Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
Olympia - Brno - Modřice
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
Gejzír - Karlovy Vary

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Rock Point Olomouc - Olomouc
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Eiger v létě08.06.2020
Ahoj, nemá někdo zkušenosti s Heckmair Route v létě v posledních letech (je-li to reálné)?
 Re: Eiger v létě09.06.2020
Podle mě je to úplná hovadina. Loni v létě jsem pod tím stál. Všude teče voda, lítaj kameny a po sně
 Re: Eiger v létě09.06.2020
Je to exponovaná cesta na mnoho sběrných míst, křižuje centrál stěny, která je nejvíc rozbitá, vzhle
 Re: Eiger v létě09.06.2020
Při vší úctě. Nikdo ti nemůže sdělit vlastní zkušenosti, protože to nikdo v létě neleze. Je tomu tak
 Re: Eiger v létě09.06.2020
Lézt se to v létě dá, ale příště bych už do toho šel taky spíš v dobrých zimních podmínkách. Jak už

 Ako sa istit na stlpe06.06.2020
Ahoj, robim geocahing a som lezec ultrazaciatocnik :) Lezieme teda hlavne na stromy (istenie na zakladni stromu a lano prehodene cez strom ako u arboristov). Teraz sme sa vsak dostali k jednej krabici ktora je umiestenena na hladkom betonovom stlpe, na vr
 Re: Ako sa istit na stlpe06.06.2020
Normálka na medvěda :-)
  Re: Ako sa istit na stlpe07.06.2020
hehe, tak toto by neslo, ani fyzicky ani psychicky :)
   Re: Ako sa istit na stlpe07.06.2020
pujdzeš na Čergov abo do Tatroch a medzevedz ce nauči
 Re: Ako sa istit na stlpe07.06.2020
Lodný uzol /líščí uzol na päte stĺpu ste skúšali ?
  Re: Ako sa istit na stlpe07.06.2020
zatial sme neskusali realne liezt nic no klasicke uzly (vratane liscieho) sme mali pocit ze to prost
 Re: Ako sa istit na stlpe07.06.2020
Prusik okolo sloupu
  Re: Ako sa istit na stlpe07.06.2020
hmm.. to by mohlo byt realne...vyskusame v terene. dik
   Re: Ako sa istit na stlpe08.06.2020
Normalne to vyprusikujte. Dve dlouhe smyce na zdrha. Sice docela drina, ale sranda.
   Re: Ako sa istit na stlpe08.06.2020
ono to reálné samozřejmě je. takhle lezu na jasanové suché nakloněné špejle, abych je při kácení stá
    Re: Ako sa istit na stlpe11.06.2020
Jestli jde sloup nahodit jako strom, můžeš si tam lano vytáhnout přes provlečený jakýkoli uzel (třeb
     Re: Ako sa istit na stlpe11.06.2020
Himbajs,
Daria a spol. majú problém s ukotvením lana na hladkom stĺpe. takže imho si veľmo
      Re: Ako sa istit na stlpe11.06.2020
To hodí přes dráty :D
 Re: Ako sa istit na stlpe16.06.2020
dvě smyčky, jedna 120cm a druhá 175cm z Dekáče

delší na nohu, kratší na sedák, liščí

 Průvodce Súľov04.06.2020
Ahoj, je prosím někde dostupný nějaký lezecký průvodce na Súľov? Hledám zatím marně.... Díky!
 Re: Průvodce Súľov04.06.2020
není nic, furt ten starý žebrák a toho už neseženeš. Možná ti ho prodám. Resp. ti ho dám a ještě ti
  Re: Průvodce Súľov08.06.2020
  Re: Průvodce Súľov08.06.2020
 Re: Průvodce Súľov04.06.2020
stáhni si na goat.cz, pro zorientování to stačí..
 Re: Průvodce Súľov04.06.2020
V kempu prodávali výběr, který tak na tři dny lezení vystačí
 Re: Průvodce Súľov05.06.2020
pripravte se na parkovani za 8 ecek a vsude plno lidi
  Re: Průvodce Súľov08.06.2020
Pokial boli hranice zatvorene, parking bol 3 ecka, a tie aj tak nikto nevyberal, a bolo pusto.... Al
   Re: Průvodce Súľov08.06.2020
Jako že auto s SK platí 3e a ostatní 8e?
    Re: Průvodce Súľov08.06.2020
To by tě překvapilo?

 Jištění na konstrukci03.06.2020
Ahoj, takový rychlý laický dotaz. Čím a jak se může a v praxi jistit lezec např. Při práci na anténním stožáru? Myslím výlez na konstrukci od země. Dík
 Re: Jištění na konstrukci03.06.2020
Jištěním vhodným na anténní stožáry a podobné konstrukce.
  Re: Jištění na konstrukci10.06.2020
Kowalsky: to je teda rada..

Nitram: tipy najdeš např. na
   Re: Jištění na konstrukci10.06.2020
Hele, bobane, na blbou otázku, blbá odpověď. Pokud tazatel neumí zaguglit a najít tři pozadí hejblat
   Re: Jištění na konstrukci10.06.2020
Po té co jsem dostal francouzákem po hlavě, se poníženě omlouvám. Jediný šéf je Skipper.

 Jaké lezacky na pisek03.06.2020
Ahoj.Prosím nějaké zkušené piskare,jestli by mi mohli poradit,jaké jsou dobre lezacky na písek. Lezu lehčí cesty na Hrubici. Takže spis na tření,než nějaké mikrolisty. Mám La sportivy Tarantule a přijdou mi moc tvrdý. Ze v tom člověk nemá cit. Honza
 Re: Jaké lezacky na pisek03.06.2020
Kup si takový, co jsou dobrý na písek, co v nich budeš mít cit a leze se v nich dobře na tření namís
 Re: Jaké lezacky na pisek03.06.2020
Vykašli se na lezačky, na lezení, včetně písku, se hoděj spíš lezečky..
  Re: Jaké lezacky na pisek03.06.2020
moje řeč - v první řadě si ujasni, k čemu ti budou - taky by sis mohl koupit lezačky, co ti budou na
   Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Lezačky se používají ke slezání skal či přelézání cest, vy chytrolíni.
 Re: Jaké lezacky na pisek03.06.2020
A abych nebyl jen za nejapnýho vtipálka, dost lidí se shodne, že na měkkej písek se osvědčily cobry,
 Re: Jaké lezacky na pisek03.06.2020
Žádné (bos) - co jsou pro Tebe lehčí cesty?
  Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Hmmm,to jsem se toho moc nedozvedel. Jo,bos taky občas lezu,taky v botách do vody,ty jsou fakt měkký
   Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Kowalsky,a jak to mám v obchodě poznat?
    Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
O.K. konkrétní tipy na písek: Triop RAP, nebo Triop PHET MAAK, ale nově podražený na vibram grip2. S
     Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Trochu lepší než Kobry mi přijdou LS Python. Tvarově zhruba podobné, povolí také do měkka, ale ne ta
     Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Triop phet mak taky mám a jsem s nimi na písku velmi spokojený. Nechtěl jsem ale psát konkrétní mode
      Re: Jaké lezacky na pisek06.06.2020
S Triopem ses spálil? To mě mrzí, já v různých Triopkách lezu už patnáct let a po pár odbočkách k ji
       Re: Jaké lezacky na pisek08.06.2020
první Triopky jsem si koupil někdy v roce 1992 (?), a dokonale nahradily podlepené kopačky a byly úp
       Re: Jaké lezacky na pisek09.06.2020
Nepochopil jsi mě. Spálil jsem zde v diskuzi, když jsem obhajoval Triop :-D
 Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Ahoj Honzo, na měkkým písku používám ty nejlevnější a nejpohodlnější boty. Takové, že v nich vydržím
  Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Souhlas. Jakýkoliv začátečnický model (od české firmy, hlavně ne tarrantule od LS) má nejlepší poměr
   Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Díky za odpovědi.
    Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
Ve Skaláku zrovna není od věci si dát pár cest naboso... Hodně to pomůže nejen Skaláku...
     Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Psal jsem nahoře,ze lezu i naboso,nebo v botách do vody z Lidlu,který krasne drzej na rajbasech a ke
 Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
na měkkej písek měkký boty. čím tvrdší písek, tím tvrdší. do rajbáku spíš měkčí boty, převislý věci
  Re: Jaké lezacky na pisek04.06.2020
To já vim. Nejradši bych ty úplně nejmekci. Jen jsem nevedel značku,nebo jestli není nějaká vyhlášen
   Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Dojdi do obchodu, ber si boty do ruky a ohýbej a kruť a porovnávej... :-)Vyber ty nejměkčí...
   Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Honzo, konkrétní model výběr aby Ti dobře seděl na noze podle rad výše. Zkus je nechat podlepit lepi
  Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Hele obuvníku. Jak poznám měkej a tvrdej písek. Zrno je stejný. Větší kravinu jsem opravdu neslyšel!
   Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Nejsem obuvník, ale odpovím ti. Zajeď si vylézt něco v Kokořínském dole a pak si udělej výlet na Mor
    Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Blbost to IMHO nejni. Subjektivní Tvrdost sestupně např: Pantak - Labak - Teplice - Ostaš - Adr - Pr
   Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
hele, každej kdo leze na písku ví, co se rozumí měkkým a co tvrdým pískem. Ostaš je různorodá. Zadní
   Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
Zrno je stejny? Zrno je stejny??? Ty jsi fakt odbornik na slovo vzatej :D Videl jsi nekdy sito? To j
    Re: Jaké lezacky na pisek05.06.2020
zrno, nezrno, měkkej písek, tvrdej písek, jedna moudrost praví, že nejlepší lezečky je kurevská síla
     Re: Jaké lezacky na pisek09.06.2020
Jojo, v osoleným rajbasu ti je to na h..no.
 Re: Jaké lezacky na pisek11.06.2020
LS Mythos se mi osvědčily nejvíc, univerzální, nejen na písek, jsou LS Miura. Ale obě musí sedět, po

 Tábor - bouldering průvodce 03.06.2020
Ahoj, nemáte náhodou někdo stažený průvodce na Taborské bouldry? Odkaz a bouldering.cz nefunguje. Díky!!
 Re: Tábor - bouldering průvodce 03.06.2020
Na FB stránka MalléBloccky, mezi fotkama je album s průvodcem. O pdf verzi nevím. O tištěným taky ne

 oplet lana01.06.2020
Ahoj borci. Začalo se mi klubat jádro z lana, nechápu proč. Je lepší oplet zaštupovat jak ponožku, nebo zalátat jak prodřené kalhoty? Jsem z toho nešťastný, lano mám teprve chvilku. Díky za rady
 Re: oplet lana01.06.2020
Řízni to, je-li to v blbém místě, tak kup nový. Pokud je jádro venku.
 Re: oplet lana01.06.2020
Pokud je to poblíž konce tak uříznout a lano holt bude o trochu kratší. To je osud lan. Osmdesátka,
  Re: oplet lana03.06.2020
" Lana by neměla přijít do styku s jakýmikoli chemikáliemi (organické chemikálie, oleje, kyseli
 Re: oplet lana01.06.2020
ani jako ponožku, ani jako kalhoty; hodláš-li po krejčovsku vyspravit oplet lana, potom jako rukáv n
  Re: oplet lana01.06.2020
sorry podpis.
 Re: oplet lana01.06.2020
Pokud máš lano teprve chvilku, tak ho zkus reklamovat.
Také se mi u jednoho lana stalo, že mě
 Re: oplet lana02.06.2020
aké lano, ako bolo používané ?

 Hoj29.05.2020
Hoj, prosím Vás jde teď někde k vidění aktuální omezení lezení kvůli dešťových limitům? Nějak se k tomu nemůžu proklikat :(
 Re: Hoj03.06.2020
podešťový limity (myslím že přes léto 48, jinak 72 hodin) bývaly v pravidlech, ale už pár let je pos
  Re: Hoj04.06.2020
Kdysi byla někde na webu mapka s aktuální situaci a k te se nemůžu dostat
   Re: Hoj04.06.2020
Mapka byla na Skalních oblastech. Ale z důvodů nenormální situace ji tam do odvolání vypnuli.
    Re: Hoj04.06.2020
Ach jo :/

 bouldrovka v adršpachu28.05.2020
zdarec, máte někdo info jak je na tom projekt bouldrovky v adršpachu na který jsme posílali podporu? Loni jsem jim psal zda něchtějí pomoct na stavbě a vůbec se neozvali..
 Re: bouldrovka v adršpachu28.05.2020
Lidi z Adru jsou takova zajimava bandicka...
  Re: bouldrovka v adršpachu29.05.2020
Anonymní šulini za klávesnicí jsou taková zajímavá bandička.
   Re: bouldrovka v adršpachu30.05.2020
palec nahoru
   Re: bouldrovka v adršpachu01.06.2020
Lidi, co staví boulder v Ádru, přispívají jim na to nebo používají ksichtbůček jsou magoři...
    Re: bouldrovka v adršpachu02.06.2020
opravdu nerozumím tomu, proč je diskuze na lezci anonymní. zajímalo by mě, zda by ses takto vyjadřov
     Re: bouldrovka v adršpachu03.06.2020
Pak jsou tu poloanynonymní nicky jako honza, který používá víc lidí (m.j. já, ale né v tomhle vlákně
      Re: bouldrovka v adršpachu03.06.2020
pokud má příspěvek hlavu a patu, je to asi jedno. jde o obsah. ale pokud někdo někoho uráží anonymně
 Re: bouldrovka v adršpachu29.05.2020
 AO u J.Krause28.05.2020
https://youtu.be/b0X38ZpZYbk
 Re: AO u J.Krause28.05.2020
díky za odkaz

1   ...   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Jaké lezacky na pisek
Ahoj.Prosím nějaké zkušené piskare,jestli by mi mohli poradit,jaké jsou dobre lezacky na písek. Lezu lehčí cesty na Hrubici. Takže spis na tření,než nějaké mikrolisty. Mám La sportivy Tarantule a přijdou mi moc tvrdý. Ze v tom člověk nemá cit. Honza
Honza15:34:45 03.06.2020
odpovědět 
 Re: Jaké lezacky na pisek
Kup si takový, co jsou dobrý na písek, co v nich budeš mít cit a leze se v nich dobře na tření namísto nějakých mikrolišt. LA Tarantule neber, ty jsou moc tvrdý.
Kowalsky22:17:31 03.06.2020
odpovědět 
 Re: Jaké lezacky na pisek
Vykašli se na lezačky, na lezení, včetně písku, se hoděj spíš lezečky..
ivan22:36:13 03.06.2020
odpovědět 
  Re: Jaké lezacky na pisek
moje řeč - v první řadě si ujasni, k čemu ti budou - taky by sis mohl koupit lezačky, co ti budou na lezení k prdu, nebo lezečky, který zase neužiješ na lezání..
pavel23:47:32 03.06.2020
odpovědět 
   Re: Jaké lezacky na pisek
Lezačky se používají ke slezání skal či přelézání cest, vy chytrolíni.
m.22:03:53 05.06.2020
odpovědět 
 Re: Jaké lezacky na pisek
A abych nebyl jen za nejapnýho vtipálka, dost lidí se shodne, že na měkkej písek se osvědčily cobry, když už bys měl zůstat u těch LS..
ivan22:38:48 03.06.2020
odpovědět 
 Re: Jaké lezacky na pisek
Žádné (bos) - co jsou pro Tebe lehčí cesty?
 M@ra23:00:08 03.06.2020
odpovědět 
  Re: Jaké lezacky na pisek
Hmmm,to jsem se toho moc nedozvedel. Jo,bos taky občas lezu,taky v botách do vody,ty jsou fakt měkký,az moc :-),ale krásné držej na tech oslapanejch stupech.Lehký cesty,tak do VII. Ruda hrana,Kauschkova hr.,Udolky na Maják,Blatnik atd.
Honza07:01:45 04.06.2020
odpovědět 
   Re: Jaké lezacky na pisek
Kowalsky,a jak to mám v obchodě poznat?
Honza07:07:21 04.06.2020
odpovědět 
    Re: Jaké lezacky na pisek
O.K. konkrétní tipy na písek: Triop RAP, nebo Triop PHET MAAK, ale nově podražený na vibram grip2. Skvělý cit, ohebný na rajbasy, ale je o dost lepší tam mít ten grip2, namísto original grip.
Již zmiňované cobry.
Pokud se chceš praštit přes kapsu, tak LA Skwama.
Když jedu na Moravu na ten jejich tvrdej písek, tak se mi nejlépe leze ve starých miurách, protože mě lépe podrží v dírkách, ale s nově podraženou lepičkou grip2 (namísto origoš tvrdé xs).
Ale to je vše relativní. Každému sedí jiné lezečky. Jen bych doporučil ten grip2. Nebo podobně měkkou gumu.
11:33:53 04.06.2020
odpovědět 
     Re: Jaké lezacky na pisek
Trochu lepší než Kobry mi přijdou LS Python. Tvarově zhruba podobné, povolí také do měkka, ale ne tak moc a netočí se na noze (což vyšlápnuté Kobry dělají). Ale než bych je vzal do Skaláku, trochu bych je rozlezl někde na tvrdším, na měkkým jsou dobrý když už jsou trochu rozšlápnutý.
12:43:45 04.06.2020
odpovědět 
     Re: Jaké lezacky na pisek
Triop phet mak taky mám a jsem s nimi na písku velmi spokojený. Nechtěl jsem ale psát konkrétní modely, protože jsem se posledně tady v diskuzi s triopem pěkně spálil ;-). Nicméně je zajímavé, že jsou Triopem považovaný jako "sportovní lezečky pro obtížné lezení" přitom moje zkušenost je, že to jsou parádní bačkory do rajbasu. Ono asi snad každá lezka se kterou to člověk táhne dlouho skončí jako bačkora do rajbasů...
kok13:23:41 04.06.2020
odpovědět 
      Re: Jaké lezacky na pisek
S Triopem ses spálil? To mě mrzí, já v různých Triopkách lezu už patnáct let a po pár odbočkách k jiným značkám jsem se k nim vždy k plné spokojenosti vrátil :-)
Fanoušek baletu10:50:08 06.06.2020
odpovědět 
       Re: Jaké lezacky na pisek
první Triopky jsem si koupil někdy v roce 1992 (?), a dokonale nahradily podlepené kopačky a byly úplně úžasné, krásně černé se svítivě zelenejma proužkama a se šněrováním od špičky. s různými neúspěšnými odbočkami k jiným modelům a jiným značkám jsem zjistil, že to jsou nejlepší lezečky na světě (v kontextu mého trempského softmouvření samozřejmě), a mám aktuálně zhruba tak dvaadvacátý a osmnáctý pár (jedny těsné do skal a jedny volné do hor), postupně to nemělo jméno žádné, pak se to jmenovalo waltz a teď tuším start. podobně dobré byly snad jen lasportiva kendo a jedny borealy, ale ty se už dobrejch dvacet let nedělají.
Lukas B.10:09:01 08.06.2020
odpovědět 
       Re: Jaké lezacky na pisek
Nepochopil jsi mě. Spálil jsem zde v diskuzi, když jsem obhajoval Triop :-D
Kok10:39:57 09.06.2020
odpovědět 
 Re: Jaké lezacky na pisek
Ahoj Honzo, na měkkým písku používám ty nejlevnější a nejpohodlnější boty. Takové, že v nich vydržím bez problému několik hodin. Za těch několik desítek let jsem došel k názoru, že nechat se stresovat v rajbasu tím, že mě šíleně tlačí boty, místo abych to v klidu vyřešil, mi nestojí za to. Na vápno a třeba Labák si beru menší, tvrdší boty...
K.09:03:50 04.06.2020
odpovědět 
  Re: Jaké lezacky na pisek
Souhlas. Jakýkoliv začátečnický model (od české firmy, hlavně ne tarrantule od LS) má nejlepší poměr cena/výkon na klasické cesty na písku. Dřív se říkalo, že nejlepší jsou RP Moab soft, Ocun bohužel ale tenhle model nepřevzal. Na ty modernější cesty si celkem dost lidí chválí např. Testarossy. Stále ale platí klišé, že každý má rád něco jinýho...
kok11:06:06 04.06.2020
odpovědět 
   Re: Jaké lezacky na pisek
Díky za odpovědi.
Honza12:08:57 04.06.2020
odpovědět 
    Re: Jaké lezacky na pisek
Ve Skaláku zrovna není od věci si dát pár cest naboso... Hodně to pomůže nejen Skaláku...
23:06:31 04.06.2020
odpovědět 
     Re: Jaké lezacky na pisek
Psal jsem nahoře,ze lezu i naboso,nebo v botách do vody z Lidlu,který krasne drzej na rajbasech a ke skále jsou urcite šetrnější,než jakékoliv lezecky,ale když pak přijde úsek malejch ostrejch stupu,je to des.
Honza11:25:10 05.06.2020
odpovědět 
 Re: Jaké lezacky na pisek
na měkkej písek měkký boty. čím tvrdší písek, tím tvrdší. do rajbáku spíš měkčí boty, převislý věci na písku středně tvrdý/tvrdý
obuvník12:30:13 04.06.2020
odpovědět 
  Re: Jaké lezacky na pisek
To já vim. Nejradši bych ty úplně nejmekci. Jen jsem nevedel značku,nebo jestli není nějaká vyhlášena měkka lezecká.
Honza19:17:26 04.06.2020
odpovědět 
   Re: Jaké lezacky na pisek
Dojdi do obchodu, ber si boty do ruky a ohýbej a kruť a porovnávej... :-)Vyber ty nejměkčí...
K.07:33:46 05.06.2020
odpovědět 
   Re: Jaké lezacky na pisek
Honzo, konkrétní model výběr aby Ti dobře seděl na noze podle rad výše. Zkus je nechat podlepit lepičkou 5.10 neboli five ten..super měkká, bude to tajná zbraň do rajbasu. Připrav se ale taky na to že měkká bota může jít hlavně při ne úplně vytříbené lezecké technice (tahání nohou za sebou) rychleji do kopru..ale podrazíš..nekupuj stále nové..Hodně štěstí a vofafrně!
Sumec 09:41:44 05.06.2020
odpovědět 
  Re: Jaké lezacky na pisek
Hele obuvníku. Jak poznám měkej a tvrdej písek. Zrno je stejný. Větší kravinu jsem opravdu neslyšel! Zkus to nějak rozvést, jsem na to zvědavej.
Esus08:19:00 05.06.2020
odpovědět 
   Re: Jaké lezacky na pisek
Nejsem obuvník, ale odpovím ti. Zajeď si vylézt něco v Kokořínském dole a pak si udělej výlet na Moravské pískovce a srovnej.
Pokud chceš, můžeš obuvníka chytat za slovíčko. Ale je jasný, že v lezecké hantýrce slovo písek se nechápe jako jednotlivé zrnko, ale trochu jinak ;)
Logik09:12:23 05.06.2020
odpovědět 
    Re: Jaké lezacky na pisek
Blbost to IMHO nejni. Subjektivní Tvrdost sestupně např: Pantak - Labak - Teplice - Ostaš - Adr - Prachov - Drabky - Hrubice - Dubské - Kokořín..a ještě bys tam mohl vrazit několik dalších..
Logik znalec09:47:22 05.06.2020
odpovědět 
   Re: Jaké lezacky na pisek
hele, každej kdo leze na písku ví, co se rozumí měkkým a co tvrdým pískem. Ostaš je různorodá. Zadní ostaš je jak beton, dolní labyrint tam jsou cesty který solí.
není to podle tvrdosti zrna, ale toho jak moc to solí. Solit neznamená, že se z písku sype sůl, ale drolí se, je křehkej. Ty víš o čem je řeč, jen ze sebe, jako obvykle, děláš... no to je jedno, nebudu hejtovat
střevícník10:30:45 05.06.2020
odpovědět 
   Re: Jaké lezacky na pisek
Zrno je stejny? Zrno je stejny??? Ty jsi fakt odbornik na slovo vzatej :D Videl jsi nekdy sito? To je takova vec, ktera se pouziva na oddeleni zrn o ruznem prumeru pane profesore... Kdyby vsechny zrna byly stejny, tak sito nebude existovat. Kazdy clovek, ktery kdy lezl na pisku, tak vi, co je mysleno tvrdosti pisku. Priste radsi drz hubu a nevyjadruj se.
Esus je dement11:34:43 05.06.2020
odpovědět 
    Re: Jaké lezacky na pisek
zrno, nezrno, měkkej písek, tvrdej písek, jedna moudrost praví, že nejlepší lezečky je kurevská síla v prstech
15:44:13 05.06.2020
odpovědět 
     Re: Jaké lezacky na pisek
Jojo, v osoleným rajbasu ti je to na h..no.
K.10:44:02 09.06.2020
odpovědět 
 Re: Jaké lezacky na pisek
LS Mythos se mi osvědčily nejvíc, univerzální, nejen na písek, jsou LS Miura. Ale obě musí sedět, pokud ne, ber jiný.
11:57:18 11.06.2020
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1150 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1265 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1454 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1419 
 Neřeším to – lezu vše 
 1116 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi