LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230982 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tetin - Danulenka14.05.2020
Dneska děti našly nějaký karabiny a 1 blíže nespecifikovanou jisticí pomůcku pod cestou Danulenka. Tak kdyby někdo postrádal, ať mi napíše co mu chybí.
 Re: Tetin - Danulenka16.05.2020
Přesně jak říkáš, chybí mi karabiny a blíže nespecifikovaná věc.
  Re: Tetin - Danulenka17.05.2020
OK, tak posli kontakt a co ti chybi, at se muzem domluvit na predani.
   Re: Tetin - Danulenka18.05.2020
Tady je : jaryn@lezeckymatrosberuvsechno.com
    Re: Tetin - Danulenka18.05.2020
Oprava mailu: vocas@lezeckymatrosberuvsechno.com
     Re: Tetin - Danulenka18.05.2020
to, co je v některých regionech vydáváno za smysl pro humor, nad tím se v jiných regionech jen nevěř
      Re: Tetin - Danulenka18.05.2020
Á středočech... Jak by řekl klasik.
     Re: Tetin - Danulenka19.05.2020
No zraje to jak vino. Prvnich petset pouziti tohoto vtipu nic moc, druha petistovka budila takovy te

 Foto dne14.05.2020
proč jsou na foto dne furt ty srajdy z Kobyly?
 Re: Foto dne14.05.2020
Pošli lepší, co Ti brání?
  Re: Foto dne15.05.2020
Náhodou.Mě se líbí jak jsou tam ti kajakáři ověšený kromě expresek i tim cajkem,kterej je ti v takov

 Průvodce13.05.2020
Ahoj, slyšel jsem, že by měl letos na jaře nový průvodce na Dubské skály...neví někdo něco podrobnějšího?
 Re: Průvodce12.07.2020
Uz vysel. 2 dily. Jmenuje se to tentokrat Kokorinsko.

 nález na Paseckých skalách13.05.2020
Ahoj, v neděli 10.5. jsme na Paseckých skalách "něco" našli. Pakliže někdo to "něco" postrádá, ať dá vědět ;-)
 Re: nález na Paseckých skalách13.05.2020
Nechal sem tam šprcky a flašku rumu s plachetnicí cca půlku! Je to ono?
 Re: nález na Paseckých skalách13.05.2020
nechal jsem tam kus života - sotva jsme to na sebe v neděli odpoledne všechno navěsili, tak začalo l

 Ferata!!!11.05.2020
Tak tohle mne opravdu dostalo! Už jste někdy viděli větší p*čovinu?
Asi se mi opravdu tahle doba začíná zajídat!
https://1url.cz/uzB1x
 Re: Ferata!!!12.05.2020
Šíleně nebezpečné - jištění na jednom bodě zavrtaném do stropu a odlez do skály
  Re: Ferata!!!13.05.2020
Spis mi to prijde jako blbost.
   Re: Ferata!!!13.05.2020
Lanove centrum na skale... Hnuj. I kdyz tohle vypada jako byvaly lom :-).
    Re: Ferata!!!14.05.2020
Skal tam maj 3-4 prdele,ale tohle teda jako lom nevypadá :)
  Re: Ferata!!!15.05.2020
to jištění je ještě protažený roxorem co je zalepenej do stropu, takže reálně 3 body, ale i tak souh
  Re: Ferata!!!15.05.2020
to jištění je ještě protažený roxorem co je zalepenej do stropu, takže reálně 3 body, ale i tak souh
 Re: Ferata!!!14.05.2020
první ferratista, který máguje

 Plnění bomb11.05.2020
Ahoj, z čeho prosím plníte prázdné kempingovky? Zkusil jsem přepouštět z dvoukilovky a z ní mi to moc naplnit nešlo - do plna šly asi jen 4 bomby a potom už nic moc nepřeteklo. Přitom v ní plyn je. Mám použít tu větší- 5kg nebo 10kg? Je to třeba tlakem? Z
 Re: Plnění bomb11.05.2020
Hlavně to neplň do plna. Nebo vyletíš do povětří. My doma to plníme tak do 2/3 až 3/4 - kontrolujeme
  Re: Plnění bomb11.05.2020
proces lze urychit nachlazenim male bomby. Do vzduchu lze vyletet jen v pripade ze ti to v nevetrane
   Re: Plnění bomb11.05.2020
Stačí to nechat v rozpáleným autě :D
To vážení je nesmysl, nastuduj si parciální tlak propan/
    Re: Plnění bomb11.05.2020
Dík za rady, safety first, to je jasné. Ale na to jsem se neptal. Spíš mě zajímá, co můžu dělat špat
     Re: Plnění bomb11.05.2020
Plněnou zchladit.
Běžný PB v 3kg flaškách má 50% propanu, takže směs je zimní víc než dost (h
      Re: Plnění bomb11.05.2020
Jo a zbytek v kartuši je víceméně butan, tak je vhodný nevyjíždět "do sucha" ale ten butan
      Re: Plnění bomb15.05.2020
Plněnou nejdřív nahřát a s vařičem z ní dostat co nejvíc, odšroubovat vařič, a ideálně co nejvíc zch
     Re: Plnění bomb11.05.2020
Může být i ucpaný ventil, ale to jde prověřit. V těch ocelových bombách může být i dost všelijakýho
 Re: Plnění bomb11.05.2020
Když z dvoukila naplníš pořádně 4 bomby, tak už ti z ní dost ubyde. No a ty další už pak naplníš jen
 Re: Plnění bomb11.05.2020
Když už se tady řeší toto téma, prosím o tip na sehnání přepoušťáku. Starý (udělaný z var 1, pak i z
  Re: Plnění bomb12.05.2020
Redukci z velké bomby na hořák seženeš normálně v Čechách. Redukci která má oba závity jako hořák ko
  Re: Plnění bomb13.05.2020
Zničenej přepoušťák (z VARu 1.) - strženej závit na staně malé karatuše - jsem opravi tak, že jsem t
 Re: Plnění bomb11.05.2020
Problém bývá ve špíně, která je v dvoukilové flašce. Když se plní prázdná dvoukilovka, před novým pl
  Re: Plnění bomb11.05.2020
Von myslí zimní a letní v kartuších ;)
  Re: Plnění bomb12.05.2020
Ten trik s plněním na šikmo zní dobře. To by mohlo fungovat.
  Re: Plnění bomb15.05.2020
Ještě mě napadá, že pokud je problém ve rzi, která se dostává do redukce, tak stačí našroubovat redu
 Re: Plnění bomb15.05.2020
Dřívějc jsem to zřídka praktikoval. Ale nestojí to za riziko. 0,5kg Pixla stojí 160,- Tam kde to jde
 Re: Plnění bomb17.05.2020
Já to strčim do mražáku, pak to našroubuju, otočím, ztvážím a když je moc, tak upustím. Vždycky uvař
 Re: Plnění bomb17.05.2020
Mladej už mě přemlouvá měsíc, že budem dělat molotovuv koktejl na chalupě!

 Věž na průkazu ČHS11.05.2020
Ahoj, nevíte někdo, co je to za věž na fotce na letošním průkazu ČHS? :)
 Re: Věž na průkazu ČHS11.05.2020
Prachovská jehla od západu

 Čížkovy kameny - perkování10.05.2020
Ahoj, tušíte někdo, jak je to s omezením parkování u Čížkových kamenů u Sedmidomí? Parkoviště je zapáskované a jsou tam bannery s informací o zákazu parkování s oficiálním parkováním někde u základny Trutnov trails. Vyloženě zákazová značka tam ale žádná
 Re: Čížkovy kameny - perkování10.05.2020
Třeba proto, že seš v lese a tam nemáš jezdit autem.
  Re: Čížkovy kameny - perkování10.05.2020
Bavím se o parkovišti
 Re: Čížkovy kameny - perkování11.05.2020
 Zranění prstu08.05.2020
Ahoj, minulý týden jsem si přivodil zraněníčko prstu (malíčku), kde jinde, než na campusu. Doskočil jsem nepřesně lištu a pokusil se jí udržet, takže jsem "pumpnul" znovu a pak přidal druhou ruku (nemusel to být nutně tenhle důvod, ale zpětně to
 Re: Zranění prstu08.05.2020
Zkus Fyziogym cooper, umí Isele method a za pár dní budeš zpátky na stěně.
  Re: Zranění prstu08.05.2020
Nebo to nech v klidu dva mesice a pak teprve res...
   Re: Zranění prstu09.05.2020
traumaplant, ledovat, tejpovat nech ho v klidu pak lehce zatežovat
 Re: Zranění prstu10.05.2020
Jestli to boli takhle malo, tak nejvetsi blbost je dat pauzu a hrnout ty predrazeny lentilky. Normal
  Re: Zranění prstu10.05.2020
Meles picoviny.
   Re: Zranění prstu10.05.2020
Myslis?
    Re: Zranění prstu10.05.2020
Docela to chápu, obě dvě strany , takže píšu to tady vždycky když je nějaký problém se zraněním, &q
 Re: Zranění prstu10.05.2020
Wobenzym je k prdu. Ale reklama funguje. Pokud můžeš lezt na lane a neboli to, lez. Ja měl natazenej
  Re: Zranění prstu11.05.2020
Wobenzym = předražené placebo!

 Hluzov zákaz vstupu !!!07.05.2020
Tak drahá  lezecká veřejnosti,skály Hluzov u Hranic na moravě, jsou uzavřeny!Majitel pozemku na kterém se skály nachází,má plné zuby,neumění se chovat. Tak umístil ceduli, zákaz vstupu,na jeho pozemek.  .Tak že, spousta práce lidí,co to tam odma
 Re: Hluzov zákaz vstupu !!!07.05.2020
Dík za info, už to tu prošlo tak před měsícem. Škoda ho...
 Re: Hluzov zákaz vstupu !!!08.05.2020
To víš moje svoboda dělat si co chci je víc a ty jsi starej bolševik a nemáš právo volit.
 Re: Hluzov zákaz vstupu !!!08.05.2020
Michale jen upřesnění. Snad až na pár výjimek, peníze na tuto oblast opravdu nešly ze svazu, ale z ú
  Re: Hluzov zákaz vstupu !!!11.05.2020
Já byl zas přes víkend na chalupě vedle Kružberku. Pod Žabím koněm velká červená cedule "zákaz
   Re: Hluzov zákaz vstupu !!!11.05.2020
Já zase byl v Teplických - naproti baště (v průvodci asi sektor XII, nebo XIII) skupina hrdinů na tr
    Re: Hluzov zákaz vstupu !!!11.05.2020
To já nebyl o víkendu nikde :D
     Re: Hluzov zákaz vstupu !!!11.05.2020
A já byl zase v Alkazaru a překvapilo mě, že rybáři už nerybaří celé cesty, ale z velké části jen do
      Re: Hluzov zákaz vstupu !!!11.05.2020
Mají krátká lana... :-)
 Re: Hluzov zákaz vstupu !!!11.05.2020
tak to mě docela překvapuje, vždyť tam snad skoro nikdo nejezdí... spíš jestli nejde o nějaké podivn
 Re: Hluzov zákaz vstupu !!!11.05.2020
lezci jsou hovada; mechosi nechcou, aby bylo videt oknama jak prestrikavaj auta; a z druhyho baraku
  Re: Hluzov zákaz vstupu !!!11.05.2020
Jasně, než si přiznat, že jako komunita stojíme za úplný hovno, tak to raději pojďme ad hominem hodi

1   ...   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Čížkovy kameny - perkování
Ahoj, tušíte někdo, jak je to s omezením parkování u Čížkových kamenů u Sedmidomí? Parkoviště je zapáskované a jsou tam bannery s informací o zákazu parkování s oficiálním parkováním někde u základny Trutnov trails. Vyloženě zákazová značka tam ale žádná není. Proč tam parkování vadí?
Honza18:51:42 10.05.2020
odpovědět 
 Re: Čížkovy kameny - perkování
Třeba proto, že seš v lese a tam nemáš jezdit autem.
J.19:56:44 10.05.2020
odpovědět 
  Re: Čížkovy kameny - perkování
Bavím se o parkovišti https://mapy.cz/s/kelotababo
ne o nějaké lesní cestě...
Honza20:30:04 10.05.2020
odpovědět 
 Re: Čížkovy kameny - perkování
http://trutnovtrails.cz/otevreni-trutnov-trails-2020/
... PRAVIDLA PARKOVÁNÍ
Vzhledem k mimořádným opatřením budou TT otevřené pouze v případě, že bude fungovat parkování návštěvníků v okolí. Díky skvělé spolupráci s městem Trutnov a společností ČEZ bude dočasně fungovat záchytné parkoviště u „Mrtvého jezera“ před Lhotou. https://mapy.cz/s/hedejabage. TOTO JE JEDINÉ MOŽNÉ PARKOVIŠTĚ PRO TT, všechna ostatní parkoviště vč. Sedmidomí jsou ZAVŘENÁ...
Pepa10:59:16 11.05.2020
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (7)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1269 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi