Ahoj, chtela bych se zeptat, zda nekdo mate zkusenosti se sportovnim lezenim pobliz Kaprunu na Kitsteinhornu a pak pobliz Uttendorfu u Rudolfshutte?
Zajima me predevsim, zda je to hezky odjistene (podle meho pruvodce by melo), jestli tam byva behem letnich vikendu natriskano lidma a jestli nahodou tusite, zda uz v prvni casti cervence se da lezt a neni to pod snehem, je to cca v 2500 m(jasne, kouknu na webcams)? Diky!
Ahoj. Podle https://www.kitzsteinhorn.at/de/sommer/kitzsteinhorn/klettern to vypadá solidně odjištěný.
U Rudolfshütte znám jen ten skalní prah JV od chaty (ledy a mixy). Byl jsem tam letos v únoru a je to dost tradiční. Mezijištění žádné, jen štandy. V chatě visí v chodbě další sektory, tam to bohužel neznám. Na webu hotelu je Malý Yosemite psán jako dobře odjištěn a Fürlegg-pfeiler, kde píšou sem tam háček, ale i po vlastním (jestli jsem to dobře pochopil).
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.