Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Poloviční lano 24.05.2020 Zdravím, otázka začátečníka.. dá se poloviční lano bezpečně používat jako jednoduché?
  Re: Poloviční lano 24.05.2020 NE.
Některá jsou k tomu certifikovaná, ale takto ať je používají jen ti, kteří ví, co dělají.
    Re: Poloviční lano 24.05.2020 A v čem může být konstrukčně s lanem problém? Všude čtu že jednoduché se nesmí používat jako polovič
      Re: Poloviční lano 24.05.2020 Zajímalo by mě, kdes vyčetl, že se jednoduché nesmí používat jako poloviční? Toto možné je, i když j
        Re: Poloviční lano 24.05.2020 Pokud sem vkládám odpovědi několikrát tak sorry nějak se mi to hryzlo. Tak to mě zajímalo. Že bude p
          Re: Poloviční lano 24.05.2020 Po vložení příspěvku nemačkej refresh nebo F5. Jinak se příspěvek vloží vícekrát.
Mrk
    Re: Poloviční lano 24.05.2020 A v čem může být konstrukčně s lanem problém? Všude čtu že jednoduché se nesmí používat jako polovič
      Re: Poloviční lano 26.05.2020 Konstrukčně problém není, certifikačně může být, lézt se na tom dá, má to svá ALE. Pokud je to certi
      Re: Poloviční lano 26.05.2020 Půlka se testuje na pády prvolezce se zátěží 55 kg (jednička 80). Takže jestli jsi muší váha nebo na
      Re: Poloviční lano 26.05.2020 Za sebe vidím následující komplikace. seřazeno od těch, který se mi zdají nejzávažnější:
  Re: Poloviční lano 26.05.2020 Dá se. Spousta jich je i certifikovaných jako jednoduché a ty bez certifikace na tom budou podobně.
    Re: Poloviční lano 26.05.2020 Ty kráso, " ... a ty co nejsou certifikované ( jako jednoduché ) budou na tom podobně" To
      Re: Poloviční lano 27.05.2020 Doporučovat někomu co se nemá je samozřejmě špatně, ale... Byly jsme v zimě na ledech, tahali jsme d
        Re: Poloviční lano 27.05.2020 Že je lano předimenzovaný jsem si myslel až do Štědrého dne loňského roku, kdy mi shodou okolností k
          Re: Poloviční lano 27.05.2020 My taky přetrhli starou jedničku, ale asi po 50 km ostřejší jízdy po venkově. Ale na tahání auta dyn
            Re: Poloviční lano 27.05.2020 dynamika lano je na tahání auta jednoznačně super, ale jak na ní při povolení lana najedeš zadním au
  Re: Poloviční lano 27.05.2020 Každo-pádně bacha, když se zrakvíš, tak nemůžeš žalovat výrobce a ještě Ti možná pojišťovna dá posti
hory 24.05.2020 Existuje nějakej klíč při lezení v horách, kde se leze v pohorách a kde v lezkách?
  Re: hory 24.05.2020 Dokud to jde, leze se v lezkách. Když to nejde (sníh, suť, led, přiliš mrzne) vezmou se pohory. Na l
    Re: hory 24.05.2020 No, jako mrzkej uživatel ViaFerrat se ptám protože jsem třeba na Brentě viděl lézt lidi i v pohorách
      Re: hory 24.05.2020 Možná by bylo dobré, trochu upřesnit dotaz. Ptal ses na lezení v horách. To pro někoho znamená vážné
        Re: hory 24.05.2020 Nechápeš dotaz, neptám se co na ferratách, ale na důvod proč někdo leze v botách a někdo v ležáckých
      Re: hory 24.05.2020 Čím lehčí boty, tím líp sse chodí. Naprotitomu, pohora je t+ěžší, ale ti na sněhu neujede, protože m
  Re: hory 24.05.2020 Behem jednoho vyletu spolehlive poznas. Lehky teren klidne v pohorach. Je to rychlejsi. Nemusis se p
Hledám parťačku 24.05.2020 Ahoj, hledám partacku na lezení. Jsem od Chebu a lezu asi rok. Nic moc, ale moc rád bych se posunul a lezl dal. Myslím, že jistim dobře a určitě jsem spolehlivý parťák. Tel. 777585756
Slanitko 22.05.2020 Prosím o informaci zda máte někdo zkušenost s automatickým slanittkem to myslím takové které drží samo bez toho že by se muselo držet lano v ruce. Myslím Slaňování na klasickém dvojitém lane děkuji za váš názor
  Re: Slanitko 22.05.2020 Jseš kokot lano musíš držet vždy
    Re: Slanitko 22.05.2020 i obyčejná osma se dá zamknout a pustit...
  Re: Slanitko 22.05.2020 Mám roky Alpine Up a nedám na něj dopustit. Jištění prvolezce, na rybu, ze štandu druhého - když se
  Re: Slanitko 22.05.2020 Alpine Up, Mega Jul, vše stejně správně musíš pořád držet ruku na laně. Ale drží to.
  Re: Slanitko 22.05.2020 Mega Jul. Jistíš s tím, slaníš s tím :-) Co víc si přát. Blokuje :-)
  Re: Slanitko 23.05.2020 Ahoj. Znam dost lidí co MegaJoul na slanění zakládají obráceně, protože v normální pozici to občas n
  Re: Slanitko 23.05.2020 Ahoj. Používáme docela dost megajull. Věc je to dobrá, ale zrovna na slanění to zakládám obráceně ab
    Re: Slanitko 23.05.2020 Ještě snad je podobné od mammuta. Jak funguje?
  Re: Slanitko 23.05.2020 Ruku na lane musis mit vzdy... Zajdi si na stenu a pujc si ruzna jistitka a vyzkousej.
  Re: Slanitko 25.05.2020 Na to, abys pri slaneni mohl pustit lano, existuje vec, ktera se jmenuje prusik.
A fu
    Re: Slanitko 25.05.2020 dvojkyblík s blokací druholezce ("reverzo"; průměr děr kompatibilní s používaným lanem/dvo
  Re: Slanitko 26.05.2020 Opravdu doporučuji jakékoliv jistítko a prusík. Málokdo používá, ale zejména začátečníkovi to může z
8a.nu statistiky 22.05.2020 Na 8a.nu nasazují nový web a než to budou mít hotové, tak tam mají pěkné vizualizace dat s ohledem na historii (1999-2020, popularita lezeckých zemí, sporťáci, bouldristi). Doporučuji se podívat.
  Re: 8a.nu statistiky 22.05.2020 no nevim jak moc se to dá brát vážně, když se tam ve statistikách boulderů ze začátku objevuje i sla
    Re: 8a.nu statistiky 22.05.2020 je to moc hezky, diky za link.
      Re: 8a.nu statistiky 22.05.2020 kdo je to Marketa Jarosova? 2019 najednou v pulce zenskyho zebricku
        Re: 8a.nu statistiky 23.05.2020 Maki. Otevri oci :-)
        Re: 8a.nu statistiky 23.05.2020 Janošová
    Re: 8a.nu statistiky 23.05.2020 Rozumím, nicméně jsou to prostě jen statistiky. A důsledek toho, že v lezení je to o fair-play příst
  Re: 8a.nu statistiky 23.05.2020 A je to tu. Posledni jistota uz zustava jen Lezec.cz. Hosi, doufam ze to nepredelate. Ja tam (nebo s
    Re: 8a.nu statistiky 23.05.2020 Uděláme hackaton? :-) Přeci tu musí být povícero IT lidí mezi lezeckou komunitou.
  Re: First female ascent of Action Directe 21.05.2020 Vidíš, a díky tobě jsem se to dozvěděl z lezce. To jsou paradoxy. Podobné, jako že 9a lezou ženské u
    Re: First female ascent of Action Directe 21.05.2020 Blbne mobil...... a převodu do UIAA něco nevychází. Prostě to tam skáče najednou jinak než u 6a,6c,7
      Re: First female ascent of Action Directe 22.05.2020 Převod klasifikace mezi francouzskou a UIAA nelítá, ale naopak jde poměrně rovnoměrně, stala se tam
        Re: First female ascent of Action Directe 22.05.2020 předchozí příspěvek jsem napsal já, ale omylem se mi slovo Bída dostalo do kategorie autor :-)
          Re: First female ascent of Action Directe 22.05.2020 Omyl s radostí přežiji ;) Díky za vysvětlení, jak je to s 8c a 10+/11-,to bylo přesně ono, co jsem m
            Re: First female ascent of Action Directe 22.05.2020 No převod na UIAA mezi 9a+ až 9c je šlamastyka a chaos, na které mám vkastně dost podíl. Do určité d
              Re: First female ascent of Action Directe 23.05.2020 Opravil jsem Adamovo podpis. Dobře si vzpomínám, jak nás Adam svými výkony pravidelně “nutil” přidáv
              Re: First female ascent of Action Directe 23.05.2020 Já jenom dodám k této tematice převodu FR-UIAA: Když jsem začínal s lezením, tak jsem si vygooglil,
                Re: First female ascent of Action Directe 23.05.2020 Zajímavé, takhle jsem o tom nikdy neuvažoval, protože vždycky když jsem myslel v UIAA klase, tak mě
                Re: First female ascent of Action Directe 25.05.2020 Dnes máš zřejmě pravdu. Ale pokud se ohlédneme nazpět, tak si myslím, že UIAA lezci takto neuvažoval
              Re: First female ascent of Action Directe 24.05.2020 Díky Adame, že sis na tu naši diskusi na Srbsku před několika lety vzpomněl a přesně ji interpretova
                Re: First female ascent of Action Directe 25.05.2020 Potřeboval jsem pro statistické výpočty převést obtížnost na číselnou hodnotu, UIAA bez lomítek: Př.
                  Re: First female ascent of Action Directe 25.05.2020 Rozumbradi :D
                    jezis 25.05.2020 s ..
                      Re: jezis 25.05.2020 Ne, to jsem potřeboval pro výpočty před 20 lety, abych vůbec dostudoval. Francouzská je nejlepší, to
      Re: First female ascent of Action Directe 22.05.2020 Kdyby to byla Francouzska, pak Britové opět vtrhnou do Francie přelézt jim tam projekty, které pak p
        Re: First female ascent of Action Directe 23.05.2020 Oprava: Ale bude to BritSka.
        Re: First female ascent of Action Directe 23.05.2020 Gullich se zabil v autě rok po přelezu AD, ne dva roky.
          Re: First female ascent of Action Directe 23.05.2020 Jj, máš pravdu.
welzenbach 19.05.2020 Ahoj, nemáte někdo, nebo nevíte srovnání welzenbach stupnice do uiaa? Vím že by to teoreticky mělo odpovídat, tak spíš konkrétně srovnání tvrdé Bořeňské uiaa a měkké uiaa vltavské žuly nebo krasu? Pro zjednodušení jen v oblasti stěnového lezení.
  Re: welzenbach 19.05.2020 Nemyslim si, ze Boren ma tvrdou klasu. Je to na kopci, takze je to vse trochu vzdusnejsi. U mnoho ce
  Re: welzenbach 19.05.2020 Nemyslim si, ze Boren ma tvrdou klasu. Je to na kopci, takze je to vse trochu vzdusnejsi. U mnoho ce
  Re: welzenbach 19.05.2020 Welzenbachův šestý stupeň někdy obsahuje dost těžké cesty, protože co bylo tehdy brutální, to byla p
    Re: welzenbach 19.05.2020 welzembach je přímým předchůdcem uiaa a stupnice uiaa z něj vychází, takže by se teoreticky mohlo na
      Re: welzenbach 20.05.2020 Na Bořni jsem právě už lezl tak 4x a i když na Vltavě lezu tak 7-7+ na Bořni sýpu v šestkách. To mě
        Re: welzenbach 20.05.2020 Tak v pohodě, ne? Hlavní je to lezení samotný. :)
          Re: welzenbach 20.05.2020 To jo, pro mě určitě zatím nejhezčí nepískovcové lezení.
        Re: welzenbach 20.05.2020 Tak v pohodě, ne? Hlavní je to lezení samotný. :)
  Re: welzenbach 20.05.2020 vsechny klasifikace jsou puvodne lokalni a obecny prevod nedava u nekterych cest smysl. welzembach j
    Re: welzenbach 20.05.2020 Zajeď si do Jizerek...
    Re: welzenbach 20.05.2020 Welzenbach je do šestky :-) Nejtěžší cesty jsou tedy VI :-) Akorát jak píše Lukáš, reálně to mohou b
    Re: welzenbach 20.05.2020 welzwmbach je zatraceně živá klasifikace. tedy máš-li zalíbení v Jizerkách nebo alpském lezení klasi
      Re: welzenbach 21.05.2020 V Jizerkách se nepoužívá Welzenbach, ale speciální Jizerská klasa, jejíž zápis se opticky podobá Wel
        Re: welzenbach 21.05.2020 a je v ní ještě větší bordel než ve welzenbachovy
        Re: welzenbach 21.05.2020 a je v ní ještě větší bordel než ve welzenbachovy
Železná Ruda 18.05.2020 Čau dá se někde v okolí Železné Rudy lézt?
  Re: Železná Ruda 18.05.2020
Riederinfels u Bodenmaisu - viz průvodce zde na lezci.(Nebo Kaitersberg u Arrachu.)
    Re: Železná Ruda 19.05.2020 Takže nedá...
      Re: Železná Ruda 19.05.2020 Tak napiš Andrejovi na FB, on cesty do zahraničí povolí.
  Re: Železná Ruda 19.05.2020 V rokli pod hotelem Grádl jsou skalky, kde se dá lézt. Mají asi 6 m a je v nich pár borháků. Velká n
  Re: Železná Ruda 19.05.2020 jsou Kašperky ještě okolí ŽR? viz horosvaz
Tetin - Danulenka 14.05.2020 Dneska děti našly nějaký karabiny a 1 blíže nespecifikovanou jisticí pomůcku pod cestou Danulenka. Tak kdyby někdo postrádal, ať mi napíše co mu chybí.
  Re: Tetin - Danulenka 16.05.2020 Přesně jak říkáš, chybí mi karabiny a blíže nespecifikovaná věc.
    Re: Tetin - Danulenka 17.05.2020 OK, tak posli kontakt a co ti chybi, at se muzem domluvit na predani.
      Re: Tetin - Danulenka 18.05.2020 Tady je : jaryn@lezeckymatrosberuvsechno.com
        Re: Tetin - Danulenka 18.05.2020 Oprava mailu: vocas@lezeckymatrosberuvsechno.com
          Re: Tetin - Danulenka 18.05.2020 to, co je v některých regionech vydáváno za smysl pro humor, nad tím se v jiných regionech jen nevěř
            Re: Tetin - Danulenka 18.05.2020 Á středočech... Jak by řekl klasik.
          Re: Tetin - Danulenka 19.05.2020 No zraje to jak vino. Prvnich petset pouziti tohoto vtipu nic moc, druha petistovka budila takovy te
Foto dne 14.05.2020 proč jsou na foto dne furt ty srajdy z Kobyly?
  Re: Foto dne 14.05.2020 Pošli lepší, co Ti brání?
    Re: Foto dne 15.05.2020 Náhodou.Mě se líbí jak jsou tam ti kajakáři ověšený kromě expresek i tim cajkem,kterej je ti v takov
1
...
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
...
2263
  Re: Železná Ruda
Riederinfels u Bodenmaisu - viz průvodce zde na lezci.(Nebo Kaitersberg u Arrachu.)Vašek 22:27:10 18.05.2020odpovědět
    Re: Železná Ruda Takže nedá... Zavřený hranice08:42:05 19.05.2020odpovědět
      Re: Železná Ruda Tak napiš Andrejovi na FB, on cesty do zahraničí povolí. 15:15:56 19.05.2020odpovědět
  Re: Železná Ruda V rokli pod hotelem Grádl jsou skalky, kde se dá lézt. Mají asi 6 m a je v nich pár borháků. Velká nouzovka, ale je to zase v pěkném prostředí.
A jestli si dobře pamatuji, na skalkách na vrcholu Špičáku je taky nějaký bh, ale jinak to je spíš na boulder (viz Lezec). Sven 09:48:49 19.05.2020odpovědět
  Re: Železná Ruda jsou Kašperky ještě okolí ŽR? viz horosvaz 11:31:28 19.05.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: