LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230766 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Poloviční lano24.05.2020
Zdravím, otázka začátečníka.. dá se poloviční lano bezpečně používat jako jednoduché?
 Re: Poloviční lano24.05.2020
NE.
Některá jsou k tomu certifikovaná, ale takto ať je používají jen ti, kteří ví, co dělají.
  Re: Poloviční lano24.05.2020
A v čem může být konstrukčně s lanem problém? Všude čtu že jednoduché se nesmí používat jako polovič
   Re: Poloviční lano24.05.2020
Zajímalo by mě, kdes vyčetl, že se jednoduché nesmí používat jako poloviční? Toto možné je, i když j
    Re: Poloviční lano24.05.2020
Pokud sem vkládám odpovědi několikrát tak sorry nějak se mi to hryzlo. Tak to mě zajímalo. Že bude p
     Re: Poloviční lano24.05.2020
Po vložení příspěvku nemačkej refresh nebo F5. Jinak se příspěvek vloží vícekrát.

Mrk
  Re: Poloviční lano24.05.2020
A v čem může být konstrukčně s lanem problém? Všude čtu že jednoduché se nesmí používat jako polovič
   Re: Poloviční lano26.05.2020
Konstrukčně problém není, certifikačně může být, lézt se na tom dá, má to svá ALE. Pokud je to certi
   Re: Poloviční lano26.05.2020
Půlka se testuje na pády prvolezce se zátěží 55 kg (jednička 80). Takže jestli jsi muší váha nebo na
   Re: Poloviční lano26.05.2020
Za sebe vidím následující komplikace. seřazeno od těch, který se mi zdají nejzávažnější:

 Re: Poloviční lano26.05.2020
Dá se. Spousta jich je i certifikovaných jako jednoduché a ty bez certifikace na tom budou podobně.
  Re: Poloviční lano26.05.2020
Ty kráso, " ... a ty co nejsou certifikované ( jako jednoduché ) budou na tom podobně" To
   Re: Poloviční lano27.05.2020
Doporučovat někomu co se nemá je samozřejmě špatně, ale... Byly jsme v zimě na ledech, tahali jsme d
    Re: Poloviční lano27.05.2020
Že je lano předimenzovaný jsem si myslel až do Štědrého dne loňského roku, kdy mi shodou okolností k
     Re: Poloviční lano27.05.2020
My taky přetrhli starou jedničku, ale asi po 50 km ostřejší jízdy po venkově. Ale na tahání auta dyn
      Re: Poloviční lano27.05.2020
dynamika lano je na tahání auta jednoznačně super, ale jak na ní při povolení lana najedeš zadním au
 Re: Poloviční lano27.05.2020
Každo-pádně bacha, když se zrakvíš, tak nemůžeš žalovat výrobce a ještě Ti možná pojišťovna dá posti

 hory24.05.2020
Existuje nějakej klíč při lezení v horách, kde se leze v pohorách a kde v lezkách?
 Re: hory24.05.2020
Dokud to jde, leze se v lezkách. Když to nejde (sníh, suť, led, přiliš mrzne) vezmou se pohory. Na l
  Re: hory24.05.2020
No, jako mrzkej uživatel ViaFerrat se ptám protože jsem třeba na Brentě viděl lézt lidi i v pohorách
   Re: hory24.05.2020
Možná by bylo dobré, trochu upřesnit dotaz. Ptal ses na lezení v horách. To pro někoho znamená vážné
    Re: hory24.05.2020
Nechápeš dotaz, neptám se co na ferratách, ale na důvod proč někdo leze v botách a někdo v ležáckých
   Re: hory24.05.2020
Čím lehčí boty, tím líp sse chodí. Naprotitomu, pohora je t+ěžší, ale ti na sněhu neujede, protože m
 Re: hory24.05.2020
Behem jednoho vyletu spolehlive poznas. Lehky teren klidne v pohorach. Je to rychlejsi. Nemusis se p

 Hledám parťačku24.05.2020
Ahoj, hledám partacku na lezení. Jsem od Chebu a lezu asi rok. Nic moc, ale moc rád bych se posunul a lezl dal. Myslím, že jistim dobře a určitě jsem spolehlivý parťák. Tel. 777585756

 Slanitko22.05.2020
Prosím o informaci zda máte někdo zkušenost s automatickým slanittkem to myslím takové které drží samo bez toho že by se muselo držet lano v ruce. Myslím Slaňování na klasickém dvojitém lane děkuji za váš názor
 Re: Slanitko22.05.2020
Jseš kokot lano musíš držet vždy
  Re: Slanitko22.05.2020
i obyčejná osma se dá zamknout a pustit...
 Re: Slanitko22.05.2020
Mám roky Alpine Up a nedám na něj dopustit. Jištění prvolezce, na rybu, ze štandu druhého - když se
 Re: Slanitko22.05.2020
Alpine Up, Mega Jul, vše stejně správně musíš pořád držet ruku na laně. Ale drží to.
 Re: Slanitko22.05.2020
Mega Jul. Jistíš s tím, slaníš s tím :-) Co víc si přát. Blokuje :-)
 Re: Slanitko23.05.2020
Ahoj. Znam dost lidí co MegaJoul na slanění zakládají obráceně, protože v normální pozici to občas n
 Re: Slanitko23.05.2020
Ahoj. Používáme docela dost megajull. Věc je to dobrá, ale zrovna na slanění to zakládám obráceně ab
  Re: Slanitko23.05.2020
Ještě snad je podobné od mammuta. Jak funguje?
 Re: Slanitko23.05.2020
Ruku na lane musis mit vzdy... Zajdi si na stenu a pujc si ruzna jistitka a vyzkousej.
 Re: Slanitko25.05.2020
Na to, abys pri slaneni mohl pustit lano, existuje vec, ktera se jmenuje prusik.

A fu
  Re: Slanitko25.05.2020
dvojkyblík s blokací druholezce ("reverzo"; průměr děr kompatibilní s používaným lanem/dvo
 Re: Slanitko26.05.2020
Opravdu doporučuji jakékoliv jistítko a prusík. Málokdo používá, ale zejména začátečníkovi to může z

 8a.nu statistiky22.05.2020
Na 8a.nu nasazují nový web a než to budou mít hotové, tak tam mají pěkné vizualizace dat s ohledem na historii (1999-2020, popularita lezeckých zemí, sporťáci, bouldristi). Doporučuji se podívat.
 Re: 8a.nu statistiky22.05.2020
no nevim jak moc se to dá brát vážně, když se tam ve statistikách boulderů ze začátku objevuje i sla
  Re: 8a.nu statistiky22.05.2020
je to moc hezky, diky za link.
   Re: 8a.nu statistiky22.05.2020
kdo je to Marketa Jarosova? 2019 najednou v pulce zenskyho zebricku
    Re: 8a.nu statistiky23.05.2020
Maki. Otevri oci :-)
    Re: 8a.nu statistiky23.05.2020
Janošová
  Re: 8a.nu statistiky23.05.2020
Rozumím, nicméně jsou to prostě jen statistiky. A důsledek toho, že v lezení je to o fair-play příst
 Re: 8a.nu statistiky23.05.2020
A je to tu. Posledni jistota uz zustava jen Lezec.cz. Hosi, doufam ze to nepredelate. Ja tam (nebo s
  Re: 8a.nu statistiky23.05.2020
Uděláme hackaton? :-) Přeci tu musí být povícero IT lidí mezi lezeckou komunitou.

 First female ascent of Action Directe21.05.2020
Tak jsem zvědav kdy si toho Lezec”žumpa”.cz všimne. Když už u nás lezou ty holky to 8A
 Re: First female ascent of Action Directe21.05.2020
Vidíš, a díky tobě jsem se to dozvěděl z lezce. To jsou paradoxy. Podobné, jako že 9a lezou ženské u
  Re: First female ascent of Action Directe21.05.2020
Blbne mobil...... a převodu do UIAA něco nevychází. Prostě to tam skáče najednou jinak než u 6a,6c,7
   Re: First female ascent of Action Directe22.05.2020
Převod klasifikace mezi francouzskou a UIAA nelítá, ale naopak jde poměrně rovnoměrně, stala se tam
    Re: First female ascent of Action Directe22.05.2020
předchozí příspěvek jsem napsal já, ale omylem se mi slovo Bída dostalo do kategorie autor :-)
     Re: First female ascent of Action Directe22.05.2020
Omyl s radostí přežiji ;) Díky za vysvětlení, jak je to s 8c a 10+/11-,to bylo přesně ono, co jsem m
      Re: First female ascent of Action Directe22.05.2020
No převod na UIAA mezi 9a+ až 9c je šlamastyka a chaos, na které mám vkastně dost podíl. Do určité d
       Re: First female ascent of Action Directe23.05.2020
Opravil jsem Adamovo podpis. Dobře si vzpomínám, jak nás Adam svými výkony pravidelně “nutil” přidáv
       Re: First female ascent of Action Directe23.05.2020
Já jenom dodám k této tematice převodu FR-UIAA: Když jsem začínal s lezením, tak jsem si vygooglil,
        Re: First female ascent of Action Directe23.05.2020
Zajímavé, takhle jsem o tom nikdy neuvažoval, protože vždycky když jsem myslel v UIAA klase, tak mě
        Re: First female ascent of Action Directe25.05.2020
Dnes máš zřejmě pravdu. Ale pokud se ohlédneme nazpět, tak si myslím, že UIAA lezci takto neuvažoval
       Re: First female ascent of Action Directe24.05.2020
Díky Adame, že sis na tu naši diskusi na Srbsku před několika lety vzpomněl a přesně ji interpretova
        Re: First female ascent of Action Directe25.05.2020
Potřeboval jsem pro statistické výpočty převést obtížnost na číselnou hodnotu, UIAA bez lomítek: Př.
         Re: First female ascent of Action Directe25.05.2020
Rozumbradi :D
          Re: First female ascent of Action Directe25.05.2020
Jo, to jsme, ale jak vysvětlíš tohle:
         Re: First female ascent of Action Directe25.05.2020
delas si histogramy oblasti? ses linej lezt? francouzska klasa byla dycky nejlepsi, ti trvalo dvacet
          jezis25.05.2020
s ..
           Re: jezis25.05.2020
Ne, to jsem potřeboval pro výpočty před 20 lety, abych vůbec dostudoval. Francouzská je nejlepší, to
  Re: First female ascent of Action Directe21.05.2020
Za rok
   Re: First female ascent of Action Directe22.05.2020
Kdyby to byla Francouzska, pak Britové opět vtrhnou do Francie přelézt jim tam projekty, které pak p
    Re: First female ascent of Action Directe23.05.2020
Oprava: Ale bude to BritSka.
    Re: First female ascent of Action Directe23.05.2020
Gullich se zabil v autě rok po přelezu AD, ne dva roky.
     Re: First female ascent of Action Directe23.05.2020
Jj, máš pravdu.

 welzenbach19.05.2020
Ahoj, nemáte někdo, nebo nevíte srovnání welzenbach stupnice do uiaa? Vím že by to teoreticky mělo odpovídat, tak spíš konkrétně srovnání tvrdé Bořeňské uiaa a měkké uiaa vltavské žuly nebo krasu? Pro zjednodušení jen v oblasti stěnového lezení.
 Re: welzenbach19.05.2020
Nemyslim si, ze Boren ma tvrdou klasu. Je to na kopci, takze je to vse trochu vzdusnejsi. U mnoho ce
 Re: welzenbach19.05.2020
Nemyslim si, ze Boren ma tvrdou klasu. Je to na kopci, takze je to vse trochu vzdusnejsi. U mnoho ce
 Re: welzenbach19.05.2020
Welzenbachův šestý stupeň někdy obsahuje dost těžké cesty, protože co bylo tehdy brutální, to byla p
  Re: welzenbach19.05.2020
welzembach je přímým předchůdcem uiaa a stupnice uiaa z něj vychází, takže by se teoreticky mohlo na
   Re: welzenbach20.05.2020
Na Bořni jsem právě už lezl tak 4x a i když na Vltavě lezu tak 7-7+ na Bořni sýpu v šestkách. To mě
    Re: welzenbach20.05.2020
Tak v pohodě, ne? Hlavní je to lezení samotný. :)
     Re: welzenbach20.05.2020
To jo, pro mě určitě zatím nejhezčí nepískovcové lezení.
    Re: welzenbach20.05.2020
Tak v pohodě, ne? Hlavní je to lezení samotný. :)
 Re: welzenbach20.05.2020
vsechny klasifikace jsou puvodne lokalni a obecny prevod nedava u nekterych cest smysl. welzembach j
  Re: welzenbach20.05.2020
Zajeď si do Jizerek...
  Re: welzenbach20.05.2020
Welzenbach je do šestky :-) Nejtěžší cesty jsou tedy VI :-) Akorát jak píše Lukáš, reálně to mohou b
  Re: welzenbach20.05.2020
welzwmbach je zatraceně živá klasifikace. tedy máš-li zalíbení v Jizerkách nebo alpském lezení klasi
   Re: welzenbach21.05.2020
V Jizerkách se nepoužívá Welzenbach, ale speciální Jizerská klasa, jejíž zápis se opticky podobá Wel
    Re: welzenbach21.05.2020
a je v ní ještě větší bordel než ve welzenbachovy
    Re: welzenbach21.05.2020
a je v ní ještě větší bordel než ve welzenbachovy

 Železná Ruda18.05.2020
Čau dá se někde v okolí Železné Rudy lézt?
 Re: Železná Ruda18.05.2020

Riederinfels u Bodenmaisu - viz průvodce zde na lezci.(Nebo Kaitersberg u Arrachu.)
  Re: Železná Ruda19.05.2020
Takže nedá...
   Re: Železná Ruda19.05.2020
Tak napiš Andrejovi na FB, on cesty do zahraničí povolí.
 Re: Železná Ruda19.05.2020
V rokli pod hotelem Grádl jsou skalky, kde se dá lézt. Mají asi 6 m a je v nich pár borháků. Velká n
 Re: Železná Ruda19.05.2020
jsou Kašperky ještě okolí ŽR? viz horosvaz

 Tetin - Danulenka14.05.2020
Dneska děti našly nějaký karabiny a 1 blíže nespecifikovanou jisticí pomůcku pod cestou Danulenka. Tak kdyby někdo postrádal, ať mi napíše co mu chybí.
 Re: Tetin - Danulenka16.05.2020
Přesně jak říkáš, chybí mi karabiny a blíže nespecifikovaná věc.
  Re: Tetin - Danulenka17.05.2020
OK, tak posli kontakt a co ti chybi, at se muzem domluvit na predani.
   Re: Tetin - Danulenka18.05.2020
Tady je : jaryn@lezeckymatrosberuvsechno.com
    Re: Tetin - Danulenka18.05.2020
Oprava mailu: vocas@lezeckymatrosberuvsechno.com
     Re: Tetin - Danulenka18.05.2020
to, co je v některých regionech vydáváno za smysl pro humor, nad tím se v jiných regionech jen nevěř
      Re: Tetin - Danulenka18.05.2020
Á středočech... Jak by řekl klasik.
     Re: Tetin - Danulenka19.05.2020
No zraje to jak vino. Prvnich petset pouziti tohoto vtipu nic moc, druha petistovka budila takovy te

 Foto dne14.05.2020
proč jsou na foto dne furt ty srajdy z Kobyly?
 Re: Foto dne14.05.2020
Pošli lepší, co Ti brání?
  Re: Foto dne15.05.2020
Náhodou.Mě se líbí jak jsou tam ti kajakáři ověšený kromě expresek i tim cajkem,kterej je ti v takov

1   ...   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Železná Ruda
Čau dá se někde v okolí Železné Rudy lézt?
Vlasťál20:12:27 18.05.2020
odpovědět 
 Re: Železná Ruda

Riederinfels u Bodenmaisu - viz průvodce zde na lezci.(Nebo Kaitersberg u Arrachu.)
Vašek22:27:10 18.05.2020
odpovědět 
  Re: Železná Ruda
Takže nedá...
 Zavřený hranice08:42:05 19.05.2020
odpovědět 
   Re: Železná Ruda
Tak napiš Andrejovi na FB, on cesty do zahraničí povolí.
15:15:56 19.05.2020
odpovědět 
 Re: Železná Ruda
V rokli pod hotelem Grádl jsou skalky, kde se dá lézt. Mají asi 6 m a je v nich pár borháků. Velká nouzovka, ale je to zase v pěkném prostředí.
A jestli si dobře pamatuji, na skalkách na vrcholu Špičáku je taky nějaký bh, ale jinak to je spíš na boulder (viz Lezec).
Sven09:48:49 19.05.2020
odpovědět 
 Re: Železná Ruda
jsou Kašperky ještě okolí ŽR? viz horosvaz
11:31:28 19.05.2020
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi