistili,ze to jde i pres obce na broumovsku.k devastaci infrastruktury silnic,ktery na podobny zateze nebyly navrzeny. Co nam po nich zbude?hajzlaky ve skalach.bez se schvalne podivat do lesa,jak po sobe v 21stoleti homo technicus neni schopnej ani zahrabnout jehlicim hovno. K jezirku nechodim uz davno a jen cekam,az tam lidi zacnou srat i do vody. Pokud ted postavis na prvni misto kulturni vyziti,je neco spatne,to samy legislativu. Na prvnim miste by ted mela bejt schopnost krajiny absorbovat lidsky hovado.nekde uz byl tento potencial prekrocen zhruba na prelomu 2010. At turisti,lezci prijedou,ale vlakem,autobusem,na kole. Autem po rezervaci v systemu a za poplatek. Stale lidem nedochazi ze samet znamena odpovednost,az teprve pak naroky.
cernoch17:43:26 08.05.2020
odpovědět 
      Re: lezci v zakazech
No tak hlavně že řada místních má z těch tůristů a výletníků živobytí.
Funtomas07:27:51 09.05.2020
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi