LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
Bouldry:
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230838 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Le Blok - Ostrava 1
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most
Boulder bar Točna - Jihlava

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
HUDYsport - Mladá Boleslav
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Eiger v létě08.06.2020
Ahoj, nemá někdo zkušenosti s Heckmair Route v létě v posledních letech (je-li to reálné)?
 Re: Eiger v létě09.06.2020
Podle mě je to úplná hovadina. Loni v létě jsem pod tím stál. Všude teče voda, lítaj kameny a po sně
 Re: Eiger v létě09.06.2020
Je to exponovaná cesta na mnoho sběrných míst, křižuje centrál stěny, která je nejvíc rozbitá, vzhle
 Re: Eiger v létě09.06.2020
Při vší úctě. Nikdo ti nemůže sdělit vlastní zkušenosti, protože to nikdo v létě neleze. Je tomu tak
 Re: Eiger v létě09.06.2020
Lézt se to v létě dá, ale příště bych už do toho šel taky spíš v dobrých zimních podmínkách. Jak už

 Ako sa istit na stlpe06.06.2020
Ahoj, robim geocahing a som lezec ultrazaciatocnik :) Lezieme teda hlavne na stromy (istenie na zakladni stromu a lano prehodene cez strom ako u arboristov). Teraz sme sa vsak dostali k jednej krabici ktora je umiestenena na hladkom betonovom stlpe, na vr
 Re: Ako sa istit na stlpe06.06.2020
Normálka na medvěda :-)
  Re: Ako sa istit na stlpe07.06.2020
hehe, tak toto by neslo, ani fyzicky ani psychicky :)
   Re: Ako sa istit na stlpe07.06.2020
pujdzeš na Čergov abo do Tatroch a medzevedz ce nauči
 Re: Ako sa istit na stlpe07.06.2020
Lodný uzol /líščí uzol na päte stĺpu ste skúšali ?
  Re: Ako sa istit na stlpe07.06.2020
zatial sme neskusali realne liezt nic no klasicke uzly (vratane liscieho) sme mali pocit ze to prost
 Re: Ako sa istit na stlpe07.06.2020
Prusik okolo sloupu
  Re: Ako sa istit na stlpe07.06.2020
hmm.. to by mohlo byt realne...vyskusame v terene. dik
   Re: Ako sa istit na stlpe08.06.2020
Normalne to vyprusikujte. Dve dlouhe smyce na zdrha. Sice docela drina, ale sranda.
   Re: Ako sa istit na stlpe08.06.2020
ono to reálné samozřejmě je. takhle lezu na jasanové suché nakloněné špejle, abych je při kácení stá
    Re: Ako sa istit na stlpe11.06.2020
Jestli jde sloup nahodit jako strom, můžeš si tam lano vytáhnout přes provlečený jakýkoli uzel (třeb
     Re: Ako sa istit na stlpe11.06.2020
Himbajs,
Daria a spol. majú problém s ukotvením lana na hladkom stĺpe. takže imho si veľmo
      Re: Ako sa istit na stlpe11.06.2020
To hodí přes dráty :D
 Re: Ako sa istit na stlpe16.06.2020
dvě smyčky, jedna 120cm a druhá 175cm z Dekáče

delší na nohu, kratší na sedák, liščí

 Průvodce Súľov04.06.2020
Ahoj, je prosím někde dostupný nějaký lezecký průvodce na Súľov? Hledám zatím marně.... Díky!
 Re: Průvodce Súľov04.06.2020
není nic, furt ten starý žebrák a toho už neseženeš. Možná ti ho prodám. Resp. ti ho dám a ještě ti
  Re: Průvodce Súľov08.06.2020
  Re: Průvodce Súľov08.06.2020
 Re: Průvodce Súľov04.06.2020
stáhni si na goat.cz, pro zorientování to stačí..
 Re: Průvodce Súľov04.06.2020
V kempu prodávali výběr, který tak na tři dny lezení vystačí
 Re: Průvodce Súľov05.06.2020
pripravte se na parkovani za 8 ecek a vsude plno lidi
  Re: Průvodce Súľov08.06.2020
Pokial boli hranice zatvorene, parking bol 3 ecka, a tie aj tak nikto nevyberal, a bolo pusto.... Al
   Re: Průvodce Súľov08.06.2020
Jako že auto s SK platí 3e a ostatní 8e?
    Re: Průvodce Súľov08.06.2020
To by tě překvapilo?

 Jištění na konstrukci03.06.2020
Ahoj, takový rychlý laický dotaz. Čím a jak se může a v praxi jistit lezec např. Při práci na anténním stožáru? Myslím výlez na konstrukci od země. Dík
 Re: Jištění na konstrukci03.06.2020
Jištěním vhodným na anténní stožáry a podobné konstrukce.
  Re: Jištění na konstrukci10.06.2020
Kowalsky: to je teda rada..

Nitram: tipy najdeš např. na
   Re: Jištění na konstrukci10.06.2020
Hele, bobane, na blbou otázku, blbá odpověď. Pokud tazatel neumí zaguglit a najít tři pozadí hejblat
   Re: Jištění na konstrukci10.06.2020
Po té co jsem dostal francouzákem po hlavě, se poníženě omlouvám. Jediný šéf je Skipper.

 Jaké lezacky na pisek03.06.2020
Ahoj.Prosím nějaké zkušené piskare,jestli by mi mohli poradit,jaké jsou dobre lezacky na písek. Lezu lehčí cesty na Hrubici. Takže spis na tření,než nějaké mikrolisty. Mám La sportivy Tarantule a přijdou mi moc tvrdý. Ze v tom člověk nemá cit. Honza
 Re: Jaké lezacky na pisek03.06.2020
Kup si takový, co jsou dobrý na písek, co v nich budeš mít cit a leze se v nich dobře na tření namís
 Re: Jaké lezacky na pisek03.06.2020
Vykašli se na lezačky, na lezení, včetně písku, se hoděj spíš lezečky..
  Re: Jaké lezacky na pisek03.06.2020
moje řeč - v první řadě si ujasni, k čemu ti budou - taky by sis mohl koupit lezačky, co ti budou na
   Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Lezačky se používají ke slezání skal či přelézání cest, vy chytrolíni.
 Re: Jaké lezacky na pisek03.06.2020
A abych nebyl jen za nejapnýho vtipálka, dost lidí se shodne, že na měkkej písek se osvědčily cobry,
 Re: Jaké lezacky na pisek03.06.2020
Žádné (bos) - co jsou pro Tebe lehčí cesty?
  Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Hmmm,to jsem se toho moc nedozvedel. Jo,bos taky občas lezu,taky v botách do vody,ty jsou fakt měkký
   Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Kowalsky,a jak to mám v obchodě poznat?
    Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
O.K. konkrétní tipy na písek: Triop RAP, nebo Triop PHET MAAK, ale nově podražený na vibram grip2. S
     Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Trochu lepší než Kobry mi přijdou LS Python. Tvarově zhruba podobné, povolí také do měkka, ale ne ta
     Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Triop phet mak taky mám a jsem s nimi na písku velmi spokojený. Nechtěl jsem ale psát konkrétní mode
      Re: Jaké lezacky na pisek06.06.2020
S Triopem ses spálil? To mě mrzí, já v různých Triopkách lezu už patnáct let a po pár odbočkách k ji
       Re: Jaké lezacky na pisek08.06.2020
první Triopky jsem si koupil někdy v roce 1992 (?), a dokonale nahradily podlepené kopačky a byly úp
       Re: Jaké lezacky na pisek09.06.2020
Nepochopil jsi mě. Spálil jsem zde v diskuzi, když jsem obhajoval Triop :-D
 Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Ahoj Honzo, na měkkým písku používám ty nejlevnější a nejpohodlnější boty. Takové, že v nich vydržím
  Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Souhlas. Jakýkoliv začátečnický model (od české firmy, hlavně ne tarrantule od LS) má nejlepší poměr
   Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Díky za odpovědi.
    Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Ve Skaláku zrovna není od věci si dát pár cest naboso... Hodně to pomůže nejen Skaláku...
     Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Psal jsem nahoře,ze lezu i naboso,nebo v botách do vody z Lidlu,který krasne drzej na rajbasech a ke
 Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
na měkkej písek měkký boty. čím tvrdší písek, tím tvrdší. do rajbáku spíš měkčí boty, převislý věci
  Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
To já vim. Nejradši bych ty úplně nejmekci. Jen jsem nevedel značku,nebo jestli není nějaká vyhlášen
   Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Dojdi do obchodu, ber si boty do ruky a ohýbej a kruť a porovnávej... :-)Vyber ty nejměkčí...
   Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Honzo, konkrétní model výběr aby Ti dobře seděl na noze podle rad výše. Zkus je nechat podlepit lepi
  Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Hele obuvníku. Jak poznám měkej a tvrdej písek. Zrno je stejný. Větší kravinu jsem opravdu neslyšel!
   Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Nejsem obuvník, ale odpovím ti. Zajeď si vylézt něco v Kokořínském dole a pak si udělej výlet na Mor
    Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Blbost to IMHO nejni. Subjektivní Tvrdost sestupně např: Pantak - Labak - Teplice - Ostaš - Adr - Pr
   Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
hele, každej kdo leze na písku ví, co se rozumí měkkým a co tvrdým pískem. Ostaš je různorodá. Zadní
   Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Zrno je stejny? Zrno je stejny??? Ty jsi fakt odbornik na slovo vzatej :D Videl jsi nekdy sito? To j
    Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
zrno, nezrno, měkkej písek, tvrdej písek, jedna moudrost praví, že nejlepší lezečky je kurevská síla
     Re: Jaké lezacky na pisek09.06.2020
Jojo, v osoleným rajbasu ti je to na h..no.
 Re: Jaké lezacky na pisek11.06.2020
LS Mythos se mi osvědčily nejvíc, univerzální, nejen na písek, jsou LS Miura. Ale obě musí sedět, po

 Tábor - bouldering průvodce 03.06.2020
Ahoj, nemáte náhodou někdo stažený průvodce na Taborské bouldry? Odkaz a bouldering.cz nefunguje. Díky!!
 Re: Tábor - bouldering průvodce 03.06.2020
Na FB stránka MalléBloccky, mezi fotkama je album s průvodcem. O pdf verzi nevím. O tištěným taky ne

 oplet lana01.06.2020
Ahoj borci. Začalo se mi klubat jádro z lana, nechápu proč. Je lepší oplet zaštupovat jak ponožku, nebo zalátat jak prodřené kalhoty? Jsem z toho nešťastný, lano mám teprve chvilku. Díky za rady
 Re: oplet lana01.06.2020
Řízni to, je-li to v blbém místě, tak kup nový. Pokud je jádro venku.
 Re: oplet lana01.06.2020
Pokud je to poblíž konce tak uříznout a lano holt bude o trochu kratší. To je osud lan. Osmdesátka,
  Re: oplet lana03.06.2020
" Lana by neměla přijít do styku s jakýmikoli chemikáliemi (organické chemikálie, oleje, kyseli
 Re: oplet lana01.06.2020
ani jako ponožku, ani jako kalhoty; hodláš-li po krejčovsku vyspravit oplet lana, potom jako rukáv n
  Re: oplet lana01.06.2020
sorry podpis.
 Re: oplet lana01.06.2020
Pokud máš lano teprve chvilku, tak ho zkus reklamovat.
Také se mi u jednoho lana stalo, že mě
 Re: oplet lana02.06.2020
aké lano, ako bolo používané ?

 Hoj29.05.2020
Hoj, prosím Vás jde teď někde k vidění aktuální omezení lezení kvůli dešťových limitům? Nějak se k tomu nemůžu proklikat :(
 Re: Hoj03.06.2020
podešťový limity (myslím že přes léto 48, jinak 72 hodin) bývaly v pravidlech, ale už pár let je pos
  Re: Hoj04.06.2020
Kdysi byla někde na webu mapka s aktuální situaci a k te se nemůžu dostat
   Re: Hoj04.06.2020
Mapka byla na Skalních oblastech. Ale z důvodů nenormální situace ji tam do odvolání vypnuli.
    Re: Hoj04.06.2020
Ach jo :/

 bouldrovka v adršpachu28.05.2020
zdarec, máte někdo info jak je na tom projekt bouldrovky v adršpachu na který jsme posílali podporu? Loni jsem jim psal zda něchtějí pomoct na stavbě a vůbec se neozvali..
 Re: bouldrovka v adršpachu28.05.2020
Lidi z Adru jsou takova zajimava bandicka...
  Re: bouldrovka v adršpachu29.05.2020
Anonymní šulini za klávesnicí jsou taková zajímavá bandička.
   Re: bouldrovka v adršpachu30.05.2020
palec nahoru
   Re: bouldrovka v adršpachu01.06.2020
Lidi, co staví boulder v Ádru, přispívají jim na to nebo používají ksichtbůček jsou magoři...
    Re: bouldrovka v adršpachu02.06.2020
opravdu nerozumím tomu, proč je diskuze na lezci anonymní. zajímalo by mě, zda by ses takto vyjadřov
     Re: bouldrovka v adršpachu03.06.2020
Pak jsou tu poloanynonymní nicky jako honza, který používá víc lidí (m.j. já, ale né v tomhle vlákně
      Re: bouldrovka v adršpachu03.06.2020
pokud má příspěvek hlavu a patu, je to asi jedno. jde o obsah. ale pokud někdo někoho uráží anonymně
 Re: bouldrovka v adršpachu29.05.2020
 AO u J.Krause28.05.2020
https://youtu.be/b0X38ZpZYbk
 Re: AO u J.Krause28.05.2020
díky za odkaz

1   ...   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 oplet lana
Ahoj borci. Začalo se mi klubat jádro z lana, nechápu proč. Je lepší oplet zaštupovat jak ponožku, nebo zalátat jak prodřené kalhoty? Jsem z toho nešťastný, lano mám teprve chvilku. Díky za rady
Tom12:13:05 01.06.2020
odpovědět 
 Re: oplet lana
Řízni to, je-li to v blbém místě, tak kup nový. Pokud je jádro venku.
kkk12:23:10 01.06.2020
odpovědět 
 Re: oplet lana
Pokud je to poblíž konce tak uříznout a lano holt bude o trochu kratší. To je osud lan. Osmdesátka, pětasedmdesátka, sedmdesátka, šedesátka, padesátka... třicítka a konečně pětadvacítka na stěnu a na houpačku pro děti.
Pokud je to někde nepříjemně uprostřed - kdysi se to řešilo tak, že se místo omotalo tejpovkou a dělalo se, že nic. Ale to byla lana ještě drahá a špatně dostupná... Trochu blbě to pak také projíždí grigri. A každej metodik a výrobce lan by samozřejmě zdvihal varovný ukazovák.
P.12:25:29 01.06.2020
odpovědět 
  Re: oplet lana
" Lana by neměla přijít do styku s jakýmikoli chemikáliemi (organické chemikálie, oleje, kyseliny) a jejich výpary. V případě, že k tomu dojde, lano dále nepoužívejte. Nepoužívejte lano označené neznámou lepicí páskou (kromě výrobcem doporučených)."
https://www.mytendon.cz/cs/ informace-o-lanech/pece-o-lano/a-727/
PK13:20:58 03.06.2020
odpovědět 
 Re: oplet lana
ani jako ponožku, ani jako kalhoty; hodláš-li po krejčovsku vyspravit oplet lana, potom jako rukáv na saku, tj. nesmíš k suknu přišít podšívku, páč jinak by tě to škrtilo.
ale stejně, s takovým sakem moc parády na mysliveckém bále nenaděláš, a dlouho nepotrvá, a loket se ti vyklube znova.
13:06:50 01.06.2020
odpovědět 
  Re: oplet lana
sorry podpis.
Lukas B.13:07:28 01.06.2020
odpovědět 
 Re: oplet lana
Pokud máš lano teprve chvilku, tak ho zkus reklamovat.
Také se mi u jednoho lana stalo, že mělo v jednom místě nějak blbě utažené nitě opletu, a jedna nit táhla až moc a jádro vykouklo. Reklamace uznána (asi týden od koupě...).
Honza16:16:41 01.06.2020
odpovědět 
 Re: oplet lana
aké lano, ako bolo používané ?
PK11:38:46 02.06.2020
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi